Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.590
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 andrtejkr i Pixel  Može molim vas par nekih velikih razloga zašto je toliko bolji taj TV od ovog mog kojeg još mogu cancelat order, kao šta sam rekao nerazumijem se ali bilo bi mi drago naučiti zašto je toliko bolji pa možda i dam tih 900 kuna više :D

 Imam osobno Sony 9 seriju i znam koliko je genijalan tv. Ja sam ga kupio po cijeni 9.500,00 kn i to je tad bila akcijska cijena i nisam požalio ni jedne sekunde. Kad vidim današnju cijenu 5.999,00 kn uzeo bih još jedan :D znam da 6.000,00 kn nije malo novaca, ali za takav tv je smiješna cijena, i uopće ne bih razmisljao kod kupnje. Vrijedi ti dodati još tih 900 kn i kupiti 9 seriju. Ogromna je razlika izmedu 8 i 9 serije

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi, može li savjet za tv do 6000kn da je minimalno 65''.
Znam da baš i ne mogu nešta ekstra kvalitetno kupiti, ali pokušajte nategnuti ako je moguće.
Sada imam Philipsa 55 i htio bi nešta veće, a i bez fleka na ekranu :D
Čekati black friday ili ne?
Hvala puno svima
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala vam puno mmafan  andrtejkr MEGATAMA Pixel i Flagship . Odlučio sam uzeti ipak 55XF9005. 100hz + ostale stvari koje ste mi rekli kod kvalitete nove serije. Još je i dostupan kod mene u Rijeci tako da je super :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 7:54 (RokyFrane).
 
5 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moze mi netko napisat koje su sve bolje opcije za dijagonalu 65 od 65tu8502 za iznos do 6000kn....Tv je za utakmice(nogomet), YouTube i filmove...gaming je nebitan....hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svi koji planirate kupiti 65" do 6000kn, cekajte BF ;)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cavtat kaže...
Moze mi netko napisat koje su sve bolje opcije za dijagonalu 65 od 65tu8502 za iznos do 6000kn....Tv je za utakmice(nogomet), YouTube i filmove...gaming je nebitan....hvala

 Ako trebas odmah tv mislim da je najbolja opcija Hisense 65U7qf (za ovu cijenu solidan peak brightness, fald, jedino ima malo problema oko motiona i fali hbo go aplikacija), 5999kn u mall.hr, eventualno pricekat mozda se pojavi u elipsu, a tamo će biti sa 5 godina jamstva najvjerojatnije.Za bf pretpostavljam da ce ici samsung q60t zasigurno oko 6000kn, vjerojatno i q70 tu negdje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 10:11 (perkoxcar).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Javi dojmove kad stigne.
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

Kupujem novi TV od 65" do 10000kn. Želja mi je Sony s Android OS. Vidim da u SD imaju modele 65XH9096 i XH9077 po istoj cijeni 9000kn. Koja je razlika između ovih modela? Da li su lošiji od XF9005 koji je stariji model, skuplji i k tomu još izložbeni?
Jel ima smisla čekati Black Friday

TV mi treba za nogomet, iptv i Kodi uglavnom.

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wayto XD kaže...

Dali je Samsung 55TU8072 koji je 3.699kn kod nas dali je to isti ovaj model ovdje u recenzij,i što misliti o ovom modelu za gledanje filmova,serija,tv i katkad spojit koju konzolu.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/tu8000

 

 Ljudi moram kupiti za dnevni tv oko 4000kuna i jako mi je važno da mi pomognete..sto mislite još o Samsung UE55TU8502 on je oko 4400 kuna..dali je ovaj tv 120 hz jer nemogu nigdje naci pa da bar podrzava 1080 i 1440p 120 hz(nekad za nove konzole i pc ako spojim radi gejminga) i koliko je za serije i flmove bolja slika od tu8072..Nisam mislija da je 55inča tako teško naci tv,ima tu nekih Hisense modela jos al cini se da imaju problema sa brzim pokretima..Pomoć mi je hitno potrebna jer bi ako ne ovaj vikend onda u ponediljak narucija novi tv?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 13:23 (Wayto XD).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gyges kaže...

Pozdrav

Kupujem novi TV od 65" do 10000kn. Želja mi je Sony s Android OS. Vidim da u SD imaju modele 65XH9096 i XH9077 po istoj cijeni 9000kn. Koja je razlika između ovih modela? Da li su lošiji od XF9005 koji je stariji model, skuplji i k tomu još izložbeni?
Jel ima smisla čekati Black Friday

TV mi treba za nogomet, iptv i Kodi uglavnom.

Hvala

Razlika ti je vjerovatno samo u boji televizora ili je drukciji stalak isl.

XF serija je bolja na XH su gadno zeznuli peak brightness... gadno. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wayto XD kaže...
Wayto XD kaže...

Dali je Samsung 55TU8072 koji je 3.699kn kod nas dali je to isti ovaj model ovdje u recenzij,i što misliti o ovom modelu za gledanje filmova,serija,tv i katkad spojit koju konzolu.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/tu8000

 

 Ljudi moram kupiti za dnevni tv oko 4000kuna i jako mi je važno da mi pomognete..sto mislite još o Samsung UE55TU8502 on je oko 4400 kuna..dali je ovaj tv 120 hz jer nemogu nigdje naci pa da bar podrzava 1080 i 1440p 120 hz(nekad za nove konzole i pc ako spojim radi gejminga) i koliko je za serije i flmove bolja slika od tu8072..Nisam mislija da je 55inča tako teško naci tv,ima tu nekih Hisense modela jos al cini se da imaju problema sa brzim pokretima..Pomoć mi je hitno potrebna jer bi ako ne ovaj vikend onda u ponediljak narucija novi tv?

 A svi bi mi rado 120hz 55" sa dobrim procesorom i po mogucnosti FALD za 4000kn :D Aktualni samsunzi tek od jacih qled modela imaju 120hz. Probaj naci ru8000, ako bas samsung. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Wayto XD kaže...
Wayto XD kaže...

Dali je Samsung 55TU8072 koji je 3.699kn kod nas dali je to isti ovaj model ovdje u recenzij,i što misliti o ovom modelu za gledanje filmova,serija,tv i katkad spojit koju konzolu.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/tu8000

 

 Ljudi moram kupiti za dnevni tv oko 4000kuna i jako mi je važno da mi pomognete..sto mislite još o Samsung UE55TU8502 on je oko 4400 kuna..dali je ovaj tv 120 hz jer nemogu nigdje naci pa da bar podrzava 1080 i 1440p 120 hz(nekad za nove konzole i pc ako spojim radi gejminga) i koliko je za serije i flmove bolja slika od tu8072..Nisam mislija da je 55inča tako teško naci tv,ima tu nekih Hisense modela jos al cini se da imaju problema sa brzim pokretima..Pomoć mi je hitno potrebna jer bi ako ne ovaj vikend onda u ponediljak narucija novi tv?

 A svi bi mi rado 120hz 55" sa dobrim procesorom i po mogucnosti FALD za 4000kn :D Aktualni samsunzi tek od jacih qled modela imaju 120hz. Probaj naci ru8000, ako bas samsung. 

 Ma trazija sam ru8000 ali nema ga nigdje za uzeti,netrba tv bit Samsung ali sto je njabolje za oko 4000 kuna uopce za uzet u ovom momentu?

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony X900H (XH90) is a worthy successor to the Sony X900F (XF90) but it is not necessarily a better TV in terms of picture quality. It is competitive compared to Samsung's similarly priced LCD TVs with zone dimming and competitive in the segment for large-sized TVs, but is not close to matching OLED TVs that are inching still closer to mainstream prices.

Review

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam pogledao 3 recenzije na internetu i u svakom je pozitivan komentar na crnu boju, dapace, za cijenu koju nudi iznenadjujuce blizu OLEDu. Iako za razliku od kontrasta, svijetlina nije na tom nivou pa sad kome to smeta...

Ja osobno sutra narucujem ovaj TV, jer mislim da je omjer ulozeno/dobiveno dobar. Vecinom ce se koristiti za gaming i sport, s obzirom da je Sony proizvodjac trebao.bi brzo upgrade firmwarea koji ce omoguciti HDMI 2.1 na TVu za one koji ce ga spajati na PS5.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wayto XD kaže...
andrtejkr kaže...
Wayto XD kaže...
Wayto XD kaže...

Dali je Samsung 55TU8072 koji je 3.699kn kod nas dali je to isti ovaj model ovdje u recenzij,i što misliti o ovom modelu za gledanje filmova,serija,tv i katkad spojit koju konzolu.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/tu8000

 

 Ljudi moram kupiti za dnevni tv oko 4000kuna i jako mi je važno da mi pomognete..sto mislite još o Samsung UE55TU8502 on je oko 4400 kuna..dali je ovaj tv 120 hz jer nemogu nigdje naci pa da bar podrzava 1080 i 1440p 120 hz(nekad za nove konzole i pc ako spojim radi gejminga) i koliko je za serije i flmove bolja slika od tu8072..Nisam mislija da je 55inča tako teško naci tv,ima tu nekih Hisense modela jos al cini se da imaju problema sa brzim pokretima..Pomoć mi je hitno potrebna jer bi ako ne ovaj vikend onda u ponediljak narucija novi tv?

 A svi bi mi rado 120hz 55" sa dobrim procesorom i po mogucnosti FALD za 4000kn :D Aktualni samsunzi tek od jacih qled modela imaju 120hz. Probaj naci ru8000, ako bas samsung. 

 Ma trazija sam ru8000 ali nema ga nigdje za uzeti,netrba tv bit Samsung ali sto je njabolje za oko 4000 kuna uopce za uzet u ovom momentu?

Samsung TU8500/LG Ux7xxx/Hisense U7QF

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malak kaže...

Ja sam pogledao 3 recenzije na internetu i u svakom je pozitivan komentar na crnu boju, dapace, za cijenu koju nudi iznenadjujuce blizu OLEDu. Iako za razliku od kontrasta, svijetlina nije na tom nivou pa sad kome to smeta...

Ja osobno sutra narucujem ovaj TV, jer mislim da je omjer ulozeno/dobiveno dobar. Vecinom ce se koristiti za gaming i sport, s obzirom da je Sony proizvodjac trebao.bi brzo upgrade firmwarea koji ce omoguciti HDMI 2.1 na TVu za one koji ce ga spajati na PS5.

 Gdje uzimas?

You don't choose to be a Liverpool fan. You get chosen.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislio sam u domod, iz BiH sam.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malak kaže...

Mislio sam u domod, iz BiH sam.

 Koji model tocno? Ja isto gledam da si uzmem nesto za nadolazeci PS5.

You don't choose to be a Liverpool fan. You get chosen.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Odakle to za se hdmi verzija nadograđuje softwerski?
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

...edit dupli post

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 4:44 (gyges).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markma kaže...

Sony X900H (XH90) is a worthy successor to the Sony X900F (XF90) but it is not necessarily a better TV in terms of picture quality. It is competitive compared to Samsung's similarly priced LCD TVs with zone dimming and competitive in the segment for large-sized TVs, but is not close to matching OLED TVs that are inching still closer to mainstream prices.

Review

 Na AVForumu kažu da je nasljednik Xg85 serije, nikako XF90

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, nasljednik XF9005 je XG9505, pa zatim HX9505

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav,

 

da li mozete preporuciti koji brandovi su vrijedni kupnje, a koje bi trebalo izbjeci (samsung, sony, lg, phillips, grunding, itd.....)?

nije za neku posebnu namjenu, tipa gaming, no recimo da prostor di ce biti ima puno svjetla pa onda tamnije scene mogu biti problem.

dijagonala bi bila 65", ak je ta info bitna...

naravno, u nekom razumnom rangu cijena, npr do 10k kn.

 

btw kolika je, laickom oku, razlika izmedju qled te oled nasuprot "obicnim" verzijama (dakle non-qled & non-oled serija)?

 

tnx!

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...

Da, nasljednik XF9005 je XG9505, pa zatim HX9505

 Znači čekati Black Friday iako sumnjam da će ga tada biti za 10t kn

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa ima li tko od vas soundbar doma ili za preporucit. Stavio bih bar ispod televizora ali bez kablova da se vide. Dakle trebao bi neki soundbar koji ima prostora iza da se napajanje i arc ili opticki kabel moze sakriti iza bara i ici u kanalicu u zidu. Imate neku preporuku ili iskustvo

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zagy80 kaže...

pozdrav,

 

da li mozete preporuciti koji brandovi su vrijedni kupnje, a koje bi trebalo izbjeci (samsung, sony, lg, phillips, grunding, itd.....)?

nije za neku posebnu namjenu, tipa gaming, no recimo da prostor di ce biti ima puno svjetla pa onda tamnije scene mogu biti problem.

dijagonala bi bila 65", ak je ta info bitna...

naravno, u nekom razumnom rangu cijena, npr do 10k kn.

 

btw kolika je, laickom oku, razlika izmedju qled te oled nasuprot "obicnim" verzijama (dakle non-qled & non-oled serija)?

 

tnx!

 Ne postoji jednostavan odgovor na pitanje koji brandovi su vrijedni kupnje. Svaki proizvodjac ima dobre i lose modele, vise ili manje isplative za kupnju. Ako kupujes tv za prostor sa puno svjetla, gledaj da je cim svjetliji. U takvim uvjetima ti oled gubi svaku prednost. 

 

Razlika izmedju "obicnih" televizora i qled/oled televizora je kao i razlika izmedju skode octavie i mercedesa e klase. Nekome je super veliki gepek octavie, drugome dobra sjedala u mercedesu. Nema tu neke mjere tipa "obicni" tv je losiji 25% od neobicnog qleda.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 11:05 (andrtejkr).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ok, u  tom slucaju mozda preporuka za 2-3 modela razlicitih proizvodjaca koji se isplate kupiti?

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako sam obavio prednaruđbu PS5, gledam kako ubost novi TV.

Trenutno imam Sony 55XF9005.

Ima li šta dobroga do 8000 kuna?

 

Dijagonala 55"-65".

PSN: Muskarcina77
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 13:00 (Virty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...

Kako sam obavio prednaruđbu PS5, gledam kako ubost novi TV.

Trenutno imam Sony 55XF9005.

Ima li šta dobroga do 8000 kuna?

 

Dijagonala 55"-65".

 Taj ti nije dovoljno dobar?

Ili zelis nesto sa hdmi 2.1?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Virty kaže...

Kako sam obavio prednaruđbu PS5, gledam kako ubost novi TV.

Trenutno imam Sony 55XF9005.

Ima li šta dobroga do 8000 kuna?

 

Dijagonala 55"-65".

 Taj ti nije dovoljno dobar?

Ili zelis nesto sa hdmi 2.1?

Dobar je, nemam većih zamjerki, ali eto, prigodno mi uezt uz novu konzolu i novi TV.

HDMI 2.1 bi bilo poželjno. Vidim da ima akcija za Sony 2020 liniju u SD, ali nisam siguran imaju li ti modeli HDMI 2.1.

Čitao sam da će na neke modele ići firmware update za 2.1.

PSN: Muskarcina77
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice