Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.013
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
zolmajstor kaže...

 Ma mogu bez jednog hdmi, nije problem, ali zar nije ovaj LG sm modwl nano cell sa boljom crnom u odnosu na un7300

 Na papiru da, ali realno u praksi razlika je onako manje ili više nebitna. Usporedi tri IPS panela/modela, dakle okvirni testovi pa lako vidiš da 800kn okvirno bacaš u potok.

 

Da li zeleno vrjedi 800kn više, ma jok ne vrjedi u odnosu na jeftiniju UN/UM 7000 seriju u koju spada i ovaj moj okvirno šminkerski/skuplji model navedene serije.Moj skuplji model ima trunku jače pozadinsko osvjetljenje, ali sve ostalo je ista priča identičan IPS Panel+vrlo niski input lag.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600

 

2020 model

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/un7300

 

2019 model

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um7300

 Sad si me bacio u bed. Mislio sam da cu sa nano imat malo bolju sloji za filmove navecer

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
zolmajstor kaže...

 Ma mogu bez jednog hdmi, nije problem, ali zar nije ovaj LG sm modwl nano cell sa boljom crnom u odnosu na un7300

 Na papiru da, ali realno u praksi razlika je onako manje ili više nebitna. Usporedi tri IPS panela/modela, dakle okvirni testovi pa lako vidiš da 800kn okvirno bacaš u potok.

 

Da li zeleno vrjedi 800kn više, ma jok ne vrjedi u odnosu na jeftiniju UN/UM 7000 seriju u koju spada i ovaj moj okvirno šminkerski/skuplji model navedene serije.Moj skuplji model ima trunku jače pozadinsko osvjetljenje, ali sve ostalo je ista priča identičan IPS Panel+vrlo niski input lag.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600

 

2020 model

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/un7300

 

2019 model

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um7300

 Uz napomenu da jedino 8600 ima 100/120 Hz panel, što nije mala stvar i vrijedi tih 800 kn.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

 Uz napomenu da jedino 8600 ima 100/120 Hz panel,što nije mala stvar i vrijedi tih 800 kn.

 Taj model je u testu, ali njega ionako nije niti namjeraval kupit.Forumaš je krenul kupit jeftiniji model SM8050, a ta verzija ipak ima standardnih 60hz dakle dolnji link.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1088&jumpto=6228812&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad sa rtx3080 imam opciju 4k/120hz/4:2:0/10bit/hdr.

Prije nekih mjesec dana sam kupio 48gbps hdmi kabal da otklonim utjecaj manje propusnosti standardnih kablova.

Bas me zanima na koji ce se nacin spajat PS5 na Q90R......

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Sad sa rtx3080 imam opciju 4k/120hz/4:2:0/10bit/hdr.

Prije nekih mjesec dana sam kupio 48gbps hdmi kabal da otklonim utjecaj manje propusnosti standardnih kablova.

Bas me zanima na koji ce se nacin spajat PS5 na Q90R......

 Spajat će se kabelom 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz dobri ljudi. Evo gledam malo po temi... svašta tu ima nadrobljeno i nikako da pohvatam meni bitne informacije, pa bih bio zahvalan ako bi mi netko mogao preporučiti neki TV u razredu oko 3k/do 50˝ jer mi je trenutni 32˝ zamzung počeo pokazivati znakove da će riknuti usoro (nekakvo bljeskanje, iscrtavanje svake druge crte i neke trajne crte u dnu... uglavnom već računam da ga nemam). TV bih koristio za "normalno gledanje" (MaxTV, tu i tamo neki film, malo steam link za klince... niš posebno). Da gledam najjeftinije ili ima neki best buy?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 10:21 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir


Zanimljiva usporedba igre koju ja uglavnom igram.
Jedino me brine na Oledu kako se zbog duboke crne gube neki detalji (pokazuje primjer na pušci kad zumira), to može bit minus jer je teže onda uočiti igrače u sjeni ...hm hm
Danas imam kupca za 10 god staru plazmu i još ne znam kaj bi kupil...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fear619 kaže...

Mislim da sam si našao tv koji sam tražio

https://www.nabava.net/search.php?q=49NANO863NA

Da li ga je netko isprobao i da li stvarno ima 120Hz (svaka trgovina ima navedeno drugačije,od 50 do 120 sam vidio)?

 Evo ga u Mall.hr za 4999 kn

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
miki_the_pirat kaže...

Pozz dobri ljudi. Evo gledam malo po temi... svašta tu ima nadrobljeno i nikako da pohvatam meni bitne informacije, pa bih bio zahvalan ako bi mi netko mogao preporučiti neki TV u razredu oko 3k/do 50˝ jer mi je trenutni 32˝ zamzung počeo pokazivati znakove da će riknuti usoro (nekakvo bljeskanje, iscrtavanje svake druge crte i neke trajne crte u dnu... uglavnom već računam da ga nemam). TV bih koristio za "normalno gledanje"(MaxTV, tu i tamo neki film, malo steam link za klince... niš posebno). Da gledam najjeftinije ili ima neki best buy?

 Za žuto vjerojatno trebaš Android TV OS, ili za detalje nisam siguran jer ja nisam gejmer.Ali srečom Android TV modeli nisu skupi, pa eto odma u startu uzmeš jedan Android TV model.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.valvesoftware.steamlink&hl=en&gl=US

 

Srečom do ili oko 3000kn ima izbora, eto Sharp ili ipak TCL modeli sa Android OS verzijom.Sharp standardna garancija od čak četri godine puno znači to sigurno.TCL ima vrlo niski input lag, dakle taj model ili serija je odlična za bilo kakav eventualni gejming.Kaj god kupiš ne moš fulat, za tolko love kao Android TV tu se nema kaj prigovarat.

 

https://www.nabava.net/televizori/sharp-50bl2ea-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-99443851

 

 

https://www.nabava.net/televizori/tcl-50ep660-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-91630671

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 14:28 (rambox).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.elipso.hr/prilika/hisense-i-diners-promocija-50-posto/

 

Mišljenja?

Nemojte gledati ove nerealne cijene, već ih prerežite na pola.

Zanimljiva mi 55-ca, U7QF 4k kuna, U8QF 5250?

 

Pogotovo U8QF, 5 god garancije, FALD, 100Hz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sad sam dobio info od jednog trgovca iz manjeg privatnog dućana da cijene za studeni idu gore, zbog problema sa uvozom i dobavom robe iz Kine .. ak ga ne drobi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sprljo kaže...

https://www.elipso.hr/prilika/hisense-i-diners-promocija-50-posto/

 

Mišljenja?

Nemojte gledati ove nerealne cijene, već ih prerežite na pola.

Zanimljiva mi 55-ca, U7QF 4k kuna, U8QF 5250?

 

Pogotovo U8QF, 5 god garancije, FALD, 100Hz?

 

Ne razumijem. Piše 50%. Ali ubacim TV u košaricu i piše mi i dalje 10,500kn. Što je onda "prava" cijena 21,000kn za 50 inchni TV? Kakav je to točno popust?

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedu govna gamad

cijena u mall hr

 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Promo kod upises pa prepolovi.7000kn za 65" dosta primanljivo ako se zazmiri na neke probleme modela.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Je, al moraš imati Diners govno.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa koj je po vama najnaj tv za 4k-5k kuna dimezije 50" (negledam tv kanale) bio bi isključivo za netflix i streamove nogometa te ps4
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bencho2211 kaže...
Ekipa koj je po vama najnaj tv za 4k-5k kuna dimezije 50" (negledam tv kanale) bio bi isključivo za netflix i streamove nogometa te ps4

 LG 49NANO863NA

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...


Zanimljiva usporedba igre koju ja uglavnom igram.
Jedino me brine na Oledu kako se zbog duboke crne gube neki detalji (pokazuje primjer na pušci kad zumira), to može bit minus jer je teže onda uočiti igrače u sjeni ...hm hm
Danas imam kupca za 10 god staru plazmu i još ne znam kaj bi kupil...

 Ja ti iz prve ruke mogu reci da nema apsolutno nikakvih gubitka detalja zbog duboke crne.

Oled sve korektno prikaze ali sko u sobi ima puno svjetla naravno da neces uociti sve tamne detalje, to je stvarnost ljuskog vida.

Uz to ovi tvi vjetojatno nisu podeseni kako treba, svaki oled ekran nije isti i treba podesit near black dio. Postoje kontrole i poprilicno je lako podesit malo gamu kod near black ako vidis black crush. Uz to imas generalni odabir game pa si preko dana stavis nizu gamu da ti pojaca tamne dijelove.

Znaci neka te to nimalo ne brine jer nije nikakav problem i sve se moze fino podesiti kako ti odgovara.

 

Ja cesto igram horror igre koje su obicno dosta tamne i to je na oledu strava 

odlicna kontrastna slika s hrpu detalja.

Slobodno prodaj plazmu i odi na oled, ja sam presao sa kuro plazme zadnje generacije na lg c8 i nimalo ne zalim

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 18:48 (Pixel).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
miki_the_pirat kaže...

Pozz dobri ljudi. Evo gledam malo po temi... svašta tu ima nadrobljeno i nikako da pohvatam meni bitne informacije, pa bih bio zahvalan ako bi mi netko mogao preporučiti neki TV u razredu oko 3k/do 50˝ jer mi je trenutni 32˝ zamzung počeo pokazivati znakove da će riknuti usoro (nekakvo bljeskanje, iscrtavanje svake druge crte i neke trajne crte u dnu... uglavnom već računam da ga nemam). TV bih koristio za "normalno gledanje" (MaxTV, tu i tamo neki film, malo steam link za klince... niš posebno). Da gledam najjeftinije ili ima neki best buy?

 Ja sam kolegi preporucio ovaj nije zahtjevan gledatelj i prezadovoljan je pogotovo zbog magic remote. On ga je prije mjesec dana nasao za ravno 3.000 kn

 

https://www.harveynorman.hr/ultra-hd-led-tv-lg-50um7450pla-smart?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prst mi je okidaču za 55 LG oled b9 vs q80t koji je skoro 2000kn jeftiniji...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Prst mi je okidaču za 55 LG oled b9 vs q80t koji je skoro 2000kn jeftiniji...

B9 je bolji tv ali dolazi uz odgovornost da se pazi na sadrzaj koji prikazuje.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

HISENSE 50A7500F u elupso za 2800kn

Isplati li se taj tv ta te novce ?

Oko 3000kn 100-200 gore nebitno ima nešto bolje ?

Gledam tv za djecu tako da podrzava netflix, hbo..... Ugl ne treba mi zvijer :) 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja isto gledam takav neki ubosti sad ako bude kakva akcija, koliko sam upoznat taj ja VA panel. Najveća briga mi je taj kut gledanja jer ga kupujem isključivo za u sobu pa će se to gledati iz svakakvih kuteva.

Gledam LG jedini u toj cijeni ima IPS panel npr.LG 49UM7050PLF.AE led tv, 123cm . Ima netko iskustva u kutu gledanja VA i IPS, ima tu stvarno neke razlike ili je zanemarljivo?

Gamer
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zee_15 kaže...

HISENSE 50A7500F u elupso za 2800kn

Isplati li se taj tv ta te novce ?

Oko 3000kn 100-200 gore nebitno ima nešto bolje ?

Gledam tv za djecu tako da podrzava netflix, hbo..... Ugl ne treba mi zvijer :) 

 imam ti ja taj ali u 55inc izvedbi, kaj te zanima?

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možeš mi reći kakav je kut gledanja? jel se gubi puno kvaliteta iz kuta velikog i je li probija puno pozadinsko osvijtljenje na crnim podlogama?

Gamer
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...
zee_15 kaže...

HISENSE 50A7500F u elupso za 2800kn

Isplati li se taj tv ta te novce ?

Oko 3000kn 100-200 gore nebitno ima nešto bolje ?

Gledam tv za djecu tako da podrzava netflix, hbo..... Ugl ne treba mi zvijer :) 

 imam ti ja taj ali u 55inc izvedbi, kaj te zanima?

 Koliko je brz? Da li u opcijama podešavanja slike ima opcija off (dimming)? Kakva je ta VIDAA U 4.0?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 22:45 (stipest).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav!
Citao sam malo vase postove i iskreno ne kuzim skoro nista. Totalni sam laik za televizore pa me zanima mozete li mi pomoc pri kupnji ili na sto bih trebao obratit paznju. Neki uvjeti su cijena oko 3000 kn, 55". Shvatio sam da otpadaju QLED i OLED. Primarno bih koristio TV za sport i filmove. Mozda da pricekam blagdansko vrijeme za kupnju? Jesu li popusti konkretni ili su +- 50ak eura? I jos jedno pitanje. Posto moj komp nemre vrtit 4k filmove postoji li mogucnost gledanja 4k filma tako da ustekam USB u TV. Je li uopce moguce gledat 4k preko USBa? Unaprijed Vam hvala na odgovoru/ima!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Savo oled frend samo oled nemoj se za"""" pa uzet Samsung
Prevelika kvaliteta u slici da bi uopce razmisljao o izboru
SAMSUNG NOTE 10+
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gogolj kaže...
Pozdrav!
Citao sam malo vase postove i iskreno ne kuzim skoro nista. Totalni sam laik za televizore pa me zanima mozete li mi pomoc pri kupnji ili na sto bih trebao obratit paznju. Neki uvjeti su cijena oko 3000 kn, 55". Shvatio sam da otpadaju QLED i OLED. Primarno bih koristio TV za sport i filmove. Mozda da pricekam blagdansko vrijeme za kupnju? Jesu li popusti konkretni ili su +- 50ak eura? I jos jedno pitanje. Posto moj komp nemre vrtit 4k filmove postoji li mogucnost gledanja 4k filma tako da ustekam USB u TV. Je li uopce moguce gledat 4k preko USBa? Unaprijed Vam hvala na odgovoru/ima!

 

Svaki TV je dobar. Nema više loših TV-ova. To što se ovdje kurče jer su spremni (ili samo tako vele) dati 15,000kn za turbo-mega-hit tehnologiju koja osim cijenom nije baš toliko drastična u kvaliteti, to je drugi par rukava. Činjenica je da 99% kupaca u svijetu ne želi tako nešto, nego si gleda jeftiniji TV.

Evo, gledao jučer Samsung QLED 60 i QLED 80 u Elipsu i razlika u slici se vidila jedino u cijeni i postolju. Stajao kao budala 10 minuta pred TV-ima.

 

 

Hisense, Philips, TCL - to će ti biti dobra marka za te novce. Samsung, LG i Sony nisam siguran da imaju TV za tu cijenu, 500kn gore od toga. A ne daju ti ništa bolje od doljenavedenih. Ali su marka.

 

TV ce ti vecinom vrtiti 4K filmove, da, ubacis USB i preko TVa ih gledas. Ima jedan problem a to je da postoje formati koji nisu podrzani nativno od TV-a. Mozes instalirati neki video player (VCL, Kodi, MX Player, ...), ali za tako nesto ti treba Android operativni sustav. Dakle jedino Philips u tom slucaju.

Drugo rjesenje je uzeti "non Android TV" te kupiti Android Media player (xiaomi tv stick npr.), opet to kosta pa je nova investicija.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mirko111222 kaže...

Ja isto gledam takav neki ubosti sad ako bude kakva akcija, koliko sam upoznat taj ja VA panel. Najveća briga mi je taj kut gledanja jer ga kupujem isključivo za u sobu pa će se to gledati iz svakakvih kuteva.

Gledam LG jedini u toj cijeni ima IPS panel npr.LG 49UM7050PLF.AE led tv, 123cm . Ima netko iskustva u kutu gledanja VA i IPS, ima tu stvarno neke razlike ili je zanemarljivo?

Ima razlike vrlo primjetne, nikako nije zanemarivo...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice