Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.094.398
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mozete li mi navest koje su to bolje kupnje.tj. koji modeli i koliko je Ru bolji od tu u nekakvom postotku?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cavtat kaže...
Mozete li mi navest koje su to bolje kupnje.tj. koji modeli i koliko je Ru bolji od tu u nekakvom postotku?

 Nitko ne zna kakve ce biti ponude za BF, ali tada su uvijek najnize cijene. Trenutno su televizori iz 2019. skuplji nego sto su bili na proslom BFu. Ne moze se pricati o postotku koliko je neki tv bolji od drugog. Svaka tehnologija ima svoje prednosti i nedostatke, ne postoji savrseni televizor. Stovise, jako smo daleko od toga.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja čekam BF, Samsung q70r ili q80t....
Jedina prednost je sad kupit model kad daju i dodatne 3 god garancije. Tog brijem da nema za BF a puno znači.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim savjet za 43 incha tv, mracnija soba, nije važan kut gledanja jer se sjedi ispred. Najviše filmovi i serije se gledaju. Nesto do 3000kn.

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
Margo-I kaže...

Pozdrav,

eto došlo vrijeme pa da kupim starcima novi TV sa DVB-T2 pa mogu neki prijedlozi za neke "dobre" ispod 1000kn u Zagrebu? Što jeftinije to bolje  ;)

 

vidim ovaj TV Elit u Intersparu za 799kn ali za dobiti garanciju od 5 godina dobro da ne traže i izvod iz matičnog uz vaše dopuštenje za javno dijeljenje vaših podataka ;)

nešto u stilu platiš i dobiješ na licu mjesta račun i garanciju

 

Hvala na pomoći

 Više-manje ti sad svi nude garanciju uz registraciju proizvoda online, neki traže više a neki manje podataka...

8ax kaže...

 Razoracarat ces se s tim srot markama bez obzira na garanciju, tesko da ces ista solidno dobit ispod 1000kn.

 

 I to što kažeš, a i pitanje je tko uopće servisira taj Elit i hoćeš li ga imati gdje servisirati nakon par godina...

 Ja bi rađe pucao na provjerenu marku, i čekao neku akciju, npr.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-32hj470-led-televizor

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-32lm550bplb-tv-prijemnik

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Margo-I kaže...

Pozdrav,

eto došlo vrijeme pa da kupim starcima novi TV sa DVB-T2 pa mogu neki prijedlozi za neke "dobre" ispod 1000kn u Zagrebu? Što jeftinije to bolje  ;)

 

vidim ovaj TV Elit u Intersparu za 799kn ali za dobiti garanciju od 5 godina dobro da ne traže i izvod iz matičnog uz vaše dopuštenje za javno dijeljenje vaših podataka ;)

nešto u stilu platiš i dobiješ na licu mjesta račun i garanciju

 

Hvala na pomoći

 Ja sam kupio taj identicni elit mami prije 6 mjeseci.Mislim da sam ga u abrakadabra uzeo, jamstvo se produlji direktno preko njih na 5godina, ima neki obrazac i koliko vidim tu akciju samo produžuju.

Inače ok tv za gledat antenske programe, slika čisto ok.Što god da sam mami od serija stavio na usb i upiknuo u tv pročitao sve živo, čak sam iznenaden ostao.Realno ako ti je dummy tv dovoljan nije to loš izbor s obzirom da ima 5god pa kolko izdrzi.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kratki update o q80t:

 

1) gledam Mandaloriana 4k hdr, u mracnijoj prostoriji kao sto sam i ranije rekao 4k hdr je cudo(za nekog tko je dosao sa "prosjecnih" low end modela), po danu kada su mracne scene se moze vidjeti svoj odraz u ekranu sukladno nedostatku antireflektivnog premaza u odnosu na americki model ali koliko sam shvatio zato eu model ima bolji kontrast sto mi je ipak vaznije za moju upotrebu. U svjetlim scenama uopce nema odsjaja jer koristim svjetlost i kontrast na max. Nije mozda najtocnija boja ali je po mom oku najljepsa :)

 

2) Za vikend sam ulovio nesto vise hd sporta na tvu, vecinom nogometa i nesto sitno tenis. Koliko svi ti pokreti izgledaju bolje i prirodnije - super iskustvo! 120hz ekran ocito radi svoje.

 

3) Gaming - odigrao Last of us 2 do kraja, kao sto sam rekao i ranije odlicno iskustvo zbog niskog input laga + dojmovi kao i za Mandalorian što se tiče slike(nisam imao pretjeranih problema osim ponekog bloominga u loading screenu i gradacije crne/sive nije savrsena ali to se da prezivjeti)

 

4) obicni hd kanali - dobar upscale, sve ocekivano s obzirom na 55 inchnu dijagonalu, SD kanale niti bas ne gledam a i ipak mi se cine preniske rezolucije za ovu dijagonalu.

 

To je to. Čekaju se uređaji s hdmi 2.1 :) Isprike ako spamam, i sam sam bio dugo u dilemi, što uzeti pa ako nekome ovo pomogne, super. 

 

Pozz

 
6 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zar nebi sport trebao izgledati isto na 60hz i 120hz televiziji pošto sam program nije 120hz? Ili tu dolazi u igru onaj black frame insertion itd?

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Margo-I kaže...

Pozdrav,

eto došlo vrijeme pa da kupim starcima novi TV sa DVB-T2 pa mogu neki prijedlozi za neke "dobre" ispod 1000kn u Zagrebu? Što jeftinije to bolje  ;)

 

vidim ovaj TV Elit u Intersparu za 799kn ali za dobiti garanciju od 5 godina dobro da ne traže i izvod iz matičnog uz vaše dopuštenje za javno dijeljenje vaših podataka ;)

nešto u stilu platiš i dobiješ na licu mjesta račun i garanciju

 

Hvala na pomoći

 

Za 1000 nemaš ništ posebno. Od tih jeftinijih najbolji je onaj 40" hisense iz prethodnog linka. 40" 1080p tv za 1280 kn je najbolje što možeš kupit.

 

https://edigital.hr/led-televizori/hisense-h40b5100-full-hd-led-televizor-p753402

 

U elipsu hisense tv imaju obično 5 god.gar ali za sada još nisu cijene kao za ovaj iz edigitala, u elipsu je 40A5100 1699kn, vjerojatno za BF će to ić na 1000-1200.

 

Od ovih najjeftinih brandova kao što su elit, noa, vox i sličnih sad postoje i neki orion tv-i, imaju 5 god. gar odmah, bez dodatnih registracija pa u skladu s time ovaj orion T40D, 1080p tv s cijenom od 1299 kn.

 

https://www.technodom.hr/index.php/audio-video/orion-tv-40-t40d-pif-dled-,-102cm,-full-hd-detail

 

Budući da za 40-ak dana prestaje s emitiranjem stari signal dvb-t sd rezolucije i kreću novi muxevi u kojima će svi programi ići u 1080p50 (M1 mux) i pojedini u M2 mux-u onda je svakako bolji izbor ići na 40" tv koji će imat istu rezoluciju kao i tv kanali. A i činjenica da je tv za starce onda im sigurno neće smetati veća slika kao i veći titlovi:)

 

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slash 666 kaže...

Zar nebi sport trebao izgledati isto na 60hz i 120hz televiziji pošto sam program nije 120hz? Ili tu dolazi u igru onaj black frame insertion itd?

 Da, da. Tv obrađuje sliku. Mislim da čak i sam dodaje među-slike ako se ne varam?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Ja čekam BF, Samsung q70r ili q80t....
Jedina prednost je sad kupit model kad daju i dodatne 3 god garancije. Tog brijem da nema za BF a puno znači.

 

Čekaš 65Q80T za npr 8700 s 5 god. garancije? :) Prošle godine je 65Q70R bio upravo toliko samo mislim da je bio i neki tablet gratis, za 5g gar nisam 100% siguran, netko ovdje je takav kupio.

 

Btw, vani su neke cijene već s dobrim BF štihom, kao npr za sony 65XH9005 999 eur:)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 17:20 (Flagship).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gdje si uspio naći tu cijenu od 999€ Za taj tv?

U njemačkoj je najjeftiniji 1200€.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne zamaraj se, i ja sam ga to davno par puta pitao kad sam kupovao tv gdje izvlaci te cijene, ugl su posljednji primjerci, nepouzdane/nepoznate trgovine, izlozbeni primjer ili klikbite da te dovuku na neki web ili u lokalnu trgovinu gdje pak trazis ko lud nesto sto ne postoji. Osobno sam to dozivio u Euronicsu s toga za mene je jedino Mediamarkt bog i batina makar bili 100eur skuplji od tamo neke web trgovine.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 18:48 (bik).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vlado95 kaže...

Gdje si uspio naći tu cijenu od 999€ Za taj tv?

U njemačkoj je najjeftiniji 1200€.

 

Expert. Po onome što pišu u raznim poslovnicama dostupan je i 65XH9299 koji je bolji u odnosu na XH9005/9077 jer ima podesiv stalak u dva položaja odnosno širine kao i premium daljinski.

 

https://www.mydealz.de/deals/expert-online-sony-kd-65xh9005-led-tv-flat-65-zoll164-cm-uhd-4k-smart-tv-android-tv-fur-997-eur-1654202

 

Da, inače je najniža cca 1200, ovisno o shopu.

 

https://www.city-tv-hifi.de/tv-geraete/uhd-4k/ab-65-163-cm/1374-sony-kd-65xh9288?number=11377

 

Kod nas je bio do jučer 9500 na akciji u mall, što je 50-ak eur skuplje u odnosu na DE cijenu.  S druge strane teško je očekivat da će kod nas 65XH90 imat cijenu od 7499 kn. Eventualno 8500 je realnija cijena, vidjet ćemo za dva mjeseca.

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Ne zamaraj se, i ja sam ga to davno par puta pitao kad sam kupovao tv gdje izvlaci te cijene, ugl su posljednji primjerci, nepouzdane/nepoznate trgovine, izlozbeni primjer ili klikbite da te dovuku na neki web ili u lokalnu trgovinu gdje pak trazis ko lud nesto sto ne postoji. Osobno sam to dozivio u Euronicsu s toga za mene je jedino Mediamarkt bog i batina makar bili 100eur skuplji od tamo neke web trgovine.

 

I? Svaki put je dat link, pa nek si svako pogleda što ga zanima. Ti možeš dat i 1000 eur više nobody cares

 

Ak te baš interesira neki dan je bila akcija do sada rijetko viđena i to ne u nekom nepoznatom shopu ili klikbite nego u jednoj od SATURN poslovnica, halooo.

 

https://redblue.cliplister.com/eflyer/D/SA/CEL/1709DIN01

 

 

65" OLED, makar i philips 65OLED754, za 1070 eur. Čovjek je fino otišao tam i kupio si je ali bolji model 804 za istu lovu. I pokazao je račun pa nek se vidi.

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ok vidim da ne shvacas kakve gluposti pises. Znaci dajes ljudima tu krive nade i predodzbu o cijenama "vani", pogotovo ljudima koji trenutno kupuju tv, znaci nisu takve cijene i nece tv kupiti po toj cijeni. A to sto je neki mujo u njemackoj u selu pokraj Hamburga kupio izlozbeni 65oled za 1000eur to je nobody cares. Ako te bas vesele akcije baci se na ebay aukcije gdje tvi odleze u pol cijene, kog briga kad su pola prevare ili nepostojece akcije. Znaci to sto linkas nisu realne cijene vani. Kog zanimaju realne cijene prelistat ce idealo.de i uzet iz najpouzdanije trgovine.
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može li mi netko objasniti zašto je neko uvaženo mišljenje da za BF više neće biti u prodaji starijih modela Samsunga tipa RU8002, ako su u prodaji još uvijek i modeli iz 2018. godine?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trle96 kaže...

Može li mi netko objasniti zašto je neko uvaženo mišljenje da za BF više neće biti u prodaji starijih modela Samsunga tipa RU8002, ako su u prodaji još uvijek i modeli iz 2018. godine?

 Zalihe se vise ne pune, a ako ih nema sad vise po ducanima - vjerojatno niti nece :) Ali, zasto bi itko plakao za ru8000? Izuzev 120Hz, nis posebno tv. 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Trle96 kaže...

Može li mi netko objasniti zašto je neko uvaženo mišljenje da za BF više neće biti u prodaji starijih modela Samsunga tipa RU8002, ako su u prodaji još uvijek i modeli iz 2018. godine?

 Zalihe se vise ne pune, a ako ih nema sad vise po ducanima - vjerojatno niti nece :) Ali, zasto bi itko plakao za ru8000? Izuzev 120Hz, nis posebno tv. 

 Plakao bi zato jer planiram dat max 5000kn, 5500kn za 65", a ne vjerujem da će se nuditi nešto bolje za tu cijenu  osim eventualno ovog novog Hisensa, ali nekako više naginjem na Samsung, Sony ili LG..

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:42 (Trle96).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
...

 

Ne trolaj bezveze i pročitaj kak spada

 

Svatko tko kupuje tv bilo di u obzir će uzet SVE izvore i linkove prije neg da svoju lovu za tv. Nije idealo.de jedini izvor informacija, ima tu puno drugih. Razlike znaju bit velike za potpuno iste uređaje NOVE i ZAPAKIRANE, nitko ne spominje izložbene, korištene itd.

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trle96 kaže...
andrtejkr kaže...
Trle96 kaže...

Može li mi netko objasniti zašto je neko uvaženo mišljenje da za BF više neće biti u prodaji starijih modela Samsunga tipa RU8002, ako su u prodaji još uvijek i modeli iz 2018. godine?

 Zalihe se vise ne pune, a ako ih nema sad vise po ducanima - vjerojatno niti nece :) Ali, zasto bi itko plakao za ru8000? Izuzev 120Hz, nis posebno tv. 

 Plakao bi zato jer planiram dat max 5000kn, 5500kn za 65", a ne vjerujem da će se nuditi nešto bolje za tu cijenu  osim eventualno ovog novog Hisensa, ali nekako više naginjem na Samsung, Sony ili LG..

 

55RU8002 će se teško nać, 65-ica ima još ponegdje ali pitanje je da li će ih bit za 2 mjeseca i s nekim značajnim BF popustom. Vjerojatno će najviše bit onih 82" pa svi koji traže 200+ cm tv mogli bi ubost takav za manje od 10K  Možda 65Q60R evetualno bude s nekim popustom, pa cijena bude slična kao za 65RU8002. Uglavnom ove nove iz T serije najbolje zaobić osim Q80T, taj je potencijalno vrlo zanimljiv za BF.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trle96 kaže...
andrtejkr kaže...
Trle96 kaže...

Može li mi netko objasniti zašto je neko uvaženo mišljenje da za BF više neće biti u prodaji starijih modela Samsunga tipa RU8002, ako su u prodaji još uvijek i modeli iz 2018. godine?

 Zalihe se vise ne pune, a ako ih nema sad vise po ducanima - vjerojatno niti nece :) Ali, zasto bi itko plakao za ru8000? Izuzev 120Hz, nis posebno tv. 

 Plakao bi zato jer planiram dat max 5000kn, 5500kn za 65", a ne vjerujem da će se nuditi nešto bolje za tu cijenu  osim eventualno ovog novog Hisensa, ali nekako više naginjem na Samsung, Sony ili LG..

 Iskreno, meni taj ru8000 ima sliku na razini bilo kojeg tva u toj klasi. Nit nekog kontrasta, nit svjetline, nit neke boje. 120Hz je dobra stvar, ali da li je to dovoljno? Ako ga i bude na raspolaganju do BFa, pitanje je da li ce biti bas za 5k kn. Bilo kako bilo, u tom rangu cijene ces gledati sliku prepunu kompromisa bio to samsung, lg ili hisense... Ja bi cak radije uzeo hisense 65u7qf, iako je i on daleko od savrsenog.

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovanje,

 

zanima me TV koji bi bio kao sekundarni u kući, nalazio bi se u spavaćoj sobi.

Neke od želja su mi da je minimalno 100cm zbog udaljenosti i da je smart a po mogućnosti android jer imam "MAXTV to go" pretplatu pa da može aplikaciju instalirat i naravno da podržava ove nove HD signale ako ne bude moga ovaj TO GO.

 

Namjena - pošto bi se nalazio u spavaćoj neće tu bit pretjerano gledanja niti je tooliko bitna kvaliteta, bitno mi da mogu možda na youtube ili netflix pogledat nešto navečer sat-dva, i 5-6 puta mjesečno na ps4 odigram sat-dva PES. Navečer su i tako oči već malo umorne tako da bi i najbolja kvaliteta slike meni bila malčice lošija.

 

Trenutni TV tu je sada oko desetak godina star SAMSUNG LE40C530 koji se polako gubi. Što se tiče slike i zvuka u njegovim najboljim danima sam zadovoljan tako da bi bilo poželjno da je novi minimalno takve razine.

Dakle čisto za izgubit sat dva na dan na gledanje sadržaja.

 

Primarni tv mi je GRUNDIG 55GUB8768 s kojim sam i više nego zadovoljan, čisto da otprilike znate kriterije moje.

 

Budžet- bilo bi idealno do 2500kn, a ako ima i manje još bolje

Lokacija- dućani u Splitu(emezzeta, pevec, elipso, SD i drugi), a može i online kupnja

 

Vidio sam pojedine Tesla i vivay androide, bi li oni bili ok?

 

lp

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, planiram kupiti televizor koji bi mi trebao stati na zid širine 125 cm. Koristio bi se za gledanje netflixa, plejku, koju utakmicu itd.. Budžet mi je oko 5000kn. 
Mislim se oko navedenih modela pa jel mi može netko pomoći u odabiru:

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q65RATXXH/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-58PUS7304/

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/hisense-uhd-55u7qf-uled-televizor-smart-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click (u elipsu je 4000kn)

 

Hvala, pozdrav

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
glupasto kaže...

 

Vidio sam pojedine Tesla i vivay androide, bi li oni bili ok?

 

lp

 

 Tesla, Vivax i slične žnj marke nemaju Android TV već običan Android što znači da nije prilagođen 100% televizoru već su oni radili nekakve kemije i izgleda kao da je netko stavio Android Set top box u televiziju. Ako ti je do pravog Androida bolji odabir je TCL i Sharp jer oni jedino u tvom cijenovnom rangu imaju pravi Android TV.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanima me da li vrijedi Philips 55OLED754 za 7.500kn, budući da je LG OLED55B9SLA koji mu je najbliži cijenom 8.900 kuna. Da li netko ima navedeni Philips OLED i kakva su iskustva.

Prvenstveno me zanima kvaliteta slike.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.emmezeta.hr/tesla-43s605bfs-full-hd-led-tv-642120.

Neka recenzija ima od Benchmark kanala, naš istočnjački susjed kaže u njemu  Zvanični Android  ?? Jel to onda taj običan ili pravi?

 

Jer gleda san i recenziju tcl-a i indentični je android sučelje ono

 

https://pevex.hr/tv-led-tcl-40es560-fhd-dvb-t2-s2-android-322664.html

 

Koja je razlika ukupno, osm veličine?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 19:46 (glupasto).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvir12 kaže...

Zanima me da li vrijedi Philips 55OLED754 za 7.500kn, budući da je LG OLED55B9SLA koji mu je najbliži cijenom 8.900 kuna. Da li netko ima navedeni Philips OLED i kakva su iskustva.

Prvenstveno me zanima kvaliteta slike.

 Bio je prosli tjedan 6750 na mall.hr, pa sam prelistao forume u potrazi za iskustvima. Brzo sam odustao. Navodno vrhunska slika (ocekivano od oleda), ali hrpe problema sa drugim stvarima. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nek admin obriše ovaj post...

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 23:19 (Wrbex).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
glupasto kaže...

 

Vidio sam pojedine Tesla i vivay androide, bi li oni bili ok?

 

lp

 

 Tesla, Vivax i slične žnj marke nemaju Android TV već običan Android što znači da nije prilagođen 100% televizoru već su oni radili nekakve kemije i izgleda kao da je netko stavio Android Set top box u televiziju. Ako ti je do pravog Androida bolji odabir je TCL i Sharp jer oni jedino u tvom cijenovnom rangu imaju pravi Android TV.

 

Da ja malo upadnem, jer imam manje vise iste "zahtjeve" kao i glupasto :-)

Samo meni je primaran HBOgo app

Dakle zanima me koja je razlika i kako znati koji "pravi" android imas? 

 

Bio sam danas u jednoj trgovini, gdje su mi rekli da vivax recimo ima android, ali ne google services (play store i slicno),  i preporucili su mi Telefunken 50ua9002 koji kao ima sve to za 2799kn...malo sam na vagi da li da ga uzmem ili ne? Prodavac tvrdi da je telefunken ima prilicno dobro ispeglan sustav.

Ima li netko iskustva?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 23:20 (Wrbex).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice