Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.089.862
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Gogolj kaže...
Pozdrav!
Citao sam malo vase postove i iskreno ne kuzim skoro nista. Totalni sam laik za televizore pa me zanima mozete li mi pomoc pri kupnji ili na sto bih trebao obratit paznju. Neki uvjeti su cijena oko 3000 kn, 55". Shvatio sam da otpadaju QLED i OLED. Primarno bih koristio TV za sport i filmove. Mozda da pricekam blagdansko vrijeme za kupnju? Jesu li popusti konkretni ili su +- 50ak eura? I jos jedno pitanje. Posto moj komp nemre vrtit 4k filmove postoji li mogucnost gledanja 4k filma tako da ustekam USB u TV. Je li uopce moguce gledat 4k preko USBa? Unaprijed Vam hvala na odgovoru/ima!

 

Svaki TV je dobar. Nema više loših TV-ova. To što se ovdje kurče jer su spremni (ili samo tako vele) dati 15,000kn za turbo-mega-hit tehnologiju koja osim cijenom nije baš toliko drastična u kvaliteti, to je drugi par rukava. Činjenica je da 99% kupaca u svijetu ne želi tako nešto, nego si gleda jeftiniji TV.

Evo, gledao jučer Samsung QLED 60 i QLED 80 u Elipsu i razlika u slici se vidila jedino u cijeni i postolju. Stajao kao budala 10 minuta pred TV-ima.

 

 

Hisense, Philips, TCL - to će ti biti dobra marka za te novce. Samsung, LG i Sony nisam siguran da imaju TV za tu cijenu, 500kn gore od toga. A ne daju ti ništa bolje od doljenavedenih. Ali su marka.

 

TV ce ti vecinom vrtiti 4K filmove, da, ubacis USB i preko TVa ih gledas. Ima jedan problem a to je da postoje formati koji nisu podrzani nativno od TV-a. Mozes instalirati neki video player (VCL, Kodi, MX Player, ...), ali za tako nesto ti treba Android operativni sustav. Dakle jedino Philips u tom slucaju.

Drugo rjesenje je uzeti "non Android TV" te kupiti Android Media player (xiaomi tv stick npr.), opet to kosta pa je nova investicija.

 

 Osim sto si izvrijeđao ljude koji su spremni dati vise love za vrhunski tv, sorry ali ovito je da pojma nemas i ljudima konstantno dijelis krive savjete. Mogao si dva dana stajati pred tvima u trgovini i cuditi se kako ne vidis razliku. Pokusao sam ti objasniti zasto se u trgovini nikad, ali bas nikad ne usporeduju i ocjenjuju tvi, ali iz tvog komentara je bilo vidljivo da nemas pojma sto sam rekao i nisi opce skuzio poantu zadto se to ne radi. 
Ne znam trolas li namjetno ili ne, ali zeznut  ces ljude.

I slag na kraju, das preporuku za phillips koji je tesko precjenjeno kinesko smece. Kazes da nema loseg tva, ima ih hrpa, da mi das neke besplatno ne bi ih uzeo nego kupuo posten tv. A ono sto sam do sad vidio od phillipsa u raznim cjenovnim kategorijama je bila strahota od slike, toliko losih panela da je to katastrofa. 
uvjek bih dao 500 kn vise za samsung , lg, sony, nemaju ni oni puno bolju sliku u, ali imaju dovoljno bolju da nisu smece, a koliko bolji OS imaju ne treba niti spominjati. A to da jedan webos na lgu cita sve formate, stabilan je i brz , lagan za koristenje, azuran, opce je bespredmetno spominjati. Ali ok ti valjda znas da ne nude nista vise od ovih kineza.

Djelis savjete , a izgleda ko da u zivotu tv nisi vidio.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 8:28 (Pixel).
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Osim sto si izvrijeđao ljude koji su spremni dati vise love za vrhunski tv, sorry ali ovito je da pojma nemas i ljudima konstantno dijelis krive savjete. Mogao si dva dana stajati pred tvima u trgovini i cuditi se kako ne vidis razliku. Pokusao sam ti objasniti zasto se u trgovini nikad, ali bas nikad ne usporeduju i ocjenjuju tvi, ali iz tvog komentara je bilo vidljivo da nemas pojma sto sam rekao i nisi opce skuzio poantu zadto se to ne radi. 
Ne znam trolas li namjetno ili ne, ali zeznut  ces ljude.

I slag na kraju, das preporuku za phillips koji je tesko precjenjeno kinesko smece. Kazes da nema loseg tva, ima ih hrpa, da mi das neke besplatno ne bi ih uzeo nego kupuo posten tv. A ono sto sam do sad vidio od phillipsa u raznim cjenovnim kategorijama je bila strahota od slike, toliko losih panela da je to katastrofa. 
uvjek bih dao 500 kn vise za samsung , lg, sony, nemaju ni oni puno bolju sliku u, ali imaju dovoljno bolju da nisu smece, a koliko bolji OS imaju ne treba niti spominjati. A to da jedan webos na lgu cita sve formate, stabilan je i brz , lagan za koristenje, azuran, opce je bespredmetno spominjati. Ali ok ti valjda znas da ne nude nista vise od ovih kineza.

Djelis savjete , a izgleda ko da u zivotu tv nisi vidio.

 

 

svaka ćas!

 

Prije sam čak i mislio da znaš nešto o TV-ima ali upravo si se izdao. Ti kompa blage veze s vezom nemaš. Doslovce ništa ne znaš o TV uređajima i drugima nudiš krive i netočne informacije. Ovo što si naveo a što sam ofarbao u žuto, potpune laži. Dakle tvrdim to, ti lažeš. Ne da pričaš "alternativne činjenice" nego doslovce lažeš. Lupetaš.

 

Hvala, neću više s tobom se bla bla, vrlo si neugodno i nekorektno društvo.

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
CroDexter kaže...
MEGATAMA kaže...
Nick_Diamond kaže...
Pa valjda neko ima oled već par godina i da na njemu gleda i dnevnik i filmove i igra po par sati nešto.

Naravno da ima,par sati upotrebe je nista.

Na AVforums ekipa ima olede da gledaju 2-3 sata filmova dnevno i tako cuvaju panele ali oni imaju i jos jedan tv za normalnu upotrebu.

Ako mislis gledat samo par sati filmove na oledu imat ces ga godinama i godinama,ja sam dao scenarij koji ce ga unistit za parsto sati.

 

Dugo nije bilo ovakvih gluposti na forumu. 2-3 sata dnevno. Kod mene FIFA 19 - 300 sati, a FIFA 20 800 sati i ni traga burn-inu. Vjerovatno je slika degradirala  nešto ali ne vidi se nikakva degradacija kod gledanja filmova i serija. Da nedostaje svjetline ili burn-in. Nije TV stvar koja treba trajati 20 godina. Imao sam Panasonic plazmu G20 10 godina. Vidio se burn-in ali samo kad si ga tražio, a ne i kad se gledalo TV. 

 Jesam li ja napisao Fifa ili FF14/WOW?....

Jedina glupost je ona ljudska.

 

Znači zaključak bi bio da od svih sadržaja samo FF14/WOW rade burn-in i degradaciju piksela?

 

A što se tiče referiranja na gluposti odnosi se na ove nebuloze

 

"Potrosit ce se oled paneli i sa drugim sadrzajem ali sporije,trebat ce ti 2-3 godine i 10000+ sati ja sam ponudio turbo demonstraciju za manke od 300 sati."

 

10000 sati u 2,5 godine je 18 sati dnevno. Tko normalan ima upaljen TV 18 sati dnevno? To je dakle prvi primjer pisanja gluposti bez ikakvog razmišljanja.

 

"Ako mislis gledat samo par sati filmove na oledu imat ces ga godinama i godinama"

 

Ovo je druga glupost koju uopće ne znam kako bi komentirao. Ljudi koriste OLED-e na veliko za igranje i svakodnevno gledanje TV programa ali eto ti bi ga htio imati u mint stanju nakon 10 godina.
Da je to tako kako ti pišeš ljudi bi vraćali OLED-e na veliko.

 

Ja ću prvi reći da OLED ne trebaju kupovati ljudi koji imaju ekstremni način korištenja ali sve ipak ima neke granice, a ovo od gore su da ponovim gluposti.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
MEGATAMA kaže...
CroDexter kaže...
MEGATAMA kaže...
Nick_Diamond kaže...
Pa valjda neko ima oled već par godina i da na njemu gleda i dnevnik i filmove i igra po par sati nešto.

Naravno da ima,par sati upotrebe je nista.

Na AVforums ekipa ima olede da gledaju 2-3 sata filmova dnevno i tako cuvaju panele ali oni imaju i jos jedan tv za normalnu upotrebu.

Ako mislis gledat samo par sati filmove na oledu imat ces ga godinama i godinama,ja sam dao scenarij koji ce ga unistit za parsto sati.

 

Dugo nije bilo ovakvih gluposti na forumu. 2-3 sata dnevno. Kod mene FIFA 19 - 300 sati, a FIFA 20 800 sati i ni traga burn-inu. Vjerovatno je slika degradirala  nešto ali ne vidi se nikakva degradacija kod gledanja filmova i serija. Da nedostaje svjetline ili burn-in. Nije TV stvar koja treba trajati 20 godina. Imao sam Panasonic plazmu G20 10 godina. Vidio se burn-in ali samo kad si ga tražio, a ne i kad se gledalo TV. 

 Jesam li ja napisao Fifa ili FF14/WOW?....

Jedina glupost je ona ljudska.

 

Znači zaključak bi bio da od svih sadržaja samo FF14/WOW rade burn-in i degradaciju piksela?

 

A što se tiče referiranja na gluposti odnosi se na ove nebuloze

 

"Potrosit ce se oled paneli i sa drugim sadrzajem ali sporije,trebat ce ti 2-3 godine i 10000+ sati ja sam ponudio turbo demonstraciju za manke od 300 sati."

 

10000 sati u 2,5 godine je 18 sati dnevno. Tko normalan ima upaljen TV 18 sati dnevno? To je dakle prvi primjer pisanja gluposti bez ikakvog razmišljanja.

 

"Ako mislis gledat samo par sati filmove na oledu imat ces ga godinama i godinama"

 

Ovo je druga glupost koju uopće ne znam kako bi komentirao. Ljudi koriste OLED-e na veliko za igranje i svakodnevno gledanje TV programa ali eto ti bi ga htio imati u mint stanju nakon 10 godina.
Da je to tako kako ti pišeš ljudi bi vraćali OLED-e na veliko.

 

Ja ću prvi reći da OLED ne trebaju kupovati ljudi koji imaju ekstremni način korištenja ali sve ipak ima neke granice, a ovo od gore su da ponovim gluposti.

1. Zakljucak bi bio da ti kao i podosta internetasa ne znas citat sa razumjevanjem.

2. mmorpgovi su radi svojih ikona brz nacin da se panel degradira jer su te ikone cesto zute,crvene itd.

3. Sporiji put je da degradiras panel logotipovima Netflix i Youtube appova,svaki dan pokrenes neku od tih aplikacija a one na pocetnom ekranu imaju svoje logotipove,kroz 2-3 godine ces pokrenut te aplikacije dovoljan broj puta da one utjecu na potrosnju piksela na podrucju panela gdje se prikazuju.

4. Filmovi nemaju nikakav hud ili logotip koji bi bio prisutan par minuta na ekranu nego je sadrzaj dinamican a nisam cuo da su se nekome pojavile linije black barsa na oledu pa to onda smatram relativno sigurnim nacinom za koristenje oleda.

 

Imas na AVforums teme bas za degradaciju oled panela i da vratio nas je ogroman broj svoje tve,barem mi koji smo se izborili za garanciju,hrpa nije nazalost.

 

Ako jos nesto ne znas i ne razumijes javi se.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Pixel kaže...

 Osim sto si izvrijeđao ljude koji su spremni dati vise love za vrhunski tv, sorry ali ovito je da pojma nemas i ljudima konstantno dijelis krive savjete. Mogao si dva dana stajati pred tvima u trgovini i cuditi se kako ne vidis razliku. Pokusao sam ti objasniti zasto se u trgovini nikad, ali bas nikad ne usporeduju i ocjenjuju tvi, ali iz tvog komentara je bilo vidljivo da nemas pojma sto sam rekao i nisi opce skuzio poantu zadto se to ne radi. 
Ne znam trolas li namjetno ili ne, ali zeznut  ces ljude.

I slag na kraju, das preporuku za phillips koji je tesko precjenjeno kinesko smece. Kazes da nema loseg tva, ima ih hrpa, da mi das neke besplatno ne bi ih uzeo nego kupuo posten tv. A ono sto sam do sad vidio od phillipsa u raznim cjenovnim kategorijama je bila strahota od slike, toliko losih panela da je to katastrofa. 
uvjek bih dao 500 kn vise za samsung , lg, sony, nemaju ni oni puno bolju sliku u, ali imaju dovoljno bolju da nisu smece, a koliko bolji OS imaju ne treba niti spominjati. A to da jedan webos na lgu cita sve formate, stabilan je i brz , lagan za koristenje, azuran, opce je bespredmetno spominjati. Ali ok ti valjda znas da ne nude nista vise od ovih kineza.

Djelis savjete , a izgleda ko da u zivotu tv nisi vidio.

 

 

svaka ćas!

 

Prije sam čak i mislio da znaš nešto o TV-ima ali upravo si se izdao. Ti kompa blage veze s vezom nemaš. Doslovce ništa ne znaš o TV uređajima i drugima nudiš krive i netočne informacije. Ovo što si naveo a što sam ofarbao u žuto, potpune laži. Dakle tvrdim to, ti lažeš. Ne da pričaš "alternativne činjenice" nego doslovce lažeš. Lupetaš.

 

Hvala, neću više s tobom se bla bla, vrlo si neugodno i nekorektno društvo.

 

 

 Koji si ti lik, nemam rijeci 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Svaki TV je dobar. Nema više loših TV-ova. To što se ovdje kurče jer su spremni (ili samo tako vele) dati 15,000kn za turbo-mega-hit tehnologiju koja osim cijenom nije baš toliko drastična u kvaliteti, to je drugi par rukava. Činjenica je da 99% kupaca u svijetu ne želi tako nešto, nego si gleda jeftiniji TV.

Evo, gledao jučer Samsung QLED 60 i QLED 80 u Elipsu i razlika u slici se vidila jedino u cijeni i postolju. Stajao kao budala 10 minuta pred TV-ima.

 

 

Hisense, Philips, TCL - to će ti biti dobra marka za te novce. Samsung, LG i Sony nisam siguran da imaju TV za tu cijenu, 500kn gore od toga. A ne daju ti ništa bolje od doljenavedenih. Ali su marka.

 

TV ce ti vecinom vrtiti 4K filmove, da, ubacis USB i preko TVa ih gledas. Ima jedan problem a to je da postoje formati koji nisu podrzani nativno od TV-a. Mozes instalirati neki video player (VCL, Kodi, MX Player, ...), ali za tako nesto ti treba Android operativni sustav. Dakle jedino Philips u tom slucaju.

Drugo rjesenje je uzeti "non Android TV" te kupiti Android Media player (xiaomi tv stick npr.), opet to kosta pa je nova investicija.

 

 

Kakvu hrpu gluposti si nadrobio to je čudo. Samo Philips ima Android...

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

od Samsunga je model Samsung QE65Q80T kao dobar? On ne oko 10.000 kn, vidjet ću za te BF i slične akcije koje će doći hoće li cijena pasti.

A Rang ispod, a da vrijedi od Samsunga je koji model?

 

A od marke LG i Philips koje bi mogle reć da vrijede? Htio bih imate par modela od ta 3 proizvođaća, pa kada bude neka ok akcija kupiti.

http://jeftini-top-proizvodi.com
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
CroDexter kaže...
MEGATAMA kaže...
CroDexter kaže...
MEGATAMA kaže...
Nick_Diamond kaže...
Pa valjda neko ima oled već par godina i da na njemu gleda i dnevnik i filmove i igra po par sati nešto.

Naravno da ima,par sati upotrebe je nista.

Na AVforums ekipa ima olede da gledaju 2-3 sata filmova dnevno i tako cuvaju panele ali oni imaju i jos jedan tv za normalnu upotrebu.

Ako mislis gledat samo par sati filmove na oledu imat ces ga godinama i godinama,ja sam dao scenarij koji ce ga unistit za parsto sati.

 

Dugo nije bilo ovakvih gluposti na forumu. 2-3 sata dnevno. Kod mene FIFA 19 - 300 sati, a FIFA 20 800 sati i ni traga burn-inu. Vjerovatno je slika degradirala  nešto ali ne vidi se nikakva degradacija kod gledanja filmova i serija. Da nedostaje svjetline ili burn-in. Nije TV stvar koja treba trajati 20 godina. Imao sam Panasonic plazmu G20 10 godina. Vidio se burn-in ali samo kad si ga tražio, a ne i kad se gledalo TV. 

 Jesam li ja napisao Fifa ili FF14/WOW?....

Jedina glupost je ona ljudska.

 

Znači zaključak bi bio da od svih sadržaja samo FF14/WOW rade burn-in i degradaciju piksela?

 

A što se tiče referiranja na gluposti odnosi se na ove nebuloze

 

"Potrosit ce se oled paneli i sa drugim sadrzajem ali sporije,trebat ce ti 2-3 godine i 10000+ sati ja sam ponudio turbo demonstraciju za manke od 300 sati."

 

10000 sati u 2,5 godine je 18 sati dnevno. Tko normalan ima upaljen TV 18 sati dnevno? To je dakle prvi primjer pisanja gluposti bez ikakvog razmišljanja.

 

"Ako mislis gledat samo par sati filmove na oledu imat ces ga godinama i godinama"

 

Ovo je druga glupost koju uopće ne znam kako bi komentirao. Ljudi koriste OLED-e na veliko za igranje i svakodnevno gledanje TV programa ali eto ti bi ga htio imati u mint stanju nakon 10 godina.
Da je to tako kako ti pišeš ljudi bi vraćali OLED-e na veliko.

 

Ja ću prvi reći da OLED ne trebaju kupovati ljudi koji imaju ekstremni način korištenja ali sve ipak ima neke granice, a ovo od gore su da ponovim gluposti.

1. Zakljucak bi bio da ti kao i podosta internetasa ne znas citat sa razumjevanjem.

2. mmorpgovi su radi svojih ikona brz nacin da se panel degradira jer su te ikone cesto zute,crvene itd.

3. Sporiji put je da degradiras panel logotipovima Netflix i Youtube appova,svaki dan pokrenes neku od tih aplikacija a one na pocetnom ekranu imaju svoje logotipove,kroz 2-3 godine ces pokrenut te aplikacije dovoljan broj puta da one utjecu na potrosnju piksela na podrucju panela gdje se prikazuju.

4. Filmovi nemaju nikakav hud ili logotip koji bi bio prisutan par minuta na ekranu nego je sadrzaj dinamican a nisam cuo da su se nekome pojavile linije black barsa na oledu pa to onda smatram relativno sigurnim nacinom za koristenje oleda.

 

Imas na AVforums teme bas za degradaciju oled panela i da vratio nas je ogroman broj svoje tve,barem mi koji smo se izborili za garanciju,hrpa nije nazalost.

 

Ako jos nesto ne znas i ne razumijes javi se.

 

 

Puno ti pišeš ali uglavnom bezvezne stvari. Recimo nisi komenitao tvoju nebulozu o 10000 sati unutar 2-3 godine što je 18-20 sati svaki dan.

Ti stvarno misliš da ja ne znam za HUD i kako se boje troše. Pogledao sam rtings milijun puta.

 

A pazi ti ovo
"Sporiji put je da degradiras panel logotipovima Netflix i Youtube appova,svaki dan pokrenes neku od tih aplikacija a one na pocetnom ekranu imaju svoje logotipove,kroz 2-3 godine ces pokrenut te aplikacije dovoljan broj puta da one utjecu na potrosnju piksela na podrucju panela gdje se prikazuju."

 

Nevjerovatno. Inače imaš na rtings test sa FIFF-om i burn-inom koji se dogodi ekstremnog korištenja. Prema tome nemoj se praviti pametan. Kod mene nema ništa na sate i sate igranja.

 

Degradacija panela sigurno postoji pogotovo kad se gleda mikroskopom i traži.

 

Baš me zanima što si ti to gledao na OLED-u da si dobio takav burn-in da ti je novi životni poziv pisati da je OLED namjenjen za gledanje filmova i to max 2-3 sata dnevno.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mirko111222 kaže...

Možeš mi reći kakav je kut gledanja? jel se gubi puno kvaliteta iz kuta velikog i je li probija puno pozadinsko osvijtljenje na crnim podlogama?

 A gle ja dost cesto gledam skoro paralelno sa tvom i izgubi se dosta boja, meni osobno ne smeta za gluposti koje gledam al da bi bas filmove tak gledo ne. To probijanje ovisi di si, ako gledas ravno skoro pa nema uopce dok se pomices sa strane pocinje zaslon bit dosta svjetliji i jace se vidi.

stipest kaže...
R4zOR229 kaže...
zee_15 kaže...

HISENSE 50A7500F u elupso za 2800kn

Isplati li se taj tv ta te novce ?

Oko 3000kn 100-200 gore nebitno ima nešto bolje ?

Gledam tv za djecu tako da podrzava netflix, hbo..... Ugl ne treba mi zvijer :) 

 imam ti ja taj ali u 55inc izvedbi, kaj te zanima?

 Koliko je brz? Da li u opcijama podešavanja slike ima opcija off (dimming)? Kakva je ta VIDAA U 4.0?

 Dosta je brz po mojem sudu, ali za usporedbu imam neki stariji full hd lg tv sa web os-om. Ovaj je puno brzi. Jedino mi se desilo da mi je nakon cca 2mjeseca koristenja poceo uzasno laggat, ali sam sad pocistio cache i predmemoriju(10s posla) i sad je opet ok. TV mi je na hrv a neda mi se sad prebacivati na engleski da vidim, ima opcija prilagodljiv kontrast i to možeš isključit ako je to to. Na sam OS nema primjedbi osim šta mu treba par sekundi da loada 4k video i nakon što izađes iz tog videa tv na black sreenu 20ak sekundi dok ne dode sebi. I nema skoro nikakav izbor aplikacija na storu, tak da možeš zaboravit stvari koje imaš na androidu ili čak na samsunsu ili lg-u. Al imaš one glavne stvari tipa netflix, youtube, prime video, rakuten, plex, deezer. Jedino HBO nema kolko mi se cini, sad kakve su aplikacije nzn jel jedino youtube koristim, on je ok.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
MEGATAMA kaže...
CroDexter kaže...
MEGATAMA kaže...
CroDexter kaže...
MEGATAMA kaže...
Nick_Diamond kaže...
Pa valjda neko ima oled već par godina i da na njemu gleda i dnevnik i filmove i igra po par sati nešto.

Naravno da ima,par sati upotrebe je nista.

Na AVforums ekipa ima olede da gledaju 2-3 sata filmova dnevno i tako cuvaju panele ali oni imaju i jos jedan tv za normalnu upotrebu.

Ako mislis gledat samo par sati filmove na oledu imat ces ga godinama i godinama,ja sam dao scenarij koji ce ga unistit za parsto sati.

 

Dugo nije bilo ovakvih gluposti na forumu. 2-3 sata dnevno. Kod mene FIFA 19 - 300 sati, a FIFA 20 800 sati i ni traga burn-inu. Vjerovatno je slika degradirala  nešto ali ne vidi se nikakva degradacija kod gledanja filmova i serija. Da nedostaje svjetline ili burn-in. Nije TV stvar koja treba trajati 20 godina. Imao sam Panasonic plazmu G20 10 godina. Vidio se burn-in ali samo kad si ga tražio, a ne i kad se gledalo TV. 

 Jesam li ja napisao Fifa ili FF14/WOW?....

Jedina glupost je ona ljudska.

 

Znači zaključak bi bio da od svih sadržaja samo FF14/WOW rade burn-in i degradaciju piksela?

 

A što se tiče referiranja na gluposti odnosi se na ove nebuloze

 

"Potrosit ce se oled paneli i sa drugim sadrzajem ali sporije,trebat ce ti 2-3 godine i 10000+ sati ja sam ponudio turbo demonstraciju za manke od 300 sati."

 

10000 sati u 2,5 godine je 18 sati dnevno. Tko normalan ima upaljen TV 18 sati dnevno? To je dakle prvi primjer pisanja gluposti bez ikakvog razmišljanja.

 

"Ako mislis gledat samo par sati filmove na oledu imat ces ga godinama i godinama"

 

Ovo je druga glupost koju uopće ne znam kako bi komentirao. Ljudi koriste OLED-e na veliko za igranje i svakodnevno gledanje TV programa ali eto ti bi ga htio imati u mint stanju nakon 10 godina.
Da je to tako kako ti pišeš ljudi bi vraćali OLED-e na veliko.

 

Ja ću prvi reći da OLED ne trebaju kupovati ljudi koji imaju ekstremni način korištenja ali sve ipak ima neke granice, a ovo od gore su da ponovim gluposti.

1. Zakljucak bi bio da ti kao i podosta internetasa ne znas citat sa razumjevanjem.

2. mmorpgovi su radi svojih ikona brz nacin da se panel degradira jer su te ikone cesto zute,crvene itd.

3. Sporiji put je da degradiras panel logotipovima Netflix i Youtube appova,svaki dan pokrenes neku od tih aplikacija a one na pocetnom ekranu imaju svoje logotipove,kroz 2-3 godine ces pokrenut te aplikacije dovoljan broj puta da one utjecu na potrosnju piksela na podrucju panela gdje se prikazuju.

4. Filmovi nemaju nikakav hud ili logotip koji bi bio prisutan par minuta na ekranu nego je sadrzaj dinamican a nisam cuo da su se nekome pojavile linije black barsa na oledu pa to onda smatram relativno sigurnim nacinom za koristenje oleda.

 

Imas na AVforums teme bas za degradaciju oled panela i da vratio nas je ogroman broj svoje tve,barem mi koji smo se izborili za garanciju,hrpa nije nazalost.

 

Ako jos nesto ne znas i ne razumijes javi se.

 

 

Puno ti pišeš ali uglavnom bezvezne stvari. Recimo nisi komenitao tvoju nebulozu o 10000 sati unutar 2-3 godine što je 18-20 sati svaki dan.

Ti stvarno misliš da ja ne znam za HUD i kako se boje troše. Pogledao sam rtings milijun puta.

 

A pazi ti ovo
"Sporiji put je da degradiras panel logotipovima Netflix i Youtube appova,svaki dan pokrenes neku od tih aplikacija a one na pocetnom ekranu imaju svoje logotipove,kroz 2-3 godine ces pokrenut te aplikacije dovoljan broj puta da one utjecu na potrosnju piksela na podrucju panela gdje se prikazuju."

 

Nevjerovatno. Inače imaš na rtings test sa FIFF-om i burn-inom koji se dogodi ekstremnog korištenja. Prema tome nemoj se praviti pametan. Kod mene nema ništa na sate i sate igranja.

 

Degradacija panela sigurno postoji pogotovo kad se gleda mikroskopom i traži.

 

Baš me zanima što si ti to gledao na OLED-u da si dobio takav burn-in da ti je novi životni poziv pisati da je OLED namjenjen za gledanje filmova i to max 2-3 sata dnevno.

Zadnji moj odgovor na tvoje nebuloze,nemas niti minimalno znanje da bi isao u raspravu samnom.

Referiras se na Rtings koji je napravio test na vise oled panela i niti jedan nije dozivio 10000 sati prije nego su paneli izgubili kvalitetu degradacijom  a sve do jednog panela su nazalost unisteni.

Ja sam dao real world usage scenario na svom primjeru,filmovi,serije,igre,yt itd.

 

Ovo je my ex oled broj dva,centar panela se degradirao do mjere da se promjenio kontrast i boje i to izuzetno vidljivo u svakodnevnom koristenu tva.

Ovo sto se meni desilo desilo se enormnom broju korisnika,kao sto rekoh...AVforums.

 

Moj zadnji odgovor tebi i vjerovatno ces zavrsit na ignoru.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 11:06 (MEGATAMA).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi imam jedno tesko pitanje.. trebam pomoci jednoj osobi u kupnji novog TV zbog nemogucnosti prikazivanja ovog novog signala...

Budzet je 800 kuna, a maksimalna širina televizora je 105 cm, više nema prostora. Pretpostavljam da treba gledati televizore do 45 inča jer veći ne mogu stati.

Problem mi stvara taj maksimalni budžet od 800kn i stvarno ne znam što bi se tu moglo uklopiti da imalo valja.

U pitanju nisu penzioneri nego mladi bracni par. Ako itko ima ikakav prijedlog neka javi da znam sta mogu gledati uopce u tom rasponu. Koja marka, koji model koje dimenzije, koja tehnologija i slično...
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung RU serija 2019, koliko god se ja trudio prihvatit Tizenov interni player multimedije mislim da ću ga otpisat.DTS 0 bodova, ali ajde, to sam i znao.Sada koliko vidim ne podržava niti pgs subtitlove, a to je baš format koji je je ubačen u 95% ozbiljnijih bluray i 4k ripova (pod ozbiljnijih mislim na ripove većeg birate-a, znači 50+GB).Nema do kineskog kodi boxa još uvijek.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...

Samsung RU serija 2019, koliko god se ja trudio prihvatit Tizenov interni player multimedije mislim da ću ga otpisat.DTS 0 bodova, ali ajde, to sam i znao.Sada koliko vidim ne podržava niti pgs subtitlove, a to je baš format koji je je ubačen u 95% ozbiljnijih bluray i 4k ripova (pod ozbiljnijih mislim na ripove većeg birate-a, znači 50+GB).Nema do kineskog kodi boxa još uvijek.

 OK, onda sve sreća što sam odustao od USBa (postavljen TV na zid, pa je teško dostupan).

Na komp sam snimio Plex, snimio na TV i uživam (u slučaju drugačijih titlova ili zvuka, mislim da se radi automatska konverzija. imam 40-tak filmova, još ni s jednim problem)

 

Jedini minus je da komp mora biti upaljen kad se gledaju filmovi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U tom cjenovnom rasponu tesko da ces naci 42" dijagonalu, bojim se da si ogranicen na 32". Isto tako, cijena ti diktira low end marke tipa Elit, Vox i sl. Bilo sto da kupis, nece bitnije odskakati po kvaliteti.
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neuk kaže...
Ljudi imam jedno tesko pitanje.. trebam pomoci jednoj osobi u kupnji novog TV zbog nemogucnosti prikazivanja ovog novog signala...

Budzet je 800 kuna, a maksimalna širina televizora je 105 cm, više nema prostora. Pretpostavljam da treba gledati televizore do 45 inča jer veći ne mogu stati.

Problem mi stvara taj maksimalni budžet od 800kn i stvarno ne znam što bi se tu moglo uklopiti da imalo valja.

U pitanju nisu penzioneri nego mladi bracni par. Ako itko ima ikakav prijedlog neka javi da znam sta mogu gledati uopce u tom rasponu. Koja marka, koji model koje dimenzije, koja tehnologija i slično...

 

čekaj, potrebno je uzeti onaj novi DVBT2 prijamnik ili kako se već zove, a ne novi TV. Za 800kn neće moći kupiti nikakav TV

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja mislio vrebati akcije na KD-55XF9005, a kad ono - prodali se po razumnim cijenama, i ostali samo ovi skuplji.

 

Koju sad alternativu vrebati na nekom ludom popustu? QE55Q80T?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Xf9005 bilo ga je u rujnu po 5999kn. U Emmezeti na akciji je 6500kn !!

Imaš KD55XH9096BAEP po 6500 sad. To je dobra alternativa.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 12:49 (Nick_Diamond).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,
Može prijedlog za novi tv.
Kao prvo namjena tv-a bi većinom bila gledanje naših klasičnih programa plus povremeno poneki film ili stream utakmica spajanjem na laptop i povremeno igranje ps4.
Prostorom sam ograničen na tv do max 43 incha pa sam tu dijagonalu i gledao.
Trenutno mi je prvi favorit

https://samsungshop.hr/product/tu8500-crystal-uhd-4k-pametni-tv-2020__UE43TU8502UXXH

Osim njega gledao sam i

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue43tu8072-uhd.html https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-43un7400.html https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe43q60ta-2020-uhd.html

Kolika je razlika između njega i ova tri?
Ima li možda neki drugi prijedlog u tom cijenovnom rangu (3-4k kn) ?

Hvala
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisam bas neki strucnjak kad su tv-i u pitanju pa evo vec duze vrijeme pratim bug forum jer i sam planiram kupiti tv pa sam nesto i skuzio citajuci po misljenja ljudi. I ja sam dosao do toga da sam najblizi kupnji samsung tu8500 ali u dijagonali od 50 incha. Tu ga na forumu ljudi bas ne spominju puno al citajuci strane recenzije mislim da po ovoj cijeni nemas bolje od njega. Hvale ga za odlican OS, kvaliteta slike isto odlicna za ovaj cjenovni razred, responzivan, nema zastajkivanja, odlicna crna boja, odlicna siva...za sport, tv emisije i mjesovitu uporabu odlican....mana mu je hdr al to u ovom cjenovnom razredu ne mozes naci....bjezi od q60t, puno skuplji al ni malo bolji, cak se dogadja i zastajkivanja kod reprodukcije sadrzaja...q60t ima bolji kontrast od tu8500 al nije velika razlika....kod lg bolje sto ima magic remote...izmedju lg-a i samsunga je razlika sto samsung ima va panel, mana VA je slabi kutovi gledanja al kolko sam ja mogao vidjeti to meni ne predstavlja problem, dodje do blijedje slike sa strane al ne da se ne moze gledati al kako ja nisam zahtejvan korisnik to mi meni je ok....sve sto sam ti rekao su misljenja stranih recezenata....proguglaj samsung tu8500 review pa vidi jos...zaboravio sam jos spomenuti da kazu da je dobar za igranje, ima mali input lag, ja ne igram pa mi nije bitno al vidim da ti spominjes ps4 pa evo i tu zadovoljava...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 13:56 (tunazg).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Našao sam izložbeni 65q70r. Za istu cijenu kao i novi 55q80t. Hm..
Nema HDMI 2.1 , slabiji zvuk je , al je 65 incha.
Moram samo ženu nagovoriti da veći neće biti šaka na oko na Tv komodi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Xf9005 bilo ga je u rujnu po 5999kn. U Emmezeti na akciji je 6500kn !!

Imaš KD55XH9096BAEP po 6500 sad. To je dobra alternativa.

 Tehnopolis.hr?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
justbob kaže...

Ja mislio vrebati akcije na KD-55XF9005, a kad ono - prodali se po razumnim cijenama, i ostali samo ovi skuplji.

 

Koju sad alternativu vrebati na nekom ludom popustu? QE55Q80T?

 Kolega tu s foruma nudi jedan jos pod garancijom

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji tv kupiti do 4300 kn a da je android (uvjet je da se moze pokretati zwift aplikacija)? Dosad mi je ovo prvi odabir, ima li nešto bolje za te novce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

nije tema što ću pitati al mislim da bi ovdje ljudi mogli najbolje znati odgovor.

 

Uglavnom, imam Philips 49pus7100/12 star 5 godina, i kako se danas ugasio stari signal, a u specifikacijama piše da imam DVB-T2 i HEVC  ja ne mogu pronaći naše programe :/ pa dali možda tko ima ideju što bi moglo biti problem?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vrati ga na tvorničke postavke i izaberi kao zemlju uređaja Njemačku ( jezik uređaja ti može ostati hrvatski ili engleski), pa probaj. Neki stariji TV-i su imali taj problem.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neuk kaže...
Ljudi imam jedno tesko pitanje.. trebam pomoci jednoj osobi u kupnji novog TV zbog nemogucnosti prikazivanja ovog novog signala...

Budzet je 800 kuna, a maksimalna širina televizora je 105 cm, više nema prostora. Pretpostavljam da treba gledati televizore do 45 inča jer veći ne mogu stati.

Problem mi stvara taj maksimalni budžet od 800kn i stvarno ne znam što bi se tu moglo uklopiti da imalo valja.

U pitanju nisu penzioneri nego mladi bracni par. Ako itko ima ikakav prijedlog neka javi da znam sta mogu gledati uopce u tom rasponu. Koja marka, koji model koje dimenzije, koja tehnologija i slično...

 Za 800kn gledaj što veću dijagonalu i što veću garanciju, to je otprilike to.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Vrati ga na tvorničke postavke i izaberi kao zemlju uređaja Njemačku ( jezik uređaja ti može ostati hrvatski ili engleski), pa probaj. Neki stariji TV-i su imali taj problem.

 Probao al ništa, uhvati one kodirane kanale tipa rtl crime, national geographica i sl. a ove naše standardne neće.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Našao sam izložbeni 65q70r. Za istu cijenu kao i novi 55q80t. Hm..
Nema HDMI 2.1 , slabiji zvuk je , al je 65 incha.
Moram samo ženu nagovoriti da veći neće biti šaka na oko na Tv komodi...

 

Nagovori ti ženu na 65Q80T s 5g gare kad bude neka BF akcija, ne može stalno koštat 10-11K:)

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na tom PUS7100/12 moras instalirati noviji FW. Nemas ga kao OTA azuriranje direke na TV-u nego imas na njemackom siteu nekom, ne sjecam se tocno koji, google zna :-), file koji skines i putem USB-a loadas. Tako sam ja na PUS7150/12 i onda imas h.265
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice