Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.059
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

MEGATAMA 

Znam, znam, dobro si do sad objasnio, pratim sve tvoje poruke. Ako me i zapadne 2020 serija, znam što trebam gledati i što ću dobiti :)

Ako se čekanje oduži, možda mi uleti black friday ili božićni popusti.

 

Ili se na kraju odlučim Za Sony :D

OLED ću preskočiti, previše istog programa i igrica na TV-u

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 11:14 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, preporuka televizora do 2000 kn, po mogućnosti Smart da se može na Youtube i Netflix. Imam ograničeni prostor u ormaru gdje on stoji, tako da mi stane 102 cm, ili može i veća dijagonala ako je držač televozora tvornički na sredini. I po mogućnosti sa što dužom garancijom. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jako dobar deal.

Od ovog modela pocinje prava HDR podrska sto se tice Sonya. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 11:32 (MEGATAMA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
onajkojikupujetv kaže...
Samsung 55Q70R vs 65RU8002

Obje telke su 6000kn (jedino što Q70R ima još i te tri godine osiguranja ako to što vrijedi).

Sad dilema je dijagonala ili serija? Je li Q70R toliko superiorniji? Većinom se govori o panelu (boje, nits-i) i FALD-u ali koliko je bitan procesor? Zanima me kakva će biti slika ako gledam „zemaljsku“ televiziju? Je li Quantum AI procesor toliko bolji od UHD procesora? I svjetlina od 700 nits-a kod Q70R spram 350 kod RU8002 je li to tolika razlika? Koliko vrijede nits-i ukoliko nemam gdje stream-at HDR10+ sadržaj? Pa čak ne Netflix ga ne podržava ili? HBO GO je u svemu na 1080p zar ne? Jeli vi skidate torrente za 4k uhd hdr10+ dolby vision sadržaje? Moram priznati da se do sada nisam sa time previše zamarao jer nisam imao na čemu gledati. A nemam još ni dostupnu optiku pa ne znam kako bih to uopće stream-ao. I još za kraj, vaše mišljenje što Samsung ne podržava Dolby Vision (jer recenzije govore da je bolji od HDR10+) … bad ili ne?

poz

 Dečko !

Nemojte se ložiti na "pravi" HDR jer njega samo mogu prikazati OLEDI--skuplji.

 

Ovo ostalo laganje i sranje je besmisleno. Spremite ovaj moj post i zapamtite.

Dobar je i kolega Pixel, pitajte njega, puno on zna o televizorima.

 Mislim da nisi potpuno u pravu, ovi FALD modeli koji se ovdje načešće spominju pri reprodukciji HDR sadržaja svakako prikazuju veći dinamički raspon boja i veći raspon svjetline. Dakle, slika je svakako značajno bolja u odnosu na običan format. Sm tim da nije sav HDR sadržaj većinom crne boje gdje OLED dolazi do izražaja. Meni je najveće iznenađenje bilo prvo pokretanje Netflixa na starom Samsung 43J5502 FUll HD modelu, dakle Netflix je omogućio daleko najbolju sliku koju sam ikad vidio na tom TVU, a ne podržava HDR niti ima neki napredan panel. Ono što hoću reći, prvo nemaju svi dovoljno novca da kupe 10k+ TV, a drugo, dodatne boje i svjetlina načajno utječu na kvalitetu slike pa makar crna nije savršena.

 

Što se tiče pitanja za odabir TVa, ukoliko je udaljenost gledanja preko 3m, uzmi 65, ako je manje od 3m uzmi 55.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@MEGATAMA

A nije tolko dobar deal kad uzmes u obzir da je prava ne-akcijska cijena te telke 749-799€.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 11:47 (8ax).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
@MEGATAMA

A nije tolko dobar deal kad uzmes u obzir da je prava ne-akcijska cijena te telke 749-799€.

To si u pravu ali ja krecem od cinjenice da je to pravi HDR tv i u pitanju je odlican model i sa tom cijenom mislim da nema konkurencije.....ne znam koliko sad kosta Q70R koji je jedina realna konkurencija tom Sonyu. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

MEGATAMA 

Znam, znam, dobro si do sad objasnio, pratim sve tvoje poruke. Ako me i zapadne 2020 serija, znam što trebam gledati i što ću dobiti :)

Ako se čekanje oduži, možda mi uleti black friday ili božićni popusti.

 

Ili se na kraju odlučim Za Sony :D

OLED ću preskočiti, previše istog programa i igrica na TV-u

Za BF i blagdane uvjek ima dobrih dealova i ocekujem da ce Sony i Samsung ponudit dobar deal na svoje 2020 serije.

Koliko mislis potrosit na tv? 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
onajkojikupujetv kaže...
Samsung 55Q70R vs 65RU8002

Obje telke su 6000kn (jedino što Q70R ima još i te tri godine osiguranja ako to što vrijedi).

Sad dilema je dijagonala ili serija? Je li Q70R toliko superiorniji? Većinom se govori o panelu (boje, nits-i) i FALD-u ali koliko je bitan procesor? Zanima me kakva će biti slika ako gledam „zemaljsku“ televiziju?...

Ovi HD zemaljski kanali na Q70R meni izgledaju super, jučer sam baš probao. Očekivao sam da će biti malo mutno, ali nije. Ovi kanali koji nisu HD su dosta mutni.

 

Ako netko zna što ovo znači:

1080p @ 120 Hz Yes (native support)
1440p @ 60 Hz Yes (native support)
1440p @ 120 Hz Yes (native support)
što je taj "native support"? Fizički može biti samo jedna nativna rezolucija ne?
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...


A nije tolko dobar deal kad uzmes u obzir da je prava ne-akcijska cijena te telke 749-799€.

 Ajde više kupi tv.. stalno pitaš već dvije godine; hoću ovaj, pa ću ovaj. 

Odluči više. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svinja kaže...

 

Ako netko zna što ovo znači:

1080p @ 120 Hz Yes (native support)
1440p @ 60 Hz Yes (native support)
1440p @ 120 Hz Yes (native support)
što je taj "native support"? Fizički može biti samo jedna nativna rezolucija ne?

 kolega,

 

Nativno ti zači izvorno, dakle sve te televizore na kojima si pročitao "native", znači da je 100 HZ ili 60HZ.

E, sada je pitanje trebaš li ti monitor  ili tv prijemnik *!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svinja kaže...
onajkojikupujetv kaže...
Samsung 55Q70R vs 65RU8002

Obje telke su 6000kn (jedino što Q70R ima još i te tri godine osiguranja ako to što vrijedi).

Sad dilema je dijagonala ili serija? Je li Q70R toliko superiorniji? Većinom se govori o panelu (boje, nits-i) i FALD-u ali koliko je bitan procesor? Zanima me kakva će biti slika ako gledam „zemaljsku“ televiziju?...

Ovi HD zemaljski kanali na Q70R meni izgledaju super, jučer sam baš probao. Očekivao sam da će biti malo mutno, ali nije. Ovi kanali koji nisu HD su dosta mutni.

 

Ako netko zna što ovo znači:

1080p @ 120 Hz Yes (native support)
1440p @ 60 Hz Yes (native support)
1440p @ 120 Hz Yes (native support)
što je taj "native support"? Fizički može biti samo jedna nativna rezolucija ne?

Nativna podrska ti je bitna kad spajas PC na tv,pc ce automatski prepoznat rezolucije i refresh podrzan od strane televizora.

Naprimjer ja cesto koristim 1440p/120hz hdr.

To je jaka strana Samsunga jer na puno modela podrzavaju razne rezolucije korisne na kompu.

 

EDIT:

Fizicka je samo jedna rezolucija tojest jedan broj fizickih piksela na panelu.

Isto kao i na pc monitorima neki tv modeli podrzavaju vise rezolucija/refreshova i to na nacin da ih pc prepozna nativno tojest pravilno sto ce tice omjera slike,refresh ratea itd.

Na nekim tv modelima su takodjer podrzane razne rezolucije/refresh kada se spoji pc ali se one moraju forsat kroz izbornik.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 13:28 (MEGATAMA).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
CyberDemonVZ kaže...

MEGATAMA 

Znam, znam, dobro si do sad objasnio, pratim sve tvoje poruke. Ako me i zapadne 2020 serija, znam što trebam gledati i što ću dobiti :)

Ako se čekanje oduži, možda mi uleti black friday ili božićni popusti.

 

Ili se na kraju odlučim Za Sony :D

OLED ću preskočiti, previše istog programa i igrica na TV-u

Za BF i blagdane uvjek ima dobrih dealova i ocekujem da ce Sony i Samsung ponudit dobar deal na svoje 2020 serije.

Koliko mislis potrosit na tv? 

 u početku sam mislio kojih 10-12.000. Pa sam onda počeo gledati 75" modele.

pa je onda uletio deal se kolegom da uzme prek firme, pa je to već onda preko 15.000kn...

Tak da stvarno ne znam, skupljam i čekam popuste.

 

Ako uleti neki popust baš kad stigne plaća, onda i koju tisuću više.. tak da nemam poma! :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 14:04 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Svinja kaže...
onajkojikupujetv kaže...
Samsung 55Q70R vs 65RU8002

Obje telke su 6000kn (jedino što Q70R ima još i te tri godine osiguranja ako to što vrijedi).

Sad dilema je dijagonala ili serija? Je li Q70R toliko superiorniji? Većinom se govori o panelu (boje, nits-i) i FALD-u ali koliko je bitan procesor? Zanima me kakva će biti slika ako gledam „zemaljsku“ televiziju?...

Ovi HD zemaljski kanali na Q70R meni izgledaju super, jučer sam baš probao. Očekivao sam da će biti malo mutno, ali nije. Ovi kanali koji nisu HD su dosta mutni.

 

Ako netko zna što ovo znači:

1080p @ 120 Hz Yes (native support)
1440p @ 60 Hz Yes (native support)
1440p @ 120 Hz Yes (native support)
što je taj "native support"? Fizički može biti samo jedna nativna rezolucija ne?

Nativna podrska ti je bitna kad spajas PC na tv,pc ce automatski prepoznat rezolucije i refresh podrzan od strane televizora.

Naprimjer ja cesto koristim 1440p/120hz hdr.

To je jaka strana Samsunga jer na puno modela podrzavaju razne rezolucije korisne na kompu.

 

EDIT:

Fizicka je samo jedna rezolucija tojest jedan broj fizickih piksela na panelu.

Isto kao i na pc monitorima neki tv modeli podrzavaju vise rezolucija/refreshova i to na nacin da ih pc prepozna nativno tojest pravilno sto ce tice omjera slike,refresh ratea itd.

Na nekim tv modelima su takodjer podrzane razne rezolucije/refresh kada se spoji pc ali se one moraju forsat kroz izbornik.

 

 

 Aha kužim, zato sam u display settingsima u windowsima imao izlistane prvo sve te nativne rezolucije (tj. rezolucija + refresh) od TV-a, a iza toga ove custom rezolucije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...

Ljudi Hisense h55b7500? Trenutno 2900 u elipsu. Jel ima sta bolje za te novce? Nisam neki zahtjevan korisnik, tu i tamo neku igru bacit(PC), film pogledam jedan mjesecno ak i tolko, i nesto malo televzije. Uglavnom TV radi 10ak sati tjedno. Tak da mi je žao dat uopće više novaca, šta se tiče OS-a to me pretjerano niti ne intersira jel je komp spojen uvijek na TV. Jedino me muči onaj input lag od 50ms, al to je predpostavljam zbog svog image procesinga, al nisam uspio nači informaciju dal TV ima neki gamemode te koji na input lag na njemu.

 

Hisense 55U8b je 600kn skuplji (elipso), a puno bolji tv. B7500 je pred par mjeseci bio 2400, i toliko realno i vrijedi. Novi model, 55u7qf je bio nedavno 3900, a pricamo o vrlo dobrom fald modelu sa 700nita.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
MEGATAMA kaže...
CyberDemonVZ kaže...

MEGATAMA 

Znam, znam, dobro si do sad objasnio, pratim sve tvoje poruke. Ako me i zapadne 2020 serija, znam što trebam gledati i što ću dobiti :)

Ako se čekanje oduži, možda mi uleti black friday ili božićni popusti.

 

Ili se na kraju odlučim Za Sony :D

OLED ću preskočiti, previše istog programa i igrica na TV-u

Za BF i blagdane uvjek ima dobrih dealova i ocekujem da ce Sony i Samsung ponudit dobar deal na svoje 2020 serije.

Koliko mislis potrosit na tv? 

 u početku sam mislio kojih 10-12.000. Pa sam onda počeo gledati 75" modele.

pa je onda uletio deal se kolegom da uzme prek firme, pa je to već onda preko 15.000kn...

Tak da stvarno ne znam, skupljam i čekam popuste.

 

Ako uleti neki popust baš kad stigne plaća, onda i koju tisuću više.. tak da nemam poma! :D

Dali planiras koristit tv kao pc display za gejmanje? 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
CyberDemonVZ kaže...
MEGATAMA kaže...
CyberDemonVZ kaže...

MEGATAMA 

Znam, znam, dobro si do sad objasnio, pratim sve tvoje poruke. Ako me i zapadne 2020 serija, znam što trebam gledati i što ću dobiti :)

Ako se čekanje oduži, možda mi uleti black friday ili božićni popusti.

 

Ili se na kraju odlučim Za Sony :D

OLED ću preskočiti, previše istog programa i igrica na TV-u

Za BF i blagdane uvjek ima dobrih dealova i ocekujem da ce Sony i Samsung ponudit dobar deal na svoje 2020 serije.

Koliko mislis potrosit na tv? 

 u početku sam mislio kojih 10-12.000. Pa sam onda počeo gledati 75" modele.

pa je onda uletio deal se kolegom da uzme prek firme, pa je to već onda preko 15.000kn...

Tak da stvarno ne znam, skupljam i čekam popuste.

 

Ako uleti neki popust baš kad stigne plaća, onda i koju tisuću više.. tak da nemam poma! :D

Dali planiras koristit tv kao pc display za gejmanje? 

 Primarno ne. Filmovi, 4K, torrent, čim veći bitrate.

 

ALI, u budućnosti postoji mogućnost da uzmem PS5, a i klinci su sve veći, pa će možda i kakav gaming PC ići ispod.

I klinci gledaju crtiće, obično RTL Kockica (nekad i po nekoliko sati, zato me brine OLED, imaju gadan logo), ili nešto s Youtubea ili neta...

 

Trebam biti spreman na sve pa mi zato Q70-Q90 serija izgledaju dobro.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 Dečko !

Nemojte se ložiti na "pravi" HDR jer njega samo mogu prikazati OLEDI--skuplji.

 

Ovo ostalo laganje i sranje je besmisleno. Spremite ovaj moj post i zapamtite.

Dobar je i kolega Pixel, pitajte njega, puno on zna o televizorima.

 

Baš je OLED tu najčelaviji jer ne može ni prismrditi svjetlini nekog malo bolje QLED FALD-a tipa serije 8 ili 9 koji imaju uredno 1400-2000nita za razliku od OLED-a koji u tom rangu imaju oko 600-800nita..  

To da crnu imaju bolju i pravu to je jasno jer je tehnologija takva ali je na kontru isto jasno da svjetline za HDR nemaju - tako da kome kaj paše, ako hoćete "dinamične i atraktivne" boje i HDR onda Q8/Q9 a ako hoćete tamnije filmske boje onda OLED  tipa LG-ov ovaj novi 10/X je odličan..

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#CyberDemonVZ

Da ti skratimo muke...dođeš kod mene...vidiš uživo 65"XG9505 i onda doneseš odluku...200...300 kuna benzin je sitnica s obzirom na iskustvo iz prve ruke...da je meni to netko ponudio...tko zna možda bi odgodio kupovinu dok ne skupim za 75" verziju:)

Što se tiče materijala za testiranje...10TB...4K REMUX...2K REMUX...Blue Planet...Planet Earth...PS4PRO...jedino još nisam spojio PC jerbo mi je MAN CAVE u neredu za sada...i zaboravio sam da još antenu nisam sredio tako da još nemam pojma kako izgleda zemaljski tv program
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 15:22 (HCMAA).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
R4zOR229 kaže...

Ljudi Hisense h55b7500? Trenutno 2900 u elipsu. Jel ima sta bolje za te novce? Nisam neki zahtjevan korisnik, tu i tamo neku igru bacit(PC), film pogledam jedan mjesecno ak i tolko, i nesto malo televzije. Uglavnom TV radi 10ak sati tjedno. Tak da mi je žao dat uopće više novaca, šta se tiče OS-a to me pretjerano niti ne intersira jel je komp spojen uvijek na TV. Jedino me muči onaj input lag od 50ms, al to je predpostavljam zbog svog image procesinga, al nisam uspio nači informaciju dal TV ima neki gamemode te koji na input lag na njemu.

 

Hisense 55U8b je 600kn skuplji (elipso), a puno bolji tv. B7500 je pred par mjeseci bio 2400, i toliko realno i vrijedi. Novi model, 55u7qf je bio nedavno 3900, a pricamo o vrlo dobrom fald modelu sa 700nita.

 Ja ga nevidim nigdje, samo 55u7b, ovaj ima u 65inch verziji samo.

3 godine
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa znam da ima taj to je 65incha, i nije 600kn skuplji nego 2000kn skuplji. On je napiso da ima ima 55inch-na verzija.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pardon , moja greška
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opet sam malo kopo i naletim na ovo LG 55UM7100PLB, na displaydb pise da ima input lag od 10ms, kolko je to tocno buduci da kolko sam vidio to bude oko 20ms ili malo nize na boljim tv-ima, a ovaj je ipak jeftiniji model. Doduse radi se o IPS panelu, al mene tak i onak pretjerano ne intersira kontrast koji VA pruza buduci da filmove rijetko gledam. Znaci use case kao pc monitor tu i tamo, nekad koja igra, filmovi rijetko(a i sta se tice kvalitete toga nije me prejerano briga), i TV(ovaj nas jad). Od ovog sta mene zanima ima bluetooth,dlna tak da mi je to ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GreenDevil kaže...

Pozdrav svima,

 

primoren sam kupiti novi TV s obzirom da mi je na dosadašnjem Phillips TV 43pus7303 nakon 2 godine korištenja utvrđen totalni kvar (treperenje zaslona + total refund).

S navedenim sam bio zadovoljan iako mi se na trenutke činilo da je u nekim trenucima usporen (daljinski i input lag) što mi nije toliko ni smetalo. 

 

TV je u prosjeku nekom upaljen 50tak sati tjedno.

 

Novi TV bi osim za klasične kanale i gledanje koristio za Netflix, filmovi (USB), Nintendo Switch i u planu je PS5 te povremeno spajanje PC-a (ako zatreba).

 

Veličina starog je bila 43'' (108-109cm) što mi je bilo dovoljno ali bez problema bi mogao ići i na veći TV.

 

Udaljenost od mjesta gledanja do lokacije TV-a: 2,5m - 3m

 

Budget: refund stari TV (4500 kn) + nadoplata

 

Unaprijed Vam hvala!!!

 
Mislim da bi čak mogao i na 65" ići, ako bi se mountao na zid bilo bi taman 2,75-3m udaljenosti. Pa ono, preporuke dobrodošle, hvala :)

Senior IT Consultant
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VooDooZg kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 Dečko !

Nemojte se ložiti na "pravi" HDR jer njega samo mogu prikazati OLEDI--skuplji.

 

Ovo ostalo laganje i sranje je besmisleno. Spremite ovaj moj post i zapamtite.

Dobar je i kolega Pixel, pitajte njega, puno on zna o televizorima.

 

Baš je OLED tu najčelaviji jer ne može ni prismrditi svjetlini nekog malo bolje QLED FALD-a tipa serije 8 ili 9 koji imaju uredno 1400-2000nita za razliku od OLED-a koji u tom rangu imaju oko 600-800nita..  

To da crnu imaju bolju i pravu to je jasno jer je tehnologija takva ali je na kontru isto jasno da svjetline za HDR nemaju - tako da kome kaj paše, ako hoćete "dinamične i atraktivne" boje i HDR onda Q8/Q9 a ako hoćete tamnije filmske boje onda OLED  tipa LG-ov ovaj novi 10/X je odličan..

LG B6 i B7 koje sam imao su bili odlicni za HDR, B6 nesto manje a B7 nesto vise jer je imao primjetno svijetliji game hdr mode a na B6 je LG sjebao naknadnim fw updateom koji nam je svima zdimmao game hdr mode.

Ali LG generalno ima najsvijetlije olede ali vjerovatno time skracuju vijek panela pa sam ja prosao kako sam prosao.

Q90R je takodjer brutalan za HDR,predivno je vidjet naprimjer u GT Sports kada se sunceva svijetlost presijava/bljeska preko karoserije.

Ali daleko daleko najbolji hdr koji sam ikad vidio je na Samsungovom micro ledu sa 4000nits,sunce je blistalo kroz krosnje drveca.....imao sam dojam da gledam kroz prozor van a ne u tv ekran.....

Ovaj moj Q90R me HDRom podsjeca u odredjenim situacijama na taj micro led dozivljaj ali ono je visa razina.....

 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Onaj koji kupuje TV neka ne čita ove bajke jer nikad ništa neće kupiti, jednostavno današnji televizori ne prikazuju sliku. Kupite ono za što imate para, sve drugo je propaganda.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prije par dana onako brzinski bacim oko na 4K Unforgiven(REMUX) od Clint Eastwood..i nekako osjetimo nelagodu...računam koji K je TV-u....Evo maloprije bacim oko na review od tog 4K izdanja

I zaključak je da je to "namjerno" tako napravljeno odnosno kod samog snimanja filma korištena je minimalna količina rasvjete tako da u mračnim scenama fali detalja i raskošnih boja...

Dugoročno gledano kupac koji se informira,prije kupovine je u problemima...jerbo izbor je nikad gori...ako ideš na LCD onda Samsung ili Sony...A za OLED samo LG jer i onako svi ostali koriste oled panele od LG
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U high end segmentu izbor je nazalost nikakav.....Samsung QLED serija, Sony serija 9 i to je doslovno to....Panasonic LED modeli su svi edge lit, LG ima fald modele u svojoj LED ponudi ali to je tragedija,Visio ima odlicnih fald modela ali su se ogranicili samo na US trziste sto je uzasna steta za nas u EU, Kineze ne mogu preporucit u high end segmentu......

OLED modeli doslovno od reda nude odlicnu sliku ali tko ima zivaca na bacanje da se nosi sa degradacijom panela i onda natezanjem oko garancije neka se upusti u to. 

U srednjem segmentu ima hrpa kvalitetnih edge lit LED modela ali oni ne nude kvalitetnu HDR podrsku.

U low end segmentu ima hrpa uzasnih LED modela sa svim minusima koje LED moze imat od light bleeda, haloinga, sporog odaziva panela itd itd. 

To je realnost danasnjeg tv trzista. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da 99% ljudi nece nikad vidit degradaciju slike na oledu tako da ih ne treba plašit a mogu uzivat u super slici.

 

Prvo zato sto to ljudi stvarno ne vide niti gledaju i boli ih kita.

Drugo degradacija se događa polako tako da se naviknes.Jedino da stavis tv pored novog tv pa uspoređuješ što nitko ne radi

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 22:29 (Kill Frenzy).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...

Mislim da 99% ljudi nece nikad vidit degradaciju slike na oledu tako da ih ne treba plašit a mogu uzivat u super slici.

 

Prvo zato sto to ljudi stvarno ne vide niti gledaju i boli ih kita.

Drugo degradacija se događa polako tako da se naviknes.Jedino da stavis tv pored novog tv pa uspoređuješ što nitko ne radi

Pogresno, svih 100% ce ju vidjet jer se ti paneli trose o tome sam vec pisao(organski materijal se trosi).

Samo sto nece svi potrosit panele jednakom brzinom jer ne koriste svi tv jednako. 

Da je slika vrhunska to se apsolutno slazem. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice