Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.533
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

49inch modeli znaju dolazit sa panelom od 60hz a onda je response time sporiji i ima blur na slici i slicno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
virtuozo kaže...

ja se milim nesto da bi kupio i kalkuliram jel ce cijena jos malo pasti za 55xg9505. Razmisljam i o 49xg9005 koji bi mi cak i vise odgovarao. Samo za taj znam da ima losiji zvuk i daljinski, a ne znam jel slabiji u cistoj kvaliteti slike. Nije da mi je neophodno jer jos imam dobar plasma tv i crt tv (philips match line) za retro gaming-pa se bojim da nakon potrosenih 1000eur ipak shvatim da sam napravio downgrade

Sudeći prema ovome nema potrebe ići na XF95 (ako uzmemo da je XG95 sličan XF95) https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-sony-x950g/585/764

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
#nike098

Ne napreduje...u nekim stvarima CRT je bolji i od oleda...za 5 godina neće to biti toliki skok...i dalje će biti 4K hdr u igri...ustvari tek kroz narednih 5 godina možemo očekivati da će 4K hdr TV-i biti u 90% kućanstava...nove konzole...kao što je PS2 bio najpristupačniji DVD player...tako će nove konzole biti 4K player

Kupio sam tv...ima garanciju 5 godina...računamo od 5-7 godina uporabe...prišli tv lcd Panasonic koristio 10 godina...ne da nisam mogao kupiti nego...nebi kupovinom ništa dobio što već nemam...TV i nakon 10 godina radi ko metak i slika bolje izgleda,nego na ovim jeftinijim 4K tv-ima

Što se to promijenilo u svijetu LCD u zadnjih 10 godina
Rast rezolucije...to se moglo i prije
Smart funkcije...to se moglo spajanjem na PC
Jedino Local dimming...međutim to nije Star Trek tehnologija

 Svjetlina panela, bolje boje (u biti cijela HDR priča koja mijenja iskusvo zančajno), pristup svim smart streaming servisima koji su mnogo jednostavniji za korištenje nego spajanje sa PCijem, kvalitetnija crna boja ako uspoređujem osa starijim LCD modela, a da ne govorimo o tome koja veličina TVa je tad bila standard a što ej danas standard. Ogromna razlika.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bobi 1 kaže...

i da traje desetak godina...

 

Vjerojatno bi trebao trajati ali ništa nije garantirano. Veći je problem što gotovo svake godine izlaze nove tehnologije i nemoguće je zamislit da bi tv iz 2020. mogao isto raditi u 2030. s obzirom na sve:)

 

 

virtuozo kaže...

Sta je sa xg9505 linijom od sony-a. Jel ima sanse da da taj tv ostane u ponudi cijelu 2020 i kasnije, kao sto je npr. 55xf9005 inace model iz 2018 ostao u ponudi za 2019, a ima ga jos i sada u prodaji. Inace, mislim da je xg9505 uz xf9005 najisplativiji izbor trenutno glede vise klase lcd televizora koji se mogu kupit

 

Sad je 55XG9505 najjeftiniji otkad se kod nas pojavio, 7150 kn. Izvjesno je da će i njemu cijena padat dolaskom i stabilizacijom XH9505 ali nisam baš siguran da će biti kao s XF9005. Tko ne može čekat i ak kupi sad za 7150 neće preplatit osim ak ne razvuku prodaju XG9505 zbog (pre)punih skladišta do kraja 2021

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xg9505-4k.html

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mile_st kaže...
virtuozo kaže...

ja se milim nesto da bi kupio i kalkuliram jel ce cijena jos malo pasti za 55xg9505. Razmisljam i o 49xg9005 koji bi mi cak i vise odgovarao. Samo za taj znam da ima losiji zvuk i daljinski, a ne znam jel slabiji u cistoj kvaliteti slike. Nije da mi je neophodno jer jos imam dobar plasma tv i crt tv (philips match line) za retro gaming-pa se bojim da nakon potrosenih 1000eur ipak shvatim da sam napravio downgrade

Sudeći prema ovome nema potrebe ići na XF95 (ako uzmemo da je XG95 sličan XF95) https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-sony-x950g/585/764

Tako je, zadnje što sam gledao XG serija je debelo precjenjena, pogotovo ako se uzme u obzir cijena XF9005. U toj cijeni se donedavno mogao naći OLED TV, a ako je LCD želja, onda Samsung ima svojih favorita. Ne znam točno cijene sada, ali dvije brze usporedbe:

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70r-vs-sony-x950g/782/764?usage=11114&threshold=0.1

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q80r-vs-sony-x950g/807/764?usage=11114&threshold=0.1

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi, blejite u svoje televizore, kupujte i nemojte praviti probleme gdje ih nema,,,

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Dok je kod nas nemoguće pronaći 55C9 OLED, u DE je na finoj akciji u MM za 1071 eur:)

 

https://eflyer.redblue.de/pdf_processor/165577/1ff6e8ca9dbd65691a2c7a691b8ff6db0/uuid/a74i730sDGflMNcCh9ITIP_GmcwyabsCs?download/

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 14:27 (Flagship).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung QE55Q70RATXXH je na akciji za 6k i 5 godina garancije

po testovima dosta dobre ocjene ili je bolje ici Sony XF9005?

i da li je ovih dodatnih 3 god garancije neka caka da u to skoro ništa ne ulazi ak ti rikne tv, ima netko iskustva sa tim?

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
batizg kaže...

Samsung QE55Q70RATXXH je na akciji za 6k i 5 godina garancije

po testovima dosta dobre ocjene ili je bolje ici Sony XF9005?

Ta dva modela se uvijek uspoređuju. Ni s jednim nećeš fulati. 

ono što je najveća mana Samsungu je da ne čita neke codece, pa će te iznervirati ako baš njih koristiš..

 

Gdje je akcija? Ima i 65 i 75" modela?

 

batizg kaže...

i da li je ovih dodatnih 3 god garancije neka caka da u to skoro ništa ne ulazi ak ti rikne tv, ima netko iskustva sa tim?

 Pisalo se na temi, to nije garancija od dućana ili prodavaća, nego dodatno osiguranje,  pa bi ga trebalo pažljivo pročitati. Vjerojatno nešto u stilu "samo jedan popravak" il tak nešto

Al gle, bolje išta nego ništa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

elipso

15 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cisto glede kvalitete slike, vjerujem da je ukupno gledano sony 55XF9005 bolji od samsunga 55q70r. Imaju slican broj zona zatamnjenja s tim sto su sony-jevi algoritmi kvalitetniji. Sony ima nesto bolji ar filtar. E sad, neki kazu da je nativni kontrast panela q70r bolji o sony-jevog pa i to treba uzeti u obzir. Sony ima os andriju i to na dosta sporom hardware-u dok je samsung tizen vjerujem fluidniji. Oba su tv-a tu negdje i najbolji izbor trenutno,a prevagu donose osobne preferencije. Dakako teorija je jedno a praksa drugo, jer tek kadd se tv dopelja u kucu se zna sta si kupio

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 16:56 (virtuozo).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sad s ovim većim dijagonala tek full HD 1920*1080 dolazi do izražaja...sinoć gledao Kong:Skull Island... gledao sam ga prije na 32" full HD tv-u.......Ali na 65" to je sasvim drugo iskustvo A radi se o istoj rezoluciji...prije su veće dijagonale bile papreno skupe pa je 32" bio neki best buy...Ali očito veličina od 80cm nije bila dovoljna da full HD rezolucije doživi potpuni sjaj....s tim da da mi je prijašnji tv bio na pokretnom nosaču na zidu...pa sam ga gledao sa manje od 2 metra...

Još sam se najveći dio vremena mislio 55" ili 65"...kad ono i 65" na 300cm udaljenosti je malo...samo je ipak prevelika razlika u cijeni između 65" i 75"
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Q90R pojede Q70R
Samsung Q90R vs. Sony XG9505

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molio bih za pomoć...kupujem tv a neznam za koji da se odlučim,što više čitam veća zbrka u glavi...😂
Ali nekako sam zaključio da biram između Lg i samsunga 49" ....
Da li lg uhd ili nano cell ili samsung uhd ili qled do cca 5000...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 18:57 (Piperi).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
batizg kaže...

Samsung QE55Q70RATXXH je na akciji za 6k i 5 godina garancije

po testovima dosta dobre ocjene ili je bolje ici Sony XF9005?

i da li je ovih dodatnih 3 god garancije neka caka da u to skoro ništa ne ulazi ak ti rikne tv, ima netko iskustva sa tim?

 

Neki dan sam imao istu dilemu, uzeo sam na kraju Q70R jer ću go koristit za igrice, ima dosta manji input lag, freesync, VRR itd.

Također, baremo ono malo koliko sam čitao, samsung bi trebao imati malo bolje zvučnike ali to vjerovatno ni jedno ni drugo nije baš nešto.

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svinjo !

Odličan izbor...

Samo me zanima igraš li preko PC-a ili imaš PS4 , Xbox ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Piperi kaže...
Molio bih za pomoć...kupujem tv a neznam za koji da se odlučim,što više čitam veća zbrka u glavi...😂
Ali nekako sam zaključio da biram između Lg i samsunga 49" ....
Da li lg uhd ili nano cell ili samsung uhd ili qled do cca 5000...

 LG, 50, 60, 70 su ti VA panel, (60 Hz )LG nano cell 100 Hz, (IPS panel) Samsung Qled su 100 Hz (VA panel) ali samo veličine najmanje 55"

imaš ovdje pa si biraj https://www.nabava.net/televizori

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 7:49 (Anđeo bez falinge).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svinja kaže...
batizg kaže...

Samsung QE55Q70RATXXH je na akciji za 6k i 5 godina garancije

po testovima dosta dobre ocjene ili je bolje ici Sony XF9005?

i da li je ovih dodatnih 3 god garancije neka caka da u to skoro ništa ne ulazi ak ti rikne tv, ima netko iskustva sa tim?

 

Neki dan sam imao istu dilemu, uzeo sam na kraju Q70R jer ću go koristit za igrice, ima dosta manji input lag, freesync, VRR itd.

Također, baremo ono malo koliko sam čitao, samsung bi trebao imati malo bolje zvučnike ali to vjerovatno ni jedno ni drugo nije baš nešto.

Takodjer izuzetno bitno ako imas spojen pc za gejmanje je nativnih 1080p/120 te 1440/120hz.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Svinjo !

Odličan izbor...

Samo me zanima igraš li preko PC-a ili imaš PS4 , Xbox ?

 PC, naravno tek kad složim novi to bude sve šljakalo kako spada, ovaj put vjerojatno uzimam AMD grafičku radi Freesynca.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi Hisense h55b7500? Trenutno 2900 u elipsu. Jel ima sta bolje za te novce? Nisam neki zahtjevan korisnik, tu i tamo neku igru bacit(PC), film pogledam jedan mjesecno ak i tolko, i nesto malo televzije. Uglavnom TV radi 10ak sati tjedno. Tak da mi je žao dat uopće više novaca, šta se tiče OS-a to me pretjerano niti ne intersira jel je komp spojen uvijek na TV. Jedino me muči onaj input lag od 50ms, al to je predpostavljam zbog svog image procesinga, al nisam uspio nači informaciju dal TV ima neki gamemode te koji na input lag na njemu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...

Ljudi Hisense h55b7500? Trenutno 2900 u elipsu. Jel ima sta bolje za te novce? Nisam neki zahtjevan korisnik, tu i tamo neku igru bacit(PC), film pogledam jedan mjesecno ak i tolko, i nesto malo televzije. Uglavnom TV radi 10ak sati tjedno. Tak da mi je žao dat uopće više novaca, šta se tiče OS-a to me pretjerano niti ne intersira jel je komp spojen uvijek na TV. Jedino me muči onaj input lag od 50ms, al to je predpostavljam zbog svog image procesinga, al nisam uspio nači informaciju dal TV ima neki gamemode te koji na input lag na njemu.

Daleko daleko previsok input lag i to ces definitivno osjetit prilikom igranja. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znam da je nesto visi, al nebi bas reko daleko previsok pogotovo ne za stvari koje mislim igrat. Al dobro to nije bila niti poanta posta to sam ionako napiso ak ga neko slucajno ima da mi moze napisat kak se ponasa sa game modom i dali ga uopce ima. Al naso sam podatak, pise da je izmjereno nekih 27ms sa njime sto mi se cini cist ok pogotovo za ovaj cijenovni rang, doduse radi se b7500UK verziji al predpostavljam da je panel isti eventualno nekakve gluposti prilagodene trzistu ako i to. Nego kaj se ostatka tv-a tice, ok za te novce? Ima kaj bolje? Akcije je do 04.08 pa mi se malo zuri, a i treba mi tv.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samsung 55Q70R vs 65RU8002

Obje telke su 6000kn (jedino što Q70R ima još i te tri godine osiguranja ako to što vrijedi).

Sad dilema je dijagonala ili serija? Je li Q70R toliko superiorniji? Većinom se govori o panelu (boje, nits-i) i FALD-u ali koliko je bitan procesor? Zanima me kakva će biti slika ako gledam „zemaljsku“ televiziju? Je li Quantum AI procesor toliko bolji od UHD procesora? I svjetlina od 700 nits-a kod Q70R spram 350 kod RU8002 je li to tolika razlika? Koliko vrijede nits-i ukoliko nemam gdje stream-at HDR10+ sadržaj? Pa čak ne Netflix ga ne podržava ili? HBO GO je u svemu na 1080p zar ne? Jeli vi skidate torrente za 4k uhd hdr10+ dolby vision sadržaje? Moram priznati da se do sada nisam sa time previše zamarao jer nisam imao na čemu gledati. A nemam još ni dostupnu optiku pa ne znam kako bih to uopće stream-ao. I još za kraj, vaše mišljenje što Samsung ne podržava Dolby Vision (jer recenzije govore da je bolji od HDR10+) … bad ili ne?

poz
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Q70r je bolji opcenito,Dolby Vision sam koristio na oledima uz Netflix a hdr10+ na Amazon Prime preko q90r.

Nisu mi u konacnici ispali bitni ni DV ni HDR10+

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima

Biram novu telku i dvoumim se da li ici na samsung 75q70 ili 65q80 seriju. 

Znaci, na vecu dijagonalu i seriju slabiju ili manju dijagonalu a seriju iznad. 

Hvala svima unaprijed. 

PSN Tokioplastic292
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Visa serija ima bolje specifikacije sve ovisi dali zelis veci tv ili bolju sliku. 

Tesko da to moze odlucit netko za tebe na forumu. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
onajkojikupujetv kaže...
Samsung 55Q70R vs 65RU8002

Obje telke su 6000kn (jedino što Q70R ima još i te tri godine osiguranja ako to što vrijedi).

Sad dilema je dijagonala ili serija? Je li Q70R toliko superiorniji? Većinom se govori o panelu (boje, nits-i) i FALD-u ali koliko je bitan procesor? Zanima me kakva će biti slika ako gledam „zemaljsku“ televiziju? Je li Quantum AI procesor toliko bolji od UHD procesora? I svjetlina od 700 nits-a kod Q70R spram 350 kod RU8002 je li to tolika razlika? Koliko vrijede nits-i ukoliko nemam gdje stream-at HDR10+ sadržaj? Pa čak ne Netflix ga ne podržava ili? HBO GO je u svemu na 1080p zar ne? Jeli vi skidate torrente za 4k uhd hdr10+ dolby vision sadržaje? Moram priznati da se do sada nisam sa time previše zamarao jer nisam imao na čemu gledati. A nemam još ni dostupnu optiku pa ne znam kako bih to uopće stream-ao. I još za kraj, vaše mišljenje što Samsung ne podržava Dolby Vision (jer recenzije govore da je bolji od HDR10+) … bad ili ne?

poz

 

LordSnow kaže...

Pozdrav svima

Biram novu telku i dvoumim se da li ici na samsung 75q70 ili 65q80 seriju. 

Znaci, na vecu dijagonalu i seriju slabiju ili manju dijagonalu a seriju iznad. 

Hvala svima unaprijed. 

 I ja imam istu dilemu već pola godine, veća dijagonala ili bolji panel.

I znate što? Skupljam lovu dok neću imati za veću dijanalu i bolji panel :D

Jer znam da što god odlučio, ono drugo će me kopkati :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
onajkojikupujetv kaže...
Samsung 55Q70R vs 65RU8002

Obje telke su 6000kn (jedino što Q70R ima još i te tri godine osiguranja ako to što vrijedi).

Sad dilema je dijagonala ili serija? Je li Q70R toliko superiorniji? Većinom se govori o panelu (boje, nits-i) i FALD-u ali koliko je bitan procesor? Zanima me kakva će biti slika ako gledam „zemaljsku“ televiziju? Je li Quantum AI procesor toliko bolji od UHD procesora? I svjetlina od 700 nits-a kod Q70R spram 350 kod RU8002 je li to tolika razlika? Koliko vrijede nits-i ukoliko nemam gdje stream-at HDR10+ sadržaj? Pa čak ne Netflix ga ne podržava ili? HBO GO je u svemu na 1080p zar ne? Jeli vi skidate torrente za 4k uhd hdr10+ dolby vision sadržaje? Moram priznati da se do sada nisam sa time previše zamarao jer nisam imao na čemu gledati. A nemam još ni dostupnu optiku pa ne znam kako bih to uopće stream-ao. I još za kraj, vaše mišljenje što Samsung ne podržava Dolby Vision (jer recenzije govore da je bolji od HDR10+) … bad ili ne?

poz

 

LordSnow kaže...

Pozdrav svima

Biram novu telku i dvoumim se da li ici na samsung 75q70 ili 65q80 seriju. 

Znaci, na vecu dijagonalu i seriju slabiju ili manju dijagonalu a seriju iznad. 

Hvala svima unaprijed. 

 I ja imam istu dilemu već pola godine, veća dijagonala ili bolji panel.

I znate što? Skupljam lovu dok neću imati za veću dijanalu i bolji panel :D

Jer znam da što god odlučio, ono drugo će me kopkati :)

Samo pazi da ne propustis 2019 seriju jer 2020 nije jednako dobrih ili boljih specifikacija ali opet sa druge strane na 2020 seriji imas jedan potvrdjeni hdmi 2.1 port koji ce bit bitan za pc gaming jer podrzava 4k/120hz hdr. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
onajkojikupujetv kaže...
Samsung 55Q70R vs 65RU8002

Obje telke su 6000kn (jedino što Q70R ima još i te tri godine osiguranja ako to što vrijedi).

Sad dilema je dijagonala ili serija? Je li Q70R toliko superiorniji? Većinom se govori o panelu (boje, nits-i) i FALD-u ali koliko je bitan procesor? Zanima me kakva će biti slika ako gledam „zemaljsku“ televiziju? Je li Quantum AI procesor toliko bolji od UHD procesora? I svjetlina od 700 nits-a kod Q70R spram 350 kod RU8002 je li to tolika razlika? Koliko vrijede nits-i ukoliko nemam gdje stream-at HDR10+ sadržaj? Pa čak ne Netflix ga ne podržava ili? HBO GO je u svemu na 1080p zar ne? Jeli vi skidate torrente za 4k uhd hdr10+ dolby vision sadržaje? Moram priznati da se do sada nisam sa time previše zamarao jer nisam imao na čemu gledati. A nemam još ni dostupnu optiku pa ne znam kako bih to uopće stream-ao. I još za kraj, vaše mišljenje što Samsung ne podržava Dolby Vision (jer recenzije govore da je bolji od HDR10+) … bad ili ne?

poz

 Dečko !

Nemojte se ložiti na "pravi" HDR jer njega samo mogu prikazati OLEDI--skuplji.

 

Ovo ostalo laganje i sranje je besmisleno. Spremite ovaj moj post i zapamtite.

Dobar je i kolega Pixel, pitajte njega, puno on zna o televizorima.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

primoren sam kupiti novi TV s obzirom da mi je na dosadašnjem Phillips TV 43pus7303 nakon 2 godine korištenja utvrđen totalni kvar (treperenje zaslona + total refund).

S navedenim sam bio zadovoljan iako mi se na trenutke činilo da je u nekim trenucima usporen (daljinski i input lag) što mi nije toliko ni smetalo. 

 

TV je u prosjeku nekom upaljen 50tak sati tjedno.

 

Novi TV bi osim za klasične kanale i gledanje koristio za Netflix, filmovi (USB), Nintendo Switch i u planu je PS5 te povremeno spajanje PC-a (ako zatreba).

 

Veličina starog je bila 43'' (108-109cm) što mi je bilo dovoljno ali bez problema bi mogao ići i na veći TV.

 

Udaljenost od mjesta gledanja do lokacije TV-a: 2,5m - 3m

 

Budget: refund stari TV (4500 kn) + nadoplata

 

Unaprijed Vam hvala!!!

Senior IT Consultant
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice