Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.101.309
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Biram između 2 televizora, pa me zanima vaše mišljenje pošto sam nesiguran kojeg uzeti.

Samsung 2020 QLED Smart 4K TV Q95T 55" https://www.samsung.com/hr/tvs/qledtv-q95t/QE55Q95TATXXH/

 

ili

 

LG OLED 55" CX3 https://www.lg.com/us/tvs/lg-oled55cxpua-oled-4k-tv

 

TV ide na zid tj. na drveni panel.

 

Vaše mišljenje?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 23:45 (HighArT).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wrbex kaže...
tiki kaže...
glupasto kaže...

 

Vidio sam pojedine Tesla i vivay androide, bi li oni bili ok?

 

lp

 

 Tesla, Vivax i slične žnj marke nemaju Android TV već običan Android što znači da nije prilagođen 100% televizoru već su oni radili nekakve kemije i izgleda kao da je netko stavio Android Set top box u televiziju. Ako ti je do pravog Androida bolji odabir je TCL i Sharp jer oni jedino u tvom cijenovnom rangu imaju pravi Android TV.

 

Da ja malo upadnem, jer imam manje vise iste "zahtjeve" kao i glupasto :-)

Samo meni je primaran HBOgo app

Dakle zanima me koja je razlika i kako znati koji "pravi" android imas? 

 

Bio sam danas u jednoj trgovini, gdje su mi rekli da vivax recimo ima android, ali ne google services (play store i slicno),  i preporucili su mi Telefunken 50ua9002 koji kao ima sve to za 2799kn...malo sam na vagi da li da ga uzmem ili ne? Prodavac tvrdi da je telefunken ima prilicno dobro ispeglan sustav.

Ima li netko iskustva?

 

A tražim sad taj telefunken i nema recenzije nikakve, vidija san neke slike i sučelje androida ne izgleda ka na Tesli i TCL-u pa i mene sad sve zbunjuje

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Telefunken je brand od Vestela, Turci koji proizvode hrpu tv-a i samo lijepe drugo ime proizvođača. To nije offical Android TV, jer da je bio bi naveden ovdje:

 

https://www.android.com/tv/

 

Dakle kod nas TCL, Sharp, Philips, Sony i eventualno Skyworth i Xiaomi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa i Tesla je na ovom popisu

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Oba TVa su odlična, OLED bolji za gledanje u potpunom mraku, QLED je bolji za dnevno gledanje. Kod gaminga su također slični. S obzirom da se nalazi na zidu, koliko sam shvatio specifične boje i uzorka, pogledaj opciju Ambient modea na Samsungu, zgodna fora, možda ti se svidi. Isto tako, Q95 dolazi sa One Connectom koji olakšava moniranje na zid, ja to imam na svom Q7FN, odlična stvar. Svakako ćeš sa oba TVa biti jako jako zadovoljan.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HighArT kaže...

Pozdrav,

Biram između 2 televizora, pa me zanima vaše mišljenje pošto sam nesiguran kojeg uzeti.

Samsung 2020 QLED Smart 4K TV Q95T 55" https://www.samsung.com/hr/tvs/qledtv-q95t/QE55Q95TATXXH/

 

ili

 

LG OLED 55" CX3 https://www.lg.com/us/tvs/lg-oled55cxpua-oled-4k-tv

 

TV ide na zid tj. na drveni panel.

 

Vaše mišljenje?

  Isi dao miti jednu informaciju koja he bitna kod odluke !

Oba tva su vrhunska, generalno je oled bolji, ali ne za svakoga.

kad gledas tv, po danu, navecer, gledas uz svjetlo , u mraku ?

koliko ces se igrati, koje programe , servise gledas, tko ce koristiti tv ? 
koliko dnevno ce raditi tv ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 16:54 (Pixel).
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://sharpconsumer.eu/nl/product/bl2/40/40bl2ea/

 

2200kn na akciji, Ultra hd i android, za ovu cijenu su većinom fullhd i android.

Jel ovo dobar ulov?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije nikakva posebna cijena osim ako ti je Android jedina bitna stavka.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pisao sam vwć, bitan mi je Android zbog Maxtvtogo i netflix.

 

Biram između :

https://www.emmezeta.hr/tesla-43s605bfs-full-hd-led-tv-642120.html

https://pevex.hr/tv-led-tcl-40es560-fhd-dvb-t2-s2-android-322664.html

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tesla-43s905bus-android-4k-uhd-televizor

I ovog Sharpa gore.

 

Jel razlika između UHD i FHD toliko vidljiva na ekranima 40-43inch, da li to ima veze s fps-om(ako tv to ima, gledam s gledišta gaminga, jel to i u TV Programima isto ima ?) il kako?

 

već sam pisao dakle gledanje TOgo, youtube, rijetko ps4.

Prsktički mi je sad jesino oću li ići na ove modele s UHD ili FHD 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I koliko je to sigurno naručiti TV dostavom iz toga Technodom.hr - čitam na njihovoj stranici naruči i kad dobiješ paket za 3-5 dana pregledaj paket i šta ako sutradan TV rikne? Ima li tko iskustva?

Ipak je ovo Hr i garancija je uhvati mačka za rep....

Zadnji TV sam kupio u Konzumu i dovezao doma - uključim ne radi - sjedi u auto i dobijem drugi - dođem doma radi ali nema boje - vratim ga i dobijem treći i eto radi kao zmaj dan danas - što se tiče zamjena nikakvih problema u Konzumu osim moje šetnje amo-tamo ;)

 

HELP!

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 22:39 (Margo-I).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
glupasto kaže...

Pisao sam vwć, bitan mi je Android zbog Maxtvtogo i netflix.

 

Biram između :

https://www.emmezeta.hr/tesla-43s605bfs-full-hd-led-tv-642120.html

https://pevex.hr/tv-led-tcl-40es560-fhd-dvb-t2-s2-android-322664.html

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tesla-43s905bus-android-4k-uhd-televizor

I ovog Sharpa gore.

 

Jel razlika između UHD i FHD toliko vidljiva na ekranima 40-43inch, da li to ima veze s fps-om(ako tv to ima, gledam s gledišta gaminga, jel to i u TV Programima isto ima ?) il kako?

 

već sam pisao dakle gledanje TOgo, youtube, rijetko ps4.

Prsktički mi je sad jesino oću li ići na ove modele s UHD ili FHD 

 Sigurno Teslu nebi uzeo, osobno TCL jer o Sharpu neznam bas nista.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što se tiče Samsung tv-a, da li se može dodatno kupiti klasičan daljinski (recimo, original Samsung klasični daljinski za Q80T - gdje, koja mu je oznaka)?
Imam jedan njihov tv s klasičnim daljinskim i jedan s ovim novim, modernim, smart; nije nimalo praktičan kad se gleda IPTV s 1000+ kanala, a fizičke tipke za brojeve ne postoje.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa

 

Sto uzeti 160CM+ do 12000KN, recimo da ce pretezito bit koristen za PS5 tako da ima stavke koje mogu najvise izvuci iz plejke.

 

Hvala!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Matrix87 kaže...

Bok svima,

 

upravo sam naručio LG 50UM7450 putem Sancta Domenica webshopa.

 

Hvala svima na preporuci.

 Bok dobri ljudi!

 

Trebam preporuku novog TV uređaja (za susjeda) od 50-55 incha dijagonale do 4ooo KN, ne mora biti LG, ali je poželjno. 🙂

 

Oduševljen sam sa svojim LG 50UM7450, ali ne mogu naći podatke za kalibraciju slike: postoje sive sjene u crnim objektima na slici kod gledanja filmova ili serija, a defaultni Vivid, Sport i Movie modes ne pomažu previše. Je li to karakteristika VA panela?

 

LG LM615s nema navedenu razliku u crnoj boji, a nisam dirao defaultne postavke. ¯\_(ツ)_/¯

 

Hvala unaprijed svima na savjetima!

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ljudi!!

Treba mi TV OD 165 cm (65"), da je do maks 5000kn. Ne mora biti ništa prezahtjevno, ali bilo bi najbolje da ima 5 godina garancije.

Ako je netko naletio ili ima iskustva s istim neka stavi linkove.

Hvalaa :D
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

Kako sam ponovno u procesu kupovine novog TV-a, pročita san zadnjih 10ak stranica. Fala svima na odgovorima, našlo se dosta interesantno i za mene. 

 

Posebno me zainteresirala tema OLED problematike. Evo i mogu friškog iskustva. LG B7 kupljen 2.2018 prije nekih 3 mjeseca mi je pokazao burn-in u gornjem desnom kutu. Daljnim testom sam utvrdio da pixeli otišli u k.... na čak 30% ekrana. Garancija (ako i pokriva) istekla prije 7 miseci. Ja lud. Platiš TV 12.000kn i nakon 2ipo godine za škovace. Doduše, mojim ukućanima sam trebao doslovno pokazati burn in, ali ja više ovo govno ne mogu gledati. Posebno mi smeta promjena tona ljudske kože, pari da su svi oboljeli od žutice (ovi u sredini kadra, ovi sa strane, zdravi ka dren).

 

Uzrok: Mini TV (logo) i Bnet-ov preglednik (cijeli donji dio ekrana). 

 

Inače, nikad bolju televiziju nisam imao (a uvijek imam visoku srednju ili nisku visoku klasu).  Slika, operativni sustav - savršeni. Zvuk, aj može proći.

 

Servis mi traži 7000kn plus PDV za popravak, LG diže ruke od odgovornosti. U svakom slučaju, dok OLED ne riješi burn-in problem, u moju kuću to više uči neće.

 

Sad ide QLED 8 ili 9, to jest Sony 9ka. 

 

Čitam vas i dalje

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
puntaplank kaže...

Pozdrav svima,

 

Kako sam ponovno u procesu kupovine novog TV-a, pročita san zadnjih 10ak stranica. Fala svima na odgovorima, našlo se dosta interesantno i za mene. 

 

Posebno me zainteresirala tema OLED problematike. Evo i mogu friškog iskustva. LG B7 kupljen 2.2018 prije nekih 3 mjeseca mi je pokazao burn-in u gornjem desnom kutu. Daljnim testom sam utvrdio da pixeli otišli u k.... na čak 30% ekrana. Garancija (ako i pokriva) istekla prije 7 miseci. Ja lud. Platiš TV 12.000kn i nakon 2ipo godine za škovace. Doduše, mojim ukućanima sam trebao doslovno pokazati burn in, ali ja više ovo govno ne mogu gledati. Posebno mi smeta promjena tona ljudske kože, pari da su svi oboljeli od žutice (ovi u sredini kadra, ovi sa strane, zdravi ka dren).

 

Uzrok: Mini TV (logo) i Bnet-ov preglednik (cijeli donji dio ekrana). 

 

Inače, nikad bolju televiziju nisam imao (a uvijek imam visoku srednju ili nisku visoku klasu).  Slika, operativni sustav - savršeni. Zvuk, aj može proći.

 

Servis mi traži 7000kn plus PDV za popravak, LG diže ruke od odgovornosti. U svakom slučaju, dok OLED ne riješi burn-in problem, u moju kuću to više uči neće.

 

Sad ide QLED 8 ili 9, to jest Sony 9ka. 

 

Čitam vas i dalje

Da ako ti je garancija istekla nema pomoci, zato sam ja za svoja obadva oleda uzeo 5 godina garancije a isto tako i za ovaj q90r.

To nije burn in nego se pikseli trose i to se nikad nece rijesit jer je organska tehnologija panela u pitanju i ona se trosi...brze ili sporije ovisi sto gledas. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Šteta, jer mi je slika na OLED-u savršena. Izgleda da još nisu napravili savršen TV.

 

Slažem se, moj sljedeći TV (OLED) će imati 5 godina garancije, pa čekam neku akciju za QLED ili Sony 9tk. Biti će do Crnog Petka valjda nešto.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Ima li netko iskustva s ovim "Hisense UHD 50A7500F LED televizor, Smart TV"

 

Primarno netflix i za nove konzole ali budzet do 3000kn i dijagonala do 49-50...

 

Sve online recenzije su super za cijenu, pa me zanima ima li ju tko na forumu osobno?

 

Mall hr? Prosli put kad sam za Black Friday narucio slusalice nisu dosle u 2 tjedna pa san morao otkazat, jeli situacija sad bolja?

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/hisense-uhd-50a7500f-led-televizor-smart-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Hvala, LP

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji od ova 2? Mračna soba, nije važan kut gledanja.

Filmovi i serije

Lg 43um7450 vs samsung 43tu8072

Da li su to va paneli?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 12:28 (Kregol).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa dobro, neka je meni ovakva slika na mom oledu dvije godine, ako se nakon toga malo pokvare boje, valjda ću moći sa time živjeti.

 

Inače nije mi jasno zakaj se ljudi tolko opterećuju sa veličinom ili kvalitetom tv-a ak većinom gledaju tv programe. Za tv programe kod nas je bolje imati što manji tv i gledati ga sa što veće udaljenosti.

 

Bnet programi su već i na mom starom tv-u bili teško gledljivi,to sam otkazao i to ne gledam već godinama, a  hbogo moram gledati sa duplo većih udaljenosti od preporučenih za veličinu tv-a(te preporučene meni inače i najviše pašu), onda je donekle podnošljivo.

 

Za vrhunsku sliku su prime i netfliks, mada prime ima bolju sliku čak i od netfliksa, između 4k strimova izgleda isto ima razlike. Valjda taj hdr 10+ što prime ima, taj + izgleda ipak čini razliku. Ja bi ih laički po kvaliteti svrstao prvo hdr 10+, pa dolbi vision, pa onda običan hdr 10. Bilo bi dobro da netko ko te tehnologije bolje kuži malo objasni razliku.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmes jeftiniji, jer nisu nimalo slicni.

LG ima WebOS, Samsung ima Tizen,

LG je IPS, Samsung je VA.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zokisan kaže...
Što se tiče Samsung tv-a, da li se može dodatno kupiti klasičan daljinski (recimo, original Samsung klasični daljinski za Q80T - gdje, koja mu je oznaka)?
Imam jedan njihov tv s klasičnim daljinskim i jedan s ovim novim, modernim, smart; nije nimalo praktičan kad se gleda IPTV s 1000+ kanala, a fizičke tipke za brojeve ne postoje.

Ni meni se nije svidio taj smart daljinski.
Ja sam si sa Aliexpressa uzeo za 20-30 kn, na tri Samsunga mi sve uredno radi.
Vjerujem da i za svoj model možeš naći.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zokisan kaže...
Što se tiče Samsung tv-a, da li se može dodatno kupiti klasičan daljinski (recimo, original Samsung klasični daljinski za Q80T - gdje, koja mu je oznaka)?
Imam jedan njihov tv s klasičnim daljinskim i jedan s ovim novim, modernim, smart; nije nimalo praktičan kad se gleda IPTV s 1000+ kanala, a fizičke tipke za brojeve ne postoje.

 

Na nekim tržištima neki modeli dolaze s oba daljinska, kao npr ovaj 55Q87T.

 

https://www.thomas-electronic-online-shop.de/epages/64214473.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/64214473/Products/SAM_14_GQ55Q87T

 

 

Uz smart daju i onaj klasični, oznaka ovog je BN59-01315B. Na ebay cijena od 17 eur pa na više.

 

https://www.ebay.de/itm/193566959637

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 18:02 (Flagship).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ej ekipa...moze prijedlog tv-a za osobu koja bi gledala filmove i veliki zaljubljenik u sport tako da ce se utakmice gledat stalno?

 

On se ne kuzi u to nista,samo mi je rekao 65" tv da je dobar.Ja mu mogu predlozit sony (kojeg osobno imam i zadovoljan sam) ali ne bi zelio da,posto je 65",iskesira bas 15 000 za tv.

 

Ja sam pitao za cijenu nije rekao odredjeno nista.

 

Koji vi tv predlazete recimo do 8000-10000kn?

 

Da nadodam moze i 55" ako je bas razlika u cijeni veca.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 18:50 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...

 Ovo je extra tv i sada...ja kad sam kupovao sebi ovaj je bio previse para...a sta je s novijim modelima?

Nisam bas pratio nista u zadnje vrime,dali ima i bolje nesto ili ?

Kakvi su samsunzi ovi noviji modeli?

 

Moze i 55" nekako mi sto je veci tv losije djeluju kanali nasi,a i ovi s maxtva itd...

 

Sony ima dobro skaliranje pa to jos i izvuce nekako,sport na njem za gledat je odlican,nema ghostinga itd...

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 18:51 (hrka11).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
65 je svakako bolje, koliko sam pratio nije izaslo nista posebno bolje u tom cjenovnom rangu, mozda je netko od kolega tu upuceniji..

Da ima odlican upscaling sd programa, a doc ce vrijeme kad ce sve biti hd nadam se , takoder za sport svi korisnici hvale sony, s tim modelom nemoze pogriješiti. Osobno ga imam i prezadovoljan sam.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 19:09 (bik).
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prema Rtingsu ovaj je za sport najbolji a da nije OLED

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q80ta-2020-uhd.html

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A to sam vidio ali ne mislim da vridi toliko para ta razlika u cijeni...

 

 

Sta vi kazete da mu predlozim sony xf9005 ili ovaj samsung qe65q80r dali vrijedi ta razlika u cijeni?Ne znam ni sam sta,vidim da saoundbar dolazi uz samsung,nekakva je promocija trenutno.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 23:05 (hrka11).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice