Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.079.271
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...

Moze mi neko od ovih kaj su glasali za taj lg rec zbog cega je bolji jel ja ocito ne vidim? btw imas na na mallu za 2900kn

 Ja sam isto mislio da će Hinsense voditi. Nije valjda da ljudi glasuju za LG jer im je poznata marka 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...
rambox kaže...
vrinho kaže...

Znam da nije baš tema ali koristite li soundbar s vašim televizorima? Htio bih bolji zvuk pa me zanima da li se isplati dati do 1000-1500 kn za neki soundbar a da se osjeti razlika u zvuku. TV mi je inače LG 43UM7450PLA.

Dobit češ puno bolje baseve, a sve ostalo baš i nije vrjedno bacanja čak 1500kn na jači zvuk.

 

Dakle konkretna preporuka, uzmi najeftiniji sistem sa posebnim basom.Najeftiniji Philips model ima sve priključke, a LG očekivano ima optički Audio izlaz+Bluetooth pa nema frke.

 

Realno svakom TV kronično fali basa/niskih tonova, tu je ipak največa suša na zvučnom području.

 

 

https://www.mall.hr/soundbar-zvucnici?o=_price

 

 

Ja koristim vrlo sličan LG TV, ali on je Optičkim audio kabelom(samo reda radi, jer klasičan TV skoro pa i ne gledam) spojen na kučno kino.Defoltnih LG 10W X 2 je sasvim ok, dakle za bilo kojeg korisnika kojem je zvuk onako zadnja rupa na sviralu.

 

MEGATAMA kaže...

Isplati se apsolutno. 

 

Korisnik1251 kaže...

 LG50UM7600PLB + SONY HT-RT3 soundbar (5.1) kupljen u elipsu na nekoj akciji za 1200kn 

Razlika je vise nego primjetna, da sam znala pustila bi supruga da me ranije nagovori na kupnju 😁. Znao je biti i u emmezetti oko 1200 kn ako imas onu njihovu karticu. Ako ti nije hica, sacekaj black friday

 Evo da javim da mi je danas došao Sony HT-CT390, 1100 kn ali bogami vrijedi svake lipe. Razmišljao sam malo i o 5.1 ali soba mi ne dopušta takav raspored a ovo je i više nego dovoljno. Zvuk nebo i zemlja kad usporedim sa zvučnicima s tv-a, još sam tv usput namontirao na zid i soundbar ispod njega koji je praktički dizajnerski i stvoren da ga se smontira na zid. Hvala vam na odgovorima i pomoći, sad se pitam zašto prije nisam nešto takvo nabavio

 Kak 1100 kn kad je na linku preko 2 tisuce

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...

Ekipa srezao sam izbor na ova 4 pa evo anketa, radije nemojte glasati ako niste sigurni/upućeni 

 

1. LG 55UM7050

....

 Ja bi htio znati što je ovo za TV.

Kad u Google ukucam LG UM7050 review, pronalazim točno 0 recenzija! Samo linkovi na dućane.

Ovo je neka lokalna oznaka pa treba tražiti neku drugi model?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
user2206 kaže...

Ekipa srezao sam izbor na ova 4 pa evo anketa, radije nemojte glasati ako niste sigurni/upućeni 

 

1. LG 55UM7050

....

 Ja bi htio znati što je ovo za TV.

Kad u Google ukucam LG UM7050 review, pronalazim točno 0 recenzija! Samo linkovi na dućane.

Ovo je neka lokalna oznaka pa treba tražiti neku drugi model?

 To je ovaj model

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-55um7050plc

Ali da nema recenzija...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedna cijela serija LG televizora nema ni jedan review na cijelom netu? Kako je to moguće?? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I kad svi već kod ovog odabira, kod nas Hisense nema veličinu koju sam ja tražio pa sam ga potpuno preskočio i nisam ni malo proučavao.

Što su oznake A i B, što su 7000, 7100, 7500 i slova F na kraju?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...

Ekipa srezao sam izbor na ova 4 pa evo anketa, radije nemojte glasati ako niste sigurni/upućeni 

 

1. LG 55UM7050

2. HISENSE 55A7500F

3. HISENSE H55B7500

4. HISENSE 58A7100F

 

Škrt sam i naradije bih dao novce za ovaj zadnji jer je najveći a najeftinji ali naglašam ako su ova prva dva modela kvalitetnija da se to vidi golim okom uzet ću njih. Hvala 

 

Imaš u SD 55" LG UK6470 za ispod 3000 kn.

Mislim da je to bolji/jeftiniji izbor. S njime se dobiva možda i MR?

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

I kad svi već kod ovog odabira, kod nas Hisense nema veličinu koju sam ja tražio pa sam ga potpuno preskočio i nisam ni malo proučavao.

Što su oznake A i B, što su 7000, 7100, 7500 i slova F na kraju?

B je starija serija a A novija (da, to baš nema smisla )

To tvrdi lik u recenziji, prebaci na 1:30

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 0:26 (user2206).
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...

 

Imaš u SD 55" LG UK6470 za ispod 3000 kn.

Mislim da je to bolji/jeftiniji izbor. S njime se dobiva možda i MR?

 Po čem je bolji od ovog koji sam ja stavio u anketu ako znaš? Pročitao sam dosta stranica ove teme, i nekoliko puta se spominje da LG i ostale poznatije marke ugrađuju lošije komponete u svoje entry level televizore poput ovih i da je ovo zapravo područje gdje su kinezi poput Hisensea bolji izbor.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 0:23 (user2206).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovoj ekipi koja je navalila na Hisense tv bih preporucio da se klone toga. Ne toliko radi branda, koliko posebno radi Elipsa. Tamo sta god sam kupio se pokvarilo u manje od godinu dana, a zadnje i najskuplje je tv ciji sam popravak cekao 30 dana. Da nije bilo spominjanja insoekcije, ceko bi i duze. Ali, i zbog branda. 

 

Uglavnom, imam Hisense 55u7a, navikan tv, odlicne recenzije...realno ok tv bez posebnih musica (osim sto mi je osla maticna ploca), ali nikako za preporuku, mada sam ga svojedobno (nakon 10mj) preporucio. Lose out of the box postavke, slaba svjetlina cak i za SDR (HDR nepostojeci osim na papiru), smart platforma za osnovne komande ok. Inace nije to nikakav smart, nego nakupina losih web bookmarka iz indijskih provincija. 

 

To je bio preskup tv, prvi hisense koji su se prodavali kod nas, i za 5k kn debeli promasaj, no to je moj problem. Poenta je da danas nebi dao ni 2.5, a u7a model se specifikacijama gurao daleko vislje nego spomenuti modeli koji se ovih dana vrte ovdje na temi. 

 

Ako vam treba VA panel uzmite samsung/sony, za ips sony.

 

P. S. Sve recenzije uzimajte sa rezervom, jer sve to netko financira, a hisense pogotovo, to je definitivno bar pola lazirano, od input laga do refresh 100/120hz i slicnih sitnica.

I vecina ekipe ovdje koja i preporuci hisense, nema ga kod kuce sigurno, lupaju na pamet, jer su specifikacije privlacne i cijena niska, ili netko mozda ima i pinkicu (bar pojedini postovi tako izgledaju). 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 1:13 (DamirDz).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DamirDz kaže...

....Tamo sta god sam kupio se pokvarilo u manje od godinu dana, a zadnje i najskuplje je tv ciji sam popravak cekao 30 dana..... 

 

.....realno ok tv bez posebnih musica (osim sto mi je osla maticna ploca),...

 Ti si radije doma provjeri struju :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...
x360gamer kaže...

 

Imaš u SD 55" LG UK6470 za ispod 3000 kn.

Mislim da je to bolji/jeftiniji izbor. S njime se dobiva možda i MR?

 Po čem je bolji od ovog koji sam ja stavio u anketu ako znaš? Pročitao sam dosta stranica ove teme, i nekoliko puta se spominje da LG i ostale poznatije marke ugrađuju lošije komponete u svoje entry level televizore poput ovih i da je ovo zapravo područje gdje su kinezi poput Hisensea bolji izbor.

 Ne znam dali je bolji, ali prilično sam siguran da su tu negdje.

Sve to su entry level televizori, i nema neke razlike.

Onda ne znam zašto ne usparati koju kunu?

Možda je bolji ako uz njega dođe magic remote, to bi trebalo provjeriti. DTS podrška? Bubam na pamet, sigurno će netko reći u detalj točno.

 

Što se tiče hisense, ni meni nije bilo jasno zašto ih bug ekipa stalno preporučuje.

U usporedbi s bilo kojim entry level Samsung / LG TV su lošiji.

Brand je ipak brand.

Također, LG sigurno ima najbolji smart OS,  a u kombinaciji s MR to baš dolazi do izražaja. + Meni vrlo bitno, siptv app koja je samo na LG uređajima dostupna.

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...

Što se tiče hisense, ni meni nije bilo jasno zašto ih bug ekipa stalno preporučuje.

U usporedbi s bilo kojim entry level Samsung / LG TV su lošiji.

Brand je ipak brand.

 Pa ono što sam ja uspio pohvatati Hisense je isto kineska firmetina, nije neki no name, no opet sad si mi usadio zrno sumnje  Čekam mišljenja i drugih forumaša a po anketi LG premoćno pobjeđuje.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imao sam Philips 32' pa svako 2 god. mi otkazalo pozadinsko osvjetljenje

Otišao u Elipsa sa namjerom da uzmem 43' LG i naletio na HISENSE B7500 55' za iste pare ...

Sad me ljuti VIDAA OS jer ima malu softw. podršku što se tiče aplikacija (npr. FTP  da ga povežem sa PC  (disk)).

Primjetih i da kod kanal info uvjek piše "650MHz i Ber 0"  ma koji god kanal gledao .

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam staroj uzeo 43" Samsung za 2200 kn u sancta domenice i to ovaj novi tu 7082... Iskreno mislim da je bolje kupit manji tv renomirane firme samsung lg sony nego Hisense iskreno mozda je jeftiniji ali opet u ovih jeftinijih tva nekako vise vjerujem samsungu i drugima zbog rezervnih dijelova servisa i eventualno popravka nakon isteka garancije... Meni su isto kad sam uzimao ru8002 davali ovdje savjetebza hisense ali nije mi zao da sam platio sto eura vise vjerujem da ce bit i bolja... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto se tice tih malih dijagonala.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/small-tvs

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zolmajstor kaže...

 Evo da javim da mi je danas došao Sony HT-CT390, 1100 kn ali bogami vrijedi svake lipe. Razmišljao sam malo i o 5.1 ali soba mi ne dopušta takav raspored a ovo je i više nego dovoljno. Zvuk nebo i zemlja kad usporedim sa zvučnicima s tv-a, još sam tv usput namontirao na zid i soundbar ispod njega koji je praktički dizajnerski i stvoren da ga se smontira na zid. Hvala vam na odgovorima i pomoći, sad se pitam zašto prije nisam nešto takvo nabavio

 Kak 1100 kn kad je na linku preko 2 tisuce

 Uzeo sam u tia mobiteli, ta cijena sa Sony stranice valjda još od doba kad je sustav izašao pa nije ažurirana. Nikad ne bih dao tolike novce za 2.1 sustav.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kod SDR nema blooming-a...evo jučer napokon došao do sedmog filma o Harry Potteru...ali sam skinuo 4K hdr rip od oko 20GB za svaki dio.

S obzirom da je hdr u igri stavim sve Max u setting...mx player...tiltlovi su na black bar...tiltlovi su žute boje...bias lighting plava boja podešen na srednji brightness.

Blooming oko titlova ako i bude onda je teško primjetan... blooming na black bars jedino ako se u blizini na slici nalazi svijetli dio mada je i onda teško primjetan.

S tim da kao što rekoh sve stavio na Max...kad bi smanjio kontrast i još neke sitnice na medium stavio i ovih teško uočljivih bi postalo još teže uočljivo.

U slučaju HDR-a a da je omjer slike 16:9 A ne 21:9 pa da imaš black bars...tiltlovi će biti na slici tako da blooming neće ni postojati.

Što je najgore ovogodišnji XH ima još bolji software u svezi local dimming i kontrole blooming-a...samo SHUPAK SONY ne želi taj firmware službeno omogućiti i na XG...jerbo sa AV foruma ima vlasnika koji su na svoje XG stavili firmware od XH i sve radi bez problema.

Šta se tiče kontrole kvalitete..većina 90% i više kupaca nisu poput nas da nam je ovo gušt pa smo puno bolje upućeni i vidimo te sitnice i nedostatke...stoga se proizvođač prilagođava neupućenoj većini.

Kod nas onih 14 dana povrata baš i nema smisla jer većinom kod ovih skupljih modela imaju samo 1 primjerak na raspolaganju i onda ili povrat novaca i kupnja drugog modela.

Znači vratim svoj XG ako je baš toliko loše i onda ili povrat para ili drugi model...A jedini model koji mi paše je XH ali mi ne paše cijena...znači čekaj još godinu dana da padne cijena i onda se desi ista stvar da i taj XH želiš vratiti.

S obzirom na upućenost...provjerio sam neke stvari i zaključio da vjerojatno bolje nebi dobio nego gore...čak sam 3 dana provjeravao pixele i nisam našao....da bi tek nakon 30 dana primjetio 3 jedan poviše drugog....u livom kantunu nekih 25mm od donjeg ruba ali nisu mrtvi nego
polu ispravni...vidljivi su jedino kad je crna slika uz uvjet da je local dimming isključen...kod svih ostalih boja nema problema.

Da sam vraćao ovi iz SD bi rekli da sam LUD...kako sam to primjetio... hebiga moj OKP je službeni:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo samo da javim da sam ipak na kraju u dilemi Sony 55xf9005 ili Samsung 55Q70r uzeo Samsunga.

Sad je ova akcija u Elipsu po 5.999kn za sve vrste plačanja i  5 godina jamstva (2 godine tvorničko + 3 godine osiguranje) plus još HBO GO 9 mjeseci gratis.

 

Dojmovi oko TVa:

 

1. Slika out of box je malo prenapucana i u "film modu" ali to se riješi kalibracijom , uglavnom vjerujem da je Sony "out of box" sigurno precizniji u prikazu boja

2. Slika u HDR odlična

3. Softwerski TV je odličan , osjetno sve brže i fluidnije radi nego na Sonyu

4. Daljinski odličan i "pametan" , prepoznaje sve uređaje i automatski (npr A1 STB prepoznao čim sam ga uključio i praktički sve mogu raditi s daljinskim od TVa)

 

Jedan od faktora zašto sam uzeo Samsung naspram Sonya je 4 HDMI 2.0( Freesync, 4k 120hz..) ali i i to što sam kupovao na rate pa je ova cijena u Elipsu definitivno povoljnija od bilo koje opcije za Sony 55xf9005.

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako su cijene krenule mogao bi i 55Q80T brzo biti i jeftiniji od Q70R, još cca 1600 kn a brzo će jesen, black friday itd.

 

 

 

Izgledno je da bi se na jesen mogli pojaviti prvi TCL s ROKU OS i u EU, a to znači možda i ovi najnoviji R635 modeli s miniLED tehnologijom.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1597307338

 

 

Vjerojatno s drukčijim oznakama i naravno T2 HEVC tunerima no ako budu s cijenama barem približno kao ovi usa/can modeli, to će bit dosta dobar izbor. Bolji od hisensea  ali i od razvikanijih brandova jer tko može ponudit 65" tv s VA FALD 120hz panelom i 160 zona u miniLED izvedbi ispod 900 eur (u usa je cijena $899)

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/05e020f1

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, tražim pomoc oko televizora 40" na dalje (da je manji od 55"), primarno da koristim Kodi na njemu.

 

Više pitanja:

1. Da li je bolje uzeti Android TV pa preko Google Playa skinuti Kodi ili uzeti neki Android box il Raspberry Pi i naštelat na tome?

2. Ima li smisla uzimati 4K na 40" ekran, ako da, koji uz gore navedeno?

3. Koliko si zakopliciram život u potražnji sa gornjim parametrima ako bi još nadodao da ima čim manji response time da mogu i igrat prek njega nekaj?  (bio bi spojen na PC)

 

HDR nije bitan, no bilo bi super da ima IPS

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 18:00 (sarsiii).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

input lag ti je bitniji od response timea za igrat se

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...

Jel 7100 ili 7100f? Jesu probo mozda kakav je input lag? A i 7100f kolko vidim ima slabije osvjetljenje od 7500f

 Nisam probo, i nemam pojma dal je f...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže... 

Usput eto ništa novo, ali LG Magic Remote je dosta mušičav.Vezano za njega stari problem, i tu je prošle godine LG Update zahebo stvar pa su ljudi imali problema.

 

 

 Moram te demantirati, LG magic remote nije mušičav, uredno radi.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je li trenutno best buy za prosjecnog netlfix/iptv/iskon korisnika 70um7450? Znaci bitan mi je wide angle jer bi gledao i iz boravka i iz blagavaone, da se spaja na sve moguce nacine sa svim uredjajima i da je velik. Na mall.hr je 5.500. Prijedlog kupiti ili neka druga ideja? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gee kaže...
rambox kaže... 

Usput eto ništa novo, ali LG Magic Remote je dosta mušičav.Vezano za njega stari problem, i tu je prošle godine LG Update zahebo stvar pa su ljudi imali problema.

 

 

 Moram te demantirati, LG magic remote nije mušičav, uredno radi.

 

Jedini problem je papanje baterije, dakle 7-8 mjeseci max za par baterija, a ako klinci jasu i WebOS igrice,

i krace.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za par dana izlazi iz early accessa na Rtingsu review telke (U8QF) koja ce kod nas bit cca 5.5-6k 55" kad dojde na lager.

Jeftiniji brat je vec na lageru u nasem najdrazem ducanu ED za 3.900kn kaj je odlicna cijena za 55" FALD 500-600nit TV, fali jedino 120Hz.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 23:32 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...

Za par dana izlazi iz early accessa na Rtingsu review telke (U8QF) koja ce kod nas bit cca 5.5-6k 55" kad dojde na lager.

Jeftiniji brat je vec na lageru u nasem najdrazem ducanu ED za 3.900kn kaj je odlicna cijena za 55" FALD 500-600nit TV, fali jedino 120Hz.

Upitno je dali ce imat jednake specifikacije i za EU trziste, Kinezi cesto puste bolje modele na US trziste a ista serija brojcano kao u EU. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
8ax kaže...

Za par dana izlazi iz early accessa na Rtingsu review telke (U8QF) koja ce kod nas bit cca 5.5-6k 55" kad dojde na lager.

Jeftiniji brat je vec na lageru u nasem najdrazem ducanu ED za 3.900kn kaj je odlicna cijena za 55" FALD 500-600nit TV, fali jedino 120Hz.

Upitno je dali ce imat jednake specifikacije i za EU trziste, Kinezi cesto puste bolje modele na US trziste a ista serija brojcano kao u EU. 

 Ovaj put je identicno osim kaj ce u EU trzistu falit softverski featuri tipa VIDAA umjesto Android OS, ugaseni Dual Tuner, bez VRR, itd.

Najveca razlika je sto mislim da Ameri dobijaju true 10bit panel a mi 8-bit+FRC iz nekog razloga i radi drugog OSa kalibracija ce vjerovatno bit drugacija.

 

U8QF dakle europski model kolko se sjecam po nekom njemackom magazinu ide preko 1200nits peak tako da ce bit jako dobra kupnja ako cijena bude kakva izgleda da ce bit.

Ako guglas mozes nac sken recenzije negdje.

 

H8G i U7QF imaju istu relaciju dakle sve za Rtings recenziju od H8G vrijedi za ovog osim kalibracije i moguce gradienta radi bit deptha.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 23:43 (8ax).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice