Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.145.602
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

šteta je što živiš u stanu s takvom "linijom"

bolje bi bilo da si na nekom ranču da možeš pustiti liniji dušu.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

stiglo:)...samo do vičeras nema vađenja:(

Ako može malo detaljnija recenzija gadgeta, i jedan esej o samom uzimanju, neke preporuke, hint amo tamo, što možda izbjegavati, izbjeći i tako to ?! 

Hvala velika unaprijed! 

bik kaže...
Netko je pitao kako ste uredili tv kutak pa evo moj tv kutak, Dolby Vision + Dolby Digital Stereo certificiran ;)

Zanima me nešto ?! ?! 

Komoda je nešto po narudžbi, ili je to samo tako fajn ispalo kak' se šika?! 

U kojoj visini je postavljen tevejac, obzirom mi nekako 'zgleda visoko montiran za gledavanje iz fotelje, a u razini očiju sredinom visine ekrana?! 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ranč bi i meni više pasao al sta je tu je ;)
Komoda je iz Ikea-e, nista posebno ali dosta kvalitetno je napravljena, bilo je tesko naci nesto gdje mi pase ovaj ogroman reciver koji je bio trn u oku jer je stajao na sred stare komode gore i iz njega virilo 100 kablova, unutra je i skriven internet ruter i dolaze svi kablovi od PCa, uz to sam trazio nesto sa zaobljenim rubovima zbog male djece..
Sredina tv-a je na 115cm, meni idealno za ovu velicinu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 19:33 (bik).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

cili dan se zafrkajem sa zavarivanjem...pravim sebi krevet...glava me boli tako da vjerojatno ništa od raspakiravanja...inače ja sam sam sebi napravio zidni stalak za multimediju...nemam ja povjerenje u njihovu ivericu od 12mm dok gledam raspada se,kad  taknem osjećam kako se ljulja...i onda to naplate 1000kn

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 20:48 (HCMAA).
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

cili dan se zafrkajem sa zavarivanjem...pravim sebi krevet...glava me boli tako da vjerojatno ništa od raspakiravanja...inače ja sam sam sebi napravio zidni stalak za multimediju...nemam ja povjerenje u njihovu ivericu od 12mm dok gledam raspada se,kad  taknem osjećam kako se ljulja...i onda to naplate 1000kn

 Pa sto nisi samo izmjerio i dao da ti ispile dvije 40 mm kvalitetne panelke i samo ih uvalis tu kao dvije niske police i na njih sve stane i lijepo izgleda.

 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danas... ustvari jutros napokon...kratki osvrt prije nekog većeg...pustio par 1080p triler priko YouTubeu i vidi se loša kvaliteta...4K ne mogu,brzina mi je nedovoljna a buffer za 4K ne radi...nakon toga produžni USB 3.0 spojio na USB ulaz 2.0...i na njega spojio eksterni hdd...koristio interni video player...vlc player i kodi.

mkv od 15-20GB 1920*1080 radi bez problema...ali s obzirom na veličinu i udaljenost od 2.5 metara(trenutno) vide se da može bolje... opet ovisi o samog filma (produkcija).Nakon toga REMUX to su 1080 filmovi bez kompresije 30-40GB...rade odlično i slika ODLIČNA
Valerian and the City of a Thousand Planets REMUX početak kad svira space odity izgleda ludilo i još je to 1920*1080 SDR

interni player ima problema sa učitavanjem titlova...možda bi tribalo da je titl istog imena kao i film i da su u istom fokderu(budem isprobao)...vlc bez problema...kodi ima malo spetljano sučelje(koristim daljinski)... VLC kao da je stvoren za daljinski...s daljinskim se mogu kontrolirati sva tri playera:) play...pause...stop...ff i ostalo

interni player može prikazati detail od file-a...to mi je jedini način da provjerim koji je hdr format...i da niti jedan ne podržava dolby visio:(.... samo hdr10...dolby vision jedino ili netflix ili eksterni 4K player

niti jedan od ova tri playera nemaju opciju podešavanja položaja titlova...nego su titlovi kao u kinu na slici.

nakon toga istikao kabel i spojio ga na USB 3.0 od TV-a...hdd-ovi su mi puni pa na 2.0 učitavanje je duže

išao sam isprobati planet earth 2...ali skinuo sam full copy 4K disc pa moram uči u folder da pokrenem...jedino na Windowsima postoji player koji to čita pa se ima menu i ostalo kao da koristite disk u eksternom playeru...radi toga ovi android playeri se smrznu....pa ću skiniti ponovno REMUX

4K remux Matrix 67GB
4K remux Black Hawk Down 73GB

sve radi...samo se vidi s obzirom na godinu snimanja da što je film stariji te produkcijske "mane" lakše se uoče na 4K


zvuk...glasnoća je brutalna...može se pojačati 0-100....stavim na 10 i dalje ne moram...namjeravam spojiti Logitech 2.1 Z623

daljinski je ZAKON osjećaj tipkanja je kao da su ugradili mikro prekidače(možda i jesu)...voice kontrol radi(moj balkanski engleski naglasak ne prolazi uvik)

noge od postolja su duge 40cm,ali budući se nalaze po kutem zauzimaju 36cm

nisam nešto posebno podešavao sliku...to budem večeras kad bude mrak u sobi da bolje provjerim...budem i provjerio u kakvom su stanju pixeli...pripremio sam na hdd-u materijale za provjeru

morao bih uzeti bežićnu tipkovnicu i miša radi lakšeg internet iskustva...za YouTubeu iskustvo dobar je i daljinski

tv je izgleda ovogodišnje proizvodnje...odmah je imao zadnji firmware i Android 9...samo na play storu ne mogu pronaći es file explorer...očito se za android tv be koristi cjelokupni play store...neznam dal da ga instaliram sa usb sticka kao apk file.

kasnije budem spojio ps4pro



mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovako, nedavno smo raspravljali o budget TV-ima. Danas sam u Elipsu u Dubravi naletio na Hisense H55B7100 koji sad imaju na akciji za 2500 Kn. VA panel, Vidaa-U smart sučelje, 4K. Stavljam ga u stan koji ću rentati dok ga završim. Do sada imam iskustva s Panasonic plazmama, a prošlu godinu sam si za doma uzeo Panasonic gx550 (IPS, entry level serija, plaćen na akciji u Emezetti 3200 Kn).

Dojmovi su sljedeći: izrada je bolja kod Panasonica, plastika odaje bolji dojam. Daljinski ima bolji Hisense, ali i jedan i drugi se mogu sakriti pred daljinskim sa starih Panasonic plazmi. VA panel ima nešto bolji kontrast i crnu od IPS-a, ali VA šepa u normalno osvjetljenoj prostoriji i to si uzmite u obzir. Pošto sam upalio TV pred sat vremena, pretpostavljam da će dojam biti bolji navečer. Hisens ima drastično bolje korisničko sučelje od Panasonicovog, kod kojeg su smart funkcije rudimentarne. Komande reagiraju brzo, bez laga, TV se pali brzo. Netflix i Youtube funkcioniraju stabilno, casting na TV radi savršeno. Castam MaxTV To Go s mobitela i to radi i bolje nego sam očekivao. Zvuk neloš za tu klasu uređaja, rekao bih isto da je bolji od očekivanog.

Pri kupnji dečki otvaraju kutiju i pale TV, tak da se može pogledati ima li kakvih oštećenja, mrtvih piksela itd. Što se trajnosti tiče, ne mogu ništa tvrditi, dokupio sam 3 godine produljenog jamstva za nekih 45 Kn. Prije godinu i pol smo punici kupili 43" Hisense bez smart funkcija i s Full HD panelom, do danas TV radi bez problema. Ima jedan stuck piksel od početka i to je to.

Mislim da je TV stvarno dobar bang for buck, naročito me ugodno iznenadilo fluidno i stabilno sučelje. Definitivno bih preporučio TV i mislim da je bolji izbor od raznih Grundinga, Sharp i Toshiba uređaja iz entry level klase.

Što se tiče cijene, mislio sam da je u pitanju nekakav mamac za kupce, da ih nema na lageru, ili da je dostupan u jednom ili dva dućana. U Elipsu u Garden Mallu su mi prodavači rekli da ih na lageru imaju 18 komada.

 

Edit: kao napomenu navodim da su ovo dojmovi nakon dva sata korištenja TV-a, nadam se da će ostati dobri i na duži period.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 16:12 (BigD_Cro).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uzeo sam na kraju philipsa 58PUS7304 , i tv je ok,

al nisam zadovoljan sa slikom - previše se muti slika oko brzi pokreta,

i najrađe bi ga vratio, kakva su vaša iskustva sa vraćanjem tv,

 

razmišljam o Samsung UE55RU8002 on ima 120 Hz Ultra HD panel,

što bi preporučili u tom rangu,

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 22:28 (tomy01).
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad ne slušaš...

Preporučio sam ti LG UHD TV 60UN71003LB

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fromilid kaže...
Narucen 82incni ru 8000 za 11800kn.

Btw vidio sam da netko kupuje 32inchera. Imam ja za prodat full hd lg 32incha tko je zaint nek se javi

 Koji model(godina) imas za prodati i koliko para

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
191x7 kaže...

Koliko je HDR relevantan pri izboru modernog televizora, koliko podiže cijenu te je li trošak opravdan?

 

Pripremam se za zimu i kupnju novog televizora.

 Sve telke softverski podržavaju HDR, ali ga mogu jedino ispravno prikazat ako su FALD sa dobrim gamutom ili OLED, tako da ako ocekujes neku vidljivu razliku osim boljeg colormappinga na HDRu trebas dat cca 6.000kn za dobar experience.

Trebale bi izac do zime neke nove telke sa FALDom u rangu 4.500-6.000kn.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim znalce za preporuku best buy LGa 60-65 incha do cca 5000.-

Svrha je gledanje kabelske, ps4 i youtube...

Za zvuk imam sony sounbar pa nije bitno.

Tnx

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim pomoć ekipa, ima li neko iskustva s ovim TV ili neka saznanja o vrlinama i manama LED TV Samsung UE75RU7092 UHD. Potreban je novi TV a ovaj mi je privuka paznju veličinom jer ionako bi 55 bilo minimum koji bi se uzeo. Izbor je pao na LED TV prvenstveno zbog cijene jer treba još brdo toga pokupovat da se sredi prostor koji je renoviran. Nisam zahtjevan korisnik gledalo bi se samo ovo par domaćih kanala i youtbe. Nisam isključivo vezab za ovaj model tako da i neki drugi prijedlog dolazi u obzir jedino nebi išao ispod 55 veličine i moga bi se rastegnit do 6000 kn. Nađeno u SD za 5900 https://www.sancta-domenica.hr/led-t...u7092-uhd.html
Zahvaljujem
dalmatino1 is online now Prijavi nepoćudan post
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pvt. Hudson kaže...

Molim znalce za preporuku best buy LGa 60-65 incha do cca 5000.-

Svrha je gledanje kabelske, ps4 i youtube...

Za zvuk imam sony sounbar pa nije bitno.

Tnx

 https://www.bijela-tehnika.com/lg-uhd-tv-60un71003lb/02377113/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

SPECIFIKACIJE

 

50,60, 70 inch su VA panel a 65 IPS

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 10:02 (Anđeo bez falinge).
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jučer sam baš izmučio android na tv-u i nikakvo zamrzavanje,rušenje,usporavanje...zapovjedi se izvršavaju u roku 1 sec i manje...međutim ne radi mi HDR kad koristim insztalirane playere(kodi...vlc...mx player)...HDR radi jedino kad koristim interni player...mada ja nisam vidio n+baš neku razliku u odnosu na SDR...razlika postoji ali nije kako sugeriraju brojke 16 milijuna nijasi(8bit) vs milijardu nijansi(10bit)

 

može biti da ovisi o kvaliteti snimanja izvornog materijala...kod novije produkcije možda bude bolje...kod ovih starijih filmova još naročito s obzirom na kvalitetu analogne trake i objektiva na kameri,možda 4K i nije najbolja solucija...što više pixela to se vide ograničenja u analognoj traci i objektivima

 

dolby vision ne radi...to jedino ili netflix ili sa diskova...s obzirom na internet brzinu sam ograničen na 1080:(...možda ako kupim nex-gen konzolu uzem i nekoliko diskova da vidim taj dolby visio...mada dolby vision je 12bita

 

igrao sam se malo s postavkama...skaliranje 1080 radi savršeno...kod novije produkcije imaš osjećaj da nije 1080 nego nativni 4K...blue planet 2 AJME bolje nego uživo

 

toliko toga je rečeno o blooming-u,a ja ga ne vidim...jedino kad pustim priko youtuba poseban video za blooming onda u potpuno mračnoj sobi se može malo viditi...u stvarnim uvjetima nemoguće...crne trake kod filmova su crne...znam jerbo sam dosad koristio panasonic lcd koji je ips i te trake nisu bile crne nego mliječno crne...ode su ono baš crne...čak sam radi tog famoznog bloominga kupio rgb led trake,sad na kraju vjerojatno ih ne budem stavio

 

vjerojatno je i razlog što je soba manja...oko 10m2...i cila je opiturana u bilo pa se sva ta svitlost s ekrana odbija od zidove...gledao s 300cm udaljenosti i ovih 65" je taman...odmor za oči...sve se jasno vidi nema naprezanja očiju

 

P.S

 

ursusc355 ima piće po želji od mene

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

što mislite o ova tri modela, koji ima najbolju sliku, da se ne muti kod brzih pokreta,

2 Samsung QE58Q60T
3 Samsung QE55Q60R
8 Samsung UE55RU8002
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Se isplati uzeti ovaj tv: LINK?

 

Hvala!

just when i thought i got out they pull me back in
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa trebam za sestru dva televizora koji bi bili u Zagorju u kućama za najam. Jedan od 102cm i drugi od 123-127cm. 

 

U obje kuće je jedina opcija pokućni internet i satelitska TV, satelitsku je odlučila da ipak neće već sam joj rekao da onda rađe uzme HBOgo i pukne običnu antenu pa kaj lovi lovi. Možda ako postoji neka IPTV opcija. 

 

Uvjet je da imaju 5g garancije i oko 4000kn sve skupa, plus minus parsto kuna.

 

Edit:pretpostavljam da bi telke trebale biti full hd pošto ide na zemaljsku antenu plus hbogo

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 10:21 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Kupujem novi tv, mora biti 65", i dvoumim se između Panasonica GX810E i Sasmunga Q60R.

Kako sam čitao na netu Panasonic je dobio dobre ocjene i više je u rangu Q70.

Panasonic je jefiniji i ima samo dvije godine garancije a Samsung je skuplji ali ima 5 godina, tako da mi je i ovo sa garancijom otežavajući faktor.

Da mi je da neko odluči, ja evo izludi čitajući recenzije po netu a nikako da se odlučim, pomoć PLS :)

 

 

PS.Imo sam i OLED-a u vlasništu, trenutno ima LG sa IPS-om tako da je samo dvojba između ova dva modela ,tražim VA panel.

 

Hvala vam unaprijed.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja iskreno ne bi uzeo Tv bez 5 godina garancije.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači vi bi prije Samsung.I ja sam uzeo LG zato što je davao 5 godina garancije da se čovjek osjeća sigurno.Samo po specifikaciji mi malo zaostaje Samsung pa sam neodlučan.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

hvala na prijasnjim preporukama, ali imam jos jednu, nadam se zadnju, dvojbu izmedju

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-50um7600plb-televizijski-prijemnik

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-43xg8096-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-83077851

 

Pa ako mozete dati savjet, dijagonala lg takodjer 110cm.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TenderHart12 kaže...

Znači vi bi prije Samsung.I ja sam uzeo LG zato što je davao 5 godina garancije da se čovjek osjeća sigurno.Samo po specifikaciji mi malo zaostaje Samsung pa sam neodlučan.

Kupiš tamo di možeš dodatno kupiti osiguranje koje produžava garanciju po tvorničkim uvjetima...ja sam kupio tako za xg9505.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Skeios kaže...

Pozdrav,

 

hvala na prijasnjim preporukama, ali imam jos jednu, nadam se zadnju, dvojbu izmedju

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-50um7600plb-televizijski-prijemnik

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-43xg8096-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-83077851

 

Pa ako mozete dati savjet, dijagonala lg takodjer 110cm.

 

Hvala

 Ne bih ti znala koji je od ova 2 bolji, za to sacekaj nekog pametnijeg. Mi smo nedavno kupili LG (btw, na linku koji si stavio pise da je nedostupan) i jako smo zadovoljni. Gledamo ga u osvijetljenoj prostoriji iz raznih kuteva, a koristi se za maxtv, amazon firestick (uglavnom kodi, cyberflix), netflix, ps4. Ono sto je mene odusevilo je magic remote - uz sve gore navedeno imam i sony soundbar spojen na tv, a s magic remoteom sam izbacila sve ostale daljinske iz upotrebe. Znaci, umjesto 4 daljinska koristim 1

 

Kad sam ja trazila tv, sony je za iste novce nudio manje, ne znam da li je to i sada slucaj...

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TenderHart12 kaže...

Pozdrav

 

Kupujem novi tv, mora biti 65", i dvoumim se između Panasonica GX810E i Sasmunga Q60R.

Kako sam čitao na netu Panasonic je dobio dobre ocjene i više je u rangu Q70.

 

 to su preskupi televizori s 50 Hz, za puno manje novaca kupiš LG od 70 inch 

Skeios kaže...

Pozdrav,

 

hvala na prijasnjim preporukama, ali imam jos jednu, nadam se zadnju, dvojbu izmedju

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-50um7600plb-televizijski-prijemnik

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-43xg8096-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-83077851

 

Pa ako mozete dati savjet, dijagonala lg takodjer 110cm.

 

Hvala

 LG bez dvojbe, bit ćeš zadovoljan.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 12:58 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markez_cro kaže...

Se isplati uzeti ovaj tv: LINK?

 

Hvala!

 ako trebaš IPS panel, DA

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji tv sa VA panelom mogu kupiti u ovom budgetu?
just when i thought i got out they pull me back in
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markez_cro kaže...
Koji tv sa VA panelom mogu kupiti u ovom budgetu?

 Samsung, 120 Hz https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru8002-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81909791

 

Ako ti nisu presudni Herci imaš LG 60 i  70 inch u tom cjenovnom rangu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice