Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.102.490
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
Flagship kaže...
Perkan_1984 kaže...
Lac95, a zašto ne 65Q70R?

 

Najviše mu se isplati najbolji od navedenih odnosno 65Q85R. Sva tri (Q70R, Q80R, Q85R) su u praktički par sto kn, između 10000 i 10999 kn. T serija je downgrade i preskupa je ali to se i očekivalo od samsunga

 Ukoliko se svi filmovi ili serije neće gledati najviše u podne kada neke značajke skupljih verzija dolaze do izražaja, odnosno ukoliko se 'ozbiljniji' sadržaj pretežno gleda navečer, Q70 ne da nema lošiju sliku, već taj televizor po čistijoj slici i dosta boljem kontrastu šiša cijelu Q seriju. Ovdje i na idućoj stranici je bilo nešto govora o tome.

 

Sva tri televizora su u SD ispod 10.000 kn kada se iskoristi 10% popusta na newsletter.

 

Q85 ima malo lošiji kontrast ali zato ima x-wide angle što je dosta važno za va panele. Ima i veći broj dimming zona a na kraja i onaj one connection box. Kad je gotovo ista cijena u igri onda je ipak 65Q85R tu najbolji izbor.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Flagship kaže...
HCMAA kaže...

nakon dvi godine rastezanja...zadnjih par miseci glavobolje xf ili xg...jutros naručih 65"xg9505

od mene možete očekivati hardcore review s obzirom da one stvari koje su mene zanimale ja ih nisam uspio naći na internetu:(

 

Po nekoj akcijskoj cijeni, vjerujem ispod 11000?

 

S druge strane cijene novih su puno niže u odnosu na cijene prošle godine, po nekoliko stotina eura

 

Npr tek što je izašao prije nekoliko dana 65XH9299 već mu je cijena 300€ manja od najave, neloših 1299€

 

https://www.expert.de/shop/unsere-produkte/tv-audio/fernseher/lcd-led-fernseher/11128170730-kd65xh9299b-led-tv.html

 

Taj XH9299 je zanimljiv jer uz FALD 100hz panel ima jači SoC, HDMI 2.1 i gotovo isti kao skuplji XH9505. Razlika između modela XH9005/9077/9096 i 9288/9299 je da ova zadnja dva imaju podesiv položaj nosača široki/uski te premium sony remote.

 

Hmm kako si došao do te cijene od 1299eur za 65 inca? Ja vidim da je cijena 65XH9299 - 1600Eur , 65XH9505 je 1880Eur itd.

Kakvo je stanje sa FALD zonama kod nove XH serije? Nekako mi smrdi da je Sony krenio Samsungovim stopama da bi zadrzao konkurentne cijene a znamo sta Samsung radi s nasljednicima svojih modela..

 

 

Bio je danas 1299€, dolje je screenshot. A moguće da je završila akcija pa su vratili staru cijenu.

 

Službeno tog podatka nema ali po prvim reviewima XH9005 ima 32 dimming zone, XH9505 60. Nije vrhunski ali to se nije ni očekivalo od X serije. Sony je barem zadržao 10 bitne panele i FALD sa 100Hz dok je samsung najgori jer svake godine je downgrade sve veći. Što reći, njihov 4K top model Q95T ima 8bit+FRC panel

 

Prednost ovog XH90/92 je jači hw i HDMI 2.1

 

Kod nas još nisu izašli s cijenom za 65", 75" je 19999 a 65XH9505 je 14999 što bi značilo da bi 65XH9005 mogao bit oko 12000, vidjet ćemo.

 

 

Btw, čak i 75" je postao "mali" pa se ne čeka i sad je 85XH9096 2999€što je za 215 cm novi model vrlo dobra cijena.

 

https://www.city-tv-hifi.de/tv-geraete/uhd-4k/ab-75-189-cm/1331-sony-kd-85xh9096

 

 

Ne treba sumnjat da će vlasnici ovog 85" jedva čekat novi PS5, a za BF će sigurno biti bundle-ova sa XH9299+PS5 po promo cijenama:)

 

Na avs već idu fotke ovih monstera u kutijama od 2 i pol metra

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lac95 kaže...


Kakav je sud onda, za 11k kn top plafon, 65" ? 

 

Kad bi plafon bio 12499 onda je bez konkurencije OLED 65B9:)

 

Ovako ili 65Q85R, sony 65XG9505 ili možda pričekati ovaj novi 65XH9005 pa vidjet koju će cijenu imati i možda uz neki popust bude u tom plafonu.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lac95 kaže...
Leon4rdo kaže...
Flagship kaže...
Perkan_1984 kaže...
Lac95, a zašto ne 65Q70R?

 

Najviše mu se isplati najbolji od navedenih odnosno 65Q85R. Sva tri (Q70R, Q80R, Q85R) su u praktički par sto kn, između 10000 i 10999 kn. T serija je downgrade i preskupa je ali to se i očekivalo od samsunga

 Ukoliko se svi filmovi ili serije neće gledati najviše u podne kada neke značajke skupljih verzija dolaze do izražaja, odnosno ukoliko se 'ozbiljniji' sadržaj pretežno gleda navečer, Q70 ne da nema lošiju sliku, već taj televizor po čistijoj slici i dosta boljem kontrastu šiša cijelu Q seriju. Ovdje i na idućoj stranici je bilo nešto govora o tome.

 

Sva tri televizora su u SD ispod 10.000 kn kada se iskoristi 10% popusta na newsletter.

 

@Leon4rdo, 

procitah raspravu i sad sam u jos vecoj nedoumici :'D

Kako se naginjem na 65" verziju, I posto su i Q80T, Q85R i Q70R u istom rangu... Sto kupiti? 
Neka moja logika je da je 80T nekako najbolji za iste novce, ali opet Q70R kako kazes ima dosta veci kontrast. 

Nikada nisam izasao za time da gledam kontraste niti sam ikada iskreno isao za tom razlikom izmedu TV-a jer evo, ovo je prvi koji kupujem za sebe...
Jednotavno kad je vec u pitanju tako veca investicija volio bih biti siguran da nisam krivo odabrao. 

Kakav je sud onda, za 11k kn top plafon, 65" ? 

 sad kad mi stigne xg9505 dođeš do mene pa uživo vidiš...isto izgleda da je xh prepakirani xg sa boljim zvučnicima i sa ispeglanim softverom..ali neki su na svoje xg modele  instalirali firmware od xh i radi...izgleda da svi oni kreću putem downgrade-a...ono sony izbaci svoj flagship za ovu godinu bez hdmi 2.1 a izbacuju ps5...mada teško da ova nova generacija konzola bude gurala više od 4K60fps tako da taj hdmi 2.1 i ne igra puno

 

xh9505 je nasljednik od xg9505

xh9005 je nasljednik od xf9005

 

taj filter za veći kut gledanja meni ne znači ništa jerbo tv budem u 90% vrimena koristio samo ja:)

 

ovo mi je treći tv:

2005. philips crt 16:9 82cm

2010. panasonic 32" full HD lcd

2020. sony 65"xg9505

2025-2027 micro-led???

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 23:44 (HCMAA).
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

shadow detail 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

shadow detail 

 A tek na OLED-u, black crush bi sve popapao...

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 9:15 (ansha).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
HCMAA kaže...

shadow detail 

 A tek na OLED-u, black crush bi sve popapao...

 Rekao bih da si ti oled vidio samo ba slikama 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#ansha

kad garancija bude pokrila burn in onda budem uzeo oled....7 od 10 filmova pogledam i budu S.R.A.NJ.E
ta tri filma budu gušt na bilo čemu ih gledao

zadnji Godzilla film je odličan za pokazivanje crne kod oleda jer je većinom u mraku...međutim meni je film jedan od najgorih koje gledah u životu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#Pixel

kolega ansha je bio sarkastičan:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Vivax ti je MSAN-ov brand, "hrvatski" kinez. Kvaliteta je znj, al toliko i kosta.

Kad ti treba podrska 5x u 2 godine, onda ti je to vise patnja nego usteda.

 

https://www.njuskalo.hr/led-tv/led-samsung-32-81cm-fulhd-oglas-30254645

 

Kupis u principu polovan TVi ostatak spremis u dzep - za 2 mjeseca ti ne treba nista bolje,

radit ce sigurno par godina.

Realno preporuka ti je totalna banana, ili u praksi rabljeni/iscurila garancija TV kupuješ samo kad nemaš drugog izbora.

 

Nisi svjestan činjenica, ili kao prvo nemaš poima kolko je rabljeni TV korišten.Prodavači uvijek lažu pa napišu TV je malo ili slabo korišten, a realno radio je kao TV u sportskoj kladionici.

 

Ako taj LG ili bilo koji drugi model krepa, kupac rabljenog bit če vrlo sretan kad mu servis kaže minimalno 700kn.Popravak rabljenog TV-a izvan garancije, to ti je danas ista priča kao i popravka vešmašine izvan garancije=boli glava od cijene servisa ili popravak je večinom potpuno neisplativ.TV servisi su poznati gulikože, pa eto uzmi ili ostavi pa baci TV na smeče.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 13:13 (rambox).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
.TV servisi su poznati gulikože, pa eto uzmi ili ostavi pa baci TV na smeče.

 imaš loša iskustva ili ne znaš...

meni je na starom Samsungu prije dvije godine seviser naplatio izmjenu dva kondenzatora i još neku điđu-miđu 200 kn...

100 kn je sat rada.

ajde ti samo otvori televizor za 100 kn a ne još i lemiti.

ja ne bih.

 

tv radi kao urica i dalje...

 

inače, čovjek mi nije nikakav prijatelj.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

molim savjet za tv,

dosta sam toga pregledao,

a nisam ništa pametniji,

sve mi to dođe isto,

uzeo bi 58",60" do cifre 4200kn

 

poželjno što veća garancija (5.god)

što bi bilo best buy,

uvjet što bolja slika,4k,

prostorija zatamljena,ravno gledanje,

nekako me taj philps vuče, dal je taj model kvalitetan

6 PHILIPS 58PUS7304
2 Panasonic TX-58GX700E
0 LG 60UM7100PLB
1 Samsung UE58RU7172
0 Toshiba 58UA3A63DG
11 LG UHD TV 60UN71003LB
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 16:32 (tomy01).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
 
izgleda da svi oni kreću putem downgrade-a...ono sony izbaci svoj flagship za ovu godinu bez hdmi 2.1 a izbacuju ps5...mada teško da ova nova generacija konzola bude gurala više od 4K60fps tako da taj hdmi 2.1 i ne igra puno

 

xh9505 je nasljednik od xg9505

xh9005 je nasljednik od xf9005

 

taj filter za veći kut gledanja meni ne znači ništa jerbo tv budem u 90% vrimena koristio samo ja:)

 

ovo mi je treći tv:

2005. philips crt 16:9 82cm

2010. panasonic 32" full HD lcd

2020. sony 65"xg9505

2025-2027 micro-led???

 

Slažem se, to je najveća glupost da top model XH95 nema a XH90 ima HDMI 2.1

 

PS5 će gurati 4K120, 8K grafiku i ostalo, vidjet ćemo brzo po kojoj cijeni i datumu.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1591935446

 

XH9005 nije direktni nasljednik starog XF ali može se smatrat svojevrsnim mada je ipak novi XH90 dosta bolji izbor. Ono što je vrlo izvjesno da bi cijene mogle biti rekordno niske do kraja godine a to znači 65" ispod 900€, 75" ispod 1500€. Naročito u vrijeme black friday-a, čak bi i onaj mališan od 85" mogao bit najpovoljniji 85" FALD s HDMI 2.1 ikada:)

 

2025. microled, to je dosta optimističan scenarij. Samo ako još jakih igrača osim samsunga uloži velike novce u to pa se uspije dovest neke "normalne" dijagonale odnosno 65-75" 4K microled koji neće koštati nekoliko desetaka puta više od trenutačno najpovoljnijeg 77" OLED-a (cca 5000€)

 

Čekamo rujansku IFU i moguće lansiranje dugo najavljivanog samsungovog 75" 4K microled-a pa da vidimo hoće li cijena bit 100,000 ili 150,000€

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony XH90 nije nikako nasljednik XG (2019) ili XF (2018) modela jer isti imaju 60 FALD zona vs 32 zone kod XH (2020). Ako su testovi istiniti. Znaci poprilični downgrade, pogotovo ce loše biti na vecim modelima tipa 75,85inca, premalo zona, velik bloom.

Meni se cini da je to ubaceni međumodel. Znaci ljudi kupujte Sony XF(2018) i XG(2019) modele dok ih jos ima "jeftino" u trgovinama ;)

 

Podrzava i izvodi (gura) su 2 razlicite stvari, Hdmi 2.1 je glupost jos duze vrijeme, PS5 nece gurati 120fpsa na 4K ni u ludilu, eventualno tetris, ako bude 60fpsa na 4k bit ce "amerika".

Novi Xbox se muci sa Assassins Creed na 4K@30.. 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomy01 kaže...

molim savjet za tv,

dosta sam toga pregledao,

a nisam ništa pametniji,

sve mi to dođe isto,

uzeo bi 58",60" do cifre 4200kn

 

poželjno što veća garancija (5.god)

što bi bilo best buy,

uvjet što bolja slika,4k,

prostorija zatamljena,ravno gledanje,

nekako me taj philps vuče, dal je taj model kvalitetan

 Taj Philips ima relativno loš kontrast 3000:1 naspram LG 60UN71006LB koji ima 5800:1 i niz drugih prednosti.

 

Dakle, moje preporuke su taj VA LG.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

tražim TV (Samsung ili Lg) u veličini 65 inča i sa cijenom do max 6 tisuća kuna. TV bi se uglavnom koristio za gledanje filmova i sporta.

Našao sam neke dva modela na mall.hr od Lg koja su po specifikacijama praktički isti ali ne znam zašto je ovaj jedan jeftiniji nekih 600 kn
Radi se o ovim modelima:
https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg...jski-prijamnik
https://www.mall.hr/smart-tv/lg-65sm...a-tv-prijemnik

 

Ako znate za neke druge modele koje bi odgovarale ovim mojim zahtjevima molim Vas da napište.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je sada nekakva razumna cijena za 4K smart televizor dijagonale 50ak inča (45-55), za ne-pretjerano zahtjevnog (da ne kažem nezahtjevnog) korisnika?

15 3000-4000 Kn
5 4000-5000 Kn
0 5000-6000 Kn
0 2000-3000 Kn
0 6000-7000 Kn
2 preko 7000Kn
https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mozda malo subjektivno, al mi se Panasonic cini ovdje najbolji izbor ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 10:21 (LUX_67A).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomy01 kaže...

molim savjet za tv,

dosta sam toga pregledao,

a nisam ništa pametniji,

sve mi to dođe isto,

uzeo bi 58",60" do cifre 4200kn

 

poželjno što veća garancija (5.god)

što bi bilo best buy,

uvjet što bolja slika,4k,

prostorija zatamljena,ravno gledanje,

nekako me taj philps vuče, dal je taj model kvalitetan

 Mozda malo subjektivno, al mi se Panasonic cini ovdje najbolji izbor ...

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LUX_67A kaže...

 Mozda malo subjektivno, al mi se Panasonic cini ovdje najbolji izbor ...

možda modeli do 2015 ali poslije NE.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko je HDR relevantan pri izboru modernog televizora, koliko podiže cijenu te je li trošak opravdan?

 

Pripremam se za zimu i kupnju novog televizora.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
191x7 kaže...

Koliko je HDR relevantan pri izboru modernog televizora, koliko podiže cijenu te je li trošak opravdan?

 

Pripremam se za zimu i kupnju novog televizora.

 Ako si picajzla koja gleda HDR materijal i voljan si odvojiti veće novce za TV koji zaista može isporučiti kvalitetan HDR prikaz, onda da. Ako si prosječan korisnik koji vrti IPTV/zemaljsku telku i tu i tamo pogleda nešto na Netflixu, onda ti realno gledano ne treba.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 13:23 (BigD_Cro).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-OLED55C9PLA/

Dobra prilika ili bolje izbjeći s obzirom da su u pitanju izložbeni

uređaji?

 Ili bolje kupiti novi b9?

https://www.mall.hr/oled-tv/lg-oled55b9sla-televizijski-prijamnik?src=bestsellers

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 14:05 (igor001).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

b9

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

b9

 evo stigao B9 u kuću ... doduše kat ispod mene

 

nisam još stigao isprobati sve sto nudi .... da li ko ima kakve preporuke/savjete ... da li postoji kakva razrada panela (smanjena svjetlina prvih 200 sati) ili slično?

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Narucen 82incni ru 8000 za 11800kn.

Btw vidio sam da netko kupuje 32inchera. Imam ja za prodat full hd lg 32incha tko je zaint nek se javi
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 11:49 (fromilid).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

stiglo:)...samo do vičeras nema vađenja:(

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 9:46 (HCMAA).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Netko je pitao kako ste uredili tv kutak pa evo moj tv kutak, Dolby Vision + Dolby Digital Stereo certificiran ;)
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Netko je pitao kako ste uredili tv kutak pa evo moj tv kutak, Dolby Vision + Dolby Digital Stereo certificiran ;)

 Ja sam pitao, hvala! :D

 

Zgrada ili kuća? Mislim da meni ne bi bilo pametno takve zvučnike staviti na pod u zgradi

Koja je ovo veličina TVa?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam odmah odgovarao na tvoj stari post jer sam bas preuređivao, tj kupovao novu tv komodu.. ovo je napokon nesto s cim su svi ukucani zadovoljni.
Tv je Sony 65inca XF9005, Network reciver Onkyo NR575E te zvucnici Wharfedale Diamond 10.5.
Zivim u stanu, cijeli je tepisoniran i zvucnici su na šiljcima tako da ne prenose vibracije na pod.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 12:39 (bik).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice