Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.081.166
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaby kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 lažeš Melita !

Evo Melita, jedan od prodavanijih modela Philipsa, 55PUS7304, LG panel..  Dakle ispada da tko želi LG panel ali sa Androidom i Ambilightom samo treba malo pročačkati i pronaći model Philipsa sa LG panelom. Praktički isti ekran ide i u Sonyja 55XD8005...  A budeš dobio i dokaz čing-čong panela u LGu..  

 Pa to nije nikakva tajna niti išta novo - postoje svega par proizvođača samih panela kao npr. Samsung, LG, AU Optronics (AUO), BOE, Chimei Innolux...

 

"Ovakav" panel ćeš pronaći i u Sony-u i u Grundigu i u Philipsu a vjerojatno i u samom LG-u. Napisao sam "ovakav" jer proizvođači tv-a obično kupe samo open cell odnosno samo matricu, a sam proizvođač dalje radi difuzore, pozadinsku rasvjetu i prilagođava panel svojim potrebama. Može ga bitno poskupiti a može ga i ogoliti skroz i dobiti sasvim jeftin panel.

 

Proizvođač može staviti malo ledica koje su uz to loše (jeftinije) pa da postigne dobru svjetlinu mora ih gurati da rade na 100% čime im znatno skraćuje radni vijek. Može uštedjeti na tome da stavi manju površinu aluminija pa da se ledice slabije hlade, čime im opet skraćuješ radni vijek.

Može napraviti više zona zatamnjenja (npr. može biti jedna zona - da cijeli ekran zatamni kad je mračnija scena, dvije, 4, a može ih biti i 48 (FALD).

 

Cijelo kućište panela može napraviti kvalitetno i robusno, a možeš ga i pojeftiniti pa onda dobivaš backlight bleed i slične fore.

 

I onda na kraju sa istom matricom možeš imati tv koji je jeftin, ima slabo hlađenje, diode rade na 100%, zatamjenje ima jedino za cijeli ekran, na papiru ima HDR a u praksi nema ništa (jer sama matrica može prikazati zilijun boja, ali pozadinska rasvjeta nema dovoljno svjetline), OS mu je govno a obrada slike katastrofa (zbog procesora koji obrađuje sliku i šalje ju na panel).

 

A možeš imati tv kojemu diode rade na 80% čak i kad ih korisnik u user meniju pojača na 100%, disipacija topline je odlična, ima dovoljno svjetline za pravi HDR, ima FALD i puno zona zatamljenja, OS je brz i responzivan, a slika je odlična čak i kada radi upscale.

 

Naizgled isti panel - a nije.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

trazim tv do 4k kuna. Namjena gledanje sporta, sto bolja kvaliteta slike, netflix, ps4 i iptv.

Ovo su neki koje sam nasao:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-50um7600plb-televizijski-prijemnik

https://www.google.com/amp/s/www.philips.es/c-p/50PUS7304_12.amp/7300-series-android-tv-4k-led-uhd-con-ambilight-en-3-lados

 

Slobodno dajte bolje prijedloge, hvala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...

Naizgled isti panel - a nije.

Sve je to meni jasno, preko ruku mi ih je prošlo sigurno na tisuće, i mogu ti reći da izgaraju rasvjete od svih proizvođača, baš svih, a predvodi Samsung. Međutim rasvjeta se da i rješiti, a kad ti ode panel e jbga onda se u pravilu kupuje novi tv. I u crknutim panelima prednjači Samsung, neusporedivo više nego recimo LG-ovih. Zato mi se recimo diže kosa na glavi kad vidim koliko preporuka ovdje ide za Samsung, ali svejedno nikad ništa nisam htio pisat jer tko zna, možda se nešto i promijenilo u zadnjih godinu-dvije po tom pitanju. Tek ćemo vidjeti..

Što se FALD-a tiče, za mene je to polufunkcionalni gimmick. Samo se bezveze opterećuju ledice stalnim variranjem napona, a u praksi jednom kad uočiš blooming jednostavno te počne ići na živce.. nema do OLED-a, ali burn-in je još uvijek i te kako aktualan.

ansha: Pomelo te
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gledaj sony,nativnih 100hz, za sport
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gledaj sony,nativnih 100hz, za sport
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Skeios kaže...

Pozdrav, 

trazim tv do 4k kuna. Namjena gledanje sporta, sto bolja kvaliteta slike, netflix, ps4 i iptv.

Ovo su neki koje sam nasao:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-50um7600plb-televizijski-prijemnik

 

Za te novce odličan tv, ne moraš gledati dalje.

50 Hz kod ovog LG-a nije nikakva prepreka gledanju sporta i ostalog.

Još ti ostane novaca..ju hu hu...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, da napišem osvrt na svoj Philips 75pus7345 nakon 8 mjeseci korištenja. Moram reći da je bilo puno pljuvanja po Philips televizorima na ovoj temi a moje iskustvo je dijametralno suprotno od takvih komentara. Sve na TV-u radi savršeno, od androida, netflixa, prime-a, kodi-ja do 4k i fhd streaminga. Kvaliteta slike (uz malo igranja s postavkama) je za moje pojmove jako dobra (naravno teško je uspoređivati sa oledom), crna je super, gledanje u svim uvjetima noći i dana super, kutevi gledanja su također odlični a gledanje uz ambilight je vrhunski doživljaj. Trenutno je akcija u SD za 8729 i po meni jedan od best buy-a trenutno. Stvarno nisam našao ni jednu zamjerku ovom TV-u. Kad naprave još veći, nažalost nema većega od 75", i taj je moj. Ponavljam to su moja iskustva u 8 mjeseci.

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-75pus7354-android-ambilight.html

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Potpisujem 😊
dododomba
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav TV ljupci :)

 

pitanjce za aktivne...

 

HDR55NANO863NA.AEU - TV LG 55NANO863NA, LED, 55", 140cm, UHD 4K, webOS ThinQ AI, 4K Cinema

 

 

kako vam se osobno cini ovaj tv? da li ima nekakvih stvari zbog kojih bi ga trebao mozda zaobici?

 

 

uglavnom... bilo koji feedback bi bio cijenjen.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima itko iskustva s Sony OLED AG8 serijom?

Ili da gledam nesto drugo u tom cijenovnom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Skeios kaže...

Pozdrav, 

trazim tv do 4k kuna. Namjena gledanje sporta, sto bolja kvaliteta slike, netflix, ps4 i iptv.

Ovo su neki koje sam nasao:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-50um7600plb-televizijski-prijemnik

 

Za te novce odličan tv, ne moraš gledati dalje.

50 Hz kod ovog LG-a nije nikakva prepreka gledanju sporta i ostalog.

Još ti ostane novaca..ju hu hu...

 Imam i koristim za istu namjenu (sport, Netflix, PS4, ...), nama se pokazala super. Pogotovo u kombinaciji s magic remoteom. Svakako preporucam (svijetla prostorija, gledanje sa strane). Ako imas prostora, 55" je samo 200-300 kn skuplji

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nakon dvi godine rastezanja...zadnjih par miseci glavobolje xf ili xg...jutros naručih 65"xg9505

od mene možete očekivati hardcore review s obzirom da one stvari koje su mene zanimale ja ih nisam uspio naći na internetu:(

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A sta te zanima? Ja imam xf90
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U nedoumici sam:

Samsung 55Q70R (6k) ili Samsung 55Q80T (7,8k)...

Ili pak biti wild i uzeti Samsung 65Q80T (11k)

Pretpostavljam da je 11k dobra cijena za 2020. model 65"... Ali vrijedi li tih ekstra 5k kn od Q70R ?
I je li sama razlika Q70R i Q80T stvarno dovoljno velika da se opravda 1,8k razlike u cijeni (za 55" modele) ?

 

Svijetla soba, oko 3m do TV-a, uporaba za Netflix, HDR, PS4, komp

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekupi ima akciju na samsung pa bacite oko ako je prava akcija ili samo mazu oci sa 20%...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lac95, a zašto ne 65Q70R?
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trazim nesto najjeftinije za apartman do 82 cm i naletim na ovo. 5 godina jamstva i 100 Hz za 800 kn 😂. Onda je ovo bolje od Vivaxa koji ima 50 Hz i 2 godine jamstva? 🤔

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/ELIT-LED-TV-L-3219T2%2C-HD/p/EK000269025?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A ovih 100 Hz-a računaju u dvije sekunde? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sve OK, ali polovicom 2020. kupovati novi HD ready tv?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

Sve OK, ali polovicom 2020. kupovati novi HD ready tv?

 Znaci za apartman koji iznajmljujemo 7. i 8. mjesec samo. I ja mislim da 90% gostiju niti ne upali TV. To je tek toliko da stoji na zidu. Al mislim da mi je bolje Vivax. Navodno su bolji i bolja servisna podrska

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...

Trazim nesto najjeftinije za apartman do 82 cm i naletim na ovo. 5 godina jamstva i 50 Hz za 800 kn 😂. Onda je ovo bolje od Vivaxa koji ima 50 Hz i 2 godine jamstva? 🤔

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/ELIT-LED-TV-L-3219T2%2C-HD/p/EK000269025?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Eto sad je ok dakle 50hz, a čuj da ak oš najeftinije uzmi 5 godina realne garancije nije mačji kašalj.

 

Vivax je kak ti domači Hrvatski, ili sklapa se u Hrvatskoj pa ako zdušno ljubiš domovinu eto moš uzet i Vivax.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=931&jumpto=6025124&sort=asc&view=flat

 

BigD_Cro kaže...

Sve OK, ali polovicom 2020. kupovati novi HD ready tv?

32 zaslon+720p rezolucija nikakav problem, dakle gledanje raznog TV programa/video sadržaj itd nema problema.

 

Bit če problema jedino ako takav 720p/32 zaslon ideš koristit kao PC monitor, to če izgledat vrlo loše ako ga gledaš iz blizine recimo 50cm.Dalje se nema kaj napisat, tu je dolnji link pa čitaj moj raniji komentar.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=924&jumpto=6020339&sort=asc&view=flat

 

Napomena što je 32 TV LCD panel jeftiniji, to če u eventualnom PC modu/kao monitor izgledat znatno lošije.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vivax ti je MSAN-ov brand, "hrvatski" kinez. Kvaliteta je znj, al toliko i kosta.

Kad ti treba podrska 5x u 2 godine, onda ti je to vise patnja nego usteda.

 

https://www.njuskalo.hr/led-tv/led-samsung-32-81cm-fulhd-oglas-30254645

 

Kupis u principu polovan TV i ostatak spremis u dzep - za 2 mjeseca ti ne treba nista bolje,

radit ce sigurno par godina.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 14:27 (Čitatelj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Vivax ti je MSAN-ov brand, "hrvatski" kinez. Kvaliteta je znj, al toliko i kosta.

Kad ti treba podrska 5x u 2 godine, onda ti je to vise patnja nego usteda.

 

https://www.njuskalo.hr/led-tv/led-samsung-32-81cm-fulhd-oglas-30254645

 

Kupis u principu polovan TV i ostatak spremis u dzep - za 2 mjeseca ti ne treba nista bolje,

radit ce sigurno par godina.

 Hvala za link 👍 Sa ove liste oglasa zapeo mi je ovaj LG iz 2015 za 900 kn ili noviji Grundig za 750 kn. Oba imaju DVB-T2, dok Samsung nema

 

https://www.njuskalo.hr/led-tv/led-lg-32-81cm-fulhd-satelit-smart-wifi-h265-oglas-31500104

 

https://www.njuskalo.hr/led-tv/led-grunding-32-81cm-fulhd-satelit-h-265-oglas-31311063

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam na kraju ovaj nasao za 1.000 kn

Samsung 37ES6710

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

nakon dvi godine rastezanja...zadnjih par miseci glavobolje xf ili xg...jutros naručih 65"xg9505

od mene možete očekivati hardcore review s obzirom da one stvari koje su mene zanimale ja ih nisam uspio naći na internetu:(

 

Po nekoj akcijskoj cijeni, vjerujem ispod 11000?

 

S druge strane cijene novih su puno niže u odnosu na cijene prošle godine, po nekoliko stotina eura

 

Npr tek što je izašao prije nekoliko dana 65XH9299 već mu je cijena 300€ manja od najave, neloših 1299€

 

https://www.expert.de/shop/unsere-produkte/tv-audio/fernseher/lcd-led-fernseher/11128170730-kd65xh9299b-led-tv.html

 

Taj XH9299 je zanimljiv jer uz FALD 100hz panel ima jači SoC, HDMI 2.1 i gotovo isti kao skuplji XH9505. Razlika između modela XH9005/9077/9096 i 9288/9299 je da ova zadnja dva imaju podesiv položaj nosača široki/uski te premium sony remote.

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Perkan_1984 kaže...
Lac95, a zašto ne 65Q70R?

 

Najviše mu se isplati najbolji od navedenih odnosno 65Q85R. Sva tri (Q70R, Q80R, Q85R) su u praktički par sto kn, između 10000 i 10999 kn. T serija je downgrade i preskupa je ali to se i očekivalo od samsunga

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Perkan_1984 kaže...
Lac95, a zašto ne 65Q70R?

 

Najviše mu se isplati najbolji od navedenih odnosno 65Q85R. Sva tri (Q70R, Q80R, Q85R) su u praktički par sto kn, između 10000 i 10999 kn. T serija je downgrade i preskupa je ali to se i očekivalo od samsunga

 Ukoliko se svi filmovi ili serije neće gledati najviše u podne kada neke značajke skupljih verzija dolaze do izražaja, odnosno ukoliko se 'ozbiljniji' sadržaj pretežno gleda navečer, Q70 ne da nema lošiju sliku, već taj televizor po čistijoj slici i dosta boljem kontrastu šiša cijelu Q seriju. Ovdje i na idućoj stranici je bilo nešto govora o tome.

 

Sva tri televizora su u SD ispod 10.000 kn kada se iskoristi 10% popusta na newsletter.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
HCMAA kaže...

nakon dvi godine rastezanja...zadnjih par miseci glavobolje xf ili xg...jutros naručih 65"xg9505

od mene možete očekivati hardcore review s obzirom da one stvari koje su mene zanimale ja ih nisam uspio naći na internetu:(

 

Po nekoj akcijskoj cijeni, vjerujem ispod 11000?

 

S druge strane cijene novih su puno niže u odnosu na cijene prošle godine, po nekoliko stotina eura

 

Npr tek što je izašao prije nekoliko dana 65XH9299 već mu je cijena 300€ manja od najave, neloših 1299€

 

https://www.expert.de/shop/unsere-produkte/tv-audio/fernseher/lcd-led-fernseher/11128170730-kd65xh9299b-led-tv.html

 

Taj XH9299 je zanimljiv jer uz FALD 100hz panel ima jači SoC, HDMI 2.1 i gotovo isti kao skuplji XH9505. Razlika između modela XH9005/9077/9096 i 9288/9299 je da ova zadnja dva imaju podesiv položaj nosača široki/uski te premium sony remote.

 

Hmm kako si došao do te cijene od 1299eur za 65 inca? Ja vidim da je cijena 65XH9299 - 1600Eur , 65XH9505 je 1880Eur itd.

Kakvo je stanje sa FALD zonama kod nove XH serije? Nekako mi smrdi da je Sony krenio Samsungovim stopama da bi zadrzao konkurentne cijene a znamo sta Samsung radi s nasljednicima svojih modela..

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 19:55 (bik).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
Flagship kaže...
Perkan_1984 kaže...
Lac95, a zašto ne 65Q70R?

 

Najviše mu se isplati najbolji od navedenih odnosno 65Q85R. Sva tri (Q70R, Q80R, Q85R) su u praktički par sto kn, između 10000 i 10999 kn. T serija je downgrade i preskupa je ali to se i očekivalo od samsunga

 Ukoliko se svi filmovi ili serije neće gledati najviše u podne kada neke značajke skupljih verzija dolaze do izražaja, odnosno ukoliko se 'ozbiljniji' sadržaj pretežno gleda navečer, Q70 ne da nema lošiju sliku, već taj televizor po čistijoj slici i dosta boljem kontrastu šiša cijelu Q seriju. Ovdje i na idućoj stranici je bilo nešto govora o tome.

 

Sva tri televizora su u SD ispod 10.000 kn kada se iskoristi 10% popusta na newsletter.

 

@Leon4rdo, 

procitah raspravu i sad sam u jos vecoj nedoumici :'D

Kako se naginjem na 65" verziju, I posto su i Q80T, Q85R i Q70R u istom rangu... Sto kupiti? 
Neka moja logika je da je 80T nekako najbolji za iste novce, ali opet Q70R kako kazes ima dosta veci kontrast. 

Nikada nisam izasao za time da gledam kontraste niti sam ikada iskreno isao za tom razlikom izmedu TV-a jer evo, ovo je prvi koji kupujem za sebe...
Jednotavno kad je vec u pitanju tako veca investicija volio bih biti siguran da nisam krivo odabrao. 

Kakav je sud onda, za 11k kn top plafon, 65" ? 

0 Samsung qe65Q80T
7 Samsung qe65Q85R
2 Samsung qe65Q70R
2 Nesto drugo, bolje za te novce
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice