Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.751
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš sređujem dnevnu sobu, pa da pitam. Ima na forumu kakva tema posvećena mjestu oko TVa? Znam da ima audio kutak, desktop, hardver...

Ili je možda netko voljan poslati slike uređenja svoje sobe ovdje (pogotovo ako je jako ponosam s time :D ), možda mi na pamet padne kakva ideja :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

Baš sređujem dnevnu sobu, pa da pitam. Ima na forumu kakva tema posvećena mjestu oko TVa? Znam da ima audio kutak, desktop, hardver...

Ili je možda netko voljan poslati slike uređenja svoje sobe ovdje (pogotovo ako je jako ponosam s time :D ), možda mi na pamet padne kakva ideja :D

 Trenutno preuređujem.. Ali sve zavisi od ukupne opreme i velivine dnevnog.. 

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto je bestbuy od 75inchi trenutno.

Budget 10-15tisuca kesh.

hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 8:57 (fromilid).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fromilid kaže...

Sto je bestbuy od 75inchi trenutno.

Budget 10-15tisuca kesh.

hvala

 Ako nemaš ograničenje veličine, pogledaj ovo

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue82ru8002-televizor-cijena-82-208-cm-led-ultra-hd-83134851

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
"Daj se malo obrazuj o OLED BURNINU."

1. Pogledaj još jednom test od Vincenta pa onda pričaj.
2. Nisam rekao da burn-in ne postoji već da je uz normalno korištenje skoro pa nemoguć. Upravo zbog toga jer su proizvođači ugradili načine koji to sprječavaju.

Odgovorio sam čovjeku koji je kupio OLED da nema brige. Koliko je ljudi ovdje na forumu dobilo burn-in na OLED-u? Mislim nitko. Ja sam imao image retention kad sam nafrljio OLED light na 100. I naravno da se izgubio. Mislim da si vidio previše Samsung reklama u kojima reklamiraju da QLED ne mogu dobiti burn-in. Super ako im je najbolji adut plašenje i varanje ljudi.

 Kupio LG 55Oled B7  u 3/2018.   Nakon godinu dana zbog burn-in mjenjao ekran (pod garancijom) . Novi ekran (kojeg 70 % vremena gledam sa zoomom tako da odsječem dio slike s logom) -  opet imam vidljiv dio loga HRT-a (nakon cca 1.000 sati rada)

 Prvi puta sam slušao informacije da je burn-in nemoguć, ali sam ipak pazio na tv.  Moguće da sam naletio na loš ekran. No sada s novim ekranom i početnom pojavom otiska crvenih kockica HRT  loga jako sam razočaran. Pokušat ću iduće godine kada bude izlazila garancija za ekran ponovno reklamirati, no nisam siguran da ću uspjeti...

Ne znam koliko nove tehnike pomažu spriječavanju burn-in, no za mene on nije urbana legenda, nego stvarni problem zbog kojeg kod ukućana glumim tiranina, koji pomiče sliku, gasi televizor, mijenja kanale i gleda samo one kanale koji nemaju logo u crvenoj ili narančastoj boji.

OLED ima vrhunsku sliku i pravi je doživljaj  pogledati dobar film u kasnim noćnim satima, no ne bih ga preporučio za dnevne boravke gdje se ukućani cijeli dan izmjenjuju a tv služi kako zvučna kulisa.  Nisam siguran da će slijedeći tv biti OLED (baš šteta , a stvarno je dobar...) 

 

2019 originalni ekran 2019 originalni ekran
2020 novi ekran 2020 novi ekran
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mozda bolje naruciti ovaj LG sa 100/120Hz nativnim osvjezenjem, i povoljniji je od Samsunga:

https://geizhals.at/lg-86un85006la-a2252552.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

https://geizhals.at/?cmp=2252552&cmp=2120852

 

HDMI2.1 nije za bacit, osobito za nove generacija konzola, WebOS5.0, MagicRemote, cak

podrzava i Dolby Vision IQ, sto se u tom cjenovnom rangu ne vidi cesto.

 

Jedini nedostatak je 35W veca potrosnja, odnosno A klasa umjesto A+.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mr.potter kaže...
CroDexter kaže...
"Daj se malo obrazuj o OLED BURNINU."

1. Pogledaj još jednom test od Vincenta pa onda pričaj.
2. Nisam rekao da burn-in ne postoji već da je uz normalno korištenje skoro pa nemoguć. Upravo zbog toga jer su proizvođači ugradili načine koji to sprječavaju.

Odgovorio sam čovjeku koji je kupio OLED da nema brige. Koliko je ljudi ovdje na forumu dobilo burn-in na OLED-u? Mislim nitko. Ja sam imao image retention kad sam nafrljio OLED light na 100. I naravno da se izgubio. Mislim da si vidio previše Samsung reklama u kojima reklamiraju da QLED ne mogu dobiti burn-in. Super ako im je najbolji adut plašenje i varanje ljudi.

 Kupio LG 55Oled B7  u 3/2018.   Nakon godinu dana zbog burn-in mjenjao ekran (pod garancijom) . Novi ekran (kojeg 70 % vremena gledam sa zoomom tako da odsječem dio slike s logom) -  opet imam vidljiv dio loga HRT-a (nakon cca 1.000 sati rada)

 Prvi puta sam slušao informacije da je burn-in nemoguć, ali sam ipak pazio na tv.  Moguće da sam naletio na loš ekran. No sada s novim ekranom i početnom pojavom otiska crvenih kockica HRT  loga jako sam razočaran. Pokušat ću iduće godine kada bude izlazila garancija za ekran ponovno reklamirati, no nisam siguran da ću uspjeti...

Ne znam koliko nove tehnike pomažu spriječavanju burn-in, no za mene on nije urbana legenda, nego stvarni problem zbog kojeg kod ukućana glumim tiranina, koji pomiče sliku, gasi televizor, mijenja kanale i gleda samo one kanale koji nemaju logo u crvenoj ili narančastoj boji.

OLED ima vrhunsku sliku i pravi je doživljaj  pogledati dobar film u kasnim noćnim satima, no ne bih ga preporučio za dnevne boravke gdje se ukućani cijeli dan izmjenjuju a tv služi kako zvučna kulisa.  Nisam siguran da će slijedeći tv biti OLED (baš šteta , a stvarno je dobar...) 

 

 

Nije mi baš jasan logo na slici iz 2020. Taj logo je stvarno daleko od kuta. Zar ne bi uz zoom trebao biti udaljeniji. Mislim da je bilo na forumu da je LG u modele C8 i kasnije stavio više crvene boje jer se ona najbrže troši.

1. The Rtings burn tests (with older C7) show that burn in problem is real and appears to showup with around 4000 hours of runtime containing large static content, especially if it is red in color and more-so if it is not interspaced with enough varied content. So if you watch news channel Red tickers (and other static colors to a lesser extent) and logos for 2 hours daily, you could see it in in 4-6 years. Ofcourse you could see it earlier too, but less likely. The burn scenario in the tests are less-likely but possible with people who watch news news and news. Also the 25% window issue (uniformity problems) has been identified by LG and they have confirmed it will not be a problem in C8 panels. 


2. The newer C8 reportedly has a better and bigger RED subpixel according to this HDTVTest video (watch after 10 min mark) and mitigates to some extent its problem with red static. There is also a Logo Luminescence adjustment feature to further reduce risk.

https://www.hifivision.com/threads/lg-c8-oled-burn-in-other-issues-discussion.72720/

 

Imaš na TV-u uključenu opciju da se pomiče logo?

Ako ništa drugo barem su pošteno priznali burn-in i napravili zamjenu. Koliko se taj burn-in vidi kod gledanja drugih programa?

Koliko dnevno se u prosjeku gleda HRT? Čisto me zanima

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 12:41 (CroDexter).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ja mogu reci za svoj c8 nakon skoro dvije godine, dnevno radi u prosjeku 5-6 sati, gleda se sve, nisam pretjerano pazio kakav logo ima koji kanal, istina kanale koje gledam nemaju izrazen logo, puno se igra na tvu, dosta igara ima jarki hud, cak i dosta crvenih elemenata hud-a, dista gledam i hdr. Za sdr mi je oled light na 30, za hdr na maksimumu. Za sad je ekran potpuno cist, nikakvih problema

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije mi baš jasan logo na slici iz 2020. Taj logo je stvarno daleko od kuta. Zar ne bi uz zoom trebao biti udaljeniji. 

Prijem preko zemaljske antene je zumiran, a Bnet je izvorni.  Jutarnji i popodnevni program se gleda preko antene (zumirano -nema loga) , a navečer preko kablovske (Bnet) tako da mi je omjer gledanja 70:30 u korist antene -zumirani dio  - Logo je nastao gledanjem hrt-a  preko Bneta. Znači,  relativno malo , ali dovoljno da ostavi trajni otisak.

 

Imaš na TV-u uključenu opciju da se pomiče logo?

 

Imam uključene sve opcije koje ima  B7  -pomicanje piksela, gašenje ekrana kod zamrznute slike i gašenje tv nakon dva sata neaktivnosti.

 

 Koliko se taj burn-in vidi kod gledanja drugih programa? 

 

Ovaj se još ne primjeti ako se baš ne zagledaš u taj dio ekrana , a prvi puta se vidio na crvenoj , plavoj i žutoj podlozi  - na žutoj je bio najiritantniji, a na plavoj najčešći jer često imaš motiv neba. 

 

Inače burn in sam vidio i na dvije LG C8 u SD dućanima (jer ga sad mogu vidjeti i prepoznati), pa nije da ne postoji osim kod mene.

 

Koliko dnevno se u prosjeku gleda HRT? Čisto me zanima  

 

Moja procjena -  u režimu izvorne slike (bez zooma) . cca 3 sata/dan

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da je to Apple TV, rekli bi ti "krivo ga gledas, trebas gledati Apple TV Online bez Logo-a".

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stiže mi CX 55" u petak, veselim se! :)

 

Gledao sam hrpu reviewa, burn-in testiranja i računam da s normalnim korištenjem, par sati dnevno, ne bih trebao imati problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dat toliko para za tv i onda ga slucajno ne koristit vise od x sati dnevno da ne bi bilo problema ... haha pa zar to nije presmiješno ? 

 

Znači tv mi doma gori svakodnevno 12 sati od jutroa do mraka gledo ga ne gledo... Da dam skoro 2k EUR za nešto što moram pazit koliko trošim. Nema nikakvog smisla

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
qwertYxoZ kaže...

Dat toliko para za tv i onda ga slucajno ne koristit vise od x sati dnevno da ne bi bilo problema ... haha pa zar to nije presmiješno ? 

 

Znači tv mi doma gori svakodnevno 12 sati od jutroa do mraka gledo ga ne gledo... Da dam skoro 2k EUR za nešto što moram pazit koliko trošim. Nema nikakvog smisla

Slažem se potpuno.

 

Napalio sam se na taj OLED pa me isplašili s tim burn-inom, al kolko sam vidio to stvarno hardcore moraš koristiti TV da imaš problema.

 

Nisam HC korisnik, variram sa sadržajem dosta tak da neće biti frke, ali da, apsolutno stoji to da kupuješ tv za 11k kuna i da onda moraš razmišljati o takvim stvarima. Nema puno smisla :D

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
qwertYxoZ kaže...

Dat toliko para za tv i onda ga slucajno ne koristit vise od x sati dnevno da ne bi bilo problema ... haha pa zar to nije presmiješno ? 

 

Znači tv mi doma gori svakodnevno 12 sati od jutroa do mraka gledo ga ne gledo... Da dam skoro 2k EUR za nešto što moram pazit koliko trošim. Nema nikakvog smisla

 

Joj ljudi stvarno pretjerujete s tim komentarima.

Ne radi se o paženju i maženju. Radi se o tome da znaš unaprijed koliko i za što koristiš TV.
Ako ne gledaš isti program koji ima statične elemente svaki dan više od 3,4,5 sati onda znaš da nemaš problema.

Tko TV ima upaljem po cijeli dan i to sa TV kanalima može imati problema.

Tko gleda filmove, Netflix, HBO i igra PS da nije baš 8 sati svaki dan mislim da teško može imati problema.

 

I da ne bi bilo zabune ne radi se ovdje o nikakvom elitizmu. Prije se za najbolju sliku kupovalo plazme koje su isto imale burn-in i image retention, a danas se kupuje OLED. I to je to. Nema tu previše filozofiranja.

 

Elitizam bi recimo bio da kažem tko uopće gleda HRT, RTL i Novu. ;-)
Malo se zezam.

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mr.potter kaže...

Nije mi baš jasan logo na slici iz 2020. Taj logo je stvarno daleko od kuta. Zar ne bi uz zoom trebao biti udaljeniji. 

Prijem preko zemaljske antene je zumiran, a Bnet je izvorni.  Jutarnji i popodnevni program se gleda preko antene (zumirano -nema loga) , a navečer preko kablovske (Bnet) tako da mi je omjer gledanja 70:30 u korist antene -zumirani dio  - Logo je nastao gledanjem hrt-a  preko Bneta. Znači,  relativno malo , ali dovoljno da ostavi trajni otisak.

 

Imaš na TV-u uključenu opciju da se pomiče logo?

 

Imam uključene sve opcije koje ima  B7  -pomicanje piksela, gašenje ekrana kod zamrznute slike i gašenje tv nakon dva sata neaktivnosti.

 

 Koliko se taj burn-in vidi kod gledanja drugih programa? 

 

Ovaj se još ne primjeti ako se baš ne zagledaš u taj dio ekrana , a prvi puta se vidio na crvenoj , plavoj i žutoj podlozi  - na žutoj je bio najiritantniji, a na plavoj najčešći jer često imaš motiv neba. 

 

Inače burn in sam vidio i na dvije LG C8 u SD dućanima (jer ga sad mogu vidjeti i prepoznati), pa nije da ne postoji osim kod mene.

 

Koliko dnevno se u prosjeku gleda HRT? Čisto me zanima  

 

Moja procjena -  u režimu izvorne slike (bez zooma) . cca 3 sata/dan

 

 

 

 

Mislim da ti televizori u trgovini uopće nisu mjerodavni.

 

U svakom slučaju izgleda kao da si ti najveći baksuz po pitanju TV-a. Koji model imaš trenutno 7 ili 8?

 

Baš me zanima što će ti reći kad napraviš reklamaciju.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Soba je velika i udaljenost gledanja je cca 4m tako da nema ogranicenja. Dobra cijena za 82 ru8000, jedino se bojim da ce obicni programi tipa hrt nova i to sto gledaju starci biti prelosa slika na toj velicini.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 18:25 (fromilid).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, vjerojatno hoće.

Ali nigdje nemaju izložene televizore u ovoj veličini da provjerim. (U vž)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
u emmezeti u splitu imaju sony 85, provjeri u Varaždinu ako nisi.

Sta se tice oleda i burnina, bas to svako zna sta mu je bitnije, kvaliteta slike, velicina ili no wories tv. Meni je slika pa velicina, uzeo sam si oled ustimao postavke za sigurnost da se ipak ne burnina previše i to je to ne razmišljam o tome vise. ako se burnina ide tv u sobu, ovde uzimam nesto veće :D

e da u elipsa u splitu je sami q60 i ru8002 jedan ispod drugog, i ja ne primjetim razliku, jedino je jako osvjetljenje tamo al top je slika na ru8002
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 19:56 (Vule).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
delete
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 19:54 (Vule).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

oled vs lcd...prije svega ovisi o potrebama...ja kad sam 2010 kupovao lcd tv sam znao da će mu glavna namjena biti da mi bude monitor za PC...

 

sad kad napokon ove godine kupim novi tv,znam da ću ga također koristiti kao monitor...međutim s obzirom na smart mogućnosti budem s njim išao na internet...znači odem na bug.hr i budem sat i više vrimena na tim statičnim stranicama...onda ps4...zalomi se u komadu par sati...pa malo obrada fotografija u lightroom...pa teletext...pa malo zemaljskih programa...youtube...torrent...slideshow za fotografije

 

znači u mom slučaju mi ne gine burn-in...a s obzirom na ludu kemiju u mozgu...radi mira u glavi budem uzeo ponovno LCD...ustvari znam što kupujem samo se još lomim u glavi

 

da li se isplati dati 1500kn više za 65XG9505...ili ipak uzeti 65XF9005...ono stvarno u glavi lomim koplja XG ili XF.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 10:49 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

oled vs lcd...prije svega ovisi o potrebama...ja kad sam 2010 kupovao lcd tv sam znao da će mu glavna namjena biti da mi bude monitor za PC...

 

sad kad napokon ove godine kupim novi tv,znam da ću ga također koristiti kao monitor...međutim s obzirom na smart mogućnosti budem s njim išao na internet...znači odem na bug.hr i budem sat i više vrimena na tim statičnim stranicama...onda ps4...zalomi se u komadu par sati...pa malo obrada fotografija u lightroom...pa teletext...pa malo zemaljskih programa...youtube...torrent...slideshow za fotografije

 

znači u mom slučaju mi ne gine burn-in...a s obzirom na ludu kemiju u mozgu...radi mira u glavi budem uzeo ponovno LCD...ustvari znam što kupujem samo se još lomim u glavi

 

da li se isplati dati 1500kn više za 65XG9505...ili ipak uzeti 65XF9005...ono stvarno u glavi lomim koplja XG ili XF.

 imam 65 xf9005 i slika je izvrsna...mislim da ne moraš plaćati 1500 kn više za gotovo istu sliku na xg...kod mene je problem što mi je 65 postao premali sa 4 metra i sad bih išao na 75 obavezno ali xf u 75 nema...tako da mi ostaje xg ili samsung q90r u 75  cola...kod xf me strašno nervira sporo prebacivanje kanala, neznam da li su kod xg nešto promijenili, treba mu dobrih 4-5 sec, izluđujuće, inače fantastičan tv...

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka tv 82 cm, ne treba imati nikakve posebne stvari, al opet da je best buy i da podržava nove tv standarde/signale .. što dulja garancija

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
flukscro kaže...

Pozdrav, kupujem TV 55", večinom gledanje "obične" televizije, s naglaskom na sport (čitaj nogomet, rukomet, tenis eventualno). "Pametne" mogućnosti do sad nisam koristio pa mi nisu ni tolko bitni, uglavnom spojim TV sa laptopom (HDMI) pa se koristi za gledanje serija, filmova i live streamanje sporta. Maaaksimalno 4500kn.

Gledao sam u elipsu, meni laiku izgledaju isto pa ako može pomoć. Dakle neki best buy, ne tražim najbolji u klasi, hvala ;)

 

Znači Hisense je prijevremeno prekinuo akciju i još dignuo orginalnu cijenu s 4500kn na 5400kn!! A Samsung 8002 više nema nigde, ni u jednom dućanu 🤬😤

Slika je slikana 20.5., pre strašno...

Zaposlenik jednog dućana mi je rekao da uskoro očekuju novu seriju Samsunga, a budući da mi nije toliko hitno, isplati li se čekati (ako to nije duže od 1mj cca kad se vraća više manje sav nogomet) s obzirom na očekivane nove cijene ili imate preporuku nekog drugog TVa, ovaj Philips ili nešto četvrto?

Hvala i isprike, ali ovo kaj rade s cijenama je ludiloo.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kc-kb kaže...

Može preporuka tv 82 cm, ne treba imati nikakve posebne stvari, al opet da je best buy i da podržava nove tv standarde/signale .. što dulja garancija

 

32"? Nekakva cijena okvirno?

 

LG 32LM6300PLA podrzava zaista sve formate, DVB-T2, SmartOS u obliku WebOS-a, 3x HDMI ulaz:

https://www.nabava.net/televizori/lg-32lm6300pla-televizor-cijena-32-82-cm-led-full-hd-86554391

https://geizhals.at/lg-electronics-32lm6300pla-a2019133.html

 

Najjeftiniji TV-i sa slicnim specifikacijama su od JVC-a, turcin-kineza (nije to vise Japanac, samo ime):

https://www.nabava.net/televizori/jvc-lt-32vf42l-televizor-cijena-32-82-cm-led-full-hd-80564871

https://geizhals.at/jvc-lt-32vf42j-a2046356.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

https://www.nabava.net/televizori/jvc-lt32vf4905-dvb-c-s2-t-t2-fullhd-led-televizor-cijena-106170151

https://geizhals.at/jvc-lt-32vf4905-a2294434.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Al od ta dva ne ocekuj fluidnost i kvalitetu slike kao kog LG-a, Samsunga ili Sonya.

 

Imaju isto dvije godine jamstva, svi drugi slicnih specifikacija su sa godinom jamstva (a i skuplji su od JVC-a, 200-300kn povoljniji od LG-a).

 

Ako imas prostora, uzmi si tog LG-a, a ako nemas, riskiraj sa JVC-om, pa koliko izdura.

 

 

flukscro kaže...
flukscro kaže...

Pozdrav, kupujem TV 55", večinom gledanje "obične" televizije, s naglaskom na sport (čitaj nogomet, rukomet, tenis eventualno). "Pametne" mogućnosti do sad nisam koristio pa mi nisu ni tolko bitni, uglavnom spojim TV sa laptopom (HDMI) pa se koristi za gledanje serija, filmova i live streamanje sporta. Maaaksimalno 4500kn.

Gledao sam u elipsu, meni laiku izgledaju isto pa ako može pomoć. Dakle neki best buy, ne tražim najbolji u klasi, hvala ;)

 

Znači Hisense je prijevremeno prekinuo akciju i još dignuo orginalnu cijenu s 4500kn na 5400kn!! A Samsung 8002 više nema nigde, ni u jednom dućanu 🤬😤

Slika je slikana 20.5., pre strašno...

Zaposlenik jednog dućana mi je rekao da uskoro očekuju novu seriju Samsunga, a budući da mi nije toliko hitno, isplati li se čekati (ako to nije duže od 1mj cca kad se vraća više manje sav nogomet) s obzirom na očekivane nove cijene ili imate preporuku nekog drugog TVa, ovaj Philips ili nešto četvrto?

Hvala i isprike, ali ovo kaj rade s cijenama je ludiloo.

 

Kak nema?

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru8002-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81909791

 

Ako bas hoces tog Samsunga, nije nista posebno.

 

LG SM8500 je svakako bolje opremljen i kompletniji uredjaj, sa 100Hz, Local Dimming i NanoCell premazom:

https://www.nabava.net/televizori/lg-55sm8500pla-televizor-cijena-55-139-cm-nanocell-led-ultra-hd-86554611

https://geizhals.at/lg-electronics-55sm8500pla-a2017515.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Ako ti je izvan budzeta, imas i povoljnije modele sa istim karakteristikama, osim sto su 50Hz:

https://geizhals.at/?cmp=2188991&cmp=2265092&cmp=2017488&active=1

https://www.nabava.net/televizori/lg-55sm8200pla-televizor-cijena-55-139-cm-nanocell-led-ultra-hd-86554591

https://www.nabava.net/televizori/lg-tv-prijamnik-55sm8050-cijena-106199031

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 15:14 (Čitatelj).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako imam doma taj LG 32LM6300 paralelno sa jednim Sharpom od 32 isto novijim...

 

Mogu reć da je taj LG hebena bagatela u odnosu na ove jeftinije marke... od fakat super IPS ekrana, do odličnog OS-a...

 

SHARP je pored njega toliko loš da ozbiljno razmišljam ga promijeniti skoro... (katastrofa probijanje svjetla, loši kutevi gledanja za IPS da se zapitaš dal je IPS, klasični generički kineski meniji ko na DVB-t recieverima, daljinski koji se već počeo izlizivat itd.)

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja isto iskreno ne vidim isto razloga zašto bi itko razmatrao uzimanje tih jefinih modela pored LG-a, Samsunga i Sonyja..

 

Kod tih jeftinih modela uštediš 200-300kn, na cifru od 2000-3000kn, što je cca 10%, a tih 10% svakako vrijedi više platiti malo kvalitentniji i zaokruženiji proizvod. 

 

Od starijih modela recimo imam 2g star Grundig, 5g star Samsung i 3g star LG, sve Smart TV i ovaj Grundig je uvjerljivo najlošiji u svemu, ne bih više ni sekunde razmišljao što uzeti da kupujem novi TV. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
flukscro kaže...

Pozdrav, kupujem TV 55", večinom gledanje "obične" televizije, s naglaskom na sport (čitaj nogomet, rukomet, tenis eventualno). "Pametne" mogućnosti do sad nisam koristio pa mi nisu ni tolko bitni, uglavnom spojim TV sa laptopom (HDMI) pa se koristi za gledanje serija, filmova i live streamanje sporta. Maaaksimalno 4500kn.

Gledao sam u elipsu, meni laiku izgledaju isto pa ako može pomoć. Dakle neki best buy, ne tražim najbolji u klasi, hvala ;)

 

Znači Hisense je prijevremeno prekinuo akciju i još dignuo orginalnu cijenu s 4500kn na 5400kn!! A Samsung 8002 više nema nigde, ni u jednom dućanu 🤬😤

Slika je slikana 20.5., pre strašno...

Zaposlenik jednog dućana mi je rekao da uskoro očekuju novu seriju Samsunga, a budući da mi nije toliko hitno, isplati li se čekati (ako to nije duže od 1mj cca kad se vraća više manje sav nogomet) s obzirom na očekivane nove cijene ili imate preporuku nekog drugog TVa, ovaj Philips ili nešto četvrto?

Hvala i isprike, ali ovo kaj rade s cijenama je ludiloo.

 

Kak nema?

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru8002-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81909791

 

Ako bas hoces tog Samsunga, nije nista posebno.

 

LG SM8500 je svakako bolje opremljen i kompletniji uredjaj, sa 100Hz, Local Dimming i NanoCell premazom:

https://www.nabava.net/televizori/lg-55sm8500pla-televizor-cijena-55-139-cm-nanocell-led-ultra-hd-86554611

https://geizhals.at/lg-electronics-55sm8500pla-a2017515.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Ako ti je izvan budzeta, imas i povoljnije modele sa istim karakteristikama, osim sto su 50Hz:

https://geizhals.at/?cmp=2188991&cmp=2265092&cmp=2017488&active=1

https://www.nabava.net/televizori/lg-55sm8200pla-televizor-cijena-55-139-cm-nanocell-led-ultra-hd-86554591

https://www.nabava.net/televizori/lg-tv-prijamnik-55sm8050-cijena-106199031

 

 Pogledaj dostupnost, to kaj je na nabavi ostalo ne znači da je dostupan TV.

Ovaj gornji jest skuplji, a ovi donji nisu nis jeftiniji, zapravo koštaju ko i Samsung (4200tinjak kn),  a 50Hz su, ne vidim koja je je onda prednost nad Samsungom.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...
kc-kb kaže...

Može preporuka tv 82 cm, ne treba imati nikakve posebne stvari, al opet da je best buy i da podržava nove tv standarde/signale .. što dulja garancija

 

32"? Nekakva cijena okvirno?

 

LG 32LM6300PLA podrzava zaista sve formate, DVB-T2, SmartOS u obliku WebOS-a, 3x HDMI ulaz:

https://www.nabava.net/televizori/lg-32lm6300pla-televizor-cijena-32-82-cm-led-full-hd-86554391

https://geizhals.at/lg-electronics-32lm6300pla-a2019133.html

 

Najjeftiniji TV-i sa slicnim specifikacijama su od JVC-a, turcin-kineza (nije to vise Japanac, samo ime):

https://www.nabava.net/televizori/jvc-lt-32vf42l-televizor-cijena-32-82-cm-led-full-hd-80564871

https://geizhals.at/jvc-lt-32vf42j-a2046356.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

https://www.nabava.net/televizori/jvc-lt32vf4905-dvb-c-s2-t-t2-fullhd-led-televizor-cijena-106170151

https://geizhals.at/jvc-lt-32vf4905-a2294434.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Al od ta dva ne ocekuj fluidnost i kvalitetu slike kao kog LG-a, Samsunga ili Sonya.

 

Imaju isto dvije godine jamstva, svi drugi slicnih specifikacija su sa godinom jamstva (a i skuplji su od JVC-a, 200-300kn povoljniji od LG-a).

 

Ako imas prostora, uzmi si tog LG-a, a ako nemas, riskiraj sa JVC-om, pa koliko izdura.

 

 

flukscro kaže...
flukscro kaže...

Pozdrav, kupujem TV 55", večinom gledanje "obične" televizije, s naglaskom na sport (čitaj nogomet, rukomet, tenis eventualno). "Pametne" mogućnosti do sad nisam koristio pa mi nisu ni tolko bitni, uglavnom spojim TV sa laptopom (HDMI) pa se koristi za gledanje serija, filmova i live streamanje sporta. Maaaksimalno 4500kn.

Gledao sam u elipsu, meni laiku izgledaju isto pa ako može pomoć. Dakle neki best buy, ne tražim najbolji u klasi, hvala ;)

 

Znači Hisense je prijevremeno prekinuo akciju i još dignuo orginalnu cijenu s 4500kn na 5400kn!! A Samsung 8002 više nema nigde, ni u jednom dućanu 🤬😤

Slika je slikana 20.5., pre strašno...

Zaposlenik jednog dućana mi je rekao da uskoro očekuju novu seriju Samsunga, a budući da mi nije toliko hitno, isplati li se čekati (ako to nije duže od 1mj cca kad se vraća više manje sav nogomet) s obzirom na očekivane nove cijene ili imate preporuku nekog drugog TVa, ovaj Philips ili nešto četvrto?

Hvala i isprike, ali ovo kaj rade s cijenama je ludiloo.

 

Kak nema?

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru8002-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81909791

 

Ako bas hoces tog Samsunga, nije nista posebno.

 

LG SM8500 je svakako bolje opremljen i kompletniji uredjaj, sa 100Hz, Local Dimming i NanoCell premazom:

https://www.nabava.net/televizori/lg-55sm8500pla-televizor-cijena-55-139-cm-nanocell-led-ultra-hd-86554611

https://geizhals.at/lg-electronics-55sm8500pla-a2017515.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Ako ti je izvan budzeta, imas i povoljnije modele sa istim karakteristikama, osim sto su 50Hz:

https://geizhals.at/?cmp=2188991&cmp=2265092&cmp=2017488&active=1

https://www.nabava.net/televizori/lg-55sm8200pla-televizor-cijena-55-139-cm-nanocell-led-ultra-hd-86554591

https://www.nabava.net/televizori/lg-tv-prijamnik-55sm8050-cijena-106199031

 

SM8500 - local dimming je joke pogotovo na edge led.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice