Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 31.016
|
čitano: 7.359.878
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U dogledno vrijeme u narednih godinu dvije dana ću se preseliti u novi nešto veći stan, gdje ću primarno izabrati prostor za televizor današnjih ultratankih dimenzija, gdje neću ići ispod 65' minimalno 

Obzirom bih gledao programe iz recimo ravni fotelje ili nekog trosjeda, koristio bih ga primarno za nogomet na dostupnim programima ( MAX TV ako ne budu serkali sa optičkim signalom za internet, ili neki drugi provider sa boljom onda ponudom ), kao i F1, možda jednom 24h LeMansa, filmovi, pokoja krim serija, možda i nešto u stilu PS5 ili takvog, pregled slika sa foto aparata, je u principu za mene kao osnovno. 

Koji su mi osnovni prioriteti u izboru specifikacija danas, obzirom na LED/OLED/POLED ili kakve već zaslone u toj dijagonali?! 

Što se cjenovnog ranga dotikavle, neka donja cijena, još ako je na nekom popustu tim bolje, bi bila od 15.000.00 kuna. 

U principu, ako bi netko mogao preporučiti NAJBOLJE u ponudi, a koliko sam uočio cijene, one idu do nekih 35.000.00 plus/minus kuna cijenom. 

Uz SONY, SAMSUNG, LG, koji brend uzeti u izbor za gledati još?! 

Hvala na svakom konciznom odgovoru! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stef_zg kaže...

Bok ljudi,

Spremam se na promjenu televizora nakon što sam šest godina imao LG od 109 cm.

Televizor koristim isključivo za igranje playstationa, netflix, hbo i gledanje nogometa na onome što naši operateri nazivaju HD kanalima. Prioritet mi je da televizor bude kompatibilan s playstationom 5 koji izlazi na jesen, odnosno da ima HDMI 2.1 ulaze koji omogućavaju najveće preformanse iz konzole, da ima visoki refresh rate i da je sve u svemu optimalan za plejku.

Razmišljao sam o LG C9 od 55 inča, ali mi se pojavila opcija da bih sad ovih dana kad izađe mogao po nabavnoj cijeni dobiti CX koji mi se čini kao stvarno dobra opcija. Ima li neki bolji TV za gore navedeno za taj novac od LG-ja? Razmišljao sam možda o Sonyju nekom budući da je PS Sonyjev pa tu vidim neku vezu, ali Sony mi se čini dosta skuplji, očito zbog Androida. 

Gledam TV s otprilike tri metra, tri i pol i razmišljao sam o 65-ici, ali nisam siguran hoće li mi biti prevelika i  da li mi se isplati za golemu razliku u cijeni. Znam da današnje nove tehnologije više nisu bitne dijagonala u odnosu na udaljenost, ali možda je malo ipak prevelika razlika u cijeni.

Da li uzeti taj CX ili čekati neko vrijeme da padne cijena starom C9 pa njega uzeti...

Nisam pametan, a znam da vi jeste :D

Hvala svima unaprijed

C9 neće padati cijena nešto značajno jer se više ne proizvodi tako da sve što imaju trgovine na lageru su zadnje količine. Pratio sam mjenjanje cijena od C7 do C9 i obično su najugodnije cijene oko 11-12 mjeseca za nove model.

Ali ako možeš dobit CX po "nabavnoj" cijeni nemaš šta razmišljat, jedino ako nabavna nije niža od 1.200 eur.

10 godina
igor001 kaže...

Pozdrav.

Pitanje za znalce Lg 55B9PLA za 8666kn ili Lg 55C9PLA

za 10200kn?Da li ovaj drugi vrijedi te razlike u cijeni?

Uzimam na rate pa su mi to najniže cijene.

Hvala.

uzimaj C9 vrhunski model

SAMSUNG NOTE 10+
11 godina
neces sa B9 pozalit ako nisi gejmer, ne bacaj pare u vitar, i rtings kaze da su razlike premale da bi placao C9 vise.
PS imam C9 koji je u trenutku kupovine bio jeftiniji od B9, da sam dao 500 kn vise za njega od B9 žalio bi...
7 tjedana

Na koje parametre da pripazim onda kod kupnje. 

Trenutno imam neki lg 47 star 6-7 god i u principu radi ok i iptv i ps4, ali bi zamijenio za 65. Dnevni mi je 4,5 x 5 m

hvala

12 godina

Imam jedno pitanje.

Naime imam LG UK 6950 i ne želi mi reproducirati video MP4 sa njegovim playerom.Da li je to samo meni ili i drugima.To su neki dokumentarci skinuti sa hostova.

Da li uopće ima opcija nadogradnje playera u tv-u i ako ima ja to ne mogu naći.

Hvala unaprijed

0 0 hvala 0
11 godina
robogo kaže...
maki79 kaže...
Molio bih pomoć oko kupnje tv-a
65 tica, ps4, kasnije ps5 i IPTV se najčešće vrte na tv-u.

Ne tražim neku perfekciju samo neki best buy.

hvala

Mislim da trenutno ne vrijedi kupovati TV ako ćeš kupovati PS5 iz razloga što će petica, po svemu sudeći, imati podršku za VRR, a za to ti treba HDMI 2.1. Dodatno, Sony navodno cilja na 4K @120 fps - ne znam koliko je to istina, ali tu onda vrijedi uzeti i 120 Hz TV.

Najbolje onda cekat nadsljedecu generaciju TV i onda cekat pad cijene te generacije kad izađe novija od te, pa sacekat black friday jer je hdmi 2.1 bitan.. ne vrijedi kupovat sada , mozda sacekat hdmi 2.2..

Zar stvarno ima ljudi koji misle da ce PS5 vrtiti igre u 120fpsa na 4k ? Znate li kakvu grdosiju od kompa trebate za to? 

8 godina
alfi kaže...

Imam jedno pitanje.

Naime imam LG UK 6950 i ne želi mi reproducirati video MP4 sa njegovim playerom.Da li je to samo meni ili i drugima.To su neki dokumentarci skinuti sa hostova.

Hvala unaprijed

Desno ti je najnoviji firmware za tvoj TV.

https://www.lg.com/hr/podrska/proizvod/lg-50UK6950PLB

Uz njega su ti i upute.

MP4 je samo "kontejner". U njemu može biti na više načina spremljeni podaci.

Jednostavni, "no brain" test: probaj s neta skinuti puno vrsta MP4 fajlova.

Ako ni jedan ne radi, onda TV ne može puštati nikakve MP4 datoteke.

Ako neki rade, onda možda update pomogne, ali i postoji mogućnost da je baš taj dokumentarac kodiran u nekom nestandardom obliku.

Ako je: ili prekodiraj s nekim programom, ili skini ponovo s nekog drugog mjesta.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
bik kaže...
...

Zar stvarno ima ljudi koji misle da ce PS5 vrtiti igre u 120fpsa na 4k ? Znate li kakvu grdosiju od kompa trebate za to? 

A gle, čak i da renderira u 1080p, napravi upscale u 4K, 120FPS, imat ćeš tisuće ljudi koji će se buniti zašto oni ne mogu to podesiti, zašto nisu čekali HDMI 2.1...

Pa im ti probaj objasniti da je to samo upscale :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
Jednostavno im objasnis da se prvo obrazuju na temu upscalinga ili im prodas skupi tv i konzolu te svi sretni i zadovoljni ;)
3 godine

Kako ide narucivanje od tamo iz njem?? Sto ako nesto ne stima, posalju mi vec otpakirani tv itd

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 18:32 (fromilid).
3 godine

Greska

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 20:06 (fromilid).

0 0 hvala 0
3 godine

Greska

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 20:07 (fromilid).

0 0 hvala 0
10 godina
alfi kaže...

Imam jedno pitanje.

Hvala unaprijed

Pozdrav, evo sad išao testirati i na prvu - ne radi...

ali, dakle kad ukopčaš USB stick (čita FAT32 ali i NTFS) i TV ga prepozna, možeš odabrati ga preko "Source" tipke  pa odeš na "Mass storage device", tu ti odmah nuti "Fotografije i video" ili "Glazba", odabereš prvo..

i ne vidi ti ništa.... ali imaš gore desno tri ikone prva je kao neki papir s popisom, to je "Filter" klikni ga i sad odaberi samo "Video" (inicijalno je odabran "Fotografije i video" ali ne vidi videe !!!)..

i eto .MP4 videa !!!

Ja sam odgledao 3 MP4 videa snimana mobom (Huavei P8 i Xiaomi Redmi Note 8T) te jedan klasik " Za šaku dolara" od Leonea, remasteriran - sve radi

Ju je je? Je ju je!
12 godina
CyberDemonVZ kaže...
alfi kaže...

Imam jedno pitanje.

Hvala unaprijed

Uz njega su ti i upute.

Ako neki rade, onda možda update pomogne, ali i postoji mogućnost da je baš taj dokumentarac kodiran u nekom nestandardom obliku.

Ako je: ili prekodiraj s nekim programom, ili skini ponovo s nekog drugog mjesta.

Hvala na odgovoru ali imam najnoviji firmware.

Valjda je do codeca.U zadnjoj nadogradnji su samo nadopunili svoj store sa aplikacijama

12 godina
CyberDemonVZ kaže...
alfi kaže...

Imam jedno pitanje.

Hvala unaprijed

Uz njega su ti i upute.

Hvala na odgovoru.

Imam najnoviji firmware ali pretpostavljam da su samo nadopunili svoj store sa aplikacijama

12 godina
Stric_Jura kaže...
alfi kaže...

Imam jedno pitanje.

Hvala unaprijed

Pozdrav, evo sad išao testirati i na prvu - ne radi...

ali, dakle kad ukopčaš USB stick (čita FAT32 ali i NTFS) i TV ga prepozna, možeš odabrati ga preko "Source" tipke  pa odeš na "Mass storage device", tu ti odmah nuti "Fotografije i video" ili "Glazba", odabereš prvo..

i ne vidi ti ništa.... ali imaš gore desno tri ikone prva je kao neki papir s popisom, to je "Filter" klikni ga i sad odaberi samo "Video" (inicijalno je odabran "Fotografije i video" ali ne vidi videe !!!)..

i eto .MP4 videa !!!

Ja sam odgledao 3 MP4 videa snimana mobom (Huavei P8 i Xiaomi Redmi Note 8T) te jedan klasik " Za šaku dolara" od Leonea, remasteriran - sve radi

Isprobano i ne radi i dalje.Meni je ukopčan disk

10 godina

..you're special....

Ju je je? Je ju je!
7 godina

Evo, bitno da ima wifi, full HD rezolucija, do 1800kn i 32" velicina.

Dosao sam do ova 4 komada. Koji uzeti?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 tjedana
Pozdrav ljudi.

Kupujem TV i opcije su mi za sada qe55q70 (6000kn) ili 65RU8002 (6500kn) čitao sam da puno hvalite. Ja osobno bi da je veći ekran al me zanima dal je bolje uzeti (po vama koji imate iskustva) 55" koji je po spec. bolji i dal ima tolike vidljive razlike uopće. Veći q70 mi je preskup. Do cca 6500kn mogu rastegnuti.
Hvala unaprijed svima.

0 0 hvala 0
7 mjeseci
pipinoki kaže...
Pozdrav ljudi.

Kupujem TV i opcije su mi za sada qe55q70 (6000kn) ili 65RU8002 (6500kn) čitao sam da puno hvalite. Ja osobno bi da je veći ekran al me zanima dal je bolje uzeti (po vama koji imate iskustva) 55" koji je po spec. bolji i dal ima tolike vidljive razlike uopće. Veći q70 mi je preskup. Do cca 6500kn mogu rastegnuti.
Hvala unaprijed svima.

Baš malo pratim cijene 65" TV-a i mislim da ne postoji gore vrijeme za kupiti 65" nego sad ako se uzme u obzir raspon cijene do 6500kn.

q70 je definitivno neusporedivo bolji od ru8002 (uz sve ostalo q70 posjeduje i FALD), a i cijena od 6500kn za RU8002 nije realna jer je nedavno bila ispod 6000kn.

Moj savjet ili kupiti 55q70 sad ili pričekati da padnu cijene 65 inčnih TV-a koji imaju FALD (po nekim mojim procjenama u 11mj bi se moralo za 6500kn nabaviti odličan 65" TV, među ostalima i QE65Q70).

Neka me ispravi netko iskusniji ako sam nešto krivo napisao...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 13:49 (Trle96).
7 tjedana
Hvala ti puno na odgovoru...čekam i ostale da se jave pa da padne konačna odluka. Da u pravu si bio je u SD za 5800kn tako nešto. Ali ga nemaju više. A niti neznaju dal i kad će ga dobiti. Ova veća cijena je u Elipsu.
8 godina
I kod um7450 se dobije magic control
10 godina
tomislav10 kaže...

Danas kupio u Elipsu. Meni kao prosječnom korisniku se čini odličan tv za 2800 kn.Zanima me da li je tko uspio upariti magic remote sa receiverom od Max tv-a?

Reality is wrong. Dreams are for real.
8 godina
ja,vrba kaže...
tomislav10 kaže...

Danas kupio u Elipsu. Meni kao prosječnom korisniku se čini odličan tv za 2800 kn.Zanima me da li je tko uspio upariti magic remote sa receiverom od Max tv-a?

Mene isto zanima jel to radi kod LG-a?

Kod Samsunga i One remotea se moze upravljat svime i svacime, kod mene receiverom od A1, soundbarom i Xboxom. Mogu ih paliti i gasiti te upravljati njima, sve s jednim daljinskim.

10 godina

Zna neko u čemu je razlika između LG OLED55B9PLA i LG OLED55B9S osim u cijeni?

0 0 hvala 0
3 godine
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
ja,vrba kaže...

imaš u opcijama receivera MAx tva mogućnost povezati magic remote s kontrolama tv-a, no ne možeš raditi baš sve što ljudi zamišljaju.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
11 godina
Trle96 kaže...
pipinoki kaže...
Pozdrav ljudi.

Hvala unaprijed svima.

Baš malo pratim cijene 65" TV-a i mislim da ne postoji gore vrijeme za kupiti 65" nego sad ako se uzme u obzir raspon cijene do 6500kn.

q70 je definitivno neusporedivo bolji od ru8002 (uz sve ostalo q70 posjeduje i FALD), a i cijena od 6500kn za RU8002 nije realna jer je nedavno bila ispod 6000kn.

Moj savjet ili kupiti 55q70 sad ili pričekati da padnu cijene 65 inčnih TV-a koji imaju FALD (po nekim mojim procjenama u 11mj bi se moralo za 6500kn nabaviti odličan 65" TV, među ostalima i QE65Q70).

Neka me ispravi netko iskusniji ako sam nešto krivo napisao...

Kod tako malih cjenovnih razlika uvijek ti je bolje ici na veci TV u ovom slucaju 65. Tu razliku u kvaliteti neces primjetiti a velicinu primjeti i malo dijete ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 15:31 (bik).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice