Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.106.195
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je pravi 4k naravno. 

Mislim da je to najbolja kupnja trenutno, ako neko strucniji misli drukcije nek veli. 

Frend ga je uzeo i odusevljen je. 

Veliki plus je magic remote i webos koji radi ko vurica.

Edit:

Sad sam vidio da si napisal 55incha, kompic ima 50 incha koji je va panel, za 55-icu nisam siguran al mislim da je ips pa si razmisli. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 20:04 (Pegaz2507).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala ti na odgovoru

ovdje pise da je ips. e sad sta je onda po tome bolje, tj koja je neka bitna razlika ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Proguglaj malo ips vs va tv. 

Da sad ne objasnjavam i ne pisem objasnjenja ali ukratko ako sjedis ravno ispred telke bolji je va panel zbog boljeg kontrasta dok je ips za siri kut gledanja. 

Proguglaj takodjer malo racenzije za telke koje te zanimaju pa odluci koji ti vise odgovara. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Provincija kaže...
8ax, dobro je raditi promociju za, neznam, npr Hisense, smo nemoj otići predaleko kao Garfield, molim te

 Nije shillanje ako radim to za djabe :D

Salu na stranu, u zadnje vrijeme vise pratim ove "lijeve" brendove cisto jer veliki igraci ne donose vise neke opipljive razlike za cijenu prihvatljivu hrvatskim kupcima (npr. NU8000 vs RU8000 vs. TU8500 i Q60T - wtf?)

 

Cinjenica je da su ti B7x00 model best buy cisto jer im je Elipso maksimalno srezao cijenu, ne radi neke nadmocnosti nad drugim TVima.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 21:46 (8ax).
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ko budala čekam da xg9505 padne ispod 10000kn(65")....ne ide pa ne ide...vjerojatno kroz 10 dana stiže xh9505...ako niti tada xg ne bude ispod psihološke granice budem uzeo xf9005(65")

 

sad vidio:)

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 22:24 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

prijatelj mi rece da chekiram ovaj isto HISENSE-H55U7B

ono sto jedino znam da nisam nikad nesto cuo niti vidio da itko spominje ovu marku... pa ako imate neki komentar.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa. Molim vas komentar lineupa televizora za 2020 godinu.

Zanima me vaše mišljenje modela od 3000 do 4500kn ! Nebi htio fulati u koji to range spada :)
Ima li informacija da ćemo napraviti neki skok u kvaliteti ?
Ono što sam ja uspio naći od LG-a ništa novo. Čak najavljuju kraj proizvodnje LCD-a.
Od nasljednika hvaljenog RU 8002 isto ništa.

Pitanje je dali će taj segment preuzeti Kinezi onda ?
I nastavno na to dali od njih ove godine možemo očekivati bolji model od recimo UM 7450 i RU 8002 .
TCL ,Hisense i drugi već pušu za vratom.

No eto dali netko zna neki konkretan model koji se najavljuje da dolazi?
Nešto novo što ćete preporučivati. (8AX - vidio sam , taman mi uzeo temu pred nosom )

Stalno se spominje masovna proizvodnja panela , planovi su bili veliki no eto ti korone !
Dali možda možemo očekivati jeftinije QLED ili NANOCELL modele ?
Recimo da za sljedeći Black friday hvatamo neki tipa LG SM 8600 za 4000 kn ?

Govorim o popularnim 50 i 55-icama. 

 

I jasno mi je da je teško na neviđeno govoriti , ali eto bar iz iskustva. Donekle je to čini mi se sve ista priča svake godine ??

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 9:10 (mr. jo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja čekam NanoTV. Trebao bi u petom izać. Nešto jeftiniji i lošiji od OLEDA, a opet puno bolji od trenutnog modela SM.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mr. jo kaže...

Pozdrav ekipa. Molim vas komentar lineupa televizora za 2020 godinu.

Zanima me vaše mišljenje modela od 3000 do 4500kn ! Nebi htio fulati u koji to range spada :)
Ima li informacija da ćemo napraviti neki skok u kvaliteti ?
Ono što sam ja uspio naći od LG-a ništa novo. Čak najavljuju kraj proizvodnje LCD-a.
Od nasljednika hvaljenog RU 8002 isto ništa.

Pitanje je dali će taj segment preuzeti Kinezi onda ?
I nastavno na to dali od njih ove godine možemo očekivati bolji model od recimo UM 7450 i RU 8002 .
TCL ,Hisense i drugi već pušu za vratom.

No eto dali netko zna neki konkretan model koji se najavljuje da dolazi?
Nešto novo što ćete preporučivati. (8AX - vidio sam , taman mi uzeo temu pred nosom )

Stalno se spominje masovna proizvodnja panela , planovi su bili veliki no eto ti korone !
Dali možda možemo očekivati jeftinije QLED ili NANOCELL modele ?
Recimo da za sljedeći Black friday hvatamo neki tipa LG SM 8600 za 4000 kn ?

Govorim o popularnim 50 i 55-icama. 

 

I jasno mi je da je teško na neviđeno govoriti , ali eto bar iz iskustva. Donekle je to čini mi se sve ista priča svake godine ??

 Falio si temu skroz. Cijene novih modela u većini slučajeva nisu ni formirane, a kad i ti modeli dođu vrlo brzo ima pada cijena. Skoro nitko ne diskutira o tehnologijama i mogućnostima u tom price rangeu, te rasprave su većinom rezervirane za premium segment, ostalo smo ide kratka preporuka i to je to. Ako imaš neko konkretno pitanje, ili se misliš između nekih modela, pitaj i većina će ti preporučiti RU8002, tako da ga slobodno odmah naruči :D

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

trebala bi mi preporuka za tv od 49''. Najbitnije mi je da je IPS, budget je do 4300kn, najcesce ce se gledati filmovi i serije (Netflix, HBO) i spajati na laptop. Naletila sam na akciji ova dva modela pa me zanima koji bi od ta dva preporucili?

 

Sony 49XG8096

LG 49SM8200

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 12:14 (girl05).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
girl05 kaže...

Pozdrav,

trebala bi mi preporuka za tv od 49''. Najbitnije mi je da je IPS, budget je do 4300kn, najcesce ce se gledati filmovi i serije (Netflix, HBO). Naletila sam na akciji ova dva modela pa me zanima koji bi od ta dva preporucili?

 

Sony 49XG8096

LG 49SM8200

 LG 49SM8600 na e-kupi za 4300 -10% na Visa karticu. Za razliku od sm8200 ovaj ima 100Hz. Ne znam gdje ima tog Sonya za 4300?

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na TV-u koji ne podržava DTS ne možeš gledati (slušati) DTS filmove preko njegovog playera s USB-a ili mreže.

 

E, ako je na taj TV spojen PC preko HDMI-a, dal onda radi zvuk? Tj dal komp prilikom gledanja filma, preko HDMIa šalje taj isti DTS ili se vrši konverzija u neki drugi format?

Ako je neki drugi fromat i sve uredno radi, što je s HDR-om? Dal on ide preko HDMI-a? Dal se nešto posebno treba podešavati na PCu i TVu?

I dal TV automatski prepoznaje HDR kad je vanjski ulaz u pitanju, a ne interni player, ili treba ručno podešavati?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

tnx za tip. ovaj sony je u svijetu medija 4000kn. Onda ovaj sony ili LG 49SM8600?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 12:18 (girl05).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
girl05 kaže...

tnx za tip. ovaj sony je u svijetu medija 4000kn. Onda ovaj sony ili LG 49SM8600?

 Sudeći po ovoj stranici  https://www.zkelectronics.com/comparetv/sony-kd-49xg8096/uk/lg-49sm8600pla/uk/  LG je bolji izbor

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

Na TV-u koji ne podržava DTS ne možeš gledati (slušati) DTS filmove preko njegovog playera s USB-a ili mreže.

 

E, ako je na taj TV spojen PC preko HDMI-a, dal onda radi zvuk? Tj dal komp prilikom gledanja filma, preko HDMIa šalje taj isti DTS ili se vrši konverzija u neki drugi format?

Ako je neki drugi fromat i sve uredno radi, što je s HDR-om? Dal on ide preko HDMI-a? Dal se nešto posebno treba podešavati na PCu i TVu?

I dal TV automatski prepoznaje HDR kad je vanjski ulaz u pitanju, a ne interni player, ili treba ručno podešavati?

 Ovo baš i ja htjedoh pitati!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zvuk se pretvara u PCM kao i sve ostalo kaj ide kroz media player na kompu bio to AAC, AC3 ili DTS. To je kao da pitas jel slika koja ide preko (HDMI) kabela MPEG2 ili H.264.

Meni na Samsungu preko Plexa radi DTS-HDMA sa on-the-fly transkodiranjem bez problema.

Kaj se tice HDRa on se ukljucuje na uredjaju koji salje sliku.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 14:13 (8ax).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
Zvuk se pretvara u PCM kao i sve ostalo kaj ide kroz media player na kompu bio to AAC, AC3 ili DTS. To je kao da pitas jel slika koja ide preko (HDMI) kabela MPEG2 ili H.264.
Meni na Samsungu preko Plexa radi DTS-HDMA sa on-the-fly transkodiranjem bez problema.
Kaj se tice HDRa on se ukljucuje na uredjaju koji salje sliku.

Znao sam da playeri i zvučnici imaju sound throughput, il kak se to zove, pa sam mislio da to možda radi i player-HDMI na kompu :D

 

Uglavnom, hvala! 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...

 Falio si temu skroz. Cijene novih modela u većini slučajeva nisu ni formirane, a kad i ti modeli dođu vrlo brzo ima pada cijena. Skoro nitko ne diskutira o tehnologijama i mogućnostima u tom price rangeu, te rasprave su većinom rezervirane za premium segment, ostalo smo ide kratka preporuka i to je to. Ako imaš neko konkretno pitanje, ili se misliš između nekih modela, pitaj i većina će ti preporučiti RU8002, tako da ga slobodno odmah naruči :D

  

Hvala na komentaru,ali mislim da nisam nikako fulao temu. Uglavnom je sve rečeno o modelima 2019 vrijeme je da krenemo i u novu godinu. 

A i nebi baš rekao da se nema što tu reći jer je ovaj range jako popularan i recenziran.

Smisao mog posta je i dali ima smisla čekati neke nove modele ili sada zgrabiti popuste na stare. 

Ima kupaca kojima se ne žuri i nije im hića sada kupovati.

Tako da je legitimo pitanje jeli ima kakvih naznaka da dolazi nešto bolje a za iste pare .

Pošto vidim da tu ima dosta trgovaca ljudi mogu komentirati moguće kretanje cijena u 2020. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima,

jedno pitanje i unaprijed hvala svima na pomoći i odgovorima.

Kupujem tv i sad imam dvojbu, ova mi je zapela za oko: Samsung TV UE55RU8002
Sad se mislim kako ću se naviknuti na tizen jer sam se navikao na android, tj do sada koristio tv i android box. Jasno mi je da i dalje mogu koristiti i jedno i drugo, ali zbog manje kablova i daljinskih :)

Sad da idem na neku opciju sony ili philips android tv-a do ovih 4000 kn ili ipak samsung?

Svaka pomoć i link će dobro doći...

Hvala svima!
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svi oni(proizvođači) od nas prave budale...zahebu se pa izbace neki top model nešto što postane best buy a onda kasnije dodaju neke sitnice koje ne čine veliku razliku u kvaliteti ali čine u cijeni.

Meni je neshvatljivo da im s može desiti da stariji modeli čak budu bolji od novih...hebote ispada da i kod njih je na snazi nepotizam a ne sposobnost kod zapošljavanja.

 

Sony xf9005 model iz 2018 i njegov nasljednik iz 2019 xg9505,čak je ispalo da nativni kontrast je veći kod starijeg modela nego novog.

Prednosti novog modela je što input lag je isti i za 2k i za 4k ulaz(20ms) kod starog je za 2k input 40ms.

Novi model ima redizajnirani daljinski...ima nešto više nita...cpu za android je 30% jači...međutim te neke bitne razlike u slici koje su vidljive na testovima u stvarnom životu bez direktne usporedbe nitko od nas neće viditi.

 

Ustvari dobro su rekli na rtings baš za ova dva modela da ako su im cijene iste je bolje kupiti noviji međutim ako su im cijene različite da je bolje ići na stariji.

 

Recimo kod nas cijena za 65"xf9005 je 9000kn a za xg9505 je 12500kn,znači 3500 kn razlike za...te neke prednosti koje su evetualno vidjive samo kod direktne usporedbe ne vrijede tih 3500kn.

 

Recimo da primjetiš tih 30% jači cpu za android...ali za cijenu od 700kn možeš kupiti android tv box koji ima cpu koji je od tih 30% jači 5 puta i još ti ostane 3500-700=2800kn.

 

Kao što rekoh čekam da dođe ovih dana xh9505 pa kao da se xf nakon toga možda ne bude više prodavao pa eventualno možda na njegovo mjesto stave model iz 2019(xg9505) pa da stave tu cijenu od 9999kn...za te neke sitnice bih bio spreman dati 1000kn više u odnosu na sadašnju cijenu od xf(9000kn)

 

Vrlo vjerojatno xh u odnosu na xg će imati minimalne pomake...tako da ću na kraju kako je krenulu u 2020 godini kupiti model iz 2018.

 

Sony nam za ovu godinu daje zamjenu za xf9005 a to je xh9005...međutim ispalo je da se radi o prepakiranom modeli iz prošle godine iz serije 8505 koja je niža od xf iz 2018.

 

Od nas prave budale stoga možemo biti sritini što postoje ozbiljni recezenti koji nas upozoravaju na njihovo muljanje.

 

Čak kod samsunga to muljanje sa modelima je izraženije nego kod sony...samsung ne podržava dts i sad ja koji želim da koristim ugrađeni media player iz tv-a ne mogu imati zvuk kod 90% stvari koje sam skinuo...poradi jednostavnosti jednostavno želim spojiti vanjski hdd na usb ulaz od tv-a i koristi njegove smart mogućnosti(media player)...samsung kaže ne može.

 

A uprava i zato kupujem smart tv da iz tog hardware lanca izbacim pc i da pojednostavim konzumaciju tog sadržaja...

 

S obzirom na video igre,s obzirom da mi tv služi da ga koristim  i za surfanje i kao monitor za PC sam odustao od oled-a a i radi toga što 65" oled je i dalje papren po cijeni.Tako da jedino igra lcd odnosno tu i nemaš nekog izbora...sony ili samsung.

 

Što je najgore ova serija od sony xf,xg se vrlo dobro nosi sa skupljom samsung linijom 90...ono samsung duplo skuplji a tamo di je bitno(slika) sony ima prednost

 

Definitivno je xf9005 BEST BUY....9000kn za 65" s 5 godina garancije a nakon tih 5-7 godina već budemo imali za istu lovu micro-led.

 

sva tri modela su 65"

 

xf9005=9000kn

xg9505=12500kn

samsung q90r=14000kn

 

 

 

 

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Q85 9900kn
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Strogo tehnički gledano razlika ima stvarno dosta. Osim boljeg image procesora (While last year’s XF9005 used Sony’s X1 Extreme processor, the XG9505 gets the same X1 Ultimate chip found in the 2019 Master Series models. With around twice the processing power of the X1 Extreme..., 2K HFR, Object-based Super Resolution) i novijeg SoCa (1.5GHz A73, 3GB RAM, 900MHz Mali-G71 vs 1.1GHz A53, 2GB RAM, 700MHz Mali-T860 MP2), XG9505 ima niži input lag (20 vs 25ms), Bluetooth 4.2 (2.6x faster and more reliable over-the-air data transmission compared to 4.1, Low Energy /LE/ privacy, transmit data over IPv6 and 10x more packet capacity), ima podršku za eARC (dio HDMI 2.1 specifikacije), Dolby Atmos/AC4 kao i mogućnost reprodukcije Dolby Vision sadržaja preko USB-a, veći peak brightness (1.200 vs 1.000) ali i nešto lošiji kontrast (5.000 vs 6.000) no pitanje je koliko je to vidljivo kada se kalibracijom ne forsira veći brightness. Sumirano XG je ipak nešto bolji televizor. Kao što i sam kažeš to ipak ne vrijedi 3.500kn. Tko kupuje danas za 9.000 kn 65XF9005 je zaista odličan televizor kojemu što se tiče slike konkurira jedino Panasonic koji radi THX certifikata nije mogao ići u nekakve kompromise. Samsung je po meni daleko od ovog dvojca. 65XG9505 vani je već bio ispod 10.000 kn (1.261€). Hoće li naši trgovci prije kraja ljeta ponuditi ovaj televizor po sličnoj cijeni to ti nitko ne može reći.

 

HCMAA ovaj video stvarno pokazuje dominaciju Sony-a u odnosu na Samsung Q90R pa čak i u stvarima u kojima bi Samsung trebao biti bolji. Generalno slika na Sony-u sadrži više detalja (7:19, 7.56), veći peak brightness Samsunga se pogubi u overekspoziciji (18:18), veći broj zona nestane u bloomingu (19:11).

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 1:43 (Leon4rdo).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poštovanje, novi sam na forumu i trebala bi mi preporuka tv-a do 4000kn, velicina ekrana 55'...zanima me sto je najbolje za te novce?
Hvala svima unaprijed!
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku za TV do 1200 - 1500 kn, dijagonala 32", s mogućnošću snimanja programa

 

Što mislite o sljedećim modelima:

Tesla 32T319BH
LG 32LJ510U (trenutno je na akciji)

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

Molio bi pomoć ako može.


Zna li netko koja je stvarna razlika u kvaliteti između modela LG SM8600 i SM9010

Načelno htio sam si kupiti SM9010 ali svugdje su ih praktički rasprodali pa mi nude SM8600.

 

Hvala unaprijed.

pozz

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

Na TV-u koji ne podržava DTS ne možeš gledati (slušati) DTS filmove preko njegovog playera s USB-a ili mreže.

 

E, ako je na taj TV spojen PC preko HDMI-a, dal onda radi zvuk? Tj dal komp prilikom gledanja filma, preko HDMIa šalje taj isti DTS ili se vrši konverzija u neki drugi format?

Ako je neki drugi fromat i sve uredno radi, što je s HDR-om? Dal on ide preko HDMI-a? Dal se nešto posebno treba podešavati na PCu i TVu?

I dal TV automatski prepoznaje HDR kad je vanjski ulaz u pitanju, a ne interni player, ili treba ručno podešavati?

  Jednostavno film koji ima dts, sa programom BOX4 prebaci u format koji ti podrzava samsung ac3. Dva klika minut posla. Ili ne skidaj filmove sa dts-om 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji smart tv veličine 50" uzeti do 2800 kn ? Tv bi nam koristio za netflix i slusanje glazbe preko yt i ponekad obične tv programe . Hvala unaprijed :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HISENSE H75B7510 189 cm, ultra hd 4k, smart tv, dvb-t2/s2

 

5700kn


Jel valja ovo šta?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav Svima!!imam jedno pitanje;Da li je moguce da osim samsunga
nijedna druga marka nije kvalitetna,ustvari da joj nije ni blizu!!Za Sonny
sam citao da je odlicna ali da su pretjerali sa cijenom!!!Htio bih kupiti
uhd 55 incha!!Što je sa PHILIPSOM,TOSHIBOM,GRUNDIGOM!!Nešto su mi
PANASONIC,LG...nepoznati!!Kupio sam prije 12 god. Toshibu,šljaka bez problema-42 incha lcd!!Mož li preporuka i nekakvo kratko objašnjenje!!Imam u blagovaoni Philips hd full,ali mali,to je uz objed,onako!!Pozzz iz St.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako ja sa svojim Samsungom u zadnjih godinu dana nisam skinuo ni jedan film kojem ne radi zvuk?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice