Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.293
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To mi i je problem sta je tv u kutiji, a stan je u građevini. Sutra mi stavlja pregradni zid i stavljamo nosac. Ja sam napravija nekakvu simulaciju sa kartonom i ispada mi 110cm najdonji dio. A mislim da je vesa (donje rupe) 300x300 udaljena od donjeg dijela tv-a nekakvih 19cm. Zato sam i uzea nosac sa nagibom od 15° da izvucem maksimalno.

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 21:42 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa ja sigurno nebi uzimao novi tv da mi plazma nije prdnula.Nemoj dok ne moraš

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DubravkoB. kaže...
Yossarian45 kaže...
HCMAA kaže...
2020 na pragu... LCD (ips) Panasonic (pravi Panasonic)... star 10 godina...bolji nego većina LCD TV-a dostupnih u prodaji... SRAMOTA:(

 Kupio neki dan Sony 49xg9005...po vecini najbolji tv koji mozes kupit u toj dijagonali...i po nicem,al bas po nicem se nemre usporedit sa Panasonicovom plazmom iz 2010 (tu mislim iskljucivo na prikaz)...ni u sd-u , a pogotovo u hd-u... da,sramota

 Znači , nemoram ni tražit dalje pošto mi je kvalitet slike na prvom mjestu.  Ostajem na staroj Panasonic plazmi.

Ja sigurno nebi kupovao novi tv da mi plazma nije prdnula. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Yossarian45 kaže...
HCMAA kaže...
2020 na pragu... LCD (ips) Panasonic (pravi Panasonic)... star 10 godina...bolji nego većina LCD TV-a dostupnih u prodaji... SRAMOTA:(

 Kupio neki dan Sony 49xg9005...po vecini najbolji tv koji mozes kupit u toj dijagonali...i po nicem,al bas po nicem se nemre usporedit sa Panasonicovom plazmom iz 2010 (tu mislim iskljucivo na prikaz)...ni u sd-u , a pogotovo u hd-u... da,sramota

 To jednostavno nije tocno. Osim ako nisi imao hiend plazmu, vecina ostalih plazmi je imala kontrast na razini danasnjih boljih lcdova ili cak losije. Plazme nisu isle realno preko 70-100 nits, ovaj sony ide do 700 nits  bez problema. Sony podrzava siroki raspon boja, hdr, 4k ...

ne znam koju dimenziju plazme si imao, ali ako je bila manja od sonya naravno da je sd izgledao bolje.

Plazme su generalno izgledale bolje kod skaliranja zbog nacina kako su im poslozeni pixeli, imaju bolji motion i sl.

Jesi dobro podesio sonya ?

 

 Imao sam Panasonicovu G seriju koja je bila vrhunska.Bila je 42inca, a Sony je 49...ok to je vece, ali bas ne toliko.

Mislim da nije stvar u brojevima.Plazma je imala puno prirodnije boje i sliku.Sony nisam jos nastelao.Moram malo pogledat na netu kaj drugi vele.SD je grozan i nijedan od ponuđenih nacina mi se ne sviđa osim donekle custom.Ali ono sta me stvarno jako razocaralo je prikaz HD materijala,al da budem iskren tu nisam jos nis kemijao i iskreno se nadam da ce to na nesto licit

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje je na kakvu si sliku naviknut. Jer Sony ima odlične out of the box postavke (za razliku od Samsunga). Ali Samsung pak mnoge ljude oduševljava u dućanima upravo zbog tih prejarkih boja koje nikako nisu ni realne ni ugodne za gledanje u vlastitom domu.

 

SD slika je vjerojatno bila bolja na plazmi, da. Ali pravi HD sadržaj nema šanse.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jučer sam pogledao dvije epizode serije ne netflixu u 4K DOLBY VISION / DOLBY ATMOS na novom 65B8... strava, savršeno (kako je tek na kvalitetnijim oledima?) i onda prebaciš na live tv na neki naš kanal i skužiš u kakvoj smo banani.

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...

Jučer sam pogledao dvije epizode serije ne netflixu u 4K DOLBY VISION / DOLBY ATMOS na novom 65B8... strava, savršeno (kako je tek na kvalitetnijim oledima?) i onda prebaciš na live tv na neki naš kanal i skužiš u kakvoj smo banani.

 Pa dobro sad će bit naših kanala a već ih i ima u FHD rezoluciji pa neće to tako strašno bit.

SD je na svim ekranima ovim novim i većim ćisti užaš.

Ali polako to odlazi u ropotarnicu povjesti men se čini.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...

Jučer sam pogledao dvije epizode serije ne netflixu u 4K DOLBY VISION / DOLBY ATMOS na novom 65B8... strava, savršeno (kako je tek na kvalitetnijim oledima?) i onda prebaciš na live tv na neki naš kanal i skužiš u kakvoj smo banani.

 Pa imas kvalitetan oled :)

Nemaju ovi drugi nista bolju sliku, razlike su male i 99% ljudi potpuno nebitne

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
meboro1 kaže...

Jučer sam pogledao dvije epizode serije ne netflixu u 4K DOLBY VISION / DOLBY ATMOS na novom 65B8... strava, savršeno (kako je tek na kvalitetnijim oledima?) i onda prebaciš na live tv na neki naš kanal i skužiš u kakvoj smo banani.

 Pa imas kvalitetan oled :)

Nemaju ovi drugi nista bolju sliku, razlike su male i 99% ljudi potpuno nebitne

 Pa da, panel je isti, samo je "pogonski stroj" drugačiji 

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima tko iskustva i misljenja u Philipsu:

https://www.philips.de/c-p/58PUS6504_12/6500-series-4k-uhd-led-smart-tv

https://geizhals.at/philips-58pus6504-a2059467.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Danas je na akciji za 500€ + besplatna vinjeta za 2020 (jos usteda od 90€).

 

Dakle za 410€, kako vam se cini?

 

Ili ima nesto bolje do 500€?

 

Inace - akcija je samo danas - 1 dan:

https://www.saturn.at/de/product/_philips-fernseher-58pus6504-12-58-zoll-4k-uhd-led-smart-tv-1716278.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 11:15 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci na LG OLED nema 2+3 garancije, za predpostaviti je da će tako biti i iduce godine kad budu te akcije?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrcHC kaže...

Znaci na LG OLED nema 2+3 garancije, za predpostaviti je da će tako biti i iduce godine kad budu te akcije?

 Nema nažalost. Ja neki dan dokupio 3g PROTECTO jamstva na 65B8 za 800 kn

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To možeš kupiti u bilo kojem trenutno prije nego istekne ovih 2.g. standardne garancije? I nije bitno gdje je tv kupljen?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrcHC kaže...

To možeš kupiti u bilo kojem trenutno prije nego istekne ovih 2.g. standardne garancije? I nije bitno gdje je tv kupljen?

 ne znam baš, ovo je odgovor od PROTECT-a za produženo jamstvo koji sam dobio na mail:

"

Poštovani,
Možete kupiti produljeno jamstvo u Svijetu medija d.o.o.
Sve što je pokriveno u tvorničkom jamstvu je pokriveno i u Protecto jamstvu.
Možete kupiti i puno jamstvo koje pokriva i fizička oštećenja. Svakako se raspitajte u prodavaonici o detaljima.
Važno je da prilikom kupnje na istom računu mora biti stavka kupljenog uređaja kao i stavka jamstva."
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav,

 

kupio samsunga 65RU8002 u SD i sve podesim, tv uredno radi. Problem mi ostaje kada pokušam spojiti android box preko hdmi kabla. tv mi javlja grešku no signal. probao sve hdmi portove, 3 kabla i dva android boxa tako da nije do kablova ili boxa. napravio i hard reset i opet isto. sada sam ga upravo ugasio i iskopčao iz stuje pa cu vidjeti da li će ovo sto promijeniti...

 

da li ima neka postavka da se aktivira hdmi ili tako nešto

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Da dosta je losiji, nema opce smisla usporedivati ips panel s oledom.

Jedino ako ne gledas sadrzaje koji mogu iskoristiti potencijal oleda onda ima smisla uzeti ovaj drugi

Ali oled s linka je rasprodan tako da nemas dvojbe :) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 21:22 (Pixel).
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Za slučaj da je nekome promaklo, sa stranice prije... ovo je fakat dobra cijena

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-ue55ru8002

 Uzeo bi ovaj tv pa me zanima jel pametna kupnja . koristio bih ga 50% za igranje ps4 , 30% za gledanje crtića sa evo tv-a i 20% za gledanje filmova. čini mi se dobra cjena a sad za ostalo se ne razumijem baš. Hvala

9 Kupi , odličan tv
2 Nemoj , ima bolji za te novce
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel5555 kaže...

pozdrav,

 

kupio samsunga 65RU8002 u SD i sve podesim, tv uredno radi. Problem mi ostaje kada pokušam spojiti android box preko hdmi kabla. tv mi javlja grešku no signal. probao sve hdmi portove, 3 kabla i dva android boxa tako da nije do kablova ili boxa. napravio i hard reset i opet isto. sada sam ga upravo ugasio i iskopčao iz stuje pa cu vidjeti da li će ovo sto promijeniti...

 

da li ima neka postavka da se aktivira hdmi ili tako nešto

 spojio laptop putem hdmi i radi. izgleda da je problem rezolucije u android boxu tako da cu ih probati spojiti na stari tv i povećati a nakon toga spojiti na novi tv... nadam se da je to u pitanju.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ursusc355  meni stigao jučer taj tv  55ru8002 trenutno se zabavljam sa postavkama.pa se javim sa dojmovima ubrzo za dan dva

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 20:18 (daki80).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel5555 kaže...
danijel5555 kaže...

pozdrav,

 

kupio samsunga 65RU8002 u SD i sve podesim, tv uredno radi. Problem mi ostaje kada pokušam spojiti android box preko hdmi kabla. tv mi javlja grešku no signal. probao sve hdmi portove, 3 kabla i dva android boxa tako da nije do kablova ili boxa. napravio i hard reset i opet isto. sada sam ga upravo ugasio i iskopčao iz stuje pa cu vidjeti da li će ovo sto promijeniti...

 

da li ima neka postavka da se aktivira hdmi ili tako nešto

 spojio laptop putem hdmi i radi. izgleda da je problem rezolucije u android boxu tako da cu ih probati spojiti na stari tv i povećati a nakon toga spojiti na novi tv... nadam se da je to u pitanju.

 na kraju mi rade HDMI 2, 3 i 4. kada spojim na HDMI 1 stalno javlja grešku NO SIGNAL i taj HDMI kada odem o SOURCE ima u gornjem desnom kutu oznaku za gasenje (kao na daljinskom za gasenje TV). da li je taj HDMI 1 drugaciji od ostali? koliko vidim trebao bi biti isti, ali mi nije jasno zašto jedino on ne radi. da li postoji mogućnost da je neispravan iako TV prepozna da je nešto spojeno ali se ne želi spojiti odnosno javlja grešku da nema signala.

 

ajde vlasnici RU8002 serije, da li vam uredno radi HDMI1 kao i ostali portovi kada nešto spojite na njega? nije da mi trebaju sva 4 porta, ali me nervira da je nešto neispravno za tolike novce i što je novo (ako je neispravno).

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako si probavao par razlicitih uređaja  na HDMI1 i nijedan ne daje signal , definitivno nije u redu nešto. Iako se radi o novom TV-u , moj ti je savjet da ga  probaš vratit na tvorničke postavke , ako ni to ne pomogne , šalji na  servis . 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 23:49 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...

 Puno ti hvala

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji sadržaj inace gledas i od koga si stavija postavke (rtings ili hdtv)?

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 9:37 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U planu mi je ove godine čekati Black Friday pa možda upecati neki bolji tv, potrošio bih 5000 - 5500kn.

Kad kažem bolji - volio bih OLED ali budući da ih nema u dijagonali do 127cm, a to mi max stane u stan, vjerojatno bi to bio nekakav drugi Samsung ili LG (LED ili Nanocell)

 

Budući da nisam prethodnih godina pratio ili kupovao nešto na taj dan, bude li dobrih popusta?

Što bi se moglo uloviti i gdje?

 

Kakvi budu popusti? 10%-20%-30%-40%?

Ili je to klasična hrvatska priča gdje dignu cijene prije za 30% a onda na Black Friday daju popust 20% :-)

 

Ima neka ideja npr., koje trgovine i web shopove ciljati (Elipso, Ekupi, Santa Domenica, itd) ?

16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naručio LG OLED65C9

U subotu bi ga treba odobiti. Jedva čekam :)

www.download.hr - Hrvatski Download Portal - Programi, Giveaway, PC Igre, Forum
 
10 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Jučer poslijepodne mi je došao u Osijek LG 50 7450.

Danas ga slikam i reći ću realne dojmove u odnosu na IPS kojega sam kupio u veljači 2018 (model 2017).

 

Obratio sam se posebno tebi jer tebe to najviše zanima...

btw.

 

E da, stigle su i računalne komponente, ako se sjećaš...to sam jučer već uvalio u kantu...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 10:59 (Anđeo bez falinge).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, trenutno imam Sony XE8505 u 55" varijanti, treba mi TV za spavaću sobu - preferiram što bolju crnu što biste preporučili? Može i 40" dijagonala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bgang kaže...
Pozdrav, trenutno imam Sony XE8505 u 55" varijanti, treba mi TV za spavaću sobu - preferiram što bolju crnu što biste preporučili? Može i 40" dijagonala.

 Va panel ili OLED, koji ti odgovara cijenom... imaš link https://www.nabava.net/televizori  pa traži što ti odgovara.....

 

i ovdje...https://www.displayspecifications.com/

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 12:39 (Anđeo bez falinge).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice