Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.145.870
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

 

Prema preporuci sam prije 14 dana kupio Sony 55XF9005 i sad imam problem. 13 dana je sve bilo u redu, a onda se jučer i danas pojavio problem da nema slike kod prebacivanja sa Android aplikacije (Perfect Player) na TV. TV počne jako sporo reagirati (npr. nakon pritiska na tipku za pojačavanje, na TV-u se toj pojača tek nakon 10-tak sekundi), ali najveći problem je što nema slike. Jedino rješenje je iskopčati ga iz struje i ponovo ukopčati. Ima netko kakav prijedlog? Odmah kod prvog pokretanja TV se nadogradio na Android 8.0.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Pozdrav,

 

odlučio sam se nakon 10 godina na promjenu TV i investiciju. Razmatram LG OLED65C9. Cijena15.000kn cca u inozemstvu. Kod nas ga nema ispod 18k.

Da li ima bolje opcije za taj novac?

www.download.hr - Hrvatski Download Portal - Programi, Giveaway, PC Igre, Forum
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 također dvoumim...ima tko kakav savjet? hvala

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 21:09 (fila2208).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam se isto dvoumio izmedju ta 2 modela. i nakon svega procitanog na netu i vidjenog uživo,na kraju sam se odlucio i kupio 55ru8002 .samo zato jer je bio jeftiniji. (naručen na mall.hr, trenutno imaju brutalna sniženja)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dži kaže...

 Pozdrav,

 

odlučio sam se nakon 10 godina na promjenu TV i investiciju. Razmatram LG OLED65C9. Cijena15.000kn cca u inozemstvu. Kod nas ga nema ispod 18k.

Da li ima bolje opcije za taj novac?

 Što se tiče kvalitete slike i ako gledaš mnogo filmova, onda je taj OLED besprijekoran.

Od LCD-a jedini blizu bi mu bio Samsung Q90, on je još skuplji, ali pošto ide Black Friday, možda bi mogao biti oko 2000€ vani.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
2020 na pragu... LCD (ips) Panasonic (pravi Panasonic)... star 10 godina...bolji nego većina LCD TV-a dostupnih u prodaji... SRAMOTA:(

 Kupio neki dan Sony 49xg9005...po vecini najbolji tv koji mozes kupit u toj dijagonali...i po nicem,al bas po nicem se nemre usporedit sa Panasonicovom plazmom iz 2010 (tu mislim iskljucivo na prikaz)...ni u sd-u , a pogotovo u hd-u... da,sramota

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tako ti je to kod ne vjeruješ vlastitim očima!
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A gledao si u taj TV, priznaj!...gledao i sebi nisi vjerovao i kupio si ga!...pa ti čitaj forume pokraj očiju vlastitih!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...

 također dvoumim...ima tko kakav savjet? hvala

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60r-vs-samsung-ru8000/780/784?usage=7318&threshold=0.1

 

Oba su 120Hz.

55Q60 ima veću svjetlinu, ukoliko ti je bitnija svjetlina/HDR. S tim i nešto veći kontrast.

RU8002 ima bolju uniformnost sive i crne. Meni možda ipak malo bitnije od njihove razlike u svjetlini.

 

Ja gađam na neki dobar popust za 65-icu RU8002. Mislim da bi mogla biti jako dobra kupnja za cca 6500kn. Nadam se... :)

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yossarian45 kaže...
HCMAA kaže...
2020 na pragu... LCD (ips) Panasonic (pravi Panasonic)... star 10 godina...bolji nego većina LCD TV-a dostupnih u prodaji... SRAMOTA:(

 Kupio neki dan Sony 49xg9005...po vecini najbolji tv koji mozes kupit u toj dijagonali...i po nicem,al bas po nicem se nemre usporedit sa Panasonicovom plazmom iz 2010 (tu mislim iskljucivo na prikaz)...ni u sd-u , a pogotovo u hd-u... da,sramota

 Znači , nemoram ni tražit dalje pošto mi je kvalitet slike na prvom mjestu.  Ostajem na staroj Panasonic plazmi.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen jučer u svijet medija LG OLED 65B8 novi, nekorišten, original zapakiran. Prvi dojam.... WOW, stranger things u 4K s netflixa, ludnica. Samo sa nadam da ćemo se priviknuti na veličinu jer poslije 40" ovo je znatno veće. Klinci kažu da im je ok, ja se privikavam a žena svaki put kad uđe u dnevnu: "majke ti mile što je velik" 

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Dži kaže...

 Pozdrav,

 

odlučio sam se nakon 10 godina na promjenu TV i investiciju. Razmatram LG OLED65C9. Cijena15.000kn cca u inozemstvu. Kod nas ga nema ispod 18k.

Da li ima bolje opcije za taj novac?

 Što se tiče kvalitete slike i ako gledaš mnogo filmova, onda je taj OLED besprijekoran.

Od LCD-a jedini blizu bi mu bio Samsung Q90, on je još skuplji, ali pošto ide Black Friday, možda bi mogao biti oko 2000€ vani.

 Hvala.

Već ima za 2.000 EUR u Austriji onaj model PLA (koliko sam uspio skužiti u odnosu na skuplji 7LA su neke kozmetičke i audio razlike), jedino što je garancija 2 godine, a za tu lovu to mi je malo.

Ima netko iskustvo sa kupovinom u inozemstvu. Garancija se može ostvariti u servisu u HR?

 

www.download.hr - Hrvatski Download Portal - Programi, Giveaway, PC Igre, Forum
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yossarian45 kaže...
HCMAA kaže...
2020 na pragu... LCD (ips) Panasonic (pravi Panasonic)... star 10 godina...bolji nego većina LCD TV-a dostupnih u prodaji... SRAMOTA:(

 Kupio neki dan Sony 49xg9005...po vecini najbolji tv koji mozes kupit u toj dijagonali...i po nicem,al bas po nicem se nemre usporedit sa Panasonicovom plazmom iz 2010 (tu mislim iskljucivo na prikaz)...ni u sd-u , a pogotovo u hd-u... da,sramota

 To jednostavno nije tocno. Osim ako nisi imao hiend plazmu, vecina ostalih plazmi je imala kontrast na razini danasnjih boljih lcdova ili cak losije. Plazme nisu isle realno preko 70-100 nits, ovaj sony ide do 700 nits  bez problema. Sony podrzava siroki raspon boja, hdr, 4k ...

ne znam koju dimenziju plazme si imao, ali ako je bila manja od sonya naravno da je sd izgledao bolje.

Plazme su generalno izgledale bolje kod skaliranja zbog nacina kako su im poslozeni pixeli, imaju bolji motion i sl.

Jesi dobro podesio sonya ?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 10:52 (Pixel).
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...

Kupljen jučer u svijet medija LG OLED 65B8 novi, nekorišten, original zapakiran. Prvi dojam.... WOW, stranger things u 4K s netflixa, ludnica. Samo sa nadam da ćemo se priviknuti na veličinu jer poslije 40" ovo je znatno veće. Klinci kažu da im je ok, ja se privikavam a žena svaki put kad uđe u dnevnu: "majke ti mile što je velik" 

 Za mjesec dana .... da bar 77" nije tako skup 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lomba100 kaže...
fila2208 kaže...

 također dvoumim...ima tko kakav savjet? hvala

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60r-vs-samsung-ru8000/780/784?usage=7318&threshold=0.1

 

Oba su 120Hz.

55Q60 ima veću svjetlinu, ukoliko ti je bitnija svjetlina/HDR. S tim i nešto veći kontrast.

RU8002 ima bolju uniformnost sive i crne. Meni možda ipak malo bitnije od njihove razlike u svjetlini.

 

Ja gađam na neki dobar popust za 65-icu RU8002. Mislim da bi mogla biti jako dobra kupnja za cca 6500kn. Nadam se... :)

 

Lanjski Q60 je imao vidljivo bolji kut gledanja od NU8002... mislim da je to slučaj i s ovogodišnjim modelima... iako po ovom rtings-ovom testiranju to ispada marginalna razlika.

 

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za slučaj da je nekome promaklo, sa stranice prije... ovo je fakat dobra cijena

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-ue55ru8002
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...

 

Lanjski Q60 je imao vidljivo bolji kut gledanja od NU8002... mislim da je to slučaj i s ovogodišnjim modelima... iako po ovom rtings-ovom testiranju to ispada marginalna razlika.

 

 

 Proslogodisnji su imali jace pozadinsko osvjetljenje, sto donekle utjece i na kut gledanja...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

Ima li televizora do 1700kn sa smartom/androidom, dijagonale 32", ako ima moze tko koji preporuciti

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
da me nije strah burn-in.a...kupio bi oled...ali s obzirom na prirodu moje uporabe...još jednom budem dao šansu LCD-u.

A to znači samo xf ili xg ili nasljednik xh...Ali me više muči dijagonala 55" ili 65"...kod nas u gradu nema tih Sony modela,pa da se malo poigram.

I onako moram u Zagreb,slijedeći mjesec...pa ću otići do Sancte...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
meboro1 kaže...

Poz,

Zna li tko da li se može dokupiti garacija do 5 godina i koliko to košta. Naletio sam na jednu dobru ponudu ali ja garancija na lg oled samo 2 godine?

 Nisi pratio.

LG do 31.prosinca daje 2+3 god gar+3god osiguranja  registracijom na LG siteu.

 Mislim da je ova garancija sa LG-ovog site-a samo za LED modele (ne i za OLED-e). Više ovdje

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...

Kupljen jučer u svijet medija LG OLED 65B8 novi, nekorišten, original zapakiran. Prvi dojam.... WOW, stranger things u 4K s netflixa, ludnica. Samo sa nadam da ćemo se priviknuti na veličinu jer poslije 40" ovo je znatno veće. Klinci kažu da im je ok, ja se privikavam a žena svaki put kad uđe u dnevnu: "majke ti mile što je velik" 

 Za kolko para? Imas 5.g. jamstva? Predpostavljam da ne, pošto je 2018 model

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
k31k0 kaže...

Pozdrav!

 

Prema preporuci sam prije 14 dana kupio Sony 55XF9005 i sad imam problem. 13 dana je sve bilo u redu, a onda se jučer i danas pojavio problem da nema slike kod prebacivanja sa Android aplikacije (Perfect Player) na TV. TV počne jako sporo reagirati (npr. nakon pritiska na tipku za pojačavanje, na TV-u se toj pojača tek nakon 10-tak sekundi), ali najveći problem je što nema slike. Jedino rješenje je iskopčati ga iz struje i ponovo ukopčati. Ima netko kakav prijedlog? Odmah kod prvog pokretanja TV se nadogradio na Android 8.0.

 

Zar se nitko nije susreo s ovim problemom? Zanima me čisto da znam hoću li ga vratiti i uzeti lovu natrag ili da uzmem drugi isti.

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
k31k0 kaže...
k31k0 kaže...

Pozdrav!

 

Prema preporuci sam prije 14 dana kupio Sony 55XF9005 i sad imam problem. 13 dana je sve bilo u redu, a onda se jučer i danas pojavio problem da nema slike kod prebacivanja sa Android aplikacije (Perfect Player) na TV. TV počne jako sporo reagirati (npr. nakon pritiska na tipku za pojačavanje, na TV-u se toj pojača tek nakon 10-tak sekundi), ali najveći problem je što nema slike. Jedino rješenje je iskopčati ga iz struje i ponovo ukopčati. Ima netko kakav prijedlog? Odmah kod prvog pokretanja TV se nadogradio na Android 8.0.

 

Zar se nitko nije susreo s ovim problemom? Zanima me čisto da znam hoću li ga vratiti i uzeti lovu natrag ili da uzmem drugi isti.

 Nemam android tv pa ti ne mogu dati pametniji savjet, ocito taj app radi problem, zblesira se i zauzme ocito procesor pa ti zato nema slike i sve kasni. Mozes deinstalirati/reinstslirati taj app ? Vjerojatno nskon updatea app ima nekih problema

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

13699 doplatio sam za 5g garancije jer trenutno oledi nisu u 2+3 akciji

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sutra mi se stavlja nosac na zid. Nosac ide na 15° put dole. TV ide nasuprot kreveta. Krevet i madrac je cca 60cm visine. Na koju visinu bi bilo dobro stavit tv sa tih 15°? Po nekim mojim procjenama, ako ga puno dignem tih 15° ce mi bit malo. A opet ako je puno dole, moglo bi smetat za vrat jer se gleda ležeci. 123x71 je dimenzija tv-a

sent via S10e
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nani kaže...

 Mislim da je ova garancija sa LG-ovog site-a samo za LED modele (ne i za OLED-e). Više ovdje

 Da, u pravu si.

Ovo su modeli na koje ide 2+3

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 20:57 (BigD_Cro).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gledam na Google, vjerojatno je problem u aplikaciji(perfect player)....jel ti nju koristiš za IPTV,ili kao video player

za video player stavi VLC ili mxplayer

izbriš app s tv-a...pa vidi jel problem i dalje postoji

ocjene za perfect player i nisu baš neke

jedino što sam našao na jubito je buffering problem with perfect player
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 21:16 (HCMAA).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#Moby-Split

upravo ležim na krevetu bez madraca na visini od 54cm(home made krevet)...isprid mene na udaljenosti od 200 cm je TV 32" na zidnom nosaču.Rub tv-a je na 80 cm visine od poda...s obzirom da je okvir tv-a širok oko 6-7 cm,to bi bilo da mi ekran započinje na 86-87cm od poda...kada su mi oči u horizontali vidim točno sredinu ekrana.

Na tvom mjestu išao bih na 100cm visine od ruba TV-a...tako bi ja,za 55 bi išao na 100cm a za 65 na 120 cm

tv prvo stavi na stol,da stoji na svojim nogama,tada montiraj na tv zidni nosač tako da točno možeš izmjeriti udaljenost ruba TV-a od rupa u nosaču s kojima se montira na zid.

uzmi onu malu magnetsku libelu(20kn),prvo probuši sa manjim svrdlom pa tek proširi s većim....nek ti netko drži cijev od usisavača u blizini rupe da ti ne ide prašina po prostoru:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice