Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.081.588
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Koji je bolji tv od ovih 2? Zanima me više kvaliteta slike.

 https://www.displayspecifications.com/en/comparison/404283d74

Ili neki bolji model za oko 3000kn.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ag008 kaže...

Tražim model do 3000kn, poželjno 50",

ima li bolje od LG 50UK6300MLB ?

 Ja imam taj model samo 65" super sam zadovoljan sve sto mi treba ima.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/samsung-ue65ru7172

 

Za PS 4 PRO, Iskon IPTV?

Da ili ne? Jako je dobra cijena.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa ak ti je dobra cijena uzmi iako bi po meni za igre bolje bilo nešto sa IPS ekranom.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

Pa ak ti je dobra cijena uzmi iako bi po meni za igre bolje bilo nešto sa IPS ekranom.

Samsung mi je samo opcija. Koliko znam kod njih nema IPS. Nešto drugo od 65" do 7500-8000 kn?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kolika je stvarna razlika kod PS4 igranja, izmedu IPS i VA panela. Da li VA isto kao i kod monitora ima izrazen "ghosting" ?

 

Pretpostavljam da je VA puno bolji za gledanje, zanima me da li je IPS isto toliko bolji za igranje, ipak su to televizori, pa sam siguran da je response  i na IPS i na VA los u odnosu na monitore?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
3dfx kaže...

kolika je stvarna razlika kod PS4 igranja, izmedu IPS i VA panela. Da li VA isto kao i kod monitora ima izrazen "ghosting" ?

 

Pretpostavljam da je VA puno bolji za gledanje, zanima me da li je IPS isto toliko bolji za igranje, ipak su to televizori, pa sam siguran da je response  i na IPS i na VA los u odnosu na monitore?

 


Najbolji televiziri imaju bolji response time od TN monitora:)

 

Ovdje imaš tablicu:

 

TV  vrijeme odziva:
https://www.rtings.com/tv/tests/motion/motion-blur-and-response-time

 

Monitori vrijeme odziva:
https://www.rtings.com/monitor/tests/motion/motion-blur-and-response-time

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 10:31 (Crt True Colors).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/samsung-ue65ru7172

 

Za PS 4 PRO, Iskon IPTV?

Da ili ne? Jako je dobra cijena.

 https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ru7100

 

Za tu cijenu sasvim ok, najmanji input lag na tržištu.

11 ms.

 

Malo je veći response time panela pa bude ghostinga

ali ništa pretjerano.

Za ono što ti trebaš i tu cijenu obzirom na veličinu teško ćeš naći bolje od toga.

Uzimaj ako je novac u pitanju, ako ne onda NU8002 ako igdje nađeš novog.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 12:03 (Strelok).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok je cijena ja sam platio 5300, koristim iptv, netflix i hbo go, radi super slika odlicna, za te novce ta vecliina ce posluziti, ja sam uzeo lg samo radi OS-a jer se pise da je brzi nego tizen.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
Memphis kaže...

Pa ak ti je dobra cijena uzmi iako bi po meni za igre bolje bilo nešto sa IPS ekranom.

Samsung mi je samo opcija. Koliko znam kod njih nema IPS. Nešto drugo od 65" do 7500-8000 kn?

65NU8002, 8099 kn.

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/jamstvo-promocija/Premium-ultra-HD-LED-TV-SAMSUNG-UE65NU8002TXXH-Smart-Ultra-slim-164295.html

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
ParaNO1d kaže...
Memphis kaže...

Pa ak ti je dobra cijena uzmi iako bi po meni za igre bolje bilo nešto sa IPS ekranom.

Samsung mi je samo opcija. Koliko znam kod njih nema IPS. Nešto drugo od 65" do 7500-8000 kn?

65NU8002, 8099 kn.

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/jamstvo-promocija/Premium-ultra-HD-LED-TV-SAMSUNG-UE65NU8002TXXH-Smart-Ultra-slim-164295.html

Vidio sam. Slao sam upit o stanju, nema odgovora, a nebi htio izložbeni primjerak 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Vidio sam. Slao sam upit o stanju, nema odgovora, a nebi htio izložbeni primjerak 

Vjerojatno imaju jer da je izložbeni onda bi naveli kao što je navedeno za npr Hisense H65U7A. Možda da ih se nazove direkt pa pitat za NU8002?

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/promocije/Ultra-HD-LED-TV-HISENSE-H65U7A-Smart-164636.html

 

Mislim da je naše tržište puno NU8002, posebno 65" pa i 75" pa se tako dugo nude na akcijama u raznim shopovima s vrlo dobrim cijenama.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kome je blizu Sancta Domenica od 16-19.05 otvara Megastore u Arena Park Zagreb. Popusti su 20% na Sony 2019 i 25% na sve Panasonic, 20% na sve Samsung, 15% na sve LG televizore.

 

Samsung QE55Q6FN 6.200 kn, QE55Q60R (2019) 8.000 kn, QE55Q65 (2019) 8.000kn, QE65Q6FN 8.888 kn, 65Q8DN 10.400 kn

Panasonic TX-55FX700E 4.725 kn, 55FX740E 5.250 kn, 58EX703E 5.800 kn, 55FZ800E OLED 9.750 kn

LG 50UK6950 3.315 kn, 55UK6950 4.250 kn, 49SK8500 5.000 kn, 55SK8500 6.000 kn, OLED55B8 9.000 kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 8:33 (Leon4rdo).
 
3 0 hvala 5
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 43UK6300 na ekupi ispadne 2186 kn uz kod "ekupi". Mislim da je ok cijena ako netko pikira ovo.

 

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-43UK6300MLB-SMART-1316534.aspx

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da ce Sony 55" xf9005 biti 7649. Dal je to ok cijena? Ne znam dal ce na to jos ici Mastercard popust od 10% i akcija 5g garancije...

Mozda nesto bolje za te pare od ponudenog?

 

Vidim da je i LG OLED TV 55B spusten na 8999. Pa me zanima sto mislite?

 

TV ce biti za gledanje filmova, serija, PSPro, PC (Ovisno o raspolozenju :). TV ce se se gledati na udaljenosti do 3 metra i (mozda malo iz kosa - ovisi gdje stavimo kauc). Nesto se pricalo da ce Sony podrzavati AirPlay2 i Home Kit od Applea ali mi se ne cini da se to desilo - dok su Samsung i neki jeftini TVi vec dobili podrsku za to :(

 

Razmisljao sam i o seriji 8 od Samsunga ali sam geldao recenzije i one zone me previse zivciraju. Da mi se cijeli brigthes pojaca kad se pojavi titl na ekranu i onda opet smanji kad titl ode - to bi me jako zivciralo. I u recenziji su pokazali da uvod Marovca nema zvijezda na nebu jer ih algoritam ispegla i ekran je crn dok se ne pojavi tekst na ekranu :D Takve stvari (+ ove zone) me jako zivciraju obzirom na cijenu. Dal Sony ili taj LG imaju takvih "featurea" koji bi mi isli na zivce?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 0:43 (JosephBullet).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako namjeravaš koristiti za PC i PSpro OLED zaboravi ili kupi na vlastitu odgovornost.

Savjet samo.

 

Ovo sa zvijezdama, to je popravljeno sa updateom, ovisi o postavkama TV-a također.

Nažalost svaki TV to ima do neke mjere (tv sa FALD i local dimingom), ima moj, ima prijatelj

na Z9D Sony također, to se preuveličava malo previše.

Ljudi bi crnu na LCD tehnologiji ali onda nebi ovako pa onako.

Trenutno je to neki limit i kompromis koliko se može, OLED npr. zbog ABL-a nemože prikazati

pravi HDR kako bi trebao a samim time i bijelu kao LCD.

 

Ovo za titlove je istina da, ali samo za filmove za HDR-om, još nisu popravili sa updateom.

Kod sadržaja koji nema HDR to ne postoji.

Nervira malo istina ali nije nešto strašno da bi sad bilo presudno no kako kome.

Najbolje bi bilo da gledaš Sony nekakav, neznam koliko točno imaš postavljen novčani rang.

 

Za zadnje, ne postoji savršen TV...još.

Samo najbolji za trenutno vrijeme a opet ovisi o namjeni.

LG nema toga što bi tebi išlo na živce jer se gasi svaki piksel pojedinačno.

Nema ni blura, no ima slabiji HDR i rizik od burn ina.

Doslovno trebaš znati sa panelom i ponašati se kao prema autu na neki način.

Koristiti refresh pixela, paziti na logoe, paziti da ne gledaš svaki dan isti sadržaj.

Za gaming i PC nikako nije, jamstvo to ne pokriva.

Što god pisalo na netu da je popravljeno ne vjeruj jer nije.

Također OLED s godinama degradira zbog prirode tehnologije, tako da u prosjeku

bude slabijeg intenziteta nakon 2 god.

 

Čak bi ti preporučio neki LG sa IPS panelom ali nije to baš idealno za gledanje filmova.

Ako usporedimo sa konkurencijom.

Najbolje da odeš u centre i pogledaš izložene koji te zanimaju mada tamo nisu uvjeti

kao doma a svi TV-i redom rade na Store modeu na max za onaj efekt.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 7:37 (Strelok).
 
0 7 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da oled ne moze prikazati hdr kako treba ? 

Ne znam zašto onda oled uvijek pobijedi kao najbolji za hdr.

Hdr na oledu je odlican zbog vrhunskog kontrasta, bit hdra ja kontrast i veliki dinamicki raspon, a ne svijetla slika.

Cilj hdr-a nije prikazati sto svijetliju sliku nego sto kontrastniju tamo gdje treba, tj istaknuti detalje koji su svijetli , a pri tome ne izgubiti detalje u tamnim dijelovima slike, oled je tu za sad nepobjediv!

 
5 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
JosephBullet kaže...

 

 

Vidim da je i LG OLED TV 55B spusten na 8999. Pa me zanima sto mislite?

 

 

 

OLED je daleko superiorniji od LCD..!

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim 2 TD-a radi ničega.

Ne poznam forumaše ali vjerojatno je netko u ovoj temi trgovac ili zastupnik LG-a.

 

Čovjek kaže da će koristiti i za PSpro i PC a vi njemu dalje oled trubite. Baš me zanima koji će mu od vas dvojice nadoknaditi štetu kad se burn in pojavi...

Nemoj mi samo stavljati te statistike i gluposti sa neta.

Da si stavio sa rtings komparacije bila bi druga priča.

 

Nigdje nisam rekao da Oled nevalja i ne oblikuj postove u svoju korist.

Superiorniji je po prikazu (zapravo to sam i naveo) no ovisi o namjeni.

Da gledaš samo filmove i samo filmove Oled i samo oled.

Za svestranu uporabu nažalost ne.

 

Ma

 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa za što služe thumb opcija na forumu?

 

tumbs up - slažem se

tumbs down - ne slažem se

 

Ja se sa tvojom tvrdnjom ne slažem  i to sam stisnuo...nisam zastupnik nikakve tehnologije niti proizvođača samo se ne slažem sa tvojom tvrdnjom i nemoraš se odmah ljutiti.

Ja sam kolegu skužio da će koristiti TV u mix usage-u (malo filmovi,malo Ps4, malo Max Tv i sl. , malo komp itd...) smatram da oled to može vrhunski odraditi i da neće imati burn in..

Ako će po čitave dane imati samo jednu sliku na TV-u (što po njegovom postu nisam skužio) onda definitivno neka bježi od OLED-a.

 

Lp

 

Moj PC  
4 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...

Vidim 2 TD-a radi ničega.

 

Nemoj mi samo stavljati te statistike i gluposti sa neta.

Da si stavio sa rtings komparacije bila bi druga priča.

 

 

 

Na rtings je isto tako.
Flatpanelshd  jedan od najpouzdaniji za TV recenzije:)
https://www.flatpanelshd.com/

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evincar kaže...

Pa za što služe thumb opcija na forumu?

 

tumbs up - slažem se

tumbs down - ne slažem se

 

Ja se sa tvojom tvrdnjom ne slažem  i to sam stisnuo...nisam zastupnik nikakve tehnologije niti proizvođača samo se ne slažem sa tvojom tvrdnjom i nemoraš se odmah ljutiti.

Ja sam kolegu skužio da će koristiti TV u mix usage-u (malo filmovi,malo Ps4, malo Max Tv i sl. , malo komp itd...) smatram da oled to može vrhunski odraditi i da neće imati burn in..

Ako će po čitave dane imati samo jednu sliku na TV-u (što po njegovom postu nisam skužio) onda definitivno neka bježi od OLED-a.

 

Lp

 

 Dodajmo i da je ABL rijesen updateom, jer LG relativno brzo reagira kad je OLED u pitanju. Drugo, kad se pusta/igra HDR uvijek mozes smanjiti backlight na gaming ili movie profilu, bilo bi bolno igrati navecer sa full HDR brightnesom... Nemojmo zaboraviti i to da OLEDi imaju funkcije za smanjenje efekta poput screensavera i gasenja ekrana nakon nekog vremena te logo recognition da samo njega potamni, pixel refresh u standby-u i slicno.

 

Jedino ne bih preporucio dugo gledanje u PC desktop koji ima dijelove poput taskbara stalno na istom mjestu... Asus ima OLED monitor i ima smanjen backlight zbog manjeg retentiona/burnina. Ali za PC namjenu bolje pricekati neki microLED ili top-emission OLED za jedno par godina.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 12:53 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...

Da gledaš samo filmove i samo filmove Oled i samo oled.

Za svestranu uporabu nažalost ne.

 

Ma

 S ovim se ne mogu nikako složiti.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slažem se da je OLED odličan izbor za višenamjensko korištenje, ali ovaj test uopće nije relevantan za ocijenivanje burn-in pojave jer navedeni model ima maks svjetlinu zaslona od 150 cd/m2 što je više nego jadno, dok novi modeli imaju 700 i više što uvelike utječe na burn-in.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Slažem se da je OLED odličan izbor za višenamjensko korištenje, ali ovaj test uopće nije relevantan za ocijenivanje burn-in pojave jer navedeni model ima maks svjetlinu zaslona od 150 cd/m2 što je više nego jadno, dok novi modeli imaju 700 i više što uvelike utječe na burn-in.

 

 I dalje su ga koristili 5000 sati tako da se panel trošio te je rezultat vrijedi. 150 cd/m2 je na Expert 1 predlošku, dok je u Standard 300 cd/m2. Što je i dalje manje od današnjih, ali po standardu za SD. Nije ludilo za HDR, ali dovoljno da vidimo za trošenje panela općenito. Ionako danas nitko ne gleda/igra 100% vremena HDR, a i na drugim TV-ima je slično kada nije HDR izvor, osim ako nafrljiš ručno backlight na max.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Kome je blizu Sancta Domenica od 16-19.05 otvara Megastore u Arena Park Zagreb. Popusti su 20% na Sony 2019 i 25% na sve Panasonic, 20% na sve Samsung, 15% na sve LG televizore.

 

Samsung QE55Q6FN 6.200 kn, QE55Q60R (2019) 8.000 kn, QE55Q65 (2019) 8.000kn, QE65Q6FN 8.888 kn, 65Q8DN 9.000 kn

Panasonic TX-55FX700E 4.725 kn, 55FX740E 5.250 kn, 58EX703E 5.800 kn, 55FZ800E OLED 9.750 kn

LG 50UK6950 3.315 kn, 55UK6950 4.250 kn, 49SK8500 5.000 kn, 55SK8500 6.000 kn, OLED55B8 9.000 kn

 Popusti vrijede i u Splitu u SD u Jokera.

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Super, jel mi tko moze reci koji kvalitetan FHD tv trenutno kupiti? SD izbacuje 9 TVa. Uglavnom za Iptv i DVD, da nema ghosting slike i da je slika sto realnija. I da nije trom. Do danas sam imao Panasonic plazmu i Pioneer Kuro. Zanima me izmedu 44'' i 50''. Jel ima koja dobra duša da preporuči? Hvala! 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 8:42 (master943).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
master943 kaže...

Super, jel mi tko moze reci koji kvalitetan FHD tv trenutno kupiti? SD izbacuje 9 TVa. Uglavnom za Iptv i DVD, da nema ghosting slike i da je slika sto realnija. I da nije trom. Do danas sam imao Panasonic plazmu i Pioneer Kuro. Zanima me izmedu 44'' i 50''. Jel ima koja dobra duša da preporuči? Hvala! 

 

 Nema više dobrih FHD televizora, na izlasku su i ima samo low-to-mid-end modela. Ako uzmemo u obzir želje za brzinom, dobrom slikom bez ghostinga i modele plazmi koje si prije imao, ostaje ti samo OLED 4K kao pandan. Neki od FHD modela čak nemaju ni full smart OS-ove. 4K je jednostavno standard danas. Možda bolje da navedeš ciljanu cijenu pa da ti se nešto preporuči...

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok,

 

pitanje

 

5500 kn Samsung 55NU8002 je po vama jako dobar 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Ali nema izlaz jack za zvučnike, a ja imam Z623 i ne bih taj 2.1 sustav mjenjao za ništa. Postoji li adapter?

 

Uz to, koja je razlika između 55PUS780355PUS7503 ?

Po displayspec razlika je u 5 kilograma!?

 

Sad su dosta pojeftinijli u elipsu

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7503/ 4800 kn 

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7803/ 5000 kn 

 

Hvala svima

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice