Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.140.643
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno da je garfield1 poslao privatnu poruku sa svojim Philips ponudama  pa cu odgovoriti javno,mozda kojem jadniku pomogne da

 

ne nasjedne na njegove price {100ti put}... garfield1....ja sam ti vjerovatno dao najvise minusa u ovih par godina,makar nis ne komentiram,i prestao paratiti temu jel

 je stvarno mucno godinama gledati jadnike koji nasjednu na tvoje fore jel nisu upuceni,tko si ti i sta radis na forumu,zato bi svaka stranica trebala poceti sa

 velikim upozorenjem na tebe i tvoje namjere.Nevjerovatno koliko si uporan i pristojan pa te zato ocito ne izbacuju sa foruma,tj vracao si se ti sa raznim nickovima,

ali prica je uvijek ostala ista,zato,ako tko novi ovo procita moze malo procitati o tebi i u sirokom luku te zaobilazit kad te vec moramo trpit svakodnevno na

ovom forumu!

 

Rekao bi ja svasta,ali sve je vec receno puno puta a vi koji neznate samo ga zanemarite,tj bar probajte jel je nemoguce...

 

Sretno svima u kupovini novog tv a!

 

p.s.  Ja jos trazim pomoc ili bar nes pametno od nekoga upucenoga!

Moj PC  
8 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
millo kaže...

Za ljude koji znaju, molim za savjet jel ok ovaj tv za koji film i ps4pro.

 

 Je, bit će ti ok, za tu lovu mena bolje.

Dobar kontrast za filmove , dobar za gaming, uzmi ga

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...

Pozdrav, je li ovaj kabel dobar za gledanje 4k sadržaja s laptopa na tv (laptop ima hdmi 2.0)? Buni me ovo max fps 30, a može dati 60Hz 

 

EDIT: i zašto je omjer slike 21:9?

 kupio sam ja tih par jeftikanera (točno taj model) , trebalo mi za pospajat neke stvari, rade ok, nisam imao nekih problema s njima (na 4k sadržaju).  

Samo jednom mi se slika nešto zblesirala, ali vjerojatno nema veze s kabelom. 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...

Pozdrav svima,vec mjesec dana trazim tv i naravno sto vise citas to manje znas vec sam lud od svega,pocetna suma je bila do 4.5k sad je narasla do

 nekih 6k.... prvo je bio 1 izbor LG 50UK6950PLB,koliko sam razumio to je va panel a 55 je ips pa sam naletio na LG 49UK7550 koji je nano cell,bla bla

ali nisam siguran jel on RGBW jel to nebi,nebi sad u polemike ali ukratko ocito se jedva vidi razlika,jedino na 4k materijalu se kuzi a takav bih pretezno

i gledao...znaci 4k,hdr ripovi se 90 posto gleda,iptv imam ali mi nije vazan posto je PC spojen stalno na TV..I sad me zanima sta bi majstori rekli izmedju

par modela....

 

LG 50UK6950PLB vs LG 49UK7550

 

LG 49SK8500 ili mozda 8100 vs QE49Q6FN

 

SAMSUNG UE55NU8002 vs ???

 

ili mozda nesto drugo? sve me vuce na 8002 ali ih nema a i mozda jos neka akcija bude da stane u budjet,trenutno min je 6500,

od 55 mozda 55UK7550 ako nije rgbw?

 

Trenutno imam Samsung UE48H6400 100hz,pls...

 LG UK7550 (i iznad) ima RGB full 4K rezoluciju, primjetit ćeš razliku jedino kod spajanja PC-a na TV zbog ikonica i malih slova (biti će čišća slika na full 4K RGB panelu). Na klasičnom materijalu za TV se ne primjeti.

 

Tablica niže na strani, ima dva taba pa prebaci na LCD:

 

https://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1523522612

 

 

LG 49SK8500 je FALD, IPS 120Hz, Alpha7 cpu, itd. znači bolji od 6950 i 7550. UK7550 je kao 6950 sa full 4K rezom i Nano cell filterom za boje. SK8100 je kao 7550 sa 120Hz i Alpha7 cpu-om.

 

Tablica za usporedbu:

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

 

 

Naravno, ako se može i paše IPS, preporučuje se SK8500. BTW 49SK8100 nema high frame rate na 4K već samo 2K.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 12:39 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukasijaner kaže...
mariocroatia78 kaže...

Pozdrav svima,vec mjesec dana trazim tv i naravno sto vise citas to manje znas vec sam lud od svega,pocetna suma je bila do 4.5k sad je narasla do

 nekih 6k.... prvo je bio 1 izbor LG 50UK6950PLB,koliko sam razumio to je va panel a 55 je ips pa sam naletio na LG 49UK7550 koji je nano cell,bla bla

ali nisam siguran jel on RGBW jel to nebi,nebi sad u polemike ali ukratko ocito se jedva vidi razlika,jedino na 4k materijalu se kuzi a takav bih pretezno

i gledao...znaci 4k,hdr ripovi se 90 posto gleda,iptv imam ali mi nije vazan posto je PC spojen stalno na TV..I sad me zanima sta bi majstori rekli izmedju

par modela....

 

LG 50UK6950PLB vs LG 49UK7550

 

LG 49SK8500 ili mozda 8100 vs QE49Q6FN

 

SAMSUNG UE55NU8002 vs ???

 

ili mozda nesto drugo? sve me vuce na 8002 ali ih nema a i mozda jos neka akcija bude da stane u budjet,trenutno min je 6500,

od 55 mozda 55UK7550 ako nije rgbw?

 

Trenutno imam Samsung UE48H6400 100hz,pls...

Sinoc bio u Emezetti.

 

Dragi moji, sve te vase price oko panela i kuteva gledanja.

 

Iskreno gledao sam LG-e koji imaju IPS i meni to cak djeluje losiji kut gledanja nego VA samsunzi, cisto subjektivno. 

 

A Sony XF90 ima (po meni) kut gledanja od 179.9999, a kao to je VA...po meni se nista ali bas nista ne gubi s kutem gledanja. 

 

Tako da preporucujem svima da pogledaju uzivo televizore. 

 

Meni je isto 8500 favorit ali samo radi softvera i daljinskog. Slika na svim televizorima je odlicna i ovisi 99% o signalu. Tek na oledu se skuzi ekstra kvaliteta u prikazu. 

 

To je moj pogled na stvar, kao prosjecni korisnik. Bitnije mi je da mi TV ima CI slot pa da mogu izbacit prijemnik od teleoperatera ili recimo da ima dobar softver i da mi je lako slozit programe

nego to da li ce u laboratorijskim uvjetima panel imat 0.3% manje kontrasta od etalonskog panela.

 

A da cu angazirat strucnjaka da me posjedne i objasnjava sto je blooming, bleeding, pixeldicksucking brate necu i ne da mi se zamarat s tim. 

 

Prvo i osnovno : TV SE NE PROCJENJUJE U TRGOVINI !

Tamo sigurno nećeš vidjeti koji tv ima kakvu sliku, svi su krivo i neoptimalno podešeni, rasvjeta je prejaka i neprirodna , doma nemaš niti približno takve uvijete.

U trgovini sigurno nećeš moći procjeniti koji tv loše izgleda iz kuta, koji ima bolji kontrast , boje i sl.

Ako je tV napucan u svemu na max, naravno da će i iz kuta bit ok, ali kad ga podesiš kako treba , kao što ćeš ga gledati kod kuće, tada se itekako više vide  pojedini nedostatci.

Isto tako ako neki t u startu ima lošiji prikaz (npr ips u odnosu na VA) , onda i kad gledaš VA do nekog kuta , imat će i dalj bolju sliku dok toliko ne degradira do razine koju je ips imao u početku. 

To sve jako ovisi od tv-a do tv-a.

U trgovini sigurno nećeš vidjeti blooming  i light bleed na VA panelima , pa čak i kad gledaš skroz sastrane, previše je jako okolno svjetlo. 

Mislim, trgovine u tako namjerno složene da prikriju nedostatke kako bi lakše prodale tv-e. Što misliš zašto scvaki tv ima eksplicitni Shop Mode u koji ga postvaiš kad je u trgovini.

 

Ne moraš se ti ničime zamarati, baci svoje novce na što hoćeš, ali nemoj ionda prosipati gluposti drugima.

I nemoj kasnije reći kako nisi znao ako kupiš nešto što će ti doma izgledati daleko lošije nego u trgovini.

A ako te takve stvari nit ne brinu, ne znam zašto onda opće komentiraš i  odgovaraš nekome tko je tražio savijet, a očigledno je da nemaš pojma :)

 

 

 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...

Naravno da je garfield1 poslao privatnu poruku sa svojim Philips ponudama...

 I meni je isto poslao poruku sa preporukom da kupim Philipsa i odmah sam izbrisao poruku jer mi ne pada na pamet kupiti Philipsa jer ga ne smatram proizvođačem koji bi spadao kvalitetom među LG, Samsung, Sony...

 

I ja još uvijek tražim tv, trenutno mi je izbor Samsung UE55NU8002... nije mi hitno za kupiti pa pratim dal će cijena biti manja od 6500 koliko je sada u Elipsu (ako ga imaju na zalihi).

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukasijaner kaže...

Sinoc bio u Emezetti.

 

Dragi moji, sve te vase price oko panela i kuteva gledanja.

 

Iskreno gledao sam LG-e koji imaju IPS i meni to cak djeluje losiji kut gledanja nego VA samsunzi, cisto subjektivno. 

 

A Sony XF90 ima (po meni) kut gledanja od 179.9999, a kao to je VA...po meni se nista ali bas nista ne gubi s kutem gledanja. 

 

Tako da preporucujem svima da pogledaju uzivo televizore. 

 

Meni je isto 8500 favorit ali samo radi softvera i daljinskog. Slika na svim televizorima je odlicna i ovisi 99% o signalu. Tek na oledu se skuzi ekstra kvaliteta u prikazu. 

 

To je moj pogled na stvar, kao prosjecni korisnik. Bitnije mi je da mi TV ima CI slot pa da mogu izbacit prijemnik od teleoperatera ili recimo da ima dobar softver i da mi je lako slozit programe

nego to da li ce u laboratorijskim uvjetima panel imat 0.3% manje kontrasta od etalonskog panela.

 

A da cu angazirat strucnjaka da me posjedne i objasnjava sto je blooming, bleeding, pixeldicksucking brate necu i ne da mi se zamarat s tim. 

 Ni ja nisam vidio razliku u dućanu između 50UK6950 i 55UK6950, jedan pored drugog. Demo mod na najjače, vrlo jako osvjetljenje u dućanu i pomno odabrane demo fotografije iz telke.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...

Pozdrav svima,vec mjesec dana trazim tv i naravno sto vise citas to manje znas vec sam lud od svega,pocetna suma je bila do 4.5k sad je narasla do

 nekih 6k.... prvo je bio 1 izbor LG 50UK6950PLB,koliko sam razumio to je va panel a 55 je ips pa sam naletio na LG 49UK7550 koji je nano cell,bla bla

ali nisam siguran jel on RGBW jel to nebi,nebi sad u polemike ali ukratko ocito se jedva vidi razlika,jedino na 4k materijalu se kuzi a takav bih pretezno

i gledao...znaci 4k,hdr ripovi se 90 posto gleda,iptv imam ali mi nije vazan posto je PC spojen stalno na TV..I sad me zanima sta bi majstori rekli izmedju

par modela....

 

LG 50UK6950PLB vs LG 49UK7550

 

LG 49SK8500 ili mozda 8100 vs QE49Q6FN

 

SAMSUNG UE55NU8002 vs ???

 

ili mozda nesto drugo? sve me vuce na 8002 ali ih nema a i mozda jos neka akcija bude da stane u budjet,trenutno min je 6500,

od 55 mozda 55UK7550 ako nije rgbw?

 

Trenutno imam Samsung UE48H6400 100hz,pls...

 

SAMSUNG UE55NU8002 ili 55Q6FN

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
king73 kaže...
mariocroatia78 kaže...

Naravno da je garfield1 poslao privatnu poruku sa svojim Philips ponudama...

 I meni je isto poslao poruku sa preporukom da kupim Philipsa i odmah sam izbrisao poruku jer mi ne pada na pamet kupiti Philipsa jer ga ne smatram proizvođačem koji bi spadao kvalitetom među LG, Samsung, Sony...

 

I ja još uvijek tražim tv, trenutno mi je izbor Samsung UE55NU8002... nije mi hitno za kupiti pa pratim dal će cijena biti manja od 6500 koliko je sada u Elipsu (ako ga imaju na zalihi).

 UE55NU8002 ili 55Q6FN da dobra tva, vrlo sličnih performansi, pa koji nađeš povoljnije uzmi

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trenutno mi je limit 6000 i ni kune više do proljeća-ljeta... Panny plazma 42x20 još uvijek radi besprijekorno već neznam devet-deset godina ali treba mi nešto veće i da je u FHD-4K.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b4rt!mej kaže...

Deutschland opet sa zanimljivom ponudom. (Media Markt)

Nakon nikakvog crnog petka, krenule su bolje ponude.

Kod njih je neka vrsta BF stalno, uvijek novi super popusti i akcije. Samsung Germany ima sada posebnu ponudu sa sniženim cijenama televizora uz koje, ovisno o modelu, ide gratis mobitel. Od A6 pa sve do Note 9.

 

Najveći popust je na ovom novom 8K 75Q900 i to čak 2000 EUR,  tv je tek stigao na tržište i več je 30% jeftiniji. I dalje je to skupo ali je nezamislivo da bi recimo naša SD dala popust 15000 kn i gratis Note 9 ili S9+ 

 

 

Još bolje je s vjerojatno najboljim OLED televizorom u ovom trenutku:

 

Sony 65AF9 s odličnom cijenom u Saturnu- 2499 EUR. (55" je 1699) Popust od 1500 za tv koji je isto vrlo kratko na tržištu. Ne smijemo ni napisati koju cijenu ima kod nas ali moramo jer radi se o 28000-30000kn

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

fala, lega

 

taman sam podigao 100t kn za novi auto al ću ići na polovni zbog tog teveja.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Još jedna ponuda. Ne znam pravu cijenu
3700 kn
https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-58NU7102-Ultra-HD-SMART-1371761.aspx
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
king73 kaže...

Trenutno mi je limit 6000 i ni kune više do proljeća-ljeta... Panny plazma 42x20 još uvijek radi besprijekorno već neznam devet-deset godina ali treba mi nešto veće i da je u FHD-4K.

 ulovi QE55Q5FN ako bude na popustu prije NG ili NU8002

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hehe, kad bi već išao na taj 75" onda pričekaj još mjesec, dva jer vrlo vjerojatno dolazi novi One Connet Box koji će imati HDMI 2.1 chip s full specifikacijama. Ovaj put nije krivnja samsunga niti nekog drugog tv branda nego HDMI.ORG daje zadnju i zeleno svjetlo za sve ono što će taj čudesni 2.1 donijeti (48gbps, 4K120, 8K60, svi mogući noviteti earc, vrr, qms, qft itd itd)

 

Za nekoliko sati u japanu kreće prvi 8K javni kanal, imat će oni to na čemu gledati a mi se još borimo hoće li ikada i tanki 1080i u H.265 kod nas možda doći s odgodom

 

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Ne moraš se ti ničime zamarati, baci svoje novce na što hoćeš, ali nemoj ionda prosipati gluposti drugima.

I nemoj kasnije reći kako nisi znao ako kupiš nešto što će ti doma izgledati daleko lošije nego u trgovini.

A ako te takve stvari nit ne brinu, ne znam zašto onda opće komentiraš i  odgovaraš nekome tko je tražio savijet, a očigledno je da nemaš pojma :)

Ima ovdje jako puno rekreativnih čitatelja koji su u potpuno zbunjeni sa cijelim buzzwordom i ponudom bezbroj modela od malih milion proizvođača...a svejedno zele kupit neki 'bestbuy' (sebe ubrajam u takve)

 

Tako da je moj komentar bio općenito prirode, nisam trebao replicirati čovjeku. Mislim da je prevelik fokus na kvalitetu samih panela a neke se bitne razlike ionako nemogu vidjet. Ili mogu? Di?

 

Nema nigdje nekog postenog showrooma sa razlicitim proizvodjacima di zaista mozes pogledat real world sadrzaj na kucnim posstavkama. Mozda bi trebalo otvorit tako nesto? :) 

 

btw. na Sony 65AF9 kad se prikaže potpuno crna pozadina i natpis Sony ili Bravia se vidi kako bijela svijetlost prelazi preko rubova slova i presijava na podlogu (kako god se to zvalo, ako se ikako zove)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
mariocroatia78 kaže...

Pozdrav svima,vec mjesec dana trazim tv i naravno sto vise citas to manje znas vec sam lud od svega,pocetna suma je bila do 4.5k sad je narasla do

 nekih 6k.... prvo je bio 1 izbor LG 50UK6950PLB,koliko sam razumio to je va panel a 55 je ips pa sam naletio na LG 49UK7550 koji je nano cell,bla bla

ali nisam siguran jel on RGBW jel to nebi,nebi sad u polemike ali ukratko ocito se jedva vidi razlika,jedino na 4k materijalu se kuzi a takav bih pretezno

i gledao...znaci 4k,hdr ripovi se 90 posto gleda,iptv imam ali mi nije vazan posto je PC spojen stalno na TV..I sad me zanima sta bi majstori rekli izmedju

par modela....

 

LG 50UK6950PLB vs LG 49UK7550

 

LG 49SK8500 ili mozda 8100 vs QE49Q6FN

 

SAMSUNG UE55NU8002 vs ???

 

ili mozda nesto drugo? sve me vuce na 8002 ali ih nema a i mozda jos neka akcija bude da stane u budjet,trenutno min je 6500,

od 55 mozda 55UK7550 ako nije rgbw?

 

Trenutno imam Samsung UE48H6400 100hz,pls...

 LG UK7550 (i iznad) ima RGB full 4K rezoluciju, primjetit ćeš razliku jedino kod spajanja PC-a na TV zbog ikonica i malih slova (biti će čišća slika na full 4K RGB panelu). Na klasičnom materijalu za TV se ne primjeti.

 

Tablica niže na strani, ima dva taba pa prebaci na LCD:

 

https://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1523522612

 

 

LG 49SK8500 je FALD, IPS 120Hz, Alpha7 cpu, itd. znači bolji od 6950 i 7550. UK7550 je kao 6950 sa full 4K rezom i Nano cell filterom za boje. SK8100 je kao 7550 sa 120Hz i Alpha7 cpu-om.

 

Tablica za usporedbu:

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

 

 

Naravno, ako se može i paše IPS, preporučuje se SK8500. BTW 49SK8100 nema high frame rate na 4K već samo 2K.

 

 

 

 

 E to se trazi 6950 od 50incha bi trebao biti VA,full4k a 55 ips rgbw tako da nebi 55 verziju uzimao,ovo za high frame rate na 4K već samo 2K nisam znao,

budem malo to istrazio... tak i ja nekako razmisljam,samo mi se cini ue8002 kao ipak bolji izbor  tu mi je dilema izmedju njega i sk8500 ali kad bi nasao 55 verziju q6gn za 6 i sitno to bi mi bio izbor ali nema trenutno,49 je 60hz i naravno velicina...  za sk8500,kao dobar tv ali,ali..imas fald a vecina ga iskljuci ili na low,malo zona,pa nezz koliko je to prednost,dok ga vidim u mraku,katastrofa ali se tjesim postavljanjem ledica iza i ionako ne gledam u mraku nikad,uvijek malo led svjetlo...sve ce na kraju izgleda presuditi cijena koji uleti povoljnije..

ja bi ovako poslozio...

 

55q6gn,ue 8002 pa sk 8500 i daj molim te reci zasto kazes,ako moze ips?kut gledanja mi ne igra ulogu..

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...

 

 E to se trazi 6950 od 50incha bi trebao biti VA,full4k a 55 ips rgbw tako da nebi 55 verziju uzimao,ovo za high frame rate na 4K već samo 2K nisam znao,

budem malo to istrazio... tak i ja nekako razmisljam,samo mi se cini ue8002 kao ipak bolji izbor  tu mi je dilema izmedju njega i sk8500 ali kad bi nasao 55 verziju q6gn za 6 i sitno to bi mi bio izbor ali nema trenutno,49 je 60hz i naravno velicina...  za sk8500,kao dobar tv ali,ali..imas fald a vecina ga iskljuci ili na low,malo zona,pa nezz koliko je to prednost,dok ga vidim u mraku,katastrofa ali se tjesim postavljanjem ledica iza i ionako ne gledam u mraku nikad,uvijek malo led svjetlo...sve ce na kraju izgleda presuditi cijena koji uleti povoljnije..

ja bi ovako poslozio...

 

55q6gn,ue 8002 pa sk 8500 i daj molim te reci zasto kazes,ako moze ips?kut gledanja mi ne igra ulogu..

 Nema vrlo točnog ili vrlo ispravnog odgovora nažalost. Sam moraš prokljuviti da li IPS ili VA. A nisu svi VA i IPS isti. AKo ugasiš local dimming onda gubiš kontrast kako god okrenuo. Ali ja osobno nikako ne volim edge local dimming, nebitno da li VA ili IPS - jednostavno je sranje. Isto tako ja osobno gledam OLED pa nije ista točka gledišta. Jer u mraku i mračnim scenama jedino OLED totalno valja ili nešto poput XF9005 dođe blizu. Nažalost. Ostali nafrlje svjetlo i boje da dobiju sličan efekt, ali samo sličan. Da, rijetko tko gleda u potpunom mraku (kino ugođaj), ali isto tako rijetko tko gleda sa jako pojačanim osvjetljenjem kao u dućanu ili po direktnom suncu mobitel.

 

Razlika između FALD i edge local dimminga (u tamnom okruženju, desno prenaglašeno za efekt):

 

 

 

 S treće strane najvjerojatnije gledaš u PC monitor koji je TN ili eventualno IPS, tako da vidiš taj efekt sivije crne i probijanja svjetla non-stop. Da li te to smeta, moraš sam promisliti. Isto tako se local dimming može smanjiti jer zna biti na HIGH po defaultu, plus što ljudi idu probati gledati u mraku ali sa izabranim "Standard" ili "Eco" modom slike koji su za dnevno gledanje. I onda se čude zašto je toliko siva crna...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 14:58 (Mad Ant).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Madant  hvala,gledam u ips monitor i ja gledam OLED ali ja samo gledam he he,za sad... da,morat cu izgleda sam zakljucit koji va ili ips,

tesko je u trgovinama bilo kaj vidjeti pa sam zato i pitao ovdje...ceka se popust pa cemo dalje,,pozzz!

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

trebao bih mišljenje za  LG 32LK6100PLB

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-32LK6100PLB

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-lg-32lk6100plb-32-82cm-full-hd-smart-tv-dvb-t2-c-s2/proizvod/235497

 

Ujedno bih trebao preporuku za  pojačalo WLAN mreže i kvalitetnu sobnu TV antenu

 

HVALA

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 17:42 (espltd).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio lg 55uk6500. Hvala svima na savjetima. Telka je solidna. 

Spojio maxtv i laptop. Da li je normalno da ne mogu odjednom gledati ta 2 hdmi-ja? Točnije pitanje je da kad gledam preko laptopa, ne radi mi niti jedan hdmi ulaz. Naravno., kad prebacim na drugi. Nego moram odspojiti laptop i onda mi javlja signal na hdmiju od maxtv. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz,

 

Znam da nije potpuno vezana poruka uz ovu temu, ali me zanima da li netko tu ima sličnog iskustva.

 

Dan prije Black Friday-a u Santa Domenici sam uzeo TV i na drugom računu neku opremu za gaming. Da bi mi danas nakon više od tjedan dana komotno javili oprosti nemamo tih gamepada, možeš dobiti crne ili lovu. Inače bi me baš bilo briga, li sam ta dva gamepada obećao bratičima za Božić/rođendan. I velim im da mi trebaju čekat ću ako treba ali su me lagano odjebali.

 

Sad me zanima jer im mogu kaj napraviti, pisati prigovor ili nekak zaprijetiti da ispune svoje obveze. Lovu su znali skinuti i komotno ju imati na svom računu a kad im ne odgovora ili nemogu neš ispuniti sam mi vele na lijep način ko te jebe.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uzmi pare nazad i trazi iste negdje drugdje...  

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
žganac kaže...

Kupio lg 55uk6500. Hvala svima na savjetima. Telka je solidna. 

Spojio maxtv i laptop. Da li je normalno da ne mogu odjednom gledati ta 2 hdmi-ja? Točnije pitanje je da kad gledam preko laptopa, ne radi mi niti jedan hdmi ulaz. Naravno., kad prebacim na drugi. Nego moram odspojiti laptop i onda mi javlja signal na hdmiju od maxtv. 

 Ne shvaćam kako misliš dva u isto vrijeme? Šta radi taj "drugi" HDMI? Ili hoćeš reći da kada ti je spojen laptop i koristiš TV kao monitor, svi ostali ulazi ne funkcioniraju, tipa ako prebaciš na kućno kino ne dobiješ ništa? To mi zvuči čudno. BTW, napravi update firmwarea ako već nisi. Možeš uvijek napraviti i reset na tvorničke postavke.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OK. Hvala. Danas mi je dosao tv 👍
Moram sad vidit upute kako taj HBO GO aktivirat a tv-u... tu sam tudum 🙄
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

uzmi pare nazad i trazi iste negdje drugdje...  

 Bi al ovjde su bili za 240 kn po komadu, nema ih u tim bojama po to cijeni nigdje...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@zganac
Nije normalno , moraš moći koristiti sve uređaje koji su priključeni na HDMI ulaze . Probaj ovako, sve kabele poiskljucivaj ,isključi TV iz struje na par min,ponovo sve spoji, pa vidi .. Naravno, ako ima dostupna nova ver firmware-a azuriraj .

Mala napomena :Nemoj ukljucivat kabele nikad dok TV radi, spali se ulaz začas , u slucaju da ne znaš :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 23:09 (error_666).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Maxtv je hdmi 1. Laptop hdmi2. Spojeno odjedanput oba 2.  Radi recimo maxtv na hdmi1. Prebacivanjem na hdm2 nema slike sa laptopa.. Iskreneo spajao sam sve na živo. Ne budem više

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Zna li netko ima li razlike u matricama, kvaliteti izvedbe ili necemu drugom izmedju samsungovih modela, ovisno  o dijagonali. 

Konkretno mislim na UE50NU7402 i UE55NU7402.

nekako si ne mogu opravdati 200 eura razlike u tih 5”.

 

unaprijed zahvaljujem na odgovoru

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čitam i čitam i čitam....brdo informacija meni manje koristi.

Molim zakorjele tv watchere i stručnjake za savjet...kupnja tv-a cca 4K kn. Gledat će se naši programi preko Iskona + filmovi s neta.

Razmak gledanja je 3+ m.

Hvala svima unaprijed!

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice