Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.633
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li se moze otici u SD po tv ili ova cijena vrijedi samo za web shop? Taj sony...

 

Ako uzmem preko weba kad je dostava za zg?

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Virty

Na koji nacin si onog sony-a dobio za 7900kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da je falio inche, da prica o 49" modelu.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
geronimo4661 kaže...
FlatScher kaže...
R36 kaže...
garfield1 kaže...
Dioniz111 kaže...

Zanima me mišljenje koja od navedenih televizija je najporeporučljivija za gleanje utakmnica i filmova u hd -u te igranje play stationa 

 

1.Sony Bravia KD-49XE8077

2.Sony Bravia KD-49XE8005

3.Sony Bravia KD-49XE7077

4.Sony Bravia KD-49XE7005

 

Takoder me zanima koja je najpovoljnija za instalaciju kodija te jos neki tv od 49 ili 50" koji mozete preporučiti 

Ako češ gledat uglavnom sport, onda ti preporučujem taj veoma dobar model:) A nije dobar samo za sport, več i za druge sadržaje.. Več ima 100Hz osvežavanje panela, što je veoma važno za gledanje sporta, 10 bitni panel,i veoma dobar procesor. A dobar je i što se tiče igara.

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-49pus7502-android-ambi3.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ili taj nešto jeftiniji model sa isto 100Hz osvežavanjem panela.

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-49pus7101.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Obavezno uzmi Sony...moja preporuka XE80 seriju., to su ti ova prva dva.

 

Pozdrav, da se nadovežem na ovo jer ocigledno gledamo slicne proizvode, zanima me koji bi od navedenih (ili ne od navedenih po nekoj cijeni od 5-6k max) bio najbolje "all around" riješenje koje se moze naci kod nas ili narucuti izvana a da dostavlja u Hr, znaci gledao bi se i sport a tu i tamo upalila i plejka i gledali definitivno i filmovi (možda najcesce ovo osim za vrijeme prvenstva). Da li se uopce isplati sad na ovim akcijama ista grabiti (ako to nisu oni 7k+ kuna top end Sony tv-i jer to si trenutno priusitit bas i ne mogu :D) ili se vise isplati onda sacekati zimu i nadati najboljemu?

 

edit: zaboravio sam napomenuti ako ima nesto od 55" naravno da isto ulazi u igru, samo nekako gledam okolo i ne vidim bas postene ponude pa nisam se sjetio ukljuciti :D

 

 

Pogledaj si ovaj Sony sa VA panelom.

 

 

 

Evo samo da se jos raspitam koja je tocno razlika izmedju KD-49XE7077 i KD-49XE7005 verzije, vidim da je 005 osjetno jeftiniji pa me zanima da li je to do kvalitete slike ili jednostavno do android vs smart, u principu gledam na to da bude što bolja slika jer ono lako si ja kasnije nabavim rasbery i igram se sa slaganjem media centra (a i ono plejka je tu) ali tesko da kasnije nabavim bolju sliku :D

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da ti ne pričaš o xd7005 i xe7077?

Ako je tako, xd je nešto bolji jer ima android, a sika mu nije ništa gora dapače.

Ako su oba xe onda je samo razlika u boji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 12:40 (Grga1984).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

XD je 2016, XE je 2017.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

da ti ne pričaš o xd7005 i xe7077?

Ako je tako, xd je nešto bolji jer ima android, a sika mu nije ništa gora dapače.

Ako su oba xe onda je samo razlika u boji.

 

Konkretno sam pricao o ova 2 modela

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-49xe7005-4k.aspx

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-49xe7077-4k.aspx

sad sam tek primjetio da doslovno imaju identicnu cijenu ipak, uglavnom ako je razlika samo u androidu onda vjerujem da ova verzija sa ne moze skoditi :D

Hvala jos jednom na informacijama :)

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@FlatScher

Ako tražiš televizor sa IPS panelom, uzmi koji dobar Philips model:) Jer sa svim drugim, češ biti razočaran uopšte ako češ gledat u mraku..

 
0 5 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako vec ides na tu Sony seriju 7,i odlucis se na xe(znaci 2017 model) imaj na umu da je 49" model  IPS a 55" je VA panel tako da bi ti se vjerojatno vise isplatilo malo se rastegnuti i uzeti 55".

 

A razlika izmedju xe 7005 i 7077 je samo u boji,nista vise.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 13:25 (geronimo4661).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Niže su ti recenzije za xd i xe.

XD ima Android, xe nema.

Početkom tjedna 55xd7005 je bio na akciji 5400kn u elipsu 5 godina garancije. dosta bolje kupnja od 49xe7005 u tom cijenovnom razredu.

Vjerujem da će ista cijena biti sutra na crni petak.

 

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x700d

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x720e

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@FlatScher

Ako tražiš televizor sa IPS panelom, uzmi koji dobar Philips model:) Jer sa svim drugim, češ biti razočaran uopšte ako češ gledat u mraku..

Ovaj lik nema srama.

PSN: Muskarcina77
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dalja46 kaže...

@Virty

Na koji nacin si onog sony-a dobio za 7900kn?

Ipak nisam, bio je nesporazum između SD i mene.

Cijena je 8.729,10kn.

PSN: Muskarcina77
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55" E7 has been available in the UK for £1,499 plus potential £500 cashback from LG

65" E7 has been available in the UK for £2,499 plus potential £800 cashback from LG 

Makes me think that LG have got some big improvements coming in 2018 with these price drops.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
koorpa kaže...

Da li se moze otici u SD po tv ili ova cijena vrijedi samo za web shop? Taj sony...

 

Ako uzmem preko weba kad je dostava za zg?

 

mozes otic u sd, pa cak i ako nema u samom tom ducanu di si otiso, mogu narucit isporuku iz skladista centralnog.

isti dan stize ako narucis do 16h, dan kasnije ako im je dostavna sluzba zaprimila zadnje narudzbe

 

btw XE9005 modeli se prodaju jako dobro.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Fantasticno, hvala na informacijama jos jednom, budem se onda protegnuo do 55" ako je bas znatna razlika, a ono nije da bas mora biti ta serija Sonyja samo vidim da je dosta solidna cijena i sa Sonyjevim proizvodima nikad nisam imao problema, iako su ponekad malo skuplji od konkurencije.

 

Btw zasto je Philips bolji od konkurencije za gledanje po mraku? Nisam bas istrazivao njihove TV-e (nekako preferiram Sony i LG jer s njima sam imao doticaja, doduše LG s monitorima) pa ono ako je baš znatno bolje budem razmislio i o tome, svakak tek sutra mogu uzeti pa ono što vise info to bolje :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FlatScher kaže...

Fantasticno, hvala na informacijama jos jednom, budem se onda protegnuo do 55" ako je bas znatna razlika, a ono nije da bas mora biti ta serija Sonyja samo vidim da je dosta solidna cijena i sa Sonyjevim proizvodima nikad nisam imao problema, iako su ponekad malo skuplji od konkurencije.

 

Btw zasto je Philips bolji od konkurencije za gledanje po mraku? Nisam bas istrazivao njihove TV-e (nekako preferiram Sony i LG jer s njima sam imao doticaja, doduše LG s monitorima) pa ono ako je baš znatno bolje budem razmislio i o tome, svakak tek sutra mogu uzeti pa ono što vise info to bolje :D

 Ako gledamo modele sa IPS panelima, je Philips bolji u mraku zbog Ambilighta..Jer crna još nekako izgleda crna, dok na ostalim modelima izgleda siva:) Pa i sama uniformiranost panela, izgleda na Philipsu osjetno bolja. Ako se odlučiš za televizor sa IPS panelom , onda ti svakako preporučujem model Philips 6412 ili još bolje model 7101 ili 6482. Još što se tiče Sony modela xe7005 veličine 55" . Taj model nije ništa posebno, osim što mu je kontrast dobar. Ima veoma loš" razpon boja, lošiju svetilnost napram svim Philips modelima u tom rangu, kod statične slike se vide crne trake, nema Androida  itd..Sony modeli serije 6, su lošiji napram prošlogodišnjim modelima..A ovdje si pogledaj šta kaže čovjek za Philips model.

 

Pozdrav. Ja sam htio Android TV tako da imam sve u jednom i izbor je pao philipsa6412. Kupio sam ga u elipsu na blackfriday po povoljnoj cijeni i jucer sam ga spojio i nakon sat vremena sto sam ga koristio sam prezadovoljan i preporučio bi ga. Metalik izgled je lijep i bolje se uklapa u sobu, a i prasina se manje vidi.
Instalacija je brza i jednostavna i sve je bilo podeseno za par minuta.
Slika i boje su jako dobre a s postavkama koje sam dobio od clana foruma Garfielda slika je jos bolja.
Izbornici, prebacivanje kanala i otvaranje filmova ide sve glatko.
4k filmove otvara sa usba za par sekundi i slika je izvanredna a na HD i SD je isto jako dobra i zadovoljan sam a podrzava sve moguće formate za otvaranje s usba.
Daljinski je kvalitetan i ima tastaturu na stražnjoj strani tako da netreba nikakav dodatni daljinski.
Ima sve moguće vrste konekcije wifi, bt,dlna,Mhl,usb, 4hdmi, 2usb, stereo i opt out.. tako da ga se sa svime moze umrezit.
Ambilight mi je isto super i stvara lijep ugodjaj po noći i dojam jos veće slike a moze se miijenjat po zvuku ili po slici.
Sa zvukom sam zadovoljan koliko to moze bit dobar zvuk sa 20w zvucnicima ali posto imam bolji audio sustav spojit cu ga na njega radi boljeg basa i punoće zvuka.
Android 7 smart dio, igrice i programe nisam jos isprobao al posto ima quad procesor i dosta memorije 2/32 mislim da bi trebao sve lagano okretat tako da sam si uzeo i 2 gamepada za igrice.
Garancija od 5 godina (2+3) je isto super kao i mala potrošnja energije A+

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 15:47 (garfield1).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

majstor ti veli za IPS panel, a ako ides po 55xe9005 to je VA panel.

Inace, neces bit razocaran, to su sve nijanse i osobne preferencije, na koje se naviknes, osim u slucaju da bas jako zelis tu crnu vidjet kao rupu (npr oled Tv pa i plasme), a ne kao crni ekran :D . Ja recimo nikako ne volim vidjet motion blur, i ako ga primjetim jednom, nanervira me toliko da skuzim i u situacijama kad ga inace ne bih primjetio

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav :)

 

Šta kažete na ovu ponudu? 

 


LED TV LG 49UJ6307
 3.999,00  10,00% 399,90 

 

kn 3.599,10

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gdje vidiš tih 10% ?
Ok, ali jedino ako voliš IPS
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
zed1122 kaže...

Pozdrav, trebao bi pomoc. Nemam vremena oko skupljanja informacija pa taj dio prepustam vama iskusnijima. Trebam preporuku za 124cm, filmovi, do max 4000-4300

 Ja bi ti preporučio taj model, ako ti Android nije bitan.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-50PUS6162/

 

Ili ovaj model sa Androidom.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/

 

Ili taj model Panasonica.

https://www.nabava.net/televizori__240/panasonic-3d-televizor-tx-49ex603e-49-125-cm-led__42331371

 

 

 

 

Hvala na preporuci 50pus6162 ubo ga na popustu u Harvey Normanu u kombinaciji sa logitech k400 plus kombinacija odlična. Nemam nikakvu zamjerku

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.

Nakon nekoliko dana googlanja, istraživanja, savjeta članova(PM) odlučio sam tj. kupio sam PANASONIC TX-40EX603E.

TV mi u prvobitnom stanju služi kao monitor zbog toga sam uzeo taj sa VA panelom i također za gledanje filmova preko USB-a

Danas sam povezao PC sa tv-om i odmah primječujem da mi grafička nema HDMI 2.0 tako da ne mogu staviti na 4k rezoluciju :P, e sad  ima netko savjete (postavke) za podešavanje slike za HDMI ulaz i opčenito postavke slike kod gledanja filmova (4k, 1090p) preko USB-a...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nema veze što grafička nema HDMI 2.0. Starija ima 1.4 koja podržava 4k 30Hz output što je dovoljno za filmove
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Nema veze što grafička nema HDMI 2.0. Starija ima 1.4 koja podržava 4k 30Hz output što je dovoljno za filmove

 Grafička je ATI 5750 i za nju piše...

  • Integrated dual-link DVI output with HDCP8
    • Max resolution: 2560x16009
  • Integrated DisplayPort output
    • Max resolution: 2560x16009
  • HDMI® (With 3D, Deep Color and x.v.Color™)
    • Max resolution: 1920x12009
  • Integrated VGA output
    • Max resolution: 2048x15369
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

pitanje za ekipu što su kupovali telke preko webshop-a Sancta Domenica. 

Odakle šalju svoje telke? Iz centralnog skladišta ili najbliže trgovine?

U Zadru ne postoji poslovnica SD-a, a najbliža je u Splitu. Gledam ove akcije u SD-u i baš taj TV koji bi došao u obzir imaju i u Splitu, ali je izložbeni primjerak. 

Kako mogu znati da mi neće uvaliti izložbeni primjerak ako TV naručim online?

Krpa me paranoja bez razloga ili ? 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pisi im na facebook, dosta brzo odgovore na pitanja. Trazi zapakiran i novi tv, napomeni da ces i pricekat 2-3 dana za dostavu, ako ti uvale izlozbeni odmah ces znat. Neznam kakva je praksa dolje, al ovdje (zg) im stižu novi iz dana u dan zapakirani, valjda ovisno o stanju na lageru.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prvo nazovi i pitaj da li imaju novu zapakiranu i tek onda narucuj
Samsung S8+
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
amrlji kaže...
Kupljeno! Panasonic plasma 42" nakon 10 godina bezprijekornog rada seli u spavacu.

 Daj mi molim te reci kako si zadovoljan? Kakva je slika u odnosu na plazmu? Crna i kontrast?

Ja bi trebao danas po njega. Bio sam u srijedu u sony centru imali izlozbeni 49'' model i moram reci da nisam bio pre odusevljen, mozda zato sto je stajao kraj oleda... Pcisu

monetary revolution
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
koorpa kaže...

 Daj mi molim te reci kako si zadovoljan? Kakva je slika u odnosu na plazmu? Crna i kontrast?

Ja bi trebao danas po njega. Bio sam u srijedu u sony centru imali izlozbeni 49'' model i moram reci da nisam bio pre odusevljen, mozda zato sto je stajao kraj oleda... Pcisu

 

Nazalost kod XE9005, 49" ima IPS panel a 55" VA panel (u seriji 8, a ne 9), pa bih se usudio reci da nisu bas direktno usporedivi; pogotovo po pitanju crne i kontrasta.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 9:55 (Jovanka).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako onda na stranici pise VA panel? 49XE9005 ,ko tu kog onda?

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kako je danas black friday zadnje vrijeme je da kupim tv

 

da li može neka info za best buy danas za tv49,50,55 incha

 

kupujem 2 komada jedan 49-50 i drugi 55"(do 6500 kuna)

 

već duže vremena(cca 4 mjeseca) gledam ovu temu i garfield je često prepuričivao model philipsa 6501 pa jel zna netko gdje je danas to najjeftinije

 

ali otvoren sam za sve savjete(samsunga ne bih radi tizen operativnog sustava iako ni njih ne isključujem ako je neki best buy)

 

hvala unaprijed ekipa

 

P.S mastercard na rate plaćanje

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 9:41 (ZujoVg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice