Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.522
|
čitano: 15.084.421
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...

 

Ezio - Kako znati koji je panel unutra kad kupujem...ima li nacin da se to vidi izvana nekako ili?

Možda se vidi iz serijskog broja na tv-u a možda samo u service meniu. Možda možeš tražiti prodavača da ode u service menu?

https://www.avforums.com/review/samsung-ks7000-ue55ks7000-uhd-4k-tv-review.12659

U forumskoj raspravi ima govora o panelima.

PSN - darklydexter
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mene samo zanima ako itko zna podržava li taj Sony W755C HEVC preko tunera?

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
unky kaže...

ovako trazim neki tv da jeftin i dobar?znaci 82 cm moze lcd ili led da bude smart tv android ima li nesto takvo??

ovo?http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/VIVAX-32LE74SM/

 imas u kauflandu jebenu ponudu 40" full hd led tv MVA panel 4000:1 kontrast dvbt2 hevc

 

kasnije si ubodes neki amazon ili android ili cromecast box i uzivas 

 

http://products.umc-slovakia.sk/wp-content/uploads/2016/03/BLA-40-148O-GB-11B-FEGBQP-EU-Datasheet_3463S.PB711-48W.pdf

Ukral si mi tip fučkaj ga sad, srečom ja sam to več ranije namignul ali eto sad ga daju još trunku jeftinije+3godine garancije.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=203&jumpto=5215030&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 23:36 (rambox).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

R36

 

Drago mi je ako nekome uistinu pomognem, ali stvarno je nezahvalno danas preporučivati televizore zbog svih komplikacija oko različitih panela po dijagonalama, razlike između američkog i europskog tržišta, rijetkih recenzija određenih modela i ostalog tako da sam u ovom threadu samo kada netko loše govori o Panasonicu i kada se spominje sve vezano uz napajanja. :)

 

 

jocommb

 

Kao jedan vlasnik Panasonica (ST50) drugom, nemoj skrenuti s puta i gledaj 55DX750. Sigurno nećeš pogriješiti. :)

Šalu na stranu, uistinu mislim da je DX dobra alternativa KS seriji, ali evo na AVForums (KS7000 / DX750) daju očito malu prednost KS-u pa s obzirom da ga se može nabaviti za oko 9200 kn onda je on možda bolji izbor. 50DX750 ima dobru cijenu (oko 8800 kn s 5% popusta) u Abrakadabri pa evo čisto ako se odlučiš na 50''.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...
jocommb kaže...

ajmo raja da cujem UE55KS7002 vs KD-55XD8505 ... vidim da je Sony sad na akciji i posto mi nije bas ulazio u obzir prije nisam kopo po netu o njemu... sta vi mislite?

 

ja bih radije samsung, samo me malo razočaralo kad sam u specifikacijama vidio da je edge a ne direct led. To me čudi, jer serija 7000 iz 2015 ima direct led (taj tv imam i odličan mi je).

Treba paziti kod kupovine da bude baš samsungov panel. Znam da je serija JU7000 iz 2015 dolazila sa više vrsta panela i da je samsungov najbolji.

I još nešto, cijena u sd je očito malo pretjerana.

Pogledaj na nabava.net:

https://www.nabava.net/search.php?q=UE55KS7002

 

 

 zanimljivo za usporedbu cijena u harveyu 10400kn 2 godine jamstvo plus super jamstvo dodatnih 6 godina ako sam dobro skužio i dođe nesto malo skuplje cijena nego u sd

 

znaci ukupno 8 godina jamstva

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

 

jocommb

 

Kao jedan vlasnik Panasonica (ST50) drugom, nemoj skrenuti s puta i gledaj 55DX750. Sigurno nećeš pogriješiti. :)

Šalu na stranu, uistinu mislim da je DX dobra alternativa KS seriji, ali evo na AVForums (KS7000 / DX750) daju očito malu prednost KS-u pa s obzirom da ga se može nabaviti za oko 9200 kn onda je on možda bolji izbor. 50DX750 ima dobru cijenu (oko 8800 kn s 5% popusta) u Abrakadabri pa evo čisto ako se odlučiš na 50''.

 Gledo sam i njega i najljepsi mi je ali nema puni HDR, 5 inca manja dijagonala, i zadnje neznam dal na tom Firefox-u ima kakva aplikacija za iptv kao recimo Smart IPTV kod samsunga...a ne da trebam poseban za gledanje tv-a jer jedino tako i gledam tv preko lista...

 

Ezio - Gdje si vidio to produzenje od 6 godina... super jasmtvo sam vidio da pise al nista vise...il sam vec pospan :D

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 0:27 (jocommb).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da ima dosta preporuka za kupovinu FHD tv-a koji znaju biti i bolji od 4K modela. Posto tv obicno kupujemo za duzi period, obratite paznju i na HEVC podrsku koju imaju samo 4K modeli 2015-2016 (LG, Sony, Panasonic i Philips) a Samsung FHD i 4K 2015-2016 kako se nebi desilo da za koju godinu pored skupo placenog tv-a morate stavit dvb-t2.

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...

 

Ezio - Gdje si vidio to produzenje od 6 godina... super jasmtvo sam vidio da pise al nista vise...il sam vec pospan :D

 nisam ja nego roby27 

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ezio i moj je dirket led ;-)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

ezio i moj je dirket led ;-)

HU7500?

 

Stvarno je šteta što su u KS7000 stavili edge.

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...
jocommb kaže...

 

Ezio - Gdje si vidio to produzenje od 6 godina... super jasmtvo sam vidio da pise al nista vise...il sam vec pospan :D

 nisam ja nego roby27 

 Sorry stvarno je bilo malo kasno sinoc nisam uopce vise razmisljo... :D

 

roby27  - isto pitanje gdje pise to za jamstvo?

VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
 Vise me zabrinjava rad androida jer sam mislim na hd televiziji vidio da se znaju rusit aplikacije dosta i to na 9 seriji koja je vrhunac...a ovo je jos samo dvojezgreni proc kod sony-a ako sam dobro vidio... 

 Problem s starim recenzijama je što se ne updateaju kad se neke stvari isprave. Imam Android TV nekih 7 mjeseci i nakon zadnjih par nadogradnji sve radi odlično, makar bio unutra dvojezgreni proc. Stvarno ne mogu reći da sam imao problema sa ikakvim rušenjima aplikacija. Ne ruši mi se ni KODI sa hrpom svojih pluginova, a kamoli neke jednostavne stvari tipa Youtube app.

 

Iz mog iskustva, taj dio te uopće ne treba brinuti.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da sto je cudno kod high enda za 2k14?

8k je bio isti samo curve ..9k je jaci .

bdw mi necemo dobit hdr za netflix 

bzvz...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 11:11 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

da sto je cudno kod high enda za 2k14?

8k je bio isti samo curve ..9k je jaci .

bdw mi necemo dobit hdr za netflix 

bzvz...

 

 

 

pa nije čudno za hu7500, ali na ks7000 su izgleda štedili. 

imao sam 48hu7500 doma par dana i shvatio da bi bila bolja veća dijagonala. Htio sam uzeti 55Hu7500 ali kako ga nisu više imali, uzeo sam 55ju7000.

PSN - darklydexter
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
Ezio kaže...
jocommb kaže...

 

Ezio - Gdje si vidio to produzenje od 6 godina... super jasmtvo sam vidio da pise al nista vise...il sam vec pospan :D

 nisam ja nego roby27 

 Sorry stvarno je bilo malo kasno sinoc nisam uopce vise razmisljo... :D

 

roby27  - isto pitanje gdje pise to za jamstvo?

ubaci u kosaricu pa ces dobiti dodatne opcije

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Hexfire

Koji točno tv ?
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...

ubaci u kosaricu pa ces dobiti dodatne opcije

 e sad sam naso sve.... evo pravila i odredbe tog jamstva...po meni nije lose... https://www.harveynorman.hr/f/docs/dokumenti/Booklet_CRO.pdf

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 12:11 (jocommb).
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuke:

 

TV Sony KD-55XD7005BAEP

TV Sony KDL-60W605BBAEP

TV Sony KDL-50W805C

TV Sony KDL-60W605BBAEP

TV Panasonic TX-55DX650E

TV Samsung UE-55KU6072UXXH

LED TV Panasonic TX-55DXU601E

Samsung 55K6372model 2016

Sony 49”XD7005 4K Android TV

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

od svih osobno bi isao na sony 50W805c

 

http://www.displayspecifications.com/en/model/d710145

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moze mala pomoc pri odabiru
trebao bih best buy opciju s ovog linka (otto de. katalog)
cijena okvirno 1000€, a velicina nij... je bitna..  sto vece to bolje jer prostora ima

vecina na linku je 4k pa verujem da je to i logican odabir.. ja bih preferirao VA ispred IPS.. HDR moze, a i ne mora
tv je za nezahtjevne korisnike.. no kad vec bacaju 1k€ pokusavam im naci najbolje rijesenje

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 17:36 (b4rt!mej).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@ b4rt!mej

Daj malo više podataka, 4k, android, VA ili IPS, HDR ....?
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b4rt!mej kaže...

moze mala pomoc pri odabiru
trebao bih best buy opciju s ovog linka (otto de. katalog)
cijena okvirno 1000€, a velicina nij... je bitna..  sto vece to bolje jer prostora ima

 Po testovima, ovaj je jako dobar TV

 

https://www.otto.de/p/hisense-h55m7000-led-fernseher-138-cm-55-zoll-2160p-4k-ultra-hd-smart-tv-578737505/#variationId=578737506-M48

 

Test

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo, editiran prvi post..
kao i sto pise.. korisnici nisu zahtjevni..
cak nebih isao ni na smart tv jer sumnjam da ce ga koristiti, no u ovom rangu su svi smartovi

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gogo222 kaže...
@Hexfire

Koji točno tv ?

 Ovaj

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kdl-50w755c.aspx

 

 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Hexfire

Odličan full hd tv.
Meni treba 43" pa ne znam da li uzeti taj, W805, ili novi xd8088.
Ipak tv uzimam na duže razdoblje.
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa pozdrav,

tražim TV većinom za PS4 i filmove(ne treba smart/3D), budžet je malo manji pa ako možete preporučiti najbolji od navedenih modela

 

Sony KDL40R450CBAEP
Samsung 40J5100
Philips 40PFT4101
Panasonic TX-40C200E

 

i da li itko koristi Vivax 40" FHD televizore? dosta su jeftiniji od gore navedenih modela.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gogo222 kaže...
@Hexfire

Odličan full hd tv.
Meni treba 43" pa ne znam da li uzeti taj, W805, ili novi xd8088.
Ipak tv uzimam na duže razdoblje.

 ja sam stranicu prije pisao o W755c od šogora tv, odlicna slika, zaglađivanje pokreta, SD i HD procesiranje i mogucnosti android platforme.

 

osobno mislim da ti 4k reza nema smisla na 43"

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a na koliko " ima smisla ? ja bi si kupio novi TV i trenutno kako mogu maximum mi je 49" .Jel se i meni ne isplati kupovat 4k tv ?

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice