Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.522
|
čitano: 15.083.074
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

 Vidim da trazis nesto slicno kao ja,nakon silnog surfanja i pohoda po dućanima daleko mi se najviše dopala ova:

 

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-47PFK7179/

 

http://www.imagebam.com/image/9cd000411497640

 

Slika je stvarno dobra uživo,teško je s mobitelom uhvatit...najbolje da odes u neki centar i sam vidis sta ti pase.

 

Sutra idem po nju...uzet ću i ovo za ozvučenje čini mi se ok za tu lovu http://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/PIONEER-HTP_073/

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2015 15:31 (Thoroughbred).
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Može preporuka TV 40 incha ,ne trebam ni 3d niti smart funkciju ali već kad kupujem ne bi nešto obično.

E  sad ovi samsung su bez dvb-t2 ajeftiniji su pa mi ulaze mi u budžet koji je oko 3500,a panasonic u elipsu 5 god garancije .. uglavnom gledao sam ova 3 tv-a :

 samsung-3d-televizor-ue40h6200-40-led__5946911

 panasonic-3d-televizor-tx-40as640e-40-led 

  samsung-3d-televizor-ue40h6400-40-led

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Evo uzeo http://www.philips.hr/c-p/47PFK7179_12/7000-series-izuzetno-tanki-smart-full-hd-led-televizor-s-osvjetljenjem-ambilight-s-2-strane-i-znacajkom-smart-tv

 

Taman pala jos dodatno cijena tako da nije bilo razmisljanja,4500kn na kraju...5 godina garancije.

 

Pogledao SD signal,full hd...sve mi pokazali,sto se slike tice stvarno oduševljen!

 

Za mjesec dana bi trebao biti u novom stanu,pa je tek tada na zidu...

 

http://www.imagebam.com/image/c2e491411873690

 

zvuk (s vremenom upgrade zvucnika)

 

http://www.imagebam.com/image/59078a411873886

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2015 18:48 (Thoroughbred).
 
2 0 hvala 0
10 godina
online
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav...

 

Je li iko od vas cuo za ovaj brand http://www.tesla.info/tesla-tv-series-6/ tv izgleda vrhunski? a sto se tice cijene 50" oko 4000kn kosta.Unam da nije smart tv ali to je manje bitno,zanima me sta mislite za ostale karakteristike.

Origin - hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Tesla, mislim da je to srpska firma. Što reći. Za tu cifru imaš Samsungovu 6xxx seriju sumljam da je Tesla kvalitetniji od Samsunga. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Kupio bi neki tv za oko 2500kn, veličina 32". Smart TV i te ostale gluposti mi nisu bitne (budući da ću si vjerojatno uzet Android TV stick), ono što me zanima je kvaliteta prikaza, garancija, connectivity...

Šta bi bio neki best-buy?

Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
vasso123 kaže...

Kupio bi neki tv za oko 2500kn, veličina 32". Smart TV i te ostale gluposti mi nisu bitne (budući da ću si vjerojatno uzet Android TV stick), ono što me zanima je kvaliteta prikaza, garancija, connectivity...

Šta bi bio neki best-buy?

Tnx

 

Ja bih uzeo onaj koji ima najduzu garanciju.. Moja iskustva su takva da televizori slicne cijene nude i slicnu kvalitetu.

Posjedujem televizore marke Sony, Samsung i Grundig. Samsung i Grundig su bili jeftini modeli, i ne vidim neku veliku razliku u kvaliteti, ustvari nema apsolutno nikakve razlike.

Sony je bio 2x skuplji, a i slika na njemu je bolja jer ima 600 Hz tehnologiju. Stvar je u osvjezavanju slike, osjeti se kod brzih pokreta tipa kad gledas hokej na ledu, pak se vidi vrlo jasno.

 

 

Probaj naci model sa 5 godina garancije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 11:08 (pijanec1).
10 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
k1klop kaže...

Tesla, mislim da je to srpska firma. Što reći. Za tu cifru imaš Samsungovu 6xxx seriju sumljam da je Tesla kvalitetniji od Samsunga. 

 Ne znam sad je li kvalitetniji ili ne,ali da koristi panele kao samsung i ostali to sam procitao.A sumnjam da za ove pare se moze nabavit 50" tv + andorid box ili slicno nesto i imas smart tv.

Nego me zanimalo je li iko ga imao prilike pogledat,a na izgled jedan od lipsi modela sto sam vidio.

Origin - hrka11
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Kupio sam neki dan Samsung UE48HU7500 i nakon par dana skužio da mi treba veći ekran. Dvojim između dva modela sad pa molim pomoć. Dakle Samsung UE55HU7500 ili Samsung UE55JU7002.

Ovaj 7500 je veći model TV-a koji sam imao doma par dana i svidja mi se. Ovaj drugi je novi model i malo je skuplji. Možda je skuplji samo zato sto je novi i ima Tizen a ima recimo lošiji panel? 

Potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Kupujem tv za dnevni boravak, udaljenost gledanja cca 3m. Smart opcije, 3d, igre i sl. je nebitno, gledat će se pretežito hrvatska televizija i filmovi preko usb-a ili nekog media centra u budućnosti. Budžet 4000-5000kn.

Dvoumim se između PANASONIC TX-48AS640E i SAMSUNG UE48H6400. Može koji komentar upućenijih? Ili prijedlog nečeg trećeg? Također, da li isplati dati 1000kn više za SAMSUNG UE48H6500?

Unaprijed hvala na komentarima.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Taj 6500 je isti tv kao 6400 samo ima twin tuner po meni to ne vrijedi 500kn a kamoli 1000.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 18:49 (k1klop).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

A što kažeš između Panasonica i Samsunga, što bi bilo bolje po tebi? Panasonic je 250kn jeftiniji (što i nije neka velika razlika) i ima akciju 5 god. garancije, dok Samsung ima 2 god. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Samsung. Bolje procesirajne slike, quad core, i ako se ne varam manji  input lag u game modu.

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ekipa, još uvijek sam u fazi kupovine drugog tv-a za doma (soba).

Tražim nešto sa 5 godina jamstva, da ne potrošim previše i da to bude nešto ne toliko loše.

 

3d, smart i te điđe mi nisu potrebne, ali bi volio da veličine bude ok 99/102/107cm.

 

Panasonic nudi u elipsu 5 godina jamstva na neke modele i tu mi je u oko upao 40AS640 po cijeni od 3599kn.

Al opet kažem, pošto mi je ovo drugi tv, volio bi potrošit što manje.

 

Kakav je Grundig 40VLE7321BH ?

Cijena od 2299kn je prilično niska, dolazi sa 5 godina jamstva.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pošto sam i sam bio u nedoumici, tražio sam najbolju sliku za novac i kupio sam Panasonic AS640E i nisam požalio (55 inca model). Za filmove je strava, jedina konkurencija je tu Sony serije 8 i sl., a njih nećeš dobiti u tom cjenovnom rangu.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ne znam uopće kakvi su ovi grundig televizori, a po netu ne nalazim nekakav konkretan savjet.

Grundig mi je totalna nepoznanica po pitanju kvalitete slike, a i same kvalitete.

Al eto, 5 godina jamstva opet valjda nešto znači.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
zabranjeniples kaže...

Ne znam uopće kakvi su ovi grundig televizori, a po netu ne nalazim nekakav konkretan savjet.

Grundig mi je totalna nepoznanica po pitanju kvalitete slike, a i same kvalitete.

Al eto, 5 godina jamstva opet valjda nešto znači.

 Grundig je bio sinonim za kvalitetu, još iman jednu tv iz 80-ih koja radi kao sat, ali su se srozali zadnjih godina. Doduše ima par godina kupili su ih turci, vjerojatno su paneli u njima Samsungovi i daju čak 70 mjeseci garancije na neke modele. Kada sam ja kupovao TV gledao sam jedan model, mislim 9490 tako nešto, ima dosta dodatne opreme, 6 pari naočala, kvaliteta izrade tv dvi klase iznad Samsunga, slika je ok koliko sam moga procjenit na sd signalu, ne bi trebalo bit neke greške.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav treba mi preporuka tv 32 incha.. Do 2000kn. Tv bi bio za starije ljude tako da ne nepotreban smart i razno razni prikljuci, bitno da ima jedan usb. Dakle sto bolja slika je najbitnija.

Kakva su ova dva tva, razlika je u tome sto je jedan 4000 model a drugi 4100

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE32J4000AWXXH/

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE32J4100AWXXH/

 

Svaka druga preporuka je dobro dosla.. Cura mi je uzela prije par mjeseci samsung 32h4000 i prezadovoljna je pa bi tako nesto bilo dobro i za ovu priliku :)

 

Edit: ovaj put ne dolazi u obzir webshopovi iz van Zadra.. Dakle technomarket, elipso i ostale trgovine u zadru 

Xiaomi Mi3W 16gb
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2015 12:42 (karlogd).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

32j4100 usporedno sa 4000 modelom ima komponentni i kompozitni prikljucak od iza, ulaz za slusalice, oba hdmi su mu sa strane tako da je lakse ako tv bude isa na zid i kabel od napajanja mu je standardni dok model 4000 nema te prikljucke povise navedene, hdmi mu je straga i napajanje mu je vanjsko tj ka kod laptopa ima onu malu kutijicu.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Po tome sto govoris, model j4000 je sasvim dovoljan. A kakva je slika?

jel u razini sa h4000? 

jel ima koja druga tv do 2000kn da je dobra, ne mora biti samsung.. ponavljam da je za starije ljude i njima ne treba nista posebno.

Xiaomi Mi3W 16gb
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ja isto mislin da ce to njima bit vise nego dovoljno, ako ti je vec cura zadovoljna sa h4000 ovo je prakticki samo prepakirano na noviji model a zapravo nikakve razlike osim postolja nema tako da slobodno mogu nju uzet, media player bolji od svih ostalih i nemoze bit jednostavnija nego je tako da ja drugo nebi ni gleda...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Smretko kaže...

Ja isto mislin da ce to njima bit vise nego dovoljno, ako ti je vec cura zadovoljna sa h4000 ovo je prakticki samo prepakirano na noviji model a zapravo nikakve razlike osim postolja nema tako da slobodno mogu nju uzet, media player bolji od svih ostalih i nemoze bit jednostavnija nego je tako da ja drugo nebi ni gleda...

 Fala, preporucit cu im j4000  ;)

Xiaomi Mi3W 16gb
12 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Te Hz šta pišu ubik treba uzet s rezervom, meni piše 800 Hz, a mislim da je panel 200, ako je i toliko. To stavljaju pozadinsko ili bočno osvjetljenje. U tim serijama neće biti razlike jer su to TV koji su lošiji u seriji, a na tvom mistu bi išao na 5203 model. Sretno.
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Bok svima,

 

kupio sam sonyev 42'' W805b i htio bi ha namontirati na nosač, pa na zid. Sada sam čitao da moram imati VESA adapter, ali nitko ga ne drži po ovim našim trgovinama.

 

Ima možda netko ideju kako to složiti bez tog adaptera?

 

Hvala

No pain no gain
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ako se ne varam na W8 seriji stalak možeš koristiti kao zidni nosač. Pogledaj OVAJ link. Ja sam uzeo 55W828 ali nisam još montirao. Ima i rješenja sa adapterom ali dosta je skupo sve, barem za 55" dimenziju.

12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Bok

Treba mi novi tv za roditelje. Bitno im je sto manji obrub, 80cm ili nesto vise ako je dobra ponuda, wifi.

Cijena 2000-3000.

Molim pomoć. Trgovine u Zagrebu

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Odeš u Elipsa, kažeš tako čovjeku i to je to.
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Molim one koji znaju više o tv-ima da me rješe dileme između:

1.Samsung UE40H6200 T2

2.LG42LB650V

 

Pogotovo ako netko ima koji od ovih televizora neka mi pomogne da se odlučim. Hvala!

Samo Canon priznam
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice