Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 29.478
|
čitano: 6.182.506
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Leon4rdo kaže...

Na videu možeš vidjeti zašto je Samsung Ultra Viewing Angle na ovom televizoru problematičan. Objašnjeno na 5.40 ali možeš pogledati cijeli video radi konteksta.

Q90 se može smatrati referencom kod LCD TV-a

Pogledaj na 12:00

11 godina
zuper kaže...
Leon4rdo kaže...

@zuper

Naravno da je spomenuto u recenzijama. Svaki VA panel ima pastelniju sliku u odnosu na IPS. Samsung, recimo to tako, osim standardnih pastelnih boja više voli neon. Nekome 

Veliš Q90 ima vidljivo mutniju sliku... Ali ja stvarno nisam našao test, bilo pisana ili video gdje kažu da ima mutniju sliku. Napomenu da je zbog tog filma za bolji kut gledanja izgubio nešto kontrasta, ali i dalje visok i zadovoljavajući. Sve je to marketing jer LG pokušava pridobiti potencijalne Samsung 8K kupce.

Koliko sam skužio i što je najbitnije, sa normalne udaljenosti odakle se gleda TV, ova stvar se uopće ne primjećuje. Jer ovo što je LG prezentirao je čisti pixel peeping što na TV-ima koje gledaš sa nekoliko metara, apsolutno nema smisla

A koji je onda opce smisao kupnje 8k tva ako s udaljenost s koje gledas ne mozes iskoristiti 8k rezu.

i nisu lg gluposti, slicno je i hdr kod jeftinih tva, svi ga imaju ali ga zapravo ne mogu prikazati.

Tako i samsung reklamira 8k, panel je zaista 8k, ali zbog tog layera ne mozes zapravo vidjeti 8k pa je zapravo vidljiva rezolucija manja.

Da vecini to nije bitno, ali treba znati ako se kupuje 8k tv radi 8k

8 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači, profesionalni recenzenti koji žive od toga, nisu primjetili da gledaju u 4K koji je zapravo manje rezolucije?

Jedva čekam da vidim likove koji su "Napokon kupili 8K televizor i vide ogromnu razliku naspram 4K TV-a" 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina

Pozdrav svima !

Vec nikih mjesec dana i malo jace sam vlasnik Sony 65XF9005 TV-a. Preko njega gledam serije i filmove u 4K rezi. Primjetio sam da mi se desava i na Kodiju i na Mx Playeru da gubi ( dropa ) fremove svakih tipa 30sec i da film onako malo kao trgne. Nekako ima osjecaj da ne ide fluidno kako bi trebalo. Nije to zapravo samo na 4K sadrzajui vec bude nekada i na 1080p. Kako da cpu ili sve na TV nema snage to gurati kako treba. Dali je to moguce i dali se to jos kome desava.

Vise preferiram recimo Kodi od Mx Playera iako mi se cini da se na Mx Playeru to rijedje desava. Preferiram Kodi zbog sivih barova koji se javljaju na ekranu gore i dolje dok je to na kodiju crno. To je neki bug koji je samo Kodi ispravio. Sto se tice tog trzuckanja...ono je proteze uvijek korz cijeli video ali ne dolazi do desinkoronizacije sa audiom ili sa tilovima. Isti taj sadrzaj ako pustiim na Popcorn A200 media playeru onda nema tog trzanja. Samo mana je sto ne moze guratu 4K pa vec polako ispada iz upotrebe kod mene.

Imate mozda za preporuciti neki drugi player da je odlican. Probao VLC i kod njega isti problem sa sivim barovima ali i trzanje. Po netu hvale CNX Player ali ga u APP storeu na tv ne mogu naci. Biti ce da onda nije podrzan. Od appova ima instaliran samo Kodi PhoenixReborn Build i Mx Player. Bez ikakvih codeca ili slincnog.

Bitno je da player podrzava HDR i slicne opcije te da se mogu titlovi povecavati i da podrzava nase znakove. Na ovom nativnom playeru koji dodje sa TV nisam skuzio i mislim da se ne mogu titlovi povecati inace bih njega koristio.

Thx !

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 9:56 (dxdandy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Kod mene je isti tv samo 55. Ja filmove gledam sa stika ili preko njegovog plejera ili preko mx-a. Moji filmovi su cca 20gb, i nemam nikakvih problema (trzuckanja ili neceg drugog). Pogleda sam ih zasad cca 10 komada. Super zadovoljan. Jel ti ažuriran na oreo?
sent via S10e

0 0 hvala 0
8 godina

Da ne kompliciramo. Kada bih ispred sebe imao Samsung Q85/Q90 sa viewing angle filterom i Q70 bez njega ja bih žrtvovao tih 1.000 nitsa radi čistije slike. Zapravo realno nije u pitanju 1.000 već 300 nita razlike zato jer 500/1.000/1.500/2.000 nita iz Samsung prospekta je po RTINGS mjerenjima 420*/600*/780*/930* nita (aritmetička sredina SDR i HDR Real Scene Peak Brightness).

0 0 hvala 0
2 godine
dxdandy kaže...

Pozdrav svima !

Vec nikih mjesec dana i malo jace sam vlasnik Sony 65XF9005 TV-a. Preko njega gledam serije i filmove u 4K rezi. Primjetio sam da mi se desava i na Kodiju i na Mx Playeru da gubi ( dropa ) fremove svakih tipa 30sec i da film onako malo kao trgne. Nekako ima osjecaj da ne ide fluidno kako bi trebalo. Nije to zapravo samo na 4K sadrzajui vec bude nekada i na 1080p. Kako da cpu ili sve na TV nema snage to gurati kako treba. Dali je to moguce i dali se to jos kome desava.

Vise preferiram recimo Kodi od Mx Playera iako mi se cini da se na Mx Playeru to rijedje desava. Preferiram Kodi zbog sivih barova koji se javljaju na ekranu gore i dolje dok je to na kodiju crno. To je neki bug koji je samo Kodi ispravio. Sto se tice tog trzuckanja...ono je proteze uvijek korz cijeli video ali ne dolazi do desinkoronizacije sa audiom ili sa tilovima. Isti taj sadrzaj ako pustiim na Popcorn A200 media playeru onda nema tog trzanja. Samo mana je sto ne moze guratu 4K pa vec polako ispada iz upotrebe kod mene.

Imate mozda za preporuciti neki drugi player da je odlican. Probao VLC i kod njega isti problem sa sivim barovima ali i trzanje. Po netu hvale CNX Player ali ga u APP storeu na tv ne mogu naci. Biti ce da onda nije podrzan. Od appova ima instaliran samo Kodi PhoenixReborn Build i Mx Player. Bez ikakvih codeca ili slincnog.

Bitno je da player podrzava HDR i slicne opcije te da se mogu titlovi povecavati i da podrzava nase znakove. Na ovom nativnom playeru koji dodje sa TV nisam skuzio i mislim da se ne mogu titlovi povecati inace bih njega koristio.

Thx !

Meni dosta bolje radi SPMC od Kodi

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 10:12 (Crt True Colors).
7 godina

Da da, zaboravi napisati da sam ga odmah cim sam ga upalio azurirao na zadnji firmware. I kod mene su filmovi cca 20gb a bude i vecih. Jesi skuzio mozda dali se moze u njegovom playeru podesavati velicina titlova jer ja nisam to dokucio. Ono sto je fora, nije to na svakom filmu ili seriji. Mozda su u pitanju neki koji ripvi koji su po bitrateu toliko zahtjevni da je to za njega previse. Eto recimo skinio si od BBC neke UHD dokomentarce u snimljene u suradnji sa Netflihom. Ma slika je zlo ali su fileovi po 30gb za 45min i tu zna izgubiti isto tako ponekad frem. Posebno na samo pocetku kad tek pustim sadrzaj pa onda valjda dok napini buffer onda mu bude lakse ali desi se taj drop ponekada.

9 godina
Leon4rdo kaže...

Da ne kompliciramo. Kada bih ispred sebe imao Samsung Q85/Q90 sa viewing angle filterom i Q70 bez njega ja bih žrtvovao tih 1.000 nitsa radi čistije slike. Zapravo realno nije u pitanju 1.000 već 300 nita razlike zato jer 500/1.000/1.500/2.000 nita iz Samsung prospekta je po RTINGS mjerenjima 420*/600*/780*/930* nita (aritmetička sredina SDR i HDR Real Scene Peak Brightness).

A ja ti kažem da ti kao običan korisnik ne bi primjetio razliku ispred sebe. Pa pogledaj kako LG to demonstrira. Makro kamera ispred panela. Očigledan primjer kako su teorija, specifikacije, papir jedno, a u praksi sasvim drugo.

A q70 sa malo zona u odnosu na q90 znaci primjetan blooming.

Ja ne branim Q90 ni Samsung jer bi rađe preporučio LG OLED, ali ovo što LG iskazuje je više gimmick

9 godina
dxdandy kaže...

Da da, zaboravi napisati da sam ga odmah cim sam ga upalio azurirao na zadnji firmware. I kod mene su filmovi cca 20gb a bude i vecih. Jesi skuzio mozda dali se moze u njegovom playeru podesavati velicina titlova jer ja nisam to dokucio. Ono sto je fora, nije to na svakom filmu ili seriji. Mozda su u pitanju neki koji ripvi koji su po bitrateu toliko zahtjevni da je to za njega previse. Eto recimo skinio si od BBC neke UHD dokomentarce u snimljene u suradnji sa Netflihom. Ma slika je zlo ali su fileovi po 30gb za 45min i tu zna izgubiti isto tako ponekad frem. Posebno na samo pocetku kad tek pustim sadrzaj pa onda valjda dok napini buffer onda mu bude lakse ali desi se taj drop ponekada.

Nisam vidio nikakve opcije na stock playeru. Ja sam jos nasa na netu neke opcije u postavkama tv-a koja sam pogasija. Tipa lokacija, automatsko azuriranje,...

sent via S10e
7 godina
Moby-Split kaže...
dxdandy kaže...

Nisam vidio nikakve opcije na stock playeru. Ja sam jos nasa na netu neke opcije u postavkama tv-a koja sam pogasija. Tipa lokacija, automatsko azuriranje,...

Ajde baci link ako znas koji je, da vidim sta se da pogasiti. Doduse i ja sam nesto isto pogasio sto sam nasao kod nekog lika sto radi recenzije i sto je on kao kod sebe pogasio pa sam i ja. Neki Cajniz-Britanac malo teze razumljiv ali ajde nema veze.

Thx !

8 godina

@zuper

Potpuno si izgubio fokus. Onaj tko se odluči za VA panel prvenstveno će ga kupiti radi prirodnije crne odnosno boljeg kontrasta u odnosu na IPS i zbog ničeg drugog.

Evo ti primjer koliko je ovih 300 nitsa više i daleko veći broj dimming zona kod Q90 u odnosu na Q70 značajno. Q70 ima nativni kontrast od 7.250 i 8.056 sa uključenim dimmingom. Kod Q85 je to 3.680 i 5.720, dok je to kod Q90 1.630:1 (dobro si pročitao to je 1.630:1) i 6.900. Dakle Q70 će bez uključenog diminga i svih problema koji mogu nastati radi toga imati bolji kontrast i od Q85 i od Q90 sa svim tim zonama i sa maksimalnim dimmingom. Smješna činjenica, zar ne?

Na dnu Q70 reviewa imaš usporedbu sa Q85. Citiram "The Samsung Q80R is better than the Samsung Q70R. The Samsung Q80R can handle reflections slightly better (stoji, bolje je za osvjetljenu prostoriju) and has a wider viewing angle thanks to the 'Ultra Viewing Angle' layer (što mislim o ovome si vjerojatno shvatio iz mojih ranijih postova). Its local dimming is better than the Q70R and significantly helps improve dark room performance. (čitaj dalje) The Samsung Q70R, on the other hand, has a higher native contrast ratio (pogledaj pasus ranije) and can deliver deeper and more uniform blacks (da, da, ... tamniju i ujednačenu crnu), even though its local dimming isn't as effective (zato je onaj dio ranije prekrižen)." I rest my case.

Sad mi post izgleda poput ramboxovog , si zadovoljan.

3 0 hvala 0
9 godina
Nemam link. Googla sam pa naletija. Ove od sonya app, automatska azuriranja, lokacija, prime,....iako mislim da to nema veze sa trokiranjem slike. Vise sa brzinom sucelja
sent via S10e

0 0 hvala 0
7 godina

Za Haker002:

Slika na Samsungu UE50RU7092  (ti tražiš 55", ja sam uzeo taj od 50") TV- me razočarala lošom kvalitetom. Kako god namjestio hrpu postavki za sliku i u osvjetljenom ili mračnom prostoru, nažalost ispada jadno. WI-FI radi dobro, ali stalno javlja grešku kada hoću napraviti prijavu na Samsung account da bih mogao skidati i instalirati aplikacije. Našao sam i kalibraciju za model ue50ru7100 pa sam namjestio sliku. ali isto slika blagi užas. Sve sam to radio na DVB-t2 tv programima jer se samo to gleda na tom tv-u. Na You tubu sam pogledao i full hd i 4k video zapise i nisam ono oduševljen da bi rekal vauu kakva slika.

Imam i Philips serije 6 star 6-7 god s IPS panelom i slika je na dvb-t programima ljepša nego na ovom Samsungu na dvb-t2 programima, a da ne kažem kak je slika dobra prek satlitske npr hd njemački programi ili kad pustim neki film sa stika u full hd-u.

Taj Samsung od 50" sam prije Nove godine platio u Mall.hr 2905 kn.

7 godina

Opcenito, slika na nasem dvb-T2 hevc je po mome misljenju opca katastrofa, kockasta i muljava. Neki programi nisu cak ni full HD vec 720p. Kako sam iz Vinkovaca, hvatam i Srbiju i njihov dvb-T2. Slika na svim njihovim programima je daleko bolja i ostrija sa puno vise detalja. A recimo da ne pricam kod mene o lokalnim TV kucama cija je slika kao neki lose ripani divx od prije 10 godina. Kad te lokaln spominjem onda mislim na Vinkovacka, Osijecka i sl. televizije.

Koji klinac prelazimo na novi nacin kad ne mozemo sliku napraviti dobru ni na 576p koji je bio do nedavno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Nije to baš dobro onda, kolega ima 4K Grundig neki 49" i na njemu mi 4K izgleda dobro, igrali smo FIFU19 nedavno na toj rezoluciji preko laptopa i izgleda tip top, Youtube videi izgledaju jako dobro po meni, jedino je Youtube sučelje npr dosta sporo na njemu. Čovjek bi očekivao da će Samsung koji košta 30-50% više od Grundiga iste veličine biti bar jednako dobar po pitanju slike.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 13:44 (Hacker002).
7 godina
Koji televizor kupiti -Philips 65PUS7304

Pozdrav,

molim pomoć oko odabira TV-a. Tražim 65 incha do 1000 EUR.

Što mislite o Philipsu 65PUS7304/12 - u Elipsu na akciji 6,500 kn s 5 godina garancije.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS7304/

On mi odgovara jer je na androidu, prije svega zbog Kodi-a. Jel to valja? Isplati li se? Ima li nešto bolje za te novce?

Gledao sam još i

Sony 65XG8596 isto u Elipsu ali 8,200 kn pa mi prelazi budget... jel to vrijedno te razlike?

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD65XG8596BAEP/

Thanks!

0 0 hvala 0
8 godina
Re: Koji televizor kupiti -Philips 65PUS7304
2 godine

Jel ovo Philips izbacija OLED od 60Hz ??

https://www.displayspecifications.com/en/model/097a1ca7

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 14:26 (Crt True Colors).

0 0 hvala 0
7 godina
prolupanko kaže...

Za Haker002:

Slika na Samsungu UE50RU7092  (ti tražiš 55", ja sam uzeo taj od 50") TV- me razočarala lošom kvalitetom. Kako god namjestio hrpu postavki za sliku i u osvjetljenom ili mračnom prostoru, nažalost ispada jadno...

Slažem se s tobom jer sam i ja kupio pa vratio isti TV, probao sam i LG 49UM6900 s, naravno, IPS panelom i isto mi je slika bila loša, čak lošija nego na Samsungu, i njega sam vratio...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 15:26 (tomislav10).
18 mjeseci
Crt True Colors kaže...

Jel ovo Philips izbacija OLED od 60Hz ??

https://www.displayspecifications.com/en/model/097a1ca7

Aha. Kinezi izgleda stežu remen, nema više 100hz skupo je to

Po prvim informacijama i Japanci su u nekom čudnom stanju jer ako se pogledaju spec za 2020 Sony led tv modele XH90 tek od 75" na više ima 100hz ali zato imaju HDMI 2.1-  A top serija XH95 ima 100hz ali nema HDMI 2.1

https://www.avcesar.com/actu/id-29718/ces-20-tv-led-ultra-hd-4k-sony-xh9005-4-modeles-full-led-du-55-au-85.html

5 tjedana

U čemu je razlika 4K HFR - USB i 4K HFR - HDMI 2.1?

0 0 hvala 0
8 godina

https://pevec.hr/tv-led-sony-kd49xg7096baep-uhd-dvb-t2-s2-smart-330305.html

Imam Panasonic plazmu od 107cm koja je polako pocela odlazit i poceo sam traziti novi tv. Inace nisam zahtjevan korisnik, tu i tamo koji film i televizija preko A1. Zanima me vrijedi li uzeti ovaj model i koliko ce dobro ili lose izgledat slika s nasih programa jer ih najcesce gledam?

0 0 hvala 0
8 godina
tomislav10 kaže...
prolupanko kaže...

Za Haker002:

Slika na Samsungu UE50RU7092  (ti tražiš 55", ja sam uzeo taj od 50") TV- me razočarala lošom kvalitetom. Kako god namjestio hrpu postavki za sliku i u osvjetljenom ili mračnom prostoru, nažalost ispada jadno...

Slažem se s tobom jer sam i ja kupio pa vratio isti TV, probao sam i LG 49UM6900 s, naravno, IPS panelom i isto mi je slika bila loša, čak lošija nego na Samsungu, i njega sam vratio...

Ok ljudi što onda kupiti ? Koji vi imate TV a da ste zadovoljni ?

Pratim već neko vrijeme forume, recenzije ali nikako doć do pravog odgovora.

Znači većina nas u Hrvatskoj gledamo televiziju preko tih A1,Iskona ... i većinu vremena provodimo preko digitalne tv. 

Koji je smisao uzeti novi TV i pljunut 3-4000 kn da bi imao lošu sliku ? 

Evo izašao i članak na poslovni.hr da ovo sve sa tim 8k i 4k nema nikakvog smisla...

http://www.poslovni.hr/tehnologija/ne-kupujte-nove-televizore-361920  

Sada su stalno neke akcije, dućani su navodno puni robe.Cijene idu dole. Ajmo koji je najbolji TV srednjeg ranga ? 

Da naša digitalna izgleda pristojno, da ne trzaju filmovi i da ima ok smart tv. 

Ok nemora mi zanosit jaja u zavoju 😁 ... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 23:47 (mr. jo).
8 godina

Nemojte mi reći da je ovo normalno za TV koji košta preko 10.000 kuna:

(2:00, ako ne krene od tog vremena)

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
mr. jo kaže...

Sada su stalno neke akcije, dućani su navodno puni robe.Cijene idu dole. Ajmo koji je najbolji TV srednjeg ranga ? 

Pročitaj zadnjih desetak, petnaest stranica jer sve je već objašnjeno.

Malo mrdni jajcima. 👏

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
8 mjeseci
protjeran
mr.jo
"i većinu vremena provodimo preko digitalne tv."

Pa logično, jer analogna ne postoji već otprilike 10 godina.
6 godina
mr. jo kaže...
tomislav10 kaže...
prolupanko kaže...

Za Haker002:

Ok ljudi što onda kupiti ? Koji vi imate TV a da ste zadovoljni ?

Pratim već neko vrijeme forume, recenzije ali nikako doć do pravog odgovora.

Znači većina nas u Hrvatskoj gledamo televiziju preko tih A1,Iskona ... i većinu vremena provodimo preko digitalne tv. 

Koji je smisao uzeti novi TV i pljunut 3-4000 kn da bi imao lošu sliku ? 

Evo izašao i članak na poslovni.hr da ovo sve sa tim 8k i 4k nema nikakvog smisla...

http://www.poslovni.hr/tehnologija/ne-kupujte-nove-televizore-361920  

Za gledanje domaćih programa ti zbilja ne treba 4K tv.

Tko misli da je 4K besmislen neka na nekom OLED-u ili slično u toj klasi pogleda film na Netflixu i usporedi sa slikom domaćih programa.

Ja jesam i doživio sam šok!Zato više ni tv antene nemam a kamoli Iskon,A1 i sl.

Gaming je također puno lijepši u 4k,tko ima mogućnosti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 6:47 (torente 35).
8 mjeseci
protjeran
Kažu da je OLED out i da izumire ali ne zbog burn-in (to je uglavnom riješeno algoritmima koji to više ne dopuštaju!) jer ima samo jednog proizvođača a to je LG te nema inovacija. Drugi problem je ograničena osvijetljenost (do max. 300 do max. 1000 cd/m2) kada baš u svijetlim prostorijama želiš prikazati film s puno eksplozija i sl. Bolji LCD imaju nekoliko tisuća cd/m2. Hollywood traži barem 4000. Iako je u praktične svrhe i za 99% scena dovoljno par stotina, ipak mu novi standardi polako okreću leđa i koriste se LCD sa duplim slojem i nekoliko tisuća dimming zona i sl. dok ne dođe pravi mikroLED kojeg će proizvoditi barem 2 proizvođača.

0 3 hvala 0
10 godina
CyberDemonVZ kaže...

Nemojte mi reći da je ovo normalno za TV koji košta preko 10.000 kuna:

(2:00, ako ne krene od tog vremena)

Katastrofa:)

Bez zvuka sam gledao. Radi li se o titlovima koji se mogu uključiti isključiti ili su burn in? Čak i ako je burn in, ja sam uvjeren da se to može softverski riješiti tako da tv skuži da se radi o titlovima a ne o dijelu slike.

PSN - darklydexter
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice