Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.079.041
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel netko preciznije od vas koji imate OLED-e zna dali LG C9 ima "Live Zoom" za micanje logova po ekranima kao prošlogodišnji LG C8?

I ako su to maknuli jesu to onda nadomjestili sa nečim drugim.

 

pozdrav depoljak

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Na kraju, LG OLEDB8 ce biti najbolji sa beskonacnim kontrastom, 

 Zabavljam se s ekipom i nemoj mi zamjeriti...

Što je to "beskonačni kontrast".... inače te lolim... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

75XG8096 iznenađujuće ima va direct led panel:)

 

Ipak real deal 75" je ovaj 75XG9505, dobra cijena ako tko kupuje u Njemačkoj- 2222€

 

https://www.mediaathome.de/tv-und-audio/fernsehen/led-und-lcd-fernseher/259243/kd-75xg9505-189-cm-75-lcd-tv-mit-led-technik-schwarz-b

 

Tko zna, možda ovaj tjedan bude negdje i ispod 2000€,

 

 

A u italiji je 55C9 sada 1199€:)

 

https://www.onlinestore.it/detail/index/sArticle/1851382/sCategory/7347

 

Jel ko pitao ove dal dostavljaju u HR i koliko to naplacuju? Ili di najblize dostavljaju da bude cijena ko prije par vikenda u SDu za 9500? Ovaj vinend nema akcije na C9 :(

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
JosephBullet kaže...

 

Ovaj vinend nema akcije na C9 :(

 

Za sada je u SD 11999, s popustom 10799. Možda kod nekog bude neki veći popust, daleko je petak

 

Vani se već dobro vide popusti pa među ostalim 65C9 nabavljiv za 1699€:)

 

https://www.ebay.it/itm/LG-65C9-PLA-EU-Smart-TV-65-OLED-4K-Ultra-HD-Cinema-HDR-Dolby-Atmos-0675/223533132185

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VladimirLem kaže...

Puno previše od mog budžeta, zapravo gledam do 1000 EUR i favorit mi je https://www.mediamarkt.de/de/product/_sony-kd-65xf9005-2391115.html ali bi za ovaj LG dodao 200 eura ako je dosta bolji. Jbga 1200 eura mi je maksimum.

 .

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 14:48 (Flagship).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VladimirLem kaže...

Puno previše od mog budžeta, zapravo gledam do 1000 EUR i favorit mi je https://www.mediamarkt.de/de/product/_sony-kd-65xf9005-2391115.html ali bi za ovaj LG dodao 200 eura ako je dosta bolji. Jbga 1200 eura mi je maksimum.

 

Novi 65XG9505 1299 EUR, ne traži dalje:)

 

 

https://www.saturn.de/de/product/_sony-kd-65xg9505-2526539.html

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Dali zna neko mozda neki ducan unutar EU koji salje za HR?
Gledam da kupim za novu godinu oled, u piku je bio lg C9 dok nisam naisao na YT video - 

 ,gdje su nahvalili Sony AG8 dok za njega gledam cijene ne idu ispod 12.5 dok su za C9 bile 9500 nedavno pa dali postoji koji ducan iz van odakle bi bilo moguce narucit po nesto manjim cijenama?

Nazalsot izgubio sam 17 minuta gledanja video lika kako ponavlja kako je ovo super TV i da je bolji do LGa. Cisto da sumiram da ljudi ne gledaju bezvze -

Koliko sam skontao nije imao C9 nego E8 ranije od oleda. Najveci argument mu je da LG zdrobi crne (crushing the blacks) a ovaj SONY ne. I da je postprocesing odlican. I to je otprilike to. I tako 17 minuta :) 

 

Rtings je radio review tog Sonya i usporedio ga je sa C9 i nije niti desetinu toliko uzbuden kao ovaj na tvom videu. Ono sto se meni svida na LGu je vise HDMI 2.1 konektora i cini mi se da je jeftiniji :)

Evo videa

 

Ne odgovaram te da kupis Sony, nemam nazalost niti jedan od ta dva. Samo mi je cudan taj video koji si poslao pa eto, pripazi malo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 17:26 (JosephBullet).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Mad Ant kaže...

Na kraju, LG OLEDB8 ce biti najbolji sa beskonacnim kontrastom, 

 Zabavljam se s ekipom i nemoj mi zamjeriti...

Što je to "beskonačni kontrast".... inače te lolim... 

 Pa s obzirom da je kontrast omjer najnize i najvise razine svjetline koju tv moze emitirati, a jedino oled moze prikazati pravu crnu, tj ne emitirati nista, tj nula, onda se tu koristi pojam beskonacan kontrast. Zapravo izraz nam puno ne govori o mogucnostima panela jer je za npr hdr bitno i kolika je max razina. 

Drugo, taj izraz je cisto marketinski i matematicki potpuno krivi jer kad dijelis s nulom rezultat nije beskonacno, s nulom se ne moze dijeliti jer je rezultat neodredjen, tj ne moze se izracunati.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Mad Ant kaže...

Na kraju, LG OLEDB8 ce biti najbolji sa beskonacnim kontrastom, 

 Zabavljam se s ekipom i nemoj mi zamjeriti...

Što je to "beskonačni kontrast".... inače te lolim... 

To je kad mi se ne da tražiti "" po character mapi

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
JosephBullet kaže...
Duje2 kaže...

 

Nazalsot izgubio sam 17 minuta gledanja video lika kako ponavlja kako je ovo super TV i da je bolji do LGa. Cisto da sumiram da ljudi ne gledaju bezvze -

Koliko sam skontao nije imao C9 nego E8 ranije od oleda. Najveci argument mu je da LG zdrobi crne (crushing the blacks) a ovaj SONY ne. I da je postprocesing odlican. I to je otprilike to. I tako 17 minuta :) 

 

 O Đizs, ne samo taj lik

 

Ode ti 17 minuta života uzalud.

10 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je bitnija razlika izmedju 55xg8577 koji je 2019 model i vec sada se moze naci za 5500kn i modela 55xe8505 model 2017.

Ja osobno imam ovaj drugi ali sestri trazim tv i znam da ovaj drugi model dosta dugo je drzao cijenu visoku,prema specifikacijama ne mogu naci nikakvu bitniju razliku,isti procesor koriste itd...mozda sam nesto masio?

Za 5000-6000kn ovaj tv je odlican,ali tu je i 55xf9005 stariji model,a opet skuplji oko 1000kn,znam da je i bolji,samo mi je smisna cijena na novim modelima,a nije ni godina prosla.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kupi taj 55xf9005 i ne brini se...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
3 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma tako sam i reka,ali pitam za razliku jer me bas zanima...obicno kod ovih bravia modela novi cim izadje velika razlika bude u cifri,a sad ovaj najnoviji kosta ko ovaj iz 2017g,a model iz 2018 skuplji od njeg.

Origin_Steam: hrka11
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa!

Može netko mišljenje isplati li se sada uzeti ovaj LG TV na akciji za 2000kn?
Obzirom da bih TV kupio za stan u koji se planiram preseliti dogodine ne znam kakvo će biti osvjetljenje i daljina od kauča do TV-a, ali za 2000kn to mi nije ni bitno samo mi je bitno isplati li se to sada uzeti ili ipak pričekati to useljenje pa onda odlučivati. .

 

PS. dok se ne preselim u stan, TV će naravno biti postavljen u sobi!

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-50uk6500mla-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-67327531

 

1 isplati
3 ne isplati, TV je loš
6 pričekati useljenje u stan
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 12:15 (Trle96).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trle96 kaže...

Pozdrav ekipa!

Može netko mišljenje isplati li se sada uzeti ovaj LG TV na akciji za 2000kn?
Obzirom da bih TV kupio za stan u koji se planiram preseliti dogodine ne znam kakvo će biti osvjetljenje i daljina od kauča do TV-a, ali za 2000kn to mi nije ni bitno samo mi je bitno isplati li se to sada uzeti ili ipak pričekati to useljenje pa onda odlučivati. .

 

PS. dok se ne preselim u stan, TV će naravno biti postavljen u sobi!

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-50uk6500mla-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-67327531

 To je stariji model iz 2018, VA na 60Hz Direct LED. Ne vidim akciju za 2000kn vec cijene cca 3800kn, sto je blesavo kad novi 50UM7450 (VA direct LED 60Hz) koji je bolji i dođe sa Magic remote kosta cca 3500kn.

 

Uglavnom, kupuj kada treba, ne godinu dana prije.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

na bf je 2000kn u hgshopu u trgovinama od petka lg50uk6500

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru!

I mislio sam si da je lošiji, ali trenutno u sobi imam 28" Vivax HD ready, pa me kopka da si uzmem odmah sad nešto bolje pa da imam i u sobi haha ali pričekati ćemo onda black friday 2020. g. :D.

 

Inače 2000kn je u HGspotu ali ne mogu linkat to jer je stavljeno kao katalog na ovom linku https://www.hgshop.hr/akcija/black-friday-2019/ponuda/?fbclid=IwAR3HwlMdmIyGW1pt8DGIn6OgiP5BT51OI8UFRpvYqEhAiZX-pZZ3a0QQJ4c (TV bi trebao biti na stranici 13)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Ma tako sam i reka,ali pitam za razliku jer me bas zanima...obicno kod ovih bravia modela novi cim izadje velika razlika bude u cifri,a sad ovaj najnoviji kosta ko ovaj iz 2017g,a model iz 2018 skuplji od njeg.

Prvi koji si naveo je IPS, drugi XE dve godine stariji VA. Od ta dva je XF9005 visestruko bolji - FALD (full array local dimming) najbolji oblik pozadinskog osvjetljenja, puno svjetliji sto daje pravi HDR, noviji Android, bolji kontrast itd. toliko dobar da ga jos uvijek ima za kupiti. Istina najnoviji pandan XG9505 je jos bolji...

 

Po godinama:

 

XE 2017

XF 2018

XG 2019

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 12:22 (Mad Ant).
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
hrka11 kaže...

Ma tako sam i reka,ali pitam za razliku jer me bas zanima...obicno kod ovih bravia modela novi cim izadje velika razlika bude u cifri,a sad ovaj najnoviji kosta ko ovaj iz 2017g,a model iz 2018 skuplji od njeg.

Prvi koji si naveo je IPS, drugi XE dve godine stariji VA. Od ta dva je XF9005 visestruko bolji - FALD (full array local dimming) najbolji oblik pozadinskog osvjetljenja, puno svjetliji sto daje pravi HDR, noviji Android, bolji kontrast itd. toliko dobar da ga jos uvijek ima za kupiti. Istina najnoviji pandan XG9505 je jos bolji...

 

Po godinama:

 

XE 2017

XF 2018

XG 2019

 To za panele mi je jasno,a mene je najvise zbunila cijena kod ovog novog...prijatelj ga je nabavio prije 2 dana za 5500kn,a novi model...ja znam prosle godine kad sam sebi uzimao tv ovaj xe8505 (u 6mj) nisam moga ispod 1800KM nac to je nekih 7000kn,a sad se vise i ne prodaje.Ovaj xf9005 mi je bio previse isao je preko 2200KM tada.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

Oprostite ako je malo offtopic, al da ne otvaram novu temu. Uzeo sam Samsung 55RU8002 pa me interesira ako imate kakav savjet oko podešavanja postavki slike ili ako postoji neka web stranica sa optimalnim postavkama. Također, još jedno pitanje. Jučer mi je telka automatski prepoznala maxtv STB i nazvala taj priključak "Hrvatski telekom" te sam mogao tv daljincem mijenjati max tv programe. Danas sam pokrenuo tv i to nije radilo pa sam pokušao resetirati STB, izbrisati taj priključak na tv-u i sve postaviti iz početka. Međutim, sada mi tv više ne želi automatski prepoznati max tv STB. Inače radi sve normalno kada ga uključim max tv daljincem. Jel to do hdmi kabela ili čega? Iako je s tim kabelom sve normalno radilo prije..

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ljudi ima netko mozda 10% newsletter kod za sanctu domenicu ? prijavio sam se ali ne stize mi... ocito se prave grbavi sad kad je neko snizenje..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pogledaj pod spam. Ja sam na tri mejla uredno dobio
sent via S10e
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Pogledaj pod spam. Ja sam na tri mejla uredno dobio

 ma gledao vec, nista.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

32 inča a da je android tv,što povoljnije,ako ima negdje pošaljite link,hvala...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lepy kaže...

Pozdrav!

Oprostite ako je malo offtopic, al da ne otvaram novu temu. Uzeo sam Samsung 55RU8002 pa me interesira ako imate kakav savjet oko podešavanja postavki slike ili ako postoji neka web stranica sa optimalnim postavkama. Također, još jedno pitanje. Jučer mi je telka automatski prepoznala maxtv STB i nazvala taj priključak "Hrvatski telekom" te sam mogao tv daljincem mijenjati max tv programe. Danas sam pokrenuo tv i to nije radilo pa sam pokušao resetirati STB, izbrisati taj priključak na tv-u i sve postaviti iz početka. Međutim, sada mi tv više ne želi automatski prepoznati max tv STB. Inače radi sve normalno kada ga uključim max tv daljincem. Jel to do hdmi kabela ili čega? Iako je s tim kabelom sve normalno radilo prije..

Hvala!

 https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ru8000/settings

 

To ti je isti tv.

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

Došlo vrijeme za novi tv pa sam pročitao postove u ovoj temi par mjeseci unazad i u principu zaključio da čekam crni petak i najbolju ponudu za Samsung 55RU8002.

Ali, pregledavajući trgovine vidio sam da je trenutno približno ista cijena za Samsung UE65NU7092.

Molim za pomoć i kratko objašnjenje: s obzirom na gotovo nepostojeću razliku u cijeni je li navedeni 65" tv bolja opcija, ili je tehnologija navedenog 55" osjetno bolja i nadilazi veći ekran?

Moram napomenuti da u vrlo bliskoj budućnosti u principu neću gledati 4k programe nego uglavnom 1080p i 720p pa to otvara novo pitanje: hoće li to očajno izgledati na 4k televizoru na udaljenosti od 2,5 m, pogotovo na 65" pa bi i zbog toga bilo bolje imati manji ekran?
Uzevši u obzir kvalitetu sadržaja koji će se gledati, da li uopce ići na 4k ili je bolje uzeti nekakav full hd?

Hvala

55RU8002
https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sa...nik-ue55ru8002
UE65NU7092
https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sa...nik-ue65nu7092

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na zalost nije isti, ima vise postavki na 55RU8002 drugacija podesenja itd. Neka su ista ali ne sva pa se treba igrati

Vezano za reklamaciju uredjaja kod Elipsa cekanje 6 dana na odg i u slici je ishod
Dobivam novi na kucnu adresu, stari vracam (webshop)
Dakle tko god ima problema s light bleedom neka slobodno reklamira bilo webshop ili u trgovini
Slikajte kada vidite taj light bleed, vidio na Netflixu, na Youtube-u itd
Sada cekam da vidim s novim uredjajem jel sve ok
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

IKOGNITO3 drago mi je da se sve dobro završilo. vidim po slikama koje si postao da je panel bio kriminalan. na mom nemam tih problema.Sretno 

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
JosephBullet kaže...
Duje2 kaže...

 

Nazalsot izgubio sam 17 minuta gledanja video lika kako ponavlja kako je ovo super TV i da je bolji do LGa. Cisto da sumiram da ljudi ne gledaju bezvze -

Koliko sam skontao nije imao C9 nego E8 ranije od oleda. Najveci argument mu je da LG zdrobi crne (crushing the blacks) a ovaj SONY ne. I da je postprocesing odlican. I to je otprilike to. I tako 17 minuta :) 

 

 O Đizs, ne samo taj lik 

 

Ode ti 17 minuta života uzalud.

 

U komentarima ima dosta pozitivnih iskustava od strane ljudi na njegove recenzije, al odluka je ipak pala na C9 kada mu cijena malo padne :)

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 16:38 (Duje2).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

 

U komentarima ima dosta pozitivnih iskustava od strane ljudi na njegove recenzije, al odluka je ipak pala na C9 kada mu cijena malo padne :)

 Znaš, nisu svi normalni na ovom svijetu, nije on jedini.

 

"Najveci argument mu je da LG zdrobi crne (crushing the blacks) a ovaj SONY ne. I da je postprocesing odlican."

 

Black crush riješen updateom, s tim da ga moraš moći zapaziti na OLED-u. Postprocessing je tako širok pojam da je presmiješno - ima milion stvari koje mijenjaju/procesiraju sliku naknadno u TV-u.

 

Znači drobi, navlači i dosadan je sa svojim glupostima na razini djece. Samo još fali da stavi one fejk navlakuša tajmere na video k'o klinci streameri

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 16:57 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice