Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.389
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupujem TV do 6000kn veličine 55".
TV bi koristio najviše za gledanje sporta i filmova.

Ima li nešto bolje od Samsung QE55Q60 modela za te novce?
Znam da je to entry level QLED televizora no taj mi se zasad čini najbolji.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imas sony xf9005 u emezete jos danas za 6200kn mislim da za tu cijenu nemos bolje proci ja sam ga kupio jucer.

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mad ant radi se o nosacu sbox plb 114M kupio ga stari jucer pod preporukom prodavaca pa ce valda odgovarat probam kad dodem doma utorak pa vidim..

 
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Imas sony xf9005 u emezete jos danas za 6200kn mislim da za tu cijenu nemos bolje proci ja sam ga kupio jucer.

 Eh nisam uspio uhvatiti akciju. Jedino me malo muči taj android na njemu. Nekako više povjerenja imam u Tizen.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jurke69 kaže...
Belick1 kaže...

Imas sony xf9005 u emezete jos danas za 6200kn mislim da za tu cijenu nemos bolje proci ja sam ga kupio jucer.

 Eh nisam uspio uhvatiti akciju. Jedino me malo muči taj android na njemu. Nekako više povjerenja imam u Tizen.

 Po meni je puno bitniji FALD nego Tizen.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma bude on opet na akciji samo je pitanje vremena i ja sam cekao mjesec dana..

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Dali zna tko mozda koji bi bio dobar nosac za Sony Xf9005?  Kupio danas u emezete pa su mi preporucili  neki nosac od 80kn dok drugih nisu imali..  https://i.postimg.cc/cLwVkD1V/IMG-20200222-193622.jpg   Tv jos u kutiji nemislim ga  dirat dok ne sredim nosac jer nema di nego na zid.

 Ja ti imam ovaj:

https://www.mall.hr/nosaci-stalci/max-nosac-mtm1110t-za-tv-93-9-cm-37-177-8-cm-70-crna

 

Služi svrsi :D

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jurke69 kaže...
Belick1 kaže...

Imas sony xf9005 u emezete jos danas za 6200kn mislim da za tu cijenu nemos bolje proci ja sam ga kupio jucer.

 Eh nisam uspio uhvatiti akciju. Jedino me malo muči taj android na njemu. Nekako više povjerenja imam u Tizen.

 Tako sam isto i ja razmišljao sto se tice androida, medutim nakon kupnje ovog tv-a nemam nijednu zamjerku u odnosu na android. Dovoljno brz za moje potrebe i ne vidim tu sporost o kojoj se pise na netu. Pregrst aplikacija, mada moram biti iskren da se moje koristenje androida odnosi vecinom na netflix, amazon prime i youtube. Chromecast postavka također savršeno radi i brza je.

O slici i upscaleu necu trošiti riječi jer je sve vec rečeno na ovom forumu, ukratko savršeno u odnosu na plaćeno.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
jurke69 kaže...
Belick1 kaže...

Imas sony xf9005 u emezete jos danas za 6200kn mislim da za tu cijenu nemos bolje proci ja sam ga kupio jucer.

 Eh nisam uspio uhvatiti akciju. Jedino me malo muči taj android na njemu. Nekako više povjerenja imam u Tizen.

 Po meni je puno bitniji FALD nego Tizen.

 A kad bi usporedio xf9005 i Q70R?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja bi osobno isao na Q70R u tom slucaju ali nikad nisam imao priliku vidit blooming na njemu u akciji. (posvjetljivanje titlova na tamnim pozadinama)

Prakticki sve specke su im podjednake, samo Q70R ima veci nativni kontrast (7500:1 vs 5000:1) i malo manji brightness.
Takodjer je bolji sto se tice igara iako oboje podrzavaju 120Hz.
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam sony xf9005 u Sancta Domenici sa 5 godina sigurnosti (kako to oni zovu). Zanima me da li itko zna da li tih 5 godina vrijedi automatski ili je dodatne 3 godine potrebno negdje / nekako registrirati?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mdubic kaže...

Kupio sam sony xf9005 u Sancta Domenici sa 5 godina sigurnosti (kako to oni zovu). Zanima me da li itko zna da li tih 5 godina vrijedi automatski ili je dodatne 3 godine potrebno negdje / nekako registrirati?

 Sve ti ovisi,to pitaj njih..ja sam se morao registrirat da bi dobio te 3g,ali to su mi u prodajnom mjestu rijesili sve.

 

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koristi li tko ove 120hz tv za igranje? Mislim si da konzole jos nisu u stanju davati vise od 60fpsa?!
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mdubic kaže...

Kupio sam sony xf9005 u Sancta Domenici sa 5 godina sigurnosti (kako to oni zovu). Zanima me da li itko zna da li tih 5 godina vrijedi automatski ili je dodatne 3 godine potrebno negdje / nekako registrirati?

 Moraš se regat na Sony portalu i prodiljiti jamstvo sa kodom sa TV-a..

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako je sa Samsungom i dodatnih 3 godine? Jel tu treba nešto napraviti?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TypeR8011 kaže...

Kako je sa Samsungom i dodatnih 3 godine? Jel tu treba nešto napraviti?

 To i mene zanima obzirom da na računu već piše +3 god jamstva, pretpostavljam da se ne treba nigdje registrirati u tom slučaju?

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima tko kakvu preporuku za zidni nosač za LG OLED65C9? Mrcina koja toliko košta ne bi htio kupiti neki shit, mora imati nagib, jedini uvjet.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vlatko27 kaže...

Ima tko kakvu preporuku za zidni nosač za LG OLED65C9? Mrcina koja toliko košta ne bi htio kupiti neki shit, mora imati nagib, jedini uvjet.

https://www.bug.hr/recenzije/sbox-plb-1246f-plb-2546f-i-plb-3646-drze-i-ne-pustaju-7453

SBOX PLB-3646

sent via S10e
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 LG u tom cjenovnom rangu je smeće baš kao slika....iz osobnog iskustva

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, trazim tv od nekih 140cm da je sto bolji 4k, UHD ili sto vec moze bolje za filmove i play4 i da ima pozadinsko osvijetljenje cifra oko 5000 kn, preferiram samsung al ako ima nesto bolje naravno i za tu opciju.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
McMaster kaže...
Pozdrav, trazim tv od nekih 140cm da je sto bolji 4k, UHD ili sto vec moze bolje za filmove i play4 i da ima pozadinsko osvijetljenje cifra oko 5000 kn, preferiram samsung al ako ima nesto bolje naravno i za tu opciju.

 

Ovdje, a i drugdje, ti se u tom cjenovnom rangu najviše spominjao Samsung UE55RU8002. Ja ga razmišljam kupiti, ali me odbija to što ga nema više u Sancti, a nitko drugi trenutno ne nudi jamstvo 2+3 godine. 

Ako netko ima neku dobru alternativu ovom TV-u slobodno nek napiše.

 

PS: Molim bez reklama za philips u pm-u ovaj put. Ova tema je javna i služi baš za preporuke (konstruktivne), tako da nije potrebno slati u PM

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gnomisa kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 LG u tom cjenovnom rangu je smeće baš kao slika....iz osobnog iskustva

 Iz osobnog iskustva, moj jeftini LG ima vrhunsku sliku a i sve ostalo, drugi televizori su smeće. 😂

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DzigiBau kaže...

nije potrebno slati u PM

 😂😂😂

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

DzigiBau baš si se našao učiti antišu njegovu poslu. Siguran sam da bi ti on ovo isto napisao, ali eto uzeo je zavjet šutnje pa ne može. Antiša ne trebaš se zahvaljivati.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A koja je razlika osim u cijenu izmedu
Samsung UE55RU8002
Samsung QE55Q60RATXXH
Samsung QE55Q65R
Sto bi mi preporucili od ova 3? Cijena mi ne radi razliku u odabiru
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Q60 ima 430cd/m2 i mrvicu veci gamut u odnosu na RU8002 sa 360cd/m2 brightnessa, uglavnom za jednu nijansu bolji, ali po meni je to jedini skok u Samsungovom lineupu koji ne donosi znacajnu razliku koju ces vidjet bas jer i dalje nema FALD a non-HDR sigurno nebudes gledao na 100% backlight.

Q65 je prilicno sam siguran isti kao Q60, dakle jedan od ta dva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 16:19 (8ax).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
McMaster kaže...
A koja je razlika osim u cijenu izmedu
Samsung UE55RU8002
Samsung QE55Q60RATXXH
Samsung QE55Q65R
Sto bi mi preporucili od ova 3? Cijena mi ne radi razliku u odabiru

Ova 2Q su iz QLED serije, dakle drugačije tehnologija. Malo su bolji u odnosu na RU8002, ali isto tako malo i skuplji. Koliko sam skužio razlika između Q60 i Q65 je jedino u boji (crna i siva).
Ja sam prvotno gledao Q60, no odlučio sam izdvojiti još 1000kn više za FALD pa sad čekam Sony XF9005 ili Q70R na sniženju. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jurke69 kaže...
McMaster kaže...
A koja je razlika osim u cijenu izmedu
Samsung UE55RU8002
Samsung QE55Q60RATXXH
Samsung QE55Q65R
Sto bi mi preporucili od ova 3? Cijena mi ne radi razliku u odabiru

Ova 2Q su iz QLED serije, dakle drugačije tehnologija. Malo su bolji u odnosu na RU8002, ali isto tako malo i skuplji. Koliko sam skužio razlika između Q60 i Q65 je jedino u boji (crna i siva).
Ja sam prvotno gledao Q60, no odlučio sam izdvojiti još 1000kn više za FALD pa sad čekam Sony XF9005 ili Q70R na sniženju. 

 

 

Q60 je 1000kn skuplji od RU8002, a ne nudi prakitčki ništa više, u nekim segmentima je i lošiji prema usporedbi s rtings

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, imam dva pitanja, imam neke kombinacije pa mogu dobiti Hisense nesto povoljnije pa me zanimaju ova dva televizora,

koja je razlika osim u malo više "premium" dizajnu kod skupljega?

Gledao sam na display compare i djeluju mi prakticki potpuno isti.

 

h50b7100

 

vs

 

h50b7500

 

nekih 400kn je razlika, ima li smisla ići na skuplji?

 

I drugo pitanje, grafa mi ne moze furati 4k pa bi PES 20 puštao u Full HD, to bi trebalo ok izgledati?

 

Nekak naginjem prema jeftinijem, trenutno imam 43" Full Hd Philips dummy tv s kojim sam zadovoljan ali volio bi malo veći.

 

thx

1 h50b7100
2 h50b7500
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vex3855 kaže...

 

Uglavnom, B7500 ima (Po stranicama proizvodjaca):

- siri gamut (spektar zasicenosti boja koje moze prikazat)
- podrsku za motion smoothing (efekt sapunice)
- podrsku za Dolby Vision (nebitno)
- 2x10W zvucnike vs. 2x8W
- ima Bluetooth ali nema 3.5mm izlaz

 

Rekao bi da je za 50" 1440p neki sweet spot sto se tice izgleda i performansi, na 1080p bi slika u igrama mogla bit "zupcasta" tj trebat ce upalit MSAA.

Imaj na umu da svi ti Hisenseovi (I H50U7B koji je jos 200kn+, samo donosi stalak, WiFi-ac i 4 HDMI) imaju jako nizak brightness od 250nit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 4:52 (8ax).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice