Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.091.520
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Kill Frenzy kaže...

Dvoumim se izmedju LG B8 OLED i LG C9 OLED.Oba u 65 inča izvedbama.

Radi se o laganoj pripremi za ps5.

Ono što sam gledao da su oba tv stvarno odlična i naravno da je C9 bolji ali je i dosta skuplji. Bolji je ali ne toliko po meni da opravdava tu cijenu. Oba imaju viseoke ocjene i svemu što meni treba.

Jedina zamjetna razlika je u input lagu. Iplati li se davati 5-6 tisuća kuna više s obzirom da je input lag na B8 21ms a na C9 13ms.

Ukojim granicama je poželjno zadržati input lag kod televizora?

 

 

 

 

 Ovdje si pogledaj:

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bas gledam u elipsu i vidim 10 keka hahah,a onaj samsung sta sam ja uzeo ode na 6800kn.

Sad ce drugi tjedan opet akcija al mislim da nece bit 5900 vise.I opet imaju samo po jedan komad u varaždinu.

ORIGIN: LtMoNkK
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ovo dobra cijena,i je li ovo ok televizor za običnog korisnika,koliko vidim model je 2019 godina...samsung 50ru7172 127 cm, 2800 kn..

 

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-samsung-50ru7172-50-127cm-ultra-hd-4k-smart-tv-pqi-1400-hdr10-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265/proizvod/245744

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doca15 kaže...

Bas gledam u elipsu i vidim 10 keka hahah,a onaj samsung sta sam ja uzeo ode na 6800kn.

Sad ce drugi tjedan opet akcija al mislim da nece bit 5900 vise.I opet imaju samo po jedan komad u varaždinu.

 hhaha pa da, sad pregovram s ovima za tablet. kad mi netko dođe doma reći ću evo ti gledaj kako izgleda 10 keka.

 

ma gle realna cijena je njemu možda 5keka, ali kad si u rh kad oni napucaju cijenu da fiktivno spuste i opet zarade masu love, a ljudi se poubijaju za to.

neki dan sam u elipsa nokatiruao lika maltene oko perilice rublja...balkan u srcu :)

 

Cesare kaže...

Jel ovo dobra cijena,i je li ovo ok televizor za običnog korisnika,koliko vidim model je 2019 godina...samsung 50ru7172 127 cm, 2800 kn..

 

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-samsung-50ru7172-50-127cm-ultra-hd-4k-smart-tv-pqi-1400-hdr10-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265/proizvod/245744

 

je.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 14:11 (fila2208).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CrniPero kaže...

 iss i dalje nekužiš !!

Komentiram da je tim "stručnjacima" jedino dobar OLED a daljnju razliku dijeli 1/10 razlike po njima.

Smješno mi je čitati te fanboy (money) likove i tebe subjektivno-neutemeljenog u davanju mišljenja.

Kao što sam na početku rekao (trebaš se vratiti par stranica prije) pogledao sam sve kao i isprobao njih par i razlike su mizerne naspram.

Nimalo vrijedne razlike u iznosima koji se traže napravljene sa isključivom namjerom da se prodaju fanboyovima i ovcama. 

Poanta je da večina Jubitu TV testera prima lovu za to kaj laprda ili testira.To su sve okvirno reklame, "u stilu da ipak se TV sa 1000$ višom cijenom možda isplati ili uloženo-dobiveno super". 

 

Eto fine usporedbe, ili specifične detaljne usporedbe usmjerene na razne detalje koji se vide golim okom.Pa sad ti vagni kaj se najviše isplati, "jer je poznatno da bez OLED TV-a ne moš niti na zahod".

 

 

Sony 2500$


Samsung 2000$

 

Vizio 1400$


Hisense 700$

 

 

Sony je OLED model, a ovaj preostali trojac jaše na VA LCD panelima.U ovoj usporedbi nema TCL modela, ali nebitno jer TCL modeli su ionako najprodavaniji na Američkom tržištu.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=924&jumpto=6020226&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=924&jumpto=6020414&sort=asc&view=flat

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 14:40 (rambox).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue55ru8002-uhd.html

 

ILI

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-55sm8200pla-tv-prijemnik

 

SAMSUNG se ovdje puno preporučivao u ovoj kategoriji 55" i do 5000kn..

ja čekam crni petak ako bude opet sammsung po 4000kn gdje..

 

za ovaj LG zapeo brat.. na mall.hr dobra cijena istog.. koje su glavne razlike medju ova dva televizora i koji bi uzeli?

standardno gledanje naveče malo iptv i pokoji film.. you tube i sl...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...

haha

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q70RATXXH/

 

otišao na 10keka. Sad mi je još slađe šta sam ga piknuo. Čeka da se montira, strpit ću se još malo pa se javim s dojmovima kad montiram i složim sve

 7300 je u drugim ducanima, kolko si ti platio na akciji?

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
fila2208 kaže...

haha

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q70RATXXH/

 

otišao na 10keka. Sad mi je još slađe šta sam ga piknuo. Čeka da se montira, strpit ću se još malo pa se javim s dojmovima kad montiram i složim sve

 7300 je u drugim ducanima, kolko si ti platio na akciji?

 5930 + riješavam si sad tablet + 3 god dodatne one ''žute'' garancije  

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 14:45 (fila2208).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...
toxic kaže...
fila2208 kaže...

haha

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q70RATXXH/

 

otišao na 10keka. Sad mi je još slađe šta sam ga piknuo. Čeka da se montira, strpit ću se još malo pa se javim s dojmovima kad montiram i složim sve

 7300 je u drugim ducanima, kolko si ti platio na akciji?

 5930 + riješavam si sad tablet + 3 god dodatne one ''žute'' garancije  

 Prva liga cijena, steta sto nisi potegnuo do 65"

 

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
fila2208 kaže...
toxic kaže...
fila2208 kaže...

haha

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q70RATXXH/

 

otišao na 10keka. Sad mi je još slađe šta sam ga piknuo. Čeka da se montira, strpit ću se još malo pa se javim s dojmovima kad montiram i složim sve

 7300 je u drugim ducanima, kolko si ti platio na akciji?

 5930 + riješavam si sad tablet + 3 god dodatne one ''žute'' garancije  

 Prva liga cijena, steta sto nisi potegnuo do 65"

 

 A gle i ovo je probijanje budgeta, 55 je sasavim ok. Kad sam kutiju vidio, reko ovo je čudovište, cura je van sebe. Kad smonitram sve i skupim ekipu na pes inhouse turnir ima da gori sve :)

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Kill Frenzy kaže...

Dvoumim se izmedju LG B8 OLED i LG C9 OLED.Oba u 65 inča izvedbama.

Radi se o laganoj pripremi za ps5.

Ono što sam gledao da su oba tv stvarno odlična i naravno da je C9 bolji ali je i dosta skuplji. Bolji je ali ne toliko po meni da opravdava tu cijenu. Oba imaju viseoke ocjene i svemu što meni treba.

Jedina zamjetna razlika je u input lagu. Iplati li se davati 5-6 tisuća kuna više s obzirom da je input lag na B8 21ms a na C9 13ms.

Ukojim granicama je poželjno zadržati input lag kod televizora?

 

 

 

Jesi li u potpunosti siguran da hoćeš riskirati s OLED ekranom za igre? Burn-in efekat je stvaran problem OLEDa danas, posebice u igrama gdje ti je "overlay" (primjerice pokazivač koliko ti je ostalo metaka, mapa, isl.) satima na istom mjestu.

moj prvi izbor je bio LED TV Sony Bravia KD-75XG9505 4K. tv je zmaj.i kad sam pored njega vidio oled ostao sam iznenadjen u kvaliteti slike. ovaj sonijev model je vrh.odličan tv ali pored oleda jednostavno nema sta trazit.

 

onda sam se raspitao za burnin efekt i to uopće nije toliki problem.

isto su mi govorili kad sam prije 7-8 godian kupovao panasonic plazmu.evo je dan danas nikakvih problema sa burn in efektom.

moj gaming je max tri sata

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...
toxic kaže...
fila2208 kaže...

haha

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q70RATXXH/

 

otišao na 10keka. Sad mi je još slađe šta sam ga piknuo. Čeka da se montira, strpit ću se još malo pa se javim s dojmovima kad montiram i složim sve

 7300 je u drugim ducanima, kolko si ti platio na akciji?

 5930 + riješavam si sad tablet + 3 god dodatne one ''žute'' garancije  

 

Gdje si ga kupio ako nije tajna ? U SD ili negdje dalje ?

 

Thx !

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...
Doca15 kaže...

Bas gledam u elipsu i vidim 10 keka hahah,a onaj samsung sta sam ja uzeo ode na 6800kn.

Sad ce drugi tjedan opet akcija al mislim da nece bit 5900 vise.I opet imaju samo po jedan komad u varaždinu.

 hhaha pa da, sad pregovram s ovima za tablet. kad mi netko dođe doma reći ću evo ti gledaj kako izgleda 10 keka.

 

ma gle realna cijena je njemu možda 5keka, ali kad si u rh kad oni napucaju cijenu da fiktivno spuste i opet zarade masu love, a ljudi se poubijaju za to.

neki dan sam u elipsa nokatiruao lika maltene oko perilice rublja...balkan u srcu :)

 

 

5900 je bila jako dobra cijena, niti vani toliko česta. Za primjer kako je vani: sada je u saturna 55Q70R + Galaxy A30 899€što bi bilo približno isto kao cijena kod nas u SD ali s newsletter popustom i bez mobitela/tableta i sl.

 

https://www.saturn.de/de/product/_samsung-gq55q70rgtxzg-2530684.html

 

A Sony su puno jeftiniji, posebno 65". 65xf9005 999€ a novi 65XG9505 1299€. Kod nas kada bi dali i 30% popusta za BF to bi još uvijek bilo skuplje:)

 

65XF9005

 

65XG9505

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...

moj prvi izbor je bio LED TV Sony Bravia KD-75XG9505 4K. tv je zmaj.i kad sam pored njega vidio oled ostao sam iznenadjen u kvaliteti slike. ovaj sonijev model je vrh.odličan tv ali pored oleda jednostavno nema sta trazit.

 

onda sam se raspitao za burnin efekt i to uopće nije toliki problem.

isto su mi govorili kad sam prije 7-8 godian kupovao panasonic plazmu.evo je dan danas nikakvih problema sa burn in efektom.

moj gaming je max tri sata

 

Za novce koliko kod nas košta 75XG9505 skoro pa možeš vani kupit 77C9 OLED:)

 

Možda za BF bude vani čak i jeftiniji još, kod nas je još uvijek 40000-50000 kn

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...
fila2208 kaže...
toxic kaže...
fila2208 kaže...

haha

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q70RATXXH/

 

otišao na 10keka. Sad mi je još slađe šta sam ga piknuo. Čeka da se montira, strpit ću se još malo pa se javim s dojmovima kad montiram i složim sve

 7300 je u drugim ducanima, kolko si ti platio na akciji?

 5930 + riješavam si sad tablet + 3 god dodatne one ''žute'' garancije  

 

Gdje si ga kupio ako nije tajna ? U SD ili negdje dalje ?

 

Thx !

 Jsno da nije tajna. gađao sam domenicu, zbirsao mi pa se pojavio 15.11 u elipsa. S posla na edge internetu kekenuo 5930 i uhvatio ga. Stoji u kutiji čekam da složim stan, ali kad se sve sredi javim dojmove. LJudi su ono wtf 6 keka tv, ali kad ga vide, shvatit će.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nadam se da ce biti nesto slicno za BF da i ja potegnem :)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ascorbicacid kaže...

Što daje Sonyjevom XF9005 toliku prednost nad Q70 da ga toliko više preporučujete? Prema rtingsu bolje ocjenjuju Samsung pa me zanima koji su konkretni dojmovi?

 Niti jedan nije bolji ili losiji od drugoga... jako dobri televizori, a podosta razliciti... Sa jihednim se nemoze pogrinesiti...

Ja bi u scakom slucaju za sveopci narod preporucio Samsung...A Braviu nek kupi onaj ko zeli...

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Offtopic

 

Samsung TV

Šta koristite za share sa pc-a(filmovi, titlovi)?

Da radi dosta brzo i bez štekanja

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Beelzeboss kaže...

Offtopic

 

Samsung TV

Šta koristite za share sa pc-a(filmovi, titlovi)?

Da radi dosta brzo i bez štekanja

 

 hdmi kabal

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi zasto mi LG C9 ne nalazi ove nove HD kanale ? Drzava je postavljena HR i idem na automatsko podesavanje kanala i odvrti do kraja ali nema novih kanala. Ima EVO kanali zakljucani i ovo sto sam imao i dosad.

 

U Slavoniji sam pa valjda hvatam sa Borinaca signal tj iz Vinkovaca ako je to bitno zbog broja kanala.

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav kupio sam stalak za tv Link

 

Tv je samsung 55" ru8002,mene zanima na koju visinu je najbolje postaviti taj stalak za tv,u pitanju je spavaca soba i 4m udaljenosti od kreveta 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 21:28 (d4rkd3atH).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Karanba .ja  sam iz Vukovara i hvatam sve hd kanale .probaj pomjerit antenu malo.Ali svejedno je malo čudno da ih nehvataš.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 20:09 (daki80).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Beelzeboss kaže...

Offtopic

 

Samsung TV

Šta koristite za share sa pc-a(filmovi, titlovi)?

Da radi dosta brzo i bez štekanja

 

 nije samsung , ali vj ne bi trebalo bit drugacije . Serviio , radi ko metak , od titlova  do reprodukcije ogromnih  UHD HDR naslova.

Sto se mene tice , HDMI samo kad  igrama na TVu i BR ISO fajlovi (ponekad)

Puno mi  je lakse uzet daljinski i u dva klika pokrenut film seriju nego se dr**t s misem . 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Ljudi zasto mi LG C9 ne nalazi ove nove HD kanale ? Drzava je postavljena HR i idem na automatsko podesavanje kanala i odvrti do kraja ali nema novih kanala. Ima EVO kanali zakljucani i ovo sto sam imao i dosad.

 

U Slavoniji sam pa valjda hvatam sa Borinaca signal tj iz Vinkovaca ako je to bitno zbog broja kanala.

 

Tnx

 

Probaj promjenit na Njemačku, Češku ili Švedsku.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo sam ovaj model,da ne čekam popuste,ne vjerujem da sam mogao povoljnije..služit će za standardne tv programe i you tube.

 

 

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-samsung-50ru7172-50-127cm-ultra-hd-4k-smart-tv-pqi-1400-hdr10-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265/proizvod/245744

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Karanba kaže...

Ljudi zasto mi LG C9 ne nalazi ove nove HD kanale ? Drzava je postavljena HR i idem na automatsko podesavanje kanala i odvrti do kraja ali nema novih kanala. Ima EVO kanali zakljucani i ovo sto sam imao i dosad.

 

U Slavoniji sam pa valjda hvatam sa Borinaca signal tj iz Vinkovaca ako je to bitno zbog broja kanala.

 

Tnx

 

Probaj promjenit na Njemačku, Češku ili Švedsku.

 --ili manualno upisat modulaciju , kod za  drzavu i ostale parametre  . koji su  ne znam  jer zivim u BIH, ali sigurno neko od kolega zna ,a i vjv se moze pronaci na netu.Btw , imao isti problem prije godinu dvije kad sam uzeo Ci modul , nije mi nalazio kanale tj jeste , ali samo petnaestak od 250+ .Prvo je bilo rjesenje Svedska , pa su kasnije ispravili problem uz  manuelno upisivanje navedenih parametara .  

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 20:26 (error_666).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
d4rkd3atH kaže...

Pozdrav kupio sam stalak za tv Link

 

Tv je samsung 55" ru8002,mene zanima na koju visinu je najbolje postaviti taj stalak za tv,u pitanju je spavaca soba i 4m udaljenosti od kreveta 

 Meni je donji dio tv-a na 100cm, al je kod mene 230cm udaljenost isto 55 ekran i stalak sa nagibom od 15° put dole (link ti ne radi, barem meni)

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 20:38 (Moby-Split).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
d4rkd3atH kaže...

Pozdrav kupio sam stalak za tv Link

 

Tv je samsung 55" ru8002,mene zanima na koju visinu je najbolje postaviti taj stalak za tv,u pitanju je spavaca soba i 4m udaljenosti od kreveta 

 Meni je donji dio tv-a na 100cm, al je kod mene 230cm udaljenost isto 55 ekran i stalak sa nagibom od 15° put dole (link ti ne radi, barem meni)

 Prepravio sam,a ja mislim da je malo 100cm,mislim da cu staviti negdje na 160,170cm od poda ,posto ide iznad radnog stola,ima tko jos kakav savijet?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je "moj" nosac. Meni na 100 odgovara. A sad pitanje je kako bi na 4m bilo na toj visini. A i sam nosac ima na sebi opet regulaciju visine. Tako da opet mozes gore/dole ako nisi zadovoljan 
Imat ces nagiba. To ti je najbitnije kad ide na visinu. Mozes ga nac i za manje kn nego u sancte

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 22:09 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 1
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi da li ste skužili kako u prodavaonicama namještaja TV uvijek stave jako nisko, na onaj regal 30-40cm od poda. Meni je to skroz nepraktično, kad sam imao TV na takvom regalu nisam imao druge nego stare knjige jednu na drugu i tako povisiti poziciju TVa za još najmanje 40cm. 

 

Smatram da bi pozicija TVa trebala biti u ravnini s očima (sredina TVa) dok sjediš. Sve drugo mi jednostavno ne paše.

Ovdje i odgovor momku koji pita na koju poziciju da podigne TV na zidu.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice