Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.090.597
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Pise da ga imaju u ZTC-u (Rijeka)

 

 

Super, ako si blizu uzimaj!

 

Ima netko slobodno mjesto na netflixu, pa da podijelimo troškove? Može na pm, ako tko želi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uzimaj jer ce i taj nestat
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,s obzirom da mi je qled na servisu a u planu sma imao uzet jos jedan tv (trenutni samsung prebacit u sobu a u boravak uzet novi) primarno za gledanje Netflixa, hbo te gejmanje ps5 tw glefanje filmova opcenito! 



Dakle velicina tva bi bila 55", dakle vazno mi je da ima arc funkciju jer bi spajao tv sa soundbarom! 

 

Ima dva modela koji su mi najvise zapela za oko a to je :

1.https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-samsung-qled-55q80t.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

2.https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xh9096-bravia-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/99133?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Koja je razlika izmedu kd i ke modela?

 

Te opcenito koji bi mi tv od ova 2 preporucili..... Dal samsung vrijedi toliko vise novaca? 

Te dal ima nesto trece ato bi mi preporucili, vjenovno do nekih 1000€ - 7500kn

 

 
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pripazi jer ti je ovaj iz svijet medija izlozbeni, a ovaj u sancti nedostupan.
Sony koji gledas imas u sancti za isto 5999 kn.
Neznam koliko je q80t najniza cijena ali ako je oko 7000 kn onda radje idi na q95t za 7450 kn u sancti.
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-samsung-qled-55q95t.html

Oba tv-a su po meni jako dobra na svoj nacin. Ali mala prednost ide samsungu zbog gaminga. Da si rekao filmovi, netflix itd. bez gaminga onda bi ti rekao Sony.
Pogledaj si usporedbu na rtingsu
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 7:48 (Hose Marinho 46).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sorry ma samo sam stavio reda radi ove modele da mozete vidit o kojim modelima se radi.
Hvala ti na odgovoru a dal mozda znas koja ke razlika između sony ke i kd modela?
Vidim da je ista cijena, prakticki mi se cine u specifikacijama iati televizori
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I called to call center of one of my local shops and they confirmed that they are the same tv. That situation is because of new European regulations about energy class designations or something and they had to change tv designation. So old tvs produced before that change have designation KD, new ones - KE

Znaci sve isto :-)
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Čudno mi je da imamo tako niske cijene televizora?
Inače sve ide gore radi nedostatka čipova, koja je fora s TV? Ako netko zna?

Za 7500 kn dolazim u napast kupiti ovaj q95T.
Ne znam dali je ovo nekakva tendencija gdje će cijene samo ići dolje (budući da i OLED nikad nije bio pristupačniji) ili će se vratiti sve na staro.
Pratim ovu temu duže, zar nije već par puta rečeno da 95t je lošiji od prošlogodišnjeg modela 95ice?
Kako god bilo, za 1k € je odličan deal jel?
Koliko sam shvatio, blizu je ko OLED bez burn in straha?
Meni je TV 80% YouTube, ostalo utakmica, di koji film i PS5.

LG mi je najbolji radi daljinskog i webOS (naviknuo sam na njega, sad imam LG).
Kod Samsunga mi se sviđa cijena #1, a #2 one connection box (nekad u budućnosti bi stavio TV na zid). Dali se uz taj 95t dobije taj box?
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cijena tog N95T je takva jer je trenutno u elipsu u tijeku rasprodaja, znači ostali su izložbeni modeli koji iza sebe imaju mjesec-dva-tri rada po cca 12 sati dnevno..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako mislis na ovaj q95t u 65" iz elipsa (ako ga opce ima jos) koji se jucer spominjao tu na forumu onda je to definitivno best buy po meni za te novce. Oznaka t je za proslogodisnji model tako da neznam na koji prosli model mislis. Ali koliko sam skuzio proslogodisnji T modeli su bolji od ovogodisnjih A
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako mislis na ovaj q95t u 65" iz elipsa (ako ga opce ima jos) koji se jucer spominjao tu na forumu onda je to definitivno best buy po meni za te novce. Oznaka t je za proslogodisnji model tako da neznam na koji prosli model mislis. Ali koliko sam skuzio proslogodisnji T modeli su bolji od ovogodisnjih A
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
x360gamer kaže...
Čudno mi je da imamo tako niske cijene televizora?
Inače sve ide gore radi nedostatka čipova, koja je fora s TV? Ako netko zna?

Za 7500 kn dolazim u napast kupiti ovaj q95T.
Ne znam dali je ovo nekakva tendencija gdje će cijene samo ići dolje (budući da i OLED nikad nije bio pristupačniji) ili će se vratiti sve na staro.
Pratim ovu temu duže, zar nije već par puta rečeno da 95t je lošiji od prošlogodišnjeg modela 95ice?
Kako god bilo, za 1k € je odličan deal jel?
Koliko sam shvatio, blizu je ko OLED bez burn in straha?
Meni je TV 80% YouTube, ostalo utakmica, di koji film i PS5.

LG mi je najbolji radi daljinskog i webOS (naviknuo sam na njega, sad imam LG).
Kod Samsunga mi se sviđa cijena #1, a #2 one connection box (nekad u budućnosti bi stavio TV na zid). Dali se uz taj 95t dobije taj box?

 Da Q95T je losiji od Q90R jer ima 2-3 puta manje dimming zona,mislim da 65inch q95t ima oko 120 zona dok 65inch q90r ima oko 480 zona.

Samsung cesto ide rezat kao sto su to napravili sa ovom 2021 serijom i IPS panelima.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisam siguran dali je tako jer je neki dan kolega sa foruma kupio i rekao da ih ima jos malo ali da su novi a ne izlozbeni. Ako sam dobro skuzio
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...

Cijena tog N95T je takva jer je trenutno u elipsu u tijeku rasprodaja, znači ostali su izložbeni modeli koji iza sebe imaju mjesec-dva-tri rada po cca 12 sati dnevno..

Provjerite radne sate tih izlozbenih modela jer je T serija 2020 sto znaci da je tv radio vrlo vjerovatno preko godinu dana ako je izlozbeni model od pocetka prodaje te serije.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam u četvrtak bio u Elipsu i provjereno mi je u cijeloj Hrvatskoj, niti jedan novi 65n95t nije bio dostupan, još je par komada izložbenih bilo ostalo.. 

 

tražio sam i model 80t, također u četvrtak ujutro nisu imali više niti jedan novi primjerak

 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samsung svakom novom serijom radi degradaciju prošle. Znači sad više nisu fald va nego ips paneli u top qled serijama ako sam dobro razumio kolegu ? Nije om to pametno, vremenom će se ljudi okrenut od njih.

Jel ostao u elipsa koji 55q95t novi , a ne izložbeni ?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samsung svakom novom serijom radi degradaciju prošle. Znači sad više nisu fald va nego ips paneli u top qled serijama ako sam dobro razumio kolegu ? Nije om to pametno, vremenom će se ljudi okrenut od njih.

Jel ostao u elipsa koji 55q95t novi , a ne izložbeni ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne vidim u čemu je problem kod tih izložbenih modela, nije da su OLED-i. Uostalom dodatno jamstvo od 3 godine je 130 kn.

Mene to ni malo ne bi smetalo kod kupovine, pogotovo kod takve povoljne kupovine.

Ja sam već dva puta tako kupio izložbene i niti jedan nije imao više od 1000 radnih sati niti je bilo ikakvih problema sa samim uređajima.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa znači isplati se uzeti onda u SD za 7500 kn 55Q95T?

To je još uvijek ok cijena ili bolje možda na OLED ići za 1.5k kn više?
Ili bolje možda ići za 1.5k kn manje na Sony?!
Hmm.. Koji bi bio best buy?
PS5 da se iskoristi kako se spada?
Nisam dobio odgovor, dali se dobije one connection u q95T modelu?
Negdje sam u recenzijama pročitao da da, ali nigdje ne vidim potvrdu na stranici.
To je ujedno i sound bar zar ne?
Pa samo radi toga se isplati možda uzeti q95 za 7500
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobije se one connection uz q95, uz q90 ne.

To im je jedina razlika.

 

Istina je da većina proizvođača štedi na proizvodnji novih modela, nije to samo slučaj kod SAmsunga nego i kod Sony-a.

Sony x900 model star 5 godina ima bolji panel(svjetliji, bolji nativni kontarst, pravi 10 bitni panel) nego najnoviji model.

Ali svi zaboravljaju koliko su ti modeli koštali i koliko ti modeli danas koštaju u maloprodaji.

55X900 sada se prodaje za 5600 kn, a prije 5 godina ga nisi mogao dobiti ispod 8000kn. ISta stvar je i sa Samsungom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 10:52 (Grga1984).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Pa znači isplati se uzeti onda u SD za 7500 kn 55Q95T?

To je još uvijek ok cijena ili bolje možda na OLED ići za 1.5k kn više?
Ili bolje možda ići za 1.5k kn manje na Sony?!
Hmm.. Koji bi bio best buy?
PS5 da se iskoristi kako se spada?
Nisam dobio odgovor, dali se dobije one connection u q95T modelu?
Negdje sam u recenzijama pročitao da da, ali nigdje ne vidim potvrdu na stranici.
To je ujedno i sound bar zar ne?
Pa samo radi toga se isplati možda uzeti q95 za 7500

Ako zelis iskoristit Ps5 full treba ti hdmi 2.1 model koji podrzava sve napredne gaming featurse a to rade samo Samsung i LG dok kod ostalih obecavaju updateove fwa koji nekad dodju a nekad i ne,naprimjer ekipa na nekim high end Sony modelima ceka sad preko godinu dana VRR update.

Samo LG nudi 4x hdmi 2.1 dok Samsung nazalost u globalu nudi 1x hdmi 2.1 osim u slucaju QN95A koji ima one connect box sa 4x hdmi 2.1

Sony stavlja mislim 2x hdmi 2.1 a isto tako i Panasonic te Philips.

Vjerovatno sam neki detalj pomjesao ili izostavio pa slobodno dodajte ili ispravite.

Sad..KOME treba 4x hdmi 2.1....meni definitivno.

1.Ps5

2.soundbar sa eARC

3.XsX

4.RTX3080

Sve su to hdmi 2.1 uredjaji osim soundbara i koriste tu propusnost za VRR,4k 120hz hdr 10bit,4:4:4 chroma itd itd.

Uglavnom to je ono na sto trebate obratit pozornost ako zelite da vasa nova konzola,nvidia,amd gpu iskoristite full.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Dobije se one connection uz q95, uz q90 ne.

To im je jedina razlika.

 

Istina je da većina proizvođača štedi na proizvodnji novih modela, nije to samo slučaj kod SAmsunga nego i kod Sony-a.

Sony x900 model star 5 godina ima bolji panel(svjetliji, bolji nativni kontarst, pravi 10 bitni panel) nego najnoviji model.

Ali svi zaboravljaju koliko su ti modeli koštali i koliko ti modeli danas koštaju u maloprodaji.

55X900 sada se prodaje za 5600 kn, a prije 5 godina ga nisi mogao dobiti ispod 8000kn. ISta stvar je i sa Samsungom.

Velik problem je sada sto Samsung i LG gase svoju proizvodnju LCD panela i kupuju od Kineza i pitaj boga kakva ce bit kontrola kvalitete jer je ionako vec bila panel lutrija i kad su imali svoju proizvodnju.

Sto se tice nizeg brightnessa obrazlozenje je da zele napravit izbalansiranu sliku svijetlo/tama a ne napucavat peak nits kao prije,sad jeli to istina i pravi razlog ne znam ali cinjenica je da naprimjer Sony modeli na rtings dobivaju odlicne ocijene za HDR iako su cesto debelo ispod 1000nits.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Dobije se one connection uz q95, uz q90 ne.

To im je jedina razlika.

 

Istina je da većina proizvođača štedi na proizvodnji novih modela, nije to samo slučaj kod SAmsunga nego i kod Sony-a.

Sony x900 model star 5 godina ima bolji panel(svjetliji, bolji nativni kontarst, pravi 10 bitni panel) nego najnoviji model.

Ali svi zaboravljaju koliko su ti modeli koštali i koliko ti modeli danas koštaju u maloprodaji.

55X900 sada se prodaje za 5600 kn, a prije 5 godina ga nisi mogao dobiti ispod 8000kn. ISta stvar je i sa Samsungom.

 

Ovo je istina. Moj je Sony x900e bolji od ovih današnjih serija 9, rekao bih bolji i od x9505h, ali ja sam platio 55 inča 9.300,00 kn i to je bila akcijska cijena. Danas serija 9, 65 inča košta 8.500,00 kn

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...
Grga1984 kaže...

Dobije se one connection uz q95, uz q90 ne.

To im je jedina razlika.

 

Istina je da većina proizvođača štedi na proizvodnji novih modela, nije to samo slučaj kod SAmsunga nego i kod Sony-a.

Sony x900 model star 5 godina ima bolji panel(svjetliji, bolji nativni kontarst, pravi 10 bitni panel) nego najnoviji model.

Ali svi zaboravljaju koliko su ti modeli koštali i koliko ti modeli danas koštaju u maloprodaji.

55X900 sada se prodaje za 5600 kn, a prije 5 godina ga nisi mogao dobiti ispod 8000kn. ISta stvar je i sa Samsungom.

 

Ovo je istina. Moj je Sony x900e bolji od ovih današnjih serija 9, rekao bih bolji i od x9505h, ali ja sam platio 55 inča 9.300,00 kn i to je bila akcijska cijena. Danas serija 9, 65 inča košta 8.500,00 kn

 Uzmi u obzir da je tvoj model testiran starijom varijantom testova na rtings,kada su ponavljali neke starije modele novijim varijantama testova ti modeli bi u globalu dobivali losije ocijene nego sto su prvotno dobili.

Novije metode testiranja su ima zahtijevnije od prethodnih.

Ovo je inace jedan test za tvoj model i ne bih rekao da je bolji od novijih,barem ne u vecini elemenata.

 

HDR Real Scene Peak Brightness  546 cd/m²

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slazem se da su prijasnji modeli bili bolji od danasnjih. A sto se tice cijene, nova serija 9 (x90j) u 65" kosta oko 12500 kn a na akciji oko 10500 se sad moze naci
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad sam u nedoumici. Isao sam vidjeti uzivo.

 

Samsung 65Q95  je izlozbeni, radi pitaj boga koliko.

 

Onda preko puta njega Lg 70um745.

 

Slika je na svima savrsena jer se vrte njihovi demo programi.

Cijene slicne. Lg 500kn jeftiniji, primjetno veci.

 

Ne patim od marki nego vise bi da sam future proof, da sam na miru 10ak god (kao sa sadasnjom panasonic plazmom)

 

Gledali bi se antenski programi i iptv, kodi, ps4 pro... internetski featuri i os tva mi je manje bitna jer imam android box.

 

Ili jos neka preporuka mozda za cca 7500kn?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako ne patis o markama kako si napisao onda hisense u8q u 65" za 6200 kn je odlican tv
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Sad sam u nedoumici. Isao sam vidjeti uzivo.

 

Samsung 65Q95  je izlozbeni, radi pitaj boga koliko.

 

Onda preko puta njega Lg 70um745.

 

Slika je na svima savrsena jer se vrte njihovi demo programi.

Cijene slicne. Lg 500kn jeftiniji, primjetno veci.

 

Ne patim od marki nego vise bi da sam future proof, da sam na miru 10ak god (kao sa sadasnjom panasonic plazmom)

 

Gledali bi se antenski programi i iptv, kodi, ps4 pro... internetski featuri i os tva mi je manje bitna jer imam android box.

 

Ili jos neka preporuka mozda za cca 7500kn?

 I da je radio cijelu godinu, a nije to ti je cca 3000 radnih sati. Računaj životni vijek takvih televizora je od 40000 -60000 radnih sati.

Taj model ima među najvećim peek brightenes na tržištu i samim time da smanjiš backlight za 15-20% uštedite ćeš na samoj trajnosti, a i dalje imati odličnu sliku.

Definitivno se ne može mjeriti sa tim LG i Hisenseom po kvaliteti slike, a i više je future proof jer ima HDMI 2.1, eArc i normalan software u odnosu na Hisensea.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ali onda se postavlja pitanje šta je danas top kvaliteta ako je želiš kupit. Prije 5 godina su 100 hz paneli bili i u srednjem segmentu modela, ako danas top modeli više nisu ni fald va nego ips onda je lcd gotov , a oled jedina prihvatljiva stvar za zahtjevnije korisnike
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 15:39 (Doktor Rambaudi).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uglavnom da sumiramo.

U svijetlom dnevnom boravku sa krovnim prozorom i udaljenosti cca 3m. Samsung ce biti bolji + kada jednom uzmem ps5 bit ce i bolja iskoristivost.

 

Ova plazma je hd i 42inch. Pa nam je postala davno premala i jos kada je dosao t2 smo se morali zajebavati sa recieverom.

Znam da bilo sta da uzmem danas bit ce bolje, ali eto nije na odmet raspitati se preciznije. Ipak je to 1000eur.

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiče odsjaja Samsung ima najbolji antireflection. Vidi slike kod mene doma. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice