Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.100.165
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

imam vec dugo vremena nosac za tv sonorous surefix 440 i sad ga konacno izvadim kako bi stavio tv na zid i skuzim da je tv vesa 300x300, a ovaj nosac je deklariran za 200x200, 400x200 i 400x400. 

obzirom da nema fiksne one 'leptir' nosace, pretpostavljam da bi mogao nositi i vesu 300x300? 

Ima netko iskustva?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

samo jedno kratko pitanje.

Preporuka TV-a veličine 50" primarno za gledanje EVO TV-a/MaxTV-a. 

Cijenovni rang do 5000,00 kn.

Hvala unaprijed na preporukama.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 50NANO793 

Cijena je od 3.200 kn do 4.700 na nabavi

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pozdrav telkoljubci...trenutno imam ovaj lg..ima 3godine i dal je razlika primjetna (volim kontrast..žive boje) gledali bi se hdr filmovi..pogotovo remux i ps5 spojen na njega..usporedba sa ovim samsungom..starog bi prodao recimo za 2500kn i jos dodam 4500 za ovo..
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/25211870c3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S obzirom na neke komentare, mislim da bi čitanje ovog rada o raznim vrstama zaslona, moglo biti poučno.

 

 

view (vuka.hr)Prednosti i nedostatci zaslona

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ma znam ja sve to,al jedno je teorijski a drugi u praksi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
Ivsa kaže...

Znam da je Sony OLED među najboljima ali cijene su mu redovno oko 11 tisuća kn što je dodatnih par tisuća na sadašnju cijenu LG CX modela i to mi je malo "to much", a i kao jedan od minusa je što nemaju HDMI 2.1 pa ništa od 4K gaminga u 120 Hz.

Ovo nek ti bude faktor jedino ako mislis spajat turbo nabrijani PC na TV. Nove konzole su preslabe i za 60hz 4K...

 
Imam RTX 3080 tako da mi igra neku ulogu, trenutno imam AOC 32" 4K IPS i screen tearing je strašan, praktički za svaku igricu moram uključiti v-sync da bi mogao igrati.


trube kaže...
pozdrav telkoljubci...trenutno imam ovaj lg..ima 3godine i dal je razlika primjetna (volim kontrast..žive boje) gledali bi se hdr filmovi..pogotovo remux i ps5 spojen na njega..usporedba sa ovim samsungom..starog bi prodao recimo za 2500kn i jos dodam 4500 za ovo..
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/25211870c3

 
Ja mislim da je Q80 dosta kvalitetniji tv, ima backlight zone, VA matricu, 120 Hz panel i općenito spada u vrh ponude LED televizora.
Navedeni LG je IPS model što baš i nije poželjno za TV zbog kontrasta i crne boje koju može prikazati IPS model.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala na odgovoru,vjerojatno kupujem ovog za kojih par mjeseci,čim malo padne cijena,možda oko 6k kuna

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
Ivsa kaže...

Znam da je Sony OLED među najboljima ali cijene su mu redovno oko 11 tisuća kn što je dodatnih par tisuća na sadašnju cijenu LG CX modela i to mi je malo "to much", a i kao jedan od minusa je što nemaju HDMI 2.1 pa ništa od 4K gaminga u 120 Hz.

Ovo nek ti bude faktor jedino ako mislis spajat turbo nabrijani PC na TV. Nove konzole su preslabe i za 60hz 4K...

 True, ali ima par igara u 4k@120 tipa Warzone/Cold War zombaci i sl. Ocekuje se i Unreal Engine 5 u 4k@120 Hz sa FidelityFx

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ili odigraj neku nagradnu igru pa dobiješ TV badava

ili - ili

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

novi modeli NEO QLED 2021. u ponudi u Svijetu medija i ekupi.

cijene visoke. LG i Sony OLED bez konkurencije, Samsung sa jako dobrim proizvodima i marketingom. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mitch kaže...
ansha kaže...
Ivsa kaže...

Znam da je Sony OLED među najboljima ali cijene su mu redovno oko 11 tisuća kn što je dodatnih par tisuća na sadašnju cijenu LG CX modela i to mi je malo "to much", a i kao jedan od minusa je što nemaju HDMI 2.1 pa ništa od 4K gaminga u 120 Hz.

Ovo nek ti bude faktor jedino ako mislis spajat turbo nabrijani PC na TV. Nove konzole su preslabe i za 60hz 4K...

 True, ali ima par igara u 4k@120 tipa Warzone/Cold War zombaci i sl. Ocekuje se i Unreal Engine 5 u 4k@120 Hz sa FidelityFx

Opet je po meni gimmick, to sta ce  i ici u 120hz nece biti native 4K, a i budimo realni, nikakve koristi u odnosu na 60hz ako igras s kontrolerom...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
Mitch kaže...
ansha kaže...
Ivsa kaže...

Znam da je Sony OLED među najboljima ali cijene su mu redovno oko 11 tisuća kn što je dodatnih par tisuća na sadašnju cijenu LG CX modela i to mi je malo "to much", a i kao jedan od minusa je što nemaju HDMI 2.1 pa ništa od 4K gaminga u 120 Hz.

Ovo nek ti bude faktor jedino ako mislis spajat turbo nabrijani PC na TV. Nove konzole su preslabe i za 60hz 4K...

 True, ali ima par igara u 4k@120 tipa Warzone/Cold War zombaci i sl. Ocekuje se i Unreal Engine 5 u 4k@120 Hz sa FidelityFx

Opet je po meni gimmick, to sta ce  i ici u 120hz nece biti native 4K, a i budimo realni, nikakve koristi u odnosu na 60hz ako igras s kontrolerom...

 
Kao što sam već rekao iznad, imam RTX 3080, tako da je 4K pravi.
Trenutno RDR2 ide u 74 FPS-a na 4K sa svim postavkama na maks, s malo tuneup-a bi se moglo dobiti bar 10 frejmova više ako ne i više. :)

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gdje kod nas dobaviti kvalitetni HDMI kabel da podržava bar 18 gbps odnosno da je premium certificiran?

Nasao sam Delock u Linksu. Da li je to OK ili ima nešto drugo? A da nije Aliexpress pa da čekam 2 mjeseca.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovako na prvu mi pada na pamet sonus art, ronis pa vidi tamo.

Ako se dobro sjecam ja sam gledao hdmi 2.1 u sonus artu ali je bio oko 300kn...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG OLED 65 BX3 sa novim procesorom cijena spuštena na 13.500 kn . Odlična cijena u Elipsu. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a u mallu 12.700 kn 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Elipso daje onih 2+3 garanciju i pokrice kod malla imas samo 2g garancije tvornicke ako se ne varam?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Elipso daje onih 2+3 garanciju i pokrice kod malla imas samo 2g garancije tvornicke ako se ne varam?

 Tako je. Ja sam CX uzeo u Elipsu baš radi garancije 5g. Bez obzira što je skuplji.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možda glupo pitanje - jel postoji kakva garancija na burn in ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sve slučajeve burn in-a  koje znam LG je riješavao u jamstvu zamjenom panela.Na novijim modelima sve je rjeđa pojava.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fabijan kaže...
Striko2009 kaže...

Elipso daje onih 2+3 garanciju i pokrice kod malla imas samo 2g garancije tvornicke ako se ne varam?

 Tako je. Ja sam CX uzeo u Elipsu baš radi garancije 5g. Bez obzira što je skuplji.

 Pitanje jel to u Elipsu 5 godina tvorničkog jamstva ili 2 godine tvorničkog + 3 osiguranje.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Elipso daje onih 2+3 garanciju i pokrice kod malla imas samo 2g garancije tvornicke ako se ne varam?

 + u elipsu se može uštediti 10% na cijenu ako se kupe bonovi s njuškala...

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 12:11 (Trle96).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
Fabijan kaže...
Striko2009 kaže...

Elipso daje onih 2+3 garanciju i pokrice kod malla imas samo 2g garancije tvornicke ako se ne varam?

 Tako je. Ja sam CX uzeo u Elipsu baš radi garancije 5g. Bez obzira što je skuplji.

 Pitanje jel to u Elipsu 5 godina tvorničkog jamstva ili 2 godine tvorničkog + 3 osiguranje.


Mislim da se radi o 2 godine tvorničkog + 3 osiguranja jer na službenim LG stranicama nema "promocija s osiguranjem" za televizore, tako da je to nešto što Elipso osigurava a ne LG.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 12:16 (Ivsa).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

eh da nije isto osiguranje i trvorničko jamstvo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

eh da nije isto osiguranje i trvorničko jamstvo.

 Da, u ovom slučaju Elipso daje 3 godine osiguranje. Ako znaš pojasni prednosti i mane u odnosu na tvorničko jamstvo?

A ove njuskalo kupone prodaju za 10% nizu cijenu nego vrijede. Znači kupon od 1.000 kn kupim za 900 kn i TV od 15.000 kn ispadne mi 100 kn jeftiniji.

Sad mi je i svejedno jer je već stigao doma.....

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fabijan kaže...
Tascam kaže...

eh da nije isto osiguranje i trvorničko jamstvo.

 Da, u ovom slučaju Elipso daje 3 godine osiguranje. Ako znaš pojasni prednosti i mane u odnosu na tvorničko jamstvo?

A ove njuskalo kupone prodaju za 10% nizu cijenu nego vrijede. Znači kupon od 1.000 kn kupim za 900 kn i TV od 15.000 kn ispadne mi 100 kn jeftiniji.

Sad mi je i svejedno jer je već stigao doma.....

 Ako kupiš 15 bonova od 1000kn i platiš ih 900kn svaki, na koju foru TV od 15000kn ispadne 100kn jeftiniji??!

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

troumim se između 3 samsung modela tj. 4

nakon googlanja internetom,čitanja revieowa, ostala su ova u užem izboru

imam ps5,gledam hdr sadržaje,remux filmove i tako

90% vremena gledam po noći,tako da svjetlost nije problem

kauč je udaljen oko 2.5m od televizije,

svi modeli su 55"

 

5000kn-q60t-uvjerljivo najeftiniji,50/60hz vertikalni refresh,interpolation value 3100

6000kn-q70t/q75t-malo skuplji od ovog prethodnog,40-120hz vertikalni refresh,interpolation value 3400 za ovog prvog,3600 ovaj drugi,imaju hdmi 2.1

7000kn-q80t-direct led (full array local diming) 3800 interpolation value.posjeduje neku tehnologiju da poboljšava prikaz pri kutu gledanja,dok se kod gornja 3 boje gube pod kutem od 30stupnjeva

 

i sad pitanje je,dal se isplati davat 7000kn za ovaj zadnji,dal je razlika toliko očita naprama ova zadnja 2

 

hvala na odgovorima

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odgovor glasi isplati se. Q80

 

Sve to izgleda kao samsung slično ali ustvari dosta je tu razlike u serijama. Kao prvo 7.000 kn za 5ta55-cu takav tv nije puno novaca.

Q80 ima bolje osvjetljenje, bolji dizajn, znatno bolji zvuk i što se zvučnika tiče (2x10 2x10 2x10 u odnosu na 2x10) i što se spajanja i produkcije tiče. Teži je dosta na istu dimenziju što implicira da su ugrađeni kvalitetniji dijelovi. Na godine upotrebe i zadovoljstvo upotrebe razlika u cijeni je nebitna. Ako je razlika u cijeni za spasiti glavu ili slično onda uvijek jeftinije ili gledati isti TV kao sada dok ne crkne.

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako gledaš TV kao dugoročnu investiciju, skoro uvijek je skuplje bolje. Q80T je dosta bolji od oba druga modela, ako si možeš priuštiti, kupi ga, Full Array panel, dosta veća svjetlina panela, dakle sve što budeš radio na njemu bit će dosta bolje nego na Q60 i Q70. I zvučnici su bolji također..

 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice