Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.079.026
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DzigiBau kaže...

Vec sam napisao nekoliko poruka vezanih za preporuku do 4500kn i s obzirom da nekakvog jasnog odgovora nema, a i na zadnjih desetak str teme se ne preporucuju precesto isti modeli pa mislim da nekog ocitog best buy-a ni nema. Jedni preporucuju philips, drugi kazu samo ne philips itd 😂

 https://www.nabava.net/search.php?q=55RU8002

 

Ovaj se najčešće spominje u temi. Ako ću uskoro uzimati TV to će biti ovaj (ili možda 65" verzija).

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Pošto nema oleda 77 za te pare onda nemoj uzeti https://www.makspro.hr/qled-tv-samsung-qe75q90r.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Na videu možeš vidjeti zašto je Samsung Ultra Viewing Angle na ovom televizoru problematičan. Objašnjeno na 5.40 ali možeš pogledati cijeli video radi konteksta.

 Q90 se može smatrati referencom kod LCD TV-a, tako da mi nije jasan savjet ne kupnje tog TV-a, pogotovo ove veličine za te novce.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gdje si to našao da se Q90 smatra referencom. Video nisi ni pogledao, ili... Iz tog videa na slici ispod (original slika) je nešto što se zove Contrast Modulation (link1, link2).

 

Slika je sa "CTA Technology & Standards" stranica, bazirano na IDMS (Information Display Measurement Standards) mjerenjima. ISO (International Organisation for Standardisation), the IEC (International Electrotechnical Commission), VESA (Video Electronics Standards Association) i ANSI (American National Standards Institute) su isto tako već ranije odredili nekakve standarde. Samsung zahvaljujući Ultra Viewing Angle tehnologiji ne zadovoljava niti jedan. LG trenutno ima 90%, Samsung iz 2019. 12% uz obećanje da će u televizorima u 2020. imati 50%. Pogledaj sliku i zamisli kako izgleda 12% Q90 televizora. Eto zašto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 0:32 (Leon4rdo).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sorry, ali apsolutno ništa ne razumijem. Kakvi standardi, modulacije, 12%, 90%?? Jel ne misliš da je Q90 fenomenalan LCD gdje ga apsolutno sve recenzije iznimno hvale i nigdje ne spominju ovaj "problem"?
Dal prema tome ispada da je bolje kupiti LG IPS naspram Samsung VA?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HimalayaPenguin kaže...

Imate neku preporuku za kalibraciju i postavke za LG 55UM7450? Našao sam jedino za UM7300 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um7300/settings.

 

pošto su oba IPS paneli i sličnih "performansi" možeš probati te postavke s Rtings-a.

poslije si još nešto dotjeraš ako ti se ne sviđa...

osobno, nikada nisam gledao tuđe postavke već si sam napravim opcije za film, sport i tv emisije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@zuper

Naravno da je spomenuto u recenzijama. Svaki VA panel ima pastelniju sliku u odnosu na IPS. Samsung, recimo to tako, osim standardnih pastelnih boja više voli neon. Nekome će potpuno odgovarati meka boja pastela, nekome uz taj pixel bleed blještavilo neona, nekome čiste tehnički precizne boje IPSa. Niti jedno nije pogrešno niti fantastično. Samsung Q90 ima respektabilan broj zona, maksimalni brightness od 2.000 nita (no nisu ni svi niti isti, neiskoristiv u potpunosti budući televizor ne podržava gotovo jedini standard za ozbiljan HDR), pristojnu crnu boju i kontrast radi VA panela, poprilično dorađen softver, ali i vidljivo mutniju sliku na standardnom osvjetljenju radi tog dodatnog filtera u odnosu na Samsung televizore bez njega, plus ima dosta više problema sa video i audio formatima od direktne konkurencije.

 

Kod Samsunga jedina konstanta svih ovih godina je da ja nikako nemogu shvatiti kriterij po kojem formiraju cijene. Što se tiče Q60/70/85/90 u toj dijagonali imaš 0(edge)/48/96/480 zona i 500/1.000/1.500/2.000 nitsa za 1.600/2.000/2.800/3.000 €. Zaključak donesi sam. Jedna serija ne može i da hoće prikazati HDR a ima kvalitetnijih i jeftinijih televizora kako kod konkurencije tako i u vlastitoj ponudi, dok su dvije cjenovno ali ne i po karakteristikama sasvim blizu. Potpuno isto je i u drugim 2019 QLED dijagonalama.


CTA(CES)/ISO/IEC/VESA/ANSI su definirali sve trenutno aktualne tehnološke standarde.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 8:03 (Leon4rdo).
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
Crt True Colors kaže...
rambox kaže...

 

Ja uvijek preporučam VA LCD Panel, a razlog je jednostavan "neusporedivo viši kontrast+kvalitetnija ili crnija crna boja" u odnosu na isprani IPS LCD panel.

 

Sve napisano za PC monitore manje više vrjedi i za TV LCD panele to sigurno.

 

 

 

 

U zadnje vreme pišeš dosta negativno o Philipsu.

Toliko su napredni monitori da jedan Philips zauzima vodeću poziciju u black uniformity...

 

VA monitori i dalje zaostaju u kvaliteti slike za VA televizorom:

 

Philips se kvari znatno više od prosjeka, to je več dobro poznato na našem tržištu ili iskustva reklamacija pa servisera itd.Dalje ti je valjda sve jasno, dakle ako baš hočeš atraktivni Ambilight onda nemaš izbora. No u suprotnom ipak traži dalje kvalitetniji hardver, dakle onaj koji se znatno manje kvari vrlo logično.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/svijetu-pala-prodaja-lcd-tv-41-samsung/255402.aspx?page=0&jumpto=5559066&sort=asc&view=flat

 

Brkaš kruške sa tikvama, prva tvoja fotka ili ovaj dolnji 4K/60hz/43 Philips(okvirno glossy zaslon) realno pa to je TV LCD panel zamaskiran u PC monitor.

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/philips/momentum-436m6vbpab

 

https://pcmonitors.info/reviews/philips-436m6vbpab/

 

https://www.nabava.net/monitori/philips-436m6vbpab-monitor-cijena-mva-425-16-9-65821111

 

Cijena Flipsa je čista napuhana sprdačina, odma moram na zahod brže bolje fučkaj ga sad. Pogleč kolko košta VA LCD panel/60hz/43 Hisense 4K, koji je itekak dobar za spojit i koristit kao PC monitor ili HTPC kombinacija.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43B7100/

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=939&jumpto=6031060&sort=asc&view=flat

 Brkaš kruške sa tikvama, prva tvoja fotka ili ovaj dolnji 4K/60hz/43 Philips(okvirno glossy zaslon) realno pa to je TV LCD panel zamaskiran u PC monitor

 

 

 

Zašto VA monitori imaju lošiju black uniformity od (ViewSonic VX2758) monitor sa IPS matricom?

16 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Maksimalna cijena 3600kn jer osoba kupuje Diners karticom na 36 rata, a izgleda da jedino SD podržava takav način plaćanja. Veličina 55". Nezahtjevan korisnik, klasičan TV, spojen na komp da se tu i tamo pogleda neki film.

 

Ima li što bolje od ovog Samsunga UE55RU7092?

 

 

Drugo pitanje, ukoliko maknemo pretpostavku da se plaća na 36 rata i plati gotovinom, ima li što bolje za te novce da mu se isplati posegnuti za gotovinom?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, imam jedno pitanje.

Kupio sam nedavno ovo  https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru7172-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81725291

Super sam zadovoljan s Tv-om općenito, sve radi brzo i fluidno. Problem je slika kad gledam A1/VIp. Slika je doslovno negledljiva. Na postavkama uređaja od vipa imam opcije promjene rezolucije ali samo do 1080p

Jel to jednostavno preveliki tv za ovo s... od naših operatera ili propuštam nešto?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dinekov kaže...

Pozdrav, imam jedno pitanje.

Kupio sam nedavno ovo  https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru7172-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81725291

Super sam zadovoljan s Tv-om općenito, sve radi brzo i fluidno. Problem je slika kad gledam A1/VIp. Slika je doslovno negledljiva. Na postavkama uređaja od vipa imam opcije promjene rezolucije ali samo do 1080p

Jel to jednostavno preveliki tv za ovo s... od naših operatera ili propuštam nešto?

 Teško je znati što znači "negledljiva".

Pozivi nekog k sebi tko je zadovoljan slikom kod sebe, pa nek usporedi.

Ili probaj poslikati, pa nam pošalji... Ali to obično užasno ispadne, ali možeš probati.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 13:52 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dinekov kaže...

Pozdrav, imam jedno pitanje.

Kupio sam nedavno ovo  https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru7172-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81725291

Super sam zadovoljan s Tv-om općenito, sve radi brzo i fluidno. Problem je slika kad gledam A1/VIp. Slika je doslovno negledljiva. Na postavkama uređaja od vipa imam opcije promjene rezolucije ali samo do 1080p

Jel to jednostavno preveliki tv za ovo s... od naših operatera ili propuštam nešto?

Imam dojam da je to sve zbog rezolucije. Gledaš li programe na HD rezoluciji? Kakva je slika dok gledaš Youtube i staviš na 4k?

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma netflix, hbo i sve je perfektno. Mogu poslikat kad dođem doma.. Imao sam plazmu 10 godina staru i tolow end prije ovog i sve mi dođe da je vratim natrag..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima tko iskustva sa Samsung gq55q70r ?
Sto konkurecija nude bolje do 800eur?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji od ova dva, ili moze preporuka u istom cjenovnom rangu, mada koliko sam vidio sve je tu to negdje... 

11 Samsung 43RU7022
1 TCL 43EP660
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da je al pari sa Sony 55xd9005. Sony mozda bolji za svijetlije sobe zbog veceg brightnessa, Samsung ima nesto veci kontrast. Tizen vs android, što ti više paše... Računaj da ti Samsung ne podržava DTS.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Taj Sony model ne nalazim..?
Dts mi ne treba, OS sejedno dok radi dobro i brzo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 20:30 (bik).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Taj Sony model ne nalazim..?
Dts mi ne treba, OS sejedno dok radi dobro i brzo.

 Krivo napisano, mislio XF9005.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

@zuper

Naravno da je spomenuto u recenzijama. Svaki VA panel ima pastelniju sliku u odnosu na IPS. Samsung, recimo to tako, osim standardnih pastelnih boja više voli neon. Nekome 

 Veliš Q90 ima vidljivo mutniju sliku... Ali ja stvarno nisam našao test, bilo pisana ili video gdje kažu da ima mutniju sliku. Napomenu da je zbog tog filma za bolji kut gledanja izgubio nešto kontrasta, ali i dalje visok i zadovoljavajući. Sve je to marketing jer LG pokušava pridobiti potencijalne Samsung 8K kupce.

Koliko sam skužio i što je najbitnije, sa normalne udaljenosti odakle se gleda TV, ova stvar se uopće ne primjećuje. Jer ovo što je LG prezentirao je čisti pixel peeping što na TV-ima koje gledaš sa nekoliko metara, apsolutno nema smisla

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 0:04 (zuper).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Leon4rdo kaže...

 

Na videu možeš vidjeti zašto je Samsung Ultra Viewing Angle na ovom televizoru problematičan. Objašnjeno na 5.40 ali možeš pogledati cijeli video radi konteksta.

 Q90 se može smatrati referencom kod LCD TV-a

 


Pogledaj na 12:00


 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Leon4rdo kaže...

@zuper

Naravno da je spomenuto u recenzijama. Svaki VA panel ima pastelniju sliku u odnosu na IPS. Samsung, recimo to tako, osim standardnih pastelnih boja više voli neon. Nekome 

 Veliš Q90 ima vidljivo mutniju sliku... Ali ja stvarno nisam našao test, bilo pisana ili video gdje kažu da ima mutniju sliku. Napomenu da je zbog tog filma za bolji kut gledanja izgubio nešto kontrasta, ali i dalje visok i zadovoljavajući. Sve je to marketing jer LG pokušava pridobiti potencijalne Samsung 8K kupce.

Koliko sam skužio i što je najbitnije, sa normalne udaljenosti odakle se gleda TV, ova stvar se uopće ne primjećuje. Jer ovo što je LG prezentirao je čisti pixel peeping što na TV-ima koje gledaš sa nekoliko metara, apsolutno nema smisla

 A koji je onda opce smisao kupnje 8k tva ako s udaljenost s koje gledas ne mozes iskoristiti 8k rezu.

i nisu lg gluposti, slicno je i hdr kod jeftinih tva, svi ga imaju ali ga zapravo ne mogu prikazati.

Tako i samsung reklamira 8k, panel je zaista 8k, ali zbog tog layera ne mozes zapravo vidjeti 8k pa je zapravo vidljiva rezolucija manja.

Da vecini to nije bitno, ali treba znati ako se kupuje 8k tv radi 8k

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači, profesionalni recenzenti koji žive od toga, nisu primjetili da gledaju u 4K koji je zapravo manje rezolucije?

 

Jedva čekam da vidim likove koji su "Napokon kupili 8K televizor i vide ogromnu razliku naspram 4K TV-a" 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima !

 

Vec nikih mjesec dana i malo jace sam vlasnik Sony 65XF9005 TV-a. Preko njega gledam serije i filmove u 4K rezi. Primjetio sam da mi se desava i na Kodiju i na Mx Playeru da gubi ( dropa ) fremove svakih tipa 30sec i da film onako malo kao trgne. Nekako ima osjecaj da ne ide fluidno kako bi trebalo. Nije to zapravo samo na 4K sadrzajui vec bude nekada i na 1080p. Kako da cpu ili sve na TV nema snage to gurati kako treba. Dali je to moguce i dali se to jos kome desava.

Vise preferiram recimo Kodi od Mx Playera iako mi se cini da se na Mx Playeru to rijedje desava. Preferiram Kodi zbog sivih barova koji se javljaju na ekranu gore i dolje dok je to na kodiju crno. To je neki bug koji je samo Kodi ispravio. Sto se tice tog trzuckanja...ono je proteze uvijek korz cijeli video ali ne dolazi do desinkoronizacije sa audiom ili sa tilovima. Isti taj sadrzaj ako pustiim na Popcorn A200 media playeru onda nema tog trzanja. Samo mana je sto ne moze guratu 4K pa vec polako ispada iz upotrebe kod mene.

Imate mozda za preporuciti neki drugi player da je odlican. Probao VLC i kod njega isti problem sa sivim barovima ali i trzanje. Po netu hvale CNX Player ali ga u APP storeu na tv ne mogu naci. Biti ce da onda nije podrzan. Od appova ima instaliran samo Kodi PhoenixReborn Build i Mx Player. Bez ikakvih codeca ili slincnog.

Bitno je da player podrzava HDR i slicne opcije te da se mogu titlovi povecavati i da podrzava nase znakove. Na ovom nativnom playeru koji dodje sa TV nisam skuzio i mislim da se ne mogu titlovi povecati inace bih njega koristio.

 

Thx !

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 9:56 (dxdandy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kod mene je isti tv samo 55. Ja filmove gledam sa stika ili preko njegovog plejera ili preko mx-a. Moji filmovi su cca 20gb, i nemam nikakvih problema (trzuckanja ili neceg drugog). Pogleda sam ih zasad cca 10 komada. Super zadovoljan. Jel ti ažuriran na oreo?
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da ne kompliciramo. Kada bih ispred sebe imao Samsung Q85/Q90 sa viewing angle filterom i Q70 bez njega ja bih žrtvovao tih 1.000 nitsa radi čistije slike. Zapravo realno nije u pitanju 1.000 već 300 nita razlike zato jer 500/1.000/1.500/2.000 nita iz Samsung prospekta je po RTINGS mjerenjima 420*/600*/780*/930* nita (aritmetička sredina SDR i HDR Real Scene Peak Brightness).

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Pozdrav svima !

 

Vec nikih mjesec dana i malo jace sam vlasnik Sony 65XF9005 TV-a. Preko njega gledam serije i filmove u 4K rezi. Primjetio sam da mi se desava i na Kodiju i na Mx Playeru da gubi ( dropa ) fremove svakih tipa 30sec i da film onako malo kao trgne. Nekako ima osjecaj da ne ide fluidno kako bi trebalo. Nije to zapravo samo na 4K sadrzajui vec bude nekada i na 1080p. Kako da cpu ili sve na TV nema snage to gurati kako treba. Dali je to moguce i dali se to jos kome desava.

Vise preferiram recimo Kodi od Mx Playera iako mi se cini da se na Mx Playeru to rijedje desava. Preferiram Kodi zbog sivih barova koji se javljaju na ekranu gore i dolje dok je to na kodiju crno. To je neki bug koji je samo Kodi ispravio. Sto se tice tog trzuckanja...ono je proteze uvijek korz cijeli video ali ne dolazi do desinkoronizacije sa audiom ili sa tilovima. Isti taj sadrzaj ako pustiim na Popcorn A200 media playeru onda nema tog trzanja. Samo mana je sto ne moze guratu 4K pa vec polako ispada iz upotrebe kod mene.

Imate mozda za preporuciti neki drugi player da je odlican. Probao VLC i kod njega isti problem sa sivim barovima ali i trzanje. Po netu hvale CNX Player ali ga u APP storeu na tv ne mogu naci. Biti ce da onda nije podrzan. Od appova ima instaliran samo Kodi PhoenixReborn Build i Mx Player. Bez ikakvih codeca ili slincnog.

Bitno je da player podrzava HDR i slicne opcije te da se mogu titlovi povecavati i da podrzava nase znakove. Na ovom nativnom playeru koji dodje sa TV nisam skuzio i mislim da se ne mogu titlovi povecati inace bih njega koristio.

 

Thx !

 

Meni dosta bolje radi SPMC od Kodi

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 10:12 (Crt True Colors).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da da, zaboravi napisati da sam ga odmah cim sam ga upalio azurirao na zadnji firmware. I kod mene su filmovi cca 20gb a bude i vecih. Jesi skuzio mozda dali se moze u njegovom playeru podesavati velicina titlova jer ja nisam to dokucio. Ono sto je fora, nije to na svakom filmu ili seriji. Mozda su u pitanju neki koji ripvi koji su po bitrateu toliko zahtjevni da je to za njega previse. Eto recimo skinio si od BBC neke UHD dokomentarce u snimljene u suradnji sa Netflihom. Ma slika je zlo ali su fileovi po 30gb za 45min i tu zna izgubiti isto tako ponekad frem. Posebno na samo pocetku kad tek pustim sadrzaj pa onda valjda dok napini buffer onda mu bude lakse ali desi se taj drop ponekada.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Da ne kompliciramo. Kada bih ispred sebe imao Samsung Q85/Q90 sa viewing angle filterom i Q70 bez njega ja bih žrtvovao tih 1.000 nitsa radi čistije slike. Zapravo realno nije u pitanju 1.000 već 300 nita razlike zato jer 500/1.000/1.500/2.000 nita iz Samsung prospekta je po RTINGS mjerenjima 420*/600*/780*/930* nita (aritmetička sredina SDR i HDR Real Scene Peak Brightness).

 A ja ti kažem da ti kao običan korisnik ne bi primjetio razliku ispred sebe. Pa pogledaj kako LG to demonstrira. Makro kamera ispred panela. Očigledan primjer kako su teorija, specifikacije, papir jedno, a u praksi sasvim drugo.

A q70 sa malo zona u odnosu na q90 znaci primjetan blooming.

Ja ne branim Q90 ni Samsung jer bi rađe preporučio LG OLED, ali ovo što LG iskazuje je više gimmick

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Da da, zaboravi napisati da sam ga odmah cim sam ga upalio azurirao na zadnji firmware. I kod mene su filmovi cca 20gb a bude i vecih. Jesi skuzio mozda dali se moze u njegovom playeru podesavati velicina titlova jer ja nisam to dokucio. Ono sto je fora, nije to na svakom filmu ili seriji. Mozda su u pitanju neki koji ripvi koji su po bitrateu toliko zahtjevni da je to za njega previse. Eto recimo skinio si od BBC neke UHD dokomentarce u snimljene u suradnji sa Netflihom. Ma slika je zlo ali su fileovi po 30gb za 45min i tu zna izgubiti isto tako ponekad frem. Posebno na samo pocetku kad tek pustim sadrzaj pa onda valjda dok napini buffer onda mu bude lakse ali desi se taj drop ponekada.

Nisam vidio nikakve opcije na stock playeru. Ja sam jos nasa na netu neke opcije u postavkama tv-a koja sam pogasija. Tipa lokacija, automatsko azuriranje,...

sent via S10e
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
dxdandy kaže...

Da da, zaboravi napisati da sam ga odmah cim sam ga upalio azurirao na zadnji firmware. I kod mene su filmovi cca 20gb a bude i vecih. Jesi skuzio mozda dali se moze u njegovom playeru podesavati velicina titlova jer ja nisam to dokucio. Ono sto je fora, nije to na svakom filmu ili seriji. Mozda su u pitanju neki koji ripvi koji su po bitrateu toliko zahtjevni da je to za njega previse. Eto recimo skinio si od BBC neke UHD dokomentarce u snimljene u suradnji sa Netflihom. Ma slika je zlo ali su fileovi po 30gb za 45min i tu zna izgubiti isto tako ponekad frem. Posebno na samo pocetku kad tek pustim sadrzaj pa onda valjda dok napini buffer onda mu bude lakse ali desi se taj drop ponekada.

Nisam vidio nikakve opcije na stock playeru. Ja sam jos nasa na netu neke opcije u postavkama tv-a koja sam pogasija. Tipa lokacija, automatsko azuriranje,...

 

Ajde baci link ako znas koji je, da vidim sta se da pogasiti. Doduse i ja sam nesto isto pogasio sto sam nasao kod nekog lika sto radi recenzije i sto je on kao kod sebe pogasio pa sam i ja. Neki Cajniz-Britanac malo teze razumljiv ali ajde nema veze.

 

Thx !

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@zuper

Potpuno si izgubio fokus. Onaj tko se odluči za VA panel prvenstveno će ga kupiti radi prirodnije crne odnosno boljeg kontrasta u odnosu na IPS i zbog ničeg drugog.

 

Evo ti primjer koliko je ovih 300 nitsa više i daleko veći broj dimming zona kod Q90 u odnosu na Q70 značajno. Q70 ima nativni kontrast od 7.250 i 8.056 sa uključenim dimmingom. Kod Q85 je to 3.680 i 5.720, dok je to kod Q90 1.630:1 (dobro si pročitao to je 1.630:1) i 6.900. Dakle Q70 će bez uključenog diminga i svih problema koji mogu nastati radi toga imati bolji kontrast i od Q85 i od Q90 sa svim tim zonama i sa maksimalnim dimmingom. Smješna činjenica, zar ne?

 

Na dnu Q70 reviewa imaš usporedbu sa Q85. Citiram "The Samsung Q80R is better than the Samsung Q70R. The Samsung Q80R can handle reflections slightly better (stoji, bolje je za osvjetljenu prostoriju) and has a wider viewing angle thanks to the 'Ultra Viewing Angle' layer (što mislim o ovome si vjerojatno shvatio iz mojih ranijih postova). Its local dimming is better than the Q70R and significantly helps improve dark room performance. (čitaj dalje) The Samsung Q70R, on the other hand, has a higher native contrast ratio (pogledaj pasus ranije) and can deliver deeper and more uniform blacks (da, da, ... tamniju i ujednačenu crnu), even though its local dimming isn't as effective (zato je onaj dio ranije prekrižen)." I rest my case.

 

Sad mi post izgleda poput ramboxovog , si zadovoljan.

 
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice