Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.083.123
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ovo za akciju samsung 2plus3 god. Ja se sjećam da isto više nije bilo na lageru kada sam ja uzimao prije godinu i neš. Pitao sam hoće li još naručiti taj model koji sam ja uzeo, rekli su hoće. Ja sam prednarucio i ostvario sam one plus 3 godine. Probajte tako.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,
Razmišljam o kupnji novog tv za dnevni a onda bi ovaj prebacio u spavaću.
Ono što me zanima, da li se isplati dati duplo više para za Oled ili Qled pored 4k televizora? Uglavnom gledam sport pa mi je bitno da nema onih zamućenja kod brzog kretanja, malo netflix i klasično tv ak ima nekaj pametno.
Trenutno imam Samsung 40' 4k kojeg sam uzeo prije 5 godina i jako sa zadovoljan s njim. Išao bi sada na 55', možda čak i 65' ako nađem nešto prihvatljivo cijenom. Žao mi je dat nešto puno para za tv, ove 4k mogu za 5 iljada dobit jako dobar tv, a za Oled ili Qled ipak moram dat još barem 3 soma ibera, ako je to stvarno toliko bolje...
Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Perkan_1984 kaže...
Mate15SLC -- ne trebas nista popunjavati. Za 15ak dana ces dobiti potvrdu za 3g osiguranja.

 Ja nisam ništa dobio. Imam račun na kojem piše dodatne 3 godine.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Danas sam imao namjeru kupiti ue55ru8002 za 4050kn, ali više ga nema, rasprodan je u SD. ima u elipsu za 4500. Taj mi je za sada 1st pick,ali molim ako imaju neke alternative (jeftinije) poput TCLa ili Hisensa ili slično da je otprilike jednako dobar a za manje novca? 4000 kuna sam bio spreman dati, ali ovih zadnjih 500 mi radi prevagu, da ne govorim da sam si na početku kupovine postavio granicu od 3500 kuna max kojih bi dao za tv, ali već sam taj limit probio, dotle da mi se više ni ovih 4500 ne čini nedostižnim. Uglavnom, ako može neke jeftinije ili jedanko dobre alternative za RU8002 i vrijedi li taj TV tih novaca?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

milamajka taj tv vrijedi tih 4500 kn. ja ga osobno imam a i još neki forumaši ovdje. a što se tiče alternativa pogledaj si 55RU7402 ili 55RU7452 ili recimo LG55UM7450.pričekaj malo možda još netko od ovih iskusnijih ti uleti sa još kojim prijedlogom.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.2.2020 22:45 (daki80).
 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na odgovoru, i meni se čini da ima jako dobar omjer cijene i kvalitete tj onoga što nudi. Malo mi je iznad budžeta, pa sam razmatrao kineske alternative, ali općenito se malo piše o kinezima (Hisense,TCL). Po meni što sam uspio izguglati i YT reviewovi, najbolja alternativa mu je TCL55EP680, ali njegova cijena je za 200 kuna viša, a mislim da je RU8002 ipak bolji TV, tako da je to no brainer. Ako netko ima još kakav savjet, nek slobodno komentira, jer mislim da ću poslije podne otići po RU8002 u elipso.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
milamajka kaže...
Hvala na odgovoru, i meni se čini da ima jako dobar omjer cijene i kvalitete tj onoga što nudi. Malo mi je iznad budžeta, pa sam razmatrao kineske alternative, ali općenito se malo piše o kinezima (Hisense,TCL). Po meni što sam uspio izguglati i YT reviewovi, najbolja alternativa mu je TCL55EP680, ali njegova cijena je za 200 kuna viša, a mislim da je RU8002 ipak bolji TV, tako da je to no brainer. Ako netko ima još kakav savjet, nek slobodno komentira, jer mislim da ću poslije podne otići po RU8002 u elipso.

Od drugih mi pada na pamet jedino LG 50UM7450 (VA, 60Hz, magic temote) ali on je 50", cca 3300kn.

 

Ili LG 60UM7100 (VA 60Hz, obican remote), ali on prelazi 4000kn.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Lg+50um7450

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Lg+60um7100

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 8:55 (Mad Ant).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 milamajka sačekaj srijedu pa vidi kakvih će biti popusta u City centrima.

Ukoliko tražiš VA panel taj LG 50UM7450, Samsung 55RU7402 za 3.420 kn (s prijavom na newsletter) / 55RU7452 za 3.600 kn (newsletter) ili Sony 55XF7005 za 4.000 kn u Malla (posljednji primjerak, već otišlo najbržem). Niti jedan televizor nažalost više nema 5g (2+3) garancije i svi su 60Hz.

Okvirna usporedba 7000-7100-7400-7450 sa displayspecifications budući da u bazi nemaju iste modele. Samsung ispod 7400 su lošiji televizori kao što možeš vidjeti u Darkovoj usporedbi.

Ukoliko se TV gleda dosta danju možeš razmisliti o IPS panelu i tu bi se dalo naći više modela. Npr. Sony 55XF7596 IPS dosta dobro izgleda u usporedbi sa 2018 NU7000 VA koji je ekvivalent RU7400.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 11:32 (Leon4rdo).
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja preporucam kod Samsunga minimum RU74xx, ovi ispod samo ako je stiska za bilosta.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opet sam fulao kupiti ue55ru8002 s dodatnim jamstvom. Ono što mi je čudno je da nisam vidio da bilo tko drugi nudi dodatno jamstvo ni uz plaćanje, obično je to bila opcija pa se za 200-300kn više moglo produžiti jamstvo što bih definitivno uzeo jer ne planiram za 2 godine mijenjati tv

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Update. SD je danas bila aktivna pa je produžila jamstvo na 5 godina na sve marke televizora osim Vivax/Noa/Panasonic.

Update2. Idem refreshati stranicu prije nego sam je zatvorio i nema više jamstava. Valjda su zaboravili podići cijene  pa će tek onda vratiti jamstvo. Novo jamstvo je bilo 01-31.03.

Update3. Back to normal.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 16:37 (Leon4rdo).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dalthor kaže...
Leon4rdo kaže...

Samsung 55RU8002 za 4.050kn ukoliko plaćaš jednokratno u Sancta Domenice (4.500kn -10% dobiješ prijavom na njihov newsletter). 5 godina sigurnosti (2 godine jamstva + 3 godine produljenog održavanja po jamstvenim uvjetima). Ovu srijedu u City centrima Split i Zagreb je tzv. žuta srijeda pa bi isto moglo biti 10 ili možda 15% popusta za sva plaćanja. Doduše može se desiti da malo dignu cijenu pa si na istome. 4.000 kn je dobra cijena za ovaj televizor. RU8000 ima nešto lošije boje u odnosu na QE49Q65R ali ima 100Hz panel koji QE49Q65R nema.

 

Evo usporedba na RTINGS.com

 bah, nevjerujem da su ga dobili natrag na stanje, cekao dva tjedna i reko nebudu ni dobili a ističe 5god jamstva akcija, i prije par dana kupio na kraju 55Q60R za 4950 kn, koji je skoro pa isti...

Ah kaj je tu je. ne vrijedi se sad češat po glavi.

 Čuj, nije isti. Na 120 Hza ima duplo manji input lag ako se sjećam dobro. Odličan je kao monitor.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dalthor je gledao 55" televizore i oba imaju 120Hz. 49" verzije su 60Hz. Evo usporedba sa displayspecifications. Ova dva televizora su gotovo ista 2-3% razlike u spektru ne opravdava 25% razlike u cijeni.

 

"The Samsung Q60/Q60R QLED and the Samsung RU8000 both have very similar performance. The RU8000 has better black uniformity that helps deliver more uniform blacks in a dark room, and a bit better gray uniformity, which is great if you're a sports fan"

 

Edit. Ukoliko nekog zanima Mall opet ima onaj Sony 55XF7005 za 4.000 kn. VA panel, 387 cd/m2. Samsung 7402 za gotovo 600 kn manje i sa dužom garancijom je bolji izbor iako Sony ima svjetliji panel i nešto bolju obradu slike.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 18:07 (Leon4rdo).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pogledaj input lagove. Naravno i dalje cijena od 25% nije opravdana.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 17:26 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali zna  netko zbog cega Sonyxf9005  kada koristim glasovne naredbe  izbacuje me odma na You tube,  npr kazem 24h  a on mi izbaci video od 24h na YT..  Kabelska je odlicne  kvalitete tako da  neznam koliko je pametno dirat u settings al ako ko ima ima dobar savjet sto podesiti zasto ne. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 18:17 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony xf9005 je model iz 2018.? Trazim alternativu za ru8000 i cak sam spreman malo povecati budget, ali nisam siguran koliko mi se sad u 2020. isplati kupovati model iz 2018. (ako sam u pravu). Ne mislim da kvalitetom zaostaje, nego me strah jer je android, koliko dugo ce dobivati redovan update software-a. Na mobitelima je to obicno do 3 godine od izlaska modela

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...
Dalthor kaže...
Leon4rdo kaže...

Samsung 55RU8002 za 4.050kn ukoliko plaćaš jednokratno u Sancta Domenice (4.500kn -10% dobiješ prijavom na njihov newsletter). 5 godina sigurnosti (2 godine jamstva + 3 godine produljenog održavanja po jamstvenim uvjetima). Ovu srijedu u City centrima Split i Zagreb je tzv. žuta srijeda pa bi isto moglo biti 10 ili možda 15% popusta za sva plaćanja. Doduše može se desiti da malo dignu cijenu pa si na istome. 4.000 kn je dobra cijena za ovaj televizor. RU8000 ima nešto lošije boje u odnosu na QE49Q65R ali ima 100Hz panel koji QE49Q65R nema.

 

Evo usporedba na RTINGS.com

 bah, nevjerujem da su ga dobili natrag na stanje, cekao dva tjedna i reko nebudu ni dobili a ističe 5god jamstva akcija, i prije par dana kupio na kraju 55Q60R za 4950 kn, koji je skoro pa isti...

Ah kaj je tu je. ne vrijedi se sad češat po glavi.

 Čuj, nije isti. Na 120 Hza ima duplo manji input lag ako se sjećam dobro. Odličan je kao monitor.

 Kako god, prezadovoljan sam TV-om. koliko god sam mislio da mi je na Hd ready pioneer plazmu još uvijek dobra slika, uvijerio sam se da sam u biti kvario oči cijelo vrijeme. Bnet HD programi su prekrasni, SD tako tako, a FHD i 4K filmove s diska nemoram ni spominjati kako izgledaju.

Još se igram s postavkama, neke stvari mi bolje izgledaju na dynamic postavki, a neke na movie postavkama sa rtings.com. Što se tiče gaminga, probao malo preko steam linka odigrati nešto i prezadovoljan sam. TV je odmah prepoznao bnet receiver tako da s samsung daljinskim upravljam bez problema i bnet sučeljem. 

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje za one koji imaju UM7450 (50 ili više incha). Kako vam izgledaju titlovi na ripovima koje puštate sa eksternog diska/flash drajva? Kad gledam sa 3m ok su mi ali kad pogledam izbliza vidim da nisu kristalno čisti/oštri, kao da su malo niže rezolucije. Jel tak i vama?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 15:26 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@gnomisa: da, sa daljine su OK, a bas bas izbliza nije da su losije rezolucije nego imaju kao neki obrub pa izgleda kao mutno, tj nije ostar prijelaz. Ali ionako ne gledas tv sa 20cm udaljenosti.
Kod mene je 65UM7450.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Perkan_1984 kaže...
@gnomisa: da, sa daljine su OK, a bas bas izbliza nije da su losije rezolucije nego imaju kao neki obrub pa izgleda kao mutno, tj nije ostar prijelaz. Ali ionako ne gledas tv sa 20cm udaljenosti.
Kod mene je 65UM7450.

 Pa da tak sam i mislio. Došao mi je frend kaj je serviser na telki i veli da je to za tu klasu telke ok da sam zabrijo i da nema veze firmware update sa slikom. Jebiga, trebao sam uzet SM seriju. A OLED mi je bio preskup. Hvala ti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 21:10 (gnomisa).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pitao sam ovdje prije par dana u vezi Hisense televizora (serije 7100 i 7500) i išao sam uživo isprobati ih

ali mi nekak nisu sjeli, mislim da bi ipak radije išao na Lg ili Samsung.

Lova bi bila od nekih 2500 do max 2800kn.

 

Nemam pojma dal mi je bolje ići na lošiju seriju, a veći ekran ili obrnuto.

 

S jedne strane ue50ru7172 ili 49um7100

 

ili ici na bolji(?) ue43ru7402 (7450) ili 43um7450.

 

Radije bi mozda Va panel jer gledam izravno na tv, a tv koristim za gledanje netflixa, nogomet na sportklubu i za gledanje mkv filmova prek sticka ili s spojenim kompom + PES i emulatori.

 

Nemam pojma kakva bi bila kvaliteta slike na ovim većim 50" tv-ima na mom total tvu, na 43 pretpostavljam da bi bila ok.

 

edit: gledam s cca 2 metra (2.5 ak se prebacim na krevet)

11 50ru7172
1 49um7100
4 43ru7402(7450)
2 43um7450
0 43um7100
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 6:43 (vex3855).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gnomisa kaže...

Pitanje za one koji imaju UM7450 (50 ili više incha). Kako vam izgledaju titlovi na ripovima koje puštate sa eksternog diska/flash drajva? Kad gledam sa 3m ok su mi ali kad pogledam izbliza vidim da nisu kristalno čisti/oštri, kao da su malo niže rezolucije. Jel tak i vama?

 kao što sam ranije pisao nisam radio najnoviji update firware-a i kod mene je sve OK, ali pitanje je da li je do toga.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sancta Domenica ima 55RU8002 za 4.050 kn s 2+3g garancijom. Vjerojatno nemaju previše primjeraka, stoga...

Popusti za sutra u njihovim trgovinama u City centrima:

  • 25%na Playstation asortiman, vrijedi za sve oblike plaćanja. Ne vrijedi za PlayStation Live Cards i PlayStation Plus Card.
  • Electrolux, AEG i Zanussi veliki kućanski uređaji 15% popusta za jednokratna plaćanja, 10% za plaćanja 2-12 rata. Vrijedi i na akcijske cijene, a popusti se ne zbrajaju sa ostalim promo popustima
  • LG i Philips TV & AV 15% popusta za jednokratna plaćanja, 10% za plaćanja 2-12 rata. Vrijedi i na akcijske cijene, a popusti se ne zbrajaju sa ostalim promo popustima.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TREBAM SAVJET ZA KUPNJU 65 INČA SMART ILI ANDROID(BUDŽET OGRANIČEN DO 5500 KN) TV, SAD SU NEKE AKCIJE + ZAŠTITA 2+3 GOD U SANCTA DOMENICE PA POMOZITE SAVJETOM OKO OVA DVA ODABIRA ILI MOŽDA DA PREDLOŽITE JOŠ KOJI IZBOR:

- SAMSUNGOV UE65RU7402 SMART TV ...CCA 5000 KN

- PHILIPSOV 65PUS7304 ANDOID TV   ...CCA 5500 KN

TV SE UZIMA ZA DNEVNI, IZRAVAN KUT GLEDANJA NAJČEŠĆE FILMOVI I SERIJE

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gloria kaže...

...

 gloria, nemoj vikati 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čekajte, jel taj kod od 5% daju samo jedamput prilikom rege na newsletter ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

10% jednom po jednoj e-mail adresi. Tebi nitko ne brani otvoriti drugi mail. No vjerojatno možeš iskoristiti i standardni google trik darthmarkus@google.com, darth.markus@google.com, darth.markus+thethird@google.com kako bi umnožio postojeću e-mail adresu.

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo danas Samsung 55ru8002 u elipsu. Nekoliko kratkih pitanja dok podesavam sve

  • Kako da pronadem pronadem radio stanice?
  • Koji IPTV app koristite (nema vise Smart iptv-a)?
  • Neki savjet za postavke slike?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja za postavke slike koristim Rtings-ove plus contrast enhancer za hdr i kvalitetni 1080p/4k
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 23:50 (8ax).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A je malo grubo ispalo,nenamjerno.
Bez obzira ima li tko savjet za tv, btw za philipsa nije ona cijena jer on nije na akciji već na promo pa ne možeš iskoristiti 10% od newslettera.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice