Dolby Atmos

poruka: 13
|
čitano: 2.940
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Dolby Atmos

Pozdrav, nadam se jednostavno pitanje. Ako gledam Netflix film na tv-u koji nema/ne podržava Dolby Atmos a spojen je na soundbar koji ima Dolby Atmos, hoće li raditi u toj tehnologiji?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dolby Atmos
love2ml86 kaže...

Pozdrav, nadam se jednostavno pitanje. Ako gledam Netflix film na tv-u koji nema/ne podržava Dolby Atmos a spojen je na soundbar koji ima Dolby Atmos, hoće li raditi u toj tehnologiji?

Mislim da nece jer tv nije kompatibilan sa Atmosom a tv ce ti reproducirat sadrzaj.

4 godine
offline
Dolby Atmos

na mom soundbaru piše ATMOS kad radi u tom modu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 11:34 (herya).
 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Dolby Atmos

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 11:30 (love2ml86).
11 godina
offline
Re: Dolby Atmos
herya kaže...

Potreban ti je HDMI eARC, radi velike količine podataka za zvuk filma, na mom soundbaru piše ATMOS kad radi u tom modu.

Ne treba mu eARC,treba mu ARC.

Ali primarno je da uredjaj koji reproducira sadrzaj podrzava Atmos,naprimjer Xbox podrzava dok Ps4 ne.

Ista stvar je sa televizorima,neki mogu reproducirat atmos a neki ne mogu a uz to trebate i sound system koji moze reproducirat atmos.

 

6 godina
offline
Re: Dolby Atmos
MEGATAMA kaže...
herya kaže...

Potreban ti je HDMI eARC, radi velike količine podataka za zvuk filma, na mom soundbaru piše ATMOS kad radi u tom modu.

Ne treba mu eARC,treba mu ARC.

Ali primarno je da uredjaj koji reproducira sadrzaj podrzava Atmos,naprimjer Xbox podrzava dok Ps4 ne.

Ista stvar je sa televizorima,neki mogu reproducirat atmos a neki ne mogu a uz to trebate i sound system koji moze reproducirat atmos.

 

Dakle, ako tv i nema Atmos, a ima ARC će mi raditi kada spojim na soundbar koji ima Atmos? Ako sam dobro razumio.

11 godina
offline
Re: Dolby Atmos
love2ml86 kaže...
MEGATAMA kaže...
herya kaže...

Potreban ti je HDMI eARC, radi velike količine podataka za zvuk filma, na mom soundbaru piše ATMOS kad radi u tom modu.

Ne treba mu eARC,treba mu ARC.

Ali primarno je da uredjaj koji reproducira sadrzaj podrzava Atmos,naprimjer Xbox podrzava dok Ps4 ne.

Ista stvar je sa televizorima,neki mogu reproducirat atmos a neki ne mogu a uz to trebate i sound system koji moze reproducirat atmos.

 

Dakle, ako tv i nema Atmos, a ima ARC će mi raditi kada spojim na soundbar koji ima Atmos? Ako sam dobro razumio.

Ne,i izvor i uredjaj koji reproducira zvuk u ovom slucaju soundbar moraju podrzavat atmos.

Koji tv i soundbar imas?

6 godina
offline
Re: Dolby Atmos
MEGATAMA kaže...
love2ml86 kaže...
MEGATAMA kaže...
herya kaže...

Potreban ti je HDMI eARC, radi velike količine podataka za zvuk filma, na mom soundbaru piše ATMOS kad radi u tom modu.

Ne treba mu eARC,treba mu ARC.

Ali primarno je da uredjaj koji reproducira sadrzaj podrzava Atmos,naprimjer Xbox podrzava dok Ps4 ne.

Ista stvar je sa televizorima,neki mogu reproducirat atmos a neki ne mogu a uz to trebate i sound system koji moze reproducirat atmos.

 

Dakle, ako tv i nema Atmos, a ima ARC će mi raditi kada spojim na soundbar koji ima Atmos? Ako sam dobro razumio.

Ne,i izvor i uredjaj koji reproducira zvuk u ovom slucaju soundbar moraju podrzavat atmos.

Koji tv i soundbar imas?

To mi je za novi setup. Zanima me novi samsung Q80A i njihov Q70 soundbar, tv nema Dolby Atmos a soundbar ima (informacije direktno od Samsung Hrvatska). Kako kažeš to neće raditi, a onda mi nije jasna logika da rade soundbar koji nije u potpunosti kompatibilan s vlastitim tv-ima?

11 godina
offline
Dolby Atmos

Nece radit,Samsung ne podrzava Atmos ili Vision na televizorima dok na nekim soundbarovima da.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Dolby Atmos

Samsung TV-i 2020 i dalje podržavaju Dolby Atmos, Samo Dolby Vision ne podržavaju. Na Samsung Q80A i Soundbar Q70 Atmos  će funkcionirati.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Dolby Atmos
herya kaže...

Samsung TV-i 2020 i dalje podržavaju Dolby Atmos, Samo Dolby Vision ne podržavaju. Na Samsung Q80A i Soundbar Q70 Atmos  će funkcionirati.

Q80A je 2021 model, i on nema Atmos.

4 godine
offline
Dolby Atmos

Ako na TV spojiš Soundbar koji popdržava ATMOS putem HDMI eARC a  imaš Dolby Atmos.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 8:43 (herya).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Dolby Atmos

Sto posto ćeš dobiti Atmos, ja imam Q7FN i Q70R soundbar, i imam ga! TV nema Atmos, sounbar ima, ali TV radi passthrough dekodiranja zvuka na sounbar i to je to. Go for it!

Samo, ako je moguće bih ti preporučio Q800T soundbar, ima dosta bolji woofer od modela Q70, pa razmisli i o tome, čisto moj prijedlog.

 
3 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice