4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

poruka: 289
|
čitano: 108.645
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Jel ima negdje Jack Ryan 2 sezona u Dolby Vision,ja jedino sto nalazim je 1080p BlueRay

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

#hrka11

što je najgore:)... Kodi za Android tv može vrtiti BR filmove koji imaju menu... samo ovisi o filmu...i nije baš fluidno...za te stvari jedino igra PC

ustvari i potpune kopije diska...media playeri vrte ali se mora ući u file di se nalazi (mts2)...i onda naravno izabereš najveći...ali kad tako koristim kao da to zahtjeva više hardware snage nego kad koristiš čisti file koji ima samo sliku i zvuk

ja koji imam ograničenu brzinu na 15mbps skidam ove kobasice od 50 i više GB...pa ne vidim zašto svi koji imaju puno veće brzine ne bi koristili blagodati

prije deset godina sam skidao full BR diskove od 30-40GB

i onako internet je non-stop uključen a većinu vremena se ne koristi

i s brzinom od 15mbps je to dovoljno...PC radi 24h*7000MB=170GB...u roku 4 dana Godpodari i Hobbit skinuti:)

danas stigao još jedan externi hdd...sad je 4TB+4TB+2TB+2TB+2TB(externi)
PC(320GB+1.5TB)
Laptop(480GB)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 0:17 (HCMAA).
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Pogledaj na prime video, nisam siguran sto posto ali mislim da je druga u HDR. prva je bila u DV kad sam gledao čim je izašlo, ne znam sad.

@hcmaa.. Ma sto posto, ako se tebi da na 15 Mbps skidati te velike naslove zato jer to voliš,što ne bi i ja sa svojih 400 Mbps i uživao u slici i zvuku kad već mogu? jbt svuče ga za sat vremena u dva klika, i nije neka tlaka:D
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 13:41 (error_666).
10 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
HCMAA kaže...

#hrka11

što je najgore:)... Kodi za Android tv može vrtiti BR filmove koji imaju menu... samo ovisi o filmu...i nije baš fluidno...za te stvari jedino igra PC

ustvari i potpune kopije diska...media playeri vrte ali se mora ući u file di se nalazi (mts2)...i onda naravno izabereš najveći...ali kad tako koristim kao da to zahtjeva više hardware snage nego kad koristiš čisti file koji ima samo sliku i zvuk

...

 To sam skuzio da se moze na taj nacin pokrenit film...ali nisam uspio ono da se meni ucita itd...ma sony mi je tv android je na njem i stavio sam Kodi.

 

Imam to povezano u lanu sve,a filmovi su na synologyu s kojeg kodi cita datoteke,Emby je na pc-u i takodjer mi je instaliran na tv ali nisam siguran je li on smanji kvalitetu ako je file prevelik da ga cita preko mreze ,znam da to radi kad se vise osoba nakaci izvana da gleda i ako brzina nije dovoljna on snizi kvalitetu,dali je u lokalnoj mrezi tako nezz,a i emby osobno nebi koristio nego sam ga pokrenio da mi sestre se mogu spojit gledat i neko od ekipe.

 

Na ovaj nacin preko mreze sa synlogyom i kodijem na tv-u sam pokusao gledat neki film i pocelo je trzat,vjerovatno je do mreze.

Sa ovim Serviom jedino nisam pokusavao nista,Plex sam isto probavao prije bio.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 16:37 (hrka11).
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
ovaj novi hdd adata i tv očito se ne slažu dobro...svako malo tv javlja da disk nije spojen...nema veze budem ga koristio isključivo za back-up

za torrente koristim laptop...samo mi nema USB 3.0...nego 2.0 pa kad prebacujem na externe malo duže traje...15mbps za torrente i nije problem...ali eto ne bi se bunio kad bi mogao makar duplo...30mbps

ma koliko god brzina mala bila na kraju nije problem u brzini nego u HDD...na kraju se svaki napuni:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
volegradele kaže...

Pa ovo nema nigdi,povezao sam TV na WIFI 5GHz i opet steka,buffera non stop...i sad ga povezem zicano i opet isti vrag!WTF..Serviio i LG OLED B8 TV!

 Jesi uspio riješiti problem? 
Ja imam isto problem sa gledanjem 4k filmova jer štekaju preko plexa i serviia, brzina mi ide do 50mbps, a kad ga spojim hard direktno na TV sve radi super...pa ne znam dali je do brzine neta il postavkama u ruteru,

ako tko ima savjet neka javi

12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Nema veze sa brzinom  neta jer ide lokalno . Stvarno ne znam sta vam stvara problem , već sam nekoliko puta napisao ovdje pa da se ne ponavljam . Serviio perfektno odrađuje sve pa i visokobitrazne HDR i DV naslove , koristim godinama nikad štucnuo nije. Po meni , nešto do routera ili postavki , jer drugo mi nema logike . 

 

 

EDIT sad mi pade na pamet , da nije stekanje zbog transkodiranja koje je po defaultu uključeno ?? (jer  dok radi poprilično kolje procesor pa može teoretski doći do trzanja ako se radi o slabijem ili starijem racunalu )

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 18:57 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
error_666 kaže...

Nema veze sa brzinom  neta jer ide lokalno . Stvarno ne znam sta vam stvara problem , već sam nekoliko puta napisao ovdje pa da se ne ponavljam . Serviio perfektno odrađuje sve pa i visokobitrazne HDR i DV naslove , koristim godinama nikad štucnuo nije. Po meni , nešto do routera ili postavki , jer drugo mi nema logike . 

 

 

EDIT sad mi pade na pamet , da nije stekanje zbog transkodiranja koje je po defaultu uključeno ?? (jer  dok radi poprilično kolje procesor pa može teoretski doći do trzanja ako se radi o slabijem ili starijem racunalu )

 Ja kad recimo pokrenem 4k film direktno preko kompa MPC-HCV, VLCa ili BS playera odma mi šteka i CPU se penje na 100% rada u task menageru, pa možda je do toga

12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

A to ti je onda , jbg grafika bi trebala enkodirati video , ali  ta tvoja je starije generacije i nije podrzano pa procesor to renda a nedovoljno je jak za to . Probaj ugasit enkodiranje u postavkama serviia i pokusaj preko mreze direkt kabelom ako wifi pravi problem . 

 

 

evo vidi sliku kako to treba biti ... bloodshot film u UHD i HDRu , procesor odmara na 4 posto , dok grafika  odrađuje sav posao oko enkodiranja . 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 19:28 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
error_666 kaže...

A to ti je onda , jbg grafika bi trebala enkodirati video , ali  ta tvoja je starije generacije i nije podrzano pa procesor to renda a nedovoljno je jak za to . Probaj ugasit enkodiranje u postavkama serviia i pokusaj preko mreze direkt kabelom ako wifi pravi problem . 

 

 

evo vidi sliku kako to treba biti ... bloodshot film u UHD i HDRu , procesor odmara na 4 posto , dok grafika  odrađuje sav posao oko enkodiranja . 

 

 ma onda je do starog kompa, a gdje mogu ugasiti to enkodiranje u serviiu, tražio evo, al ne mogu naći

6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci


ovo vidio tek prije par dana...mada kad sam kupio TV i krenuo s tim HDR materijalom... očekivano sam da ću pasti na guzicu... međutim kod većine tih filmova...vidi se...ali ne toliko koliko sam očekivao.

Jedino kod određenih dokumentarca je 4K HDR iskustvo zadovoljavajuće

Nije samo stvar što nas filmski studiji muljaju...nego i ti stariji filmovi...30...40...50 godina stari njihova kvaliteta ovisi o tehnici s kojom su se snimali...tako da je kod tih starijih BR od 1080 može čak biti overkill...a na 4K svi nedostaci analogne trake...objektiva još više postaju uočljivi:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

zaki23 vidi na slici , samo trebas znati da nekome ova opcija bude od koristi ( kad media player tv-a ne vidi neki format , serviio ga transkodira,  ) . Ne znam kakav TV imas, tako da imaj i to u vidu 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 23:27 (error_666).
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Meni Serviio steka sa i bez enkodiranja,Plex radi bez problema i preko WIFIa.
Sto se tice HDR,npr dokumentarac Samsara 1080p je odlican na OLED LG TVu..milina za gledat covik se zapita jel mu treba bolje..
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 9:10 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

nikako naštelit da hdr radi normalno izvan igara i video sadržaja u windows 10, dosta je buggy...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
error_666 kaže...

zaki23 vidi na slici , samo trebas znati da nekome ova opcija bude od koristi ( kad media player tv-a ne vidi neki format , serviio ga transkodira,  ) . Ne znam kakav TV imas, tako da imaj i to u vidu 

 Hvala na savjetima, al ni to ne pomaze, ma nema druge nego je komp preslab, a tv je samsung q80 i kazem kad spojim hard direktno na njega sve normalno radi.

 

Al evo nije mi jasno kako sve super radi na plexu i serviiu kad skinem recimo seriju u 4k koje su oko 5-6 gb velicine, a na kompu isto šteka i CPU je također na 100%, tako da mi ovo pobija da je do kompa😩

ajme probelma i zavrzlama, imao sam mir kad samo gledao filmove na 1080p😂

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 14:52 (zaki23).
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
A te serije su manjeg bitratea pa ih zato možda vrti lakše. Ovi sa hdr - om često imaju bitrate preko 70 Mbit/s i zaebani su za enkodiranje.
Jbg, dok ne nabaviš bolji komp gledaj preko HDD, jest pegla malo al šta bi :)

@d3rad

Što precizno je problem s hdr na Windowsima, i koji sadržaj pored videa i igara je uopće bitan za to?
Koristim često i na Windowsima za igre koje su podržane i radi odlično, evo sad igram RDR2, upalio hdr i stvarno odlično izgleda, primjetno bolje od sdr_a.



Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 17:11 (error_666).
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
tajo1960 kaže...

Ima li itko na grupi i koristi li pravi hard/soft player (posebna hardware komponenta sa HDD-om) za 4 k materijale, tipa Zappiti, Oppo, Zidoo, Dune... da ne nabrajam dalje...

Primjer:

https://www.zappiti.com/zappiti-pro-4k-hdr
https://www.dune-hd.com/products/dune-hd-max-4k
https://www.zidoo.tv/Product/index/model/Z9X/target/VEMg6VRC2%2B9KKmVViAFMcQ%3D%3D.html

 

ili svi koristite kojekakve sklopljene PC playeriće sa kojekakvim playerima tipa vlc ili slično (iskreno rečeno - loše štekajuće kompromise tipa - daj što jeftinje)?

 

Ako ima - zanima me kakva su iskustva i preporuke modela. NE zanimaju me rješenja tipa PC-HDMI-kabeići... bla bla.

 Kako to da si se odlučio za nešto takvo? Svi novi TV-i imaju dobre playere ili mogućnost njihove instalacije. Samo trebaš odlučiti kako ćeš spremati materijal. USB disk ili preko mreže.

 

Ne vidim razlog davati nekoliko tisuća kuna i imati iste mogućnosti ko player u TV-u, plus imaš još jedan dodatni uređaj i daljinski. Osim ako mi je nešto promaklo? Naravno, osim ako imaš tv koji nema, ili ima neki loš player.. ali onda za tu lovu možeš kupiti novi tv :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Pozdrav
Evo razlog sa moje strane.
Početkom 2020 kupio sam samsung q90r, top 4k model od samsunga.
Nažalost, za njega još nije došao earc update pa sam kupnjom 900t soundbara ostao zakinut za dolby atmos i dtsx zvuk.
No spajanjem minix neo 9 direktno na soundbar preko kodi playera dobio podršku i za atmos i dtsx. Player od tv-a je sasvim u redu no ako tv ne podržava loosless audio, tu se dešava problem.
Soundbar od 7000 kn nije iskorišten do punog potencijala
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Kužim, sve jasno. Thanks dečki!

Nisam nabavio soundbar (još ) i nisam isprobao BR rip filmove, pa nisam ni primjetio ove nedostatke. (Sad si mislim dal da uopće probam, pa otkrijem da su bolji, i onda ću još morati ulagati )

I ne, ne znam koji bi ih player na Samsungu mogao čitati.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
tajo1960 kaže...

Nisam se još odlučio, ali se odlučujem. Ni ja ne vidim razloga za stalno zayebavanje tipa kakvog ima na ove 3 stranice grupe - više od 80% napisanih postova su neki problemi... HW player ciljane grupe i namjene rješava to u trenutku; zapravo ne "rješava" nego i nema tih problema.

Koji soft player tv-a podržava UHD BluRay sa titlovima?

 

Kakvo zajebavanje?

Nema jednostavnije stvari od diska na mrezi na koji idu filmovi i samo ih vrtis preko tva...kao sto je kolega izad objasnio REMUX skines da imas audio i video bez gubljenja kvalitete.

Koristim synology koji moze sluziti za puno vise stvari osim spremanja multimedije i sony tv na kojem je android vec koju god imam ovo rijesenje i ne vidim nista jednostavnije od ovoga.

Ako sad patis od tog da ti se ucita onaj meni od bluraya i sta vec onda ok ili da tv nema nekih mogucnosti pa trazis nesto ovako.

Uz to kad bi sec nesto keljio uz tv radje bi slozio manji pc na koji bi isli automatski filmovi spojen bi bio isto kao taj uredjaj hdmi-em,a imao bi puno vise mogucnosti.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

LOTR i Hobbit 4k Extended triologija 569.5 GB, ideš bejbe 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Osim extras, menija, mozda kojeg audio zapisa viska bluray iso naspram remux ripa nema nikakve razlike.Remux je bluray zapakiran u mkv kontejner bez menija i gluposti.Ali okej kuzim, netko voli skinuti i cijeli iso, stovise i ja ponekad.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
perkoxcar kaže...

Osim extras, menija, mozda kojeg audio zapisa viska bluray iso naspram remux ripa nema nikakve razlike.Remux je bluray zapakiran u mkv kontejner bez menija i gluposti.Ali okej kuzim, netko voli skinuti i cijeli iso, stovise i ja ponekad.

 Tocno to sam i pokusao objasnit ali ok nebitno.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Ja osobno za BR iso i 3D filmove (po potrebi) na pc koristim powerDVD, odlično radi posao.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 14:23 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Ungtar1 kaže...
Pozdrav
Evo razlog sa moje strane.
Početkom 2020 kupio sam samsung q90r, top 4k model od samsunga.
Nažalost, za njega još nije došao earc update pa sam kupnjom 900t soundbara ostao zakinut za dolby atmos i dtsx zvuk.
No spajanjem minix neo 9 direktno na soundbar preko kodi playera dobio podršku i za atmos i dtsx. Player od tv-a je sasvim u redu no ako tv ne podržava loosless audio, tu se dešava problem.
Soundbar od 7000 kn nije iskorišten do punog potencijala

 Atmos na soundbaru, svašta. Jel to čudo ima kalibracijski mic? Ako nema koja je razlike u odnosu na TrueHD? 

Ako govorimo o DD+ atmosu to nije loosless audio format. Da si reka da si uzea Minix zbog DTS-a to bi imalo nekog smisla.

10 godina
online
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Problem na Android TV-u kod Kodija su jedino BD-J meniji, ovi s HDMV rade uredno. Tako da ipak neki TV-ovi mogu vrtit ISO.

Evo ja imam Xbox One S (kad smo kod 'hardverskih'), čak ima 'optiku' za UHD BR procitat i DRM pizdarije za streaming servise i košta me nekih 400 kn ako odbiješ cijenu 2 controller-a.

Ovi playeri koje si posta su isto na androidu ka i kolegin TV, douše koriste svoja soft rješenja za BR, ali u suštini to je isti k(ja to ne bi nazva hardverskim rješenjem jer to i nije), dva čak nemaju ni DRM ludosti(bar ne navedeno) u 2020.
Tebe vuku toroidni trafo i balansirani izlazi, a ne BR ISO priznaj. ;)

Predložija bi ti da pogledaš epizodu South Parka - A Nightmare on FaceTime.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Trebas imat jeben TV da skuzis razliku između BRripa od 20-30GB i FULL BR filma od 60+GB i 50+mbps...ja preko Plexa gledam sad filmov,dokumentarce od 70+mbps i preko 100 GB,radi bez problema..preko Serviia gledam manje zahtijevne filmove..mada kad budu kodirani u x265 kvaliteta slike bude vrlo dobar u ne velikom obliku!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
tajo1960 kaže...

 Nisi pokušao, a i nema potrebe za tim objašnjenjem, jer znamo što bi trebao biti Remux i što u stvarnosti je. Gle, u stvarnosti - kad iz kakvog ISO BluRay filma uzmeš jednu m2ts datoteku koja sadrži sam film (i zvuk ujedno), pa ista ima, recimo, 37 GB materijala, a onda uzmeš isti film u Remux izdanju (ti kažeš isto je), a ona ima 32 GB "istog" materijala... 

 

Da li da uopće pitam gdje se i na koji način izgubilo 5 GB fileova? 5 GB?!?! Nema ih, nestali, izdimili... a kažeš - Remux je BluRay (dakle, m2ts) zapakiran u kontejner, bez gubitaka...

 

Da, po teoriji bi to tako trebalo biti, međutim - nije.

 

Na stranu nepotrebna pitanja tipa "pa je li ti tih 5 GB baš toliko bitno?" ili "Je li ti primijetiš da nema tih 5 GB?"... to su nepotrebna pitanja. Potrebno je pitanje - je li Remux (sa evidentnim gubicima količine sadržaja) baš zaista "Remux bez gubitaka"? Ako razumiješ što pitam.

 

Jer činjenica je da, čim si upleo prste u neki remux i ideš nešto "iz" - prepakirati "u" - izgubio si originalnost sadržaja. Gotovo; imaš prerađevinu, imaš "nečiji" proizvod kućne radinosti i nemaš više originalnu ISO datoteku. I opet - ako razumiješ što govorim.

Na stranu što je tebi Remux film super za gledati... to je nebitno. Bitno je da shvatiš da je ISO - ISO (studijski određena kvaliteta i slike i zvuka), a remux je obrada, prerada, nazovimo ju kako god želimo, ali više nije original ISO izdanje.

Eto ne znamo mi ostali sta je remux,sta bluray ti si tu da nam objasnis...malo tares privise i idjes u krajnosti neke isto kao u drugim temama...nemoj pretjerivat.

Gledaj ISO kako znas i uzivaj.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
tajo1960 kaže...

 Bez ljutnje prijatelju... to i radim; gledam i uživam :)  samo sam napisao ono što u stvarnim okolnostima je, a na to, zapravo, i ne možeš reći/reagirati ništa pametno ili drugačije, kad je tako. Ljutio se ti ili ne - tako je kako sam napisao. Prihvati ili ostavi. A od same rasprave nema štete, dapače, svi naučimo nešto novo.

 

Gledaj, ne treba biti ljut na nekoga ako taj netko "izvuče" pojedinosti kakvog sadržaja o kojem ti ne znaš ništa, nisi ni bio svjestan da postoji, a sad kad saznaš - nađeš se osobno pogođen jer "ja sitničarim".

Ne, ne sitničarim, samo, ti nisi bio svjestan te činjenice da u Remux-u nestane ogroman dio materijala, a sad kad znaš - ja kriv jer sam to spomenuo. Nemoj tako; nisu to krajnosti ni pretjerivanja, nego činjenice.

 

 

Ogroman dio materijala koji direktno utjecu na kvalitetu slike i zvuka?

 

Nista ti meni nisi novo rekao,samo nemam vrimena za zajebancije da jos da se tu natezem s tobom jednostavno mi se neda pogotovo oko tih sitnica,davno sam vidio tvoje komentare po drugim temama tako da znam koliko idjes u krajnost i koliko volis pametkovat to je jedan od razloga zasto vise i ne otvaram neke teme npr. "Vas audio kutak" zgadili ste mi tu temu,nemoj sad i ovde isto radit.

 

Ne ljutim se nemam razlog da se ljutim tvoja stvar sta ces gledat.

 

 

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
hrka11 kaže...
tajo1960 kaže...

 Bez ljutnje prijatelju... to i radim; gledam i uživam :)  samo sam napisao ono što u stvarnim okolnostima je, a na to, zapravo, i ne možeš reći/reagirati ništa pametno ili drugačije, kad je tako. Ljutio se ti ili ne - tako je kako sam napisao. Prihvati ili ostavi. A od same rasprave nema štete, dapače, svi naučimo nešto novo.

 

Gledaj, ne treba biti ljut na nekoga ako taj netko "izvuče" pojedinosti kakvog sadržaja o kojem ti ne znaš ništa, nisi ni bio svjestan da postoji, a sad kad saznaš - nađeš se osobno pogođen jer "ja sitničarim".

Ne, ne sitničarim, samo, ti nisi bio svjestan te činjenice da u Remux-u nestane ogroman dio materijala, a sad kad znaš - ja kriv jer sam to spomenuo. Nemoj tako; nisu to krajnosti ni pretjerivanja, nego činjenice.

 

 

Ogroman dio materijala koji direktno utjecu na kvalitetu slike i zvuka?

 

Nista ti meni nisi novo rekao,samo nemam vrimena za zajebancije da jos da se tu natezem s tobom jednostavno mi se neda pogotovo oko tih sitnica,davno sam vidio tvoje komentare po drugim temama tako da znam koliko idjes u krajnost i koliko volis pametkovat to je jedan od razloga zasto vise i ne otvaram neke teme npr. "Vas audio kutak" zgadili ste mi tu temu,nemoj sad i ovde isto radit.

 

Ne ljutim se nemam razlog da se ljutim tvoja stvar sta ces gledat.

 

 

 Imaš mali X ljevo, lakše je pratit forum kad blokiraš neke ljude.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice