4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

poruka: 289
|
čitano: 108.130
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Jbt kod mene LG UH85 iz 2016,ne moze vode donijet tom tvom i melje sve od do ... To jednostavno ne smije biti slučaj , preko kabela pogotovo  ! 

Da nije sta ubagov`o malo , probaj ga malo iskljucit iz struje da se dozove . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

A jesi probao više filmova? Da slučajno nemaš neki čudan kojeg isprobavaš, a on s greškom..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Vidim da koristite Serviio većina. Dal je bolji od Plex-a ili?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
x18x05x kaže...

Vidim da koristite Serviio većina. Dal je bolji od Plex-a ili?

 Ja nikad nisam ni koristio Plex, jer sam na Serviiu. Dva TV-a, računalo i laptop. Na laptopu idem preko Kodia.

12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Instalirao Plex..koji mi je nepotrebno kompliciran ali 71Mb/s ide bez problema u HDRu..jedino kad stavi eng titl ode sve u PM ,nevjerovatno..preko Serviia nema sanse bilo sto vece od 20 Mb/s.

Inace Gospodari u 4K HDRu nije ko zna sta ali vrlo dobro u pojedinim scenama!  16:9 i one glupe crne pruge gore i dole me ubijaju..blazeni TV standard kad je cijeli ekran full!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
error_666 kaže...

Jbt kod mene LG UH85 iz 2016,ne moze vode donijet tom tvom i melje sve od do ... To jednostavno ne smije biti slučaj , preko kabela pogotovo  ! 

Da nije sta ubagov`o malo , probaj ga malo iskljucit iz struje da se dozove . 

 Moji su 48sk8500 iz 2018 i 43LA660S iz 2014. Sve radi bez greške. Godinama. A nije da se ne gleda. Dapaće, u pogonu je svaki dan .

6 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

malo off pitanje,jel vrijedi torrenthr ? u smislu,kaj ima samo tamo da su tako trazeni invite-ovi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
volegradele kaže...

Instalirao Plex..koji mi je nepotrebno kompliciran ali 71Mb/s ide bez problema u HDRu..jedino kad stavi eng titl ode sve u PM ,nevjerovatno..preko Serviia nema sanse bilo sto vece od 20 Mb/s.

Inace Gospodari u 4K HDRu nije ko zna sta ali vrlo dobro u pojedinim scenama!  16:9 i one glupe crne pruge gore i dole me ubijaju..blazeni TV standard kad je cijeli ekran full!

 Možda na prvu al inače nije uopće. Plex koristim godinama i sve mi je posloženo kako ja želim.

 

TV odmah skuži HDR ili? Video je sa BD ili Torrent?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
što se tiče BR filmova(ne UHD)...za Windows postoji player koji vrti kao da je linijski player...tako sam koristio skoro dugi niz godina....PC spojen bio na bivši Panasonic tv

Nažalost za Android toga nema...zato "kupujem" samo remux
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
x18x05x

Tv odma prepozna HDR dobijes ikonicu u gornjem desnom kutu,film je skinut sa torrenta 114GB..

A za torrenthr,imam ga ali ga vrlo malo koristim,prespora stranica,opcenito mi je cijeli sajt ko iz 93 godine..torrentday vecinom koristim!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 9:30 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
PCNjubara kaže...

malo off pitanje,jel vrijedi torrenthr ? u smislu,kaj ima samo tamo da su tako trazeni invite-ovi?

 Bilo je nekoliko stvari koje sam samo kod njih pronašao, i dalje ih koristim za pronalazak uglavnom hr crtića (i pokoji hr film ili čak i knjigu)

Dal se možeš pronaći još negdje? Ne znam, više ni ne tražim drugdje, ja koristim njih i zadovoljan sam.

 

Ako pronalaziš sve što ti treba drugdje, onda ti nema smisla nabavljati pozivnicu i paziti na upload.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
stipest kaže...
x18x05x kaže...

Vidim da koristite Serviio većina. Dal je bolji od Plex-a ili?

 Ja nikad nisam ni koristio Plex, jer sam na Serviiu. Dva TV-a, računalo i laptop. Na laptopu idem preko Kodia.

 ne kuzim bas puno se u transkodiranje i kako serviio stvarno radi pa imam par pitanja.
ako pc ne podrzava 4k rezoluciju i HDR, moze li tv putem servii-a sve to  isprocesuirati (tv sve to podrzava) ako datoteka podrava sve to (pa cak i dolby zvuk), tj pitanje je , ako je komp malo outdated, dali to utjece na prijenos podataka izmedu tv-a i pc-a na kojem je taj fajl.
sto se tice brzine interneta, optika je  200 download, 100 upload...
takoder, ide li preko serviia hevc format , x265?

12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Ako imaš TV koji podržava SVE kodeke koji se nalaze u filmovima koje imaš, onda ti komp može biti i jako slab. Mora biti samo dovoljan da čita datoteku i šalje podatke preko mreže.

 

P.S. tako radi Plex. Pretpostavljam da je Serviio potpuno isti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Potvrđujem i za serviio , radi ko sat sve od HDRa do DV i ostalog . samo sto se serviia tiče primjetio sam da je sad transkodiranje uključeno po defaultu što prije nije bio slučaj . Ja to držim isključenim jer mi ta opcija uopće  nije potrebna na LGu jer player čita i melje sve , a bespotrebno "siluje " procesor .  

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
HCMAA kaže...
što se tiče BR filmova(ne UHD)...za Windows postoji player koji vrti kao da je linijski player...tako sam koristio skoro dugi niz godina....PC spojen bio na bivši Panasonic tv

Nažalost za Android toga nema...zato "kupujem" samo remux

 A remux je ako sam dobro shvatio upakiran BR video i audio bez gubitka kvalitete?

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Evo Plexi bez problema radi i na WIFI..pegla sve bez bufferinga..ocito me nesto zeza kod Serviia i $K HDR DV materijala.BTW jos nisam nigdje skinuo DV materijal jedino preko Netflixa gledam!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Samo da se pridružim temi, skidam sve materijale u 4K (HDR ukoliko je moguće), stavim na eksterni disk i gledam sa internim playerom od LG-a, imam OLED B8, do sad apsolutno nikakvih problema s reproduciranjem nije bilo.

Nikakvih trzanja, ama baš ničega, ima osnovne opcije za podešavanje titlova, uglavnom sam zadovoljan i za sad nemam potrebe za Plexom ili sličnim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
#hrka11

remux je samo film sa zvukom...bez dodataka...menu i ostalo...video i zvuk su u orginalnoj veličini

recimo disk verzija ima 90GB...remux 85GB
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
1samek kaže...

Samo da se pridružim temi, skidam sve materijale u 4K (HDR ukoliko je moguće), stavim na eksterni disk i gledam sa internim playerom od LG-a, imam OLED B8, do sad apsolutno nikakvih problema s reproduciranjem nije bilo.

Nikakvih trzanja, ama baš ničega, ima osnovne opcije za podešavanje titlova, uglavnom sam zadovoljan i za sad nemam potrebe za Plexom ili sličnim.

 Imaš li problema sa ABL-om, tj. dimmingom slike i pogotovo titlova?

13 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Ima li vam razlike između Dolby Visiona 4K i HDR 4K? Skinuo sam Krunu u HDR, ali sam u međuvremenu uzeo Netflix, pa sam gledao preko njega Dolby Vision. Slika mi je malo lošija, ali više me smeta da se nikako nisam mogao riješiti dimminga kod titlova. Sve postavke slike sam isključio, eco, kontrast, local dimming, titlovi su žuti, ali nikako. Prebacim se na HDR verziju, nema dimminga. Čak su opcije kontrasta i loal dimminga na low (nisu isključene) i opet je sve ok. Tv je LG49SK8500 i sam prepozna koji sadržaj je kad se pokrene. Opcije slike su odvojene za HDR i Dolby Vision.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 13:59 (stipest).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Dolby Atmos je samo zvukovni format , sa slikom nema ama baš ništa . To ti je jer netflix škrtari sa bandwidthom od 17 18 Mbps što je premalo po meni za ove formate , npr Amazon prime video ima puno bolji DV ( gledao Jack Ryan 1sez u DV) .DV sadrzaja nema nešto za skinuti osim onih tech kratkih prezentacijaskih klipova , bar ja nisam našao. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Ispravljeno. Moja greška. Jasno mi je da slika ''zeza'' radi bandwidtha, ali mi nije jasan dimming.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Nove epizode Mandaloriana imaju za skinit u Dollby Visionu. I Dolby Vision je bolji od normalnog HDR jer ima dynamic metadata, znači da mjenja podatke za svaki frame dok je običan HDR10 ima jedne podatke za cjeli film. HDR10+ je isto dynamic metadata.

 

Kada gledate preko serviia dali tv može čitat vanjske .srt titlove? Ovako normalno preko mreže mi nemože.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 14:20 (RePlaY).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
rade vanjski titlovi i preko mreže i ovako, ali moraju biti u istom folderu kao i film i imati identičan naziv.
To sve ovisi od TVa tj od njegovog media playera.

I za ovo DV vs HDR se slažem. DV puno bolji
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 14:24 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
volegradele kaže...

Evo upravo skidam The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4K Blu-ray od 114GB,nnavodno Dolby Vison radi,samo nezz jel Serviio salje Dolby Vison na TV?

Da mi platiš, ne bi skidal na komp 115gb da bi gledal bilo kakav film pa i hit stolječa u 4K.S obzirom da sad nonstop i buljim u 4K zaslon, ja i dalje pokoji film(a gledam samo odlične filmove, a takvih ima vrlo malo) gledam samo u 1080p nič bolje meni ne treba.

 

Ali nisam niti ja šuša, ipak večinu videa na Jubitu(ili bilo gdje se Online nudi 4K) gledam u 4K krasoti i divoti.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
stipest kaže...
1samek kaže...

Samo da se pridružim temi, skidam sve materijale u 4K (HDR ukoliko je moguće), stavim na eksterni disk i gledam sa internim playerom od LG-a, imam OLED B8, do sad apsolutno nikakvih problema s reproduciranjem nije bilo.

Nikakvih trzanja, ama baš ničega, ima osnovne opcije za podešavanje titlova, uglavnom sam zadovoljan i za sad nemam potrebe za Plexom ili sličnim.

 Imaš li problema sa ABL-om, tj. dimmingom slike i pogotovo titlova?

 Nisam to primjetio za sada, znalo se dogoditi da se titl "zblesira" ko da uđe u neki loop pa se ista rečenica pojavi par puta za redom, u par sekundi se popravi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Da mi neko pusti video i pita da li je dolby vision ili hdr10, ne bi znao. Ipak, kad gledam seriju na netflksu u dolby vision na smart platformi tv-a jedno pola sata, pa kad prebacim na ps5 netfliks(ps5 ide samo hdr10 bez dolby vision) tu istu seriju i nastavim gledati, primijeti se razlika. U dolby vision je izgledala bolje.

10 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Znaci ono sto mi i je bitno...ima tih oznaka mali milijun vise.

Ima li nacina na Kodiju vrtit bluray filmove?

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
rambox kaže...
volegradele kaže...

Evo upravo skidam The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4K Blu-ray od 114GB,nnavodno Dolby Vison radi,samo nezz jel Serviio salje Dolby Vison na TV?

Da mi platiš, ne bi skidal na komp 115gb da bi gledal bilo kakav film pa i hit stolječa u 4K.S obzirom da sad nonstop i buljim u 4K zaslon, ja i dalje pokoji film(a gledam samo odlične filmove, a takvih ima vrlo malo) gledam samo u 1080p nič bolje meni ne treba.

 

Ali nisam niti ja šuša, ipak večinu videa na Jubitu(ili bilo gdje se Online nudi 4K) gledam u 4K krasoti i divoti.

 

 

 Pa mogu se donekle složiti sa tobom , ali samo isključivo u slučaju male brzine neta i  naravno ako se osoba ne  smatra¸filmofilom na neki način . Ne bi ni ja skidao sigurno takve naslove po tjedan dana , ali ako se stotinjak GB skine za sat , sat i pol vremena zasto ne pogledati neki blockbuster u full-u ako se imaju uvjeti za to. Bar ja tako mislim , ne morate se sloziti sa mnom :)

12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Ja imam 4k Philips Android TV, Kodi app i SMB access na pc u drugoj sobi, oboje spojeno wifiem, trenutno je na rasporedu Our Planet 4k hdr, odgledao witchera prije, radi sasvim ok.
Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice