Postavke Satelitske na TV-u

poruka: 4
|
čitano: 30.995
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Postavke Satelitske na TV-u

Pozdrav!

 

Jel može pomoć oko satelitskih postavki na TV-u(ugrađeni DVB-S i DVB-S2), ne nalazi mi niti jedan program, tanjur je spojen kabelom i prijašnji receiver nije imao problema s nalaženjem pa pretpostavljam da je problem u postavkama, s kojima btw dosad nisam imao problema u odvojenim satelitskim receiverima, pa ako netko zna, što bih trebao mijenjati u postavkama na slici...?

 

Radi se o LG 42LF561V.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Postavke Satelitske na TV-u

Par stvari na koje trebaš obratiti pažnju (vjerojatno već znaš dosta oda toga, ali nije naodmet ponoviti):

1. Koliko LNB-ova je na anteni (1 ili više) - bitno za DiSEqC postavke (isključeno / uključeno, odnosno odabir tipa / ulaza)

2. Na koji satelit (odnosno na više njih ako imaš više od 1 LNB-a) je usmjerena antena - ako ne znaš, probaj Astru (19,2 E), Eutelsat (16 E) i Hot Bird (13 E)

3. Ako imaš više od 1 LNB-a, treba ispravno podesiti na kojem izlazu DiSEqC sklopke je koji LNB (tj. koji LNB gleda koji satelit).

 

To bi za početak moralo biti dovoljno da pronađeš programe.

Opcije 22kHz i Unicable ostavi isključene, a LNB snaga (tj. napajanje) uključeno.

Pod poljem LNB frekvencija ostavi kao što je već na slici, alternativno 9,75/10,6 ako ima ponuđeno (tzv. univerzalni LNB). Ako je odabir OK, izborom transpondera na nekim (ne nužno svim) ponuđenim frekvecijama morao bi dobiti signal.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2015 20:49 (KaeR).
12 godina
offline
Re: Postavke Satelitske na TV-u

A tako je i namješteno na slici ako mi nešto ne promiče i opet ništa od signala... :(

15 godina
offline
Re: Postavke Satelitske na TV-u

Pada mi na pamet i još jedna skroz banalna stvar - antenski (F) konektor.

Provjeri ima li uopće kontakt, odnosno viri li srednja žica dovoljno da ostvari kontakt na priključnici TV-a (ne mora nužno značiti da je na dosadašnjem receiveru jednaka sama priključnica) - premontiraj F konektor na kabelu tako da dobiješ cca 1 mm više srednje žice vani i probaj.

KaeR
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice