Novi MAXTV reciver

poruka: 1.594
|
čitano: 648.987
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Igor666 kaže...
Gnjavator kaže...
Igor666 kaže...
Gnjavator kaže...
Ivanjino96 kaže...
Gale92 kaže...

Pozdrav,

Danas mi je "striček" tehničar rekao da imaju neke nove recivere.

Dali netko nešto zna o tome?

Dali se isplati "cimat" za njih ili?
Možda neka fotkica...

 Dobio sam nedavno taj novi reciver, stari mi je krepao te su mi dali taj novi. Inace na bakru sam pa mislim da nije kao sto kolega kaze za novu platformu. 

 imam ovaki, ima tome cca godinu i pol ako ne i više... Ako te ne zanima previše HDMI CEC i slično slobodno ga zanemari. Ima 4K izlaz što ne igra nikakvu ulogu kad programi nisu u 4K rezoluciji. Meni dobro dođe bolja podrška za HDMI CEC, ono, upalim MaxTV a on upali i AV receiver i preko njega i TV. Upalim Android BOX, AV receiver sam prebaci na njega, a MaxTV prijemnik se ugasi jer više nije potreban. Upalim MaxTV prebacuje se na njega, Ugasim MaxTV pogasi se sve ostalo :) To sa ovim starijim nije baš toliko elegantno radilo.

 meni upravo tako radi i ovaj stari...mozda ovaj novi ima neki noviji IC pa podrzava vise uređaja ali meni samsung tv iz 2019.isto tako radi..

 TV ok, ali imaš li i AV receiver između?

 ne znam gdje mislis između? imam soundbar spojen na TV. sve radi sa jednim daljinskim.

 Kod mene je STB spojen na Onkyo AV receiver a TV je spojen na Onkyo... i onda kada mijenjam uređaje na Onkyu STB se gasi/pali po potrebi. Stari može upaliti sve uređaje, ali kada recimo ugasim TV na njegovom daljinskom sve se pogasi ili na Onkyio AV prebacim na drugi ulaz ili ugasim isto se ugasi iMaxTV prijemnik, stari(ji) MaxTV prijemnik se nije gasio, samo je znao biti gazda u toj varijanti, ovaj novi sluša te komande drugih uređaja.

15 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Imam problem.

 

Prestao mi je raditi daljinski upravljač za maxtv.

 

Da li se može kupiti novi daljinski u T-Centru?

 

Hvala unaprijed...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

Pa prijavi kvar na 0800 9000, dobit ćeš novi. Ne spominji nikakva fizička oštećenja ili padove (ako ih je bilo), reci crkao sam od sebe i to je to.

3 godine
neaktivan
offline
Novi MAXTV reciver

Pozdrav. Vidim da tema baš više nije aktivna ali ima prikladan naziv za ovu informaciju. Ne znam je li itko napisao točan model, ali koliko vidim novi MAXtv STB bi trebao biti SKYWORTH ANDROID STB-4420 i nekakav očito generički Quad Core 4K Android OTT TV Box. Tako piše u njihovoj kategorizaciji opreme u ponudi. To bi valjd atrebali biti novi MAXtv prijemnici.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2023 20:27 (FPiskor).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
FPiskor kaže...

Pozdrav. Vidim da tema baš više nije aktivna ali ima prikladan naziv za ovu informaciju. Ne znam je li itko napisao točan model, ali koliko vidim novi MAXtv STB bi trebao biti SKYWORTH ANDROID STB-4420 i nekakav očito generički Quad Core 4K Android OTT TV Box. Tako piše u njihovoj kategorizaciji opreme u ponudi. To bi valjd atrebali biti novi MAXtv prijemnici.

 hmm, odakle ti taj info, ne bi smjelo procuriti ništa izvan granica tvrtke barem ne ovako, osim ako korisnici ne pitaju za točan model.

 

molim da mi se javiš na privat, pa da pogledam kad budem u smjeni što vidim :)

 

p.s.: ht zaposlenik, ne otkirvam detalje baš javno osim da sam na non-tech dijelu szk-a

https://idzan.eu
3 godine
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver

Javio sam se. Ovdje ću također još navesti da su ti prijemnici navedeni u javnom dokumentu na HT-ovoj stranici u kojem su navedeni svi routeri i tv prijemnici koje HT trenutno ima u ponudi te njihove kategorije. A te kategorije služe kako bi se izračuna naplata za otuđenje te opreme. Što je veća kategorija, više naplaćuju za otuđenje uređaja. 

15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

aha ok, my bad, većinom se koristim internom dokumentacijom pa nisam niti obraćao pozornost da su staviti novi model već na web, znam da se dijeli novija serija prijamnika novim korisnicima, interno znamo da se radi o android box-u, točan model nemam uvid (barem ne moj dio na kojem sam ja). hvala što si još javio na privat, malo me scimalo na jače da nije nešto leakano što nije trebalo iz firme.

 

i dobro se zbori, cijena otuđenja opreme ovisi o modelu kojeg ljudi imaju te su cijene ako i pišu javno neke općenite, svakome se prilagode prema potrebi i koliko je dugo oprema zadržavana (aka otuđena i nije vraćena u t-centar/poštom)

https://idzan.eu
3 godine
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
midzan21 kaže...

aha ok, my bad, većinom se koristim internom dokumentacijom pa nisam niti obraćao pozornost da su staviti novi model već na web, znam da se dijeli novija serija prijamnika novim korisnicima, interno znamo da se radi o android box-u, točan model nemam uvid (barem ne moj dio na kojem sam ja). hvala što si još javio na privat, malo me scimalo na jače da nije nešto leakano što nije trebalo iz firme.

 

i dobro se zbori, cijena otuđenja opreme ovisi o modelu kojeg ljudi imaju te su cijene ako i pišu javno neke općenite, svakome se prilagode prema potrebi i koliko je dugo oprema zadržavana (aka otuđena i nije vraćena u t-centar/poštom)

 Aha, znači opet mijenjaju platformu. Napokon da "glavna" telekom firma u Hrvatskoj bar da neku vrstu pristupa vanjskim multimedia platformama ako već ne android. A je li ima kakav naputak (ako to smiješ podijeliti) kada bi mogla ići svim korisnicima i može li se sad zatražiti? Znam da sam žicao tvoje kolege da namjerno prijave kvar i zamjene opremu za noviju. Slučaj s onim novim Arcadyan routerom je bio.

7 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Samo da ta nova platforma ne bude gora od sadašnje 😊
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
midzan21 kaže...

aha ok, my bad, većinom se koristim internom dokumentacijom pa nisam niti obraćao pozornost da su staviti novi model već na web, znam da se dijeli novija serija prijamnika novim korisnicima, interno znamo da se radi o android box-u, točan model nemam uvid (barem ne moj dio na kojem sam ja). hvala što si još javio na privat, malo me scimalo na jače da nije nešto leakano što nije trebalo iz firme.

 

i dobro se zbori, cijena otuđenja opreme ovisi o modelu kojeg ljudi imaju te su cijene ako i pišu javno neke općenite, svakome se prilagode prema potrebi i koliko je dugo oprema zadržavana (aka otuđena i nije vraćena u t-centar/poštom)

 Kako novi korisnici dobivaju Android STB-ove kada nova platforma nije u produkciji?Po mojim saznanjima trebala bi u 9 mjesecu...

15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
FPiskor kaže...

 Aha, znači opet mijenjaju platformu. Napokon da "glavna" telekom firma u Hrvatskoj bar da neku vrstu pristupa vanjskim multimedia platformama ako već ne android. A je li ima kakav naputak (ako to smiješ podijeliti) kada bi mogla ići svim korisnicima i može li se sad zatražiti? Znam da sam žicao tvoje kolege da namjerno prijave kvar i zamjene opremu za noviju. Slučaj s onim novim Arcadyan routerom je bio.

 nazalost puno detalja nemam, to sam vidio kad sam nekidan slagao korisniku novu ponudu max3, te sam kasnije pod internom dokumentacijom primjetio da je zapelo s android box opcijom kao stb, dal će to dobit dok ne krene kako treba ili ne, još nisam 100% ziher. možda je bila neka greška, to nisam potvrdio jer je prošlo na druge da finaliziraju unose u daljnje sustave.

Tascam kaže...

 Kako novi korisnici dobivaju Android STB-ove kada nova platforma nije u produkciji?Po mojim saznanjima trebala bi u 9 mjesecu...

 samo cu reci, da sam vidio taj dio kad sam nedavno slagao jednom korisniku novu max3 uslugu preko optike, nakon sto sam unio svoje to ide dalje na obradu i ne ostaje na mojoj strani dugo. samo sam dobio mail, zaprimljeno na daljnje korake i validaciju, znam da sam vidio da je povuklo android box novi stb kod slaganja ponude te mi nije dalo promijeniti na drugi stb, moguce da je to novim korisnicima na optici, al fakat ne mogu nista potvrditi dok ne dobijem neki dodatni info od nadređenih i kad svima ide, a to će onda biti vidljivo javno te ce vjerojatno ici reklame za noviji maxtv svima preko sucelja i ota. kad ce krenuti u produkciju dalje novi stb-ovi bazirani na android boxu nemam neki info jos, ako ista "procuri" vec ce se znati po forumima, ima nas zaposlenika svugdje, infiltrirali smo se :)

https://idzan.eu
7 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Nemam neki info preveliki na tu temu,ali imao kvar pa sam telefonski pitao tehničara kad bi to moglo bit i šta je s tim.
Znači i dalje si interno oni to testiraju,navodno u 9 mjesecu da bi trebalo krenuti. Svi ćemo dobit obavijesti za to putem maxtva ili aplikacije.
Login ne bi bio kao do sada s pinom nego tipa korisnickim podacima kojima se logiras u npr moj telekom profil.
Android box je u pitanju,to bi radilo i bez žice.
Znači može se negdje otići pa preko wifi spojiti na svoje programe.
I prvo se bude išlo s korisnicima koji su na optici i većim brzinama jer 4K je zahtjevniji pa ...
To je ono što sam ja čuo danas pa da prenesem .
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Novi MAXTV reciver

Dobio sam poruku da je platforma za te prijemnike i dalje u izradi, ali bi trebala uskoro doći uz neke nove pakete. Trebala bi platforma biti slično onoj koju je koristila Optima i sad EON. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
FPiskor kaže...

Dobio sam poruku da je platforma za te prijemnike i dalje u izradi, ali bi trebala uskoro doći uz neke nove pakete. Trebala bi platforma biti slično onoj koju je koristila Optima i sad EON. 

 Sve je to super ali samo da za "maxtvtogo" ne bude ona restrikcija kao na eon-u da se možeš registrirati na 3 uređaja a aktivno gledati samo na jednom .

4 godine
offline
Novi MAXTV reciver

Radit će se uskoro nadogradnja i osvježavanje IPTV usluge.... ne treba ništa nego će se samo pojaviti prilikom paljenja da je ista ažurirana.... SVI kanali će se moći gledati 14 dana unazad te će se pametnije presložiti liste kanala....

uz to, nova Max tv aplikacija zamijenit će staru i imati će aposlutno sve funkcionalnosti koje ima i stara.... za sada je ista dostupna samo za određene mobilne uređaje a uskoro će biti i za Smart tv.

Oprez, oni koji se svojim podacima prijave u novu aplikaciju automatski gube pristup za Max tv to go...bolje je pričekati da bude dostupna za sve uređaje...

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/maxtv-nadogradnja

 
1 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Probao sam izvršiti prijavu u novoj aplikaciji Maxtv (galaxy S21 Ultra) i uopće ne prolazi. Samo piše 'Došlo je do pogreške. Pokušajte ponovo.'
2 godine
offline
Novi MAXTV reciver

Je aplikacija za PC isto u planu za nadogradnju ili više nece biti moguce gledati na racunalu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Novi MAXTV reciver

jel ovo?

 

ovo sam ja imao prije par mjeseci. javio sam im se na chat i za par sati je rjeseno.

2 godine
offline
Re: Novi MAXTV reciver
zeryx kaže...

jel ovo?

 

ovo sam ja imao prije par mjeseci. javio sam im se na chat i za par sati je rjeseno.

 Ne svi smo imali taj problem ali od tada na PC-u radi super , bojim se da ju ne ukinu sada kada pocnu s tim novim "ušminkavanjem".

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2023 10:31 (Sarevok).
8 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Dap.

Ja sa njihovom korisničkom službom imam samo noćne more. Tako da ti zavidim na tome što su tvoj problem riješili za par sati haha.
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
corco kaže...
Dap.

Ja sa njihovom korisničkom službom imam samo noćne more. Tako da ti zavidim na tome što su tvoj problem riješili za par sati haha.

 

Možda nova app ne radi ako ti nisu upgradeali account i uređaj?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
A moguće. Tebi radi?
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
corco kaže...
A moguće. Tebi radi?

 

Ne znam, nisam probao. Nisam ni staru koristio jer mi ni stara nije radila kako treba.

 

Ali ovo mi se čini zanimljivo da nešto upgradeaju. Vrijeme ih je već pregazilo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Istina. Nevjerojatno da tako jedna velika kompanija sebi dozvoli da ima tako lošu aplikaciju koju je vrijeme pregazilo prije valjda 5 godina. Al onda se sjetiš da je to HT i sve je jasno.
13 godina
online
Re: Novi MAXTV reciver
Sarevok kaže...
zeryx kaže...

jel ovo?

 

ovo sam ja imao prije par mjeseci. javio sam im se na chat i za par sati je rjeseno.

 Ne svi smo imali taj problem ali od tada na PC-u radi super , bojim se da ju ne ukinu sada kada pocnu s tim novim "ušminkavanjem".

 imam 2 accounta za maxtv to go.
moj i od staraca. u isto vrijeme jedan radi a drugi ne radi. na istoj app i istom mobitelu.

2 godine
offline
Re: Novi MAXTV reciver
zeryx kaže...
Sarevok kaže...
zeryx kaže...

jel ovo?

 

ovo sam ja imao prije par mjeseci. javio sam im se na chat i za par sati je rjeseno.

 Ne svi smo imali taj problem ali od tada na PC-u radi super , bojim se da ju ne ukinu sada kada pocnu s tim novim "ušminkavanjem".

 imam 2 accounta za maxtv to go.
moj i od staraca. u isto vrijeme jedan radi a drugi ne radi. na istoj app i istom mobitelu.

 Nevjerojatno , da je neka druga firma u pitanju bih rekao da je to jako čudno ali kod tcom-a me više ništa ne može iznenaditi. Samo se nadam da sada s ovim šminkanjem nećemo izgubiti mogućnost gledanja na pc ili laptopu.

4 godine
offline
Novi MAXTV reciver

Dostupna je i aplikacija za Windowse....

https://mojmaxtv.hrvatskitelekom.hr/

 

Nakon toga bi trebala ići aplikacija za Smart televizije i na kraju za Android tv.....

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Ulica Ulice kaže...

Dostupna je i aplikacija za Windowse....

https://mojmaxtv.hrvatskitelekom.hr/

 

Nakon toga bi trebala ići aplikacija za Smart televizije i na kraju za Android tv.....

 

Kao prvo ulogirao sam se na svoj zajeb i popušio pristup za android TV. Kolega me upozorio ali zaboravio sam , jbg. OPREZ - NEMOJ TE SE LOGIRATI jer majstori nisu u stanju napraviti i izbaciti sve funkcionalno u isto vrijeme.

 

Kao drugo ovo nije aplikacija već se kroz browser gleda max tv a kvaliteta slike je 360p možda 480p ali sumnjam i na monitoru je blago rečeno negledljivo. I da nema više HD kanala ,makar meni više nisu dostupni a prije sam ih imao u staroj aplikaciji. Čestitam tcom-u na ovom unapređenju slike u 2023 godini , pretpostavljam da će i slično biti na smart tv aplikaciji. Rekao bih sada puno ružnih stvari ali nije me volja jer idem pogledati cijene i liste IPTV-a. Kakva govna i baš sam znao da će unazaditi uslugu i još sam danas dobio pismo kako sve dižu za 5 posto ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 20:24 (Sarevok).
4 godine
offline
Novi MAXTV reciver

Kako je da je, kad se ne plača dodatno uz temeljnu IPTV pretplatu, dobro je....

Inače, niti ja se nisam prijavio u novu app da ne bi izgubio pristup starom Max tv to go.... ali se i to da riješiti pozivom premo SZK....

prednost nove aplikacije je u tome što ima sve kanale kao i IPTV te na svima ima mogućnost gledanja 14 dana unazad....

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Sarevok kaže...
Ulica Ulice kaže...

Dostupna je i aplikacija za Windowse....

https://mojmaxtv.hrvatskitelekom.hr/

 

Nakon toga bi trebala ići aplikacija za Smart televizije i na kraju za Android tv.....

 

Kao prvo ulogirao sam se na svoj zajeb i popušio pristup za android TV. Kolega me upozorio ali zaboravio sam , jbg. OPREZ - NEMOJ TE SE LOGIRATI jer majstori nisu u stanju napraviti i izbaciti sve funkcionalno u isto vrijeme.

 

Kao drugo ovo nije aplikacija već se kroz browser gleda max tv a kvaliteta slike je 360p možda 480p ali sumnjam i na monitoru je blago rečeno negledljivo. I da nema više HD kanala ,makar meni više nisu dostupni a prije sam ih imao u staroj aplikaciji. Čestitam tcom-u na ovom unapređenju slike u 2023 godini , pretpostavljam da će i slično biti na smart tv aplikaciji. Rekao bih sada puno ružnih stvari ali nije me volja jer idem pogledati cijene i liste IPTV-a. Kakva govna i baš sam znao da će unazaditi uslugu i još sam danas dobio pismo kako sve dižu za 5 posto ...

Da, izgleda da će tako biti i na IPTV jer nema HD kanala na popisu. Prvo sam mislio da se možda rješavaju HD Ready kanala, ali onda će nekima biti problem na slabijim linijama.... osim ako ne naprave da se kvaliteta slike ravna po liniji... 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice