Kako iskoristiti stari MaxTV STB

poruka: 1.414
|
čitano: 1.095.445
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

probavam na sve nacine. sad sam samo taj fajl stavio na c diskhttp://www.upslike.net/images/2017/02/16/7c4e69260d64d6a4a47662197dbac118.png

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Koji ti to fajl uploadaš? Ne šalješ u-boot.o nego u-boot koji je veličine ~1MB. Nakon toga stisneš slovo C i enter u toj konzoli i tada na UART-u dobiješ U-Boot konzolu, baud rate 115200.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

nasao sam u-boot od 1mb. c i enter stiscem u hyper terminalu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

gdje mogu naci taj u-boot?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

u-boot 1MB binary je u istom direktoriju gdje se kompajla u-boot.o. c i enter stisneš u JTAG konzoli preko koje šalješ u-boot binary.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

da. ali meni bi sad hyper terminal trebao ocitat mag, ali to se ne dogadahttp://www.upslike.net/images/2017/02/16/fb3d47d3a162a12391a235e5c6283b1a.png

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

nije mi jasno to kompajliranje. jel moze netko objasnit komplet postupak za jtag na sti 7105 resiveru. hvala unaprijed

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Evo ovdje je sve za debrick mag250 i u-boot.o. link

Probao sam s gdb-om i sh4tp STMCLT1000:mb680:st40 i u ubuntu 14.04 i windows 7 oba 64bit i nigdje mi nije proradio hyper terminal/rs232 tako da je najverovatnije problem u 64bit OS.

Ali mi je proradio s STWorkbench-om koji je IDE za stlinux u ubuntu-u i u win7. sto bi znacilo da je u-boot.o ispravan i radi.

Problem je sto je tesko pronaci  stm-stworkbench-os21-stlinux.800-8.0.0-MSWin32-x86 jer je server down.

Ako ga pronadjes negdje objasnit cu ti kako se spaja s stworkbench-om.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 12:49 (Raxone).
9 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 21:01 (turulbird).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

pozz kako da osposobin t com albis da radi na optimi ili optminin stb da ode u recovery.Jel ima ko kakav firmware?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Takoder me zanima
Potpis
12 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

I na kraju krajeva da li je itko uspio osposobiti atlantu za nešto(osim za stalak za pitar)?

Može
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Ja sam se malo igrao s tim, ali pored svih ovih android media playera nije vrijedno gubiti vrijeme na to.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Postoji Enigma2, ali znamo da ona nije baš neki media centar. Bilo bi lijepo da se može staviti Kodi, ali istraživao sam to i STi710x podržava samo OpenGLES 1.0 (i to ne cijela serija) koji je prestar za Kodi.
Bilo je nekih pokušaja prije par godina, ali sve je ostalo na nekom konceptu u staroj verziji XBMC-a.

Ja sam ga mislio iskoristiti kao oscam server za CS na jednom STB-u koji nema mrežnu karticu (internet - Albis - oscam - serial adapter - STB) ali kako sam naletio na akciju TotalTV-a, nemam više potrebe za tim.

Buildroot sasvim uredno kompajlira kod za SH4, pa tko ima ideju neka se igra, ja ne znam za što bih ga iskoristio.
Možda bih mogao sklepati neki mali media player u Qt-u, ali pitanje je koliko je lako iskoristiti HW akceleraciju i je li vrijedno truda.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Btw za koji uređaj se govori u ovoj temi i što je najbolje što ste mogli napraviti?

Ideja da se na Albisa od HT-a stavi recimo Kodi je SF?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Sve što se napravilo u ovoj temi se tiče Albisa (7710 i 8000), a za Kodi sam upravo napisao koje je stanje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
ante5656 kaže...

I na kraju krajeva da li je itko uspio osposobiti atlantu za nešto(osim za stalak za pitar)?

Ja sam svoju uspio spržiti (početnička greška). U međuvremenu sam nabavio RaspberryPi tako da nisam više trošio vrijeme na drugu (dobio ju sa strane a u međuvremenu je završila u reciklažnom dvorištu).

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
turulbird kaže...

 

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
turulbird kaže...
  Hyperion 5.6?
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 21:00 (turulbird).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

INSTALL /home/turulbird/STB8000_TDT_SH4/driver/stgfb/stmfb/stmvout.ko
  DEPMOD  2.6.32.61_stm24_0217
depmod: WARNING: /home/turulbird/STB8000_TDT_SH4/tufsbox/cdkroot/lib/modules/2.6.32.61_stm24_0217/extra/compcache/ramzswap.ko needs unknown symbol lzo1x_decompress_safe
depmod: WARNING: /home/turulbird/STB8000_TDT_SH4/tufsbox/cdkroot/lib/modules/2.6.32.61_stm24_0217/extra/compcache/ramzswap.ko needs unknown symbol lzo1x_1_compress
make[2]: Leaving directory `/home/turulbird/STB8000_TDT_SH4/cdk/linux-sh4-2.6.32.61_stm24_0217'
make[1]: Leaving directory `/home/turulbird/STB8000_TDT_SH4/driver'
/home/turulbird/STB8000_TDT_SH4/tufsbox/host/bin/depmod -ae -b /home/turulbird/STB8000_TDT_SH4/tufsbox/cdkroot -F /home/turulbird/STB8000_TDT_SH4/cdk/linux-sh4-2.6.32.61_stm24_0217/System.map -r 2.6.32.61_stm24_0217
touch .deps/driver

 

 

?error?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 20:33 (turulbird).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

I am interesting if scenegate 8000 can be used as stand-alone VLC player box ,simply yes or no.(scart and hdmi,optical audio output)

No i dont need kodi.

Yes i will add swap.

 

 

Penis Bonus Pax In Domus
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 8:03 (s1hr).
16 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Jel netko možda otvorio novi maxtv uređaj tj ovog Samsunga, što se krije u njemu i bi li za 2-3 godine na njemu mogli nešto napraviti...

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Nitko ga još nije žrtvovao u ime znanosti. A ako se ne varam, ti imaš jednog? :P
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Ko ziv ko mrtav za 3 godine..
Potpis
14 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Foz-matija kaže...
Ko ziv ko mrtav za 3 godine..

Pa neka ga netko otvori da vidimo što ima unutra. Ako je imalo moderniji ARM CPU, velika je vjerojatnost da se može ubaciti Kodi.

16 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Tamo u cjeniku je 800kn ako ne i više ako ga otuđiš i razbiješ. Nemam vezu, a pogotovo ne da dobijem džabe neki viška.

A čini se da ga ne možeš otvoriti samo tako, sve je jedan veliki komad plastike i nema vida da ih se skine.

Da ga se otvori čini se da moraš razbiti neku plastiku.

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

ako netko ima zivaca igrat se sa stb-om (samsung,albis,siemens,atlanta...) ja mu mogu dobaviti :)

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Ja bi vrlo radi otvorio jednog samsunga da vidim što je unutra, ako možeš nabaviti, platim ti i da pošalješ 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Imaš PM.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice