Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

poruka: 28
|
čitano: 38.784
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

Pozdrav,

Preselio sam u novi stan gdje me dočekao televizor grundig 32 glx 3000 t.  Pošto ne gledam previše televiziju želim imati samo osnovne kanale pa ne uzimam nikakve pakete (samo internet) pa bi dosada obično koristio kučnu antenu. Kako je ovo stariji televizor te nema podržam dvb t2 signal uzeo sam digitalni prijamnik. Spojio sam kabel s antene na digitalni prijamnik, te scartom sa prijamnika na tv. Kada upalim tv odma mi izbaci prozor za traženje kanala ali ni nakon nekoliko pokušaja nisam uspio pronaći ni jedan kanal. Zna li tko u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

problem je da trebaš podesiti antenu. je li sobna ili na kući?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

Sobna antena je u pitanju neka na đir Home slim fz52

16 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
tuadru kaže...

Sobna antena je u pitanju neka na đir Home slim fz52

 onda ju rotiraj dok ne nađeš signal

 

pomogni si sa podacima na slijedećoj stranici https://support.oiv.hr/reception/dtt.aspx

3 godine
neaktivan
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

Okrećem je stalno, na nekim mjestima snaga dofe do 90 posto al brzo padne na 60ak, a kvaliteta je većinom 0 tek rijetko se popne na 30 40 poato samo na kratko. Jel moguće da je tako loš signal, ja sam u Splitu.

16 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
tuadru kaže...

Okrećem je stalno, na nekim mjestima snaga dofe do 90 posto al brzo padne na 60ak, a kvaliteta je većinom 0 tek rijetko se popne na 30 40 poato samo na kratko. Jel moguće da je tako loš signal, ja sam u Splitu.

 koliko vidim imaš odašiljače Biokovo, Labinštica,Vidova gora (na Braču) i Žrnovnica II. okreni prema nekom od njih i kad nađeš najjači signal onda pokreni automatsko pretraživanje da ti pronađe programe i memorira, kasnije finije podešavaj antenu dok ne dobiješ gledljivu sliku. možda ćeš trebati antensko pojačalo ili drugu sobnu antenu koja ima ugrađeno pojačalo signala

 

15 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
tuadru kaže...

Okrećem je stalno, na nekim mjestima snaga dofe do 90 posto al brzo padne na 60ak, a kvaliteta je većinom 0 tek rijetko se popne na 30 40 poato samo na kratko. Jel moguće da je tako loš signal, ja sam u Splitu.

 -dok ne dobiješ stabilan signal +50-60 stalno ne vrijedi tražiti programe, snaga signala je manje važna, kvaliteta je važnija tj to je signal, dok snagu može dati pojačalo ali to ne mora biti signal-slika može smetnja-smeće..

-antena treba loviti cca 60-70% da bi bilo stabilno bez prekida npr kiša... ako je unutarnja-sobna antena tad prozori-zavjese rade smetnju.

-manje je važno koji odašiljač, strana svijeta.. ovisi o kući-zgradi, kvartu (mjesto-grad..) jer signal možeš dobiti od zgrade preko ulice kao refleksiju, nije isto imati optičku vidljivost bez prepreka na krovu i sobna antena, kao i pravilo prema kamo se okreće krovna s optičkom vidljivošću .. sobna je svaki slučaj za sebe, odbijeni signal. Pitanje je samo koliko je to signal a koliko smetnje dok pojačalo pojačava sve, dobar signal ali i smeće..

-sobnu nosi po stanu, okreći, u svakom položaju sačekaš 5-10sec dok se signal stabilizira .. na prijemniku upališ indikator signala i tako 'loviš'.. ako nema stabilnog iznad 50-60.. nećeš se nagledati tv-a, svaki oblak smetnja će biti prekid a ponekad ne možeš uopće napraviti pretraživanje tj to je digitalija i ako u traženju u toj sekundi nema signala preskoči ga.. tad nije ni memoriran pa ne možeš 'loviti' antenom.. prvo mora pronaći kanale a za to treba barem par minuta stabilan signal.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

..imam dojam da se signal/kanali traže sa TV prijemnikom umjesto iz MENI-a DVB-T2 box receivera.

Kad uključiš TV  i  DVB-T2 receiver (antena spojena na box receiver) prvo na TV pronađeš da ti prikazuje SCART ulaz gdje bi trebala biti slika MENI-a od box receivera pa onda daljinskim od box-a ući u pretragu digitalnih kanala.

Normalno za antenu treba biti uključeno napajanje koje se dobije uz nju u trgovini inače bez napajanja neće biti slike.

Loša kvaliteta uz dobru snagu signala može biti samo ako je antena blizu nekog WIFI ili LTE uređaja (mobitel ili bazna mobilna postaja).

3 godine
neaktivan
offline
Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

Čim upalim TV automatski mi se pojavi i meni od prijemnika za pretragu kanala, ne znam kako da nađem opciju da samo pratim signal dok ne nađem dobru lokaciju? Kad pokrenem pretragu kanala onda imam informacije o snazi i kvaliteti.

Što se tiče hardverskih postavki dakle imam TV, digitalni prijemnik i sobnu antenu. Sva 3 uređaja su uključena na napajanje posebno, prijemnik i tv su spojeni preko skart kabela a prijemnik i antena preko kabela od antene.

P.S.

Evo našao sam na ručno traženje te stavio opcije kanal 33, frekvencija 570MHz sirina pojasa 8M i sad ću po tome probati dobiti dobru snagu i kvalitetu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 15:43 (tuadru).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

Evo uspija san nekako uhvatiti ove osnovne kanale, hvala na pomoći. Nadam se da neće zezati signal.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

Promjenom položaja antene podesi na jači signal ali činjenica je da prijemnik neće dati podatak o snazi i kvaliteti "instant" dok okrećeš već tek za 2-5 sekundi, dakle pomakneš malo antenu livo (npr. 10°) sačekaš rezultat, ako je lošiji probaj pomaknuti desno za 20° , pa ako je nakon novog očitanja bolje ponoviti na desnu stranu sa dodatnih 10° ....itd.

4 godine
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

Koji je prijemnik u pitanju, pošto vidim da nisi napisao, a zbog čega je spojen ŠCART-om ako TV ima HDMI portove ?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
Vavoom kaže...

Koji je prijemnik u pitanju, pošto vidim da nisi napisao, a zbog čega je spojen ŠCART-om ako TV ima HDMI portove ?

 vjerojatno (nagađam), ako je to ovaj TV https://www.protis.hr/products/details/televizor-grundig-32-glx-3000t-lcd/34151 , zato što ima samo jedan hdmi ulaz, pa da bude slobodan za spojiti konzolu , laptop , pc ili nekaj slično

3 godine
neaktivan
offline
Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

Tako je TV ima samo 1 hdmi port a scart kabel mi je bio pri ruci tako da sam odlučio s njin spojit digitalni prijemnik (max power ne znan napamet točan model), dok hdmi koristim za spojit laptop i gledat netflix pošto na grunding tv uopće nema appa (bez obzira na godište nemaju podrškubza netflix app bar sam tako čitao lani). Uglavnom zasad signal super ne šteka slika vidit ćemo kad bude lošije vrime...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
tuadru kaže...

Čim upalim TV automatski mi se pojavi i meni od prijemnika za pretragu kanala, ne znam kako da nađem opciju da samo pratim signal dok ne nađem dobru lokaciju? Kad pokrenem pretragu kanala onda imam informacije o snazi i kvaliteti.

Što se tiče hardverskih postavki dakle imam TV, digitalni prijemnik i sobnu antenu. Sva 3 uređaja su uključena na napajanje posebno, prijemnik i tv su spojeni preko skart kabela a prijemnik i antena preko kabela od antene.

P.S.

Evo našao sam na ručno traženje te stavio opcije kanal 33, frekvencija 570MHz sirina pojasa 8M i sad ću po tome probati dobiti dobru snagu i kvalitetu.

 Ako oćeš kupiti malo bolju antenu od ove, ja bi ti preporučio ovu koja je i sobna i vanjska, ima i pojačalo od 40dB. Imam tu u viksi na moru i pokazala se vrlo dobrom, te perfektno hvata signal. Platio sam je tada nekih 150Kn.

 

 Ako ju ne nađeš nigdje, jedan je kolega uvjek hvalio neku Vestel sobnu, govorio je da mu hvata i jače signale, ali se ta sigurno i ne proizvodi više, pa možeš uzeti sličnu (ja sam sa Vestelom uvjek imao negativna iskustva).

 

Pozdrav !

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

Tu predloženu ne bi kupovao, najprije radi apsurdnih opisa , i nedostajućih osnovnih specifikacija koje kriju kao npr. dobit antene, kut H/V usmjerenja ....

- Ne postoje "digitalne antene".

- Niti jedna antena ne prima bolje signale digitalno modulirane naprema onih signala koji su analogno modulirani.

- Pojačala ne mogu poboljšati kvalitet signala, samo može smanjiti radi unosa vlastitog šuma (NF) u signal.

 

Snaga primljenog signala ovisi samo o anteni tj. njenoj dobiti (dBi) a ne o pojačanju pojačala koje samo podigne nivo signala , a ako je signal loš tj. pomješan sa šumom takav isti sa šumom samo većeg nivoa dobijemo na izlazu iz pojačala.

Svakako je bolje pojačalo pojačanja 20dB sa 3dB N(oise)F(actor) naprema pojačalu sa 40dB i 7dB NF.

 

15 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
Da ne otvaram novu temu, imam slično pitanje. Trebam neku sobnu antenu za tv, samo da hvata hr digitalne kanale, pa molim za savjet koju kupit. Na krovu imam riblju kost, al i ona i kabl je već dala svoje, a ne da mi se to sve ponovno mijenjat. Htio sam kupiti nekidan sobnu antenu, neke tipa marke one for all, pitam trgovca jel te antene valjaju za obične programe, kaže 90 posto da neće radit. Kao vanjska antena je kao sigurno riješenje. Ne znam opće zašto se prodaju te unutarnje ako "ne valjaju".
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2022 0:12 (sage).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

Nevjerovatno ali trgovac te dobro uputio , vanjske su bolje rješenje. Te sobne koje se danas prodaju nemaju niti 3dBi dobiti pa to nigdje u specif. od srama ne pišu ali zato uveličavaju pojačanje(dB) pojačala i to apsurdno i navode stavke koje nemaju apsolutno ništa sa antenama ni ant. opremom kao "digital, HD, FHD, 4K - DVB-T/T2, DAB , HEVC  itd. ". Uvoze se iz Kine i to po desotorostruko manjim cjenama od prodajnih kod nas a nije OFA jedina firma, gotovo sve su takve :( .

Iskra se još drži specifikacija iako neke pomalo mjenjaju na "zapadne" npr. sa većim brojevima elemenata nego što ant. imaju :D .

 

bitno:

- Ne postoje "digitalne" antene ni ant. pojačala ni koaksijalni kabal jer sve jednako rade sa svim analognim i digitalnim modulacijama signala.

- Prijem signala obavlja antena (metalni djelovi) a ne pojačalo koje samo pojača ono što antena primi i naj bolje je da pojačalo ne prelazi 25dB pojačanja.

- Ne postoji "automatska regulacija pojačanja"

- U HR se tv odašilje samo na UHF kanalima i 99% u horizontalnoj polarizaciji kako trebaju biti i naše antene.

15 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
Ok, hvala puno na odgovoru. Je li bi možda ova antena valjala, tipa da ne moram ponovno postavljati na krov riblju kost i novi kabl.

https://www.links.hr/hr/antena-philips-sdv8622-12-dvb-t-t2-ready-unutarnja-vanjska-bijela-751600010

Vidim da se reklamira kao i vanjska antena tako reč.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
10 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

Nema podataka o dobiti(dBi) te antene , kutu usmjerenja itd. ali su napisali pojačanje antene+pojačala 40dB

https://www.philips.co.uk/c-p/SDV8622_12/digital-tv-antenna

 

Pošto signal prima antena a ugrađeno pojačalo AKO ima signala sa antene samo ga pojača, a ako nema ili je pun šuma onda ni pojačalo nema što pojačati pa dobijemo pojačan signal sa šumom......dakle slika se "kocka". Usput ako su za nju napisali da je za FM,VHF i UHF dimenzije odgovaraju za UHF , za VHF je loša a FM daleko lošija jer su dimenzije skraćene.

Ako bi birao uzeo bi neku od ovih :

https://www.iskra.eu/en/Antenna-Systems/UHF-TV-Antenna-DTM-44/

https://www.nabava.net/tv-antene/amiko-ahd-310-lte-cijena-89665731

https://www.nabava.net/tv-antene/falcom-antena-loga-uhf-10-elemenata-cijena-aluminij-13db-ant-310-176263871

https://www.nabava.net/tv-antene/emos-em-030-vanjska-antena-cijena-114553901

https://www.nabava.net/tv-antene/falcom-antena-mrezasta-cijena-uhf-vhf-sa-pojacalom-ant-408-91619911

11 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
Može li antena s ugrađenim lte filterom ometati signal za 4G ruter (pokućni internet)?
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
m77 kaže...
Može li antena s ugrađenim lte filterom ometati signal za 4G ruter (pokućni internet)?

 Da ti nije možda preko dana spor net preko 4g?

11 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
Nije, ali planiram uzeti bolju antenu koja ima lte filter, pa me zanima da li bi ometala 4g signal...iako, otkad sam postavio običnu riblju kost na tavan prije tjedan dana, primjetio sam da mi se sve češće internet usporava...inače je oko 30Mbit/s, sad se u tih tjedan dana već nekoliko puta srušio na 3-4Mbit/s.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
10 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

NE , ne može smetati .

On samo služi da sa TV antene u TV ne dospiju i signali mobitela i baznih postaja koji bi smetali televizorima.

Dakle antena sa LTE filterom je dobra opcija pogotovo ako filter radi od 700MHz ( a ne od 800MHz) na više frekvencije jer se u HR koristi 700-800MHz za 5G .

14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
Ima li netko ideju možda...od jučer se nešto promijenilo, a nisam ništa dirao. Hvatam samo 8 kanala (mux m1).

Nikako ne mogu pronaći ostale. Antena je vanjska. TV je noviji Samsung.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
rebelsy kaže...
Ima li netko ideju možda...od jučer se nešto promijenilo, a nisam ništa dirao. Hvatam samo 8 kanala (mux m1).

Nikako ne mogu pronaći ostale. Antena je vanjska. TV je noviji Samsung.

Stisni Home tipku na daljincu - onda Postavke - Općenito (ako sam dobro zapamtio ime opcije) - tu promjeniti državu na Češku, Poljsku i sl. - pa onda scrollaj do Emitiranja - Automatsko traženje kanala pa prescanirati kanale na T2 tuneru i onda izaći natrag iz menua, to je većini ljudi sa 7-8 god. starim TV-ima pomoglo kod prelaska 

 

 

Gotovo svaki TV ima mogućnost promjene države, ne postoji nijedan da tu opciju nema 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2023 19:41 (Vavoom).
10 godina
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale

..provjeri spojeve koaksa na priključku antene i utikaču u TV , kad si kod antene vidi da nije vjetar okrenio u nekom drugom pravcu..

To što imaš samo jedan MUX sa 8 kanala znači da TV radi normalno i prima DVB-T/T2 kanale ...samo nedostaje malo više signala od drugih MUX odašiljača.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni prijemnik ne nalazi kanale
Hvala obojici, opciju promjene države ne pronalazim, samo jezika.

Provjerit ću svakako kabel/antenu .
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice