4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

poruka: 289
|
čitano: 108.574
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
CyberDemonVZ kaže...
Spike1983 kaže...

Ja neznam jel sam ja lud il kaj al meni sve te HDR pizdarije nikako nepašu, ni HDR10+ ni DV (TV mi podržava i jedno i drugo), sve mi to zgleda nekak blijedo, žućkasto i nikakvo, radije pogledam cisti SDR 4K di su mi boje normalne a ne ova umjetne gluposti. 

 SDR i HDR su zapravo "potpuno isti" samo što HDR može prikazati više nijansi boja.

Nije ništa "umjetno napravljeno" , izmišljene, nabrijane boje.. itd... doslovno TV prikazuje više nijansi koje su zapravo i snimljene s kamerom... (naravno, za filmove koji su tako snimljeni, ima i onih obrađenih)

 

A pogotovo mi je čudno da bi Sony imao probleme s nečim takvim... :/

 nema Sony problema sa prikazom HDR-a, dapače, TV je fantastičan (XH90 valjda svi znaju kakav je TV), stvar je u tome kako je HDR implementiran u seriju/film, na nekima je užas na nekima odlican, dao sam primjer post iznad.

 

14 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Mislim da jednostavno nisi naviknut na "realniju" sliku i preferiraš da su ti boje žive i "oversaturated".

Neosporiva činjenica je da je SDR slika jednolična, dok u HDR-u više do izražaja dolazi kontrast između tamnih i svijetlih dijelova slike. Možda jednostavno nisi naviknut da su tamne scene uistinu tamne nego su osvijetljene.

Ali da, istina je da nema svaki film i svaka igra dobar HDR. Ali dosta contenta ima.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2022 21:13 (antimadridista).
13 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

ide mi na k... da kad se odlucim "posudit" neki film/seriju koji bas hocu pogledat u 4K HDR-u, najčešće je to .mp4 u DV formatu di mogu birat DV bright il dark da je slika isprana/bljedunjava i žućkasta i to necu gledat. i onda ajde ponovo "posuđuj" regularnu 4K SDR da mogu normalno pogledat kak Bog zapovijeda. Ko neka lutrija, nemas pojma kaj ces dobit...

 

sjecam se da sam ovo jednom posudio u 4K DV i vizualno je apsolutni uzas...

https://www.imdb.com/title/tt8860450/

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Gledanje dokumentaraca u 4K HDR je cista uzivancija..koji SDR…noviji filmovi su isto teska bomba za gledat..tv je C1
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...

ide mi na k... da kad se odlucim "posudit" neki film/seriju koji bas hocu pogledat u 4K HDR-u, najčešće je to .mp4 u DV formatu di mogu birat DV bright il dark da je slika isprana/bljedunjava i žućkasta i to necu gledat. i onda ajde ponovo "posuđuj" regularnu 4K SDR da mogu normalno pogledat kak Bog zapovijeda. Ko neka lutrija, nemas pojma kaj ces dobit...

 

sjecam se da sam ovo jednom posudio u 4K DV i vizualno je apsolutni uzas...

https://www.imdb.com/title/tt8860450/

 

 

 

 

 Pa skini onda bluray remux od kojih 60 gigi.Taj plejer ti očito ne podržava dolby vision

13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Tascam kaže...
Spike1983 kaže...

ide mi na k... da kad se odlucim "posudit" neki film/seriju koji bas hocu pogledat u 4K HDR-u, najčešće je to .mp4 u DV formatu di mogu birat DV bright il dark da je slika isprana/bljedunjava i žućkasta i to necu gledat. i onda ajde ponovo "posuđuj" regularnu 4K SDR da mogu normalno pogledat kak Bog zapovijeda. Ko neka lutrija, nemas pojma kaj ces dobit...

 

sjecam se da sam ovo jednom posudio u 4K DV i vizualno je apsolutni uzas...

https://www.imdb.com/title/tt8860450/

 

 

 

 

 Pa skini onda bluray remux od kojih 60 gigi.Taj plejer ti očito ne podržava dolby vision

 normalno da podržava, player se zove Kodi 19.3 

 kak mi onda nudi dolby vision bright i dark ak ne podržava i prepozna HDR sadržaj

9 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Ako ti ne prikazuje ispravno DV saržaj očito nešto nije kako treba biti.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Tascam kaže...

Ako ti ne prikazuje ispravno DV saržaj očito nešto nije kako treba biti.

o Bože... di si ti bio kad se u školi učilo čitat sa razumjevanjem? ozbiljno te pitam, di si bio tada?

12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Sta se pravis pametan..svima je top HDR /DV jedini tebi nije..ili je do TV ili je do tebe!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Imam isti tv sony xh90, i meni je čista uživancija gledati spomenuti format, valjda stvar ukusa. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...
Tascam kaže...
Spike1983 kaže...

ide mi na k... da kad se odlucim "posudit" neki film/seriju koji bas hocu pogledat u 4K HDR-u, najčešće je to .mp4 u DV formatu di mogu birat DV bright il dark da je slika isprana/bljedunjava i žućkasta i to necu gledat. i onda ajde ponovo "posuđuj" regularnu 4K SDR da mogu normalno pogledat kak Bog zapovijeda. Ko neka lutrija, nemas pojma kaj ces dobit...

 

sjecam se da sam ovo jednom posudio u 4K DV i vizualno je apsolutni uzas...

https://www.imdb.com/title/tt8860450/

 

 

 

 

 Pa skini onda bluray remux od kojih 60 gigi.Taj plejer ti očito ne podržava dolby vision

 normalno da podržava, player se zove Kodi 19.3 

 kak mi onda nudi dolby vision bright i dark ak ne podržava i prepozna HDR sadržaj

Nešto ne valja s DV na kodiju onda. Skini HDR verziju pa probaj. 

14 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Otkad Kodi podržava Dolby Vision? Ja sam nedavno koristio Kodi i nije mi streamao filmove u Dolby Visionu, samo HDR10. Onda sam se prebacio na Plex.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Imao prije ponekad takvih problema. Malo sam istraživao, navodno problem je povezan sa verzijom DV playera, ovi sto se ugrađuju u u tv-e i boxove/stikove su namijenjeni isključivo za streaming,a ovi drugi valjda za vanjske bluray playere isl. Nista tu ne mozes napraviti osim skinuti/pokrenuti drugi.. Jbga naletio si na verziju koja nije kompatibilna s tvojim..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
antimadridista kaže...
Otkad Kodi podržava Dolby Vision? Ja sam nedavno koristio Kodi i nije mi streamao filmove u Dolby Visionu, samo HDR10. Onda sam se prebacio na Plex.

 čita unatrag par verzija, ja ga vec dugo koristim. al mora ti bit .mp4 file da bi ispravno očitao DV a ne .mkv

 btw da rezimiramo, Kodi radi, TV radi, HDR radi najnormalnije, ima filmova koji izgledaju apsolutno brutalno a ima onih di je bezveze.

 zašto ljudi rade recenzije 4K Bluray filmova ak su svi identični u A/V?? na svima je HDR savršen i na svakom je Atmos 10/10 čemu onda radit recenzije?? 

 pa daj nemojte me...

 

 zašto postoje Top 10 best HDR movies ako su svi savršeni?

 Top 10 najboljih Atmos filmova?? 

 

 zašto to postoji ak su svi jednaki???

 

 Dinamo pobjedi a publika im fućka, kako to? pa to nebi trebalo bit, jel tak?

 

 Ivanu su možda jebeni oni logitech 5.1 zvučnici od 500kn al zato Luka nece ni cut za AV sistem ispod 30 000 eura, pa kako to??

 

 

13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...
pqweasdyxc kaže...
Spike1983 kaže...

Ja neznam jel sam ja lud il kaj al meni sve te HDR pizdarije nikako nepašu, ni HDR10+ ni DV (TV mi podržava i jedno i drugo), sve mi to zgleda nekak blijedo, žućkasto i nikakvo, radije pogledam cisti SDR 4K di su mi boje normalne a ne ova umjetne gluposti. 

 Koji TV?

 Sony XH90

 

XH90 ne podrzava HDR10+ koliko znam, ako se nesto pokazuje onda je "obicni" HDR10... ak te zanima, mozes HDR10+ mapirati u DV, ja si to znam raditi za neke serije (trazi DoVi scripts na makemkv forumu)

za ostalo se mogu donekle sloziti da je stvar ukusa, ali da je bas tolika razlika mi je isto jako neobicno... osobno koristim Plex na Firesticku i MKV (Plex radi bolje sa MKVom nego MP4, sam video u kontejneru je identican), sve izgleda super, (imam XG95) nisam na nista naletio da je tak lose (slika isprana/bljedunjava i žućkasta), ja bih na tvom mjestu posudio isti materijal u MKVu i pustio u Plexu, cisto za usporedbu...

14 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Pozdrav,

 

imam Sony Xh9096 pitanje kako najbolje što se tiće kvalitete slike, izvući iz njega, odnosno gdje dobiti najbolje amterijale?

Imam Kodi, je li na njemu se može neke full  4k filmove/serije dobiti? Ili se mora sve skidati na netu?

Netflix je vjerojatno ok, ali nema dosta nekih filmova/serije, pa bi to bilo kao backup ok. 

http://jeftini-top-proizvodi.com
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
KAVAhr kaže...

Pozdrav,

 

imam Sony Xh9096 pitanje kako najbolje što se tiće kvalitete slike, izvući iz njega, odnosno gdje dobiti najbolje amterijale?

Imam Kodi, je li na njemu se može neke full  4k filmove/serije dobiti? Ili se mora sve skidati na netu?

Netflix je vjerojatno ok, ali nema dosta nekih filmova/serije, pa bi to bilo kao backup ok. 

 Meni se na Samsungu (od free opcija) najbolje pokazalo skidanje Remux torrenta + Plex.

Po svemu sudeći, ovo je 1:1 prikaz kako je snimljen na Blu-Ray (remux je kopija diska, a Plex šalje video u originalnom formatu, bez transkodiranja, s kompa na TV), uključujući i HDR

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Bok
Ima mižda ko za prodati Nolanovu batman kolekciju u 4k uhd blu ray i the batman u 4k uhd blu ray? I dal je bilo izdanje sa hrvatskim titlovima?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
KAVAhr kaže...

Pozdrav,

 

imam Sony Xh9096 pitanje kako najbolje što se tiće kvalitete slike, izvući iz njega, odnosno gdje dobiti najbolje amterijale?

Imam Kodi, je li na njemu se može neke full  4k filmove/serije dobiti? Ili se mora sve skidati na netu?

Netflix je vjerojatno ok, ali nema dosta nekih filmova/serije, pa bi to bilo kao backup ok. 

 Stremio instaliraj,dodaj torentio dodatak i ako hoces (preporucujem) real debrid plati(neka 2-3e mj),najbolja stvar trenutno za gledat bilo sta.

Otkaza sam sve preplate,ugasio nas server i kodi.

Imat ces 4k,remux,bluray,atmos,sta god bude dostupno za odredjeni film.

Origin_Steam: hrka11
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice