Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 740.461
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Ulica Ulice kaže...

Meni je pored cijene ( koja je jako bitna ) visoko na listi prioriteta kad biram nekog davatelja usluge i dostupnost kao i spremnost i brzina da se problemi riješe.

Telemach u tome jako, jako zaostaje za konkurencijom.

Što će mi cijenom najpovoljnija usluga kad znam da mi slijedi golgota u slučaju kvara ili nekog drugog problema.....

Svima je podrška važna, ali je doslovno kod svakog operatera ista, pogotovo kod fiksnih usluga. Krepa ti internet u petak popodne, snađi se druže najmanje do ponedjeljka jer tehničari ne izlaze na teren subotom i nedjeljom. Telemachovu, odnosno, Tele2 službu za korisnike sam zadnji puta kontaktirao prije 5 ili 6 godina, možda i više. A1 sam imao potrebu zvati relativno nedavno, a količinu mailova koje sam razmijenio s njima neću ni komentirati. Toliko se nisam dopisivao s niti jednom službom za korisnike.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 12:05 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
@Marko :D Postove nedjeljom Telemach plaća po posebnoj satnici?

Toliku hrpu sranja o Telemachu možeš pisat jedino ako si na njihovoj platnoj listi
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Koja konkretno sranja? Iznosim samo činjenice.

4 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Svakom operateru si mio i drag ako plaćaš redovito i to što više, a ne tražiš ništa i nemaš problema zbog kojih bi ih kontaktirao.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Sa Tele2 sam bio zadovoljan i ako su na kraju stavili limit od 200gb. Uvijek je stigla isprika za problem i smanjen račun, brzina konstantna bez ogromnih padova. Od kada je Telemach preuzeo brzine su pale, malo malo brzina toliko padne da ne može odraditi ni obično pretraživanje, sistem često ne prepozna da je račun plaćen. Telemach je dno dna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 13:41 (ivanzu).
 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
Ulica Ulice kaže...

Meni je pored cijene ( koja je jako bitna ) visoko na listi prioriteta kad biram nekog davatelja usluge i dostupnost kao i spremnost i brzina da se problemi riješe.

Telemach u tome jako, jako zaostaje za konkurencijom.

Što će mi cijenom najpovoljnija usluga kad znam da mi slijedi golgota u slučaju kvara ili nekog drugog problema.....

Svima je podrška važna, ali je doslovno kod svakog operatera ista, pogotovo kod fiksnih usluga. Krepa ti internet u petak popodne, snađi se druže najmanje do ponedjeljka jer tehničari ne izlaze na teren subotom i nedjeljom. Telemachovu, odnosno, Tele2 službu za korisnike sam zadnji puta kontaktirao prije 5 ili 6 godina, možda i više. A1 sam imao potrebu zvati relativno nedavno, a količinu mailova koje sam razmijenio s njima neću ni komentirati. Toliko se nisam dopisivao s niti jednom službom za korisnike.

 Ovo boldano nije točno. Da ne ispadne da nekoga reklamiram, neću navoditi imena ali konkurencija ide na teren i vikendom.

U kolovozu smo imali u kvartu udar groma i tehničari su bili vani i vikedom.....cijeli vikend.....

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Da, izaći će kada cijeli kvart bude imao problema, tada moraju. Ali da ti krepa router ili samo tebi nešto treba biti podesiti s njihove strane u centrali, možeš zaboraviti na intervenciju vikendom. Kod mene je bila situacija da je netko u zgradi oštetio optički kabel. Naravno da je odgovor službe za korisnike bio tehničari dolaze u ponedjeljak.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 18:40 (Marko :D).
4 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Kad me baš vučeš za jezik, HT tehničari i serviseri rade i subotom...... rade i za Optimu jer su mi susjedi bili prije 2 tjedna a ja sam bio doma jer vikendima ne radim.....

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Ulica Ulice kaže...

Kad me baš vučeš za jezik, HT tehničari i serviseri rade i subotom...... rade i za Optimu jer su mi susjedi bili prije 2 tjedna a ja sam bio doma jer vikendima ne radim.....

 Nekad i nedeljom. 

LP
10 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Kad smo vec kod rada vikendom, i servis bi treba radit vikendom. Jedan servis za cijelu hr (agram) i to samo 8 sati od pon do petka je krc. Ili to ili da rasterete zagreb i pocnu slat u neke servise u Splitu, Rijeci i Osijeku. Ovo ovako nema smisla.

Hebo im razumni rok mater, da mi oprostite ovde na rijecima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Da ne bi bilo da samo hvalim Telemach. Ne sviđa mi se razlika u tarifama između Slovenije i nas. Ako se radi o jednoj poslovnoj cjelini i obje kompanije imaju istog šefa, onda bi bio red da i tarife budu iste ili bar slične. U Sloveniji dobiješ više toga i po nešto jeftinijim cijenama. Najmanja tarifa ima 5 GB (kod nas 3 GB), te uključuje EON, UNIFI i Tidal na dvije godine besplatno. Srednja tarifa ima 80 GB (kod nas 20 GB) i također uključuje EON, UNIFI i Tidal na dvije godine. Najveći paket sve neograničeno + EON, UNIFI, Tidal + 200 MB u SAD-u + 100 minuta prema EU.

 

Iskreno se nadam da će jednom, kada završe kompetnu nadogradnju mreže i završe prelazak na sustav UG, uskladiti tarife i dodati više toga. Nema mi smisla da se za skoro pa iste novce nudi više toga u susjednoj zemlji. Gledam povijest stranicama Telemacha u Sloveniji i vidi se da su svake godine povećavali broj giga u paketima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 21:38 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
U Sloveniji najveći paket ima 100GB po punoj brzini , nakon toga 1mbps down, 256 kbits upload. Još veća pušiona nego u HR
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

To mi je promaknulo, sad vidim da je to slučaj. 🤦‍♂️

12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Danas prvi put na 5g...uglavnom, izmjeril sam 790/80 na otvorenom i 370/45 u zatvorenom (Zagreb, Vrbik). Ping pleše oko 20-30ms.

Sve u svemu, nije loše za početak.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

jel ima koji operater bolju ponudu za bonaše bez ugovora, 20GB, SMS i minute neograničene za 130kn plus 9.10GB u roamingu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Prenesi broj u bonbon i za 70 kn bez ugovorne obaveze dobiješ 20 gb, 2400 min i 300 sms s tim da ono kaj ne potrošiš prenosiš u drugi mjesec. Ima i opcija s 40 gb neta, mislim da je 20 kn skuplja.
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
foofajter kaže...
Prenesi broj u bonbon i za 70 kn bez ugovorne obaveze dobiješ 20 gb, 2400 min i 300 sms s tim da ono kaj ne potrošiš prenosiš u drugi mjesec. Ima i opcija s 40 gb neta, mislim da je 20 kn skuplja.

 Ne vidim tu kombinaciju na bonbonu, gdje si to vidio? može link?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
5 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Klik

Pod 4.9.

 
0 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ozbiljno se razmišljam prebaciti kod drugog operatera. Na Tele2 sam već jako dugo, ali ovo što se dešava u zadnje vrijeme sa Telemachom je katastrofa.

 

Telemach mi je pomoćni broj, koristim bonove.

 

1. nije moguće dobiti račun na firmu

2. aktivacija tarifa i promjena postojeće uglavnom ne radi

3. provjera stanja je hardcore debilana, kliknem na data promet i onda dobijem izbornik od nekakvih 7-8 stavki pa moram ulaziti u jednu po jednu da bi vidio stanje megabajta isto tako i za SMS i pozive, užas

4. ranije sam na slagalici za 39kn imao 3GB prometa, sada su mi fino ukinuli tu tarifu i sada za istu cijenu imam ogromnih 500MB

5. signal im je sve lošiji i lošiji, u mobu imam i simpu (t-com) i ovo ljeto gdje god sam putovao simpa je imala jako dobar signal, a telemach po otocima uglavnom nikakav

6. velikodušno su mi jučer ponudili za 79kn mjesečno 3GB neograničeno, ALI nakon toga brzina pada na PAZITE SAD OVO ja još ne vjerujem, na 64 kbit/s. Je li to moguće u 2021.? Pa tu brzinu sam imao devedestih sa 64k modemom.  Što nisu onda mogli reći imate 3GB i to je to, kakvih neograničeno pa dobiješ brzinu s kojom možeš ujutro staviti da ti se učita bug forum i do večeri je tu.

 

Razmatram sad opcije, kako već imam t-com, a želja mi je imati i dalje dva različita operatera radi što bolje pokrivenosti, nekako mi je A1 u užem izboru.

 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mzopg kaže...

Ozbiljno se razmišljam prebaciti kod drugog operatera. Na Tele2 sam već jako dugo, ali ovo što se dešava u zadnje vrijeme sa Telemachom je katastrofa.

 

Telemach mi je pomoćni broj, koristim bonove.

 

1. nije moguće dobiti račun na firmu

2. aktivacija tarifa i promjena postojeće uglavnom ne radi

3. provjera stanja je hardcore debilana, kliknem na data promet i onda dobijem izbornik od nekakvih 7-8 stavki pa moram ulaziti u jednu po jednu da bi vidio stanje megabajta isto tako i za SMS i pozive, užas

4. ranije sam na slagalici za 39kn imao 3GB prometa, sada su mi fino ukinuli tu tarifu i sada za istu cijenu imam ogromnih 500MB

5. signal im je sve lošiji i lošiji, u mobu imam i simpu (t-com) i ovo ljeto gdje god sam putovao simpa je imala jako dobar signal, a telemach po otocima uglavnom nikakav

6. velikodušno su mi jučer ponudili za 79kn mjesečno 3GB neograničeno, ALI nakon toga brzina pada na PAZITE SAD OVO ja još ne vjerujem, na 64 kbit/s. Je li to moguće u 2021.? Pa tu brzinu sam imao devedestih sa 64k modemom.  Što nisu onda mogli reći imate 3GB i to je to, kakvih neograničeno pa dobiješ brzinu s kojom možeš ujutro staviti da ti se učita bug forum i do večeri je tu.

 

Razmatram sad opcije, kako već imam t-com, a želja mi je imati i dalje dva različita operatera radi što bolje pokrivenosti, nekako mi je A1 u užem izboru.

*150*3# je kratki kod za provjeru MB na bonovima. Ima i neki za provjeru minuta i SMS-ova *150*BROJ#, ali zaboravio sam. Probaj umjesto 3 stavit 6 ili 7.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
*150*3# je kratki kod za provjeru MB na bonovima. Ima i neki za provjeru minuta i SMS-ova *150*BROJ#, ali zaboravio sam. Probaj umjesto 3 stavit 6 ili 7.

Ovaj sa tricom mi javlja stanje SMS-ova. Probam i druge kombinacije, ali opet koliko vidim to preskoči samo onaj prvi korak, tako da ću opet imati:

 

1. MB u HR

2. MB iz opcije/promocije

3. MB iz kratkotrajne opcije

4. MB iz tarife ili paketa

5. MB u EU/EEA

...

 

Pa sad ti pogađaj jedan po jedan. 

 

Simpa aplikacija mi je skroz ok, odmah vidim sve što me zanima i lako aktiviram dodatne opcije. Zgodne su i dnevni flat za 10kn ili pomoć na cesti za 19kn/mj.

 

Pogledam ovih dana Telemach app, da vidim jesu li nešto napredovali.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Jednom prilikom sam koristio *150*13# za nešto, ne sjećam se točno što. Još uvijek pokušavam pronaći kratki kod za provjeru, ali sada za pretplatu da ne moram uvijek slati SMS. 😅

 

Aplikaciju su unaprijedili, pa se sad ne ruši. 😆

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 10:37 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
I kakva su iskustva sa korištenjem 5G-a u Zagrebu na mobilnoj Telemach mreži , jesu li brzine pristojne a veza stabilna bez pucanja i problema ?
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Ulica Ulice kaže...

 Ha nije sve tak crno bijelo. Preuzeli kompaniju, rade 876 stvari, prelaze na novi sustav, usklađuju, treniraju ljude. Zbrka strka i naravno da sve pati u tom procesu, pa tako i 15 dana rokovi za prigovore ... Ne branim ih, ali niti ne vjerujem da sjede u foteljama i gledaju netflix umjesto rješavaju prigovore 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
srcipesak kaže...
Ulica Ulice kaže...

 Ha nije sve tak crno bijelo. Preuzeli kompaniju, rade 876 stvari, prelaze na novi sustav, usklađuju, treniraju ljude. Zbrka strka i naravno da sve pati u tom procesu, pa tako i 15 dana rokovi za prigovore ... Ne branim ih, ali niti ne vjerujem da sjede u foteljama i gledaju netflix umjesto rješavaju prigovore 

 Ako mogu i gledati netflix i rješavati prigovore... briga me. S pripremama su trebali početi još prije 2 godine 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 11:47 (tomislav10).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Tko u ovoj zemlji još vjeruje što Jutarnji objavi?

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
asas kaže...

Tko u ovoj zemlji još vjeruje što Jutarnji objavi?

Znači, po tebi, ono što je napisano nije se dogodilo po pitanju Telemacha?

Zato jer piše u Jutarnjem? 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Tako je svi odgovori su točni.

4 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Mora biti zanimljivo živjeti u alternativnoj stvarnosti.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2021 5:41 (Ulica Ulice).
 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice