Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 738.765
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Jel može netko pomoći da mi kaže kako da sa telemach računa skinem naplatu stavke koje nemam?
Naime, još 17.02.2021 sam maloj kupovao mobitel na produženje pretplate i na prodajnom mjestu telemacha u Karlovcu mi bez mojeg znanja uvalili osiguranje zaslona od 19 kn mjesečno na skoro najjeftiniji mobitel iz njihove ponude što sam skužio tek idući dan kada sam onako za svaki slučaj krenuo čitati printani ugovor, a uz to i rata za otplatu uređaja mi je umjesto rečenih 52 i pol kune u otplatnom planu iznosila 55,96 kuna.
Išao sam naravno odmah idući dan na prodajno mjesto priupitati što i kako i ja idiot povjerujem tipu da mi je rata na uređaj 3 i pola kune veća jer se radi o akcijskoj cijeni otplate osiguranja zaslona koje je u ugovoru navedeno 19 kn.
Pustio sam to sve i pričekao račune, pa uvidom u iste vidio da mi naplaćuju 19 kn za osiguranje + 3,46 kn više za mjesečnu ratu uređaja.
Razgovorom sa telemach službom za korisnike sam upućen da nazovem broj osiguranja 095 1000 321 gdje sam to osiguranje sa datumom 07.04.2021 konačno i otkazao. Zvao sam taj broj osiguranja ponovno i tamo mi je rečeno da ja osiguranja zaslona kod njih nemam, te da mi ga telemach naplaćuje bez ikakve osnove, te mi je djelatnica osiguranja rekla da je prosljedila upozorenje telemachu da mi prestanu naplaćivati isto.
Dodatno, djelatnici službe za korisnike su mi poručili da oni tu ne mogu ništa, te me uputili da pošaljem pisani prigovor na “prigovori@telemach.hr”.
Pisani prigovor sam im poslao već više puta…prvi puta su mi nakon deset dana odgovorili da ne mogu riješavati prigovor dok im ne pošaljem presliku osobne, pa sam već više puta uputio prigovor kojem dodajem presliku osobne, ali na moje prigovore desetak dana nakon slanja stiže odgovor koji sa mojim prigovorom nema veze-automatski odgovor o rješavanju problema brzine interneta jer se vjerovatno radi o prigovorima kojima su zatrpani pošto im je internet od trenutka kada su promjenili ime iz tele2 u telemach totalno u banani (ja osobno neki puta u večernjim satima više ne mogu otvori ni youtube video jer brzina pada na mizernih 1mbs), uz to naravno pokućni internet sa neograničenog spao na 200 gb mjesečno.
Pridodajmo tome da sam u vrijeme neograničenog interneta trošio po 100gb mjesečno, a sada kada su ga ograničili odjednom trošim sve prije isteka mjeseca i to sa najsporijim internetom u posljednjih pet godina???
Danas opet zovem službu za korisnike da pitam tko mi može pomoći u vezi osiguranja zaslona kojeg nemam, a naplaćuje mi se…javila se neka Marijana, te me opet upućuje da pišem mail za prigovore, objašnjavam joj da mi to ništa ne vrijedi jer se moj problem već mjesecima ne rješava, te da me uputi na nekog tko mi može pomoći i što dobijem-poklapanje slušalice i blokiranje zvanja službe za korisnike (automat mi stalno ponavlja da je predviđeno vrijeme čekanja na javljanje agenta preko deset minuta).
Ne treba čovjek biti matematičar da izračuna da bi mi svojim bezobrazlukom u dvije godine uzeli 24x21,96kn-ukupno 527 kn za nešto što nisam tražio, t.j za nešto što nemam.
Najjadniji sam zbog toga što moj mjesečni danak telemachu recimo za mjesec lipanj iznosi 808,25 kn (ekipna tarifa sa četiri broja, pokućni internet i otplate uređaja), a oni se prema meni odnose kao prema zadnjem smeću.
Kako sada stvari stoje, moj savjet svima je taj da bježite od ove mreže jer telemach nije ni sjena onoga što je bio tele2!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

samo posalji prigovor, i cekaj, od kad je novi sustav u korištenju, slabije se odgovara, no riješit će se

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 15:55 (dado16).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Hvala na pokušaju odgovora,ali jbg…radi se o tome da sam prigovore slao više puta.
Kada sam dobio odgovor na prvi mail prigovora, služba koja radi na prigovorima je u mailu citirala moj prigovor i zahtjevala presliku osobne, a kada dobivam odgovor na prigovor u kojem prilažem presliku osobne, ta ista služba ne citira moj prigovor, već mi šalje automatski odgovor koji nema veze sa mojim prigovorom!
Tako se sa njima mogu natezati u nedogled, a mene zanimaju direktni odgovori na pitanja poput:
Kada ćete mi prestati naplaćivati ono čega nemam?
Kada i kako ćete mi vratiti novce za plaćanje nečeg čega nemam?
Ovdje se ne radi o amaterizmu i nestručnosti, već “telemach” namjerno od mene radi budalu i igra se sa mojim živcima već mjesecima.
Nestručni i amateri im rade u službi za korisnike jer konstantno poput automata ponavljaju jednu te istu stvar, a to je upravo ovo da šaljem prigovor na mail “prigovori@telemach.hr”
Čast izuzetku…krajem prošlog mjeseca mi se javila jedna Patricija koja je bila iznadprosječno pristojna, te je pokušala riješiti problem pozivom na neke brojeve i poručila da se nada da je problem riješen, no eto sa novim računom se ipak ispostavilo da problem nije riješen!
14 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
posto druga kartica mi je na simpi a mobitel xiaomi mi 9 t ovaj popis je nepotpun i netocan aktiviral sam uredno Volte na tom mobu i toj mrezi a nije na tom popisu lol
Samobor je lepa varoš
10 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
geek_boy kaže...
posto druga kartica mi je na simpi a mobitel xiaomi mi 9 t ovaj popis je nepotpun i netocan aktiviral sam uredno Volte na tom mobu i toj mrezi a nije na tom popisu lol

 Jel radi? Dok dolazi ili odlazi poziv si i dalje na 4G(+)? Ja sam probao na redmi note 9 pro i kolega na samsung fe20 i frula na oba (HT). Upališ ali pozivi i dalje na 3G :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
OkiDugaResa007 kaže...
Jel može netko pomoći da mi kaže kako da sa telemach računa skinem naplatu stavke koje nemam?
Naime, još 17.02.2021 sam maloj kupovao mobitel na produženje pretplate i na prodajnom mjestu telemacha u Karlovcu mi bez mojeg znanja uvalili osiguranje zaslona od 19 kn mjesečno na skoro najjeftiniji mobitel iz njihove ponude što sam skužio tek idući dan kada sam onako za svaki slučaj krenuo čitati printani ugovor, a uz to i rata za otplatu uređaja mi je umjesto rečenih 52 i pol kune u otplatnom planu iznosila 55,96 kuna.
Išao sam naravno odmah idući dan na prodajno mjesto priupitati što i kako i ja idiot povjerujem tipu da mi je rata na uređaj 3 i pola kune veća jer se radi o akcijskoj cijeni otplate osiguranja zaslona koje je u ugovoru navedeno 19 kn.
Pustio sam to sve i pričekao račune, pa uvidom u iste vidio da mi naplaćuju 19 kn za osiguranje + 3,46 kn više za mjesečnu ratu uređaja.
Razgovorom sa telemach službom za korisnike sam upućen da nazovem broj osiguranja 095 1000 321 gdje sam to osiguranje sa datumom 07.04.2021 konačno i otkazao. Zvao sam taj broj osiguranja ponovno i tamo mi je rečeno da ja osiguranja zaslona kod njih nemam, te da mi ga telemach naplaćuje bez ikakve osnove, te mi je djelatnica osiguranja rekla da je prosljedila upozorenje telemachu da mi prestanu naplaćivati isto.
Dodatno, djelatnici službe za korisnike su mi poručili da oni tu ne mogu ništa, te me uputili da pošaljem pisani prigovor na “prigovori@telemach.hr”.
Pisani prigovor sam im poslao već više puta…prvi puta su mi nakon deset dana odgovorili da ne mogu riješavati prigovor dok im ne pošaljem presliku osobne, pa sam već više puta uputio prigovor kojem dodajem presliku osobne, ali na moje prigovore desetak dana nakon slanja stiže odgovor koji sa mojim prigovorom nema veze-automatski odgovor o rješavanju problema brzine interneta jer se vjerovatno radi o prigovorima kojima su zatrpani pošto im je internet od trenutka kada su promjenili ime iz tele2 u telemach totalno u banani (ja osobno neki puta u večernjim satima više ne mogu otvori ni youtube video jer brzina pada na mizernih 1mbs), uz to naravno pokućni internet sa neograničenog spao na 200 gb mjesečno.
Pridodajmo tome da sam u vrijeme neograničenog interneta trošio po 100gb mjesečno, a sada kada su ga ograničili odjednom trošim sve prije isteka mjeseca i to sa najsporijim internetom u posljednjih pet godina???
Danas opet zovem službu za korisnike da pitam tko mi može pomoći u vezi osiguranja zaslona kojeg nemam, a naplaćuje mi se…javila se neka Marijana, te me opet upućuje da pišem mail za prigovore, objašnjavam joj da mi to ništa ne vrijedi jer se moj problem već mjesecima ne rješava, te da me uputi na nekog tko mi može pomoći i što dobijem-poklapanje slušalice i blokiranje zvanja službe za korisnike (automat mi stalno ponavlja da je predviđeno vrijeme čekanja na javljanje agenta preko deset minuta).
Ne treba čovjek biti matematičar da izračuna da bi mi svojim bezobrazlukom u dvije godine uzeli 24x21,96kn-ukupno 527 kn za nešto što nisam tražio, t.j za nešto što nemam.
Najjadniji sam zbog toga što moj mjesečni danak telemachu recimo za mjesec lipanj iznosi 808,25 kn (ekipna tarifa sa četiri broja, pokućni internet i otplate uređaja), a oni se prema meni odnose kao prema zadnjem smeću.
Kako sada stvari stoje, moj savjet svima je taj da bježite od ove mreže jer telemach nije ni sjena onoga što je bio tele2!

prijavi inspektoratu i riješit će se kroz par dana (pogledaj temu: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... )

14 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
radi sve normalno na 4g +

Samobor je lepa varoš
14 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

I prolazi dva i pol mjeseca još uvijek mi se nisu udostojili odgovoriti na mail. Za ovo im iz principa sad nebi prešao na njihovu uslugu kolko god jeftini bili jer je bezobrazno prema budućim korisnicima, ako će ih uopće imat sa ovakvim stavom.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Thermal kaže...

I prolazi dva i pol mjeseca još uvijek mi se nisu udostojili odgovoriti na mail. Za ovo im iz principa sad nebi prešao na njihovu uslugu kolko god jeftini bili jer je bezobrazno prema budućim korisnicima, ako će ih uopće imat sa ovakvim stavom.

 Nema ti se tko javiti kad su čim su preuzeli Tele 2 raspustili SZK......

16 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 1 hvala 1
10 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Pozdrav, zna li netko gdje mogu pronaći koliko je ograničen internet paket UNLIMITED na pretplati(piše neograničen).

 

Svi znamo da nije tako, nego da se nakon određenog broja GB spusti na 2MB, samo ne mogu pronaći nigdje taj podatak.

 

Ako netko zna, bio bih mu zahvalan

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 1:05 (CPU).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
CPU kaže...

Pozdrav, zna li netko gdje mogu pronaći koliko je ograničen internet paket UNLIMITED na pretplati(piše neograničen).

 

Svi znamo da nije tako, nego da se nakon određenog broja GB spusti na 2MB, samo ne mogu pronaći nigdje taj podatak.

 

Ako netko zna, bio bih mu zahvalan

 zar nije da se nakon 5gb mora poslat poruka, a nema usporavanja?

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
10 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Recimo kod A1 Bezbrižna ima 100GB i onda se spušta na 2mbit, Savršena ima 200GB. E sad ne znam da li je tako isto kod Telemacha.

16 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Nakon što potrošiš 5GB dolazi do usporavanja (dobijaš SMS upozorenje), ako na njega odgovoriš sa NASTAVI opet imaš punu brzinu do novog SMS-a (prvo nakon 5GB, onda nakon 2GB). I tako možeš neograničeno puta u jednom danu. Neće ti prestati slati SMS nakon određene potrošnje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Dvije su usluge koje je Telemach naslijedio od Tele2, cisto da bude jasnije:

 

Nekadasnji kucni internet (sad 2Stay) i on ima 200Gb, a ovaj Unlimited koji ima i voice i sms je svakih 5Gb sms.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Samo malo, nisam baš dobro razumio, znači nakon svakih potrošenih 5GB moraš slati SMS?? Zar nema kod telemacha u unlimited tarifi npr. 100GB i tek onda kad potrošišh tih 100GB šalješ SMS za dodatnih 5GB ili kako već.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ne. Znači svaki dan nakon ponoći počinje novo računanje prometa. Nakon 5 GB dobijaš poruku o usporenju prometa, odgovoriš na SMS i opet dobijaš punu brzinu. Poslije toga nije više nakon 5 nego nakon 2 GB. I možeš tako neograničeno puta dnevno.

 

Neće ti se trajno usporiti internet nakon neke određene količine prometa. Ja imam aplikaciju na mobu koja automatski odgovara na poruku pa sam tako bez pune brzine samo nekih desetak sekundi. Puno puta nedovoljno dugo da mi se prekine nešto dok gledam na youtube-u (recimo).

 

A znao sam imati i mjesece sa preko terabajt prometa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

BTW Pronašao sam na njihovoj stranici Namjere o gradnji optike. Pa ako nekome to išta znači.

 

KLIK

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Dardevil kaže...

Ne. Znači svaki dan nakon ponoći počinje novo računanje prometa. Nakon 5 GB dobijaš poruku o usporenju prometa, odgovoriš na SMS i opet dobijaš punu brzinu. Poslije toga nije više nakon 5 nego nakon 2 GB. I možeš tako neograničeno puta dnevno.

 

Neće ti se trajno usporiti internet nakon neke određene količine prometa. Ja imam aplikaciju na mobu koja automatski odgovara na poruku pa sam tako bez pune brzine samo nekih desetak sekundi. Puno puta nedovoljno dugo da mi se prekine nešto dok gledam na youtube-u (recimo).

 

A znao sam imati i mjesece sa preko terabajt prometa.

 Iskreno to mi je toliko glupo napravljeno, šta je danas u danu potrošit 5GB.

Platiš im i još moram gubiti vrijeme na slanje SMS poruka za "produljenje" korištenja interneta.

16 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Kažem ti, ja imam aplikaciju koja automatski odgovara na poruku. I za 169kn imam sve neograničeno.

 

Meni ovo savršeno odgovara.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Dardevil kaže...

Kažem ti, ja imam aplikaciju koja automatski odgovara na poruku. I za 169kn imam sve neograničeno.

 

Meni ovo savršeno odgovara.

 Koja aplikacija ako nije tajna? Meni treba nešto za iOS

16 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Nije tajna, koristim Automagic. Ne znam da li postoji za iOS, ali za Android (osim nje) ima još nekoliko sličnih. IFTTT, Tasker...

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ima netko da radi u telemachu? ako hoce neka mi se javi preko privatne poruke

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

ima ovdje da netko da radi u telemachu ali da nije najobicnija korisnicka podrska? Prodali su nepostojeci dug i prijavljeni su HAKOM-u, ali ne odgovaraju na prigovore po par mjeseci. 

Telegram: @EdoFazlinovic
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
nece ti to nitko moci pomoći...
battletag:MasnaKrvavic#2275
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
na moru sam i skidam mlb 2021 73gb brzinom 500kbps preko telemach mobilnog interneta😅. uzeo tcom internet dan za 10kn i brzina mi je porasla na 3Mbps🤣. pa šta je ovo brate mili. turisti sabotiraju bandwith sa svojim nebitnim masovnim retardiranim surfanjem. zašto je to dozvoljeno🤔
 
0 7 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
evo nešto počelo skakati na 10-20😁. valjda je stoka na tuširanju i žderu večeru
 
0 8 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
livas kaže...
evo nešto počelo skakati na 10-20😁. valjda je stoka na tuširanju i žderu večeru

 Ako si na moru valjda ćeš se i ti otuširati i pojesti nešto.....

10 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Ulica Ulice kaže...
livas kaže...
evo nešto počelo skakati na 10-20😁. valjda je stoka na tuširanju i žderu večeru

 Ako si na moru valjda ćeš se i ti otuširati i pojesti nešto.....

 Samim time znači da si i ti stoka

9 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Telemachov pokućni, ovo je prebrzo, jel to mogu malo usporiti? ;)

 

(Sarkazam, ako nije bilo dovoljno očito)

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 11:03 (meme3).
 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice