Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 736.617
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Gestapo kaže...

ok, razumijem, ali ja ne tražim da mi bace u sandučić, ili da mi daju nešto bez da pokažem osobnu dostavljaču, izaći ću ispred firme, pokazati osobnu i potpisati, ili njihovim djelatnicima u telemah centru, osobno ću doći i pokazati osobnu,

kako onda ljudi koji rade u isto vrijeme kao i overseas, od 8- 16, sklapaju ugovore, uzimaju dan godišnjeg da čekaju simice?

da, još mi je napisala da mogu preuzeti u Overseas Express centrima, do kojeg imam 35 kilometara, baš super...

 

 Ja sam preusmjerio dostavu na kiosk Tiska blizu posla (https://www.tisak.hr/novosti/tisak-je-novi-partner-overseas-expressa/). Nije bio Telemach, nešto drugo je bilo u pitanju, ali je funkcioniralo.

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Telemach Optika Zagreb

 

Ako ima netko tko je koristio HT optiku, recimo 200/100, pa presao na Telemach, da mi napise i usporedi stabilnost mreze. 

 

Iako sam zadovoljan sa internetom kod HT-a, stablinost mi je odlicna, u 4 godine mozda je ukupno bilo 2 dana da mi nesto nije radilo kako treba.

 

naravno ako mogu za 100kn manje dobiti telemach uslugu, 1gbit/500M sa manje vise istim programima, prebacio bih se, medutim ne znam kakva im je stabilnost i postojanost :).

 

radimo od doma pa mi je stabilnost izuzetno bitna

 

takoder ako je bitno, imam oko 20TB prometa mjesecno kombinirano download/upload

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Izgleda da počinje prebačaj vlasništva Optime Telemachu, krenule su nove stare vijesti da je Telemach preuzeo Optimu, baš me zanima kolko će im trebat da ju skroz upiju, sumnjam da će je ostaviti kao sestrinsku firmu kako je HT sa Iskonom

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Mitohondri kaže...

Telemach Optika Zagreb

 

.......

 

naravno ako mogu za 100kn manje dobiti telemach uslugu, 1gbit/500M sa manje vise istim programima, prebacio bih se, medutim ne znam kakva im je stabilnost i postojanost :).

 

.........

 

Friško su na webu osvanule nove cijene, pa baci oko, da ne bude iznenađenja.

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
prešao sa Terakoma 50/20 na Telem. 1000/500. U 6.mj korištenja jednom morao nakratko resetirati router. Lanište, Zg. Inače ne vidim svrhu velike brzine kao prosječan korisnik al ajde... brzina je uvijek stabilna.
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2022 16:51 (ZdravkoZ).
10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Zašto bi sad itko prelazio na Telemach optiku (kad je sad s novim cijenama razlika tako mala) u odnosu na ostala dva, a još se probijaju na tržištu. Oni kao da sami sebi kopaju jamu :-)

14 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

kakve ti gluposti pričaš? Ja sam prešao sa iskon optike na telemach za iste pare imam daleko veću brzinu i daleko veći paket programa dok mi je Iskon naplaćivao 5 kn sam za lokalne kanale koji su na DTVu besplatni.

 
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Također prije tjedan dana prešao s Terrakoma na Telemach optiku (Novi Jelkovec)  jer je prvih 6 mjeseci 1 kuna pa trenutno nema ništa jeftinije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Divno.

Prije 20 minuta totalno pukao internet.

Što god radim ne dolazi.

Ne radi ni na 2g 3g 4g ni 5g.

Jedino kad je na 3g barem mogu koristiti mobitel za pozive. 

Na svim ostalim mi se uopće nespaja na mrežu.

Pokušao zvati Službu za korisnike kojih 10 puta.

Svaki puta me izbaci iste sekunde.

 

Lokacija Osijek.

Marko Ištuk
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
I meni se jučer dogodilo u to vrijeme. Trajalo par min, vjerojatno neki generalni njihov zajeb.
10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Pa ako ne vjerujes meni provjeri na cijeniku https://telemach.hr/opticki-internet

Prije je najmanja brzina samo interneta bila 300/150 bila 139 kn a sada je 172,54 kn (ostalih se ne sjecam).

Ja govorim iz iskustva Bnet/A1 korisnika preko koaksijalnog kabela, znaci ili ostati na A1 za 200/20 za 160kn koliko meni sad traze ili ici na novog i jos neprovjerenog Telemacha za 172kn.

Znam da ces reci da je razliku u brzini znacajna ali ja (kao i vecina korisnika) nemam potrebu za puno vecim brzinama, ovo sto se nude sve vece brzine mi zvuci kao kad mobilni operateri daju 2000 min/sms a znaju da 80% korisnika ne treba to, ali tako opravdavaju vece cijene. ;-)

 

Dodatak:

1000/500 je 202,56 kn Telemach

1000/350 je 209 kn A1

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 8:03 (10alex).
14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

I koja je tvoja poanta?

I dalje je Telemach jeftiniji, ima bolji upload i još je optika za razliku od koaksijalca na A1.

7 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
10alex kaže...

Pa ako ne vjerujes meni provjeri na cijeniku https://telemach.hr/opticki-internet

Prije je najmanja brzina samo interneta bila 300/150 bila 139 kn a sada je 172,54 kn (ostalih se ne sjecam).

Ja govorim iz iskustva Bnet/A1 korisnika preko koaksijalnog kabela, znaci ili ostati na A1 za 200/20 za 160kn koliko meni sad traze ili ici na novog i jos neprovjerenog Telemacha za 172kn.

Znam da ces reci da je razliku u brzini znacajna ali ja (kao i vecina korisnika) nemam potrebu za puno vecim brzinama, ovo sto se nude sve vece brzine mi zvuci kao kad mobilni operateri daju 2000 min/sms a znaju da 80% korisnika ne treba to, ali tako opravdavaju vece cijene. ;-)

 

Dodatak:

1000/500 je 202,56 kn Telemach

1000/350 je 209 kn A1

Bome su poprilično skočili sa cijenama !

Dali je razlog kupovina optime ili ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 10:13 (CrniPero).
13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Koristim Telemach za internet, 20gb za 76kn, slozim si hotspot na mobitelu i spojim se s laptopom.

No kako imaju pokvarenu shemu s bonovima, nema bona od 75kn(il 90kn, sta god...) vec 30,60 i 120kn... 

Pa onda kupuj il 30+60 il 120kn..

Relativno sam zadovoljan samo da nije ovak pokvareno slozeno kao da te zadrzi.

Isto kod nadoplate racuna mozes birat ekstra kune ili Mb, a ako si u zurbi i ne prebacis na mb, ubaci ti bonus kune koje su potpuno beskorisne i stoje na racunu...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
EpicFailGuy kaže...

Koristim Telemach za internet, 20gb za 76kn, slozim si hotspot na mobitelu i spojim se s laptopom.

No kako imaju pokvarenu shemu s bonovima, nema bona od 75kn(il 90kn, sta god...) vec 30,60 i 120kn... 

Pa onda kupuj il 30+60 il 120kn..

Relativno sam zadovoljan samo da nije ovak pokvareno slozeno kao da te zadrzi.

Isto kod nadoplate racuna mozes birat ekstra kune ili Mb, a ako si u zurbi i ne prebacis na mb, ubaci ti bonus kune koje su potpuno beskorisne i stoje na racunu...

 

Dali ima neki razlog da plaćaš toliko za samo 20GB ?

HT (internet posvuda) bez UO je 49kn za 60GB

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
CrniPero kaže...
EpicFailGuy kaže...

Koristim Telemach za internet, 20gb za 76kn, slozim si hotspot na mobitelu i spojim se s laptopom.

No kako imaju pokvarenu shemu s bonovima, nema bona od 75kn(il 90kn, sta god...) vec 30,60 i 120kn... 

Pa onda kupuj il 30+60 il 120kn..

Relativno sam zadovoljan samo da nije ovak pokvareno slozeno kao da te zadrzi.

Isto kod nadoplate racuna mozes birat ekstra kune ili Mb, a ako si u zurbi i ne prebacis na mb, ubaci ti bonus kune koje su potpuno beskorisne i stoje na racunu...

 

Dali ima neki razlog da plaćaš toliko za samo 20GB ?

HT (internet posvuda) bez UO je 49kn za 60GB

 Jedini razlog je da nisam imao pojma, a kako sam bio na moru, vidio sam paket Net2GO 20gb na kiosku za 70kn i reko ajd i tak sam ostao i nisam trazio dalje, a ja sam davno odbacio HT kao nekakvu OK firmu(pa ih vise nit ne uzimam u obzir...), uvijek je bila najskuplja i najgora varijanta, imali su monopol nekih vise od 10 godina pa sam mislio da je jos uvijek tako...
Hvala na informaciji, no dal dobijem SIM karticu koju samo gurnem u mob u drugi slot i dal ima aplikacija(sa stanjem prometa i gdje mogu platit s debitnom?)
Opet kazem, surfam na laptopu preko moba i treba mi svaki USB utor, ovi dongle-ovi, stickovi i te bakanalije ne dolaze vise u obzir, onaj davni TELE2 20gb stick mi je krv popio...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2022 8:46 (EpicFailGuy).
11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Kupio sam radi testiranja brzine interneta, a prije nego uzmem njihov mobilni internet kao moj glavni, Sim2go sa 6 Gb interneta.
Isprobavam na mobitelu na mjestima gdje internet često koristim, no nigdje ne dobivam veću brzinu od 11/6 Mbips download/upload.
Uglavnom imam 5G, odličan signal, ali brzine downloada od 9-11 Mbps, upload 3-6...
Pa mi nije jasno. Ima li netko kakvo objašnjenje?
Korisničku službu je, naravno, nemoguće dobiti.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mjaneci3 kaže...
I meni se jučer dogodilo u to vrijeme. Trajalo par min, vjerojatno neki generalni njihov zajeb.

Kad se o zajebu radi, nema više kod njih "vjerojatno njihov" 

 

BTW, otkad su preuzeli Optimu, odjednom lokacije na kojima optika nije bila dostupna - sada je! Kolega s posla unio podatke, kontaktirali ga i ponudili mu... VDSL 

10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Moja poanta je da hocu sto jeftiniji internet i da je po mogucnosti stabilan i pouzdan, za sada je to u mom slucaju A1. Ne zanima me koja je tehnologija u pozadini kao ni vecinu kupaca.

Cini se da vise nemamo duopol na internet trzistu vec triopol, tj. da nema vise onog starog Tele2 koji je rusio cijene na mobilnom trzistu i tjerao ostala dva da se prilagodjavaju.

Nekako sam ocekivao da ce Telemach nastaviti stopama Tele2 i kad sam cuo da ulaze na trziste optickog interneta smatrao sam da ce i tu snizavati cijene (sto je kratko i bilo sa 139kn), ali eto oni su se sad prilagodili cijenama ostaloj dvojici. 

 

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Meni je A1 agent ponudio VDSL 50mbit, na lokaciji na kojoj T-Com parica ne drži ni 2mbit. Pa su zvali i ispričavali se da je došlo do greške. 😂
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mjaneci3 kaže...
Meni je A1 agent ponudio VDSL 50mbit, na lokaciji na kojoj T-Com parica ne drži ni 2mbit. Pa su zvali i ispričavali se da je došlo do greške. 😂

 

Mislim to je common sense, A1 putem bakra radi preko HT centrala, tak da ak ti HT ne može ponuditi više ( vrlo moguće zbog predaleke udaljenosti od centrale ) sigurno ti ne može onda niti A1 putem iste tehnologije. 

LP
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zabbax21 kaže...
mjaneci3 kaže...
Meni je A1 agent ponudio VDSL 50mbit, na lokaciji na kojoj T-Com parica ne drži ni 2mbit. Pa su zvali i ispričavali se da je došlo do greške. 😂

 

Mislim to je common sense, A1 putem bakra radi preko HT centrala, tak da ak ti HT ne može ponuditi više ( vrlo moguće zbog predaleke udaljenosti od centrale ) sigurno ti ne može onda niti A1 putem iste tehnologije. 

 To je svima common sense osim A1 agentu koji me uvjeravao da je to moguće iako sam mu napomenuo da ni HT nema DSL na mojoj adresi. :D

3 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ma nije da vrijeđam ljude ali ti prodajni ljudi su idioti koji uglavnom nemaju pojma o tehnologiji i spremni su sve reći samo da nešto prodaju.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Pozdrav svima

Koristim HT prepaid (bonbon) i zadovoljan sam cijenama (paketima) ali ne i signalom. Telemah ima puno bolji signal na terenu gdje se krecem.

E sada, iznenadio sam se cijenama paketa telemah prepaida. Samo 200 minuta za 45 kuna (bonbon ni nema tako mali paket) a za 500 minuta moras izdvojiti 67 kuna (kod bonbona oko 30 kuna). 1000 min je skoro 100 kuna (a na bonbonu je 45 kuna).

Mozda ispod pulta daju jos minuta jer ovako je telemah debelo najskuplji.

Da napomenem internet i sms me ne zanima a pretplata niti zanima niti je mogu dobiti.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Šta reći za Telemach, oni su preuzeli Optimu telekom i moji roditelji su bili korisnici kod Optime 14 godina (fiksni i internet) i sada nakon što je istekao ugovor poslali im ponudu za isti paket samo 15% skuplji. Tako da idu od njih i sorry ekipa ako sam spamao
lp
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
darko151 kaže...
Pozdrav svima

Koristim HT prepaid (bonbon) i zadovoljan sam cijenama (paketima) ali ne i signalom. Telemah ima puno bolji signal na terenu gdje se krecem.

E sada, iznenadio sam se cijenama paketa telemah prepaida. Samo 200 minuta za 45 kuna (bonbon ni nema tako mali paket) a za 500 minuta moras izdvojiti 67 kuna (kod bonbona oko 30 kuna). 1000 min je skoro 100 kuna (a na bonbonu je 45 kuna).

Mozda ispod pulta daju jos minuta jer ovako je telemah debelo najskuplji.

Da napomenem internet i sms me ne zanima a pretplata niti zanima niti je mogu dobiti.

 Ako trebaš samo minute i želiš Telemach, imaš za 29kn/200min ako ti je to dovoljno.

Dodatne minute

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 21:24 (kiki_b).
14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
bill86 kaže...
Šta reći za Telemach, oni su preuzeli Optimu telekom i moji roditelji su bili korisnici kod Optime 14 godina (fiksni i internet) i sada nakon što je istekao ugovor poslali im ponudu za isti paket samo 15% skuplji. Tako da idu od njih i sorry ekipa ako sam spamao
lp

 Ma da? Koja je ponuda u pitanju? Ja imam isto i meni ništa ne nude za opciju novog ugovora?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Pa i nije bas. Trebam oko 400-500 min, pa kada vidim da ih bonbon nudi za istih 30 kuna, nije mi jasno. Bazirali su se samo na pretplatu a na prepaidu ne nude nista.
Cudno za operatera koji se cijenom probijao, ili i dalje probija na trzistu.
15 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ima li naznaka kada će uvesti eSIM i omogućiti 5G za Apple uređaje? Znam da ih Apple mora odobriti al me zanima zna li se je li to u postupku?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
SHELBY_09 kaže...

Ima li naznaka kada će uvesti eSIM i omogućiti 5G za Apple uređaje? Znam da ih Apple mora odobriti al me zanima zna li se je li to u postupku?!

Za eSIM ima ja ih pitao još prije kad su preuzeli tele2 rekli su da budu a sad to može biti sutra a možda nikad. Ali pošto u sloveniji imaju vjerujm da će i tu uvest.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 12:38 (Memphis).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice