Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 740.926
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Kupis jucer bon u telemachu, danas jos uvijek nije nadoplacen.
Ovu mrezu treba ukinuti
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Kako misliš nije nadoplaćen? 

11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Pa nis nije sjelo na racun.
A i citao sam vec o tome
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
6 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Znaci nudi mi za 60tak kn 6 g i flat razgovori,start paket na ugovor,ima li netko?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Zna li netko kada bi mogla, barem otprilike, doći e-sim u Telemach? Vidio sam da u Sloveniji imaju, a u nas q.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mp3david kaže...
Pa nis nije sjelo na racun.
A i citao sam vec o tome

javi se korisničkoj podršci, pa će ti oni riješiti

yaya23_08 kaže...

Znaci nudi mi za 60tak kn 6 g i flat razgovori,start paket na ugovor,ima li netko?

ali to je 60ak kn prvih 12mj, onda je 80ak drugih 12mj

Crucifixion kaže...

Zna li netko kada bi mogla, barem otprilike, doći e-sim u Telemach? Vidio sam da u Sloveniji imaju, a u nas q.

ja sam nedavno pitao, rekli su da rade na tome, ali ne mogu reći točno kad će biti

6 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
ministar kaže...
mp3david kaže...
Pa nis nije sjelo na racun.
A i citao sam vec o tome

javi se korisničkoj podršci, pa će ti oni riješiti

yaya23_08 kaže...

Znaci nudi mi za 60tak kn 6 g i flat razgovori,start paket na ugovor,ima li netko?

ali to je 60ak kn prvih 12mj, onda je 80ak drugih 12mj

Crucifixion kaže...

Zna li netko kada bi mogla, barem otprilike, doći e-sim u Telemach? Vidio sam da u Sloveniji imaju, a u nas q.

ja sam nedavno pitao, rekli su da rade na tome, ali ne mogu reći točno kad će biti

 Tako znaci a necu onda , dobro ste mi rekli hvala

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Crucifixion kaže...

Zna li netko kada bi mogla, barem otprilike, doći e-sim u Telemach? Vidio sam da u Sloveniji imaju, a u nas q.

Sve usluge koje nude u Sloveniji s vremenom će doći i kod nas. Jer Telemach Slovenija i Telemach Hrvatska su ista firma, imaju čak i istog čovjeka na čelu, pa nema nikakvog smisla radit razlike. Mene više zanima kad će doći VoLTE; eSIM mi nije toliko bitan.

 

Uređivano: Nadogradili Telemach aplikaciju, pa se sad može vidjet popis poziva, slanja SMS/MMS, spajanja na internet. Dodali su i mogućnost zabrane raznih usluga... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2022 17:39 (Marko :D).
13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Izgleda da ćemo dobit EON kao dio tarife. Baš kako imaju u Sloveniji. Jer u ažuriranoj Telemach aplikaciji, pojavio se dio za izradu EON računa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 10:11 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
sumnjam, to je samo da mozes kroz tu aplikaciju odraditi aktivaciju i eona, uz naplatu naravno...prije nije ni bilo te mogucnosti, za badave nema ništa
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
dado16 kaže...
sumnjam, to je samo da mozes kroz tu aplikaciju odraditi aktivaciju i eona, uz naplatu naravno...prije nije ni bilo te mogucnosti, za badave nema ništa

EON je u Sloveniji uključen u sve tarife (svaki broj, 1 uređaj). U Bugarskoj isto, pa ne vjerujem da se tu radi o aktivaciji uz naplatu. Pretpostavljam da će i kod nas biti dio tarife, ali da će se moći koristiti samo preko mobilne aplikacije. Ove mogućnosti još nema na stranici, ali u aplikaciji je vidljiva.

 

1.7. su u svim tarifama povećali promet u EU/EEA što znači da uskoro dolaze nove tarife. Tako je ograničenje u Start tarifi 8,71 GB dok je u Sloveniji, u istoj tarifi to ograničenje 8,50 GB. Također, do nedavno su u srednjem paketu u Sloveniji nudili TIDAL na 24 mjeseca kao što se kod nas trenutno nudi. Nešto spremaju, baš me zanima što. Jer sve izgleda kako izjednačavaju ponudu onoj u Sloveniji, što ima smisla jer se Telemach Hrvatska i Telemach Slovenija vode kao jedna firma u UG. Eto, čak su i promijenili slovensku stranicu da izgleda identično našoj. Ni stari Moj Telemach u Sloveniji više ne postoji, nego je stranica/aplikacija identična kakvu mi imamo. 😁

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 20:05 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
dado16 kaže...
sumnjam, to je samo da mozes kroz tu aplikaciju odraditi aktivaciju i eona, uz naplatu naravno...prije nije ni bilo te mogucnosti, za badave nema ništa

EON je u Sloveniji uključen u sve tarife (svaki broj, 1 uređaj). U Bugarskoj isto, pa ne vjerujem da se tu radi o aktivaciji uz naplatu. Pretpostavljam da će i kod nas biti dio tarife, ali da će se moći koristiti samo preko mobilne aplikacije. Ove mogućnosti još nema na stranici, ali u aplikaciji je vidljiva.

 

1.7. su u svim tarifama povećali promet u EU/EEA što znači da uskoro dolaze nove tarife. Tako je ograničenje u Start tarifi 8,71 GB dok je u Sloveniji, u istoj tarifi to ograničenje 8,50 GB. Također, do nedavno su u srednjem paketu u Sloveniji nudili TIDAL na 24 mjeseca kao što se kod nas trenutno nudi. Nešto spremaju, baš me zanima što. Jer sve izgleda kako izjednačavaju ponudu onoj u Sloveniji, što ima smisla jer se Telemach Hrvatska i Telemach Slovenija vode kao jedna firma u UG. Eto, čak su i promijenili slovensku stranicu da izgleda identično našoj. Ni stari Moj Telemach u Sloveniji više ne postoji, nego je stranica/aplikacija identična kakvu mi imamo. 😁

 vjeruj mi ništa od tog...vec bi ja znao :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Prošli tjedan mi je aktivirana sim prenio sam broj sa simpe u telemach na bonove. Dobijem 6GB na poklon zbog prijenosa broja i aktiviram paket SIM2GO S pošto je bila akcija dobije se još 2GB dodatno znaći sveukupno 10GB i to je ok. Sad dolazi ono što nije ok brzina mi je limitirana na 10/2.5 super. 4 dana natezanja FB njihov chat na web stranici i mail. Ni jedan chat nema odgovor samo ono isključi uključi zrakoplpvni način, probaj u drugom uređaju, promijeni sim(koji je novi stigao poštom) i bezbroj drugih tortura.... Jedino preko maila nakon trećeg dopisivanja rekli su da mi je bio uključen profil 10/2.5 i da su sada ispravili na 75/25. 75/25??Već kad smo u komunikaciji pošaljem upit za pakete na bonove SIM2GO S 2GB,  SIM2GO M  4GB i SIM2GO L 8GB dali su limitirane brzine na 75/25 ili su max dostupne. Odgovor koji sam dobio je na ovom LINKU Ako imate koji problem samo preko mail-a brzo i efikasno koliko može biti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 11:31 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
DDavorin kaže...

Prošli tjedan mi je aktivirana sim prenio sam broj sa simpe u telemach na bonove. Dobijem 6GB na poklon zbog prijenosa broja i aktiviram paket SIM2GO S pošto je bila akcija dobije se još 2GB dodatno znaći sveukupno 10GB i to je ok. Sad dolazi ono što nije ok brzina mi je limitirana na 10/2.5 super. 4 dana natezanja FB njihov chat na web stranici i mail. Ni jedan chat nema odgovor samo ono isključi uključi zrakoplpvni način, probaj u drugom uređaju, promijeni sim(koji je novi stigao poštom) i bezbroj drugih tortura.... Jedino preko maila nakon trećeg dopisivanja rekli su da mi je bio uključen profil 10/2.5 i da su sada ispravili na 75/25. 75/25??Već kad smo u komunikaciji pošaljem upit za pakete na bonove SIM2GO S 2GB,  SIM2GO M  4GB i SIM2GO L 8GB dali su limitirane brzine na 75/25 ili su max dostupne. Odgovor koji sam dobio je na ovom LINKU Ako imate koji problem samo preko mail-a brzo i efikasno koliko može biti.

Kako onda nekima ide preko tih 75 Mb/s? Meni više ništa nije jasno. 

 

Doduše, meni ogromne brzine nisu bitne. Bitno mi je da mogu brzo surfat i streamat bez bufferinga, to odlično radi i na 25 Mb/s. Koristim samo 3G mrežu (jer trenutni mobitel slabo hvata 4G signal), a brzina na HSPA+ mi je nekih 30-ak Mb/s. Ne mjerim jer bez veze trošim podatkovni paket.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 11:39 (Marko :D).
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Marko :D  Evo kako i ja na bonovima isto imam preko 200Mbps u Telemach mreži na HT signalu davno smo raspravljali o toj pojavi nacionalnog roaminga Dva načina provjere čijem signali se koristi trenutno prvi USSD kod *107# ili preko NetMonster app tu se vidi na čijem si signalu piše HT, a sim od Telemach. Po tome Telemach se dobro zaštitio(ne znam od čega tarifa na bonove sa par giga prometa) ali na HT signalu neka ide max dostupno na 4G

Telemach mreža i signal Telemach mreža i signal
Telemach mreža i HT signal Telemach mreža i HT signal
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Imam aktiviranu smart 4GB tarifu i negdje na pocetku mjeseca sam dobio bonus 3GB radi necega. U subotu sam pao na 200MB i nadoplatio sam bon od 50kn tako da si ponovo aktiviram smart tarifu i da dobijem tih 4GB. Kad sam si nadoplatio racun od 5GB dobio sam 2 sms-a u kojem su mi dali jos 3GB bonusa. Bilo mi malo cudno i isao sam odmah provjeriti stanje i imao sam 50kn na racunu i dalje. Zbog tih bonus 3GB nisam si produzio smart tarifu jer znam da uvijek prvo uzima MB iz tarife pa tek onda bonus MB. Danas sam isao gledati koliko sam MB potrosio jer znam da kod bonus MB ne dobiva se SMS da sam prikraju sa njima. Ostalo mi je negdje oko 2200MB ali sam zato primjetio 0kn na računu što mi nije imalo smisla jer sam imao samo 3 kratka poziva gdje se uspostava placa 0,29 kn ako se ne varam a imao sam jos oko 800minuta prema svim mrezama zbog smart tarife. Sad mi je jedino logicno da su mi oni poceli uzimati novce za potrosnju interneta i da kad su mi sve uzeli onda tek poceli trositi bonus MB sto sam dobio od njih. Sto mi opet nema smisla da im na taj nacin sustav radi jer cemu onda ti bonusi ako ti krene uzimati prvo lovu sa racuna. Da li je netko imao slican problem? Da li se isplati ih zvati ili je najbolje to preko emaila pa cekati dva tjedna da se to rjesi?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
DDavorin kaže...

Marko :D  Evo kako i ja na bonovima isto imam preko 200Mbps u Telemach mreži na HT signalu davno smo raspravljali o toj pojavi nacionalnog roaminga Dva načina provjere čijem signali se koristi trenutno prvi USSD kod *107# ili preko NetMonster app tu se vidi na čijem si signalu piše HT, a sim od Telemach. Po tome Telemach se dobro zaštitio(ne znam od čega tarifa na bonove sa par giga prometa) ali na HT signalu neka ide max dostupno na 4G

A kakva je brzina na Telemach 5G signalu? 

 

Na kojem si signalu vidiš i u samoj statusnoj traci; ako piše Telemach, onda si na njihovom. Ako pak piše HT HR | Telemach, onda si na HT signalu.

Cronik kaže...

Imam aktiviranu smart 4GB tarifu i negdje na pocetku mjeseca sam dobio bonus 3GB radi necega. U subotu sam pao na 200MB i nadoplatio sam bon od 50kn tako da si ponovo aktiviram smart tarifu i da dobijem tih 4GB. Kad sam si nadoplatio racun od 5GB dobio sam 2 sms-a u kojem su mi dali jos 3GB bonusa. Bilo mi malo cudno i isao sam odmah provjeriti stanje i imao sam 50kn na racunu i dalje. Zbog tih bonus 3GB nisam si produzio smart tarifu jer znam da uvijek prvo uzima MB iz tarife pa tek onda bonus MB. Danas sam isao gledati koliko sam MB potrosio jer znam da kod bonus MB ne dobiva se SMS da sam prikraju sa njima. Ostalo mi je negdje oko 2200MB ali sam zato primjetio 0kn na računu što mi nije imalo smisla jer sam imao samo 3 kratka poziva gdje se uspostava placa 0,29 kn ako se ne varam a imao sam jos oko 800minuta prema svim mrezama zbog smart tarife. Sad mi je jedino logicno da su mi oni poceli uzimati novce za potrosnju interneta i da kad su mi sve uzeli onda tek poceli trositi bonus MB sto sam dobio od njih. Sto mi opet nema smisla da im na taj nacin sustav radi jer cemu onda ti bonusi ako ti krene uzimati prvo lovu sa racuna. Da li je netko imao slican problem? Da li se isplati ih zvati ili je najbolje to preko emaila pa cekati dva tjedna da se to rjesi?

Javi im se na FB ili preko maila. Na FB odgovaraju odmah, u roku od par minuta. Na mail u roku od par dana, nikakva dva tjedna.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 23:55 (Marko :D).
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Marko :D  U statusnoj traci mi piše samo vrsta veze 4G,4G+, 5G ne i operater. Operater mi piše na zaključanom zaslonu i uvijek piše Telemach iako sam na HT signalu. Brzina na 5G Telemah mi je 75/25 bilo pojedinačno po frekvenciji da mjerim ili agregacija sve 4

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Kad povučeš, trebao bi pisati i operater. Bar kod mene na Oreu piše.

 

Meni iz nekog razloga prestalo brojat potrošen promet. Jučer na poslu cijelo vrijeme na mobilnom internetu, slušam Deezer i opet mi piše 6.00/6.00 GB. 😆

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2022 8:33 (Marko :D).
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Piše telemach kad povučem, a spojen sam na HT signal. I uvijek će pisati Telemach ako si spojen na HT signal tako je u nacionalnom roamingu. Jer bezveze bi bilo da piše HT a ti si korisnik Telemach. Kad stavim sim u router isto piše Telemach, a po broju tornja i frekvencijama i naravno brzini vidim da je HT signal. Ovako pokazuje Network Cell Info kada je na HT signalu. Tako da ne možeš znati na čijem si signalu ako ne provjeriš USSD kodom ili nekom od app. Ako si na bonovima ako brzina ide preko 75 znači HT signal.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2022 10:58 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Tarifa na bonove, 4G signal i ova brzina

 Da li se tu da sta ubrzat-ispregovarat ili je to to?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Negdje je pisalo da je tarifa na bonove bezbroj gb ukinuta, i ja se javim sluzbi i oni kazu da se moze aktivirati samo je sada 209kn.

Ali zasto nigdje na webu na pise o toj tarifi, na bonove pokazuje samo 3 tarife na bonove od kojih je najveca 8gb neta...
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mp3david kaže...
Negdje je pisalo da je tarifa na bonove bezbroj gb ukinuta, i ja se javim sluzbi i oni kazu da se moze aktivirati samo je sada 209kn.

Ali zasto nigdje na webu na pise o toj tarifi, na bonove pokazuje samo 3 tarife na bonove od kojih je najveca 8gb neta...

 zato sto je ukinuta...moze se aktivirati samo onaj koji je imao ili moguce da i ak se inzistira na istu da se dobije...

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
djigibao kaže...

Tarifa na bonove, 4G signal i ova brzina

 Da li se tu da sta ubrzat-ispregovarat ili je to to?

 Može, ispregovaraj da skinu korisnike s tornjeva da bi ti mogao imati veći DL speed

Zavisi sve koliko trenutno ima korisnika zakačenih na tornju na kojem si ti, koliko je opterećenje, itd.

 

Evo moj trenutni test, 4G+ Telemach u Splitu na Kopilici. Isto tako, varira, nekada je 100, nekada 80...

 

 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
djigibao kaže...

Tarifa na bonove, 4G signal i ova brzina

 Da li se tu da sta ubrzat-ispregovarat ili je to to?

Sezona je, na moru si i možeš zaboraviti na velike brzine. Više od 50 Mb/s teško da ćeš dobit kod ijednog operatera. Tvojih 25 Mb/s je još odličan rezultat.

mp3david kaže...
Negdje je pisalo da je tarifa na bonove bezbroj gb ukinuta, i ja se javim sluzbi i oni kazu da se moze aktivirati samo je sada 209kn.

Ali zasto nigdje na webu na pise o toj tarifi, na bonove pokazuje samo 3 tarife na bonove od kojih je najveca 8gb neta...

Kod Tele2, pretpostavljam sad i kod Telemacha je bila shema da ako si imao neku tarifu i oni je ukinu, ti je možeš zadržat i nastavit koristit koliko hoćeš. Važno je samo da redovno nadoplaćuješ račun bonom, ali ako i zaboraviš, služba za korisnike će ti reaktivirat istu jer si je još prije koristio.

 

Bez obzira što sam davno koristio tarifu Smiley, do nedavno (dok nisam prešao na pretplatu) imao sam mogućnost ponovno je aktivirati iako je već prošlo puno godina otkad je ukinuta.

16 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Uvijek mi je ta brzina na mobilnim podacima, nisam vidio da je ikad bila vise od toga.
Realno bi trebao imat max koliko? 75?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Koju tarifu koristiš? Neke tarife su ograničene u brzini na manje od 75 Mb/s?

14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Narucil optiku za 199 kn 4 tel samobor 300/100 flat promet dosta mi telemacha i njihovog pokucnog neta i ogranicavanja potrosnje
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
geek_boy kaže...
Narucil optiku za 199 kn 4 tel samobor 300/100 flat promet dosta mi telemacha i njihovog pokucnog neta i ogranicavanja potrosnje

 

Ako ti je dostupna optika, zašto si uzeo uopće pokućni internet? Mobilni internet je dijeljeni resurs i kao takav brzina varira iz sekunde u sekundu, a ovisi o milijun faktora, od broja korisnika do toga što spojeni korisnici rade na internetu. Zbog toga se ni ne može osigurati skroz i totalno neograničen internet, a da istovremeno imaš veliku brzinu.

 

Fiksni internet je neusporediv s mobilnim internetom i uvijek se bira prvo njega, a mobilni internet je nužno zlo ako nema nikakve fiksne infrastrukture. Mislim da bi to već svima trebalo biti jasno...

 

Btw možda bi bilo bolje da si upitao Telemach da li nude fiksni internet na tvom području; jer 1000/500 i 169 kn/mj. je velika razlika od 300/100 i 199 kn/mj...

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2022 14:17 (Marko :D).
14 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

telemach na mojem podrucju nema opticku infrastrukturu 4 tel tek je nedavno stigao s optikom a ovaj pokucni net je bil nuzno zlo dok nisu bolja vremena stigla

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice