Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 736.256
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Dragi forumaši pošto je Telemach Hrvatska (čitaj: TELE2) započeo s novom ponudom na našim prostorima slobodan sam otvoriti novu temu. Dakako na prijedlog forumaša u (sestrinskoj temi) Neograničeni internet u Tele2! gdje se rasprava vodi uglavnom u svezi Pokućnog Interneta TELE2 operatera koji sada prelazi u TELEMACH.

 

 

Stoga u nadi da će se tema s vremenom proširiti na veliki broj članova i postova šaljem vam veliki pozdrav

 
1 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Sad baš malo gledam i vidim ovaj Tidal za 0kn/mj. Nije valjda da će poklanjat vječno besplatan stream servis?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Gledam ponudu routera, baš.
ZTE MF927
I Huawei b535

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Bezveze je što više nema ekipne tarife. Ja ukoliko prelazim na nove pakete, izađe me osjetno skuplje sad (cca. 30%). Sa uračunatim popustima za tri ili više brojeva. Također, nemam ugovornu obavezu i ne daju mi recimo sa ekipne neograničen internet da idem za neke brojeve na 20GB paket jer je kao slabiji. A nema ugovorne obaveze... Mene konkretno zaista stavljaju u poziciju da istražim alternative kod drugih operatera.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Čim ukinu smart tarifu koja ne postoji već godinama, mijenjam mrežu.

79 kn za 3 gb interneta. I još se javno hvale s tim? Dno dna.
 
31 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ccc2002 kaže...
Gledam ponudu routera, baš.
ZTE MF927
I Huawei b535

 Makar su mogli Logo na ruterima izmjenit... a ne da stoji TELE2....
I vidim da su vratili u ponudu B535 koji TELE2 neko vreme nije imo u ponudi "jer je bio zastario"....

9 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Mene su zvali iz tcoma. Nude mi da predem s tele2.
Na tele 2 imam 4gb smart tarifu.
U tcomu mi nude opciju na bonove 3.8GB +1GB i 1000 min poziva/smsa za 45kn.
Prihvatio sam jer imam osjecaj da nece jos dugo drzati Smart tarifu u tele2.
3 godine
protjeran
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Mislim da ju ne smiju ukinuti zbog nas koji ju još imamo, a prikladnu zamjenu nemamo.
Life is meant to die. Accept your fates.
7 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Gogy7 , koju simpa opciju ti nude ?

https://www.simpa.hr/tarife/
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Gale92 kaže...
ccc2002 kaže...
Gledam ponudu routera, baš.
ZTE MF927
I Huawei b535

 Makar su mogli Logo na ruterima izmjenit... a ne da stoji TELE2....
I vidim da su vratili u ponudu B535 koji TELE2 neko vreme nije imo u ponudi "jer je bio zastario"....

 

 

Zastarjeli su njima i odašiljači, brzine su im čini mi se 70 mbita, kod mene. Na cat 21 uređaju

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 10:32 (ccc2002).
9 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
XS... ova od 800mb ... ali nude dodatne 3gb za stalno ako predem kod njih plus 1gb koje aktiviras u aplikaciji. Nude mi to samo da predem kod njih.
13 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Po ovome što sam vidio na webu "stari" TELE2 je imao/ima bolje ponude i opcije.... ostaje za vidjeti što će s vremenom biti...

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ja imam tarifu RASPALI s BEZBROJGB ali bez ugovorne obveze. Po novom ta se tarifa zove UNLIMITED i dobije se TIDAL za 0kn. Ta tarifa je sa ili bez ugovorne obveze? Mislio sam da se prebacim na tu novu tarifu jer je cijena ista ali mi piše 160,00kn/24mj. Ne želim pretplatu na 2 godine.

 

 EDIT: Pito sam na facebooku. Znači to je PRETPLATA na 24 mjeseca. Ako hoću bez ugovorne obveze kao i do sada onda trebam dignut svoju lijenu guzicu do najbližeg Telemach prodajnog mjesta, kod njih prijeći na novi UNLIMITED paket BEZ UGOVORNE OBVEZE i onda preko aplikacije mogu aktivirati TIDAL za 0,00kn. Tako sam ja razumio. 



Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 11:44 (insan).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Možeš se sam prebaciti ili pričekati da te automatski prebace na unlimited i nećeš dobiti novu ugovornu obvezu ako je ni sada nemaš

8 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Mene nije nitko zvao, a imam Smart 4GB.
Mislim da nas nitko neće dirati do daljnjega.
Btw. Jel i vama brzina 10Mbita na LTE ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ja sam dobio ovakavodgovor na Facebooku:

 

kao što smo spomenuli u prethodnim odgovorima, možeš otići do tebi najbližeg Telemach prodajnog mjesta zatražiti promjenu na paket UNLIMITED bez ugovorne obveze, a zatim možeš preko aplikacije Telemach aktivirati uslugu Tidal Premium bez plaćanja mjesečne naknade. 

 

Također su jednoj osobi koja želi promijeni na START paket koju isto buni što piše 79kn/12mj a ima bez ugovorne obvze, odgovorili:

 

na aplikaciji kada se klikne na broj i ode na opciju promijeni paket , odabereš tarifu i ona će se aktivirati. Putem aplikacije nije niti moguće napraviti produljenje ugovora ili sklapanje ugovorne obveze osim preko webshopa. Putem ove poveznice možeš pristupiti portalu: https://telemach.hr/account/signin

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 11:58 (insan).
16 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Meni osobno je katastrofa ponuda tarifa koje je ponudio Telemach, a pogotovo na bonove.

Ako se nešto ne promjeni do sljedeće godine kada mi istiće ugovor, definitvno odlazim sa ove mreže.

BF3:fluffy_inside
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
foofajter kaže...
Čim ukinu smart tarifu koja ne postoji već godinama, mijenjam mrežu.

79 kn za 3 gb interneta. I još se javno hvale s tim? Dno dna.

 I ja sam isto gledo koji je to k..

 

Vec par godina koristim tele 2, iskoristio sam opciju gigatelj pa na svojih 5 gb dobim jos 5 gb i jos mi je do nedavno uz to sjedalo 2 gb jer sam preso na tele 2 kad je bila neka promocija.. Znaci 12 gb neta i 200 min/sms za 70 kn mjesecno.

Sve kaj ne iskoristim prelazi u drugi mjesec pa tako sad imam 120 gb nakupljeno..

 

Kad isteknu sve ove beneficije koje imam i kad s vremenom potrosim sav nakupljeni promet za internet jedina mreza koja mi odgovara cijenom i onim sta dobijem je tomato

3 godine
protjeran
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Gogo222 kaže...
Mene nije nitko zvao, a imam Smart 4GB.
Mislim da nas nitko neće dirati do daljnjega.
Btw. Jel i vama brzina 10Mbita na LTE ?

 Oni su tolko posebni tak da ako oćeš veću brzinu, moraš poslat neku poruku na određeni broj da bi ti se aktiviralo. I to naplate 5 kn.

 

Ne kužim kaj s tim dobiju, ali oke, 5 kn je 5 kn

3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
To je "opcija puna brzina" , šalje se sms "4G" na broj 13999
, i skida ti 5kn svaki mjesec sve dok se ne deaktivira s STOP4G

Košta 5 kn.
A brzina je do 75Mbita, što je banana.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 13:13 (ccc2002).
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
footballer kaže...

Sad baš malo gledam i vidim ovaj Tidal za 0kn/mj. Nije valjda da će poklanjat vječno besplatan stream servis?

Ne zna se, budući da nigdje ne piše nikakav rok, pretpostavljam da će Tidal ostati dio tarife.

Sil kaže...
Bezveze je što više nema ekipne tarife. Ja ukoliko prelazim na nove pakete, izađe me osjetno skuplje sad (cca. 30%). Sa uračunatim popustima za tri ili više brojeva. Također, nemam ugovornu obavezu i ne daju mi recimo sa ekipne neograničen internet da idem za neke brojeve na 20GB paket jer je kao slabiji. A nema ugovorne obaveze... Mene konkretno zaista stavljaju u poziciju da istražim alternative kod drugih operatera.

Ne znam kakvo je stanje s ekipnom, ali pojedinačno je isplativije nego što je bilo. Raspali + 5 GB je prije došlo 150-ak kn/mj. Sad je neograničeni pozivi i SMS + 20 GB 129 kn/mj.

 

Isto tako, cijena za sve neograničeno se nije mijenjala i još su u tarifu ubacili besplatan Tidal.

 

Jedino bi bilo dobro da su u najmanju tarifu dodali stavili bar 5 GB jer je 3 malo.

foofajter kaže...
Čim ukinu smart tarifu koja ne postoji već godinama, mijenjam mrežu.

79 kn za 3 gb interneta. I još se javno hvale s tim? Dno dna.

Neće je ukinut. Dokle god imaš novaca na računu za obnovu tarife, moći ćeš je nastaviti koristiti. Isto je i sa slagalicom.

Gogy7 kaže...
Mene su zvali iz tcoma. Nude mi da predem s tele2.
Na tele 2 imam 4gb smart tarifu.
U tcomu mi nude opciju na bonove 3.8GB +1GB i 1000 min poziva/smsa za 45kn.
Prihvatio sam jer imam osjecaj da nece jos dugo drzati Smart tarifu u tele2.

Dokle god imaš novaca na računu za obnovu postojeće tarife, istu možeš nastaviti koristiti.

Gogo222 kaže...
Mene nije nitko zvao, a imam Smart 4GB.
Mislim da nas nitko neće dirati do daljnjega.
Btw. Jel i vama brzina 10Mbita na LTE ?

Stare tarife imaju brzinu 10 Mb/s na LTE. Možeš uzeti veću brzinu, ali to ti je dodatnih 5 kn.

 

Probaj se prebaciti na 3G mrežu jer ista ima teoretski maksimum 42 Mb/s i nema limita brzine, pa ćeš možda ostvariti i veću brzinu nego što imaš na LTE.

Wolf88 kaže...

Meni osobno je katastrofa ponuda tarifa koje je ponudio Telemach, a pogotovo na bonove.

Ako se nešto ne promjeni do sljedeće godine kada mi istiće ugovor, definitvno odlazim sa ove mreže.

Nije im u cilju zadržati bonaše; cilj im je da pređeš na pretplatu, zato su tarife na pretplatu bolje od onih na bonove.

ccc2002 kaže...
To je "opcija puna brzina" , šalje se sms "4G" na broj 13999
, i skida ti 5kn svaki mjesec sve dok se ne deaktivira s STOP4G

Košta 5 kn.
A brzina je do 75Mbita, što je banana.

LTE brzina za bonove je 75 Mb/s kod svih operatera. Nije to samo kod Telemacha.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Kod A1, na bonove, uključio 4G za 0,0 kn preko aplikacije, brzina probila plafon.

Kod Simpe niti ne možeš uključit. Ne postoji opcija.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 14:21 (ccc2002).
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

U Telemachu se na novim tarifama ne naplaćuje dodatno 4G. Naplaćuje se samo na starim tarifama (onima prije slagalice).

10 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Kaj više ne nude nikakav popust na mobitele za produljenje pretplate? Jer ovo kaj nude je za novi broj ili prijenos broja.
 
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ccc2002 kaže...
To je "opcija puna brzina" , šalje se sms "4G" na broj 13999
, i skida ti 5kn svaki mjesec sve dok se ne deaktivira s STOP4G

Košta 5 kn.
A brzina je do 75Mbita, što je banana.

 Da, mislim da sam pročitao da uzima svaki mjesec, ali ja sam prošle godine aktivirao i naplatilo mi se samo jednom, možda dvaput, nakon toga više ne.

 

A nije da su mi smanjili brzinu jer sam sad izmjerio i bilo je 64/12

3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Ništa, onda im pošalji poruku STOP4G, i možda dobiješ dodatnih 5kn svaki mjesec na računu. HAHAHAHA

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 14:44 (ccc2002).
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Meni je problem što kod preplate za kupnju nekog malo boljeg moba moraš prvo dati 1000+ kn, a ostatak na pretplatu. U slovenskom telemachu se može sve na rate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
pqweasdyxc kaže...

Meni je problem što kod preplate za kupnju nekog malo boljeg moba moraš prvo dati 1000+ kn, a ostatak na pretplatu. U slovenskom telemachu se može sve na rate.

 Napravit će oni tu izmjene siguran sam, samo da vrijeme malo prođe.....

15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Otkad se na bonovima naplaćuje poruka stanje za provjeru stanja računa? Je li to bilo i prije?
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Koju aplikaciju koristiti na android za besplatnu proveru računa? Vidim da ima tele2 i telemach na google storeu.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 16:21 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice