Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 741.428
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

zna li netko za ovu flat tarifu na pretplatu u tcomu, jel se i tu moraju slati poruke za svaka 2gb kao u telemachu i jel stvarni flat ili je 'neograničeno' ograničeno na 200gb kao u telemachu?

dopizdilo ovo sranje pa tražim alternativu

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
picajzla0707 kaže...

zna li netko za ovu flat tarifu na pretplatu u tcomu, jel se i tu moraju slati poruke za svaka 2gb kao u telemachu i jel stvarni flat ili je 'neograničeno' ograničeno na 200gb kao u telemachu?

dopizdilo ovo sranje pa tražim alternativu

 200GB i sms za narednih 50GB i tako u nedogled taj mjesec. kad potrošiš po punoj brzini internet se ne prekida nego brzina padne na 4Mbps dok ne pošalješ sms. Unlimited tarifa ima pristup 5G

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2021 15:45 (DDavorin).
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

jel ja ovo dobro vidim.

U Telemach-u Xiaomi Mi 11 na pretplatu 2350 kn + 106x24 mjeseca dok je u A1 400kn + 120x24 mjeseca. To je malo velika razlika.

A meni u  12 mjesecu izlaze obje pretplate na Telemachu. Hmmm

 

Marko Ištuk
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko008 kaže...

jel ja ovo dobro vidim.

U Telemach-u Xiaomi Mi 11 na pretplatu 2350 kn + 106x24 mjeseca dok je u A1 400kn + 120x24 mjeseca. To je malo velika razlika.

A meni u  12 mjesecu izlaze obje pretplate na Telemachu. Hmmm

 

U Telemachu si gledao Mi 11, a u A1 Mi 11i, to su različiti uređaji, slični ali različiti.

 

USPOREDBA TA DVA MODELA.

11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
DDavorin kaže...
picajzla0707 kaže...

zna li netko za ovu flat tarifu na pretplatu u tcomu, jel se i tu moraju slati poruke za svaka 2gb kao u telemachu i jel stvarni flat ili je 'neograničeno' ograničeno na 200gb kao u telemachu?

dopizdilo ovo sranje pa tražim alternativu

 200GB i sms za narednih 50GB i tako u nedogled taj mjesec. kad potrošiš po punoj brzini internet de ne prekida nego brzina padne na 4Mbps dok ne pošalješ sms. Unlimited tarifa

 zahvaljujem na odogovoru, to je daleko bolje nego ovo sranje na telemachu

cijena jest nešto veća, ali definitivno se isplati jer ovo sa 2gb po poruci je teško sranje, pogotovo otkako ti uopće ne dođe poruka da je internet stao i otkako moraš restartat svaki put mob da proradi net

13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

U znak isprike, svi korisnici imaju neograničen internet do kraja listopada.

 

https://bit.ly/zah-1

 
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Postali su katastrofa, taman mi sada ističe ugovor, a za produženje nedaju ama baš nikakve povoljnije ponude za uređaje, nakon 8 godina koliko sam pretplatnik kod njih prebacujem se na t-mobile.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

U znak isprike, svi korisnici imaju neograničen internet do kraja listopada.

 

https://bit.ly/zah-1

 Ovo ne vrijedi za bonaše, sram ih može biti.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Alfredo nr.2 kaže...
Marko :D kaže...

U znak isprike, svi korisnici imaju neograničen internet do kraja listopada.

 

https://bit.ly/zah-1

 Ovo ne vrijedi za bonaše, sram ih može biti.

Tu se slažem.

12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Meni su na sms poslali neki link s popustom na uređaje.

Npr Mi 11 Lite 5g za 2350kn i A52a 5g za 1900kn.

 

Sjećam se da je najpovoljniji Mi 11 lite 5g pred 1.5mjesec kod nas bio u ekupi za cca 2400kn uz 10% rabata za zaba kartice.

Tak da ono...da je sad baš neka mega ponuda, baš i nije.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ja sam se previse zaletio sa uzimanjem poco x3 na pretplatu. Da sam jos malo sacekao moga sam uzet poco f3 koji je 5G, a neznatno skuplji. 

No pretpostavljam da 5g radi samo u zagrebu??

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
fanaticni gejmer kaže...

Ja sam se previse zaletio sa uzimanjem poco x3 na pretplatu. Da sam jos malo sacekao moga sam uzet poco f3 koji je 5G, a neznatno skuplji. 

No pretpostavljam da 5g radi samo u zagrebu??

 "Navodi da im je plan do kraja godine 5G-om pokriti cijeli Zagreb i na području hrvatske metropole vlastitom 10-gigabitnom optičkom mrežom pokrivati 50.000 kućanstava. Trenutačno, pojašnjava Ježina, Telemach ima 5G signal u južnom dijelu Zagreba, odnosno Novom Zagrebu, te u Osijeku, koji je Vlada definirala kao nacionalni 5G grad u kojem se ta tehnologija najintenzivnije testira.

- Do novogodišnjih blagdana cijeli Zagreb pokrit ćemo 5G signalom, a zatim nam je plan potpuno pokriti Split, Osijek, Pulu, Rijeku i Zadar te ostale veće gradove u Hrvatskoj - kaže Ježina."

 

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/imat-cemo-vlastitu-i-najbolju-5g-mrezu-a-nasa-opticka-mreza-bit-ce-prva-10-gigabitna-mreza-u-europi-15102797

10 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Pomalo nije prisa. T com pokriva vec sve.

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
fanaticni gejmer kaže...

Pomalo nije prisa. T com pokriva vec sve.

HT je postepeno nadograđivao sve svoje bazne stanice. Tele2 je svoje nadogradio 2015. godine kada se o 5G mreži još sanjalo. Telemach zato sada mijenja sve bazne stanice koje imaju u vlasništvu novima koje će omogućiti 5G mrežu. To je ogroman posao i ne isključujem mogućnost da će tek iduće godine pokriti cijelu državu istim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 15:02 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
fanaticni gejmer kaže...

Pomalo nije prisa. T com pokriva vec sve.

HT je postepeno nadograđivao sve svoje bazne stanice. Tele2 je svoje nadogradio 2015. godine kada se o 5G mreži još sanjalo. Telemach zato sada mijenja sve bazne stanice koje imaju u vlasništvu novima koje će omogućiti 5G mrežu. To je ogroman posao i ne isključujem mogućnost da će tek iduće godine pokriti cijelu državu istim.

Sljedeće godine, pa cijelu državu? Neki dan je u jednom članku jasno pisalo koliko je trajao razvoj 3G, pa 4G mreže. 5-7 godina, kako u kojem slučaju. Na koju foru će 5G mreža biti gotova sljedeće godine? Nema šanse. I to još uvijek nije standalone mreža, nego je naslonjena na 4G. Daleko je još prava 5G mreža za sve u državi.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...
fanaticni gejmer kaže...

Pomalo nije prisa. T com pokriva vec sve.

HT je postepeno nadograđivao sve svoje bazne stanice. Tele2 je svoje nadogradio 2015. godine kada se o 5G mreži još sanjalo. Telemach zato sada mijenja sve bazne stanice koje imaju u vlasništvu novima koje će omogućiti 5G mrežu. To je ogroman posao i ne isključujem mogućnost da će tek iduće godine pokriti cijelu državu istim.

Sljedeće godine, pa cijelu državu? Neki dan je u jednom članku jasno pisalo koliko je trajao razvoj 3G, pa 4G mreže. 5-7 godina, kako u kojem slučaju. Na koju foru će 5G mreža biti gotova sljedeće godine? Nema šanse. I to još uvijek nije standalone mreža, nego je naslonjena na 4G. Daleko je još prava 5G mreža za sve u državi.

Svi znamo da prava 5G mreža još uvijek nije tu, ali govorim o trenutnoj koja jest. I ne, pod cijelom državom ne mislim na svaki milimetar zemlje jer je to praktički ne izvedivo, a nije ni isplativo. Pod tim mislim na to da će bar 90% populacije biti pokriveno istom, a Tele2 je kompletnu nadogradnju mreže (novim 4G baznim stanicama) napravio u roku od cca. godine dana, možda nešto više. Nadogradnju mreže su pokrenuli u 12. mjesecu 2014. godine i sve je bilo gotovo do kraja 2015. godine. Budući da Telemach ima više sredstava za rad (veća ulaganja od matične kompanije) nego što je imao Tele2, očekujem da će do kraja 2022. 90% (možda i više) populacije biti pokriveno 5G mrežom. Koliko mi je poznato, za sada je pokriven Osijek i Novi Zagreb; do kraja godine, bit će pokriven cijeli Zagreb.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 15:26 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...
fanaticni gejmer kaže...

Pomalo nije prisa. T com pokriva vec sve.

HT je postepeno nadograđivao sve svoje bazne stanice. Tele2 je svoje nadogradio 2015. godine kada se o 5G mreži još sanjalo. Telemach zato sada mijenja sve bazne stanice koje imaju u vlasništvu novima koje će omogućiti 5G mrežu. To je ogroman posao i ne isključujem mogućnost da će tek iduće godine pokriti cijelu državu istim.

Sljedeće godine, pa cijelu državu? Neki dan je u jednom članku jasno pisalo koliko je trajao razvoj 3G, pa 4G mreže. 5-7 godina, kako u kojem slučaju. Na koju foru će 5G mreža biti gotova sljedeće godine? Nema šanse. I to još uvijek nije standalone mreža, nego je naslonjena na 4G. Daleko je još prava 5G mreža za sve u državi.

Svi znamo da prava 5G mreža još uvijek nije tu, ali govorim o trenutnoj koja jest. I ne, pod cijelom državom ne mislim na svaki milimetar zemlje jer je to praktički ne izvedivo, a nije ni isplativo. Pod tim mislim na to da će bar 90% populacije biti pokriveno istom, a Tele2 je kompletnu nadogradnju mreže (novim 4G baznim stanicama) napravio u roku od cca. godine dana, možda nešto više. Nadogradnju mreže su pokrenuli u 12. mjesecu 2014. godine i sve je bilo gotovo do kraja 2015. godine. Budući da Telemach ima više sredstava za rad (veća ulaganja od matične kompanije) nego što je imao Tele2, očekujem da će do kraja 2022. 90% (možda i više) populacije biti pokriveno 5G mrežom. Koliko mi je poznato, za sada je pokriven Osijek i Novi Zagreb; do kraja godine, bit će pokriven cijeli Zagreb.

Nekada bih ti detaljno odgovorio na svaku tvoju rečenicu. Sada mi se više ne da. Starim. Tko želi, neka vjeruje u propagandu. Znam što sam prošao s 3G i 4G, tako da ni s 5G ne očekujem čuda. Tim više što je i ovdje pobrojano (izdanje Mreža) koje su svjetske 5G mreže standalone, dok HT-ovac izjavljuje kako niti jedna 5G mreža na svijetu nije standalone i da te opreme još nema na tržištu. Pa ti vidi u što ćeš i kome vjerovati.

3 godine
neaktivan
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ja dobil popust od 750kn na mobitele. Samsung A32 5G, A52s 5G i Xiaomi 11 lite 5G. Ukoliko uzmem na 24 mjeseca. A sad sam na pretplati unlimited i imam Xiaomi M11. Jesu me nagradili😂

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
speedy56 kaže...

Meni su na sms poslali neki link s popustom na uređaje.

Npr Mi 11 Lite 5g za 2350kn i A52a 5g za 1900kn.

 

Sjećam se da je najpovoljniji Mi 11 lite 5g pred 1.5mjesec kod nas bio u ekupi za cca 2400kn uz 10% rabata za zaba kartice.

Tak da ono...da je sad baš neka mega ponuda, baš i nije.

 Ja sam dobio popust od 750kn na sljedecu kupnju bilo kojeg uredaja, no kako su me iskopcavali vec 4 mjeseca platio jedno 5 ponovnih ukljucivanja, izgubio jedno 3g zivota poradi živaca neka si ih nabiju u dupe

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Trenutno su aktivna tri popusta zbog poteškoća koji su nastali zbog unapređenja sustava.

 

bit.ly/zah-1

 

bit.ly/zah-2

 

bit.ly/zah-3

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 21:51 (zagi55).
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Boris grozni kaže...
speedy56 kaže...

Meni su na sms poslali neki link s popustom na uređaje.

Npr Mi 11 Lite 5g za 2350kn i A52a 5g za 1900kn.

 

Sjećam se da je najpovoljniji Mi 11 lite 5g pred 1.5mjesec kod nas bio u ekupi za cca 2400kn uz 10% rabata za zaba kartice.

Tak da ono...da je sad baš neka mega ponuda, baš i nije.

 Ja sam dobio popust od 750kn na sljedecu kupnju bilo kojeg uredaja, no kako su me iskopcavali vec 4 mjeseca platio jedno 5 ponovnih ukljucivanja, izgubio jedno 3g zivota poradi živaca neka si ih nabiju u dupe

 popust je samo na navedene uređaje, nije nitko dobio 750 za bilo koji uređaj...

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
dado16 kaže...
Boris grozni kaže...
speedy56 kaže...

Meni su na sms poslali neki link s popustom na uređaje.

Npr Mi 11 Lite 5g za 2350kn i A52a 5g za 1900kn.

 

Sjećam se da je najpovoljniji Mi 11 lite 5g pred 1.5mjesec kod nas bio u ekupi za cca 2400kn uz 10% rabata za zaba kartice.

Tak da ono...da je sad baš neka mega ponuda, baš i nije.

 Ja sam dobio popust od 750kn na sljedecu kupnju bilo kojeg uredaja, no kako su me iskopcavali vec 4 mjeseca platio jedno 5 ponovnih ukljucivanja, izgubio jedno 3g zivota poradi živaca neka si ih nabiju u dupe

 popust je samo na navedene uređaje, nije nitko dobio 750 za bilo koji uređaj...

Umjesto da popust na uređaje ponude svima, oni ga ponude samo korisnicima Unlimited tarife.  Nije im baš nešto znak isprike. Pogotovo zato što su bonaše ostavili u tami, a njih su poteškoće pogodile najviše.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 22:42 (Marko :D).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Nisam javio da mi je problem o kojem sam pisao na strani 11 ovog topica riješen. Telemachu je trebalo pola godine da stopira naplatu osiguranja zaslona kojeg nisam tražio te su mi nakon desetak mailova i još mnogo mnogo više desetaka poziva uz tonu izgubljenih živaca konačno riješili problem i vratili novac koji sam morao plaćati u mjesečnim računima.
Naravno, sada se pojavio novi.
Pošto sam na svojoj koži iskusio koliko je telemach amaterska firma, još pred pola godine sam u telemachovoj aplikaciji otvorio račune iz prethodnih godina kako bih točno znao kada mi koja pretplata i otplate mobitela izlaze.
Na jedan od četiri broja koji imam u ekipnoj tarifi sam 2019-te kupio uređaj uz pretplatu sa mjesečnom ratom od 100 kn.
Opcija uređaj istekla, ali amateri mi tu opciju nisu otkazali, pa mi još uvijek mjesečno naplaćuju 100 kn.
Sada sam ponovno u telemachovoj aplikaciji htio otvoriti račun iz 2019-te da im to sve poslikam i uputim prigovor, ali jbg, đubrad je sada uradila to da korisnik može imati uvid u račune za samo posljednjih 11 mjeseci, tako da ja kao korisnik više ne mogu dokazati kada sam i koliko platio rata pošto račune dobivam i plaćam elektronski, mada je logično da ne mogu imati opciju za otplatu uređaja ako mi je pretplata istekla.
Zovem službu za korisnike da pitam da mi pošalju račun iz 2019-te kako bih mogao dokazati kada je započela otplata uređaja…smiju mi se jer zamislite, niti oni u službi za korisnike nemaju uvid u račune iz daaavne 2019-te godine što bi značilo da ta telemachova služba za korisnike ne vrijedi pišljiva boba…ovo “za korisnike” je imaginarno jer korisnicima očito ne mogu pomoći u ničemu!
Ostala mi opcija pošalji mail na “prigovori@telemach.hr i vidi vraga, i tu ima jedna novost.
Do sada uvijek kada si im slao mail za prigovor, nakon slanja maila sam uvijek dobio povratni mail u kojem oni potvrđuju da su dobili moj upit, te da će mi odgovoriti u roku od 15 dana, a sada ni to.
Doslovno, osjećate se kao da prigovor niste ni poslali, pošto na njega već danima nema odgovora.
…i sada kada vidim ovaj link iznad u kojem je intervju sa direktorom i puste priče o modernizaciji, pa konstantne reklame na tv-u o 10 gigabajtnom inernetu…mogu se samo smijati kada u stvarnosti osjetim da svako malo svoje korisnike varaju na računima, a požaliti se nikome ne možeš ili u stvarnosti možeš, samo na riješavanje problema treba čekati MJESECIMA!
 
0 1 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Tako da svima koji su u vrijeme tele2 uzimali uređaje na pretplatu mogu jedino preporučiti da obrate pažnju na to što danas plaćaju.
Tele2 je otplatu uređaja stavljao u račun kao “opcija uređaj” i tu opciju vjerovatno netko mora isključiti da bi se ona prestala naplaćivati, a Telemach uređaje stavlja kao posebnu stavku u računu “otplata uređaja na rate”, te se svaka rata broji posebno do isteka (bar se nadam:)
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 11:24 (OkiDugaResa007).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
OkiDugaResa007 kaže...
Nisam javio da mi je problem o kojem sam pisao na strani 11 ovog topica riješen. Telemachu je trebalo pola godine da stopira naplatu osiguranja zaslona kojeg nisam tražio te su mi nakon desetak mailova i još mnogo mnogo više desetaka poziva uz tonu izgubljenih živaca konačno riješili problem i vratili novac koji sam morao plaćati u mjesečnim računima.
Naravno, sada se pojavio novi.
Pošto sam na svojoj koži iskusio koliko je telemach amaterska firma, još pred pola godine sam u telemachovoj aplikaciji otvorio račune iz prethodnih godina kako bih točno znao kada mi koja pretplata i otplate mobitela izlaze.
Na jedan od četiri broja koji imam u ekipnoj tarifi sam 2019-te kupio uređaj uz pretplatu sa mjesečnom ratom od 100 kn.
Opcija uređaj istekla, ali amateri mi tu opciju nisu otkazali, pa mi još uvijek mjesečno naplaćuju 100 kn.
Sada sam ponovno u telemachovoj aplikaciji htio otvoriti račun iz 2019-te da im to sve poslikam i uputim prigovor, ali jbg, đubrad je sada uradila to da korisnik može imati uvid u račune za samo posljednjih 11 mjeseci, tako da ja kao korisnik više ne mogu dokazati kada sam i koliko platio rata pošto račune dobivam i plaćam elektronski, mada je logično da ne mogu imati opciju za otplatu uređaja ako mi je pretplata istekla.
Zovem službu za korisnike da pitam da mi pošalju račun iz 2019-te kako bih mogao dokazati kada je započela otplata uređaja…smiju mi se jer zamislite, niti oni u službi za korisnike nemaju uvid u račune iz daaavne 2019-te godine što bi značilo da ta telemachova služba za korisnike ne vrijedi pišljiva boba…ovo “za korisnike” je imaginarno jer korisnicima očito ne mogu pomoći u ničemu!
Ostala mi opcija pošalji mail na “prigovori@telemach.hr i vidi vraga, i tu ima jedna novost.
Do sada uvijek kada si im slao mail za prigovor, nakon slanja maila sam uvijek dobio povratni mail u kojem oni potvrđuju da su dobili moj upit, te da će mi odgovoriti u roku od 15 dana, a sada ni to.
Doslovno, osjećate se kao da prigovor niste ni poslali, pošto na njega već danima nema odgovora.
…i sada kada vidim ovaj link iznad u kojem je intervju sa direktorom i puste priče o modernizaciji, pa konstantne reklame na tv-u o 10 gigabajtnom inernetu…mogu se samo smijati kada u stvarnosti osjetim da svako malo svoje korisnike varaju na računima, a požaliti se nikome ne možeš ili u stvarnosti možeš, samo na riješavanje problema treba čekati MJESECIMA!

 

Operateri u zadnje vrijeme nerijetko inzistiraju na e-računu, kao razlog navode brigu za okoliš, a de facto sebi smanjuju troškove poštarine. A nekim korisnicima je to ultra moderno i cool, pa pristanu na to. Tko još prima papirnate račune na adresu...

 

Hoću reći, računi se ČUVAJU, zbog tebe, a ne zbog njih. A ako već ne želiš da ti šalju račun običnom poštom na papiru, a onda isprintaj e-račun i to svakog mjeseca i stavi ga u neki fascikl ili registrator. Tako ja radim i s papirnatim računom i s isprintanim e-računom. Računi se čuvaju zauvijek, bez obzira na zakonsku zastaru. O tome ti je bilo riječi puno puta u Potrošačkom kodu na HRT-u.

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Čitam na Facebooku, danas su otvorili interni kontaktni centar u Zagrebu. Možda sad služba za korisnike bude bolja... 😆

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Operateri u zadnje vrijeme nerijetko inzistiraju na e-računu, kao razlog navode brigu za okoliš, a de facto sebi smanjuju troškove poštarine. A nekim korisnicima je to ultra moderno i cool, pa pristanu na to. Tko još prima papirnate račune na adresu...

 

Hoću reći, računi se ČUVAJU, zbog tebe, a ne zbog njih. A ako već ne želiš da ti šalju račun običnom poštom na papiru, a onda isprintaj e-račun i to svakog mjeseca i stavi ga u neki fascikl ili registrator. Tako ja radim i s papirnatim računom i s isprintanim e-računom. Računi se čuvaju zauvijek, bez obzira na zakonsku zastaru. O tome ti je bilo riječi puno puta u Potrošačkom kodu na HRT-u.

 Meni je to super i u potpunosti podržavam da se ne printa svaka pizdarija bez veze. Kao prvo nije ekološki, a kao drugo bezveze ti zauzima prostor. Malo toga me toliko iritira kao kad moram čuvati račun u 2021., to mi je u rangu pečata koji firme i dan danas moraju imati.

Zašto bi pobogu printao račun? Pa lijepo ih sve držiš u digitalnom obliku na disku i eventualno ako se nešto desi i račun treba pokazati u papirnatom obliku lako se isprinta, mada ja to uredno riješim slanjem digitalne datoteke na mail.

 

Ovi isprintani na termalnim printerima su ionako za vraga, danas je ok sutra ga više nema. 
Tako da ja to sve poskeniram, ubacim u komp i sve 5.

 

Ti dobiješ e-račun i onda ga printaš? Zašto?

 

Račune ti možeš čuvati zauvijek, možeš i oporučno ostaviti nasljednicima, nitko ti ne brani, samo je pitanje zašto bi tako nešto radio. Račune čuvaš dok imaju nekakvu funkciju, bilo to radi jamstva ili kao potvrda da si nešto platio i u tom slučaju je potpuno svejedno čuvaš li ih u digitalnom obliku ili papirnatom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 20:22 (mzopg).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mzopg kaže...

 Meni je to super i u potpunosti podržavam da se ne printa svaka pizdarija bez veze. Kao prvo nije ekološki, a kao drugo bezveze ti zauzima prostor. Malo toga me toliko iritira kao kad moram čuvati račun u 2021., to mi je u rangu pečata koji firme i dan danas moraju imati.

Zašto bi pobogu printao račun? Pa lijepo ih sve držiš u digitalnom obliku na disku i eventualno ako se nešto desi i račun treba pokazati u papirnatom obliku lako se isprinta, mada ja to uredno riješim slanjem digitalne datoteke na mail.

 

Ovi isprintani na termalnim printerima su ionako za vraga, danas je ok sutra ga više nema. 
Tako da ja to sve poskeniram, ubacim u komp i sve 5.

 

Ti dobiješ e-račun i onda ga printaš? Zašto?

 

Račune ti možeš čuvati zauvijek, možeš i oporučno ostaviti nasljednicima, nitko ti ne brani, samo je pitanje zašto bi tako nešto radio. Račune čuvaš dok imaju nekakvu funkciju, bilo to radi jamstva ili kao potvrda da si nešto platio i u tom slučaju je potpuno svejedno čuvaš li ih u digitalnom obliku ili papirnatom.

 

 Boldano - ti brkaš račune za kupljeni frižider s računima za komunalije, telefon, struju... Ove prve čuvaš dok postoji jamstvo, a ove druge zauvijek. Nisi valjda mislio da ja čuvam račun od usisivača za prašinu kupljenog tko zna kada?

 

Za ove druge račune me je život naučio da ono što je na papiru najčešće postaje i jedinim primjerkom.

 

Računi za komunalije se čuvaju zauvijek, što god tebi netko rekao. To znaju oni kojima je netko sjeo na račun u banci zbog ovrhe, a oni više nisu imali dokaz da su nešto platili jer su vjerovali da im netko nakon 10 godina više ne može ništa napraviti. Da, računi mogu stići na naplatu kroz ovrhu i nakon 10 godina (https://www.24sata.hr/potrosac/bez-zastare-moguce-je-ovrhu-pokrenuti-i-nakon-10-godina-419245), što se nekima dogodilo. I što ćeš onda? HDD ti je prdnuo ili si ga prodao, nemaš pojma gdje su ti fileovi od prije 10 godina, bilo ti je glupo to čuvati jer si negdje nešto načuo o zastari i sl.


Da, računi ostavljeni nasljednicima su spašavali ljude da ne ostanu bez stana ili kuće.

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...

 

 Boldano - ti brkaš račune za kupljeni frižider s računima za komunalije, telefon, struju... Ove prve čuvaš dok postoji jamstvo, a ove druge zauvijek. Nisi valjda mislio da ja čuvam račun od usisivača za prašinu kupljenog tko zna kada?

 

Za ove druge račune me je život naučio da ono što je na papiru najčešće postaje i jedinim primjerkom.

 

Računi za komunalije se čuvaju zauvijek, što god tebi netko rekao. To znaju oni kojima je netko sjeo na račun u banci zbog ovrhe, a oni više nisu imali dokaz da su nešto platili jer su vjerovali da im netko nakon 10 godina više ne može ništa napraviti. Da, računi mogu stići na naplatu kroz ovrhu i nakon 10 godina (https://www.24sata.hr/potrosac/bez-zastare-moguce-je-ovrhu-pokrenuti-i-nakon-10-godina-419245), što se nekima dogodilo. I što ćeš onda? HDD ti je prdnuo ili si ga prodao, nemaš pojma gdje su ti fileovi od prije 10 godina, bilo ti je glupo to čuvati jer si negdje nešto načuo o zastari i sl.


Da, računi ostavljeni nasljednicima su spašavali ljude da ne ostanu bez stana ili kuće.

To je vrijedilo u prošlim vremenima, danas je ipak malo drugačija situacija pa nema potrebe i dalje se držati tih starih metoda.

 

Račune za komunalije, telefon, struju, čistoću plaćam preko internet bankarstva pa tamo imam dokaz da je plaćeno. Nadalje gotovo svi ti servisi imaju danas svoje aplikacije u kojima se u svakom trenu može vidjeti stanje i mogući dug, pa se po potrebi i to može pohraniti, naravno u digitalnom obliku. Za komunalije znam da nema zastare jer svaku uplatu bilježe kao uplatu za najstariji dospjeli račun, ali to riješim tako da mi mailom jednom godišnje pošalju moju karticu.

 

HDD može prdnuti nije problem sve se backupira online i offline.

 

Po pitanju ovrhe taj naslov malo vodi u krivi smjer, naime ovrhu je moguće pokrenuti i nakon 10 godina ukoliko je zahtjev podnesen u zakonskom roku, to su situacije gdje je ovrhovoditelj podnio zahtjev, a onda je rješenje stajalo godinama na sudu, bilo je situacija gdje bi se javili sa suda i nakon 10-15 godina. To se dešavalo u prošlosti i mislim da se zadnjim promjenama ovršnog zakona više neće ponavljati, ali nikad se ne zna.

 

U svakom slučaju papir je prošlost i sa novim digitalnim uslugama i servisima se možemo osigurati da nam se ne desi da netko jednog dana javi da nešto nismo platili.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice