Tužili smo Tele2 zaključana tema

poruka: 276
|
čitano: 75.720
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Tužili smo Tele2

Nazovi uslugu 200GB interneta za slanje Email-ova.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
Antoniio22 kaže...
Pa jedini tko je uveo proizvoljni kriterij si ti. Neograničeno nikada nije bilo niti će biti vezano uz brzinu, bila ona 1 ili 1000Mbps. Neograničeno je vezano jedino uz to da nemaš količinski limit koji možeš skinuti, pa ti nakon toga usluga ne radi.

Kolega, nemoj se truditi. Neki ovdje kao da su s Marsa pali. Prije pisanja gluposti treba se prvo educirati, ali i sam vidiš da pojedinci to nisu u stanju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 0:37 (Marko :D).
9 godina
neaktivan
offline
Tužili smo Tele2

Tele 2 promijeni uvjete-otkaz ugovora bez penala.

A1 promijeni uvjete-otkaz bez penala.

I tak nastavi krug. 

Marketing. Ne nazoves nesto neograniceni Internet i onda ga ogranicis na 200gb. 

Naravno uvijek postoji ono ako ti se ne svida nemoj koristiti,danas je Internet potreban u neku ruku. Navedi primjer. Lagano je.

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2

A1 nije nikakav problem ugovor, jel nitko normalan ugovor nije niti uzeo budući da je cijena ista. Ali oni zato imaju ovu formu s routerom.

6 godina
offline
Tužili smo Tele2

Poanta je da 200 gb mjesečno nije dovoljno za normalno korištenje interneta (i ne, chat i surfanje nisu jedine stvari koje spadaju pod normalno korištenje interneta) i ako imate više ukućana ta se cifra brzo dostigne. Nakon toga brzina koju daju ne osigurava normalno korištenje interneta. Ako ćemo reći minimalno/jedva upotrebljivo korištenje interneta onda ok. Ali normalno nije nikako.

Da su bar stavili kao HT, imaš određeni broj gigabajta te se nakon toga može dodatno nadoplatiti kako bi se moglo nastaviti koristiti po punoj brzini.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 2:26 (love2ml86).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
Antoniio22 kaže...
Pa jedini tko je uveo proizvoljni kriterij si ti. Neograničeno nikada nije bilo niti će biti vezano uz brzinu, bila ona 1 ili 1000Mbps. Neograničeno je vezano jedino uz to da nemaš količinski limit koji možeš skinuti, pa ti nakon toga usluga ne radi.

A da? A daj mi reci onda, zašto se smanjenje brzine aktivira nakon potrošenih 200 GB prometa? Da bi se ograničila brzina? Ili da bi se ograničila količina prometa?

 

Pa usluga ti niti ne radi ako ugovaraš brzinu s kojom možeš gledati film sa ženom u fullHD (da sad ne pretjerujemo s 2k) dok klinci istovremeno gledaju crtiće u fullHD, a onda odjednom dođeš na brzinu pri kojoj morate izvlačiti šibice hoće li jedan od vas gledati nešto u 360p na 4k televizoru ili surfat netom ili provjeravati mail ili... 

Gledam te!
15 godina
odjavljen
offline
Tužili smo Tele2

Neograničen internet znači neograničen internet. I ograničenje brzine i ograničenje prometa su ograničenja, te internet više nije neograničen. Naravno, to ne treba brkati s tehničkim ograničenjima same konekcije.

 

Ja sam s Tele2 isto imao jedno negativno iskustvo, za koje smatram da bi regulatori trebali reagirati - na pritužbe na probleme sa signalom i brzinom, dobio sam odgovor da sam uslugu slobodan koristiti na drugoj lokaciji. Takav odgovor nije prihvatljiv za uslugu koja se reklamira u prvom redu kao kućni internet. Zamisli da ti T-com kaže "ako ti je loša parica, preseli se".

 

Da, svjestan sam da mobilna tehnologija ima svoja ograničenja, ali prosječni korisnik toga nije svjestan, a operateri uslugu reklamiraju kao alternativu ADSL-u. Operater je taj koji bi trebao biti svjestan ograničenja, a ne korisnik.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
7 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Tužili smo Tele2


🤣
 
2 5 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Tužili smo Tele2
Antoniio22 kaže...
Pa jedini tko je uveo proizvoljni kriterij si ti. Neograničeno nikada nije bilo niti će biti vezano uz brzinu, bila ona 1 ili 1000Mbps. Neograničeno je vezano jedino uz to da nemaš količinski limit koji možeš skinuti, pa ti nakon toga usluga ne radi.

 Količinski limit imaš ograničenjem brzine.

12 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2

Znači ako operater nudi brzinu 150mbps i reklamira ga kao neograničeni internet, to što ja mogu u mjesec dana potrošiti samo 1.6TB nije neograničeni internet?

Ili ako gledamo optiku koja nudi brzine 500mbps i neograničeni internet, znači to što ja mogu potrošiti samo 5.4TB, nije neograničeni internet?

OH kako sam živio u zabludi cijeli moj život, moj život smisla nema...

3 godine
protjeran
offline
Re: Tužili smo Tele2
Nakon čitanja teme i dalje sam izgubljen. Što spasa pod neograničen internet? Ograničenje brzine nakon X bajtova je opet ograničen. Ili se ograničenje smatra kada nakon X bajtova se isti isključi?
Pararera
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
Sto je u zivotu neograniceno?

Ali, realno....

Sve ima neki svoj limit, uvjetovan bilo kojim faktorima
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 20:15 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
Pararera kaže...
Nakon čitanja teme i dalje sam izgubljen. Što spasa pod neograničen internet? Ograničenje brzine nakon X bajtova je opet ograničen. Ili se ograničenje smatra kada nakon X bajtova se isti isključi?

Normalno je da si izgubljen kada pojedinci šire dezinformacije. Dakle pod pojmom neograničen internet misli se na količinu podatkovnog prometa, a ne na brzinu. Brzina nikako ne može biti neograničena jer svaka tehnologija ima svoj limit. S druge strane, količina podatkovnog prometa može biti neograničena.

 

Ono što korisnika spriječava da koristi tu neograničenu količinu podatkovnog prometa je vrijeme. I s brzinom od 1 TB/s postoji vremenski limit, to jest, postoji određena količina koliko podataka možeš potrošiti u jednom danu, ali to i dalje ne znači da je podatkovna količina podataka ograničena. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 22:20 (Marko :D).
6 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
Marko :D kaže...
Pararera kaže...
Nakon čitanja teme i dalje sam izgubljen. Što spasa pod neograničen internet? Ograničenje brzine nakon X bajtova je opet ograničen. Ili se ograničenje smatra kada nakon X bajtova se isti isključi?

Normalno je da si izgubljen kada pojedinci šire dezinformacije. Dakle pod pojmom neograničen internet misli se na količinu podatkovnog prometa, a ne na brzinu. Brzina nikako ne može biti neograničena jer svaka tehnologija ima svoj limit. S druge strane, količina podatkovnog prometa može biti neograničena.

 

Ono što korisnika spriječava da koristi tu neograničenu količinu podatkovnog prometa je vrijeme. I s brzinom od 1 TB/s postoji vremenski limit, to jest, postoji određena količina koliko podataka možeš potrošiti u jednom danu, ali to i dalje ne znači da je podatkovna količina podataka ograničena. 

Nitko se normalan ne bi žalio da su smanjili internet na 30 ali oni su to stavili na 2. To ti je ograničen internet. Jasno je da oni pod neograničenim spominju brzinu a ne promet. Ali ako ti je ta brzina ograničena do te mjere da je normalnom korisniku taj internet sve samo ne upotrebljiv, onda ćeš se itekako žaliti.

13 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
love2ml86 kaže...
Marko :D kaže...
Pararera kaže...
Nakon čitanja teme i dalje sam izgubljen. Što spasa pod neograničen internet? Ograničenje brzine nakon X bajtova je opet ograničen. Ili se ograničenje smatra kada nakon X bajtova se isti isključi?

Normalno je da si izgubljen kada pojedinci šire dezinformacije. Dakle pod pojmom neograničen internet misli se na količinu podatkovnog prometa, a ne na brzinu. Brzina nikako ne može biti neograničena jer svaka tehnologija ima svoj limit. S druge strane, količina podatkovnog prometa može biti neograničena.

 

Ono što korisnika spriječava da koristi tu neograničenu količinu podatkovnog prometa je vrijeme. I s brzinom od 1 TB/s postoji vremenski limit, to jest, postoji određena količina koliko podataka možeš potrošiti u jednom danu, ali to i dalje ne znači da je podatkovna količina podataka ograničena. 

Nitko se normalan ne bi žalio da su smanjili internet na 30 ali oni su to stavili na 2. To ti je ograničen internet. Jasno je da oni pod neograničenim spominju brzinu a ne promet. Ali ako ti je ta brzina ograničena do te mjere da je normalnom korisniku taj internet sve samo ne upotrebljiv, onda ćeš se itekako žaliti.

Ne nije jasno. Idemo ispočetka; gdje se spominje neograničena brzina?

6 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
Marko :D kaže...
love2ml86 kaže...
Marko :D kaže...
Pararera kaže...
Nakon čitanja teme i dalje sam izgubljen. Što spasa pod neograničen internet? Ograničenje brzine nakon X bajtova je opet ograničen. Ili se ograničenje smatra kada nakon X bajtova se isti isključi?

Normalno je da si izgubljen kada pojedinci šire dezinformacije. Dakle pod pojmom neograničen internet misli se na količinu podatkovnog prometa, a ne na brzinu. Brzina nikako ne može biti neograničena jer svaka tehnologija ima svoj limit. S druge strane, količina podatkovnog prometa može biti neograničena.

 

Ono što korisnika spriječava da koristi tu neograničenu količinu podatkovnog prometa je vrijeme. I s brzinom od 1 TB/s postoji vremenski limit, to jest, postoji određena količina koliko podataka možeš potrošiti u jednom danu, ali to i dalje ne znači da je podatkovna količina podataka ograničena. 

Nitko se normalan ne bi žalio da su smanjili internet na 30 ali oni su to stavili na 2. To ti je ograničen internet. Jasno je da oni pod neograničenim spominju brzinu a ne promet. Ali ako ti je ta brzina ograničena do te mjere da je normalnom korisniku taj internet sve samo ne upotrebljiv, onda ćeš se itekako žaliti.

Ne nije jasno. Idemo ispočetka; gdje se spominje neograničena brzina?

Nigdje. I vidim da ti nije jasno. Promet je neograničen. Promet je irelevantan nakon 200 GB. 

8 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
Daj se odluči jer spominju ili ne. Prvo kažeš da spominju i da je to jasno, sad da ne spominju nigdje.
Neograničeno u internet svijetu i dalje znači i značilo je da nema gašenja interneta nakon N prometa. Nikad nije niti će imati veze s brzinom.
Na 2mbps se može surfati. Nećeš streamati niti skidati terabajte.
Ako ti je malo, zahvali onima koji su to radili i onemogućavali normalnu uslugu svima, zbog njih granica smanjenja brzine i je spuštena.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tužili smo Tele2
Antoniio22 kaže...
Daj se odluči jer spominju ili ne. Prvo kažeš da spominju i da je to jasno, sad da ne spominju nigdje.
Neograničeno u internet svijetu i dalje znači i značilo je da nema gašenja interneta nakon N prometa. Nikad nije niti će imati veze s brzinom.
Na 2mbps se može surfati. Nećeš streamati niti skidati terabajte.
Ako ti je malo, zahvali onima koji su to radili i onemogućavali normalnu uslugu svima, zbog njih granica smanjenja brzine i je spuštena.

 Hvala.

6 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
Antoniio22 kaže...
Na 2mbps se može surfati. Nećeš streamati niti skidati terabajte.
Ako ti je malo, zahvali onima koji su to radili i onemogućavali normalnu uslugu svima, zbog njih granica smanjenja brzine i je spuštena.

Imali su nekoliko opcija kako regulirati problem zagušenja interneta. Odabrali su jedan od najgorih, a da ne govorim što su to (ne)iskomunicirali kao da im korisnici nisu bitni. Mislim ono, jedan konkurent ti daje 1 TB dok ti drugi nudi povećanje po 100 GB za 30 kn ako netko prekorači.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Tužili smo Tele2
Marko :D kaže...

Normalno je da si izgubljen kada pojedinci šire dezinformacije. Dakle pod pojmom neograničen internet misli se na količinu podatkovnog prometa, a ne na brzinu.

Neograničen promet je neograničen promet, a neograničen internet je neograničen internet - i promet i brzina.

 

Marko :D kaže...

Brzina nikako ne može biti neograničena jer svaka tehnologija ima svoj limit. S druge strane, količina podatkovnog prometa može biti neograničena.

Jedno je tehnički limit brzine, a drugo je umjetno ograničenje koje operater uključuju ovisno o nekim kriterijima.

 

Marko :D kaže...

Ne nije jasno. Idemo ispočetka; gdje se spominje neograničena brzina?

Idemo ispočetka; gdje se spominje da se neograničen internet odnosi na promet?

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 7:44 (MrBlc).
3 godine
protjeran
offline
Re: Tužili smo Tele2
Po tome bi to bio ograničen net.
Naravno da brzina ne može bit beskonačna. Ograničena limitom same sebe ili umjetno ograničena nije isto.
Mislim da bi HAKOM trebao uvesti reda u pojmove da ne bude kod svakog drugačije.
Pararera
16 godina
offline
Tužili smo Tele2

Ma situacija je jasna svakome tko želi shvatiti:

- ograničenje brzine nije tehničke, nego administrativne naravi,

- brzina se ograničava nakon potrošene određene količine prometa (čime se efektivno ograničava količina prometa) i to ograničenje traje do kraja mjeseca (obračunskog razdoblja) potpuno neovisno o opterećenosti mreže, 

- da se zaista želi ograničiti brzina, a ne promet, to bi se radilo u trenucima zagušenja mreže, a ne nakon potrošene količine prometa i zatim bi se brzina ponovno dizala kada bi se broj korisnika na mreži smanjio. 

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 8:43 (Veliki Brat).
 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
EZY-E kaže...

Ful me zanima razvoj situacije, keep us updated!

 Hocu, ali ne ulazim u ovu raspravu jer je izgubila poantu, tužba nije bila zbog prometa koliko zbog toga što nismo dobili opciju uredno prekinuti poslovanje bez gubitka s naše strane.

 

Ne plaćamo ni ostale račune, neka to sve ide na sud jer ne plaćamo promet koji više ne koristimo, sve je maknuto i ne koristi se ništa od tele2, ali kako oni to ne žele nazad neka to sve sud odluči.

13 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
MrBlc kaže...
Marko :D kaže...

Normalno je da si izgubljen kada pojedinci šire dezinformacije. Dakle pod pojmom neograničen internet misli se na količinu podatkovnog prometa, a ne na brzinu.

Neograničen promet je neograničen promet, a neograničen internet je neograničen internet - i promet i brzina.

Ponovno—krivo. Objasni mi na koji način brzina može biti neograničena.

 

MrBlc kaže...
Marko :D kaže...

Brzina nikako ne može biti neograničena jer svaka tehnologija ima svoj limit. S druge strane, količina podatkovnog prometa može biti neograničena.

Jedno je tehnički limit brzine, a drugo je umjetno ograničenje koje operater uključuju ovisno o nekim kriterijima.

Limit je limit. I s tehničkim limitom od 1 TB/s internet je ograničen jer u jednom danu mogu preuzeti određenu količinu podataka.

 

MrBlc kaže...Marko :D kaže...

Ne nije jasno. Idemo ispočetka; gdje se spominje neograničena brzina?

Idemo ispočetka; gdje se spominje da se neograničen internet odnosi na promet?

Pa upravo u onome od čega bježite kao vrag od tamjana—uvjeti korištenja. Ne piše to samo u uvjetima Tele2; pogledaj si uvjete korištenja neograničenog interneta i kod A1 i HT-a, vidi što oni kažu; apsolutno isto. 

Ekipa se nije posvađala s mozgom da stave neograničenu brzinu jer se to tehnički ne može osigurati.

 

 

Dobro, a sada daj ti meni dokaz gdje piše da neograničen internet znači i neograničena brzina. Bez tog, glavnog dokaza, dalje nemamo o čemu dalje raspravljati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 10:43 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
Pararera kaže...
Po tome bi to bio ograničen net.
Naravno da brzina ne može bit beskonačna. Ograničena limitom same sebe ili umjetno ograničena nije isto.
Mislim da bi HAKOM trebao uvesti reda u pojmove da ne bude kod svakog drugačije.

 -hakom šuti o organizira domjenke.. kao izuzetak je ako da odgovor na precizno konstruirano-ograničeno pitanje tipa da-ne na našto kao ima li operater parvo izmjene cjenika ili ponude paketa, da ima. .. no nema pravo mijenjati postojeće ugovore koji imaju rok kao što nema pravo promijeniti na štetu korisnika (suprotno, sniziti cijenu ili povećati brzinu može, regulirano zakonom kao izuzetak za koji nije nužan novi ugovor jer je u korist korisnika). .. to je hakom i lobi-interesi .. tek kad se nešto promjeni možemo očekivati da se ponaša kao pravi regulator, da tumači-provodi zakone i da kažnjava operatere.

 

Marko :D kaže...
MrBlc kaže...
Marko :D kaže...

Normalno je da si izgubljen kada pojedinci šire dezinformacije. Dakle pod pojmom neograničen internet misli se na količinu podatkovnog prometa, a ne na brzinu.

Neograničen promet je neograničen promet, a neograničen internet je neograničen internet - i promet i brzina.

Ponovno—krivo. Objasni mi na koji način brzina može biti neograničena.

 

MrBlc kaže...
Marko :D kaže...

Brzina nikako ne može biti neograničena jer svaka tehnologija ima svoj limit. S druge strane, količina podatkovnog prometa može biti neograničena.

Jedno je tehnički limit brzine, a drugo je umjetno ograničenje koje operater uključuju ovisno o nekim kriterijima.

Limit je limit. I s tehničkim limitom od 1 TB/s internet je ograničen jer u jednom danu mogu preuzeti određenu količinu podataka.

 

MrBlc kaže...Marko :D kaže...

Ne nije jasno. Idemo ispočetka; gdje se spominje neograničena brzina?

Idemo ispočetka; gdje se spominje da se neograničen internet odnosi na promet?

Pa upravo u onome od čega bježite kao vrag od tamjana—uvjeti korištenja. Ne piše to samo u uvjetima Tele2; pogledaj si uvjete korištenja neograničenog interneta i kod A1 i HT-a, vidi što oni kažu; apsolutno isto. 

Ekipa se nije posvađala s mozgom da stave neograničenu brzinu jer se to tehnički ne može osigurati.

 

 

Dobro, a sada daj ti meni dokaz gdje piše da neograničen internet znači i neograničena brzina. Bez tog, glavnog dokaza, dalje nemamo o čemu dalje raspravljati.

 -prije više godina, eu, .. nema više zavaravajućih flat-neograničenih naziva u paketu koji ima neko ograničenje, zabranjeno-kažnjivo, zakon.

-opći uvjeti operatera nisu zakon i nevažni dok istovremeno moraju biti u skladu sa zakonom inaće je nevažeće što god da napišu ili koju formulaciju koriste. Ne pozivaj se na opće uvjete, dok su dijelovi prepisani iz zakona tj jedino se pozivaj na zakon + ako ti općim uvjetima kao korisniku operater nešto da, npr jamstvo.. može dati, ne može oduzeti i nije iznad nego ispod zakona, dok je naprotiv ugovor iznad svega tj ugovor=zakon po pravnoj snazi u odnosu dvaju sporazumnih strana ugovora (osim ako su stavke suprotne zakonu, tad je ništetan, tad nije ugovor nego komad papira dok se podrazumijeva da je ugovor važeći i time u skaldu sa zakonom, kao npr stari postojeći i važeći ugovor korisnika i operatera na npr 24mj.

 

-ograničenja.. jedno je prirodno, fizičko, tehnološko, npr gbe-mreža 1000mbps ili fast-100mbsp i tad preko te mreže ne možeš brže jer je to ograničenje tehnologije-mogućnosit, kao i wlan ili g3-4-5 lte brzina.

-sasvim nešto drugo je kad po istoj infrastrukturi npr parica-bakar/coax/optika uzmeš neki paket brzine, npr 10 ili 20 ili 70 ili 100mbps.. tad plaćaš brzinu, tj to je ograničenje brzine ovisno o izabranom paketu dok je moguće na istoj liniji možda i veća brzina ali je nećeš dobiti đabe, dok je na adsl recimo 16 moguće ali može biti i manje zbog kvalitete-opterećenja tj može biti do 70% nominalne brzine, kaže zakon-hakom.

-to je tad konkretno oraničenje opratrea, ne mogućnosti nego tarife i ako platiš skuplju-bržu dobiješ, moraš dobiti tj operater tad mora isporučiti ugovoreno ili kazna (nakon 15 dana 10kn sat).

-drugo moguće ograničenje paketa-tarife je promet, flat ili po gb..

-tarife koje imaju neko od tih operaterovih ograničenja ne smiju u nazivu imati riječ neograničeno-flat.. zakon.

-tarifa se zvala neograničena, bila je neograničena, sad operater mijenja u nazovimo 200gb tarifu a to je promjena paketa-tarife tj kršenje ugovora koji postoji i koji bi trebao vrijediti do isteka kad korisnik opet može izabrati neki paket i cijenu. Ako operater prije tog želi promjenu tad ga treba kazniti, jer krši ugovor, jednako kao što korisnik plaća penale koj jednakog raskida.

 

-jedini problem .. tumačenje, tj zakon se odnosi na fixne linije jer su mobilne prije bile daleko sporije + problem odašiljača i korisnika kad se ne može garantirati opterećenje-promet, nešto što je stvar mobilnosti.. i tako mobilna mreža nema iste zakonske obveze kao npr 70% nominalne brzine paketa tj korisnik tad ovisi o opterećenju odašiljača kao i udaljenost-smetnje-signal.. i to je ok jer je to tad teh.ograničenje.. a ovi ga koriste-zloupotrebom za ovakav raskid ugovora-tarife koja ako platiš ide, ako ne platiš ne.. tj prislilna promjena paketa a to nije stvar ni mogućnosti-tehnologije ni zakona tj je toliko da ih treba kazniti, no hakom šuti.. + kao što su se mediji izjednačili digitalizacijom, jednako je s operaterima ili načinima prijenosa kao fixna-coax .. i lte mreža, no zakon-regulativa naravno kasni za postojećim stanjem tako da će tek kroz neko vrijeme hakom možda proširiti isto pravilo na mobilne.. i tad će oni morati ispuniti ugovoreno, dok sad ovako rade što žele.. tj da je ograničenje brzine stvar mogućnosti ne bi bilo problema (pravnog) dok je to upravo slučaj.. tj kršenje ugovorenog.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 12:19 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tužili smo Tele2
Marko :D kaže...

Ponovno—krivo. Objasni mi na koji način brzina može biti neograničena.

Već objasnio - ne može biti apsolutno neograničena, ali može biti ograničena tehnološkim ograničenjem ili ograničena administrativnim ograničenjem. To nije ista stvar.

 

Marko :D kaže...

Limit je limit. I s tehničkim limitom od 1 TB/s internet je ograničen jer u jednom danu mogu preuzeti određenu količinu podataka.

Ja ne guram tu tezu o ograničenoj količini podataka koja je posljedica limita brzine, tako da na krivo stablo laješ.

 

Marko :D kaže...

Pa upravo u onome od čega bježite kao vrag od tamjana—uvjeti korištenja. Ne piše to samo u uvjetima Tele2; pogledaj si uvjete korištenja neograničenog interneta i kod A1 i HT-a, vidi što oni kažu; apsolutno isto. 

Ekipa se nije posvađala s mozgom da stave neograničenu brzinu jer se to tehnički ne može osigurati.

Upravo u tome i jest stvar - reklamira se kao neograničeno, a uvjeti korištenja kažu drugačije. Druga stvar je što ti sad navodiš nove uvjete korištenja, ali radi se o starom korisniku koji je doveden u zabludu dok su vrijedili drugačiji uvjeti, ali i drugačija reklama, te mu je time, unatoč raskidu ugovora bez penala uzrokovan trošak jer je morao kupiti uređaj (router) koji mu bez korištenja usluge nije potreban.

 

Marko :D kaže...

Dobro, a sada daj ti meni dokaz gdje piše da neograničen internet znači i neograničena brzina. Bez tog, glavnog dokaza, dalje nemamo o čemu dalje raspravljati.

Okrećeš pilu naopako.

 

Internet konekcija ima tri glavne karakteristike:

- brzina

- promet

- ping

 

Brzina i ping mogu biti ograničeni tehnološkim ograničenjima, a mogu biti ograničena i administrativno prema ugovorenoj usluzi (srećom, za ping se to nikad ne prakticira), dok promet može biti ograničen ili samom dostupnom brzinom (bez obzira bila ona ograničena administrativno ili tehnološki) ili administrativno prema dogovorenoj usluzi.

 

Ako operater nešto reklamira kao neograničeno, onda je on taj koji je dužan osigurati, u slučaju postojanja bilo kakvih ograničenja, da su ta ograničenja jasna korisniku. Ako se radi o tehnološkim ograničenjima, onda je jedna stavka u uvjetima korištenja dovoljno pokriće. Međutim, ako se radi o bilo kakvim administrativnim ograničenjima, sama konekcija nije neograničena, već su određeni parametri neograničeni ili uvjetno neograničeni, dok su drugi ograničeni. Reklamiranje takve usluge kao neograničene, bez jasnog navođenja što je točno neograničeno i/ili konkretnih ograničenja na samoj reklami je zavaravanjuće oglašavanje. U slučaju takve tužbe, tužitelj je taj koji dokazuje da stvari nisu onakvima kakvima su predstavljene (postoji ograničenje, što u ovom slučaju nije sporno), a tuženi se brani tako da dokazuje da bi prosječni korisnik trebao znati za to ograničenje (što za tehničko ograničenje vrijedi, a za administrativno ne vrijedi ako nije jasno istaknuto na samoj reklami).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
protjeran
offline
Re: Tužili smo Tele2
Ograničenje je tehničke naravi. Uveli su ga jer nemaju infrastrukturu koja može izdržati sav promet
Pararera
15 godina
offline
Re: Tužili smo Tele2
Pararera kaže...
Ograničenje je tehničke naravi. Uveli su ga jer nemaju infrastrukturu koja može izdržati sav promet

 -ne, uveli su ga isključivo iz interesa, dok teh. može, tj tad to ne bi bila izmjena nego bi ovisio o brzini koja je dostupna.

-a podsjetnik, promjena vlasnika je recimo objašnjenje zašto sad nešto mijenjaju.

-realno miejnjaju tarifu-paket flat na 200.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
odjavljen
offline
Tužili smo Tele2

Nisam siguran zašto su svi toliko fokusirani na pojam neograničeno kad je (koliko sam shvatio) temelj tužbe da tužitelj smatra da ima pravo nastaviti plaćati uređaj/e na rate, a Tele2 je na to odgovorio tražeći preostali iznos odmah. Ima li neke povratne informacije oko toga? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 12:44 (footballer).
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tužili smo Tele2
Pararera kaže...
Ograničenje je tehničke naravi. Uveli su ga jer nemaju infrastrukturu koja može izdržati sav promet

Ograničenje bi bilo tehničke naravi kad bi se primjenjivalo u onom vremenu i onom intezitetu koji je potreban da bi se održao integritet mreže, i to kao iznimna, a ne redovna mjera. "nama se ne ulaže" nije tehničko ograničenje, dok "trenutno traje peak koji ne možemo zadovoljiti, a javlja se par puta mjesečno" može proći pod tehnički razlog.

 

footballer kaže...

Nisam siguran zašto su svi toliko fokusirani na pojam neograničeno kad je (koliko sam shvatio) temelj tužbe da tužitelj smatra da ima pravo nastaviti plaćati uređaj/e na rate, a Tele2 je na to odgovorio tražeći preostali iznos odmah. Ima li neke povratne informacije oko toga? 

Jedna teza iz tužbe je otplata konzole na rate, a druga je raskid ugovora za prodaju routera koji korisniku više nije potreban, a kupio ga je jer je bio doveden u zabludu u vezi mogućnosti korištenja usluge.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice