Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.556
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
dado16 kaže...
JohnMatrix kaže...

Danas sam aktivirao opciju internet dan i na speedtestu brzina downloada se vratila sa 130mbita na 75mbit.Slike u prilogu.

 

 

 to pokusavam ja ovoj ludoj paprici objasnit al ne konta on...ja imam i bonove i pretplatu od zene, na bonovima 75 mbps, dok na pretplati ide do 150 mbps...cim se ukljuci opcija internet dan automatski su drugaciji uvjeti brzine

 

 i da li je to 150 mbps? nije.... i meni je optika bila 200 mbps pa je isla 220 mbps

battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
zelenapaprika kaže...

JohnMatrix kaže...

Danas sam aktivirao opciju internet dan i na speedtestu brzina downloada se vratila sa 130mbita na 75mbit.Slike u prilogu.

 

 

 to pokusavam ja ovoj ludoj paprici objasnit al ne konta on...ja imam i bonove i pretplatu od zene, na bonovima 75 mbps, dok na pretplati ide do 150 mbps...cim se ukljuci opcija internet dan automatski su drugaciji uvjeti brzine

 

 i da li je to 150 mbps? nije.... i meni je optika bila 200 mbps pa je isla 220 mbps

Nitko nije spomenuo 150 Mbps. U dvije poruke vas dvojica tvrdoglavo tvrdite kako je maksimum 75 Mbps u Internet dan opciji na HT-u. Evo dokaza da nije. I zašto sad ti meni spominješ 150? Potom ćeš napisati 500, 1000...

Niste u pravu i bok. Sve sam vam napisao crno na bijelom i dao dokaz. Ali vi se ne date krsiti. Priznaj da ne znaš i plati rundu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 20:45 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
to sto si uhvatio na 1 sec 80 mbps, vau.....
battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
to sto si uhvatio na 1 sec 80 mbps, vau.....

 Nije na 1 sekundu. Može to i bolje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 20:54 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koja je fora s ovom brzinom. Na speedtestu mi je brzina mrak, a kad želim nešto skinut brzina je ispod 1 mb?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
najvjerojatnije je do servera gdje skidas, ili je losa konekcija izmedu tog servera i tele2
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ili daju najveći prioritet speedtest a ostalo throttlaju kao što sam već i sam zamjetio na mnogim lokacijama, firmama i slično..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Meni na torrentu i steamu uobicajeno bude bolja brzina nego na speedtestu, jedino sto sam primjetio sporije brzine na ftp lokacijama
battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
najvjerojatnije je do servera gdje skidas, ili je losa konekcija izmedu tog servera i tele2

 Sad je nešto bolje, možda provider ima neke teškoće na serveru. Jel moguće da tele2 ima limit, makar u zadnje vrijeme sam napravio skroz malo prometa?

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zeppelin Graf kaže...

Koja je fora s ovom brzinom. Na speedtestu mi je brzina mrak, a kad želim nešto skinut brzina je ispod 1 mb?

Izmjeri na fast.com.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
Zeppelin Graf kaže...

Koja je fora s ovom brzinom. Na speedtestu mi je brzina mrak, a kad želim nešto skinut brzina je ispod 1 mb?

Izmjeri na fast.com.

 Ma ne kužim fakat.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kako ne kužiš? Dva su moguća razloga zašto ti se sporo preuzimaju datoteke;

 

1. skidaš datoteke s usporenog, udaljenog poslužitelja ili torrent s premalo seedera, te ogromnim brojem leechera

2. A1 throttla brzinu interneta, ali alatima za provjeru internetske brzine daje prioritet

 

Throttlanje internetske veze se može vrlo lako provjeriti; pokreni skidanje Ubuntu ISO datoteke preko torrenta i prati brzinu. Brzina bi trebala odgovarati ili biti približna onoj koju pokazuju alati za provjeru internetske brzine.

 

Ako brzina odgovara prethodno izmjerenoj, radi se o prvom razlogu.

Ako brzina ne odgovara prethodno izmjerenoj, radi se o drugom razlogu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 11:32 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Kako ne kužiš? Dva su moguća razloga zašto ti se sporo preuzimaju datoteke;

 

1. skidaš datoteke s usporenog, udaljenog poslužitelja ili torrent s premalo seedera, te ogromnim brojem leechera

2. A1 throttla brzinu interneta, ali alatima za provjeru internetske brzine daje prioritet

 

Throttlanje internetske veze se može vrlo lako provjeriti; pokreni skidanje Ubuntu ISO datoteke preko torrenta i prati brzinu. Brzina bi trebala odgovarati ili biti približna onoj koju pokazuju alati za provjeru internetske brzine.

 

Ako brzina odgovara prethodno izmjerenoj, radi se o prvom razlogu.

Ako brzina ne odgovara prethodno izmjerenoj, radi se o drugom razlogu.

 Ma da ok. Torrent je dobar i ima 1500 seedera i 300 leechera. Ono kaj želim reći da su ogromne razlike speedtesta i realne brzine kad nešto skidas, što je zapravo bezveze. Gledam youtube i 4k mi se load-a brutalno brzo, sto znači da je brzina tu, a kod torrenta il nečeg bez obzira što je dobar ide dosta sporije.

 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

-ne razumiješ kako radi mreža, računala, interenet-sve.

-moguća brzina je jedno, prosječna nešto drugo npr auto, možeš na tren voziti 200kmh ali prosjek je ispod 100, to je razlika testa i konstantnog rada jer test samo u par sekundi izmjeri brzinu kao što cesta može u nekom trenu biti prazna pa stisneš gas, no kad je gužva čekaš i voziš u koloni. Slično-isto..

+ neznanje, kako podesiti računalo, os, kako podesiti torrent i sl. pa početnici koriste defaultne postavke i npr neograničeni upload tj tad možda više služiš kao seeder-upload koji ubije ukupnu brzinu + broj veza koji mrežna oprema može hendlati.. tj kao gužva na cesti, gužva iz suprotnog smejra, semafori itd opet usporedivo i objašnjivo tj normalno-očekivano.

+ ostatak računala, pa tako nije sporedno koliko je jako-brzo, koji antivirus (ili smeće-malware).. tj dok je inrernet sporiji možeš zanemariti npr brzinu hdd-storagea za download, ali kad je brz tad i to postane usko grlo, tj mogu skidati brže nego npr neki usb stikić snima i tad je usko grlo stikić .. kao za obično kopiranje i mada ti mreža može dozvoliti veću brzinu nećeš proći iznad brzine koju može računalo a tad je važno i koliko slobodnog rama imaš tj što sve radi u pozadini tj svi raspoloživi resursi .. opet kao s autom, kakve imaš gume i moraš li stati na benzisku po gorivo.

 

-tisuće razloga-objašnjenja, dok je moguća brzina samo to i test je u nekoj sekudni obavljen dok prosječan dl traje minute-sate i ovisiš o opterećenju mreže, operatera, interno ukućani-uređaji kao mobitel itd.. dok se na mobilnoj mreži stanje stalno mijenja i ti si samo jedan od korisnika (na žici nema te razlike tj kuća je kuća, broj linija u kvartu do centrale je stalan osim kad se spoji novi objekt-zgrada-korisnik.. pa time i opterećenje prema centrali dok na mobilnoj može biti jedan korisnik ili tisuće svake sekunde drugačije.. kao na cesti gužva).

 

-speedtest ti služi samo za provjeru moguće brzine tj ako si oko predviđenog-max tad je sve ok dok stvarnu brzinu možeš imati samo kad su svi ostali uvjeti odgovarajući, promjenjivi tj provjeriš ono što ovisi o tebi, tvojoj-korisničkoj strani, npr imaš li pravilno podešen pc-os-soft-app-torrent, malware, preagresivan antivirus-firewall itd. .. tj ako ne nađeš uzrok ne mora ni biti u tvom računalu ili mobitelu, može biti netko od ukućana na liniji, može biti izvan kuće-centrala.. i tad ne možeš ništa + sam server s kojeg skidaš neki sadržaj kao i torrent .. stalno se mijenja stanje-situacijja, kao u prometu :) ... tj oboje je promet, cestom-mrežom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 14:26 (ihush).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li je nekome još postao dostupan RCS ili samo meni?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel prekinuo tko ugovor za pokucni? koliko su vam.naplatili penale? imam jos oko 10 mjeseci za otplatiti. Proveli su mi optiku danas, a tele2 pokucni me zajebava vec dugo vremena.

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Plaćaš onoliko koliko ti je ostalo mjesečnih naknada do kraja ugovorne obveze + rate za uređaj (ako si ga uzeo). Nazovi službu za korisnike i traži ih da ti izračunaju koliko bi te koštao raskid ugovora.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 19:51 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Plaćaš onoliko koliko ti je ostalo mjesečnih naknada do kraja ugovorne obveze + rate za uređaj (ako si ga uzeo). Nazovi službu za korisnike i traži ih da ti izračunaju koliko bi te koštao raskid ugovora.

 Jesi siguran ili? Jer pitao sam ih na fejsu to i nisu mi znali reci vec su me uputili da posaljem zahtjev za izracun naknada u slucaju prekida ugovora..

Da je jednostavno tako kao sto ti kazes onda bi mi to znali i na fejsu reci?

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...
Marko :D kaže...

Plaćaš onoliko koliko ti je ostalo mjesečnih naknada do kraja ugovorne obveze + rate za uređaj (ako si ga uzeo). Nazovi službu za korisnike i traži ih da ti izračunaju koliko bi te koštao raskid ugovora.

 Jesi siguran ili? Jer pitao sam ih na fejsu to i nisu mi znali reci vec su me uputili da posaljem zahtjev za izracun naknada u slucaju prekida ugovora..

Da je jednostavno tako kao sto ti kazes onda bi mi to znali i na fejsu reci?

Što je to ugovor s obveznim trajanjem?

Korisnici u pravilu s operatorom potpisuju ugovor na neodređeno vrijeme, ali na određeno razdoblje obveznog trajanja (tzv. ugovorna obveza) koje može trajati najviše 24 mjeseca. Obzirom da korisnik sklapanjem ugovora uz obvezno razdoblje trajanja obično dobiva određene pogodnosti u vidu popusta na cijenu usluge ili uređaja, korisnik je u slučaju raskida ugovora prije isteka obveznog razdoblja trajanja obvezan platiti odgovarajuću naknadu koja je jednaka mjesečnoj naknadi za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora, ili naknadi u visini popusta na proizvode i usluge koje je korisnik ostvario ako je plaćanje iste povoljnije za korisnika. Naglašavamo kako ugovor ne prestaje istekom razdoblja obveznog trajanja istog nego ga korisnik tada može raskinuti bez obveze plaćanja naknade za prijevremeni raskid.

Mogu li ranije raskinuti ugovor sklopljen na određeno vremensko razdoblje?

Ugovor možete raskinuti u svakom trenutku. Međutim, bitno je naglasiti kako se uvjetima pretplatničkog ugovora može odrediti obveza da, u slučaju ako korisnik ugovor raskine ili je ugovor raskinut krivnjom korisnika prije isteka obveznog razdoblja trajanja ugovora, korisnik mora platiti naknadu za prijevremeni raskid koja je jednaka mjesečnoj naknadi za ostatak trajanja ugovora ili naknadi u visini ostvarenog popusta na proizvode i usluge ako je plaćanje te naknade povoljnije za korisnika.

 

➡ https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1362

 

Svejedno, ako te zanima kolike ćeš penale morati platiti, morat ćeš se obratiti Tele2 da ti naprave izračun.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 20:03 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
placas popust koji si dobio na preostale mj koje su ostali do kraja ugovorne obveze + ostatak rata od mobitela/uređaja ako si nest uzeo uz ugovor...stim da po novome navodno penali ne smiju biti veci od 1000kn ak prelazi 1000 onda je 1000
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bas sam sad provjerio, 8.5.2021. mi istjece ugovor, a 169 kn mi je rata s tim da imam 20 kn popusta pa mi svaki mjesec ispadne 149 kuna za platiti. Nemam nikakvih mobitela niti bilo sta drugo za otplacivati. 

Uglavnom poslao sam upit pa cemo vidjeti.

 

Znaci postavljaju vec tjedan dana zice neke po stupovima i nisam znao sta je tocno, kad ono optika. Neka dva covjeka idu ulicom od kuce do kuce kuda je prosla optika i navode ljude da kupe, tako sam i saznao da imam optiku sad. I kaze lik da nude neke mobitele s popustom za 200 kn koji se mogu prodat na njuskalu za 1000 kn pa da si tako mogu kompenzirat priievremeni prekid ugovora. Sta mislite o tome

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo odgovora. Znaci ne razumijem ovo bas, kako je tolika razlika, sigurno ima neka kvaka za ovu a opciju

https://ibb.co/WWmvHcv

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 11:36 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...

Znaci postavljaju vec tjedan dana zice neke po stupovima i nisam znao sta je tocno, kad ono optika. Neka dva covjeka idu ulicom od kuce do kuce kuda je prosla optika i navode ljude da kupe, tako sam i saznao da imam optiku sad. I kaze lik da nude neke mobitele s popustom za 200 kn koji se mogu prodat na njuskalu za 1000 kn pa da si tako mogu kompenzirat priievremeni prekid ugovora. Sta mislite o tome

Pusti što ljudi pričaju na ulici. Jesi li dobio ponudu od ISP-a za optički internet? Jesi li ih kontaktirao i pitao hoće li i kada biti dostupan optički internet na tvojoj lokaciji?

 

Nema smisla raskidati ugovor s Tele2 ako nisi dobio optiku, ne znaš hoće li ti uopće biti dostupna optika i kada. Kažem, pusti ljude što pričaju, zovi operatera. Ljudi su pričali da ćemo raditi od kuće za 8000€, pa se to nikada nije ostvarilo.

maxy0 kaže...

Evo odgovora. Znaci ne razumijem ovo bas, kako je tolika razlika, sigurno ima neka kvaka za ovu a opciju

https://ibb.co/WWmvHcv

Nikada nisam imao potrebu raskidati ugovor tijekom ugovorne obveze, pa ne znam da li je takva razlika normalna. Pogledaj cijeli dokument da nema nekih sitnih slova iako sumnjam da ima neka caka. 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
maxy0 kaže...

Znaci postavljaju vec tjedan dana zice neke po stupovima i nisam znao sta je tocno, kad ono optika. Neka dva covjeka idu ulicom od kuce do kuce kuda je prosla optika i navode ljude da kupe, tako sam i saznao da imam optiku sad. I kaze lik da nude neke mobitele s popustom za 200 kn koji se mogu prodat na njuskalu za 1000 kn pa da si tako mogu kompenzirat priievremeni prekid ugovora. Sta mislite o tome

Pusti što ljudi pričaju na ulici. Jesi li dobio ponudu od ISP-a za optički internet? Jesi li ih kontaktirao i pitao hoće li i kada biti dostupan optički internet na tvojoj lokaciji?

 

Nema smisla raskidati ugovor s Tele2 ako nisi dobio optiku, ne znaš hoće li ti uopće biti dostupna optika i kada. Kažem, pusti ljude što pričaju, zovi operatera. Ljudi su pričali da ćemo raditi od kuće za 8000€, pa se to nikada nije ostvarilo.

maxy0 kaže...

Evo odgovora. Znaci ne razumijem ovo bas, kako je tolika razlika, sigurno ima neka kvaka za ovu a opciju

https://ibb.co/WWmvHcv

Nikada nisam imao potrebu raskidati ugovor tijekom ugovorne obveze, pa ne znam da li je takva razlika normalna. Pogledaj cijeli dokument da nema nekih sitnih slova iako sumnjam da ima neka caka. 

 Pa postavili su optiku, ima na stupu 15 metara od kuce neki uredaj i nova žica, a ljudi na ulici su bili od tcoma djelatnici.. 

Kako mislis jel sam dobio ponudu od isp-a? To trebam nazvati sluzbu za korisnike pa pitati jel?

 

A za tele2 sam ih sad pitao na fejsu

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...

Pa postavili su optiku, ima na stupu 15 metara od kuce neki uredaj i nova žica, a ljudi na ulici su bili od tcoma djelatnici.. 

Kako mislis jel sam dobio ponudu od isp-a? To trebam nazvati sluzbu za korisnike pa pitati jel?

Jesi li dobio poziv iz HT-a gdje su ti nudili usluge preko optičke infrastrukture? Radnike od HT-a si trebao pitati kada se očekuje puštanje usluge na tvojoj lokaciji preko optičke infrastrukture. Ne moraš ih zvat, možeš im poslati i mail. Govorim ti to jer je bilo slučajeva gdje su operateri proveli optiku, te se ista počela koristiti tek nekoliko mjeseci dana nakon instalacije.

 

Ako si zadovoljan izračunom, raskineš ugovor i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 12:08 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...
Marko :D kaže...
maxy0 kaže...

Znaci postavljaju vec tjedan dana zice neke po stupovima i nisam znao sta je tocno, kad ono optika. Neka dva covjeka idu ulicom od kuce do kuce kuda je prosla optika i navode ljude da kupe, tako sam i saznao da imam optiku sad. I kaze lik da nude neke mobitele s popustom za 200 kn koji se mogu prodat na njuskalu za 1000 kn pa da si tako mogu kompenzirat priievremeni prekid ugovora. Sta mislite o tome

Pusti što ljudi pričaju na ulici. Jesi li dobio ponudu od ISP-a za optički internet? Jesi li ih kontaktirao i pitao hoće li i kada biti dostupan optički internet na tvojoj lokaciji?

 

Nema smisla raskidati ugovor s Tele2 ako nisi dobio optiku, ne znaš hoće li ti uopće biti dostupna optika i kada. Kažem, pusti ljude što pričaju, zovi operatera. Ljudi su pričali da ćemo raditi od kuće za 8000€, pa se to nikada nije ostvarilo.

maxy0 kaže...

Evo odgovora. Znaci ne razumijem ovo bas, kako je tolika razlika, sigurno ima neka kvaka za ovu a opciju

https://ibb.co/WWmvHcv

Nikada nisam imao potrebu raskidati ugovor tijekom ugovorne obveze, pa ne znam da li je takva razlika normalna. Pogledaj cijeli dokument da nema nekih sitnih slova iako sumnjam da ima neka caka. 

 Pa postavili su optiku, ima na stupu 15 metara od kuce neki uredaj i nova žica, a ljudi na ulici su bili od tcoma djelatnici.. 

Kako mislis jel sam dobio ponudu od isp-a? To trebam nazvati sluzbu za korisnike pa pitati jel?

 

A za tele2 sam ih sad pitao na fejsu

 Morao bi nazvati operatera da vidiš kad će optika biti puštena u funkciju. To što su monteri postavili žice u tvojoj ulici (ako su gotovi) ne znači puno jer se optika uvodi po blokovima, a ti blokovi imaju po nekoliko desetaka ulica. Osim ako živiš u nekoj ogromnoj zgradurini. Ono što operateri obično rade je da pri kraju posla pošalju svoje prodajne agente s kojima se katkad možeš dogovoriti i za neku povoljniju cijenu, a onda ti oni odrade i postupak ukidanja/prelaska sa starog operatera na njih. Dodatno, moguće je da ti u "paketu prelaska" ponude i otkup ugovorne obaveze. No ovakva procedura ti je jedina opcija da nemaš prekid u usluzi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 12:25 (BMT).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...

Evo odgovora. Znaci ne razumijem ovo bas, kako je tolika razlika, sigurno ima neka kvaka za ovu a opciju

https://ibb.co/WWmvHcv

 Sve je jasno. Nekada je postojala fiksna naknada po mjesecu koju si morao otplatiti telekomu za prijevremeni raskid. Šteta da više nemam taj screenshot HT-ovog Weba (kao primjer, da me sada pojedinci ne napadnu da se ovdje radi o Tele2), pa da ga mogu ovdje staviti. I taj mjesečni iznos bio je mali.

 

Onda su se našli Balkanci koji su muljali (kupili bi sami ili bi nagovorili nekoga da kupi mobitel visoke cijene s popustom, pa bi ga prodali i tražili raskid ugovora za koju su plaćali puno manju naknadu nego da ih se tražilo da otplate mobitel do kraja) i dizali galamu da je to nepravedno itd.

Pa je država reagirala i sada imaš 2 varijante: otplatu uređaja do kraja i otplatu tarife do kraja. Odaberi jedno. I to je ispalo više od stare verzije, za mnoge.

 

I to su ti oni jasno napisali. A razlika je ogromna. 320 kuna nasuprot 1000+ kuna.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 13:23 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Nikada nisam imao potrebu raskidati ugovor tijekom ugovorne obveze, pa ne znam da li je takva razlika normalna. Pogledaj cijeli dokument da nema nekih sitnih slova iako sumnjam da ima neka caka. 

 To je već dugo poznato.

 

 

HAKOM: Nova korisnička prava i obveze operatora vrijede od 1. siječnja 2020.

 

"Informacije o uvjetima prijevremenog raskida ugovora - Operator je obvezan u svako vrijeme, bez odgode, a najkasnije u roku od dva radna dana i u zatraženom obliku dati korisniku informaciju o iznosu dugovanja u slučaju prijevremenog raskida ugovora te načinu uplate na način da krajnji korisnik dobije informaciju o ostvarenim popustima na proizvode i usluge, kao i mjesečnim naknadama za ostatak razdoblja obveznog trajanja pretplatničkog ugovora. Zahtjev krajnjeg korisnika može biti podnesen usmeno, pisanim ili elektroničkim putem, pri čemu informacija o iznosu dugovanja mora sadržavati datum izračuna te datum početka i kraja ugovorne obveze."

 

 

 

 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...
Marko :D kaže...
maxy0 kaže...

Znaci postavljaju vec tjedan dana zice neke po stupovima i nisam znao sta je tocno, kad ono optika. Neka dva covjeka idu ulicom od kuce do kuce kuda je prosla optika i navode ljude da kupe, tako sam i saznao da imam optiku sad. I kaze lik da nude neke mobitele s popustom za 200 kn koji se mogu prodat na njuskalu za 1000 kn pa da si tako mogu kompenzirat priievremeni prekid ugovora. Sta mislite o tome

Pusti što ljudi pričaju na ulici. Jesi li dobio ponudu od ISP-a za optički internet? Jesi li ih kontaktirao i pitao hoće li i kada biti dostupan optički internet na tvojoj lokaciji?

 

Nema smisla raskidati ugovor s Tele2 ako nisi dobio optiku, ne znaš hoće li ti uopće biti dostupna optika i kada. Kažem, pusti ljude što pričaju, zovi operatera. Ljudi su pričali da ćemo raditi od kuće za 8000€, pa se to nikada nije ostvarilo.

maxy0 kaže...

Evo odgovora. Znaci ne razumijem ovo bas, kako je tolika razlika, sigurno ima neka kvaka za ovu a opciju

https://ibb.co/WWmvHcv

Nikada nisam imao potrebu raskidati ugovor tijekom ugovorne obveze, pa ne znam da li je takva razlika normalna. Pogledaj cijeli dokument da nema nekih sitnih slova iako sumnjam da ima neka caka. 

 Pa postavili su optiku, ima na stupu 15 metara od kuce neki uredaj i nova žica, a ljudi na ulici su bili od tcoma djelatnici.. 

Kako mislis jel sam dobio ponudu od isp-a? To trebam nazvati sluzbu za korisnike pa pitati jel?

 

A za tele2 sam ih sad pitao na fejsu

 Dobro ti čovjek kaže. Prvo ishodi ponudu ISP-a koji stavlja optiku, sve to provjeri i razmisli, pa tek onda poduzimaj ili ne poduzimaj.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Zvao sam covjeka, prodajni predstavnik iz t-mobilea i kaze da je prosla optika i do moje kuce, da je promotivna akcija da je sve besplatno instaliranje opreme, 219kn 500 mbita brzina, i da ce kroz 2-3 tjedna doc tehnicari srediti to i odmah ide puna brzina. I jos mi nudi mobitel huawei y6 kao kompenzaciju zbog raskidanja ugovora s tele2, tj placa se 99 kn samo.

I jos ce me nazvati u ponedjeljak i doc mi doma da napravimo zahtjev za internet. Tu se nalaze jos koji tjedan, pa idu optiku u zapresic postavljati.

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 15:14 (maxy0).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice