Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.931
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
Meni nažalost i dalje 10mbps max :/
Ali zato me HT dobro zaintrigirao ovim brzinama.

 brzine koje su te zaintegrirale....  https://www.bug.hr/forum/topic/ope-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 20:23 (DDavorin).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
Meni nažalost i dalje 10mbps max :/
Ali zato me HT dobro zaintrigirao ovim brzinama.

 

ne kužim koja je poanta takve brzine ako imaš samo 100 gb po takvoj brzini. pa to je ništa. a ako ti je kojim slučajem 100 gb dovoljno onda ti ne treba tolika brzina, ma ni blizu. 

12 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
.
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
.

 

uff budi jako oprezan s time. oni ti napišu neograničen internet i to je tako, ALI samo 100 gb ti bude po maksimalnoj brzini, a kad to potrošiš ostatak ti bude ograničen na 4 mbit/s

12 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...
darkborg kaže...
.

 

uff budi jako oprezan s time. oni ti napišu neograničen internet i to je tako, ALI samo 100 gb ti bude po maksimalnoj brzini, a kad to potrošiš ostatak ti bude ograničen na 4 mbit/s

 iz uvjeta korištenja:

 

"U tarifni model Neograničena uključen je neograničen podatkovni promet po maksimalno dostupnoj brzini. Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva, tijekom korištenja podatkovnog prometa svim se korisnicima Neograničene tarife svaki mjesec dodjeljuje 60 GB podatkovnog prometa nakon. Korisnik koji unutar jednog mjeseca potroši 60 GB, nastavlja korištenje neograničenog podatkovnog prometa slanjem ključne riječi BRZINA na broj 13909 čime dobiva dodatnih 10 GB podatkovnog prometa. Korisnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 10 GB u istom mjesecu no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 10 GB. Nakon što Pretplatnik iskoristi definiranu količinu podatkovnog prometa, a prije svakog nastavka novog paketa, doći će do smanjenja brzine prijenosa podataka na do 4 Mbp/s te će se isto primjenjivati dok korisnik ne pošalje ključnu riječ."

 

je malo zajebancija sa slanjem sms-ova ali i to mi je bolje od 5 do 10 mbps koje sad imam.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
Cansee kaže...
darkborg kaže...
.

 

 

 

je malo zajebancija sa slanjem sms-ova ali i to mi je bolje od 5 do 10 mbps koje sad imam.

 

pa onda ok, ako tebi to odgovara ok. meni bi to bilo dosta zajebancije za samo 10 gb. i još uvijek moraš potrošiti prethodnih 10 da bi mogao uzeti novih 10, šta kad se skida igra od 70 gb?

4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ovako je kod mene od polovice 11. mjeseca, prije tad je bilo super. Tijekom dana između 10-20 megabita, navečer je ispod 5, a tek poslije ponoći se vrati kak je prije bilo oko 40-50+.

Upload je većinom između 20-35. Imam one dvije Iskre p56 i 2km sam od bazne stanice. Neznam kaj su počeli šarafit...

Speedtest Speedtest
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Novi S10e se puni na klupici pored kuhinjskog stola, a ja surfam na starom Honoru 8 gdje su mi svi bookmarci. Dok se puni S10e ne diraj eventualno dijeli vezu i svira nešto.
S obzirom koji je sat i da nemam optičku vidljivost prema baznoj nije toliko loše.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

4g+ i obican 4g razmak dva metra 

-
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 19:45 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

4g+ i obican 4g razmak dva metra 

-
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 20:07 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ma dva cm.... Samo malo premjestim mob lijevo desno.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
U kontaktu sam s TP-Linkom(router je TM6400, v4). Router kojeg imam ne podržava 4G+ već samo 4G i 3G.
Problem je taj da ako je router spojen na 4G mrežu, onda na mobitelima nemam upload brzine, Facebook i Instagram ne radi, ali obavijesti normalno dolaze. Također Whatsapp normalno radi.
Računalo (spojen LAN kablom) ima upload brzine i sve radi kako spada.
Ako vratim na 3G onda je sve u redu.

Jel moguće da 4G+ jebe?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dex.pwn kaže...
U kontaktu sam s TP-Linkom(router je TM6400, v4). Router kojeg imam ne podržava 4G+ već samo 4G i 3G.
Problem je taj da ako je router spojen na 4G mrežu, onda na mobitelima nemam upload brzine, Facebook i Instagram ne radi, ali obavijesti normalno dolaze. Također Whatsapp normalno radi.
Računalo (spojen LAN kablom) ima upload brzine i sve radi kako spada.
Ako vratim na 3G onda je sve u redu.

Jel moguće da 4G+ jebe?

 zvuči kao neki firewall. ako na kabelu ima uploada na 4g, a bežično ne.

 

a kako ta ista sim kartica  radi u mobitelu?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Radi normalno.
Pokušao sam i bez fwa(Ipv4)
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 8:54 (Dex.pwn).
4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kakva vam je brzina vi koji imate taj paket, moze neki skrin sa speedtesta?

Jel ima promjena u brzini tijekom dana?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima možda netko ovdje da malo pojasni kak to funkcionira kod tele2;

 

Npr. ako router stavim u bridge mode (znači da bude samo u funkciji 4G modema), na mikrotikovom routeru očitam svoju IP adresu, ali također vidim da se nalazi iza određenog Gateway-a kod ISP-a. (Gateway IP je drugačija od public IP)

 

Zašto je to tako?

I da li to može značiti da to ipak nije samo moja Public IP, nego je moguće da ju ISP dodjeli još nekome, tko ide preko istog gateway-a?

 

I treće, Ako moji uređaji imaju lokalne IP adrese, ja im preko mikrotikovog routera mogu ograničiti (što god hoću, pa i brzinu), zašto da vjerujemo Tele2 da oni to ne rade korisnicima na tome gateway-u??? Naravno, drugačija je oprema, ali ako ja to mogu kao laik na kućnome routeru, kako da im vjerujem da oni na enterprise opremi to ne rade?

 

Dakle, hoću reći da vjerujem da se internet promet analizira od strane Tele2, da i to stvara dodatna zagušenja i usporavanja, da nema ni S od slobode prometa, da svi to rade, samo Tele2 ima najviše problema i najaljkavije to radi!  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 10:23 (ZdravacVZ).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Mozda je CG NAT IP. IP v4 adresa je sve manje. 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Carrier-grade_NAT

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bezimeni kaže...

Mozda je CG NAT IP. IP v4 adresa je sve manje. 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Carrier-grade_NAT

 

A to onda povlači problem kod nekih srodnih tema, kao npr IPTV streaming, i ostalo... 

 

Mamicu im hebem! ! !

 

 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bezimeni kaže...

Mozda je CG NAT IP. IP v4 adresa je sve manje. 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Carrier-grade_NAT

 sumnjam da je cg nat... jer mi svi servisi rade van kuće. tj lako otvorim port koji mi treba.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Skoro svi problemi sa brzinom su uzrokovani preopterecenjem mreze, mislim da je to najveci problem kod tele2. Iz osobnog iskustva nemam zamjerke za uslugu, uzeo sam tele2 pokucni u 4mj 2019te i do sada mi je brzina konstantna. Download mi nikada nije bio ispod 60, (prosjek nekih 80), upload je uvijek 35, a download ide do 130 svaki dan preko noci. Razlog: zivim na selu gdje nema puno korisnika. Citam dosta ovu temu i vidim da sam jedan od rijetkih koji koristi uslugu bez problema. Signal u prilogu. Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
deepshitcro kaže...
Skoro svi problemi sa brzinom su uzrokovani preopterecenjem mreze, mislim da je to najveci problem kod tele2. Iz osobnog iskustva nemam zamjerke za uslugu, uzeo sam tele2 pokucni u 4mj 2019te i do sada mi je brzina konstantna. Download mi nikada nije bio ispod 60, (prosjek nekih 80), upload je uvijek 35, a download ide do 130 svaki dan preko noci. Razlog: zivim na selu gdje nema puno korisnika. Citam dosta ovu temu i vidim da sam jedan od rijetkih koji koristi uslugu bez problema. Signal u prilogu. Lp

 Ista stvar kod mene.Sada kada sam u gradu ne radi kako treba.

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Najte se zajebavati ,mijenjajte te vaše uređaje koji su u banani

evo ja sa kršom u atomskom skloništu imam ovo ....

 

🤣🤔🤣

 

⬇️

 

 

 
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

U zoni sam 4g signala kilometrima na karti pokrivenosti i na koju j***** foru se mogu spojiti na 4g+???

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...
darkborg kaže...
.

 

uff budi jako oprezan s time. oni ti napišu neograničen internet i to je tako, ALI samo 100 gb ti bude po maksimalnoj brzini, a kad to potrošiš ostatak ti bude ograničen na 4 mbit/s

 https://www.bug.hr/forum/topic/hrvatski-telekom/neogranicena-tarifa/268288.aspx

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zeppelin Graf kaže...

U zoni sam 4g signala kilometrima na karti pokrivenosti i na koju j***** foru se mogu spojiti na 4g+???

 Čime se spajaš na mrežu Tele2?

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Huawei B525s-23a. Sad razmišljam uzet p56 antene pa vidit s njima. 

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zeppelin Graf kaže...

Huawei B525s-23a. Sad razmišljam uzet p56 antene pa vidit s njima. 

 tim routerom ne možeš dobiti 4G+ na Tele2 1800+2100

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Uff,  da sam to znao nebi uzimao uz pretplatu taj Huawei. DDavorin, ako uzmem bolji router opet nije garancija da ću imati 4g+, bez obzira što sam u zoni 4g signala? Mogu li na ovom routeru nekim firmware-om otključati pretpostavljam 2600?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zeppelin Graf kaže...

Uff,  da sam to znao nebi uzimao uz pretplatu taj Huawei. DDavorin, ako uzmem bolji router opet nije garancija da ću imati 4g+, bez obzira što sam u zoni 4g signala? Mogu li na ovom routeru nekim firmware-om otključati pretpostavljam 2600?

 Ja ako rucno spojim 1800 + 2600 imam 4g+ huawei b525 od teleta,1800 + 2100 ne ide

7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mikivid kaže...

Pitanje za strucnjake

Kao prvo podrzava li huawei b715 intrabend koji trenutacno ide na tele 2

Pitanje broj 2 ako mi za vanjsku antenu nije dovoljno 10m kabela za iskre koliki gubitak je ako ga produzim

Naime bez antena dobijam 82 db na 1800 i 88db na 2100

Brzine su super kada naravno nema zagusenja

Moze li pojasnjenje oko 2x2 mimo i 4x4 mimo 

Koje su antene jos preporucljive osim iskre 

Trenutno koristim b525 23a router

Hvala svima na tehnickoj pomoci

1. Da B715 podržava sve što Tele2 trenutno može ponuditi, znači podržava 3CA B1+B3+B7 (1800 + 2100 + 2600MHz).
2. Več i onih standardnih 10m kabla koji dobiješ sa Iskrama je granično što se tiče gubitka (mislim da je 2400Mhz gubitak 6dB). Nikako ne bih preporučio daljenje produživanje, već kupi dovoljno veliku elektroinstalacijsku kutiju u koju ti stane ruter. Postavi ju što je bliže moguće anteni a da opet možeš do nje radi resetiranja/promjene routera i skrati maksimalno kablove.
3. MIMO - multiple in multiple out, znači istovremeno može primati i slati na više kanala (obično se misli na više polarizacija). 2X2 znači da se istovremeno odašilje na 2 i prima na 2 kanala. 4X4 je opet na 4 kanala. Koliko znam u HR još niti jedan operater nema 4X4 mimo, samo 2X2 mimo koji je izveden kao vertikalna + horizontalna polarizacija antena. Iskra p56 MIMO je ustvari 2x2 antena jer se jedna antena postavlja za vertilanu a druga za horizontalnu polarizaciju. Iskreno nisam do sad vidio u komercijalnoj prodaju 4X4 MIMO antene. 4X4 MIMO imaju samo neki vrlo skupi interni 4G+/5G routeri (aka Huawei 5G CPE Pro).
4. Iskra P56 MIMO je best buy. Imaš hrpu panel antena na ebayu/aliexpresu ali navedeni dobici nemaju veze sa zdravim mozgom. Ja imam neku MIMO panel antenu deklariranu kao 32dB, ali nakon kračenja kabla sa 5m na 1,5m sam izmjerio cca 4dB pojačanja (realno za taj tip antene).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice