Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.056.329
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GrimReaperKC kaže...

ja neznam osobno kaj ljudi rade da stalno moraju imati 100mbita. 

Halo, momak?? Pa mora se puštati speedtest cijeli božji dan, zamisli bruke imati sporiji internet od susjeda!!

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...

Halo, momak?? Pa mora se puštati speedtest cijeli božji dan, zamisli bruke imati sporiji internet od susjeda!!

 

 

da tak nekak si i ja mislim

 

speedtest je 80% prometa

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

a jbg nekome je možda 10mbps dovoljno, a šta da ja radim kada se u kući njih troje i ja četvrti spojimo na sada prosječnih 7mbps 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GrimReaperKC kaže...

stvar je perspektive i potreba.

 

ja neznam osobno kaj ljudi rade da stalno moraju imati 100mbita.

 

meni je nekakvih 10-15mbita kroz dan dosta, bilo za download nekakvih serija, za YT streaming na 1080p, i za surfanje.

 

U noci dok niko ziv nije zakaćen to raste na 30-50mbita. kad god sam ostavio nešto preko noci da skida,do jutra je bilo skinuto. bilo igre od 60-100gb, filmovi,cijele sezone serija.

 

to je sad situacija otkako imam b715.

 

kod 525 je bilo koma, kroz dan 5-10, predvečer i navečer oko 1-4. u noci 20mbita. yt štekao, nemreš ništa raditi normalno.

 

 

 Nije do brzine, već do stabilnosti.

Nečiji X Mbpsa će biti stabilnije od tvojih Y Mbpsa.

Uz to, recimo PS4, komp i 3 mobitela rade. Ne vjerujem da bi to mogao pokućni izdržati.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dex.pwn kaže...
GrimReaperKC kaže...

stvar je perspektive i potreba.

 

ja neznam osobno kaj ljudi rade da stalno moraju imati 100mbita.

 

meni je nekakvih 10-15mbita kroz dan dosta, bilo za download nekakvih serija, za YT streaming na 1080p, i za surfanje.

 

U noci dok niko ziv nije zakaćen to raste na 30-50mbita. kad god sam ostavio nešto preko noci da skida,do jutra je bilo skinuto. bilo igre od 60-100gb, filmovi,cijele sezone serija.

 

to je sad situacija otkako imam b715.

 

kod 525 je bilo koma, kroz dan 5-10, predvečer i navečer oko 1-4. u noci 20mbita. yt štekao, nemreš ništa raditi normalno.

 

 

 Nije do brzine, već do stabilnosti.

Nečiji X Mbpsa će biti stabilnije od tvojih Y Mbpsa.

Uz to, recimo PS4, komp i 3 mobitela rade. Ne vjerujem da bi to mogao pokućni izdržati.

 sve zavisi koliko mpbsa a i koji router također igra ulogu, preko wirelessa je uvijek nestabilinije nego preko žice, ja imam cca 50 do 70 preko mobilnog(tcom) i izdrži mi 3 tv-a, 2 kompa, 1 laptop, 3 mobitela, 1 tablet...ono što ne izdrži sto sam primjetio je kad na tvu se gleda 4k sadržaj klinac na tabletu gleda 1080p youtube i jos nest sastrane se radi onda dok ja igram na kompu ping skace sa 60 70 80 na 300 ping pa se spusti pa skoci...al inace streaming mi nije nikad štekao, makar upalio na sve ove navedene uređaje, jedino je ping problem

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Sumnjam da će 5G kod nas doći u neko skorije vrijeme; za sada nema još puno uređaja koji ga podržavaju. Moj savjet ti je da testiraš, pa ako ne budeš zadovoljan, otkažeš i ostaneš na A1. Uvijek možeš skidati veliki sadržaj od 0:00 do 10:00; tad je na Homeboxu skroz neograničen promet bez ograničenja brzine.

 HT je već naveliko spreman za 5G, mislim da je sad već gotovo cijela Hrvatska pokrivena stanicama koje podržavaju odašiljanje sub-6 pojaseva, to jest 700MHz i 3.6GHz koji će biti primarni za nove mreže. Istru i Zagreb su pokrili još krajem 2018. godine novom opremom kompatibilnom sa 5G te su krenuli dalje nakon toga. A u Samoboru, Osijeku i Zagrebu je mreža već u punom pogonu i testira se koliko znam.

 

Vjerujem da ni A1 nije daleko iza, barem u velikim gradovima. Problem je što nije završena dodjela 3.6Ghz spektra pa se ne može krenuti u komercijalan rad već u testnom samo. Kad se frekvencije dodjele mreža će u komercijalne svrhe krenuti jako brzo.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

5G se testira, ali uređaja za korištenje iste mreže nema u ponudi... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 13:51 (Marko :D).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

5G se testira, ali uređaja za korištenje iste mreže nema u ponudi... 

 Kako nema? Imaš 5G mobitele od Samsunga, Xiaomia, Huaweia, Motorole i još drugih proizvođača i imaš uređaje za fiksni pristup i modeme. HT i Ericsson sigurno imaju opremu kojom mogu testirati mrežu. Test nije komercijalan i dostupan javnosti.

Galaxy S20 se sad u HT-u ni ne prodaju modeli koji nemaju 5G u sebi, to nije bez razloga. Ove godine će i iPhone početi reklamirati i podržavati 5G pa će to krenuti masovnije daleko jer ni drugi neće htjeti izostati i s jeftinijim modelima mobitela.

Prvo se gradi mreža, a onda kad korisnici vide da ima nešto novo bolje onda idu kupovati nove uređaje koji to i podržavaju. Da će prvo korisnici kupovati 5G mobitele pa onda čekati da se sagradi mreža nema ni trunke smisla niti logike. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 13:58 (JozoBozo121).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Sumnjam da će 5G kod nas doći u neko skorije vrijeme; za sada nema još puno uređaja koji ga podržavaju. Moj savjet ti je da testiraš, pa ako ne budeš zadovoljan, otkažeš i ostaneš na A1. Uvijek možeš skidati veliki sadržaj od 0:00 do 10:00; tad je na Homeboxu skroz neograničen promet bez ograničenja brzine.

 5G neće doći prije kraja godine. Država prvo mora raspisati natječaj za frekvencije, pa dok to završi...

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
Marko :D kaže...

5G se testira, ali uređaja za korištenje iste mreže nema u ponudi... 

 Kako nema? Imaš 5G mobitele od Samsunga, Xiaomia, Huaweia, Motorole i još drugih proizvođača i imaš uređaje za fiksni pristup i modeme. HT i Ericsson sigurno imaju opremu kojom mogu testirati mrežu. Test nije komercijalan i dostupan javnosti.

Galaxy S20 se sad u HT-u ni ne prodaju modeli koji nemaju 5G u sebi, to nije bez razloga. Ove godine će i iPhone početi reklamirati i podržavati 5G pa će to krenuti masovnije daleko jer ni drugi neće htjeti izostati i s jeftinijim modelima mobitela.

Prvo se gradi mreža, a onda kad korisnici vide da ima nešto novo bolje onda idu kupovati nove uređaje koji to i podržavaju. Da će prvo korisnici kupovati 5G mobitele pa onda čekati da se sagradi mreža nema ni trunke smisla niti logike. 

Nisam rekao da uređaji koji podržavaju 5G ne postoje nego da ih nema kod nas na tržistu jer ih stvarno nema. Ovi Samsunzi, Xiaomiji i slični tek trebaju stići na naše tržište. Pravih routera za 5G još ni nema, tek su nedavno najavljeni...

zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Sumnjam da će 5G kod nas doći u neko skorije vrijeme; za sada nema još puno uređaja koji ga podržavaju. Moj savjet ti je da testiraš, pa ako ne budeš zadovoljan, otkažeš i ostaneš na A1. Uvijek možeš skidati veliki sadržaj od 0:00 do 10:00; tad je na Homeboxu skroz neograničen promet bez ograničenja brzine.

 5G neće doći prije kraja godine. Država prvo mora raspisati natječaj za frekvencije, pa dok to završi...

Pitanje je kada će 5G doći kod nas. Na način na koji nam država funkcionira, ne bi me čudilo da 5G dobijemo tek za dvije, tri godine... 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Sumnjam da će 5G kod nas doći u neko skorije vrijeme; za sada nema još puno uređaja koji ga podržavaju. Moj savjet ti je da testiraš, pa ako ne budeš zadovoljan, otkažeš i ostaneš na A1. Uvijek možeš skidati veliki sadržaj od 0:00 do 10:00; tad je na Homeboxu skroz neograničen promet bez ograničenja brzine.

 5G neće doći prije kraja godine. Država prvo mora raspisati natječaj za frekvencije, pa dok to završi...

Pitanje je kada će 5G doći kod nas. Na način na koji nam država funkcionira, ne bi me čudilo da 5G dobijemo tek za dvije, tri godine... 

To je zadnja najava, stara 24-48 sati. A što će stvarno biti, vidjet ćemo. Ne vjerujem da ćemo čekati 2-3 godine za prvu komercijalnu upotrebu. Operateri trebaju vratiti novac investiran u opremu.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...

 HT je već naveliko spreman za 5G, mislim da je sad već gotovo cijela Hrvatska pokrivena stanicama koje podržavaju odašiljanje sub-6 pojaseva, to jest 700MHz i 3.6GHz koji će biti primarni za nove mreže. Istru i Zagreb su pokrili još krajem 2018. godine novom opremom kompatibilnom sa 5G te su krenuli dalje nakon toga. A u Samoboru, Osijeku i Zagrebu je mreža već u punom pogonu i testira se koliko znam.

 

Vjerujem da ni A1 nije daleko iza, barem u velikim gradovima. Problem je što nije završena dodjela 3.6Ghz spektra pa se ne može krenuti u komercijalan rad već u testnom samo. Kad se frekvencije dodjele mreža će u komercijalne svrhe krenuti jako brzo..ovo u o

Ma daj ne pričaj napamet to si prije godinu dana rekao da HT HR ima sve spremno za 5G samo se čekaju 5G uređaji. Uređaji došli a 5G nema(par testnih baznih 5G ne ulaze u obzir). Evo link pa da se podsjetiš  https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/istrazivanje-p3-mobilna-mreza-ht-najbolja/266030.aspx  Jedino što bi ove godine mogao Osijek biti pokriven ali pokriven sa 5G a ostatak HR kroz dvije tri godine... 10 testnih od HT HR i 5 od A1 nisu u upotrebi za korisnike.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nije problem u HT-u, ja dobro znam što sam napisao. HT može imat svu opremu ovog svijeta i telefone, ali dok HAKOM ne dodjeli frekvencije s tehnološkim specifikacijama za 5G oni tu uslugu ne mogu pustiti. Ja to nisam napisao iz guzice već je to i službeno objavljivano te je HT radio i tehnološke demonstracije te opreme na terenu kao što sam i čuo od ljudi koji rade tamo. Hrvatsku se zbog spore dodjele frekvencija za 5G kritiziralo i u EU, ali i neki ministri su kritizirali i HAKOM-ovu sporost što se tiče toga. 

Veliki gradovi imaju potpuno spremne 5G stanice i čim se licitacije završe nedugo nakon toga će odma krenuti implementacija. To s Osijekom nije ništa previše posebno već jedan spin vlade da se kao pokaže da se radi nešto i za Slavoniju. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 17:12 (JozoBozo121).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...

Nije problem u HT-u, ja dobro znam što sam napisao. HT može imat svu opremu ovog svijeta i telefone, ali dok HAKOM ne dodjeli frekvencije s tehnološkim specifikacijama za 5G oni tu uslugu ne mogu pustiti. Ja to nisam napisao iz guzice već je to i službeno objavljivano te je HT radio i tehnološke demonstracije te opreme na terenu kao što sam i čuo od ljudi koji rade tamo. Hrvatsku se zbog spore dodjele frekvencija za 5G kritiziralo i u EU, ali i neki ministri su kritizirali i HAKOM-ovu sporost što se tiče toga. 

Veliki gradovi imaju potpuno spremne 5G stanice i čim se licitacije završe nedugo nakon toga će odma krenuti implementacija. To s Osijekom nije ništa previše posebno već jedan spin vlade da se kao pokaže da se radi nešto i za Slavoniju. 

 Ma daj veliki gradovi su spremni to je super. A kada će pustiti 4G na 2600 na svim svojim baznima spektar odavno zakupljen?

 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Ma daj ne pričaj napamet to si prije godinu dana rekao da HT HR ima sve spremno za 5G samo se čekaju 5G uređaji. Uređaji došli a 5G nema(par testnih baznih 5G ne ulaze u obzir). Evo link pa da se podsjetiš  https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/istrazivanje-p3-mobilna-mreza-ht-najbolja/266030.aspx  Jedino što bi ove godine mogao Osijek biti pokriven ali pokriven sa 5G a ostatak HR kroz dvije tri godine... 10 testnih od HT HR i 5 od A1 nisu u upotrebi za korisnike.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pitanje je hoće li se 2600Mhz puštati na svim baznim stanicama. 2600MHz ima kratak domet i isplativo ga je uvoditi samo ondje gdje je dosta velika gustoća korisnika. S obzirom da HT i ovako ima dosta spektra i velike brzine, od toga ne bih očekivao previše.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kaja galama oko 5G ...prvo nema dovoljno ni smartfona sa 5G a ni brzine neće biti nešto...više će imati brzine prvih godinu-dvi oni sa 4G + agregacija .

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

Kaja galama oko 5G ...prvo nema dovoljno ni smartfona sa 5G a ni brzine neće biti nešto...više će imati brzine prvih godinu-dvi oni sa 4G + agregacija .

Kod mene će 5G proći kao i 4G. 😄

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sa frekvencijama koje su za 4G i spektrom kojim se raspolaže da stave pravu opremu(ako je nemaju) uključe 4x4MIMO 256QAM I 4G ide preko 1Gbps. 5G malo dalja budućnost....

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 19:03 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ovo su mi opcije kad otvorim Wi-Fi settings, sad ne znam tocno sto moram promijeniti, ako moze netko pomoci.

 

 

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Wi-Fi i mobilna mreža nemaju nikakve veze tako da ti mijenjanje postavki Wi-Fija neće pomoći...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Aha, postoji li nesto sto mogu promijeniti da mi se eventualno ubrza download jer je stvarno uzas od 2-4mbps konstanto. Imam ovaj router.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ne bih znao. Koliko sam skužio, možda bi ti pomoglo mijenjanje frekvencije, ali ne znam ima li taj router tu mogućnost...

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Master2233 kaže...

Ovo su mi opcije kad otvorim Wi-Fi settings, sad ne znam tocno sto moram promijeniti, ako moze netko pomoci.

 

 

 Stavi na 40Mhz Channel Width bit će ti veća propusnost i tako i veća brzina preko WIFI naravno ako imaš dobru brzinu na Lte modemu routera

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 19:57 (DDavorin).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imam samo 2 opcije, 20Mhz ili 20/40Mhz(Auto).

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Onda ostavi na Auto

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Onda ostavi na Auto

 i onda na auto, ako ruter skuži da ima neki uređaj koji ima samo 20 mhz mogućnosti spajanja neće ti dozvolit 40mhz snop. isprobano i uvijek je najslabija karika glavna za vršni prijenos na wifiju. jer u suprotnom bi pola uređaja bilo nekompatibilno.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma ne bi,ti uređaji su već rijetki kod mene 2,4 uvijek je na 40Mhz(duplo veća brzina nego na 20Mhz), a 5Ghz na 80Mhz i nikad problema

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ukoliko uslijed smetnji dođe do previše ponavljanja paketa "pamet" čipseta ukoliko su postavke na "auto" najprije smanji širinu na 20MHZ, a ako ni to ne pomaže smanji sa "n" moda na "g" mod ...pa "b" i na kraju izgubiš konekciju...

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav, s obzirom da korisitim pokucni internet i imam dosta osilacije u brzini zbog lokacije kuce uzeo sam vanjsku antenu:

https://www.svijet-medija.hr/art/antena-gsm-4g3g-trans-data-lte-kyz-75810/84012

 

E sad, s obzirom da u ducanu nisu znali koje kablove trebam uzeti moze li mi netko napisati ili linkati koje kablove i konektore i gdje da uzmem da mogu spojiti na 4g router. 

 

Napominjem da antena ima neki n-f conector vidljiv na slici 3 na linku a router je:

https://www.protis.hr/products/details/tplink-archer-mr200-4g-lte-router-sim/104310

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice