Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.056.513
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mucak tvoj Šomi izgleda nevalja nista

-
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...

 10 stabilnih megabita na žici je miljama ispred ikakvog mobilnog interneta u 99% slučajeva. 

 ako si sam u kući i nema nikog drugog osim tebe. onda da. 10 mbita je onda dosta. ali svaki novi korisnik ekstra zahtijeva još toliko. inače bi ti se kao meni desilo sa 14mbita stabilnih, da sam morao slagat QOS, liste noćne, dnevene, limite za mobitele... itd itd.

 

u suprotnom bi latencija išla u nebo, igre zaboravi, svaki video buffering.... ugl u mojoj kući s 5 korisnika to nije išlo.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav svima.

Uzeo Tele2 karticu za pokućni net, kupio polovni ZTE MF283+ i uz promjenu APN-a dobio sam pristup netu.
Međutim, preko mobitela, lapotpa, ali preko TV-a ne bi da si Isus.
Riječ je o Philipsu (Android TV).


Neće da si majka. Probavao sam svašta. Preko mobitela kad napravim hotspot, uredno se poveže.

Jesam li TV vratio nazad na net preko ZTE- modema, sranje. Nebitno žično ili bežično.

 

Koji klinac da radim prije nego posegnem za ultimativnim alatom i napravim palačinku od njega?

 

 

Hvala svima!

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
sudy_freak kaže...

Pozdrav svima.

Uzeo Tele2 karticu za pokućni net, kupio polovni ZTE MF283+ i uz promjenu APN-a dobio sam pristup netu.

 

 

Hvala svima!

 nije mi sad jasno... stavio si sim u ruter, promjenio si apn i dobio net. ali net nigjde ne radi... kako znaš onda da si dobio net?

 

imaš li net ili ne?

 

i još poslije napišeš da je svejedno kabelom ili bežično da je isto... da neta nema.

 

a di to neta ima da počnemo s time...

 

i na prvu bi rekao možda da su kakvi dns serveri promjenjeni, DHCP isključen... neznam nešto takvo. drugačiji ip...

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bok, mislim da sam bio dovoljno jasan da net radi na mobitelima, laptopima, ali na TV-u ne!

 

Ubacio SIM u router, promijenio APN, uredno spojen. Evo sad tipkam s tog neta.

 

Problem je što TV nema internet iz nekog razloga.



Kad probam TV spojiti na hotspot od mobitela, sve uredno šljaka na TV-u što znači da nije do TV-a kao TV-a i problema s mrežom nego je nešto do tog jebenog ZTE-a.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
sudy_freak kaže...

Bok, mislim da sam bio dovoljno jasan da net radi na mobitelima, laptopima, ali na TV-u ne!

 

Ubacio SIM u router, promijenio APN, uredno spojen. Evo sad tipkam s tog neta.

 

Problem je što TV nema internet iz nekog razloga.



Kad probam TV spojiti na hotspot od mobitela, sve uredno šljaka na TV-u što znači da nije do TV-a kao TV-a i problema s mrežom nego je nešto do tog jebenog ZTE-a.

Koje su IP/DNS postavke na TV-u?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
sudy_freak kaže...


Kad probam TV spojiti na hotspot od mobitela, sve uredno šljaka na TV-u što znači da nije do TV-a kao TV-a i problema s mrežom nego je nešto do tog jebenog ZTE-a.

 aha. malo onda stisni koju točku iza nekih rečenica. pa da se zna da svugdje radi osim na tv-u.

 

ako svugdje radi osim na tv-u, onda je do tv-a. pogledaj koju vrstu mreža podržava b,g,n,ac?

 

a moguće je i da tv šalje neke lude upite ruteru, pa ga ruter odbije... ako možeš nać logove od rutera pa pogledaj.

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel tko ikad izmjerio ovakve brzine na Tele2?U centru sam Zeline, i nikad nisam dobio više od 100+ mbit bilo gdje u HR, inače je tu novi odašiljač od HT na kojeg mi se očito telefon nasumično spojio, 5min nakon opet mjerim 15mbit max(nikad mi nejde preko 20mbit)..

 

Jel se ovo da ikako forsati na HT odašiljač :D ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2019 20:42 (ivicask).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

Jel tko ikad izmjerio ovakve brzine na Tele2?U centru sam Zeline, i nikad nisam dobio više od 100+ mbit bilo gdje u HR, inače je tu novi odašiljač od HT na kojeg mi se očito telefon nasumično spojio, 5min nakon opet mjerim 15mbit max(nikad mi nejde preko 20mbit)..

 

Jel se ovo da ikako forsati na HT odašiljač :D ?

 teoretski da. u praksi neznam. morao bih rootat mobitel da testiram.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

Jel tko ikad izmjerio ovakve brzine na Tele2?U centru sam Zeline, i nikad nisam dobio više od 100+ mbit bilo gdje u HR, inače je tu novi odašiljač od HT na kojeg mi se očito telefon nasumično spojio, 5min nakon opet mjerim 15mbit max(nikad mi nejde preko 20mbit)..

 

Jel se ovo da ikako forsati na HT odašiljač :D ?

Ako je kod tebe dostupan nacionalni roaming, jednostavno odi u postavke mreže i ručno odaberi HT 4G.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
ivicask kaže...

Jel tko ikad izmjerio ovakve brzine na Tele2?U centru sam Zeline, i nikad nisam dobio više od 100+ mbit bilo gdje u HR, inače je tu novi odašiljač od HT na kojeg mi se očito telefon nasumično spojio, 5min nakon opet mjerim 15mbit max(nikad mi nejde preko 20mbit)..

 

Jel se ovo da ikako forsati na HT odašiljač :D ?

 teoretski da. u praksi neznam. morao bih rootat mobitel da testiram.

 BTW, probo sam ručno prebaciti na HT i opet imam preko 200mbit, al sam se prebaci nakon par min na Tele2 i 10 puta sporije brzine, meh...

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ako imaš jak Tele2 signal, to je razlog zašto te automatski prebacuje na istu mrežu. Mobitel se prvo spaja na tvoju mrežu, a ukoliko ona nema signala (ili je slab signal), druga mreža po prioritetu za spajanje jest HT.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2019 21:27 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
ivicask kaže...

Jel tko ikad izmjerio ovakve brzine na Tele2?U centru sam Zeline, i nikad nisam dobio više od 100+ mbit bilo gdje u HR, inače je tu novi odašiljač od HT na kojeg mi se očito telefon nasumično spojio, 5min nakon opet mjerim 15mbit max(nikad mi nejde preko 20mbit)..

 

Jel se ovo da ikako forsati na HT odašiljač :D ?

Ako je kod tebe dostupan nacionalni roaming, jednostavno odi u postavke mreže i ručno odaberi HT 4G.

 Sam se vraća na tele2...

 

Zato i pitam jel se da prevariti ikako da ostane na HT

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2019 21:27 (ivicask).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tele2 ima samo band 1 i 3, jel tak? Spojilo mi se na band 20 pa mislim da je to na tcom ali je brzina manja nego na band 1 i 3, a i u postavkama mi je opcija "roaming podataka" iskljucena
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Tele2 ima samo band 1 i 3, jel tak? Spojilo mi se na band 20 pa mislim da je to na tcom ali je brzina manja nego na band 1 i 3, a i u postavkama mi je opcija "roaming podataka" iskljucena

 max brzina na B20 kod ht hr i A1 je 112Mbps kod tebe je problem jako loš signal na B20 od HT HR zato imaš tako lošu brzinu

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ma znam da je slab signal, ali na tele2 mi na oba banda s istom jacinom signala ide uvijek preko 10mbit :D nego, to je sigurno tcom signal znaci? Mislio sam da ne moze biti jer mi je roaming iskljucen :D
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Ma znam da je slab signal, ali na tele2 mi na oba banda s istom jacinom signala ide uvijek preko 10mbit :D nego, to je sigurno tcom signal znaci? Mislio sam da ne moze biti jer mi je roaming iskljucen :D

 Sigurno HT HR B20 jer Tele2 nem 4G na B20 ovo je nacionalni roaming i ne mijenja ti se operater piše ti i dalje Tele2 samo koristiš infrastrukturu od HT HR. Signal ti je koma i na HT HR i na Tele2 nije ni čudo sto imaš tako male brzine na Tele2 i HT HR. Ne znam koji router imaš al predpostavljam CAT4 pošto ti se na HT HR spaja samo na jednu frekvenciju....   Evo slika jačine signala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2019 19:12 (DDavorin).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
blackeagle29 kaže...
Ma znam da je slab signal, ali na tele2 mi na oba banda s istom jacinom signala ide uvijek preko 10mbit :D nego, to je sigurno tcom signal znaci? Mislio sam da ne moze biti jer mi je roaming iskljucen :D

 Sigurno HT HR B20 jer Tele2 nem 4G na B20 ovo je nacionalni roaming i ne mijenja ti se operater piše ti i dalje Tele2 samo koristiš infrastrukturu od HT HR. Signal ti je koma i na HT HR i na Tele2 nije ni čudo sto imaš tako male brzine na Tele2 i HT HR. Ne znam koji router imaš al predpostavljam CAT4 pošto ti se na HT HR spaja samo na jednu frekvenciju....   Evo slika jačine signala.

 Malo previsoko ti za Sinir 🤣🤣🤣🤣

-
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Je ispravljeno

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2019 19:13 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ma znam da je signal los, nego sam svugdje citao da treba roaming biti ukljucen... Mobitel je u pitanju, cat6 je ali kolko nalazim na netu, 2ca radi na jednoj frekvenciji, a ne na 2 razlicite, tak nes... A ruter imam mf283+, planiram kupiti nesto bolje a ne znam tocno koji bi... Jel huawei b525 ili zte mf286 od tele2 imaju 2ca na tcomovim frekvencijama?
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Ma znam da je signal los, nego sam svugdje citao da treba roaming biti ukljucen... Mobitel je u pitanju, cat6 je ali kolko nalazim na netu, 2ca radi na jednoj frekvenciji, a ne na 2 razlicite, tak nes... A ruter imam mf283+, planiram kupiti nesto bolje a ne znam tocno koji bi... Jel huawei b525 ili zte mf286 od tele2 imaju 2ca na tcomovim frekvencijama?

 Naravno Huawei b525....Zte je takvo smece daaa..aaa...

-
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2019 20:24 (horihoro).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako uzimaš onda B525s-23a ili može i 525s-65a ili bilo koji Huawei cat6 znaju se naći na njuški

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Ako uzimaš onda B525s-23a ili može i 525s-65a ili bilo koji Huawei cat6 znaju se naći na njuški

 Da ima ih al su bezobrazno skupi...

-
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
JozoBozo121 kaže...

 10 stabilnih megabita na žici je miljama ispred ikakvog mobilnog interneta u 99% slučajeva. 

 ako si sam u kući i nema nikog drugog osim tebe. onda da. 10 mbita je onda dosta. ali svaki novi korisnik ekstra zahtijeva još toliko. inače bi ti se kao meni desilo sa 14mbita stabilnih, da sam morao slagat QOS, liste noćne, dnevene, limite za mobitele... itd itd.

 

u suprotnom bi latencija išla u nebo, igre zaboravi, svaki video buffering.... ugl u mojoj kući s 5 korisnika to nije išlo.

 Daj malo pojasni kak to namjestim

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...

 Daj malo pojasni kak to namjestim

 misliš na QOS interneta? limiti veze? limiti na pojedine uređaje?

 

jer ako misliš na to. moraš imat neki dobar ruter ili sa custom firmwareom tipa tomato ili dd wrt ili neki tog tipa. gdje dobiješ sve te opcije za fino podešavanje.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

 Da ima ih al su bezobrazno skupi...

 A cijene jesu kakve jesu, a sigurno se daju još spustiti zte je nešto jeftiniji od huawei. Ponuda je sad dosta loša samo B315 rabljeni cat4 550kn... Ako imaš daj neki link za huawei cat6 routere možda nekome pomogne.

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da stavim rezultate nakon montaze P-56 antena ispod krova kuce. Ja vise nego zadovoljan... prije su oscilacije bile od 2-15mbps, sad je u prosjeku stalno oko 40-45mbps. Ja vise nego zadovoljan.... Sinoc , 22h kad je opterecenje najvece i kad bi inace imao problema sa gledanjem ipTv-a, mobiteli bi sporo otvarali sve... sad sve leti... :)

 

Slike u prilogu su mjerenje prije i poslije postavljanja anteni...

 

Jos jednom hvala Ranko091 na brzoj i efikasnom objasnjenju/pomoci.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 10:29 (Ivan_Zagreb).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Za ti cijenu imaš na AliExpress-u i to nebrendirani router B525s-23a besplatna dostava. A za ostale huawei cat6 ili više modele nemaš za usporedbu cijena u HR pošto ih nema kod davatelja usluga niti u slobodnoj prodaji u trgovini. Tako da puno surfanja i traženja da se nađe najjeftiniji neki drugi model! Ako netko hoće najjeftinije tu je Huawei E5186s-22a nađu se i po 70 USD nebrendirani.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice