Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.051.795
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!
zagi55 kaže...
icanic kaže...

Pozdrav ljudi!

Evo da vam javim moja iskustva sa novim pokućnim internetom i bezbroj gb paketom.

Brzine su ovakve...

 

 

 Jesi uzeo ovaj ruter Huawei B315s-22 WiFi CAT4 ? Kako stoji s UPnP i portovima i NAT opcijom ? Jer dok sam imao karatko vrijeme Max flat mini portovi su bili zaključani i nisam ih mogao otključati. Pitam jer Rainbow Six Siege traži da je NAT open.

 Da, uzeo sam taj router. Pod NAT opcijom ima samo neke dvije opcije "stožasti" i "simetrični" sto god to znacilo na HR (moram prebaciti router na eng :-) )

Za otvaranje portova se koristi pod tabom "sigurnost" opcija "Virtualni poslužitelji", jedino mi se tu ne svidja sto ne mogu upisati raspon portova koje želim otvoriti nego moram tipkati jedan po jedan.

 

 

Evo ovako, koristio sam do sada PS4 i synology NAS na tom routeru. Nesto radi preko uPnP-a a nesto ne (neke portove uredno forwarda a neke ne) pa sam zbog toga upisao ručno port forwarding tako da sada sve manje vise sljaka.

Sto se tice torrenta, nisam probao ali siguran sam da rade.

Cak sam trazio i frenda da mi napravi na steamu request da gleda stream od mene dok igram i on mi kaze da radi odlicno u full HD-u, a kasnije cu jos probati i kako radi PS4 remote play preko interneta (to vam govorim zbog uploada i latencije).

Probao sam pokrenuti i MKV film od 20 i nesto Gb sa NAS-a i sve uredno pokrece samo mi je problem bila brzina downloada sa druge strane :-) (10 mbit).

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 13:05 (icanic).
 
2 0 hvala 3
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Vkm996 kaže...

Probao sam i 4G Stick, i na njemu hvata 25/20. Na podršci mi kažu ovo:

 

Na tvom području dostupna je 4G mreža na otvorenom, no na zatvorenom nije. 3G mreža je dostupna i u otvrenom i u zatvorenom prostoru.

 

Debilizam.

 

 Rokni stick do prozora i vidi hoće li se što promijeniti.

 

matrix777 kaže...

Ako taj pokućni košta 169kn, to onda i nije neka alternativa iskonu koji fura flat na 50/10 za iste novce. 

 

 Je za one koji ne mogu dobiti 50/10 na Iskonu. 

 

 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Upravo nabavio, navečer nakon posla isprobam i sutra javljam dojmove. 

Čini mi se sve u redu, terabajt neću skinut sigurno u mjesec dana, a brzina za potrebe surfanja , gledanja nekog kvalitetnog streama tekme  je i više nego dobra..

 

I nema ugovorne obveze , ono što je bitno u lihvarskom svijetu vezanja 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 13:17 (matekws).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icanic kaže...
zagi55 kaže...
icanic kaže...

Evo ovako, koristio sam do sada PS4 i synology NAS na tom routeru. Nesto radi preko uPnP-a a nesto ne (neke portove uredno forwarda a neke ne) pa sam zbog toga upisao ručno port forwarding tako da sada sve manje vise sljaka.

Sto se tice torrenta, nisam probao ali siguran sam da rade.

Cak sam trazio i frenda da mi napravi na steamu request da gleda stream od mene dok igram i on mi kaze da radi odlicno u full HD-u, a kasnije cu jos probati i kako radi PS4 remote play preko interneta (to vam govorim zbog uploada i latencije).

Probao sam pokrenuti i MKV film od 20 i nesto Gb sa NAS-a i sve uredno pokrece samo mi je problem bila brzina downloada sa druge strane :-) (10 mbit).

 Super nakon 7 godina na tele 2 sticku (jer tcom nije hito maknuti PCM) + 2 mjeseca na Max mini fletu (HAKOM tjera Tcom da mi provede novu liniju) + 2 godine na ADSLu 10/1 (Zbog pretplatničkog odnosa). Napokon dobivam pravi internet   Tko čeka taj dočeka 

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav,

 

vidim da su svi reagirali tim vjestima za tu tarifu ko i ja, koristim vec godinu dana t-mobile karticu "za turiste" (posto to fino skrivaju i ne kazu svima da to nude) , 4g flat za 80kn/tjedan (bonovi), dakle ispada nekih 340kn/mjesecno za 75 down/25 up , kartica upiknuta u ruter Huawei b593u-12 i ovim antenama . Okolica Cakovca , signal s njima primam maximum koji daje, posto je router unlockan, idem prvom prilikom u tele2 uzet ovu pretplatu al bez ugovorne obveze i bez rutera, javim kakav bude signal i kakva bude stabilnost te veze.

 

Najveci problem u mom trenutnom sustavu (posto nemogu dobit od nijednog operatera vise od 10mb/s) je ta "za turiste" stvar, ako uzmes "internet dan" na bilo kojoj simpa kartici, radit ce sve 5, na ovoj za turiste Skype radi masovne probleme konstantnim connect/disconnect , nazalost nije do rutera, testirano, dok sa simpa karticom sve glatko ali vise posla za slanje svakih 24h da ponovno aktiviras, ali nemas brige samo nahranis karticu bonom i briga te i sve je flat totalni.

 

Jako me zaintrigirao ovaj tele2 koji je duplo veci up i down za 200kn mjesecno manje neg sad placam, ruter moj nazalost ima max propusnost od 100mb/s , ali vidjet cu barem kakav je signal za okolicu Cakovca te podjelit kakav je ping van grada.

 

Lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Taj internet dan na simpi sam ja isprobavao jedno vrijeme. Najveci problem s tim je što se ne mogu otvoriti portovi. Po defaultu su svi zaključani.

14 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Vkm996 kaže...

Probao sam i 4G Stick, i na njemu hvata 25/20. Na podršci mi kažu ovo:

 

Na tvom području dostupna je 4G mreža na otvorenom, no na zatvorenom nije. 3G mreža je dostupna i u otvrenom i u zatvorenom prostoru.

 

Debilizam.

 

 Rokni stick do prozora i vidi hoće li se što promijeniti.

 

 To i je brzina kad je kod prozora. Imam ogroman USB produžni pa kad ga izbacim van bude još manje. Nema smisla.

15 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

da ponovno postavim pitanje, imam istu stvar od t-coma, brzina 7 megabita i 100 gb prometa po toj brzini. posto nas je 3 studenta u stanu to nam je nista a i sporo je kad svako nesto radi. to smo uzeli na ugovor od 2 god i vec je godina prosla. dal ja imam nekog izbora sad, stvar je sto je taj internet sav usran, veza se prekida dosta cesto pa se par puta dnevno ruter mora restartat da bi opet radilo, dal postoji mogucnost ikakva da mi prekinu ugovor da se mogu na taj tele 2 prebacit. ili dal postoji neki paket u tcomu da je bolji od ovog. i da placamo to 200 kn mjesecno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icanic kaže...

Pozdrav ljudi!

Evo da vam javim moja iskustva sa novim pokućnim internetom i bezbroj gb paketom.

Brzine su ovakve...

 

 

 gledam sad malo ovaj tvoj post i mislim si pa nije tebi net na 100, tebi je ruter izlaz od WAN-a zblokiran na 100 mbita... :D može taj tvoj i više vidim ja. samo nabavit 4g ruter sa gigabitnim izlazom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ima router na sebi gigabit LAN. Nije zablokano na 100,  tolika je brzina 4g-a, nekada se zaleti na 110-115 ali to je to. Ide vecinom oko 70mbit.

Ma realno 50/50 i vise mi ne treba i uz to dobar ping i ja zadovoljan. :-)

Da je ping npr. 50ms onda nebi ovo ni gledao, ali ovako....

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 14:38 (icanic).
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ovaj u tele2 sta ga nude ima gigabitne portove

 
0 0 hvala 2
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kolika bi se brzina mogla ostvariti ako 4G nije dostupan nego dere na 3g?

 

Da li bi  i u tom slucaju bilo bolje od recimo Iskona od kojeg imam 25/7?

 

P.s. Sve to lijepo izgleda na papiru, vidjet ce se tek kvalireta usluge, eventualna pucanja veze i zagusivanja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

postoji li kakav bolji ruter za te pare (850kn) ?

TiONiO
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
matrix777 kaže...

Kolika bi se brzina mogla ostvariti ako 4G nije dostupan nego dere na 3g?

 

Da li bi  i u tom slucaju bilo bolje od recimo Iskona od kojeg imam 25/7?

 

P.s. Sve to lijepo izgleda na papiru, vidjet ce se tek kvalireta usluge, eventualna pucanja veze i zagusivanja...

  po mom iskustvu ako imas maximalni 3g signal ti je brzina oko 22mb/s max sta mozes postic, ali u 80% slucaja izvisit ces na oko 7

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
matrix777 kaže...

Kolika bi se brzina mogla ostvariti ako 4G nije dostupan nego dere na 3g?

 

Da li bi  i u tom slucaju bilo bolje od recimo Iskona od kojeg imam 25/7?

 

P.s. Sve to lijepo izgleda na papiru, vidjet ce se tek kvalireta usluge, eventualna pucanja veze i zagusivanja...

3G teoretski ide do 42 Mb/s u idealnim uvjetima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 14:45 (Marko :D).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tionio kaže...

postoji li kakav bolji ruter za te pare (850kn) ?

 ovaj sta sam ja naveo u kojem postu prije da imam sam platio 55 eura refurbrished s ebay, to je najjeftinije sta se da nac a da valja... sve ostalo ti nema ethernet portove a dlink sta imaju u linksu i hgspotu za 1200 kn ima uzasne probleme sa stabilnosti, tih 850kn je jako dobra cijena, isti na ebay je 150 eura + shipping

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa mislim da HSPA+ ide do nekakvih 28 ili 42 Mbit.

Mogu probati kasnije i 3G ako treba.

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Hm, po karti pokrivenosti bi trebao imati 4G (Rijeka). No zena mi ima tele2 i bas sam jucer prebacio joj na mobu na 4G da se spaja no ostao je na 3G.

 

Sad ne znam dali moze ili ne moze. U kuci zivim, na otvorenom podrucju bez nekih prepreka,

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jutros sam otišao u Tele2 zatražiti "probno 5 dana" i dobijem odgovor u facu:

- " Vi ste već bili korisnik Tele2 mreže i nažalost nemožete testirati uslugu Pokućnog interneta."

Mislim .... ako ću nešto kupiti volio bih prije isprobati...

Tako da sad više nisam siguran bili uzeo. Jer sam trenutno na Iskonu 50/10 sa telefonom koji ne koristim.

ma evo, dosadno :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icanic kaže...

Pa mislim da HSPA+ ide do nekakvih 28 ili 42 Mbit.

Mogu probati kasnije i 3G ako treba.

 HSPA+ ide do 21 mbps, a DC HSPA+ ide do 42 mbps.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mozda zena ima staru karticu? Kad su ukljucili 4g, vecina starih korisnika je trebala ic mijenjat karticu za novu 4g..
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa promjenila je broj u njihovu mreze u 12,mj, mislim da bi tada trebala dobiti tu 4G karticu?!

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jole-Ri kaže...

Jutros sam otišao u Tele2 zatražiti "probno 5 dana" i dobijem odgovor u facu:

- " Vi ste već bili korisnik Tele2 mreže i nažalost nemožete testirati uslugu Pokućnog interneta."

Mislim .... ako ću nešto kupiti volio bih prije isprobati...

Tako da sad više nisam siguran bili uzeo. Jer sam trenutno na Iskonu 50/10 sa telefonom koji ne koristim.

 Uzmeš ponudu online...i imaš 14 dana pravo otkazat ugovor bez ikakve nadoplate.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Onda bi trebalo bit... Nek im se javi na fejsu, dosta brzo odgovaraju.. Mozda je neka greska kod njih
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
matrix777 kaže...

Hm, po karti pokrivenosti bi trebao imati 4G (Rijeka). No zena mi ima tele2 i bas sam jucer prebacio joj na mobu na 4G da se spaja no ostao je na 3G.

 

Sad ne znam dali moze ili ne moze. U kuci zivim, na otvorenom podrucju bez nekih prepreka,

 Meni radi 4G u Rijeci otkako su ga uveli bez ikakvih problema.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 15:06 (mind_challenge).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mene i dalje brine kvaliteta signala.

 

Meni je na mobu net dobar, ali za pokućni ja bi tu koristio 2 IPTV prijemnika + komp za igre, skidanje itd...

ma evo, dosadno :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

To treba probat, ovako na pamet je tesko. Iako router ima na sebi i konektor za vanjske antene tako da se moze jos dosta sa antenama signal popraviti. Ali kao sto kazem, tesko je bez probe reci.

14 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo sam ovu mobilnu varijantu. Taman se ide malo u Italju pa dobro bude došlo 1gb, a još svaki mjesec idem u EU države tak' da mi je ova tarifa sjela k'o bombon :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja ne mogu vjerovati da ne mogu pronaći tu antenu nigdje, nisam baš neki "pro" u tome i možda vjv neznam koja točno može ići na onaj njihove ruter, ali nigdje te antene ne mogu naći, pitam njih oni pojma nemaju,

 

ako netko zna neka mi pošalje link, unaprijed hvala.

ma evo, dosadno :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Jesi pitao u Tele2 jel imaju kakvih antena za taj Huawei router?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice