Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.360
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nkdz kaže...

Sve ok, ali mislim da ipak nema smisla vrijeđati ili derati se na djelatnike službe za korisnike (studente) koji te mailove čitaju i koji za apsolutno ništa nisu krivi. Takvi mailovi ne dolaze do uprave koja je ove probleme zakuhala. Jučer je u poslovnici čovjek ispred mene zbog pokućnog također vrijeđao i derao se na jadnu curu od kojih 20 godina koja je bila za pultom i doveo je do suza. Nema potrebe za tim. Ja sam ju uredno pozdravio, predao joj unaprijed popunjen zahtjev za isključenje i zahvalio joj kada je sve bilo provedeno. 

 

Jedini način kako upravi Tele2 možete iskazati svoje mišljenje je otkazati ugovor, jedino taj jezik uprava razumije. Pričao mi je kolega kako je kad je Tele2 uveo tarifu revolucija, tada je Tele 2 dnevno imao nekoliko tisuća zahtjeva za prijenos broja u svoju mrežu. Nekoliko TISUĆA zahtjeva dnevno, kolega je tada radio na obradi tih zahtjeva. I što su napravili u T-comu i Vipu kada je kod njih nastupila panika? Bili su prisiljeni korisnicima ponuditi identične tarife samo da ne odu.

 

Apsolutno da nisu krivi ovi što rade u SZK  ni na prodajnim mjestima to sam im i napisao ali neka kritike korisnika prenesu  GLAVONJAMA  koji smišljaju ovakvu bezobraznu politiku .

Ali ako pogledaš njihov FB primjetiti ćeš da nakon dvije konkretne kritike bez vrijeđanja blokiraju daljnje komentare , pohvale mogu  i njihovo suhoparno baljezganje jer su takav naputak i dobili od šefova .

Jednostavno  otkaz i adio .

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grof-LZS kaže...

 Da, kako vrijeme ide moram priznati da ni meni više nije jasna ova Tele 2 odluka. Moguće je da su mislili da će proći ispod radara, tim više što su obavijest dobro sakrili na samom računu. No, ako su ovakvi redovi i da ljudi masovno otkazuju ugovore, onda je priča očito otišla u drugom smjeru, jer ne vidim poslovnu logiku u kojoj gubiš tako veliki broj korisnika. 

Očito jest da su jako dobro znali koliko im korisnika troši preko 200GB prometa, no moguće je da ljudi odlaze jer ne žele takva niska ograničenja, bez obzira na trenutnu potrošnju. Tim više što nakon tih 200GB nemaš nikakvu mogućnost da doplatiš dodatne gigabajte po punoj brzini. (A1 je imao mogućnost dokupa 100+100+20+20+...)

Imaš li podatak koji bi potvrdio masovno otkazivanje ugovora? Jer, ovdje je grupica ljudi, a to nikako nije masovno. Pa ako još znaš 1-2 koji su to napravili, to opet nije masovno. Tele2 se očito želi riješiti korisnika koji pretjeruju u opterećivanju infrastrukture mreže. A svaka mreža ima takve korisnike. I lijepo ih po nekoj točki uvjeta korištenja usluge ili općih uvjeta poslovanja otkantaju. Ništa novoga.

 

Telemach je najavio dosta velike investicije, pa ćemo vidjeti što će od toga svega biti.

 

Objavljeno u ponedjeljak 23.11.2020.: https://www.ictbusiness.info/poslovanje/veliki-planovi-united-grupe-u-hrvatskoj-s-telemachom-jacanje-distribucije-sadrzaja

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

 

Evo što sam bagri iz Tele2 poslao neki dan

 

 Ovakvim pristupom nećeš ništa postići. U Hrvatskoj se povremeno pojave dobre ponude telekoma i onda ih potrebno prepoznati. Ove ponude za Black Friday ili Božić ponekad nisu ništa povoljnije od neke ponude usred godine, pa jednostavno trebaš pratiti cijene, kao što radiš, i odlučiti uzeti nešto ili ne uzeti. Vrijeđanjem nećeš ništa postići. Poslat će ti generički odgovor i nastavit će poslovati.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo jutros me docekala brzina od 2mb/s. Nazvao Tele2; rekli ne može brže; poklopio slušalicu; otišao do A1; odmah dobio novi modem; brzina mi duplo veća ovdje u Samoboru; poslao zahtjev za raskid Tele2.

 

Edit: ovi u A1 su pretrpani zahtjevima. Zadnji modem sam uspio jutros dobiti (već me je počela nagovarati da dodjem sutra da će sutra imati, ali jedna druga kolegica je ipak uspjela negdje sa strane naći jedan).

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 13:51 (ikolic).
 
3 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...
nkdz kaže...

Sve ok, ali mislim da ipak nema smisla vrijeđati ili derati se na djelatnike službe za korisnike (studente) koji te mailove čitaju i koji za apsolutno ništa nisu krivi. Takvi mailovi ne dolaze do uprave koja je ove probleme zakuhala. Jučer je u poslovnici čovjek ispred mene zbog pokućnog također vrijeđao i derao se na jadnu curu od kojih 20 godina koja je bila za pultom i doveo je do suza. Nema potrebe za tim. Ja sam ju uredno pozdravio, predao joj unaprijed popunjen zahtjev za isključenje i zahvalio joj kada je sve bilo provedeno. 

 

Jedini način kako upravi Tele2 možete iskazati svoje mišljenje je otkazati ugovor, jedino taj jezik uprava razumije. Pričao mi je kolega kako je kad je Tele2 uveo tarifu revolucija, tada je Tele 2 dnevno imao nekoliko tisuća zahtjeva za prijenos broja u svoju mrežu. Nekoliko TISUĆA zahtjeva dnevno, kolega je tada radio na obradi tih zahtjeva. I što su napravili u T-comu i Vipu kada je kod njih nastupila panika? Bili su prisiljeni korisnicima ponuditi identične tarife samo da ne odu.

 

Apsolutno da nisu krivi ovi što rade u SZK  ni na prodajnim mjestima to sam im i napisao ali neka kritike korisnika prenesu  GLAVONJAMA  koji smišljaju ovakvu bezobraznu politiku .

Ali ako pogledaš njihov FB primjetiti ćeš da nakon dvije konkretne kritike bez vrijeđanja blokiraju daljnje komentare , pohvale mogu  i njihovo suhoparno baljezganje jer su takav naputak i dobili od šefova .

Jednostavno  otkaz i adio .

 Tako je i na FB-u HT-a i A1. Na A1 sada čitam iste poruke koje su ljudi slali ovdje, brzine 0.1/0.17 i slično. Nema nikakve razlike. Neće to ići glavonjama. Novi vlasnik će pripremiti nove akcije kada u 2021. dođe do promjene branda iz Tele2 u Telemach i tako će privući nove korisnike. Možemo se mi svi zajedno žestiti ali je malo koristi od toga. Prouči najbolju ponudu za sebe u određenom trenutku i odluči hoćeš li ju uzeti ili ne. I to je sve.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...

Imaš li podatak koji bi potvrdio masovno otkazivanje ugovora? Jer, ovdje je grupica ljudi, a to nikako nije masovno. Pa ako još znaš 1-2 koji su to napravili, to opet nije masovno. Tele2 se očito želi riješiti korisnika koji pretjeruju u opterećivanju infrastrukture mreže. A svaka mreža ima takve korisnike. I lijepo ih po nekoj točki uvjeta korištenja usluge ili općih uvjeta poslovanja otkantaju. Ništa novoga.

 

 Nemam, naravno. Takva stvar je vrlo vjerojatno i poslovna tajna Telemacha. Čisto zaključujem ne temeljem foruma i naših grupica, nego podatkom da ljudi stoje u redovima u Tele2 i otkazuju usluge. To je malo više od grupice. Ali, naravno sve je to i dalje moj subjektivni dojam. Možda griješim u procjenama, ali poveden činjenicom da je Telemach namjerno sakrio obavijest na računima ispod praznih stranica, pretpostavljam da su se ipak pribojavali većeg odlaska korisnika. Jer koji je onda razlog ići tako sakrivati obavijest, osim da je se pomalo i srame ili sumnjaju u svoju odluku, pa ne žele baš na velika vrata ići s tako lošim vijestima za korisnike. Bojim se da tih otkaza ipak bude više nego što su se nadali.

Društvene igre na https://igranje.hr
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

City center one zapad jučer oko 18 sati. Petnaestak ljudi je stajalo u redu ispred mene (samo dvoje kupaca je moglo biti istovremeno u psolovnici), desetak ljudi je još bilo u redu nakon što sam ja bio gotov. Ovi koji su bili ispred mene su svi došli zbog raskida, osim jedne gospođe koja je razgledavala mobitele. 

 

Točne brojke znaju samo u Tele2, mi možemo samo nagađati. Ali evo, ja sam primjer, lošom poslovnom odlukom od sebe tjeraju čak i one korisnike koji su trošili manje od 200 GB. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 15:00 (nkdz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ikolic kaže...

Evo jutros me docekala brzina od 2mb/s. Nazvao Tele2; rekli ne može brže; poklopio slušalicu; otišao do A1; odmah dobio novi modem; brzina mi duplo veća ovdje u Samoboru; poslao zahtjev za raskid Tele2.

 

Edit: ovi u A1 su pretrpani zahtjevima. Zadnji modem sam uspio jutros dobiti (već me je počela nagovarati da dodjem sutra da će sutra imati, ali jedna druga kolegica je ipak uspjela negdje sa strane naći jedan).

 Pozdrav, na kojoj si lokaciji u Samoboru i kak su ti se kretale brzine u Tele2 dosad. a kolko sad imas na A1? Jel imas problema s throtlanjem netflixa, ako ga koristis?

 

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Farkaševec. Tele 2 mi je išao do 50mb/s. Sa A1 ide do 100. Medjutim, u ovih par sati koliko sam na A1 primjetio sam da mi je dva puta na nekoliko sekundi puknula veza (skidam 50GB na steamu pa vidim - i youtube mi tada stane).

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 15:06 (ikolic).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grof-LZS kaže...
zelenapaprika kaže...

Imaš li podatak koji bi potvrdio masovno otkazivanje ugovora? Jer, ovdje je grupica ljudi, a to nikako nije masovno. Pa ako još znaš 1-2 koji su to napravili, to opet nije masovno. Tele2 se očito želi riješiti korisnika koji pretjeruju u opterećivanju infrastrukture mreže. A svaka mreža ima takve korisnike. I lijepo ih po nekoj točki uvjeta korištenja usluge ili općih uvjeta poslovanja otkantaju. Ništa novoga.

 

 Nemam, naravno. Takva stvar je vrlo vjerojatno i poslovna tajna Telemacha. Čisto zaključujem ne temeljem foruma i naših grupica, nego podatkom da ljudi stoje u redovima u Tele2 i otkazuju usluge. To je malo više od grupice. Ali, naravno sve je to i dalje moj subjektivni dojam. Možda griješim u procjenama, ali poveden činjenicom da je Telemach namjerno sakrio obavijest na računima ispod praznih stranica, pretpostavljam da su se ipak pribojavali većeg odlaska korisnika. Jer koji je onda razlog ići tako sakrivati obavijest, osim da je se pomalo i srame ili sumnjaju u svoju odluku, pa ne žele baš na velika vrata ići s tako lošim vijestima za korisnike. Bojim se da tih otkaza ipak bude više nego što su se nadali.

To je to njihova poslovna politika i snose i dobre i loše strane svojih odluka, pa tako i ove. A svakako nisu obavezni javnosti prikazivati brojeve svakodnevnog poslovanja. Od bilo kojeg telekoma ne očekujem nikakvu empatiju prema korisnicima, jer je njima bitan jedino profit. Ako su se i zeznuli ovom odlukom, pokrenut će novu kampanju privlačenja korisnika nekom novom ponudom i sve će biti ok. Mene je više bilo strah da na ionako malom tržištu ne izgubimo trećeg igrača, Za sada nismo. I to je za sve nas dobro.

 

Dok sam još dobivao papirnate mjesečne izvatke od banke, onda je bilo jako puno sitnih slova nakon popisa prihoda i rashoda. I nisam uvijek pažljivo čitao sve do kraja, ali sam svaki put bacio oko na ta sitna slova. Ako su dali obavijest, onda su ispunili svoju zakonsku obavezu, ako takva postoji. Sitnim ili manje sitnim slovima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 15:38 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nkdz kaže...

Točne brojke znaju samo u Tele2, mi možemo samo nagađati. Ali evo, ja sam primjer, lošom poslovnom odlukom od sebe tjeraju čak i one korisnike koji su trošili manje od 200 GB. 

Ne razumijem kako su ih potjerali? Znaju li oni koji troše manje od 200GB za novo ograničenje? Je li im ono uopće bitno?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
nkdz kaže...

Točne brojke znaju samo u Tele2, mi možemo samo nagađati. Ali evo, ja sam primjer, lošom poslovnom odlukom od sebe tjeraju čak i one korisnike koji su trošili manje od 200 GB. 

Ne razumijem kako su ih potjerali? Znaju li oni koji troše manje od 200GB za novo ograničenje? Je li im ono uopće bitno?

Nemoj me krivo shvatiti, ja želim podržati trećeg operatera, korisnik sam Tele2 u mobilnoj telefoniji gotovo u kontinuitetu sve od njihovog dolaska na naše tržište. Kamo sreće kad bi mi u Hrvatskoj imali i četvrtog fizičkog operatera, vjerujem da bi to dodatno zaoštrilo tržišnu utakmicu, snizilo masnu dobit koju vodeća dva operatera ostvaruju i uštedilo pokoju kunu dekintiranom prosječnom Hrvatu.

 

Ali ovaj im potez ne mogu i neću oprostiti. Obavijestili su korisnike na perfridan i pokvaren način jer nitko od korisnika u prvi mah tu obavijest nije primijetio. Ako ga pronađem, poslikat ću obavijest da možeš sam procijentiti koliko su u obavještavanju korisnika bili korektni. Kao usporedbu mogu navesti leasing kuću koja obavještava svoje korisnike kako vozilo u leasingu više ne smije prijeći 2000 km mjesečno kao do sada, već 200 km mjesečno, i to napisano negdje sitno na margini na poleđini neke reklame. Sve, naravno, u službi opstanka dugoročne stabilnosti leasing kuće. Sasvim sam siguran da su donijeli tu odluku ishitreno i bojažljivo, kako je kolega Bunker napisao, ne razmišljajući o dugoročnim posljedicama svoje odluke, lavini nezadovoljstva koju će to proizvesti, kao i prelaska dobrog dijela korisnika kod drugih. 

 

Tajming je također loš. Takvu poslovnu odluku korisnicima je trebalo priopćiti mjesecima unaprijed, na fer i korektan način, da se korisnici mogu na vrijeme pripremiti i prilagoditi, ako ni zbog čega drugog onda zbog online nastave koju djeca pohađaju, a za koju je neophodan internet. A oni su sve do dana slanja obavijesti na Tvu reklamirali neograničen pokućni internet. 

 

Iako je moja potrošnja manja od 200GB (kako sam prethodno naveo, kretala se od 100GB do 180GB), i iako me ovaj limit niti ne zahvaća, osjećam da me sputava i psihološki me opterećuje, a to naravno ne želim. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

 

Evo što sam bagri iz Tele2 poslao neki dan ,odgovorili su mi seronje kao i obično njihovim nesuvislim uobičajenim baljezganjem  

tehnički problemi , opterećenost mreže, cijene mobitela na tržištu .

Jednostavno ova bagra iz  SZK postala je toliko bezobrazna da je sva sreća da se ne vidimo uživo."

 

Ne kužim taj tvoj stav. 13 godina si kod njih, nezadovoljan si i siluješ ih ovakvim porukama?

Tele2 je privatna firma i ako će prodavati uređaje i usluge pet puta skuplje od tržišne cijene to je njihova stvar, kupce nitko ne prisiljava imati posla s njima.

Jedno je sugerirati mogli bi napraviti to i to jer bi to nama vašim korisnicima bilo korisno, a drugo je vrijeđati, prijetiti i ostale gluposti.

 

Sad kad odeš na T-com ili A1 za koji mjesec ćeš opet isto pisati jer je tvoja želja imati uslugu koja će biti na njihovu štetu, a to tako ne ide, svakoj kompaniji je cilj biti profitabilan osim ako nije državna firma u pitanju.

 

Po meni je tele2 svojevremeno donio pozitivni pomak na nažem tržištu i "prisilio" do tad duopol koji je radio u dogovoru (A1 i t-com) na smanjenje cijena.

 

Ovo ne smatram pametnim potezom, ali valjda oni imaju nekakvu računicu. Isto tako me zanima što će biti sada kada se tisuće korisnika prebace na A1 i popale torrente i ostala čuda, nema šanse da će to A1 šutke podnijeti, a i upitno je koliko njihova infrastruktura može izdržati, pa bi vrlo lako mogli ubrzo zatvarati portove i rezati brzinu. Bumo videli.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nkdz kaže...
zelenapaprika kaže...
nkdz kaže...

Točne brojke znaju samo u Tele2, mi možemo samo nagađati. Ali evo, ja sam primjer, lošom poslovnom odlukom od sebe tjeraju čak i one korisnike koji su trošili manje od 200 GB. 

Ne razumijem kako su ih potjerali? Znaju li oni koji troše manje od 200GB za novo ograničenje? Je li im ono uopće bitno?

Nemoj me krivo shvatiti, ja želim podržati trećeg operatera, korisnik sam Tele2 u mobilnoj telefoniji gotovo u kontinuitetu sve od njihovog dolaska na naše tržište. Kamo sreće kad bi mi u Hrvatskoj imali i četvrtog fizičkog operatera, vjerujem da bi to dodatno zaoštrilo tržišnu utakmicu, snizilo masnu dobit koju vodeća dva operatera ostvaruju i uštedilo pokoju kunu dekintiranom prosječnom Hrvatu.

 

Ali ovaj im potez ne mogu i neću oprostiti. Obavijestili su korisnike na perfridan i pokvaren način jer nitko od korisnika u prvi mah tu obavijest nije primijetio. Ako ga pronađem, poslikat ću obavijest da možeš sam procijentiti koliko su u obavještavanju korisnika bili korektni. Kao usporedbu mogu navesti leasing kuću koja obavještava svoje korisnike kako vozilo u leasingu više ne smije prijeći 2000 km mjesečno kao do sada, već 200 km mjesečno, i to napisano negdje sitno na margini na poleđini neke reklame. Sve, naravno, u službi opstanka dugoročne stabilnosti leasing kuće. Sasvim sam siguran da su donijeli tu odluku ishitreno i bojažljivo, kako je kolega Bunker napisao, ne razmišljajući o dugoročnim posljedicama svoje odluke, lavini nezadovoljstva koju će to proizvesti, kao i prelaska dobrog dijela korisnika kod drugih. 

 

Tajming je također loš. Takvu poslovnu odluku korisnicima je trebalo priopćiti mjesecima unaprijed, na fer i korektan način, da se korisnici mogu na vrijeme pripremiti i prilagoditi, ako ni zbog čega drugog onda zbog online nastave koju djeca pohađaju, a za koju je neophodan internet. A oni su sve do dana slanja obavijesti na Tvu reklamirali neograničen pokućni internet. 

 

Iako je moja potrošnja manja od 200GB (kako sam prethodno naveo, kretala se od 100GB do 180GB), i iako me ovaj limit niti ne zahvaća, osjećam da me sputava i psihološki me opterećuje, a to naravno ne želim. 

 Osim što sam korisnik Tele2, korisnik sam i A1. I znaš kako su me na A1 obavijestili o promjeni stare tarife koju koristim, a koju se ionako više nije moglo aktivirati (tko ju je imao, imao ju je)? SMS-om. I to je bilo to. Tek potom smo i ja i drugi krenuli tražiti nekakav dokument na Webu A1 u koje sve to piše. I pisalo je, u cjeniku. I mogli smo lajati na mjesec. Telekom se zaštiti dokumentom u kojem piše da imaju pravo mijenjati svoje usluge, a mi na to pristajemo potpisom ugovora ili otvaranjem paketa sa SIM karticom za bonaše. Mi možemo promijeniti telekom, ali je loše inatiti se, jer smo premalo tržište i već sutra taj isti telekom s kojeg smo otišli može ispasti bolji od novoga. Koliko je ljudi otišlo s A1 na Tele2 jer im je A1 bio skup, loš, ovakav, onakav, pa su se sada preko noći vratili s Tele2 na A1 i šute o toj svojoj prošlosti kod tog operatera.... Eeeee....

 

Možda nije pravedno da je Tele2 napravio to što je napravio (zbog posla od kuće, škole, fakulteta), ali bi za razloge korisnici mogli pitati jedino novog vlasnika. A taj ima svoje planove.

 

Ne postoje dugoročne posljedice. Već sutra mogu pokrenuti novu kampanju i privući nove i stare korisnike. A ljudi će doći i njima i A1 i HT-u, bez obzira što mi ovdje napisali. Dovoljno je smisliti pametnu ponudu. Premalo smo tržište da bi se itko od nas inatio. Možda ti sutra bude dostupan samo Tele2 na nekoj lokaciji.

 

Oni će sami vidjeti koliko im je korisnika otišlo. I, ponavljam, ponuditi nešto novo, pogotovo kada stigne re-branding koji je najavljen za sredinu 2021.

 

Ne, ne radim u Tele2.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...

 

Isto tako me zanima što će biti sada kada se tisuće korisnika prebace na A1 i popale torrente i ostala čuda, nema šanse da će to A1 šutke podnijeti, a i upitno je koliko njihova infrastruktura može izdržati, pa bi vrlo lako mogli ubrzo zatvarati portove i rezati brzinu. Bumo videli.

 Pogledaj žalbe korisnika na profilu A1 na Facebooku. Identične su porukama koje su ovdje ljudi slali da im je brzina mizerna. Identične. Sami pogledajte, ako meni ne vjerujete. Vjerojatno nije svima tako na A1. Meni nije. Ja imam 50-60 Mbps u downloadu i to je više ili manje kontanta. Ali je nekima jako loše. Sudeći po brzinama veze koju imaju.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
mzopg kaže...

 

Isto tako me zanima što će biti sada kada se tisuće korisnika prebace na A1 i popale torrente i ostala čuda, nema šanse da će to A1 šutke podnijeti, a i upitno je koliko njihova infrastruktura može izdržati, pa bi vrlo lako mogli ubrzo zatvarati portove i rezati brzinu. Bumo videli.

 Pogledaj žalbe korisnika na profilu A1 na Facebooku. Identične su porukama koje su ovdje ljudi slali da im je brzina mizerna. Identične. Sami pogledajte, ako meni ne vjerujete. Vjerojatno nije svima tako na A1. Meni nije. Ja imam 50-60 Mbps u downloadu i to je više ili manje kontanta. Ali je nekima jako loše. Sudeći po brzinama veze koju imaju.

 Najcesce ti koji kenjkaju imaju problema sa svim operaterima..pa ciklusno malo jednom pljuju malo drugom i tak u krug...

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tele 2 više nema neograničen mobilni internet na bonove ?
https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

" jel ti je ovo gore max brzina kaj si izmjeril il teoretska?"

Izmjereno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
" Tele2 se očito želi riješiti korisnika koji pretjeruju u opterećivanju infrastrukture mreže."
Papriko, opet ti tupiš jedno te isto. Ne možeš u 2021. u doba streaminga, 4k sadržaja, velikih igara itd. reći da korisnici "pretjeruju u opterećivanju" mreže. To je jednostavno promašeno razmišljanje. Nisu problem zli korisnici nego šit oprema koja ne može izdržati iznadprosječno korištenje.
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
morbida kaže...
Tele 2 više nema neograničen mobilni internet na bonove ?

 nema ukinuli su

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ibarix kaže...
" Tele2 se očito želi riješiti korisnika koji pretjeruju u opterećivanju infrastrukture mreže."
Papriko, opet ti tupiš jedno te isto. Ne možeš u 2021. u doba streaminga, 4k sadržaja, velikih igara itd. reći da korisnici "pretjeruju u opterećivanju" mreže. To je jednostavno promašeno razmišljanje. Nisu problem zli korisnici nego šit oprema koja ne može izdržati iznadprosječno korištenje.

Pokućni i nije zamišljen kao zamjena za fiksni flat internet, to što su se oni u startu preračunali je druga stvar, ali ovo je usluga koja je trebala biti priručna zamjena za internet na mjestima gdje fiksni nije dostupan. Vlastita reklama im je na kraju došla "glave".

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ima li neka druga mreža ?
https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Mzopg , jedino ne kužim zakaj nisu išli ulagati u infrastrukturu ako im je pokućni donio gomilu korisnika, nego sad idu limitirati brzinu ( u biti time limitira i količinu i broj korisnika ), a još i najavljuju ogromna ulaganja početkom iduće godine.... Nekaj tu ne štima.... I "revolucija" im je isto donijela gomile korisnika... Nije baš da nisu mogli uložiti u infrastrukturu...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bunker kaže...

Mzopg , jedino ne kužim zakaj nisu išli ulagati u infrastrukturu ako im je pokućni donio gomilu korisnika, nego sad idu limitirati brzinu ( u biti time limitira i količinu i broj korisnika ), a još i najavljuju ogromna ulaganja početkom iduće godine.... Nekaj tu ne štima.... I "revolucija" im je isto donijela gomile korisnika... Nije baš da nisu mogli uložiti u infrastrukturu...

Prodali firmu, novi vlasnik nove revolucionarne ideje. Ovakve usluge se u biti uvijek overselaju i radi se računica koliko će u prosjeku korisnici koristiti resursa, oni su se definitivno preračunali i krenuli u minus.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
ibarix kaže...
" Tele2 se očito želi riješiti korisnika koji pretjeruju u opterećivanju infrastrukture mreže."
Papriko, opet ti tupiš jedno te isto. Ne možeš u 2021. u doba streaminga, 4k sadržaja, velikih igara itd. reći da korisnici "pretjeruju u opterećivanju" mreže. To je jednostavno promašeno razmišljanje. Nisu problem zli korisnici nego šit oprema koja ne može izdržati iznadprosječno korištenje.

Pokućni i nije zamišljen kao zamjena za fiksni flat internet, to što su se oni u startu preračunali je druga stvar, ali ovo je usluga koja je trebala biti priručna zamjena za internet na mjestima gdje fiksni nije dostupan. Vlastita reklama im je na kraju došla "glave".

Nekima od nas je mobilni jedina opcija jer kabel jednostavno ne postoji - platio bi optiku i 500kn, ma i obični 30/5 VDSL bi dao 500kn samo da radi i da je flat. Ima alternativa - ona HTova bazna usluga (Maxnet mini) ali 4mbit je šaka u oko za 3 ukućana.

 

Posao mi traži stabilan i relativno brz net - ne mogu raditi support sa par mbit kad su logovi po parsto MB, nacrti u CADu isto tako a neki voice (Skype, Teams) je aktivan 80% vremena.

 

Godinu dana čekam da mrtvi HT ili A1 dovuku nešto. I ne, nije jedna kuća na brdu nego stambeno naselje sa cca 40 stanova.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ibarix kaže...
" Tele2 se očito želi riješiti korisnika koji pretjeruju u opterećivanju infrastrukture mreže."
Papriko, opet ti tupiš jedno te isto. Ne možeš u 2021. u doba streaminga, 4k sadržaja, velikih igara itd. reći da korisnici "pretjeruju u opterećivanju" mreže. To je jednostavno promašeno razmišljanje. Nisu problem zli korisnici nego šit oprema koja ne može izdržati iznadprosječno korištenje.

Možeš, možeš. Jer oprema košta. Frekvencije također koštaju kao i oprema. A ti vožnju plaćaš premalo, a vozio bi se dan i noć, da se slikovito izrazim. Ovako se Tele2 riješio najgorih korisnika, a dobit će nove. Evo, upravo na Doma TV ide njihova reklama s prva tri mjeseca za 1 kunu za nove pretplatnike.

 

Svaka mreža će se pobrinuti da se riješi takvih korisnika.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
ibarix kaže...
" Tele2 se očito želi riješiti korisnika koji pretjeruju u opterećivanju infrastrukture mreže."
Papriko, opet ti tupiš jedno te isto. Ne možeš u 2021. u doba streaminga, 4k sadržaja, velikih igara itd. reći da korisnici "pretjeruju u opterećivanju" mreže. To je jednostavno promašeno razmišljanje. Nisu problem zli korisnici nego šit oprema koja ne može izdržati iznadprosječno korištenje.

Pokućni i nije zamišljen kao zamjena za fiksni flat internet, to što su se oni u startu preračunali je druga stvar, ali ovo je usluga koja je trebala biti priručna zamjena za internet na mjestima gdje fiksni nije dostupan. Vlastita reklama im je na kraju došla "glave".

 Došla im je glave ako tako želiš opisati situaciju, ali budi siguran da su već u početku sigurno razmišljali što da naprave ako se dogodi ovakva situacija. Zato svaki provider ima one točke u uvjetima poslovanja koji počinju s "U slučaju...". Nekima ta činjenica jako teško sjeda.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bunker kaže...

Mzopg , jedino ne kužim zakaj nisu išli ulagati u infrastrukturu ako im je pokućni donio gomilu korisnika, nego sad idu limitirati brzinu ( u biti time limitira i količinu i broj korisnika ), a još i najavljuju ogromna ulaganja početkom iduće godine.... Nekaj tu ne štima.... I "revolucija" im je isto donijela gomile korisnika... Nije baš da nisu mogli uložiti u infrastrukturu...

Zašto nisu išli ulagati u infrastrukturu. Pa išli su, kako nisu. Dokupili su opremu, zadnji uključili 4G, dokupili frekvencije i to sve u skladu s poslovnim planom. Fakat ne razumijem kako nekima ne ide u glavu da se u biznisu odluke ne donose preko koljena. Novi vlasnik kupio je jednog providera u Bugarskoj, a prekjučer je objavljeno da je kupio i jednog u Grčkoj. Očito imaju planove i u njima ciljeve što žele postići u ovom dijelu Europe.

 

S njihovog Weba:

 

21.01.2020 13:59:19
Tele2 udvostručio ulaganje u razvoj mobilne mreže
Kroz Tele2 mrežu prolazi oko 40 posto podatkovnog prometa u pokretnim mrežama u Hrvatskoj, što predstavlja najveći udio ukupnog podatkovnog prometa  

U prvih devet mjeseci protekle godine Tele2 je u razvoj svoje mobilne mreže uložio dvostruko više u odnosu na isto razdoblje u 2018. godini.Takvo povećanje investicija, osmišljeno planiranje mrežnih kapaciteta i najpovoljnija ponuda za neograničeno korištenje mobilnog interneta rezultirali su time da kroz mobilnu mrežu Tele2 prolazi najviše gigabajta podatkovnog prometa u Hrvatskoj. Naime, izvještaj Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM) za treće tromjesečje 2019. godine pokazuje da je u svim mobilnim mrežama ukupno prošlo 102,3 milijuna gigabajta prometa. Iz Tele2 poručuju kako je upravo njihova mreža u tom razdoblju zabilježila oko 40 posto od ukupnog podatkovnog prometa svih operatora u pokretnim mrežama što ga je utvrdio HAKOM u svojem izvješću.

„Kontinuirano ulažemo u razvoj mreže, bez obzira na to je li riječ o gradnji infrastrukture ili nadogradnji kapaciteta, a porast investicija u 2019. dodatno potvrđuje da razumijemo koliko je život danas nezamisliv bez pristupa internetu i potrebe korisnika da budu neprestano povezani. Naime, 98 posto stanovništva u Hrvatskoj pokriveno je 4G ili 4G+ signalom Tele2, a korisnicima smo omogućili prosječno još veće brzine mobilnog surfanja zahvaljujući nadogradnji mreže na standard 4G+ u trećem tromjesečju 2019. godine. Zato je u ovom trenutku Tele2 mreža najbolja ikada: korisnici mogu surfati još brže na najpovoljnijem mobilnom neograničenom internetu u svakom mjestu ili gradu u Hrvatskoj“, istaknuo je Nenad Šlibar, glavni direktor za tehniku u Tele2. Napominje također da je važno znati kako kvaliteta mobilne usluge ipak ovisi o opterećenosti mreže, jačini signala i karakteristikama uređaja te nije moguće jamčiti minimalnu brzinu i dostupnost usluge u svako doba i na svakoj lokaciji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 23:30 (zelenapaprika).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nuclear_Phoenix kaže...

Nekima od nas je mobilni jedina opcija jer kabel jednostavno ne postoji - platio bi optiku i 500kn, ma i obični 30/5 VDSL bi dao 500kn samo da radi i da je flat. Ima alternativa - ona HTova bazna usluga (Maxnet mini) ali 4mbit je šaka u oko za 3 ukućana.

 

Posao mi traži stabilan i relativno brz net - ne mogu raditi support sa par mbit kad su logovi po parsto MB, nacrti u CADu isto tako a neki voice (Skype, Teams) je aktivan 80% vremena.

 

Godinu dana čekam da mrtvi HT ili A1 dovuku nešto. I ne, nije jedna kuća na brdu nego stambeno naselje sa cca 40 stanova.

Sve jasno, takvih korisnika je vjerojatno manje, pa si u biti kolateralna žrtva megalomanije određenih korisnika i loše politike oko fair usagea tele2. Sad ti usluga više nije 170kn, nego ovisno o GB prometa koji ti trebaju x2 ili x3 ili x4...

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nuclear_Phoenix kaže...

Nekima od nas je mobilni jedina opcija jer kabel jednostavno ne postoji - platio bi optiku i 500kn, ma i obični 30/5 VDSL bi dao 500kn samo da radi i da je flat. Ima alternativa - ona HTova bazna usluga (Maxnet mini) ali 4mbit je šaka u oko za 3 ukućana.

 

Posao mi traži stabilan i relativno brz net - ne mogu raditi support sa par mbit kad su logovi po parsto MB, nacrti u CADu isto tako a neki voice (Skype, Teams) je aktivan 80% vremena.

 

Godinu dana čekam da mrtvi HT ili A1 dovuku nešto. I ne, nije jedna kuća na brdu nego stambeno naselje sa cca 40 stanova.

 Ja imam 30/5 kod HT-a, radim od kuće i ovih 5 uploada je muka za bilo što uploadati, a da je parsto megabajta, koji gigabajt (više fileova po parsto megabajta) i da poput tebe umjesto Teamsa radi Zoom i dodatni softver za još neke stvari. Za ugodan rad od kuće treba 100+ veza u oba smjera, barem meni. VDSL je ok kada si solo ili vas je dvoje, ali čim počnu zahtjevi klinaca za ovim ili onim, ili vas dvoje radi od kuće, onda to u nekim trenucima nije dosta, najviše zbog uploada.

 

Čekam i ja, pišem, zovem i ništa.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice